Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Úgy látom ez az 1GByte RAM vs. 2GByte RAM központi kérdés, fel kellene oldani ezt az ellentétet.

Vannak akik otthon, a fotelben, vagy bent a cégnél használják az iPadet WiFi-ről. Vagy ha van is 3G/4G modem a cuccban, akkor is nagyvárosban mozognak főleg.

És vannak, akik sokat utaznak, autópályán, vonaton, és dolgozni szeretnének.

Én a második csoporthoz tartozom, saját tulajdonban eddig egy 1. gen iPad és egy 3. gen iPad volt (van) és üzenem a első csoportnak, hogy az iPad ezen a téren a használhatatlanságot közelíti.

A böngészőkben az "új lap" funkciót nem csak azért találták ki, hogy ne kelljen megjegyezned az előző oldal címét, hanem hogy ne töltsön újra minden oldalt, ezáltal letöltött adatmennyiséget és időt spórolhatunk meg.

Nos, az iPad egy valamit tesz: újratölt, újratölt, újratölt, újratölt, újratölt és a végén a újratölt.

Ez mondjuk egy autópályán, ahol akár 30 perces 3G szünetek vannak, állati jó, felhívom a kollégát, hogy bocsi, de nem tudom megnézni, amit szeretnék. Ehhez járul hozzá, hogy EDGE esetén nem jelentősen lassul le a hálózat, hanem legtöbbször egyszerűen megáll az adatátvitel (ez korábban nem volt így), egy 4KByte-os levelet nem tud elküldeni, megnyitni, maximális térerőnél (Telekom, iPad, iPhone, Samu Note 1, S3 tapasztalat)

Ez egyetlen nagyobb oldal, pl. egy hírportál után megtörténik, tehát egyszerre kettő (decimálisan:2, binárisan: 10) oldalt nem tud tárolni egyidőben.

Ehhez jön a Safari botrányos minősége, naponta százszor omlik össze, és ez már iPad (1.gen) iOS 5.X óta így van.

Szóval nem azért akarunk 2GByte RAM-ot (vagy többet), mert felültünk a számháborúnak, hanem mert használni szeretnénk az eszközt. Ha képtelen ezen változtatni az Apple, én lemondok a lehetőségről, hogy a terméküket válasszam. Ha ebben komoly előrelépés történik, akkor az Air 2 nagyon vonzó.

[ Szerkesztve ]

(#152) hue2000


hue2000
tag

hát az élet mindig drága de az APPLE is

Az élet mindig drága

(#153) malomkaorm válasza hue2000 (#152) üzenetére


malomkaorm
tag

A kettőt össze se lehet vetni... az Apple sokkal drágább :DDD

Üdv.: Dani

(#154) spawn21 válasza FollowTheORI (#146) üzenetére


spawn21
veterán

nekem iphone és az ipad is újratölt

iPhone 13p

(#155) hue2000 válasza malomkaorm (#153) üzenetére


hue2000
tag

Igaz bocs :)

[ Szerkesztve ]

Az élet mindig drága

(#156) Fejvadi válasza Touch-ko (#139) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szép nagy a család :DD

(#157) malomkaorm válasza hue2000 (#155) üzenetére


malomkaorm
tag

:DDD

Üdv.: Dani

(#158) Touch-ko válasza Fejvadi (#156) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem. Ketto felnott, tesom, en es a baratnom. Nem olyan nagy ez.

(#159) Fejvadi válasza Touch-ko (#158) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor tényleg nem.

(#160) KraX válasza FollowTheORI (#146) üzenetére


KraX
őstag

Detto.
@Cuccok:
Nem lehet, hogy az appal van vmi hiba esetleg? no offense.

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#161) dreamdancer válasza ROBOTER (#151) üzenetére


dreamdancer
őstag

A leírtak részben alátámasztom (iPad Air), a Safari valóban szeret újratölteni, és a gyári appok közül ez az egyetlen, ami valóban képes összeomlani (van pár nemszeretem oldal, ami ki tudja csinálni).

