Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

UP!

(#2) Иван


Иван
őstag

Nekem ECL-em van, ugyh csak ezt ismerem, ott nem olyan nehéz átmenni, egyedül a listening szokot néhány embert megakasztani. Csinálj belőle feladatlapokat, és meglátod. Van benne levélírás, fogalmazás, a szóbeli topikok szerintem nem nehezek. Ja és a vizsga egynyelvű, tehát fordítanod nem kell, még a feladatok is angolul vannak. Szótár gyakorlat sincs. A nyelvtanra sem kérdeznek rá, csakis alkalmazott nyelv van, elmélet nincs - szerintem ezzel sok időt lehet spórolni.

A Cambridge FCE (ez a first certificate exam lehet?) nem tudom hol rakható le, mert édesapám azt mondta, hogy az Oxfordot mintha csak Pesten lehetne megcsinálni.
Meg van az amerikai követséges is egy amerikai vizsgatípus, az kell pédául ha ki akarsz települni, d eaz X évente elévül.

Megmondom őszintén fogalmam sincs, mert egyik nyelvvizsga se egyszerű és gyors szerintem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3) Egorov


Egorov
aktív tag

Zöld út, ha esetleg szakmai nyelv belefér.

Szaknyelvek:

-Gazdálkodási menedzsment szaknyelv (+ közös, környezeti és környezetvédelmi rész)
-Agrár- és környezettudományi szaknyelv (+ közös, környezeti és környezetvédelmi rész)
-Műszaki szaknyelv (+ közös, környezeti és környezetvédelmi rész)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4) Jofi81


Jofi81
őstag

Én is pont ebben a cipőben járok. Munka mellett egyetem, jövő tavasszal államvizsga.A főiskolás diplomámhoz van egy alapfokú nyelvvizsgám, viszont most ehhez már középfokú kell.

(#5) Egorov válasza Egorov (#3) üzenetére


Egorov
aktív tag

A kiadványok menüpont alatt le lehet tölteni egy minta írásbeli sort.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Középfok nem nehéz azt bárhol. Felsőfok meg max magadnak vagy munkahelynek ha kell, de az nem követelmény a diplomához, ha csak nem phd :D...

(#7) baluka26 válasza Иван (#2) üzenetére


baluka26
veterán

ECL szerintem nem nehéz, de ha nagyon könnyű kell, akkor Pannon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) proci985


proci985
MODERÁTOR

FCE középfok, jó, mindenhol a világon elfogadják. bár az igényesség nem szempont, azért egy külföldi munkavállalásnál csak ezt fogják elfogadni.

ECL megint középfok, külföldön nem tudják mi az és nem fogadják el (tapasztalat;) ).

namost, van egy sztorim, hogy megnyugtassalak: anno általánosban második nyelvem volt az angol, két évet, heti két órában tanultam, délután, tanár hiányzott sokat egy baleset miatt, szóval sokra nem jutottunk. gimnáziumban három év heti két órában, harmadik (!) nyelvként, nulláról indulva kétszer is, mert nem volt magasabb csoport, persze délután amikor már senki nem bírt figyelni. sárga headway közepe megvolt azért. aztán érettségi utáni nyáron elmentem egy kéthetes kurzusra, azzal a biztos tudattal, hogy valszeg én leszek a csoport leggyengébbje... ehhez képest az élbolyban voltam és pár hétre rá már nyelvvizsgám volt angolból;). amit nem mondtam: akkor már pár éve angolul filmeztem és commodoreon kezdtem. a szótáras gémelés meg megvolt nekem is;).

fura, hogy német nyelvvizsgát nem fogadják el, elvileg elég egy közép is.

összefoglalva: ECL és FCE között nem lehet akkora különbség, hogy ügyes szervezéssel ne férjen bele az utóbbi. középfokra abszolút nulláról (hello world!) 1500-1800 óra alatt lehet eljutni, de mivel angolról beszélünk, ahol a nyelvtan minimális (van 50-100 a hétköznapokban is használt rendhagyó ige, többi kb faék szintjén mozog pl a némethez képest), ez bőven kevesebb. szókincsednek kell lennie, nyelvtant érezned kell, innentől szerintem mennie kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem a BME-s se nehéz, bár kinek mi.

(#10) adalbert1 válasza proci985 (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez az 1500-1800 óra általánosságban érvényes a nyelvekre? Én is szeretnék még nyelvet tanulni, de így hirtelen roppant soknak tűnik (heti 10 órával számolva 3 év) - persze semmit sem adnak ingyen.

