Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:55:25

LOGOUT.hu

ASUS Padfone 2 - demokratikus átmenet

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Angulo válasza atikó (#5000) üzenetére


Angulo
tag

Remek döntés. A sony féle 4.3 update nagyon jól sikerült, frankó felhasználói felületet varázsoltak. Asus csak ráncokat varázsol a homlokunkra a userbarát politikájával. Szerintem ez a fórum is igen csak kezd kihalni, lehet nem csak te váltottál értelmesebb készülékre.

(#5002) Arween


Arween
senior tag

Ma én is megvettem végre a másik telefonom egy barna S4-re esett a választásom :D

Sajnálattal olvasom hogy sokaknak előjöttek a gondok. És sajnálom azt is hogy eme remek ötlettel kitalált készüléket hazai körökben a saját gyártócége küldi padlóra.Csak remélhetem hogy más is kijön majd ilyen termékkel,de komolyabb támogatottsággal.

(#5003) Sword válasza atikó (#5000) üzenetére


Sword
őstag

Új infinity-t vagy a régit?
Azt hiszem a kívánságlistámhoz (phone-tablet-keyboard dock kombó) hozzá kéne tenni a dual sim-et.
Vajon lesz ilyen valaha is? :)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#5004) atikó válasza Arween (#5002) üzenetére


atikó
őstag

Más. Nem fog kijonni ilyen kombóval mert levan védve.

[ Szerkesztve ]

(#5005) atikó válasza Sword (#5003) üzenetére


atikó
őstag

természetesen az újat, nekem tetszik a pf mini, főleg mert 2 sim kártyás de ha a régebbi. S600 procisat Sikerül beszereznem nekem az is elég, a pf2 procija is jó, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5006) atikó válasza Angulo (#5001) üzenetére


atikó
őstag

Még az LG G2 volt a másik kiszemelt áldozat, de azt nem kaptam meg szinte ingyen a szolgáltatómtól a Z1 viszont majdnem!

És remek a Z1, kollégámnak sima Z van és mondta hogy sokkal jobb a 4.3 mint a 4.2 volt. Nincs
összehasonlításom mert amint haza értem egyből jött a 4.3 update.És nem sokra a 4.4 is megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#5007) atikó válasza atikó (#5006) üzenetére


atikó
őstag

Launch version
Android 4.2 (Jelly Bean)
2013-09

Latest version
Android 4.3 (Jelly Bean)
2013-12

és meg is jött dec.16-án! szóval nem volt sok idő!

(#5008) Djatis


Djatis
senior tag

Én kedden vettem 1 Note 3-at amivel tökéletesen meg vagyok elégedve!
Jövő héten pedig kezdődik a harc, mert a t szépen adni fog egy másik telefont ez helyett a förmedvény helyett, utána az asussal egy életre befejeztem!!!!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#5009) atikó válasza Djatis (#5008) üzenetére


atikó
őstag

hogy érted hogy add másikat?

(#5010) Djatis


Djatis
senior tag

Ki verem a balhét hogy hibás telefont adtak el(kopó keret, torzító hangszóró, porosodó kamera)
Hidd el sikerülni fog!
Voltam már bent a t-ben elmondtam a bajom és azt mondták hogy árban és tudásban kérhetek másikat!

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#5011) atikó válasza Djatis (#5010) üzenetére


atikó
őstag

majd számolj be légyszi.

(#5012) Djatis válasza atikó (#5011) üzenetére


Djatis
senior tag

Félnek ezek a fogyasztó védőktől mint a tűztől!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#5013) atikó válasza Djatis (#5012) üzenetére


atikó
őstag

azért ez nem ilyen egyszerű!