A napi többszáz összeomlás azonban enyhe költői túlzás, régen mondjuk volt napi egy (borzasztó sok), most meg hetu 2 (még mindig kettővel több az elvártnál). És azt se tudom, mennyit segítene 2 GB RAM, valamennyit biztos, de 2-3 combosabb honlap azt is kiütné.

A problémád fő oka azonban alapvetően a gyenge telekommunikációs hálózat, ezen pedig az Apple nem tud segíteni.

Nem a lényeg a fontos.

(#162) Gicz válasza ROBOTER (#151) üzenetére


Gicz
addikt

Most kapcsolták be at LTE800-at, azért ez már jó nagy lefedettséget biztosít, szerencsére egyre kevesebb lesz az a hely, ahol csak GSM technológia van :)

(#163) ROBOTER válasza dreamdancer (#161) üzenetére


ROBOTER
addikt

"A problémád fő oka azonban alapvetően a gyenge telekommunikációs hálózat, ezen pedig az Apple nem tud segíteni."

Érdekes, iPhone személyes hotspot, MacBook Pro, és a MacBook nem tölt újra, vissza tudok térni a 20-adik laphoz is, amit korábban megnyitottam, ezzel minimalizálni az adatforgalmat és rengeteg időt takarítani meg.

De nem azért vesz az ember iPadet, hogy a kocsi anyósülésén is mindig a notebookkal szerencsétlenkedjen, hanem mert egy hatékony és könnyű eszközre van szüksége.

Az iPad újratölt és újratölt. A notebookok meg nem töltenek újra.

Persze lehet "hello world" kategóriás honlapokkal jól működik, csak az a baj, hogy nem én döntöm el, hogy milyen szerkezetű egy webes vállalati alkalmazás, vagy egy webáruház amit használnom kell, hanem a munkámhoz tartozik.

Persze igen, segítene, ha a vasútvonalak és az autópályák, főbb országutak mentén legalább alapszintű szolgáltatás lenne végig, megbízhatóan. De ettől jóval olcsóbb, kb. $5 lenne az a +1GByte RAM, amit szerintem megfizetünk a 200 E Ft feletti vételárban.

Összeomlás: van pár honlap, amivel kérésre össze tudom omlasztani. A mintaboltban is sikerült az Airt összeomlasztani. Szóval ez honlapfüggő. A 3. generációs iPadem a használhatatlanságot közelíti sebességben, rohadt nagy türelem kell megvárni, amíg végleg összerak egy honlapot és megáll az ide-oda ugrálásban, hogy a menükben az ujjam bökését ne az alatta vagy felette lévő soroknak érzékelje. És még mindig egy rakás alkalmazás van, ami nem iOS 8 kompatibilis, pl. QuickOffice működésképtelen egy hónapja, és fizettem érte!

Persze máshol sem kolbászból van a kerítés, pár napja elszórakoztam egy Z2 tablettel, hát a görgetést nem sikerült nekik normálisan leprogramozniuk. Utána hirtelen elkezdtem értékelni az iPadet.

[ Szerkesztve ]

(#164) ROBOTER válasza Gicz (#162) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tök jó lenne az EDGE is, levelezés, nem túl nagy honlapok, akár ez a fórum is megy vele. De ki van írva, hogy "E", maximális a térerő, csak nincs adatátvitel (Telekom). Általában. Aztán néha megindul. Ezt Apple, Samsung, HP készülékekkel tapasztaltam.

Azért az durva, hogy az 2..3KByte-os bélyegképet tartalmazó MMS nem megy el EDGE mellett...

A HSCSD időszakban kezdtem netezni, jött a GPRS, majd az EDGE, ami már kiválóan használható volt fórumozni, levelezni. Most nem.