DeFranco: ha elfogadnak szakmai nyelvvizsgát, akkor a helyedben én inkább azt csinálnám, sokkal kisebb szókincsre van hozzá szükség, mint egy általános középfokúhoz, és ha használod amúgy is az angolt a szakmádban, akkor a szakszavak se lesznek túl ismeretlenek, illetve sokkal könnyebb olyan szituációkról beszélgetni és írni, amik már esetleg a való életben is előfordultak veled.

(#11) Pala válasza adalbert1 (#10) üzenetére


Pala
veterán

A nyelvtanulás zömét a szókincs és a kifjezéstár bővítése emészti fel, meg az élőbeszéd gyakorlása, mert ez a leglassabban fejlődő rész. Hogy mennyi idő kell egy használható szint eléréséhez azt nem egyszerű megállapítani, mert függ:

- a választott nyelv nehézségétől
- a tanuló képességeitől
- hogy csoportban tanul-e vagy egyénileg (utóbbi esetben minimum kétszeres tempóval lehet haladni, de inkább háromszoros, ezt éppen most tapasztalom)

(#12) GabN73 válasza adalbert1 (#10) üzenetére


GabN73
addikt

Én most Benny Lewis módszerrel fogok nekiülni a német középszintnek nyáron (ÖSD), februárig pedig egy angol középfok se ártana. Tegyük hozzá, hogy még érettségiznem is kell. Németből nem a 0ról indulok, és van egy rakat segítségem is, angolt pedig csak 4. éve "tanulok" (erős túlzás a tanulok, első 3 évben kb semmit se tanultunk, olyan jó tanárjaink voltak, így nagyrészt a játékokból merített tudással boldogulok, ehhez kéne még egy kis nyelvtant tanulni, és jó lesz az)

Hát nem tudom hogy az a 1500-1800 óra milyen szint, de én 0. végén mehettem volna középre, tehát az már közép+ :)

(#13) proci985 válasza adalbert1 (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nyelvfüggő. függ attól, hogy ismersz e már hasonló/egy nyelvcsaládba tartozó nyelvet egy bizonyos szint fölött (pl német és holland skandinávokat is eszméletlen gyorsan tanulja), illetve nyelvenként eltérő lehet, hogy milyen szinten komplikált szerkezetek kellenek középfokú nyelvhasználathoz.

illetve vannak egyéb faktorok, pl hány nyelvet ismer az ember és mennyire (felsőfok már érezhetően tud segíteni), mennyire hatékonyan tanul (tud e "vizsgakészülni" koncentrációs szinten). mesterséges nyelvek (akár egyszerű boolalgebra, de regexp és programnyelvek, valamint ezekhez köthető technikák) sokat segítenek szintén. függ attól is, hogy mennyit leeht hagyni ülepedni, mennyire kell erőltetetten tanulni. az idő saját tapasztalat svéddel, erőltetett napi 10órás menetben egy fél éven át. viszont az északgermán, ahhoz képest angol lényegesen egyszerűbb.

ami fix, az a kb 7-11ks szókincs, ami a mindennapi helyzetek megoldásához kell.

időben sajnos tényleg sok. és a felsőfok ennek kb a duplája. "anyanyelvi" szint meg még a felsőfokhoz képest is magas.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) DeFranco


DeFranco
nagyúr

@Иван: ECL: igen, erről hallottam, megy a listára, köszönöm

@Egorov: Zöld út: igen, ez a másik, amit tudtam, hogy jó, de a szakmai most nem igazán fér bele, csak ha nagyon muszáj. A felkészítő tanáromtól is függ, hogy miben van otthon, talán a gazdasági. Erről beszélek vele. A sort megnézem, köszi.

@Jofi81: na és neked van valami tipped, hogy merre lehetne menni?

@chevron7: ezt mondd a feleségemnek, aki harmadszorra ment át (Corvinus), vagy a sógornőmnek, aki negyedszerre sem (ECL). Nincs időm, tutira kell mennem. ha időm volna a felsőfokút is megcsinálnám, ragad rám a nyelv.

@baluka26: pannon, ez új, köszönöm, utánanézek :) Csináltad? Hallottál már róla? Mit lehet róla tudni?