(#5014) Djatis


Djatis
senior tag

Oooooohhhhhh ne aggódj időt,energiát nem fogok sajnálni a projektre!
Nem fogok több 10k-t bukni az asus seggfejsége miatt!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#5015) Angulo válasza atikó (#5006) üzenetére


Angulo
tag

Az élettársamnak Xperia Z-e van. a 4.3óta többet nyomkodom, mint a sajátomat,annyira eltalálták,fényképeket is azzal készítek, mert ugye az Asus 1rakás szar abban is. a PF2-őt már csak a munkám miatt tartom.érik a csere.

(#5016) Csori72 válasza atikó (#5004) üzenetére


Csori72
aktív tag

ez a levédés elég necces, mert pontosan mi az ami le van védve? 1 telefon 1 dokkolható 10"-os akkuval? mert a 10"kijelző + akku kombó a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető tabletnek. (én pont ezért nem vettem meg)
és itt vége is a levédés sztorinak. elég ha csak külön is használható tabletként más gyártó terméke és már nem is hasonló a cucc. 2 külön rendszer, kis kieggel: a telefonét v a tabletét akarod használni. ilyen az Asusnak nincs így levédve sem lehet.
a dokkolás levédéséről meg sztem már régen lecsúsztak.

..:: 1+TTTTT ::..

(#5017) atikó válasza Csori72 (#5016) üzenetére


atikó
őstag

az van levédve, hogy más nem csinálhat olyan tabletet amibe telefont lehet dugni a hátuljába.

Angulo: hát megértem én is imádom a Z1 egyszerűen remek. van 1-2 érdekesség de nagyon tuti.

[ Szerkesztve ]

(#5018) Snap82 válasza csursan (#4999) üzenetére


Snap82
csendes tag

Üdv

Nekem is volt ilyen!
A gyári visszaállítás nem segített.

-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
ezeket futtetam le recovery mode link

Ments le mindent elötte mert mindent töröl!

[ Szerkesztve ]

(#5019) Csori72 válasza atikó (#5017) üzenetére


Csori72
aktív tag

de ebbe pont ez a bukfenc, h ez nem tablet.
és pont így szokták a gyártók megkerülni egymást, h bár ikertestvér a 2 cucc, de mégis eltér. az eltérés miatt pedig oda a levédés. ebben az esetben mint írtam is sztem pont elég ha 1 külön is működő tabletet használ másik gyártó, mert ilyen variáció az asusnak nincs.

nekem egyébként pont az lenne a tökéletes választás ha külön-külön is képes lenne működni, de ha szükség van rá akkor össze lehet rakni.

..:: 1+TTTTT ::..

(#5020) csursan válasza Snap82 (#5018) üzenetére


csursan
csendes tag

Köszi!
Tesóm ajánlott egyszerűbbet.
Beállítások-Alkalmazások-Összes alkalmazás-DMClient. Kényszerített leállítás-Adatok törlése-A gyorsítótár törlése. Ezután újraindít és kész.
Így most egyenlőre jó!
:DD

(#5021) atikó válasza Csori72 (#5019) üzenetére


atikó
őstag

de ha külön külön is működne akkor minek össze rakni? töltés miatt? az úgy életképtelen ennek ez volt a varázsa ha kellett a nagyobb kijelző akkor csatlakoztatni kellet és kész.
akinek ez nem jön jött be az vegyen külön telefont és tablet.
Nekem teljesen bejött ez az újítás, én egyedül a frissítés miatt hagytam el az Asus-t.

[ Szerkesztve ]

(#5022) Snap82 válasza csursan (#5020) üzenetére


Snap82
csendes tag

:Y

Nekem mellete nagyon nehezen indult el a végén be se indult :W ezért választottam ezt a megoldást!