[ Szerkesztve ]

(#165) Gicz válasza ROBOTER (#163) üzenetére


Gicz
addikt

azért azt tegyük hozzá, hogy az ipad 3, az lényegében egy iphone 4S, 512MB rammal, és az ios 8 az utolsó rendszer amit megkap.... persze h újratölt a safari, boot után lehet benne kb 200MB szabad ram, amit 3 tab már meg is eszik, ha nem fut más a háttérben...

(#166) ROBOTER válasza Gicz (#165) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha az egyik tab az index.hu, akkor nincs más tab, ami abból megnyitható, és az elsőt nem tölti újra.

És a honlapok csak nőnek, nőnek, soknak nincs mobilverziója, vagy béna a mobilverziója. Nem az eszközöknek kellene a honlapok után kullogni, amikor filléres memóriáról beszélünk.

No az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy ez a honlap ide-ida ugrálva összerakás a HTML5 + CSS3 megjelenésével kezdődött. Hogy miért kell egy portálon 47 DIV-et egymásba ágyazni, azt a franc tudja. Biztosan ettől menő.

[ Szerkesztve ]

(#167) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Hát nem tudom, hogy ti mit csináltok, de nekem nem fogy ela RAM Air alatt. Chrome-ot használok, mert a Safari nem tünteti el a cuccait felül, de 2-3 oldalnál nincs több megnyitva. Néha csinál olyat, hogy újratölti az oldalt, miután kilépek HearthStone-ból, esetleg bevadultam és vagy 10-15 app van a memóriában (Pages, Evernote, Tayasui Scripts, Manga Storm, Adobe Reader, stb.) - de ez mind olyasmi, ami más rendszer alatt is előfordulhat (kiv. Windows RT, mert ott nincs mivel leterhelni a rendszert ;])

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#168) kondás válasza Gicz (#165) üzenetére


kondás
tag

Bocs de ha valamit nem tudsz biztosan miért írkálsz?
IPAD 3 = 1 GIGA RAM (1024 MB LP DDR2)

(#169) Gicz válasza kondás (#168) üzenetére


Gicz
addikt

volt ipad 3-am, a lényegen nem változtat, már iphone 5-höz képest is elég lassú volt. a proci viszont a 4s-é....

(#170) kondás válasza Gicz (#169) üzenetére


kondás
tag

Á nem változtat a lényegen, csak az egész érvelésed a butaságra építetted:(
Egyáltalán nem lassú .

(#171) Gicz válasza kondás (#170) üzenetére


Gicz
addikt

Dehogyisnem lassú... A5 procinak hajtani a 2048x1536-os kijelzőt? mikor 4S em volt mellette még ahhoz képest is lassabb volt picit, aztán mikor lett i5, akkor adtam el az ipadet, mert konkrétan 2x annyi ideig töltött minden weboldalt.

(#172) Roadhammer válasza Menthirist (#26) üzenetére


Roadhammer
tag

Ilyen innovatív ötletekkel ha az Apple designere lennél, már rég Ferrarival járhatnál. x)

(#173) bok92


bok92
addikt

[link] 2 GB RAM

(#174) CoDWaW07 válasza bok92 (#173) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Plusz ha minden igaz, akkor az A8X nem 2 magos, hanem 3, pár Apple-ös oldal már lehozta. :))

SZERK: Most nézem, az általad linkelt cikkben is írják hogy 3 magos :B

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#175) Cuccok válasza Touch-ko (#148) üzenetére


Cuccok
tag

Nah többek között ezért is kell a 2gb (vagy több) ram

Az már csak persze hab a tortán hogy remote desktopon keresztül írom ezt a hozzászólást immáron másodjára mert a chrome ismételten összeomlott a mai nap kb tizedjére az első próbálkozás közben.

Olvasom a másik topikban hogy az Air2-ben végre valahára ezzel valószínűleg nem kell majd szopni. a bosszantó az egészben az a szánalmas lehúzás hogy már 1 évvel ezelőtt is kb gépenkénti 1-2USD többletköltséggel megoldhatták volna.

