Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1287) OldAkita


OldAkita
aktív tag

44Ah-s Banner akumon közel egy éve állandóan rajta van a CtekMXS5. Általában hetente egyszer használom a kocsit. Olvastam viszont egy mobiltelefon akkumulátoros cikkben hogy az állandóan töltőn lévő akkumulátor elveszíti a hosszan tartó tárolási képességét, ezért azt ajánlják, ne hagyjuk éjjel töltőn, hanem igyekezzünk max feltöltés előtt leválasztani. Ehhez én nem értek, de eszerint azt kell feltételezni hogy a mobil töltők nem állnak át csepptöltésre hanem tolják fullon. Mindez nem is ide tartozna, ha nem ébredt volna bennem félelem hogy efféle kárt az autó akkumulátorának is tudok okozni az állandó töltéssel. Ezért múlt hét végén mikor a 8km-es utamat megtettem, a motor lehűlése után rámértem és 13.73-at kaptam. Ezután minden nap mértem egyet és ezek az eredmények születtek 8 nap állás alatt
1. nap 12.77
2. 12.73
3. 12.67
4. 12.63
5. 12.63
6. 12.56
7. 12.60
8. 12.52

A 6.-7.nap kakukktojásnak tűnik, de ezt mérte a NoName műszerem. Ezen a héten éjjel fagyott, nappal 5 fok körül járt. Gondolom nyári kánikulában jobban merül.
Szerintem ez normális merülési ütem, vagy nem? Mit mondtok erre? Az akkumulátor 2.5 éves

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.