Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) spike70 válasza spike70 (#739) üzenetére


spike70
tag

Felirat gond megoldódott.

Ezzel a vinyóval valakinek tapasztalata?

http://www.mediamarkt.at/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelLocalCatalogEntry?storeId=10756&catEntryId=145901&categoryId=27456&pos=2&display=local

Köszi!

(#752) v_angelus válasza freeapro (#750) üzenetére


v_angelus
tag

A NAS-t kiválasztva azt jelenti, hogy van az új menüben egy nas ikon, ami mögött ha jól olvastam, akkor többek között samba megosztásnak, torrentkliensnek kellene lennie.

Ezen kívül, nekem minden működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#753) csonkin_ivan


csonkin_ivan
csendes tag

Sziasztok!

Nálatok mennyi idő alatt mountolja az USB-s külső winyót? Nálam Samsung Story Station 1,5 T-s USB-vel kb. 2 perc, és ezt elég soknak tartom. (egy partíció, NTFS) Kék LED villog, ha "túl korán" tallózok rá, akkor meg sétálhatok a konnektorhoz.

Kösz, előre is.

(#754) v_angelus válasza csonkin_ivan (#753) üzenetére


v_angelus
tag

Szia, ez nállam egy pillanat alatt megvan, eddig minden usb-s vinyót gyorsan megtalált, és az e-sata-s külsű rack-kel sincs gond.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#755) csonkin_ivan válasza v_angelus (#754) üzenetére


csonkin_ivan
csendes tag

Hmm, arra tippelek, hogy mivel backupra is használom a winyót, tele van sok apró file-al (pl. fényképek). Csak furcsállom, hogy a mount során végigcsekkolja az egészet. 133-as fw-t tettem fel (kb. csak emiatt) Kipróbálom backup mappa törlése után... (remélem, nem most fog elszállni a PC-ben a winyóm)

(#756) kisgyerek85 válasza csonkin_ivan (#755) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nálam egy külső 1TB-s WD vinyó van ami 90%-ba teli szokott lenni. Pár mp után már tudom is használni. Kb 1000 .jpg kép is van az adattárolón.

(#757) vchrismw


vchrismw
csendes tag

Az új HD2 FW-nél van egy olyan funkció ami az eredetiből hiányzott. Ez ismerős lehet a WD HD TV használóinak, abban is van ilyen. Ez pedig a Media Libary, illetve itt adott esetben a scan. Ez alapesetben be van kapcsolva és ilyenkor minden bekapcsoláskor átnézi, indexeli a kapcsolt adathordozót. Ha itt sok adat van, töredezett, akkor eléggé hosszú ideig eltart ez. Ám ez kikapcsolható a beállításoknál, legalul van a menüben. Így kikerülhető a hosszú csatolási folyamat, egy pillanat alatt csatlakoztat bármilyen csatlakoztatott eszközt. Nekem egy 1 TB WD van hozzá, az is eléggé hosszú idő ha be van kapcsolva a scan, amúgy villámgyorsan müködik. Ez egyébként manuálisan is elindítható a beállításoknál ha a későbbiekben mégis szeretnél valamit beindexeltetni.

Krisztián

(#758) v_angelus


v_angelus
tag

visszatértem az 1.28-as FW hez, mert erre fel lehet rakni a moServices-t, így már szinte mindenre tudom használni :)

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#759) Warter válasza v_angelus (#758) üzenetére


Warter
őstag

1.33-ashoz is van moservice.

(#760) Warter válasza spike70 (#739) üzenetére


Warter
őstag

Muxold újra, de úgy, hogy az other fülön a hang és a kép sávra is válaszd ki, hogy Compression - none és utána remux. És már jó is lesz az mkv.

[ Szerkesztve ]

(#761) spike70 válasza Warter (#760) üzenetére


spike70
tag

Köszi, már megy.