@proci985: Megcsinálom utána az FCE-t igérem, de most a legtutibb legegyszerűbb kell, lehetőleg ~15 magántanári 90 perces óra felkészüléssel abszolválva. Többre pénz sincs, idő sincs.

@Jhonny06: Többihez képest a BME-n mi a különbség? Milyen a BME? Mit jelent a nem nehéz?

@adalbert1: tanártól függ. ha bevállalja, akkor lehet szó szakmairól. Túl sok jó tapasztalatom nincs vele, meg amúgy bármiről elbeszélgetek, szóval ez nem szempont talán, de tény, hogy egyszerűbb tud lenni a szókincs miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én anno Euro kétnyelvűt csináltam, az is nemzetközileg elfogadott, és szerintem nem is volt nehéz. Gimiben tanultam két évet angolt a nulláról, meg utána tanárral egy hónapot készültem. Ez abból állt, hogy a sulinak volt egy tankönyvszettje, azt megcsinálgattam, meg beszélgettünk egy 20 percet, ezt heti egyszer. Ippeghogy, de 61%-al meglett, pedig a szókincsem nevetséges volt - ma már az se. Ennek ellenére a szóbelim húzta fel az egészet a 80% körüli eredményével, szerencsére a beszédkészségemmel nem volt baj.

A gimi miatt ugye benne voltam, de a tanárhoz járáson, ahova rendre ellinkeltem a leckét, túl sokat nem feccöltem bele. Hozzá tartozik mondjuk, hogy az angol ragadt rám nagyon, 12 év német után viszont egy mondatot nem tudok helyesen leírni vagy megérteni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) baluka26 válasza DeFranco (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Két éve Ofőm tolt nagyon erre, merthogy megvolt Goethe-s közepem, és mondta, hogy a Goethe-s közép nagyságrendekkel nehezebb, mint Pannon-os felső. Ja ez német, de gondolom angol is hasonló. :)

Angolból én ECL-en voltam felsőzni, közepezni TELC-en. Egyik egyszerűbb, mint a másik :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17) DeFranco válasza hoffman_ (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Engem németre engedtek úgy el, hogy háááát, nagy mákkal talán a fele meglesz, erre a laboron 1 pontot vesztettem (ebben piszok jó vagyok), a szóbelim az egész folyosón (~50 ember) a második legjobb lett. Az írásbeli nem lett olyan fényes , az pont 60%, de 3 óra helyett 2 óra után befejeztem(fuck yea :DDD ), mert úgy gondoltam nincs több mondanivalóm. Anyu majdnem megölt amikor kijöttem.

Mindezt a Rigó utcán.

Mi ez az Euro kétnyelvű?

@baluka26: TELC, köszi, gyűlik!

[ Szerkesztve ]

(#18) hoffman_ válasza DeFranco (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, az Euro az iskola neve, azt hiszem Euro Exam a pontos, a kétnyelvű pedig azt jelenti, hogy van benne fordítás is, ez a komplexebb. Van egynyelvű is, sokan azt csinálták, az full angol volt, de én nem akartam olyat, ha már lúd, legyen kövér, szerintem ettől nem volt nehezebb - bár meg kell hagyni, azt a részét keményen pontozták.

mod:

Akkor jó a dajcsod :) Nekem kellene 2 hónap, hogy ráfeküdjek, és meglenne a középfok, csak valahogy nem érzem sietősnek most még... Aztán az lenne a következő lépés, hogy az angolt és a németet is legalább 4-6 hétig eredeti környezetében használjam, ez már kicsit körülményesebb :(

mod2:

A TELC is könnyű, legjobb tudomásom szerint. Euro-ra mondjuk nekem panaszkodtak páran, hogy nehéz, de szerintem csak buták/lusták voltak hozzá - ha én átmentem. Aztán ki tudja, lehet csak nagy szerencsém volt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) DeFranco válasza hoffman_ (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt hittem az Euro csak egynyelvű. Azon kívül, hogy ízlés dolga, van valami különbség? Valamelyiket elfogadják a másikat nem, vagy ilyesmi? Miért van belőle kettő?

Amúgy egy Inernational House-s tanárom lesz, elvileg Brit angol, és EuroExamot csinál az a suli is.

re:mod: jó volt. Már közel sem annyira fényes sajnos, de eldadogok. Az angolom jobb már.