De jó hogy van rá más orvoság is :R

(#5023) Csori72 válasza atikó (#5021) üzenetére


Csori72
aktív tag

biztos tudna saját munkájából adódóan bárki mondani olyan esetet amikor ez jól jönne, ezért én is a saját szakmám veszem alapul, ami autószerelő.

van 1 autó amin hibakódot akarok olvasni. ez műhelykörülmények között nem probléma, mert akár asztali PC-vel is csatlakozhatok az autóra, csak megfelelő hosszúságú kábel kell, v BT adapter. viszont ott van a menetközbeni teszt ahova nem kellene nagy darabokat cipelni magammal. erre a tablet jobb választás mint a laptop mivel azonos képátlóval is csak a fele helyet foglalja a laptoppal szembe. droidra is elérhetőek a diag programok BT támogatással, tehát 1 droidos tablet jó választás lehet. erre így jó lenne az asus csak mivel nem működnek külön, 1 bejövő hívás esetén elszállhatnak a már lemért adatok. mérés végeztével viszont a telefont be lehetne dokkolni a tabletbe, átmenteni a hibák kijelzését, átküldeni autó tulajnak és szembesíteni vele, h miért is kell esetlegesen 100ezreket költeni az autójára.

persze meg lehet ezt oldani másképp is (azaz jelenleg csak másképp lehet megoldani!), de ez 1 piszok kényelmes megoldás lenne! a tablet végezhetné a mérést, közben pedig nem lenne akadályozva a telefonálás sem.

..:: 1+TTTTT ::..

(#5024) atikó válasza Csori72 (#5023) üzenetére


atikó
őstag

a te esetedben nem a asus a hibás, mert én még nem találkoztam olyan progival ami leállt volna 1 hívás miatt, vagy mert kihúzom vagy bedugom a telefont a tabletba, progival van a gond.

akkor nem neked találták ki a padfone szériát, de nekem igen.

[ Szerkesztve ]

(#5025) Csori72 válasza atikó (#5024) üzenetére


Csori72
aktív tag

nem az a kérdés, h leáll v nem, hanem az, h semennyi esélyt nem szabad adni ennek! erre a legbiztosabb megoldás ha adott készüléken CSAK a teszt fut. 1-1 ilyen teszt esetenként sok Padfone2 áráról "dönt". próbáld úgy nézni, h mi lenne ha 1 ilyen dolog miatt neked kellene sok 100ezret fizetned .... feleslegesen!

az én esetemben nem hibás senki! mivel nem létezik a dokkolható, de külön is használható kombó :)
telefonon pedig nem fogok ilyen diagot végezni mivel a legnagyobb telefon kijelző is kicsi 1 diagram olvasásához.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#5026) atikó válasza Csori72 (#5025) üzenetére


atikó
őstag

akkor nem értem a gondod! azért mert neked nem tetszik azért még másnak tetszhet!
mint például nekem tetszik sokan azért sírtak mert ha elviszik magukkal a telefont akkor nem tudják az otthonlévők használni a tablet részét, hát istenem, akkor venni kell 2 különálló eszközt!

(#5027) Angulo válasza atikó (#5000) üzenetére


Angulo
tag

Mi a terved a pf2-vel, hogy már a Z1et használod?

(#5028) atikó válasza Angulo (#5027) üzenetére


atikó
őstag

semmi, elettem a dobozába aztán majd meglátom, de nem hiszem hogy megtartom, főleg hogy folyamatban van az infinity.

(#5029) Angulo válasza atikó (#5028) üzenetére


Angulo
tag

Igen bátor vagy, belevágsz még1 Asusba, fél év múlva azt is le fogják szarni, nem kap frissítést.pont ugy mint a Pf2, vagy ugy, mint más gyártó az alsokategóriás telefonjait, csak azok nem kerülnek 180-200 ezerbe.

(#5030) atikó válasza Angulo (#5029) üzenetére


atikó
őstag

azért jó mert legalább 4.3 van rajta és megkapja a 4.4 de én mér a 4.2 is örülnék mert a miracast nekem szükséges az meg ugye 4.2-től támogatott.

