Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ^Boss válasza mazsi1911 (#47) üzenetére


^Boss
őstag

iMac-et is kikell várni, első rMBP-k sem voltak a legfolyékonyabbak.. majd a következő frissítésnél érdemes - akinek itthon szüksége van rá - frissíteni max.

az ipad retina mini-nél nem számítottam másra, tavaly túl erősre húzták, most megoldották, hogy az air vonzóbb legyen.

air 2: kicseszett jó lett, venni fogok.

8.1 beta-t tolom 5s-en, szerintem ez sokat javít, nekem bejön.

(#102) dezs520 válasza Zolik (#99) üzenetére


dezs520
senior tag

Nem,nem ő tesztelte (aztán még az is lehet),itt a mobilarénás teszten látottak alapján,szerintem nem kell nagyon ragozni a dolgokat,de hát kinek mi... :)

(#103) malomkaorm válasza Gicz (#100) üzenetére


malomkaorm
tag

Értem én ezt, de azért prémium kategóriában, már csak presztízsből is kéne 2GB ram. Rengetegen írják, hogy egyszerűen NETEZÉS KÖZBEN elfogy az 1GB. Nem egy elviselhetetlen dolog amit ilyenkor csinál a az ÁJPed, de ilyen kategóriában szégyen. Iszonyat lehúzás amit az Apple csinál ezekkel.

De mindegy, ez kell a népnek, ők meg kihasználják, hogy az emberek 99%-a azt sem tudja mi az RAM.

Nem vagyok I ellenes, ölni tudnék most egy Ipad mini 2-ért (Ipad mini retinával), de ez a három valami gyalázatos.

1-2-3 generációval ezután meg majd raknak bele 2GB-t, és juj de nagy reform, milyen menők vagyunk, hogy már 2GB van benne, mikor az androidos cuccok már 6-8GB-nél járnak majd.

Üdv.: Dani

(#104) Zolik válasza dezs520 (#102) üzenetére


Zolik
senior tag

Én is láttam a MA-s tesztet, de nem lehet hogy rosszul próbálták mérni (ott volt hogy ne mozogjon és ne beszéljen, közbe végig ment a duma és a mozgatás)? talán a userben nem lehet hiba csak a készülék lehet szar? Ha valóban nem működne megfelelően abból tuti hiszti lenne

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#105) vicze válasza malomkaorm (#103) üzenetére


vicze
félisten

Az Air 2-ben továbbra is 2GB RAM van!
Nem értem, minek lett írva a cikkbe a 1GB mikor az Apple sehol se említette.

(#106) ^Boss válasza malomkaorm (#103) üzenetére


^Boss
őstag

a Safari az oka. más böngészővel nem fogy el. nem a RAM bővítése a megoldás, hanem a memory leak javítása. biztos vagyok benne, hogy a 8.2-vel ezt megoldják, mert ha 1G került az air2-be is, ott is lesznek panaszok. de én 2GB-ról tudok egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#107) KraX válasza Gempas 70 (#73) üzenetére


KraX
őstag

Ha jol remlik,mind a 10 ujjadrol vehetsz mintat ha szukseges

For the God Emperor!

(#108) dani3l válasza Ricardo (#84) üzenetére


dani3l
őstag

Ezek a linkek kb semmit nem ernek. Mivel matol lehet meg csak elörendelni, honnan tudna barki is, mi van benne? :F
Korabban volt kiszivargott kep iPad alaplaprol A8X chippel es 2 giga memoriaval. Es mivel az A8X igaznak bizonyult, jo esellyel a ram is az lesz. De varjuk meg, amig valaki szetszedi...
Miniben nyilvan marad az 1 giga, mivel a tavalyi hw-t kapta meg.

(#94) dezs520: :C

Egyebkent nem ertem ezt a folyamatos hisztit, komolyan... :U

[ Szerkesztve ]

(#109) Ricardo válasza dani3l (#108) üzenetére


Ricardo
félisten

Majd kiderül. Azt viszont továbbra is viccesnek tartom, hogy megvolt a bemutató, és mégis csak találgatás megy milyen vas van pontosan benne.

