Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DeFranco válasza haromegesz14 (#50) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Addig még nem jutottunk el. Egy órán voltam, akkor átbeszéltük milyen feladatok vannak, ma lesz az első "éles" óra. Nem néztem még meg a vizsgaidőpontokat sem. Nagyjából ~10, max. 15 órát szánok a felkészülésre (tanóra), és aztán a vizsga, de abból, amit eddig látok úgy látom, ennek elégnek kellene lennie.

Az elvárást nem látom még, hogy mi a feladaton belül az a szint, ami már elég, és mi az, ami még nem, mert maguk a feladatok pofon egyszerűek. talán két társalgási feladat van, meg egy irányított fogalmazás, az összes többi teszt, vagy párosítsd össze a képet a szöveggel típusú. Utóbbiakon nagyon meglepődnék, ha 80% alá sikerülne, ahol elkaszálhatnak, azok az előbbiek, főleg hogy szótár sincs.

Azt hallottam, hogy a hivatalos tanfolyamra illik elmenni, mert nézik, hogy ki tejelt, és ki nem, de én a magántanárt választottam, mert ezek a csoportos foglalkozások nekem semmit nem érnek. Ez egy hátrány, nagyon remélem, hogy nem ezen fog múlni, mert borsos a vizsgadíj.

(#52) máyköl válasza DeFranco (#51) üzenetére


máyköl
veterán

60% elég, nem?

(#53) DeFranco válasza máyköl (#52) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyilván. De lehúzhatja annyira, ha az "előbbiek" rosszabbak. Még nem igazán néztem meg a vizsgaszabályztatot, egy kicsit elhanyagoltam a témát a napokban, pontosabban a tanárra bíztam magam.

@haromegesz14: most néztem, szeptember végén van egy időpont, arra szerintem elmegyek, szeptember 3-ig kell jelentkezni.

Nem optimális, mert tipikus buktatóidőpont, de nekifutok, mert meg kellene csinálni hamarost. Az a baj, hogy korlátozott a keret, amit erre szánok. Van valami villámtanfolyam 10k-ért, azt lehet bevállalom előtte, hogy fent legyen a nevem a listán.

(#54) proci985 válasza DeFranco (#53) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem tudom, én szeptemberi vizsgán voltam anno euron, lazán meglett.

szept inkább azért buktatóidőpont, mert jól rákészül az ember, hogy milyen jól meglesz, meg nyáron majd tanul, aztán mégsem:D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55) DeFranco válasza proci985 (#54) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Arra a logikára alapoztam, hogy ez a felkészültem elmegyek időpont, amire a válasz lehet az, hogy ráérsz, gyere még egyszer. Egy júniusi a-felvételibe-éppen-beleszámít-még időpontban jobb fejek általában.

De legyen igazad. Én nagyon vacilálok, hogy milyen esélyeim vannak. A feleségem szerint ha most belöknének az ajtón, akkor is 80+%-kal lenne meg, de van, amikor úgy érzem, hogy közöm nincs az angolhoz... :F Ha nem lenne ilyen drága a vizsga, megpróbálnám felkészítő tanár nélkül, pár próbasort kitöltése után.

(#56) proci985 válasza DeFranco (#55) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a szeptemberi meg a még gyorsan lerakom mielőtt kezdődik a félév;).

az, hogy úgy érzed, közöt nincs az angolhoz normális nyelvnél. nyelvtanulás is olyan, mint minden más, minél többet tud az ember, annál inkább érzi a határait. én pl a svédemmel a mai napig nem vagyok elégedett;). pedig több, mint két éve van felsőm és nagyon aktívan napi használatban van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57) haromegesz14 válasza DeFranco (#55) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Hát remélem a szeptemberi/októberi vizsgán is jó fejek, most mennék Én is, de még kell tanárral egyeztetnem, meg van mit átnézni bőven. Közeli ismerősöket érdeklődtem, akik voltak az elmúlt 1 évben angol közepet csinálni, mindenki szerinte könnyen ment, nagy részük TELC-en volt. Még is parázok egy kicsit tőle, pedig sose volt bajom az angol nyelvel :(

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#58) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nos, megvolt a vizsga, most értem vissza, bárkinek bármi kérdése van, állok rendelkezésre.

(#59) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Csak tessék csak tessék :)

(#60) DeFranco


DeFranco
nagyúr

No, átírtam a címet, már úgy is másról szól a bejegyzés.

(#61) DeFranco


DeFranco
nagyúr

UPDATE

meglett a vizsga! Bármilyen kérdés, érdeklődés esetén állok rendelkezésre :)

(#62) danih válasza DeFranco (#61) üzenetére


danih
addikt

Gratulálok!
Ez akkor konkrétan mit adott neked, milyen papírt?

(#63) DeFranco válasza danih (#62) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm. Sima államilag elismert középfokú c típusú angol nyelvvizsgát.

Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#64) danih válasza DeFranco (#63) üzenetére


danih
addikt

Igen, erre, a B2 komplex nem sokat mondott, persze a középfok sejtetni engedte, ill. az is hogy volt írásbeli és szóbel komponens.