(#5031) Csori72 válasza atikó (#5026) üzenetére


Csori72
aktív tag

gondom? ezzel kapcsolatba semmi. mint írtam ÉN ezért nem vettem meg. nem azt írtam, h senki ne vegye!
de olyan dolgot ami nincs nem lehet levédetni! és itt a legnagyobb jóindulattal sem lehet tabletről beszélni.
ha bármelyik gyártó előjönne a külön is használható, de dokkolható kombóval az nekem elég sokat érne. akár a PF2 árának dupláját is.

nekem ezért nem kell, másnak meg azért mert 4.1 droid ... engem ez pont nem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#5032) pepetech válasza atikó (#5030) üzenetére


pepetech
őstag

Én nem válok meg még 1x a pf2-től az biztos :). Sokan rávannak fagyva az újabb androidra. Hát ott volt nekem a HTC One a 4.3-al. Se miracastot nem használtam se semmi más újabb funkciót. Itt van asszony note 3-ja 4.3-al semmi extrát nem ad pf2höz képest vagyis a samsung extrákon kívül. Egy mezei (bocsánat hogy így fogalmazok) parasztnak egy átlag fehasználónak bőven elég a 4.1 is. Szerintem egy nagyon stabil rendszer ez. az tény hogy nem lehet menőzni az újabb fw-kel de hát na. Jó lenne ha frissülne mert megérdemli a törődést. De például 4.2 és 4.3 esetén a tab funkciót utálnám használni mert a home a vissza gomb vagyis a vezérlő egységek középre kerülnek. na hogy ha fekszek az ágyba és vadulok a neten a francnak sincs kedve mindig középre nyúlni amit per pillanat egy kis hüvelykujj csimpaszkodással elvégzek :D.

Persze vannak Prok és kontrák de ha bele kell kötni az asusba akkor ténylegesen a kamera porosodás recsegő hangszóró az ami ciki ezek fordulnak elő többször. A gyors aksi merülésről eddig 1 panasz volt és máshol se találkoztam hasonlóval. Szoftveresen pedig egy atom gyors készülékről beszélünk mert ha eltekintünk a pontszámoktól a használat alatt ugyan olyan gyors mint a htc one sőt van amibe gyorsabb is.

Ha cserélek akkor én is az új infinitire fogok váltani. és nem az új 4.3 vagy 4.4 végett hanem mert nagyon tetszik :). faterom fonepadján 4.2 van de az ikonokon a hátteren és a gusztustalan alul középen elhelyezett vezérlőkön kívül semmi újat nem láttam.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5033) pepetech válasza Csori72 (#5031) üzenetére


pepetech
őstag

1.: Ha a dokkolási lehetőséget védték le akkor az lehet egy tv is akkor is baszhassa mindenki :).

2.: Értelme nincs egy olyan dokkolható eszköznek ami külön külön is használható mert akkor dokkolás után nem történik semmi csak az hogy leszívja az egyik eszköz a másik aksiját. hozzáteszem hogy ha a tablet külön is működik akkor máris nem akkora üzem időröl beszélünk hanem kb 1 nap és mind a 2 eszköz töltőn van alap használat mellet.

3.: értem, hogy neked jó lenne diagnosztikára egy ilyen kütyü de erre a célra veszel egy 16 ezres ratyi tabot a madaras tescoba és az kaphatja a műhelyben az ívet ha összetörik veszel még egyet és kész :). 150.000-es tablettel nem bohóckodnék autószerelő műhelyben.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5034) pepetech


pepetech
őstag

egyébként van miracast adapter is úgy tudom és akkor 4.1-el is használható

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5035) csursan válasza pepetech (#5034) üzenetére


csursan
csendes tag

Végre valami jót is mondunk a Pf2-ről.
Nagyon jó készülék,csak már sokaknak unalmas a frissítés nélkül,
de konkrét rosszat senki sem tud felmutatni,mert nem is lehet!!!
A betegségei ismertek,Kamera porosodás,kijelző karcolódás,hangszóró torzítás,recsegés.
Szerintem minden készüléknek,mint autónak is vannak típus hibái,ami javítható és kész.
Mindig lesznek újabb,korszerűbb telefonok,nagy a fejlődés.Azonban még sokáig megállja a
helyét a Padfone2 a többiek között!
:DD :C

