Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) r3dsnake válasza Zolik (#42) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Soha nem volt az az Apple célja, hogy kiváltsa a számítógépeket. Ezt többször hangsúlyozták is régebben, hogy ezért nem kap OSX-et. Honnan veszed ezt?

(#52) CoDWaW07 válasza mazsi1911 (#47) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Én is csalódtam kicsit a mini kapcsán, de még így is szerintem remek tablet, eddig sem volt semmi baj a mini 2-vel.:) Tavaly eleve nagyon csodálkoztunk hogy megkapta a legfrissebb hardvert az A7et, nem pedig A6-ot kapott:)

Gpu meg komolyabb grafikánál sajnos még asztali gépekben sem elég sokszor 4K-ra, nemhogy 5K-ra, ez egy ideig gond lesz minden fronton.Talán ha rendesen optimalizálja az Apple a dolgokat rá akkor azzal valamennyit lehet nyerni.

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#53) Gicz válasza mazsi1911 (#47) üzenetére


Gicz
addikt

ezek szerint te gamingre szeretnéd használni az új imacet? :U

OS X-hez bőven elég lesz, nyílván nem adnák ki ha annyira szar lenne, mindemellett ez a leggyosabb mobil chip, tehát mást nem tudtak bele tenni akkor sem ha akartak volna.

(#54) malomkaorm válasza Mr President (#9) üzenetére


malomkaorm
tag

Ez nekem is feltűnt :DDD

Üdv.: Dani

(#55) mazsi1911 válasza Gicz (#53) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nem mobilt kene rakni egy desktop gepbe? Mintha nem ferne el benne egy rendes GPU. Nezd meg ifixit-en, kb ures belulrol az egesz.

Nem, nem gamingre, de mondjuk nem lenne rossz ha folyekony maradna a safari scroll egy FCPX render alatt.

@52 a tavalyi ipad minitol leesett az allam, enis csodalkoztam ezen! Milyen kicsi, es mekkora ero van benne. A tech teteje volt az a kis gép. Most viszont... Ahh haggyuk is.

[ Szerkesztve ]

(#56) Kasya


Kasya
nagyúr

Ezek a prezentaciok....
PC eladas vs. Ipad? Tessek Machintost mutatni, vagy hasonlitsak a kategoriajaban a konkurenshez.
Tobb szazszor gyorsabb mint az elso generacios Ipad? Hangzatos, de ennyi. Erdemtelen osszehasonlitas.

A "legmentes" megoldas nem semmi szvsz, de javithatosaga menyire lesz nehez, ill. melegedni fog-e komolyabban?

(#57) Gicz válasza mazsi1911 (#55) üzenetére


Gicz
addikt

honna tudod hogy nem az? van otthon ilyen géped? :)

Sajnos (neked sajnos, engem nem zavar) az imac nem a kalsszikus desktop gép. Nem a csak a hellyel van ott a baj :) beletennél egy rendes 290x radeont? OK, akkor disszipálj el 300W fűtést a kártyáról hangtalanul, hogy ne forrósodjon fel az egész imac, plusz tegyél bele egy 800W-os tápot is, szintén hangtalanra... Erős desktopnak ott a mac pro. Aki játszani akar az meg úgyis konzolt vagy PC-t vesz töredék áron sokkal alkalmasabbat a játékra. (nekem is PC van 15" MBP mellett)

[ Szerkesztve ]

(#58) CoDWaW07 válasza alkatraz3000 (#50) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Na igen, eddig én is gondolkoztam iPad vásárláson, de zavart az 5S után hogy nincs benne Touch ID, talán majd most beszerzek egyet pár hónap múlva :))
Furcsa hogy telik az idő, mintha még most jött volna ki az iPad 3 és most mutatták volna be a retina kijelzővel :D Szerencsére Apple cuccok lassabban avulnak el, még iPad 2-re is van elég rendes kereslet.

mazsi1911: Kérdés hogy egy komolyabb vga-t mennyire lehetne lehűteni főleg olyan helyen.
Amúgy a Mininél vagy jelentősen csökkent emiatt az Air eladás, vagy ráálltak arra hogy a Mini hardveresen kb. 2 évenként kapja meg az új hardvert

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#59) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Mi értelme az A8X-nek, ha a feébontás maradt? Ehhez az A7 is bőven eléh, oké, A8 kötelező, de minek az C?

