Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#390) Brogyi válasza #92852736 (#381) üzenetére


Brogyi
senior tag

Így van. Korábban tévedtünk. A szürke (Conrad-os) más software-t használ, mint a zöld (Akkukraft). A szürke egy korábbi változat. A frissebb kiadás a zöld változat. Több fokozata is van. Nekem például a csepptöltése kimondottan tetszik. Ötletes.

Cövi

A desulfátor nem töltő. A töltő nem desufátor. A cél teljesen más. A profi desulfátor drága, és nem amatőrnek való. Itt most nem téged akarlak megsérteni. Sok cég reklámozza magát, hogy ez a funkció is benne van az ő töltőjében. Ezek olyan 10,5V körül csinálnak valamit, de igen keskeny sávban. Normál akksinál szinte soha nem kapcsolnak be, mert annak feszültsége nem megy le olyan mélyre csak ha égve felejted az izzókat.

A desulfator pedig nagy áramcsúccsal dolgozik, de relatíve kicsi átlagárammal. (Ez nem igaz a töltőkre.) Ezt nem kedvelik a kózponti egységek. Főleg ha a desulfátor tekercses. Visszatérve az amatőr kérdésre. Tudatlanul/tapasztalatlanul simán kinyírsz egy jó akksit is. Mint már többször említettem a tirisztoros töltő pontosan a határon van. Az tölt, és a desulfator funkció mindig, minden helyzetben működik. Nekem drága a CTEK/Optimate... Jók, elismerem, de én nem veszem meg. Pont. Bocsi ez nem csak neked szólt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.