(#176) Touch-ko válasza Cuccok (#175) üzenetére


Touch-ko
őstag

Jah. Latom. En meg sosem tapasztaltam ilyet, igaz nem is hasznalom azt az applikaciot..meg iPad3-nal sem lattam ilyet. :) pedig abban nincs 1GB sem.
Az iPad Air2-be mar tobb van ahogy te is irtad.

(#177) Gicz válasza Cuccok (#175) üzenetére


Gicz
addikt

Eztaztapp irja ki nem a rendszer, plusz nekem a safari 8 alatt eddig 1x indult ijra. Arról h chrome folyton összeszarja magát, nem az apple tehet.

(#178) Touch-ko válasza Gicz (#177) üzenetére


Touch-ko
őstag

Mondjuk erdekes. Nemtudom, hogy az Appot nem lehet-e ugy megirni, hogy eleg legyen neki az 1GB? Ezt meg lehetne oldani? Ha igen, akkor a developer ..ssza meg magat...

(#179) Cuccok válasza Gicz (#177) üzenetére


Cuccok
tag

Valóban az alkalmazás hibaüzenete ez, de a lényegen semmit nem változtat, miszerint az 1gb édeskevés volt már 1 éve, a csudaoptimizált ios7 alá is.
Sejtettem hogy a fanoknak az jön le hogy nem az Apple hibája az oldalújratöltés és a memóra elfogyása esetén az alkalmazás összeomlása, de a szomorú tény az hogy safari esetében is pontosan ugyanúgy fennállnak ezek mint a chromenál.
Plusz safari esetében ezen felül nincs alapból fullscreen, és cross platform szinkronizáció, de gondolom az sem az apple hibája, sőt egyenesen feature :)

De sebaj mert itt a megmentő az Air2 személyében, bár az előzetes tesztek alapján az ész nélküli vékonyítás miatti üzemidő csökkenéssel, valamint fizikai mute/rotate lock csúszka elhagyással.
Mondjuk valamivel el kell baszni, mert akkor ki venné meg az Air3-at?

[ Szerkesztve ]

(#180) Cuccok válasza Touch-ko (#178) üzenetére


Cuccok
tag

Önmagával az appal nincs gond. A problémák akkor kezdődnek amikor naivan egyszerre több alkalmazást, oldalt nyit meg az ember. De akkor nem csak ez fossa össze magát hanem több dolog is. Volt hogy az appstore dobta el magát.

(#181) p87


p87
senior tag

iFixit szétszedés:[link]

(#182) CoDWaW07 válasza p87 (#181) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Széép :C

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#183) Touch-ko válasza Cuccok (#180) üzenetére


Touch-ko
őstag

A velemenyem: az osszes mas appilkacionak eleg az 1GB? Mert en nem lattam Pages, RR3, Keynote, CNN appokat osszeomlani memoriahiany vegett..
Nem vitatom, hogy ez esetben keves a memoria, de ha a fejleszto raszanot volna tobb idot, akkor lehet, hogy ne fogyna el a memoria. Ha olyan veszesen keves lenne akkor a tobbi applikacio is ugyanezt az uzenetet irna ki.
Persze ez meg nem valtoztat a tenyeken, hogy a program megeszi a memoriat.

(#184) Cuccok válasza Touch-ko (#183) üzenetére


Cuccok
tag

Maga az alkalmazás nem lép ki vagy ilyesmi csak jelzi az alacsony memóriát.
Ellenben a safari, chrome, ebay, Google táblázatok, HBO go és pár játék, melyek mindegyike omlott már össze és lépett ki ezen a héten nálam az Air-en, egy részük többször is. A chromeot nem úszom meg napi 5-10 alatt. A dolog nem egyedi mert a Mini retina pont ugyanezt csinálja.
Nem mindig ugyanazzal az oldallal, de jellemzően akkor amikor a ipcamview dobálja fel a low memory üzeneteket.