(#110) Gempas 70 válasza KraX (#107) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

thx . kelleni is fog.. :)

(#111) dani3l válasza Ricardo (#109) üzenetére


dani3l
őstag

Hat jah, Applenek nem szokasa a memoria meretet, vagy akar az akku kapacitasat megemlitse. (Atlag fogyasztot szerintem egyebkent nem is erdekli egyik sem..)

Ami mondjuk erthetö, amikor elsunnyogjak, hogy meg mindig csak annyi van benne, de ha most megduplaztak, akkor meg jol is mutatott volna a statisztkaban, hogy "50% more ram than in previous generation"..

(#112) malomkaorm válasza vicze (#105) üzenetére


malomkaorm
tag

Én a miniről beszéltem :)

Üdv.: Dani

(#113) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Szerintem 2 GB lesz már az iPad Air 2-ben, mint ahogyan a kiszivárgott fotók alapján volt, én még akár fel is mernék tenni egy sört is fogadásnak :))

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#114) klemo1987 válasza dani3l (#111) üzenetére


klemo1987
csendes tag

100% more...bocsi :P

(#115) dani3l válasza klemo1987 (#114) üzenetére


dani3l
őstag

Thank you sir. Jogos eszrevetel. :R
Igy meg aztan plane jol mutatott volna. :DDD Mehetett volna közvetlenül a "100% customer satisfaction" utan...

(#116) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Nagyon frankó az új Air.
Az biztos hogy az elsők között leszek aki megveszi az új 64 gb-ost,főleg mióta lecseréltem a Z1-et egy iphone 5s-re tudom hogy csak apple,annyira bevált és tetszik az egész.
Még mielőtt vki mondaná hogy elfogult vagyok:Hátránya számomra nincs mert bluetothot évek óta nem használom küldésre,launcherek sem érdekelnek,minden más megvan ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#117) munnergep válasza Zolik (#98) üzenetére


munnergep
senior tag

"szerintem nem nyer vele senki annyit mint amennyit rákölt"

De.
Látszik, hogy még nem melóztál ilyen gépen. 5-6 windows-os munkaállomás... lol.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#118) Touch-ko válasza Gergőke88 (#82) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Az Air 2 nem hogy olcsobb lett, hanem dragult `

-Az iPad Air2 16GB-s ara nem valtozott.
Ami engem erdekel az a 64GB, annak $100-al csokkent az ara, 699-rol 599-re, mert kiesett a 32GB.

(#119) henrik1 válasza halkow (#89) üzenetére


henrik1
tag

The Nexus 9 will have an 8.9-inch, 2,048 x 1,536 resolution display with a density of 287 ppi. The Air 2 has a bigger screen but lower pixel density: its IPS LCD is 9.7-inch and delivers 2,048 x 1,536 resolution at 264 ppi.

Húha, óriási különbségek.

#93: hát, fene tudja. azért vékonyítottak rajta majdnem másfél millimétert, könnyebb lett 30 grammal, csiszoltak a kijelzőjén, került bele Touch ID, erősebb procit és grafikai egységet kapott...

[ Szerkesztve ]

(#120) dreamdancer válasza Zolik (#99) üzenetére


dreamdancer
őstag

Láttam a mA TV-n, ahogy próbálgatták, konkrétan nulla hatásfokkal. (Persze az is egy opció, hogy Legendd és Bone123 nem értett hozzá, de tudod, én azért most kizárnám a user errort.)

Nem a lényeg a fontos.

(#121) Gergőke88 válasza Touch-ko (#118) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nézz utána kicsit jobban.
Eddig 150 volt az alap 16os air. Most 165. Nekem ez 15e ftos drágulás.
Idézet appleblogról: "164.990 forintról indul a nagyobbik iPad, vagyis kábé 15 ezerrel drágább, mint az első generációs iPad Air volt még tegnap."

(#122) dani3l válasza Gergőke88 (#121) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy a hivatalos Apple arak nem valtoztak, pontosabban a nagyobb modellek meg olcsobbak is lettek, mivel a 32 gigas verzio megszünt.

Az, hogy Mo-n mennyiert adjak, abszolut nem relevans..
Illetve persze, aki ott veszi, annak nem mindegy, de ehhez az Applenek nem sok köze van..