(#762) milestone


milestone
tag

Sziasztok,
Rengeteget próbálkoztam megoldani egy problémát, de nem sikerült, önerőből nem megy, így segítséget szeretnék kérni.
Adott egy R1 (1.24-es gyári FW), ezen egy külső USB HDD, ill. egy laptop és egy desktop (mindkettőn XP Prof), és ezek mind egy routerre csatlakoznak.
Azt szeretném elérni, hogy a sz.gépekről lássam, elérjem az R1-re kötött külső winchestert és másolhassak rá. Hogyan lehetséges ez?
Annyit sikerült elérnem, hogy a O!Play látja a PC-ket, de ez nem megoldás nekem, ill. az se jó, ahogy most is van, hogy másoláshoz cipelni kell a külső HDD-t. Nem tesz jót neki, hogy folyton ki-be csatlakoztatom az USB- és tápkábelt.
Tehát: hogyan tudok másolni PC-ről közvetlenül az R1-re kötött külső HDD-re?

(#763) versal


versal
csendes tag

Sziasztok! Körbenéztem eléggé megoldást keresve arra, hogy hogyan tudnám a RDP-R1-es P1.33HUN MoServices gépemet a netről Dyndns bevonásával routeren keresztül elérni FTP szerver gyanánt.
Ismertek egy szájbarágós oldalt ami ezzel foglalkozik? Nagyon köszi a segítséget!

(#764) v_angelus válasza milestone (#762) üzenetére


v_angelus
tag

itt sok hasznos dolgot találhatsz a moService-ről, többek közt arról, hogyan tudsz samba megosztást csinálni, illetve felmountolni a külső vinyókat.
https://sites.google.com/site/farvoice/about_en

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#765) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,

van egy új HD2 FW
http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=108
nekem R1-em, van eddig a NAS funkciókat nem tudtam elérni, de ebben már megy ez is, van samba, ftp, itunes, torrent

le lehet kapcsolni a system led-et is :D

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#766) versal válasza v_angelus (#765) üzenetére


versal
csendes tag

Ez valóban felmegy egy 2-3 hónapja vásárolt R1-re is? Rendesen működik vajon? Úgy értem érdemes próbálkozni vele, vagy felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#767) v_angelus válasza versal (#766) üzenetére


v_angelus
tag

a lényeg az, hogy a bootcode 18 vagy annál magasabb legyen, én 1 hónapja vettem a készüléket, és semmi gond nincs, illetve bármikor vissza lehet térni a gyári FW-re.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#768) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok meg tudja azt mondani valaki hogy ha azerősitőm tudja a dts hd -t , tru hd-t azt az o play át tudja küldeni a hdmi-n vagy csak sima dts és dd lesz belőle?

PSN - RedFoxHun

(#769) kisgyerek85 válasza v_angelus (#765) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nemsokára rohanok vissza haza aztán már rakom is fel ezt. :)

(#770) milestone válasza v_angelus (#764) üzenetére


milestone
tag

Köszönöm. Elolvastam, de nekem ez magas.
Bütykölés nélkül nem megy? Azt hittem mindössze beállítás, esetleg FW-frissítés kérdése...

(#771) kisgyerek85 válasza v_angelus (#765) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Neked e-sata-n van csatlakoztatva külső eszköz?

Az én usb-s külső vinyómat nem látja.

(#772) v_angelus válasza kisgyerek85 (#771) üzenetére


v_angelus
tag

igen, nekem van egy esata-s dock-om, abban figyel a vinyó, amit egyből meg is talált.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#773) Warter válasza milestone (#770) üzenetére


Warter
őstag

Nem, alapból hackelés nélkül nem megy. Ha ilyen funkcióra vágysz kénytelen leszel HD2-re váltani.

(#774) Warter


Warter
őstag

Akinek régebbi bootcodeja van (menüben - stop - start kiírja), az ezzel firmwarrel tud frissíteni 23-asra. Minden csak saját felelősségre játsszon ezekkel a dolgokkal.

(#775) freeapro válasza milestone (#762) üzenetére


freeapro
senior tag

Miért nem fordítva csinálod? Kösd a gépre a külső hdd-t és share-eld ki, hogy lássa az oplay.