[ Szerkesztve ]

(#20) baluka26 válasza DeFranco (#17) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, TELC-cel kapcsolatban még annyit, hogy bátyámnak is meglett ott a szóbelije, és írásbelitől sem volt nagyon messze, pedig nagyon hülye a nyelvekhez és főleg az angolhoz :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21) hoffman_ válasza DeFranco (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, látod anno bennem is fölmerült, hogy vajon az egynyelvű "gyengébb-e" azóta se tudom erre a választ sajnos. Szerintem a kétnyelvű egyébként jobb, a fordítós feladat életszagú amúgy is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) Pala válasza proci985 (#13) üzenetére


Pala
veterán

7-11k szókincs? vagyis 7000-11000?? :Y A mindennapi élethez ennek még ötöde is bőven sok. Ennyivel már nagyon választékosan ki tudod fejezni magad, szinte anyanyelvi szintet közelítően.

[ Szerkesztve ]

(#23) baluka26 válasza Pala (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem a magyar szókincsem nincs 11.000 szó ;]
Angol középfokhoz 2000-2500 bőségesen elég.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) hoffman_ válasza baluka26 (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én jó ha 5-800al mentem át :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) danih


danih
addikt

Esetleg TOEFL? Nem tudok róla semmit, csak megmaradt hogy annó sok ismerősöm ment erre rá...

(#26) Psychonaut válasza danih (#25) üzenetére


Psychonaut
addikt

K*rva draga, 220 dollar. Egyebkent tenyleg nem tul nehez, 109 pontom lett 120-bol, es 83-tol mar felsofoku nyelvvizsgat osztanak erte.

UI: ja, es masik hatranya, hogy honositani kell (+5000 vagy 6000 forint), es ezutan is csak ket evig lesz ervenyes.

SZERK: a "nem tul nehez" persze relativ, egyentol is fugg, nekem viszonylag jo nyelverzekem van, Rigo felsofoku probanyelvvizsgan 80%-ot irtam, viszonyitasi alapnak talan jo lesz ez is.

[ Szerkesztve ]

(#27) DeFranco válasza baluka26 (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Telc-ről már én is hallottam finomakat.

@danih: hát akkor ez sajnos nem jó, akkreditált kell nyilván, és ha két év után lejár, az nem buli :( Azért köszi a tippet!

---

Amúgy minden ismerősöm azt mondja, hogy hülye vagyok, hogy nem megyek el ezzel a tudással, de azért azt egy kicsit karcosnak érzem, hogy egy igeidőt sem tudok tudatosan használni (soha nem tanultam), magamtól meg használok kb. hármat. Szókincsen is lehetne mit fejleszteni stb., vannak azért awkward pillanatok néha beszélgetések alatt, de tény, hogy bátorságban és magamat eladásban jó pár nyelvvizsgást lepipálok :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Pala válasza hoffman_ (#24) üzenetére


Pala
veterán

A nyelvvizsga idejére simán elég az is.

Jah, egyébként meg ezek a nyelvvizsgák kb. lóf**t nem érnek.... Ha külföldiekkel beszélgetsz vagy külföldön akarsz munkát vállalni, akkor magasról tesznek rá, hogy van-e papírod a nyelvtudásodról, vagy sincs (kivéve a nagy felelősségel járó, és/vagy magas szintű szaknyelvi ismeretet megkívánó munkakörök). Az ugyanis kb. egy perc alatt kiderül...

Én most kezdtem el a harmadik nyelvemet, de erősen gondolkodom, hogy el sem fogok menni vizsgázni belőle, mert kb. senkit nem érdekel (még engem se), így meg legalább le lehet spórolni a vizsga árát.

(#29) baluka26 válasza DeFranco (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Hármat használt?
Az majdnem elég mindenre.

Past perfect continous és tsai ritkák, mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30) Z86


Z86
őstag

Az ECL szerintem korrekt. Kevésbé kell a kacifántos nyelvtani részekre figyelni, inkább a mindennapi használaton van a hangsúly. Én pl. a szövegértésre Battlestar Galacticával, Losttal meg dr. House-szal gyúrtam. :)
Meg akkor játszottam végig a Syberiát :)

[ Szerkesztve ]

(#31) baluka26 válasza Z86 (#30) üzenetére


baluka26
veterán

ECL-ben valóban nincs konkrét nyelvtani kérdés, csak olvasott szöveg értése, hallott szöveg értése, és szövegalkotás :)

TELC-en van egy nyelvtanos blokk.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) Z86 válasza baluka26 (#31) üzenetére