De akkor ezek szerint a 16 gigas alapmodell dragabb lett, viszont a 64-es ugyan annyi, mint az elözö volt. Vagyis lehet, hogy kicsit meg igy is kevesebb, mivel 100 dollar a különbseg, annyit talan nem emeltek az arfolyamingadozas miatt.

[ Szerkesztve ]

(#123) worxland válasza dani3l (#115) üzenetére


worxland
addikt

"Mehetett volna közvetlenül a "100% customer satisfaction" utan..." - aha, 100% customer satisfaction - akkor engem nem kérdeztek. Amennyit szívattak az iPad Mini garanciális cseréjével, az nem volt semmi.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#124) alkatraz3000 válasza worxland (#123) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szívattak? :D Én kb eddig 7x cseréltettem cuccot mindegyik APR-nél, de semmilyen fennakadás nem volt. Mi történt?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#125) dreamdancer válasza worxland (#123) üzenetére


dreamdancer
őstag

A 100% satisfaction az azt jelenti, hogy ha iPad-et vettél, akkor most boldog vagy és kész, fogadd el! :D

(Jaha, nyilván az Apple-nek is megvannak a maga marketing-hülyeségei.)

Nem a lényeg a fontos.

(#126) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem olvastam el a tesztett, de szerintem mindkettő szar. :-)

(#127) worxland válasza alkatraz3000 (#124) üzenetére


worxland
addikt

Svédországban élő rokon vett egy Mini-t ajándékba a gyerekeimnek.
A Mini 13 hónaposan elpatkolt (töltésnél felmelegszik és soha többet nem kapcsol be-szindróma, utána lehet nézni a neten, elég sűrűn előfordul).
1. megkérdeztem a magyar Apple-t, elhajtottak, mert hogy csak 12 hónap gari van rá. Az európai 24 hónapos garancia-jogszabályra magasan tettek
2. azt mondták, vigyem vissza ahhoz a céghez, akitől vettem - kösz
3. rokon visszavitte a tablet-et Svédországba, ott a kereskedő azt mondta, hogy nem cseréli, csak bevizsgálja és ha az akksi a bűnös, akkor nem javít (szerinte az akksi nem része a tabletnek és csak 6 havi gari van rá!) és még a bevizsgálási díjat is elkéri - na, ebből nem kértünk
4. aztán később a kereskedő azt mondta, hogy a helyi (svéd) Apple-el intézzük
5. a helyi Apple azt mondta, hogy lejárt az egy év gari és különben se lehet bevizsgálni az akksit, mert a Mini nem szétszedhető, annyit tehetnek értünk, hogy kapunk új Minit valami 15-20% kedvezménnyel - anyád (a magyar Apple még ennyi gesztust sem volt hajlandó tenni)
6. a kereskedő azt mondta, hogy igenis szétszedhető, már sokat szedtek szét
7. majd a kereskedő kitalálta, hogy pénzért mégis megjavítják a Minit - ami kevesebbe kerül, mint a bevizsgálás - hoppá
8. majd pár hétre rá közölték, hogy mégis kicserélték a Minit. De se új doboz, se új töltő, csak maga a tablet - azóta még nem volt itthon a rokon, nem volt a kezemben a cserekészülék, szóval az is lehet, hogy egy refurbished cuccot adtak.
Ez így összesen vagy 2-3 hónap volt, millió szaladgálással és telefonálgatással, no meg hajtépéssel. A svéd részét a rokonom intézte, így azt a részt csak közvetett tapasztalatokból idéztem. Ennyit a 100% customer satisfaction-ről.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#128) alkatraz3000 válasza worxland (#127) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ha jól értelmezem:
Nem Appletől származott, szóval ők nem igazán voltak hibásak, mert az 1 év gari lejárt. Ennek ellenére kicserélték. Ne aggódj, teljesen új cuccot fogsz kapni, de ilyenkor csak a készüléket cserélik.
Amúgy valóban szétszedhető, de nem igényesen, ezért az Apple nem vállalja. Elég macera az egész, és nyomtalanul lehetetlen javítani. az akkura valóban csak 6 hó gari van.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#129) kpal


kpal
veterán

Ez is csak fotón lesz nekem úgy érzem ;]

(#130) FollowTheORI válasza alkatraz3000 (#128) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez téves... 1 év gari van akkura is, ha az gyártási, vagy anyaghiba miatt romlik el. Tehát nem a rendeltetészerű használat miatt fárad el, magyarán ha elromlik, akkor cserélik.