A Mini 2 ára pedig 99K-ra esett, az már nem is rossz.

Nem a lényeg a fontos.

(#60) r3dsnake válasza dreamdancer (#59) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Most komolyan az a bajod, hogy valamiben jobb és időtállóbb lett?

(#61) oszi666 válasza FollowTheORI (#8) üzenetére


oszi666
őstag

azt a rohadt és igazad van :O
én csak laikus vagyok, de nem tudom mi volt az amire túl sokáig kellett várni
az elmúlt 1-2 évben egyik gyártó sem villantott túl nagy újdonságot, olyat amire nem számítottam, azt hisze, ezt hívják rejtett igénynek(?)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#62) CoDWaW07 válasza dreamdancer (#59) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Mivel megnyílt az út a fejlesztőkhöz, főleg a Metal meg egyéb új módszerek miatt, így sokkal jobb grafikát tudnak fejleszteni mert mégerősebb hardver lett. De amúgy például a GTA San andreas azért meg-meg röccent rendesen iPaden A7-tel.
Ha meg az Apple nem rakott volna bele erősebbet akkor meg az a baj, bár így is szídják hogy" Miért csak 2 magos vasat rak bele amikor már a középkategóriában is 4 magos van?!" :DDD

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#63) tomboy0013


tomboy0013
veterán

De jó... Holnap kapok egy iPad mini 2-őt céges nyeremény keretén belül amit el akarok adni bontatlanul erre pont jön a 3 ami lenyomja az árát :D Szuper

(#64) FollowTheORI válasza dreamdancer (#59) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hogy még komplexebb feladatokat tudjon ellátni... lásd amiket demóztak pl. :)
Egyébként az akkuidőt is lehet vele növelni, a gyorsabb CPU/GPU hamarabb elvégzi a feladatot így hamarabb mehet vissza energiatakarékos állapotba pl.

Az imac GPU-n is kár pörögni, amire kell arra elég lesz bőven. Ez nem játék konzol, hanem munka gép.
Akik meg fotókat szerkesztenek, vagy munkaeszköz nekik, szerintem megveszik simán.

(#63) tomboy0013

Akkor ne add el... ;]

Én meg 1.5 hónapja vettem kb akcióban, most spóroltam volna 15 ezer forintot. Ez van. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65) dreamdancer válasza r3dsnake (#60) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nem baj, csak nem értettem. Merthogy az A7-ből se volt X.

De már kaptam választ.

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a fontos.

(#66) mazsi1911 válasza Gicz (#57) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Ebben igazad van:P

(#67) FollowTheORI válasza FollowTheORI (#64) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lejárt a szerk...

... de persze franc se gondolta, hogy megtartják a régi modelleket is olcsóbban előre. Szóval csak utólag igaz.
Mert ha csak az új modellek maradtak volna akkor drágább lenne most ugyanaz. :D

Mondjuk GPU fronton pont rosszkor váltottak AMD-re, a Maxwellel most nagyot léptek volna fogyasztás/teljesítmény vonalon.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#68) CoDWaW07 válasza tomboy0013 (#63) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Nembaj, még így is jól jártál :)) Max megtartod :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#69) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ugyanitt zsír új Mini retina eladó :) lte verzió!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#70) Zanik válasza alkatraz3000 (#45) üzenetére


Zanik
addikt

Rakj mellé egy android-s tablet-et, és megérted... :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#71) alkatraz3000 válasza Zanik (#70) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ugy természetesen megértem :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#72) tomboy0013 válasza CoDWaW07 (#68) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ez már a 2. amit nyertem, az elsőt használtam fél évig aztán azt is eladtam. Egy Wines tabletnek több hasznát veszem ezért is van Switch 10-esem szóval tuti eladom ezt is :)