(#5036) atikó válasza pepetech (#5032) üzenetére


atikó
őstag

én teljesen megértelek bár a nekem nem recseg a hangszóró, a kamera porosodás az ok, én is csak a szekrénybe dobtam be, mert nem válok meg tőle csak most mérges vagyok rá.
Azért intézem az infinity-met.

a miracast-ra meg nehogy már vegyek külön eszközt amikor minden vas megvan hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5037) pepetech válasza atikó (#5036) üzenetére


pepetech
őstag

Nekem csak annyi fáj hogy a régi nokia e7-00 illetve az xperia s készülékem is kapott hdmi kábelt amihez nem kell kulön árqmforrás ehez meg csak mókolt kábelek vannak :( vagy a gyári egy vagyonért. De álltalában csak filmwt nézek telefonról ha úgy van az meg megy wifin :). Mondjuk kiprobalnqm mirqcast qlol milyen játszani tvn :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5038) pepetech válasza csursan (#5035) üzenetére


pepetech
őstag

Muszály mert besokkolódok :). Nem fejlődött még annyit a mobil piac hogy temetni kéne. Sőt aki x8-at használ az ennek is örülne nagyon is.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5039) korimv6


korimv6
aktív tag

Egyelőre nálam is csak a kamera porosodik. A szoftverfrissítés nekem nem hiányzik. Tökéletesen működik ezzel.

Körbe zárt villám.

(#5040) gubacsino válasza pepetech (#5032) üzenetére


gubacsino
aktív tag

A kategória kortársai már mind megkapták a 4.3at is. Ha így nézem, az szerintem minimum járna nekünk. És ott a Bluetooth LE, OPEN GL 3.0, igen komoly fejlesztés.
De itt a teljes lista hogy mit nem kapunk meg.
4.2
4.3
a 4.4et már nem is linkelem...
Persze mindenki eldöntheti mi az ami hiányzik neki, de egy "elavult" rendszer
vagy is egy olyan amit a gyártó már nem támogat, sokkal sebezhetőbb.
Most persze még nem sok olyan program létezik, de mi lesz akkor ha majd egy olyat töltenénk majd le ami, magasabb (4.2,4.3,4.4) verziószámot igényel...

;] Segítünk! Ne hagyja el a telefonját! Ha nem kap frissítést, használja a családtagok eszközét ! ;]

Ami szerintem még bőszíti a vásárlókat, hogy sokan a kezdeti időkben, kisebb vagyont fizettek az eszközért. Mondhatni prémium készülék volt prémium áron. Ha ez így van akkor ők joggal várhatnák el a prémium szolgáltatást is? Nem lettek "lehúzva" kicsit sem? Itt nem az számít, hogy használja é bármelyik új FW szolgáltatásait, vagy van e rá szükségük. Ha nem az, hogy ezt, ilyen magas áron (bár írott törvény nincs rá) illet volna, illene megtenniük.

[ Szerkesztve ]

(#5041) pepetech válasza gubacsino (#5040) üzenetére


pepetech
őstag

egyébként meg mindenki háborog jobbra balra miközben semmi hivatalos közlemény nem volt még :). Majd ha megmondják áfertén mint a Padfone készüléknél hogy ennyi volt. na akkor lehet szart dobálni. számomra még mindig prémium a telefon mert ha előveszem jó páran megcsodálják és nem az ára miatt. Ha meg számodra egy fw frissítéssel egyenlő a prémium érzet akkor soha ne vegyél prémium minőségi ruhát, ételt, bort :) mert itt is a márkát és a technológiát fizetted meg nem azt, hogy minden hónapban frissítsenek. Samsung frissít orba szájba de tegyük hozzá, hogy van mit javítani a toucsviz rendszeren :). Ha meg olyan egyszerű lenne romot varázsolni alá akkor már megtették volna páran és nem csak kitakarított custom romokat csinálnának. De ne haragudj meg a 4.1-et elavultnak nevezni :D. Amikor Magyarország fele még gingerbreadet használ pfff... :C