Ha veszel Applecare-t, akkor pedig amíg az Applecare tart és az akku 50% teljesítmény alá esik (50% töltést vagy alatta tart csak meg) cserélik.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#131) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

http://www.apple.com/batteries/replacement-and-recycling/

It is említik hogy 1 év van pl, de benne van a magyar szerződésben is.

Applecare pedig:

3.1 Hardverszolgáltatás

Ha a Fedezet Időszaka alatt Ön érvényes igényt ad le, amelyben arról értesíti az Apple vállalatot, hogy (i) a Fedezett Készülék vonatkozásában anyaghiba vagy gyártási hiba merült fel, vagy (ii) a Fedezett Készülék akkumulátora az eredeti specifikációiban meghatározott kapacitáshoz képest az elektromos töltést ötven százalékkal (50%) csökkent vagy annál kisebb mértékben képes megtartani, az Apple vagy (a) új, illetve az újjal teljesítmény és megbízhatóság tekintetében egyenértékű alkatrészek felhasználásával ingyenesen kijavítja a hibát, vagy (b) új vagy az újjal teljesítmény és megbízhatóság tekintetében egyenértékű, valamint az eredeti termékkel funkcionálisan egyenértékű cseretermékre cseréli ki a Fedezett Készüléket. Ha az Apple kicseréli a Fedezett Készüléket, akkor az eredeti termék az Apple tulajdonába, a cseretermék pedig az Ön tulajdonába kerül, a Csomagból hátralévő időtartamnak megfelelő fedezettel.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#132) kondás válasza worxland (#127) üzenetére


kondás
tag

Inkább örülnél,hogy gari lejárta után cserélték a gépedet.

(#133) worxland válasza kondás (#132) üzenetére


worxland
addikt

Ja, még1x, EU-ban tartós fogyasztási cikkre a min. gari kötelezően 2 év. Hogy ez Abszurdisztánban nem működik, az nem lep meg, de Svédország más kategória.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#134) worxland válasza alkatraz3000 (#128) üzenetére


worxland
addikt

"Nem Appletől származott, szóval ők nem igazán voltak hibásak, mert az 1 év gari lejárt. " - más hardvertermék meghibásodása esetén él a gyártói garancia. Az Apple-nél nem. 1 év gari: az EU-ban elméletileg az EU jogszabályai érvényesek, de ez az Apple-t nem érdekelte.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#135) Touch-ko válasza Gergőke88 (#121) üzenetére


Touch-ko
őstag

Dani3l megirta a valaszomat. Tehat a 32GB kiesett ezert a 64GB a 32GB-s araval kerul eladasra. En erre gondoltam.

(#136) Cuccok válasza Ricardo (#92) üzenetére


Cuccok
tag

"Tudom Iosnál nem számít a vas, mert kit érdekel ha megy rendesen?"

Ott van a gond hogy nem megy rendesen.

(#137) alkatraz3000 válasza Cuccok (#136) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tényleg, az összes szar es használhatatlan :D rossz helyre jöttél :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#138) Touch-ko válasza worxland (#134) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az Apple 1 ev garanciat ad mindenhol. Van lehetoseg AppleCare megvasarlasara a vasarlastol szamitott 90 napon belul, vagy vannak olyan cegek, akik gadget biztositassal is foglalkoznak. Koss biztositast, varj egy par hetet (ha tudsz) es jelentsd be a meghibasodast ugy, mintha a biztositas megkotese utan tortent volna.

(#139) Touch-ko válasza Cuccok (#136) üzenetére


Touch-ko
őstag

Lehet mi csinalunk valamit rosszul, de iPad3, iPad Mini Retina, iPad Air, iPhone5 (2db), iPhone5S (2db), iPhone6 a csaladban nalunk mukodik...

(#140) FollowTheORI válasza worxland (#133) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak annyit hogy ez direktíva... az államok döntik el mit implementálnak.