(#73) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy ez az ujjlenyomat azonosító funkció mennyire precíz.. ?
Hogy értsétek, szakmámból adódóan az ujjlenyomatom változhat.. Tudom furán hangzik, de kopik megég stb.. ha nem engedne belépni mert nem ismerne föl, akkor van lehetőség valami kóddal belépni? Úgy értem az után ha nem boldogulnék az ujjlenyomattal. THX :R

(#74) r3dsnake válasza Gempas 70 (#73) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, mindig van egy alap kód, anélkül nem is vehetsz fel ujjlenyomatot. Ráadásul ha újraindítod az eszközt először mindig a pinnel kell belépni, és csak utána tudod a touchid-t használni a további feloldásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#75) alkatraz3000 válasza Gempas 70 (#73) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tökéletesen működik, nyilván ha durván sérül akkor nem 100% hogy megy. Erre az esetre feldobja a jelkodot.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#76) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Köszönöm. :K

(#77) alkatraz3000 válasza Gempas 70 (#76) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De a többi telefonban levő megoldástól teljesen eltérő, es lényegesen biztosabban működik :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#78) Zolik válasza r3dsnake (#51) üzenetére


Zolik
senior tag

Mert úgy kezdik hogy összehasonlítgatják az ipad és pc-s eladásokat, mintha azt akarnák ezzel mutogatni hogy egyre többen vesznek ipadet pc helyett és ez így jó

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#79) KeFe


KeFe
tag

Nah dejó hogy már csak 6.1mm vékony. Remélem így már hajlik ez is mint a 6+ :DDD

Ha tényleg 2GB ram került bele akkor sajnos le kell cserélem rá az Air-t, de egy nagyobb akku 100x többet ért volna ugyanabban a készülékházban. De jó ez így mert legalább viszik majd az új tokokat is mellé csillióért :)

Okosan csinálja az Apple a lehúzást, mert a most bejelentett "újdonságok" az Air megjelenésének idején már elérhetőek voltak (pl Touch-id) és így el lehet adni majdnem ugyanazt 2x is.

(jaj és csak most látom a hogy a vékonysággal reklámozzák... pofám leszakad)

[ Szerkesztve ]

(#80) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Miért kell az "aperture"-t mindig apertúrára lefordítani??? :W
Könyörgöm, magyarok vagyunk, vagy mi.
Tessék használni a rekeszérték, fényerő szavakat.
Ne egy ilyen, magyarul esetlen s laikusan hangzó, szem/fülbántó szóval tömjétek tele az írásaitokat.
Ráadásul itt még egymás után kétszer is alkalmaztátok, ami erősen szóismétlés.
Nem vagyok firkász, de színvonalat rombol erősen szerintem. :U

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#81) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Szerintem nagyon jo volt a keynote. Mar toltom a Yosemite-t :)
Az uj iPad-ek allati jok, bar en majd valoszinuleg csak jovore cserelem le az iPad3-am, mert meg mindig megfeleloen mukodik es amit hasznalok az meg mindig jol megy rajta, am teny, hogy lassan eljar az ido felette.. Nekem ugy tunik, hogy az iPad-nel is ugyanaz az evolucio lesz mint iPhone-nal. 2 evente jon a BUUMM!

Az iMac .aszott utos lett, ekkora felbontassal szerintem evekig nem lesz meg All In One gep..
En szemely szerint nem hasznalnam ki a 27"-es gepet, de szerintem jol osszeraktak.