(#776) spike70


spike70
tag

Találkozott már valaki olyannal hogy csak a hangot játssza le, kép semmi? Egy R1-em van gyári 1.30 van rajta. A film valami mkv az infójában ez van: CODEC AVC, 23,976 fps, 11,4 Mbps, 1920*1040. Az összes többi film hibátlanul megy.
Köszi!

(#777) metti válasza spike70 (#776) üzenetére


metti
tag

igen, én már összefutottam ilyennel, legutóbb az Admirális nevű orosz filmeposz nem ment vele...a HTPC gépem lejátsza.....

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#778) frank1967


frank1967
csendes tag

Sziasztok,

Kérdés, az ASUS O!Play AIR HDP-R3 miért nem játsza le a "decrypteres ISO-kat"???

(#779) milestone válasza Warter (#773) üzenetére


milestone
tag

Értem, köszi a választ.

(#780) milestone válasza freeapro (#775) üzenetére


milestone
tag

Nem jó, mert a tűzfal (Comodo) miatt nem látja gépet, csak ha az ki van kapcsolva, mely nem túl életszerű állapot ugye. Ráadásul az win-azonosítómat is át kellene írnom, mert az magyar karaktereket tartalmaz, melyet a R1 szoftvere nem ismer...
Továbbá ebben a felállásban a sz.gépnek is működnie kellene filmlejátszás alatt ahhoz, hogy a külső vinyó is elérhető legyen.
Egyelőre ide-oda cipelem a vinyót...

(#781) milestone


milestone
tag

Még valami: lejátszás- vagy másolás menüben mi a 3. opció (uPnP) a storage és a network mellett? Első kettő egyértelmű.
Továbbá a Network-ön belül mi a My neighbours? A helyi (Win) hálózaton belül levő többi gép? Azok egyébként is megjelennek, ha az R1 látja a gépeket.
Bocs, hálózatok terén laikus vagyok...
Hol találok egy részletes használati utasítást, mert amit mellékeltek hozzá (úgy a nyomtatott, mint a CD-n található) elég gyengus.

[ Szerkesztve ]

(#782) Warter válasza spike70 (#776) üzenetére


Warter
őstag

Itt a megoldás
Ha bárkinek nem megy vagy a kép vagy a hang MKV lejátszásnál, akkor azt bizony újra kell muxolni mkvtools-sal.

[ Szerkesztve ]

(#783) Warter válasza milestone (#781) üzenetére


Warter
őstag

uPNP-hez uPnp szerver kell, ami a legtöbb NAS-ban van alapból meg pl PS3-ban is. Streamelni lehet zenéket, filmeket amit a lejátszó rész csak megkap, mint egy adatfolyamot. Minden mást a szerver csinál. Egyszerűbben nem tudom leírni. :)

(#784) Warter válasza frank1967 (#778) üzenetére


Warter
őstag

Milyen az a decrypteres iso? Nekem eddig minden iso-t lejátszott.

(#785) milestone válasza Warter (#783) üzenetére


milestone
tag

OK, köszi, ez érthető volt :)
Annak idején én is bütyköltem reggeltől estig a gépeket (bár a hálózatok kimaradtak), de már kinőttem belőle. Se időm, se türelmem már hozzá... :)

[ Szerkesztve ]

(#786) frank1967 válasza Warter (#784) üzenetére


frank1967
csendes tag

A DVD Decrypterrel készítek egy ISO fájlt a DVD-ről és erre azt íraj az ASUS hogy invalid.

(#787) spike70 válasza Warter (#782) üzenetére


spike70
tag

Működik szuper! Bár a merge-ben nem találtam others fület. Nálam az extra options-nál lehet állítani, de gondolom ugyan az.

Köszi!!!

(#788) freeapro válasza Warter (#782) üzenetére


freeapro
senior tag

Köszi, nekem is sikerült átkonvertálni így egy lejátszhatatlan mkv-t (supernatural s03)

(#789) edlington


edlington
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogyan lehetne az O!Play-t rávenni, hogy bekapcsolás után automatikusan elinduljon a lejátszás usb-ről?