Z86
őstag

Nekem is így rémlik :K

(#33) proci985 válasza Pala (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

attól függ mit értünk a mindennapi élet alat. tizedével kb a B1 szintet lehet éppen átvinni.

hát, a választékos és anyanyelvivel vigyázni kell. anyanyelviek között is van különbség, egy felsőfokú meg csak középfokhoz képest választékos, egy műveltebb anyanyelvihez képest még mindig nagyon limitált.

mindennapi életnek megvan az a szépsége, hogy a kávé zamatától az időjáráson, a jéghokin, a szoftverfejlesztésen, a romantikus könyveken, az aktuális filmeken, a zenén, a diablo3mon, a házkörüli javításokon és még sokminden máson keresztül bármi szóbajöhet egy kávészünetben. ezek után a bálnák szaporodásáról szóló legendás szövegértési feladat nem is tűnik annyira elrugaszkodottnak a valóságtól.

későbbire reagálva: bizonyos helyzetekben kellhet a nyelvvizsga is, nem elég beszélni tudni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) baluka26 válasza proci985 (#33) üzenetére


baluka26
veterán

Mondjuk ezek a témák érdekesek. Én felsőfokú nyelvvizsgán az afrikánál "honos" modern kalózokról is beszéltem :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35) adalbert1 válasza proci985 (#13) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi (Palának és GabN73-nak is).
Szókincs nagyságának felmérésére van valamilyen hatékony, de viszonylag rövid teszt (pl. kíváncsi lennék az angol szókincsemre, de egyesével ugye nem állok neki leírni a szavakat :) , meg van jó pár olyan is, amit ismerek, de annyira nem használok, esetleg csak adott szituációnál ugrana be, stb.)?
Jelenleg németül szeretnék tanulni, angolból középfokon állok (illetve lehet hogy jelenleg kicsit alatta bizonyos téren, más téren pedig felette, de az az átlag - tervezem, hogy ezt is feljebb tornázom).
Anno tanultunk alapszinten középiskolában, igaz csak 2 évig, tehát ennyi alapom lenne. Nyelvvizsga nem lényeg, tudni szeretném a nyelvet (ha meg megfelelő szinten elsajátítottam akkor a papír megszerzése úgyis könnyedén megy, ha épp szükség van rá).

(#36) tildy válasza DeFranco (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Cambridge FCE-hez jó tesztek vannak itt:[link]
Amúgy nézd át az ESOL LEvel 2-t is sokat segít.

AMúgy óvatosan az ilyen nemzetközileg elfogadott vizsgák szöveggel, tudomásom szerint itt pl. csak IELTS, TOEFL, és Cambridge-i Oxfordi vizsga jöhet szóba kb. Egyetemekre IELTS emlékeim szerint. Ezek biztosan elfogadottak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) proci985 válasza adalbert1 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

passz, nyelvtanároknak elvileg ez tanterv része (napokban láttam egy nyelvtanároknak szánt angol kurzus tematikáját és biztosan tudni kellett ezt is a kreditért, gondolom általános), szóval egy körülbelüli képet fel tudnak mérni. az adott szituációban beugrást passzív szókincsnek hívják, ahogy tudom kb tízszerese angol esetén az aktívnak.

szövegértést pl úgy lehet tesztelni, hogy elkezdesz olvasni egy angol nyelvű könyvet... ha mondjuk megy Jane Eyre eredetiben, vagy mondjuk a Albomtól a Five People You Meet in Heaven, akkor bőven közép fölött vagy.

ja, ha tudás megvan, akkor tényleg egyszerűbb lerakni. bár ha sürgősen pár hét alatt kell a nyelvvizsga, az kemény lehet. főleg, ha az ember egy másik idegennyelvi közegben él...

német... hm, ha német nyelvterületen akarsz dolgozni, esetleg munka megkövetelheti, akkor érdemes vele foglalkozni. ha fiatalabb vagy, és csak angolul tudsz, szintén. egyébként sajnos sok haszna nincs, kegyetlenül bonyolult (újságokban is imádják a goethei körmondatokat és a műveltetést, érdemes pl a tomshardware német oldalát megnézni), jobban megéri az angolt felnyomni folyékony szintre. angol minden esetben kell, ez németről nem mondható el.