A direktíva szerint fél évig az eladó, utána a vevő kell bizonyítsa a hiba okát (szakérőkkel stb saját költségen), ha megéri egyáltalán. Na most állj neki bizonygatni hogy pl az akksi miért romlott el, szedd szét a cuccot valami szakértővel amit az Apple is elismer stb stb. Nem egyszerű.

Ehhez képest a magyar jog 1 éves kötelezője jobb (és az Apple 1 évese is), mert itt 1 évig kell az eladónak "bizonyítani", és csak utána él az EU szavatosság ahol már neked kell, ha akarod és megéri.
Vagy veszel Applecare-t ahol ez kitolódik bizonyos értelemben 2 évre.

Szóval nem tudod jól teljesen, maradjunk ennyiben. Ez pedig nem az a topic.
De ha gondolod olvasd el. (Vesd össze szavatosság - jótállás, EU irányelv.)

Ha a gyártó a magyar 1 év felett vállal még többet, az meg még a magyar jognál is jobb feltétel.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#141) Chereiose


Chereiose
addikt

Most akkor az Air 2-ben maradt az 1 giga ram? :U

(#142) FollowTheORI válasza Chereiose (#141) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Amíg nem szedi szét valaki biztosra nem tudjuk, de lehet hogy 2GB lesz.

Amugymeg miért számít?
Lassúnak érzed 1GB-al az Apple dolgokat? :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#143) Cuccok válasza Touch-ko (#139) üzenetére


Cuccok
tag

Ipad Air, Ipad mini retina, Iphone5, Iphone5s a családban és mindegyiken összefossa magát a chrome és a safari is bizonyos oldalaktól. Az állandó oldal újratöltésekről nem is beszélve. Napi átlag 8-10x kell újraindítani a chromeot jellemzően több megnyitott füllel.

De az igazán beszédes "Memory level low" hibaüzenetet szeretem minden harmadik ipcam viewer indításkor.

De ha ez neked belefér a tökéletes működésbe akkor hajrá.

Remélem maradt 1Gb ram az Air2-ben és akkor lehet tovább szopni azzal is :)

[ Szerkesztve ]

(#144) Chereiose válasza FollowTheORI (#142) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem, engem abszolút nem érdekel addig amíg ilyen gyors :)
Csak kíváncsiságból kérdezem.

(#145) Touch-ko válasza Cuccok (#143) üzenetére


Touch-ko
őstag

iPad Air, iPad Mini 2 a megjelenes ota van, iPad 3 (2012 szeptembere ota) iPhone 5 (2012 szeptember, valamint dec.) iPhone 5S (marcius, majus ota) mig iPhone6 megjelenes ota van, 5-en egyetlen egyszer sem lattunk ilyen feliratot. Sot, en 2007 ota hasznalok iPhone-t, iPod Touch-ot, valamint 2010 ota iPad-ezem, de meg egyszer sem lattam ilyen hibauzenetet..
Szoval nemtudom mit csinaltok, de valamit nagyon rosszul..

Megneznem azt az oldalt, amitol besz.rik az iPad es azt az uzenetet irja ki..

[ Szerkesztve ]

(#146) FollowTheORI válasza Cuccok (#143) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mondjuk én csak Safarit használok, de sosem futottam még ilyen problémába én sem, se iPhone se iPad vonalon.

Pedig nézek mindenféle videós, nagyméretű képekkel telirakott, chatelős stb oldalakat is bőven. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#147) Cuccok válasza Touch-ko (#145) üzenetére


Cuccok
tag

Nem oldal, app
Ipcam viewer
De majd lövök neked screenshotot ha nem hiszed el

(#148) Touch-ko válasza Cuccok (#147) üzenetére


Touch-ko
őstag

Erdekelne. Milyen app amugy az?

(#149) azopi74


azopi74
addikt

Én a soft SIM megoldásnak örülök nagyon. Remélem, jövőre a szifon is azzal jön, és akkor minden szolgáltatónak támogatni kell majd hamarosan. Csak az Apple-nek van ereje ahhoz, hogy lenyomja ezt a szolgáltatók torkán, na meg úgyis követi a többi a gyártó is. Kicsit vicc, hogy 2014-ben ilyen kőkörszaki dolgokkal kell bajlódnunk, mint a SIM kártya.

(#150) hue2000


hue2000
tag

Lesz 2 gb ram ?

Az élet mindig drága

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.