(#185) worxland válasza Touch-ko (#183) üzenetére


worxland
addikt

RR3 eleg soxor osszeomlott Minin es parszor Mini 2-on is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#186) Touch-ko válasza worxland (#185) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nekem iPad3-on nem lep ki.. Van amikor versenyzek es valami dolgom van, megallitom es aztan folytatni szeretnem kesobb es ujratolti a jatekot, a verseny pedig eluszik... :) epp tegnap toltam vegig a 24 HRS challenge-et, 10 koros, nem mertem meg WC-re sem elmenni azalatt a 31 percnyi verseny alatt :)
Kilepni nekem nem szokott. Neha Safari, heti szinten 1-2 alkalommal..

(#187) Touch-ko válasza Cuccok (#184) üzenetére


Touch-ko
őstag

Erdekes.. Nem lehet, hogy ott softwares problema van? Mi lenne ha restore-olnad az iPad-et? Probaltad mar uj iPad-kent beallitani? Hatha az segitene..
Tobb iPad is van a csaladban, de meg egyikkel sem volt ilyen problema..

(#188) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Ipad minin már netezni sem tudok, nemhogy játszani, kilép félóránként a Safarit is bezára egyik pillanatról a másikra, remélte, hogy a 8.1-nél nem lesz már ilyen, de csak sűrűbb a hiba... Úgyhogy ebből csere lesz egy mini retinára!

(#189) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Gondolkozom egy air 2 vásárlásán.
Az tűnt fel,hogy ha Amerikában rendelem meg akkor 500$,de ha itthon akarom megvenni akkor átszámolva olyan 670$.
Ez a nagy árkülönbség miért van?Ennyi lenne a vám?

(#190) bok92 válasza Dzsabba (#189) üzenetére


bok92
addikt

Gyenge forintàrfolyam, 27% áfa...

(#191) Gicz válasza Dzsabba (#189) üzenetére


Gicz
addikt

Ezen (sajnos) nem kell meglepődni. Itthoni árakat kb úgy kapod, hogy ami Amerikában 500$, az ithon 500EUR.

(#192) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Ezekre nem gondoltam.
Akkor jobban járok,hogy ha kint veszem meg.
Köszönöm a segítségeteket.

(#193) Darda Csabi válasza Dzsabba (#192) üzenetére


Darda Csabi
tag

Igen, ha arra jár az ember, akkor abszolút megéri venni egyet-kettőt, bár azt hiszem limitálva van, hogy mennyit lehet behozni magénszemélyként.

(#194) Jeanne d'Arc válasza Darda Csabi (#193) üzenetére

Csak az a baj hogy amcsiba nem surun jar az ember.😁😂. De ha jonnek az ismeroseim fogok nekik szolni h hozzanak. Ez azt jelenti hogy kis poggyaszba mondjuk 2db belefer es nem kell utana semmit fizetni?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#195) mrkorooo válasza Jeanne d'Arc (#194) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

700 dollar a vammentesseg ugy tudom de javitson ki aki jobban tudja

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#196) Gicz válasza mrkorooo (#195) üzenetére


Gicz
addikt

Bontatlan cuccra. De ha kibontod, és úgy hzod át mint saját használati, akkor nincs vám.

(#197) Darda Csabi válasza Gicz (#196) üzenetére


Darda Csabi
tag

It's sounds good :)

[ Szerkesztve ]

(#198) mrkorooo válasza Gicz (#196) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

nyilvan, de ha van 3db ipad a taskadba az nem feltuno?
Valszeg azok se hulyek :D
De amugy en is vennek kint, sot sztem hazautazas kozbe semmi nem lenne a taskamba csak e-kutyuk :))

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#199) Jeanne d'Arc

Tényleg nem rossz. Új küldetés hogy vadásszak valakit aki megveszi és még korrekt is, mert csak nyáron jönnek haza a rokonok akkor meg használtan úgyis ocó ötszá" lesz. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#200) knyitogato


knyitogato
őstag

Használja már vki az Air 2-t? Csomó helyen olvastam, hogy durván rezonál az egész az erps hangszóró és a vékonyság miatt...elvette a kedvem.,..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.