Az uj iPad arak ha jol emlekszem meg olcsobbak is lettek tavalyhoz kepest 25%-kal :)

(#82) Gergőke88 válasza Touch-ko (#81) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az Air 2 nem hogy olcsobb lett, hanem dragult :U

(#83) Xero válasza mazsi1911 (#55) üzenetére


Xero
nagyúr

Majd ha meg lehet oldani egy GTX980 szintu gpu passzív vagy minimál hűtéses bepakolását, akkor berakják ne félj. Pusztán meg kell találni az egyensúlyt.
Ezeknél a gépeknél nagyobb hangsúlyt kap az, hogy kussoljon mint az, hogy több fps-t pörgessen az aktuális top játékban.

Aki gpu teljesítmény igényes munkára akar gépet, az meg vesz MacPro-t és jónapot.

Az pedig végképp hétszentség, hogy nem fog akadni a Safari egy render alatt. A 750M is vidáman kiszolgál ilyen feladatokat rMBP 15-nél, pedig azért bőven gyenguszkább.

(#84) Ricardo válasza KeFe (#79) üzenetére


Ricardo
félisten

Nincs 2Giga ram. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#86) Agrippa22 válasza Zolik (#42) üzenetére


Agrippa22
tag

De, főleg azokat tudná kiváltani. Vagy például ott az angol tanárom, aki egy 3 kilós notival rohangál tök fölöslegesen, ahelyett hogy venne egy akármilyen tabletet. (Én személy szerint iPad Mini2-n jegyzetelek és azon van az angol könyv is...). De ha már itt tartunk: [link] :)
Egyébként ha nem láttad, nézd meg a Keynote-ot, mire képes egy iPad fotószerkesztés vagy videóvágás terén. (A "kecske eltüntetős app" bejövős volt :DD )

(#87) gery2123


gery2123
őstag

Túl sok újat nem látok, és nem gondolom hogy megéri váltani majd az előző generációról.
No meg hasonlítani a nexus szeriával kell mert bizony ott nem 50% van kitkat. 😈

-- PSN_ID: GerY2123

(#88) ZooLee válasza Zolik (#78) üzenetére


ZooLee
őstag

Annyiban van értelme összehasonlítani, hogy a PC (legyen az asztali, laptop, mac vagy win) piactól rengeteg vásárlót szív el, azokat, akiknek otthonra elég egy kis levelezés, netezés, videózás és némi egyszerűbb játék. És ez így rendben is van, minek foglaljon azoknak helyet egy gép akik nem használják ki.
Aki már viszont többre használja, annak persze nem alternatíva (elég csak egy combosabb gépelési igény, már bukis is a natúr tablet koncepció)

(#90) p87 válasza Ricardo (#84) üzenetére


p87
senior tag

Azért ez még nem bizonyíték, valószínű csak akkor tudjuk meg ha szétszedik.
De attól tartok tényleg maradt az 1GB.

(#91) r3dsnake válasza Ricardo (#84) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Most komolyan erre alapozol, amikor nincsen még tesztpéldány senkinél? A mini 3-ban tuti nincs, de az Air 2-ben esélyes a 2gb.

halkow: Mi a gond vele?

[ Szerkesztve ]

(#92) Ricardo válasza r3dsnake (#91) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt találtam. Ha mégis lesz 2 giga akkor majd leírják.

Azért vicces, hogy bejelentenek valamit és nem tudni róla hivatalosan szinte semmit.

Tudom Iosnál nem számít a vas, mert kit érdekel ha megy rendesen?

:F

(#93) spawn21


spawn21
veterán

Így kell az emerekre rásózni a semmit újként

Gratula

iPhone 13p

(#94) dezs520 válasza spawn21 (#93) üzenetére


dezs520
senior tag

Ja,basszus,szemetek,ha csak negyed annyi fejlesztés lenne benne mint a note 4 ben.....ahhh azért a vércukor szint mérőért ölni tudnék!!! ;]

(#95) dreamdancer válasza spawn21 (#93) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nem lehet folyamatos forradalmat csinálni, ez most a reszelgetés időszaka, egy kicsit vékonyabb, egy kicsit erősebb. Számomra ez még mindig tisztább, mint értelmetlen, rosszul működő újításokkal vakítani a parasztot (ld. pulzusmérő egy telefonba).