[ Szerkesztve ]

(#65) DeFranco válasza danih (#64) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most már egységesítették, meg eurokomformizálták a szinteket, a B2 a középfok, C1 a felső, a komplex meg a régi C típus.

Sőt, most már párosíthatsz minden B-t minden A-val, meg ilyenek, szóval van kavar :)

(#66) haromegesz14 válasza DeFranco (#59) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Végül hogy ment a felkészülés? Egyedül tanár segítségével, vagy csoportos foglalkozás? Mennyi idő alatt? Csak a vizsgában szereplő típus feladatokat gyakoroltad? Egyenlőre ennyi :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#67) DeFranco válasza haromegesz14 (#66) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A felkészülés magántanárral történt, de nem vettem sok órát, összesen 16-ot (45 perc). Ez hetente kétszer másfél órát jelentett. Itt gyakoroltunk sokféle dolgot, de a hangsúly a beszéden volt, illetve a megírt szövegek kiértékelésén. Hatékonyak voltunk, jó tanárt fogtam ki, egy amerikai srácot.

A gyakorlás úgy nézett ki, hogy azokat a feladatokat oldottam meg, amik a honlapon szerepeltek. Semmi mást. Ott fent van egy 6 hetes és egy 4 hetes tanfolyam, ami nem tudom mitől ennyi hetes, fent volt kompletten az egész. Ezek interaktívak, a használatukhoz csak regisztrálni kell a honlapon. Ugyan azok a feladatok vannak, mint a vizsgán, pár apróbb szükségszerű módosítással.

Ezen kívül volt még 3 archív sor, ezeket is végigcsiáltam, ezek 100%-ban olyanok, mint a vizsgán, audio fileokkal, megoldókulccsal, mindennel.

Ennyi volt az összes készülés, ezeket csináltam meg, ami a honlapon elérhető, mindet csak egyszer, de kivétel nélkül mindegyiket. Emellett a tanár segített a szóbeli feladatokban és a két írott szövegben. Ezekhez is van marha jó két-két oldalas útmutató a honlapon, abban is nagyon sok jó tanács van.

(#68) Szabesz válasza DeFranco (#67) üzenetére


Szabesz
őstag

Azt lehet tudni, hogy mennyibe került a magántanár? S ha nem tolakvás, elérhetőség, ha még ezzel foglalkozik :)
Valószínű euroexam nyelvvizsgára fogok menni, és lehet a felkészüléshez pluszban jól jönne egy kis segítség.

Btw grat az eredményhez :)

¯\_(ツ)_/¯

(#69) DeFranco válasza Szabesz (#68) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Küldtem privátot :)

[ Szerkesztve ]

(#70) Carasc0 válasza máyköl (#48) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Te voltál Pannon nyelvvizsgázni? Ha igen akkor középfok?

Előre is köszi.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#71) Carasc0 válasza DeFranco (#69) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Gratulálok anyelvvizsgádhoz!

Azért egy megjegyzést engedj (egy kicsit negatív jellegű). Írtad hogy milyen tanulmányi és tapasztalati multtal ugrottál neki a nyelvvizsgának. Hááát azért olyannal én is nekimernék vágni. De képzeld el akiknek nincs lehetőségűk ilyeneket csinálni, mert nincsenek külföldön. Meg a stb stb....amiken te már korábban is túl estél. Szóval így nem meglepő az a 91% success.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#72) Mercutio_ válasza Carasc0 (#71) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindig könnyebb kifogást keresni nekünk miért nem / kevésbé mint megtenni a célért amit csak tudunk...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#73) Carasc0 válasza Mercutio_ (#72) üzenetére


Carasc0
őstag

Nekem az egész nyelvvizsga rendszerről (globálisan) megvan a véleményem. És ha globálisan közelítjük meg, akkor az igazságtalanság, az egyenlőtlenség által generált problémák nem kifogások, csak küzdelmek az egységessért. Így most lehet hogy nem nem derül ki miről is beszélek. Nem érdemes belemerülnöm. ;)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#74) kmisi99


kmisi99
addikt

Lehet nekem is ez a fajta vizsga való mert a nyelvtanom iszonyat gyenge ami magyarázza is hogy az írásbelim hót szar lett angolból a szóbelim meg 33/30 pontos.

(#75) ludsimon


ludsimon
veterán

Van esetleg olyan aki figyeli ezt a topicot és ma vizsgázott angolból?

undefined

(#76) gorphe válasza ludsimon (#75) üzenetére


gorphe
újonc

Szia!

Tegnap voltam én is, kíváncsi leszek az értékelésre. Sok helyen olvastam, hogy minden ok nélkül lehúzzák meg hogy valami egyedi pontozási rendszert használnak, hát nem tudom.. Minden esetre (szerintem) a listeningen kívül nem volt nehéz, főleg ha megcsinálta az ember a honlapjukon lévő gyakorlóteszteket! Bár a listening nekem sose volt az erősségem. Majd meglátjuk! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.