Mindegy mert 1000 szónak is az a vége hogy mindenki szerint szar a telefon mert nem frissül. :W

leborulok tudásotok előtt! :R

:N

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5042) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Na igen, ha valakinek a poros kamera lencse, a recsegő hátlap, vagy a karcos képernyő miatt van problémája, és amiatt bosszankodik, azt még megértem, bár ha azt lehet szervizben orvosolni, akkor az is elfogadható. De hogy azért szarozni egy telefont, mert nem frissítik, holott még csak nem is egy őskori rendszer van rajta, az olyan kamu problémának tűnik, egy hülye kifogás, hogy nekem új telefon kell, mert meguntam a mostanit.
Biztos tudnának új dolgokat beletenni, de szerintem minden olyan benne van jelenleg is, ami a mindennapi használat során szükséges lehet. Amikor megvettem, már akkor is azért vettem meg, mert nekem megfelelt, nem azért, mert majd biztosan frissítik.
Páran a Miracast lehetősége miatt panaszkodnak. Basszus, ott a dokkoló, máris kaptam egy nagyobb képernyőt, mi kell még? Ha meg mégis megvalósul egy frissítéssel, mi lesz a következő kifogás? Nem tudom a Cinema City mozi vásznára kiküldeni a nyaralós képeimet, szar a telefon?
Nagy képernyős tv-n használni a telefont? Mondjátok már meg, miért is? Ha videót akarok nézni a tv-n, vagy a képeket mutogatni, akkor használom a Mynet-et, vagy valami mást, kinek mi tetszik, de megoldható. De hogy azt nézzék a haverok, családtagok, hogyan dobálom a mérges madarakat, vagy böngészem a netet, vagy olvasok egy könyvet, vagy bármi? Én akkor is a telót nézem, mert azt kell tapicskolnom. Lehet, hogy valakinek valamiért nélkülözhetetlen ez a teljes képernyő tükrözés, de én nem tudom, hogy miért, bár nem is vagyunk egyformák, és nem is sértegetni, vagy lenézni szeretném őket, előre is bocsi, csak nem értem.
Szóval a külsérelmi problémák miatt lehet reklamálni és gariztatni a telefont, de a frissítés miatt a jelenlegi állapot miatt csak sóvárgás egy új telefon iránt, szerintem.
Bocs, egy kicsit hosszú lett, de az a sok siránkozás kihozta belőlem.

(#5043) csursan válasza pepetech (#5038) üzenetére


csursan
csendes tag

Hja,az X8-as történet végét még nem írtam meg!
Ahogy leadtam a T-nél a Pf2-t javításra kaptam cseretelefont Sony xperia X8 típusút.
Hát ez van ,ezt kell szeretni, legalább van mivel telefonálni, mert nekem csak a Pf2 van.
Egy hét múlva kapom az SMS-t hogy visszajött a készülék!
Hurrá!! De gyorsak voltak a gordonnál gondoltam.Bemegyek,azt mondja a srác hogy visszaküldték javítatlanul,mert az Asust csak Pick up-on keresztül lehet javíttatni,tehát futár rendel stb.
Mondom neki, azért jöttem a T-hez mert itt vettem, és hogy kapjak cseretelót,mert az Asus futárral nincs cseretelefon!!!!
Kivertem a balhét hogy ők is odaviszik garanciális javításra,miért nem adták le a Gordonnak.
Végig hallgatta a sirámaimat és visszaadta a készülékem,nagy nyugodtan!Én meg az agyvérzéssel küszködve eljöttem!
Most ott tartok, hogy rendeltem egy kínai telefont,hogy amikor elküldöm futárral javíttatni a telefonom akkor tudjak telefonálni.
Ez a nagyon gáz, nem a telefon, és a frissítés hiánya!!! :W :W :W
Ennek ellenére megjavíttatom, mert eddigi legjobb telefonom! Előtte Defy-m volt azt is szerettem,
nem is adtam el. a Fiamnál van hiba nélkül működik az is.