(#790) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok csupán 4 gyors kérdésem lenne amire még nem kaptam világos választ.
1, Ha ruterre rádugom PCről elérem e a Satás vinyót és tudok e rámásolni?
2, Sata 1 v sata 2?
3, Új FW vel youtube kliens ill torrent kliens van e?
4, Esetleg iTunesal barátok e?

Előre is köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#791) versal válasza edlington (#789) üzenetére


versal
csendes tag

Van a távirányítón egy gomb a hangjegy. az indítja a pendrive zenei fájljait shuffle-ben.

Ha netrádiót akarnál az csak úgy megy, ha megtanulod a gombkombinációt a kedvenc adókhoz (favourites)

[ Szerkesztve ]

(#792) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok,

meg tudnátok mondani, hogy az o!play médialejátszók támogatják-e a gapless audio playback-et? (egymást követő, egymásba átfolyó audio trackek szünet nélküli, folyamatos lejátszását)

köszi!

(#793) V.Stryker válasza Sakab (#790) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

1.Nem (De fordítva működik.)
2.Az O'Play-be nem lehet tenni vinyót....usb vagy esata
3.Még nincs, torrent szerintem nem is lesz,az a NAS szerver dolga.
4.Nem

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#794) Sakab válasza V.Stryker (#793) üzenetére


Sakab
senior tag

:F :F
Nekem épp az lenne a lényeg h a PCről átmásolgatom azúj filmeket és majd meg nézem az asuson amikor lesz időm semien megoldás nincs erre?Vmi modolt FW?
A torrent itunes hiányával még megtudok barátkozni de ezzel a másolózsdival nem.

(#795) V.Stryker válasza Sakab (#794) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor mégegyszer: NEM tudsz beletenni vinyót! Nincs hely benne. Usb-s vagy e-sata-s vinyót tudsz rákötni. Ugyanazt a vinyót rá tudod usb-t kötni a gépre és rámásolni amit akarsz. Aztán majd megnézed. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#796) Sakab válasza V.Stryker (#795) üzenetére


Sakab
senior tag

Látom elbeszélünk 1más mellett...TUDOM hogy nincs benne hely csak usb ill satán tudok vinyót rákötni. Vissza olvastam már a fórumba van aki azt irja h van youtube torrent is meg hálózati elérés is modolt fw-vel, van aki meg aztmondja h nincs. Szóval szuper.
Nekem az nem buli h kibedugdosom a vinyót a gép meg a lejátszsó között. PS3at is ezért adtam el mert ugyan ez volt...PS látta a gépemet de a gép nem látta a ps-t.
Az új Asus HD2be van már NAS (hálózati merevlemez funkció?

(#797) v_angelus válasza Sakab (#796) üzenetére


v_angelus
tag

Szia,
megy az alabbi FW-rel, a samba, torrent, az itunes-t nem tom, mert azt nem probaltam
http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=108
egy esata-s dock-om van, abban egy sata vinyó, arra megy a torrent, csak azert kell bekapcsolni a gepet, hogy a torrent file-okat menedzseljem.

van:
opera
youtube
internetradio
internettv
picasa
flickr
weather
rss

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#798) Sakab válasza v_angelus (#797) üzenetére


Sakab
senior tag

ÓÓó jesz ezt a választ vártam :R :R :R :R
AKkor holnap megyek és veszek is egyet gyorsba, már csak egy utsó kérdés.
Visszább olvastam h FW frissítésnél vmi chipszámot vagymit kell nézni? Vagy ezt az FW-t bármeik R1 re rálehet tenni?
(Szolnokon a MediaMarktba 21k akcióba :C )
Még egyszer köszi a választ.

(#799) v_angelus válasza Sakab (#798) üzenetére


v_angelus
tag

ha most veszed, akkor szerintem nem lesz gond, amirol szo volt az a bootcode, ennek kell 18 nal nagyobbnak lennie, de mar van megoldas arra az estre is, ha 18 alatti lenne.
http://prohardver.hu/tema/re_asus_o_play_mindenevo_multimedias/hsz_774-774.html

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#800) Sakab válasza v_angelus (#799) üzenetére


Sakab
senior tag

Nagyon köszi a segítséget :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.