tildy: ja, svédeknél se a rigót (ez még a monopol, nehéz variáns volt), se az ECLt nem fogadták el. elmondhatatlan volt az örömöm efelett... főleg, amikor a felső németemből lett egy érettségi ötösöm, amit elfogadtak hármas szintnek. angolt meg semminek. felvételihez meg kellett az angol... na és ott gond volt, mert hiába beszélgettem velük angolul, a rendszert meg lehetett volna kerülni, de egyszerűbb volt megcsinálni egy kurzust bizonyítandó, hogy szinten vagyok. a hathetes, kb 10 momentumos kurzust azért szívesen kihagytam volna. de persze, jó a pannon, meg a bme, meg a rigó, meg az ecl, csak valaki nehogy komolyan vegye, hogy ezek érnek bármit is Magyarországon kívül.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) DeFranco válasza tildy (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet félreérthető volt, nem kell nemzetközileg elfogadott, azt ha kell megcsinálom később, most csak gyorsba' okosba' kell egy papír a diplomához. Az okokat leírtam, most ez van, ez most egy ilyen projekt, kéretik ezt nem megítélni :) Később úgy is akarom fejleszteni, mert ha haladni akarok előre, akkor nem elég a konyhanyelv, egy idő után már elvárás a magasabb szint.

A linkeket köszi, megnézem ezeket is, nem hülyeség pár ilyet megnézni.

Egyébként a tesztek is olyanok, mint a szövegértés. Valami isteni adottságom van hozzá, de ritkán van egy teszt 80% alatt, a legnagyobb égés az volt, amikor ex-németesként (nyelvvizsga) bementem az angolos csoportba egy órára, és pont tesztet írtak. Az enyém lett a legjobb (pedig ez még '98 környékén volt, akkor még nem volt divat butának lenni) :DDD Persze, hogy én lettem a "bezzegDeFranco" nem is mentem többet.

[ Szerkesztve ]

(#39) Pala válasza adalbert1 (#35) üzenetére


Pala
veterán

Pösti vagy? :)

Ha igen, egyszer gyere el, van egy nigériai haverom (native English az illető, mivel Nigériában az angol a hivatalos a nyelv, ráadásul itt dolgozik Mo-n angoltanárként), akivel szoktam lógni, na vele aztán mindenféle témák felmerülnek beszélgetés közben és elég hamar elkezdi érezni az ember, hogy kb. mely területeken kellene bővítenie a szókincsét.

Ha érdekel, szólj, sokkal életszerűbb így letesztelni magadat, mint valami feladatsort írni. :)

(szerk.: Ja várjunk csak, szerintem én már találkoztam veled egyszer, mintha üzleteltünk volna valamikor régebben... :) )

[ Szerkesztve ]

(#40) tildy válasza DeFranco (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a szövegrész inkább a többieknek ment:) ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Ptech


Ptech
őstag

Én a BME nyelvvizsgát ajánlom, ha egyszerűt szeretnél. FCE után egy évvel BME felső nagyon könnyűnek tűnt.

(#42) adalbert1 válasza proci985 (#37) üzenetére


adalbert1
veterán

A The Five People...-be beleolvastam, szerintem érthető (igaz van oldalanként 1-2 ismeretlen, vagy régen hallott szó, főleg melléknevek). Főleg nem is a szövegértéssel van problémám, hanem a nyelv használatával, mivel sokkal több tartalmat fogyasztok, mint előállítanék (pont azon gondolkoztam, hogy akár az is előfordulhat, hogy egy óra beszédre, vagy írásra jut 1000 óra filmnézés, olvasás, játék, zenehallgatás - tehát bármi, ahol kapcsolatba kerülök a nyelvvel).

Igazából a németet egy racionális választásnak tartanám (most a munkámhoz semmilyen nyelvtudás nem kell, de gondolok a jövőre), még ha annyira nem is áll közel a szívemhez. Az olasz pl. nagyon tetszik, mikor voltam kint párszor, könnyedén ragadt rám a nyelv (mondjuk gondolom ez bármilyen idegennyelvi környezetben így van eleinte) - viszont ezzel lehet a legkevésbé érvényesülni világszinten.
A spanyol is tetszene, azt még több helyen is beszélik, de Dél-Amerikába max. turistának mennék. A déli államok még azért is esnek ki, mert egy válságtól jobban sújtott és munkához való gyengébb hozzáállású országban nem igazán hiszek a fényes jövőben. Az orosz nem igazán tetszik, és ha életem során megyek valamerre, akkor inkább nyugat felé szeretnék orientálódni. Franciát tanultam óvodában és alsó tagozatban, de nagyon megutáltam, másrészt a francia nyelvterületek közül max. Kanadába, vagy Svájcba mennék hosszabb távra, de ott az angollal és a némettel jobban el lehet lenni.