#dezs520: ha az is olyan megbízható lenne, mint a pulzus-, oxigénszintmérő vagy az S Voice, gyorsan megpusztulnál a hipoglikémiától :)

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a fontos.

(#96) Gicz válasza spawn21 (#93) üzenetére


Gicz
addikt

Akkor felteszem a szokásos kérdést erre a típusú hsz-re:

Szerinted mi lett volna az a fejlesztés, ami miatt még te is elgondolkoznál a megvételén? nyílvánvalóan azon kívül, hogy 64 mag, 50GHz meg 128GB ram.

(#97) malomkaorm válasza Gicz (#96) üzenetére


malomkaorm
tag

Szerintem arra gondolt, hogy pl. már egy ideje 2GB rammal kéne ezeket a cuccokat eladni. Az androidos tabletek/telefonok már ott tartanak, hogy némelyikben 3-4GB van...

Értem én, hogy így is elmegy a cucc, meg nem fagyogat, de sokan írták már itt PH!-n is, hogy kéne az a 2GB. Mellesleg szerintem is. Hamár kifizetek egy ilyen motyóért 100+ ezret, akkor kapjak már többet, mint az előtte lévő generációnál. Nem arra gondolok, hogy legyen 8 magos CPU, meg 4 GB-ram, de érezzem már, hogy egy másik tabletet fogok...

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#98) Zolik válasza Agrippa22 (#86) üzenetére


Zolik
senior tag

vannak szituk amikor egy tablet jól jöhet, persze. De én pl aki napi több órát gépel (sajnos) és kell a nagyobb kijelző a munkához nem alternatíva. Pláne az idősebb embereknek akik szemüveggel is alig látják rendesen még a 19-es monitoron is a szöveget nem, hogy egy 10-es tableten. Apámnak oda adnék egy ilyen ipadet sztem 1 perc múlva kivágná az ablakon. (engem pl az ipaden iszonyat idegesít hogy nincs vissza gomb, tudom meg lehet szokni, de akkor is zavar).

A másik meg, hogy egy ilyen új mac gép árából 5 de minimum 6 olyan munkaállomást veszek full hd-s monitorral meg kutyafülével. De még 2-3 full extrás gép is jobban megérné akár tervezési munkákra is. Nyilván vannak olyan feladatok amikre azt mondom, hogy meghozza az árát, de nagy általánosságba véve szerintem nem nyer vele senki annyit mint amennyit rákölt

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#99) Zolik válasza dreamdancer (#95) üzenetére


Zolik
senior tag

tesztelted a note4-et hogy ennyire biztosan állítod "rosszul működő újításokkal vakítani a parasztot"?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#100) Gicz válasza malomkaorm (#97) üzenetére


Gicz
addikt

A ram méretátől pont hogy nem érzed hogy másik tabletet fogsz. Azt a proci gyorsaságától érzed. Abban pedig bőven az élen van megelőzve bármilyen snapdragon 800-at.

A 2 GB ramnak én is örülnék, meg téged is érdekel, meg még sokakat, de mi vagyunk az 1% akit ez érdekel. A maradék 99% azért fogja megvenni, mert vékonyabb, mer van benne touch ID, és mert jobb a facetime kamerája. Ezen nincs mit "vitatkozni" egy cégnek a profit a lényeg, azt pedig úgy lehet maximalizálni, ha kevés plusz befektetéssel keresel minél többet. Nem védeni akarom őket félre ne érts, de a konkurenciával bőven azonos szinten vannak teljesítményben, és így is fogy, akkor minek törnék magukat...

Gondolj bele ha sebességérzetre (ami fontosabb) és szintetikus tesztekben így is pariban vannak a konkurenciával, akkor ha ebben lenne 4 mag, 2,5Ghz-en, meg 3GB RAM, akkor dupla teljesítményük lenne mint egy note4-nek bármikor. (mondjuk akkor leglább leállna a sok droid fan a spec háborúval, szóval annak is lenne haszna)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.