(#5044) Angulo válasza zolmesz (#5042) üzenetére


Angulo
tag

Természetesen a PF2 egy kiváló készülék, nagyon erős hw-el,gyönyörű kijelzővel és a mindennapi használat során teljesen megfelelő,én pl nem használok számítógépet, amióta ez megvan.sokat dolgozom rajta,nekem a munkámhoz, médiatartalomra és fényképek készítésére kellett,tavaj èv elején vettem meg, akkor 180ezer volt az ára.viszont a frissítések kapcsán,bár optimalizált a rendszer,de bőven lenne mit javítani rajta, főképp az üzemidőn és a kameraszoftveren. Napközben,ha dolgozom, reggel 100on van az akksi, amikor a telefont magammal viszem, kb. 8-9 órát bír és lemerül 14%környèkére.pedig csak telefonálok és néhány e-mailt írok/olvasok,amugy alig nyúlok hozzá.visszanézve pedig látszik, hogy a gyárilag előre telepített alkalmazások!!!! budybuzz és társai merítik, mint a barom. Egyébként semmilyen launchert vagy noname alkalmazás nincs letöltve.tehát a hosszabb üzemidőt csak a tablettel együtt tudja.a kamera meg gatya képeket készít. Az xperia Z vel összehasonlítva: a kameramodul ugyanaz,amíg a rendszer 4.1 és 4.2 volt, addig a sony képei még rosszabb minőségűek voltak, mint az Asusé,mára már viszont a 4.3 alatt kiválóra csiszolt a sw és rá sem lehet ismerni, annyira jo képeket készít, mert a gyártó foglalkozik vele és javítja. Igen, nekem az hiányzik, hogy 180 ezerért igenis foglalkozzon vele a gyártó és fejlessze, optimalizálja a már meglèvő funkciókat, sw-et. Aki ugyanennyit fizetett egy S4-ért, vagy 1 xperiáért, az megkapja ezeket a fejlesztèseket a frissítések formájában.sztem 18 hónapig elvárható lenne minden gyártótól. És messze nem az új és menő fw-ek hiányoznak,hanem a meglévő alapfunkciók optimalizálása.A PF2 csak a tablet miatt előnyös, viszont ha a telefont nézem és a támogatottságot,na meg a kiváló kordon szervíz hálózatot, akkor bizony ár/érték arányban nagyon is van jobb készülék a piacon, sőt olcsóbb is.

(#5045) gubacsino válasza pepetech (#5041) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Hogy a gyártók, köztük az ASUS is, nem képes kommunikálni, már korábban is volt egy sirámom...Pont hogy nem mond semmit. Ez a rátarti közömbösség már önmagában pofátlanság határa. Csak addig van szükségük a vásárló figyelmére ameddig az a kasszáig eljut? Mikor ez a figyelem megfordulna, akkor hátat fordítatlanak?

De ne haragudj meg a 4.1-et elavultnak nevezni :D. Amikor Magyarország fele még gingerbreadet használ pfff... :C

-Pont azért volt idézőjelbe rakva, az "elavult" már "ne haragudj meg"
Kérlek értelmezd. A 4.1 2012 júliusában startolt el, milyen évet is írunk most :F
Hogy Magyarország mit használ pont nem releváns. Akkor nekem is azt kell használnom?
Amúgy ez nem csak magyarországi probléma...[link] Hogy ez egy dzsunka telefonnál így van
,az addig oké... de egy volt zászlóshajónál ez szégyen...