Esetleg ha van valami javaslatotok, hogy mit lenne érdemes tanulni, akkor azt szívesen venném.

Pala: köszi, egyszer lehet hogy benne lennék, jelenleg csak nem natív emberekkel szoktam néha társalogni. Itt a PH-n még sose adtam el semmit, nekem a Bioshock és a Nők, nőügyek topic rémlik...

(#43) DeFranco válasza adalbert1 (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én a németet javaslom, mert a németekkel azért szoros kapcsolatban vagyunk, abban is leszünk mindig, az a nyelv hasznos. És egyébként annyira nem ronda, mint ahogy látszik, kifejezetten szép is tud lenni, ha valaki nem csak a CoD-ban találkozik vele.

Ez után az orosz és a spanyol versenyez a második helyért.

(#44) hoffman_ válasza DeFranco (#43) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az orosz ocsmány, amennyiben a német ronda, én mégis tökre szeretem :DDD A némettel nincs semmi baj, szerintem se cseng szépen, de hát nem lehet olyan minden nyelv. Nem magyar anyanyelvi füllel kíváncsi lennék a sajátunkra, de így a japán és az orosz viszi a prímet nálam, meg spanyol és olasz is tetszik. Persze szigorúan csak hallgatni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45) proci985 válasza adalbert1 (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

na, az jó akkor. utánna a következő dolog az lenne, hogy el tudnál e beszélgetni arról, amit olvastál, akár műelemzés szintjén is.

ha jövő, akkor angol. bárhova mész, bizonyos munkakörökben elkerülhetetlen az angol (mondjuk én IT hallgató vagyok), míg német is csak anyanyelvi környezetben játszik.

franciát, spanyolt egyébként tanultam, értelmét eddig még nem sokat láttam... nem is tanultam sokat (pedig francia gimnáziumi második nyelvem volt), ki is kopott. németnek anno volt értelme, de mivel német nyelvterületre nem áll a terveim között átköltözni, így az is kopik ki, sajnos. nyelvként egyébként a német eléggé nehéz (bár a maga módján logikus és stilisztikailag hasonlít a magyarra, szeret túlbonyolítani dolgokat), szerintem valahol az izlandi szintjére lehetne elhelyezni. olasz csak Olaszország, egyébként kb annyira egyszerűen tanulható, mint a többi újlatin (spanyol, francia, portugál).

oroszban anno egyébként gondolkodtam, de egyre inkább úgy látom, hogy arra én nem akarnék dolgozni. ez egyben azt is jelenti, hogy számomra értelmetlen tanulni, mert nem lesz használatban. nyelvtanulás idő, jobban jár az ember másik, tényleg fontos nyelv erősítésével.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) Buci21


Buci21
addikt

Euroexam eléggé rendben volt, 79% a buta 9edikes fejemmel :D
beszédre és hétköznapi nyelévhasználatra épít, nincs nyelvtan, sztem megfelel :D

(#47) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok, így jó volt ráakadni erre az írásra, különben írtam volna ki egy sajátot feleslegesen! :U

TELC sem nemzetközileg elfogadott, még EU-n belül sem? ECL és TELC "értékét" tekintve nagy a különbség hazai viszonyokat figyelembe véve?

Akik véleményezték az előbb említett vizsga típusokat, Őket szeretném megkérdezni, hogy mostanság vizsgáztak belőle vagy régebben?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#48) máyköl


máyköl
veterán

Euroexam, ha meg azon nem sikerülne átmenned, Pannon.

(#49) DeFranco


DeFranco
nagyúr

De jó, hogy ránéztem az oldalamra, ez a téma lecsúszott az itt szóltam hozzá falamról, és elfelejtettem. :B

Először is mindenkinek nagyon köszönöm a tippeket, nagyon sokat segítettetek, nekem is, és ahogy látom, másnak is. A tanárral egyeztetve az EuroExam-ot választottuk, beszélgettünk a feladatokról, ez az, amihez van sok anyaga, és a hallottak alapján eléggé piece of cake-nek tűnik.

Az eredményről beszámolok, amint van fejlemény, köszönöm mindenkinek még egyszer!

(#50) haromegesz14 válasza DeFranco (#49) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Mikorra van vizsgaidőpontod?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.