-Hogy Custom ROM nincs rá az meg valószínűleg az alacsony közösségi érdeklődésnek köszönhető. Mert egy közel gyári Androidhoz lévő ROM ot, nem hinném hogy feladat lenne mokólni. De ha nincs motiváció akkor meg minek. A HTC Sens azt igen, mert az nem csak egy launchert, ott kell dolgozni, de egy közel Vanilla Androidnál pont hogy nem igazán.
Hogy nem kapunk további FW-t az pusztán üzleti érdek. Ez az ami bassza csőrömet. Képesek a már meglévő vásárlóbázist feláldozni hogy az újabb készülékek eladásait, a régi ne kanibalizálja. És ez sajnos általános jelenség.

Lehet naiv voltam. Eddig számomra az ASUS garanciát jelentett, a minőségre. Ebbe a terméktámogatás is beletartozott. Megértem hogy nem lehet egy eszközt a végtelenségig ellátni új software el. De úgy érzem hogy a 4.3 az a minimum ami ennél a eszköznél "illet" volna (illene) a gyártónak megtisztelni minket, a készüléket, és saját magukat is.

Idéz mikor írtam hogy sz@r a telefon :F de lehetne még jobb is...Ez az erős hardware többet érdemel. Biztos én vagyok a telhetetlen, vagy "Magyarországon" érjük be 4.1-el, ide jó az is :((

[ Szerkesztve ]

(#5046) pepetech válasza gubacsino (#5045) üzenetére


pepetech
őstag

Egyébként igaz hogy közel gyári android fut rajta de dokkoláskor például felbontás is változik. Telefon 1280x720 tablet 1280x800 ez hatalmas gond rom előállítás szempontjából illetve a telefon és tablet androidja is különböző. Grátiszba azt megoldani hogy ne haljanak le a programok dokkoláskor az is necces feladat.

A másik hogy pf 2 óta kijött 2 infinity i pf mini meg 3 zenfone illetve a fonepadok is ott vannak. Szerintem idejük nincs erre ránézni.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5047) gubacsino válasza pepetech (#5046) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Ez adott, hozzáértőnek még kihívás is lehetne. De mért pazarolja az idejét, amikor más készülékekből több milliót eladnak. Ott sokkal esélyesebb a "hírnév" a "volánveregetés" mint, itt a periférián.

Rendben, elfogadom azt is, hogy "nincs rá idejük" az új készülékek miatt. De akkor legyenek már annyira tökösek, gerincesek, bátrak, egyenesek, hogy ezt a döntésüket felvállalják. Akkor nem tipródunk itt hónapokig.
Akkor nem várok, nyitom a BL-t, az kipróbálom azt a néhány salangmentes ROM ot. 6xxx -es CWM-el. Vagy fogom megy hardver apróra.
De érzem, hogy a 4.3al, ez a vas nem hogy "jó", de "kiváló" is lehetne. így viszont.. hát így csak ez marad
:W

[ Szerkesztve ]

(#5048) pusihusi válasza gubacsino (#5047) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia ez így is kiváló! Nem azért mondom mert nekem is jobb lenne, de kúrva jól van optimalizálva!

Üdv. Feri!!

(#5049) gubacsino válasza pusihusi (#5048) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Szia,
Most tényleg gonosz leszek ;]
Mivel előbb megállapítottuk, és tesztben is az szerepel, hogy az ASUS alig módosított valamit az alaprendszeren, "Csak" összehozta a TAB és a telefont. Ezért az optimalizáltság a cég vagy a Google érdeme ;] :F Azt meg ki- ki döntse el maga ;)

[ Szerkesztve ]

(#5050) pepetech válasza gubacsino (#5049) üzenetére


pepetech
őstag

A gyártó optimalizál. A google q rendszert adja csak a hardveres részt a cégnek kell állnia. Így az asus optimalizálja a saját hardverére a rendszert. Még ha nyers androidról beszélünk is.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.