Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) hétalvó válasza Artika (#400) üzenetére


hétalvó
addikt

akkor a gyerkocnek tanitsd meg ezt a 3 szot, de szerintem kepek alapjan is eltajekozodik lazan, nekem 3 eves korom korul mar ment :K :B

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#402) Artika válasza hétalvó (#401) üzenetére


Artika
aktív tag

Csak vicc volt, mindkettő tanul, csak jobb a magyar.... :Y Mindenkinek....

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#403) Bib válasza Artika (#400) üzenetére


Bib
őstag

Ezt a 3 szót hamar megtanulja :)

(#404) Medve_papa


Medve_papa
csendes tag

Sziasztok!

Eddig sosem kapcsoltam ki a média lejátszóm. Most megtettem, és nem lehet visszakapcsolni. Ki kell húzni a tápot hátul, és újra bedugni. Simán a be-ki kapcsoló gombban nem megy.

Valami ötlet, hogy lehet megoldani?

AsusOplay HDP-R1-ről beszélek.

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#405) Artika válasza Medve_papa (#404) üzenetére


Artika
aktív tag

Reset gomb??? Az USB és az Esata csati között,

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#406) Medve_papa válasza Artika (#405) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

Köszönöm az ötletet, de a reset gomb mennyiben befolyásolja, hogy nem lehet bekapcsolni a készüléket nyomógombbal? A reset után mindent újra be kellett állítani, és továbbra sem kapcsol be a készülék sajnos.

1.21 frim van rajta. és sem az internet tv, sem a youtube nem működik, amikor elkezd betölteni, kiírja, hogy nem támogatott formátum. Ez miért van?

Az internet rádiók, és a képnézők hibátlanul működnek.

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#407) Artika válasza Medve_papa (#406) üzenetére


Artika
aktív tag

A nem támogatott formátumba én is beleszaladtam (egy 24 Gb filmet iso csomagolásban, Winrar szépen kicsomizta de hibás az egyi rész file ). Próbáltad minden kiterjesztéssel?
2. Tedd rá a legújabb firmet [link] hátha jobb lesz

Ha nem jó akkor gariba vidd be:W

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#408) Medve_papa válasza Artika (#407) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

Nálam az internet tv magyar adásaira mondja, és a youtube-on keresek, kiválasztom mit szeretnék megnézni, ezt követően sokáig gondolkodik, és kiírja nem támogatott.

A bekapcsolási gond pedig úgy jelentkezik, hogy kikapcsolást követően kb. öt percig vissza lehet kapcsolni, ezt követően viszont nem. Ilyenkor csak a táp ki és vissza segít.

A frim pedig nem hiszem, hogy bele szól a dologba, mert tegnap kipróbáltam 17-el, 21-el, és 24-el is, és mindegyiknél ezt csinálta.

Arra gondoltam, hogy puttyal valahol valamit át kellene esetleg írni, és akkor talán rendesen működik. De én laikus vagyok, nem értek hozzá.

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#409) Artika válasza Medve_papa (#408) üzenetére


Artika
aktív tag

Akkor gari :O

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#410) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!

Valaki próbált már külső optikai meghajtót USB-re vagy eSATA-ra dugni? Ha valakinek van ilyenje kipróbálná, hogy mit lép rá az O!Play?
Köszi!

(#411) Bib válasza Medve_papa (#408) üzenetére


Bib
őstag

Youtube miatt ne gariztass,mert az csak a moddolt firmware-nél elérhető funkció, de nem nagyon működőképes.Én is visszatértem a gyári fw-hez,mikor megijjedtem a Mac címek eltűnése hibák miatt.Ilyen bekapcsolási gondom meg első beüzemeléskor volt,de aztán megjavult.Távrecsi power gombját letesztelheted pl egy telefon fényképező lencséjébe nyomkodva látni kell a kijelzőn az infra fényt.

(#412) hteher


hteher
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Van egy O!Play-om, és egészen jól működött a legutóbbi áramszünetig. Azóta nem látja a hálózatot. Pedig van, mert az internetes tartalmakat már amit lehet meg tudom nézni. Mi lehet a probléma? Ha tudtok segítsetek. Előre is köszönöm.

(#413) Fless11 válasza total90 (#1) üzenetére


Fless11
csendes tag

Sziasztok!

Én egyet nem értek s kérem,hogy a hozzáértő illetök segitsenek már:)
az aqua comp oldalán ebböl az asus o play-böl kettő van feltüntetve,ugyanazzal a gyári/széria számmal:HDP-R1.
A leirásban van némi külömbözet.
Pl egyik multimédia center a másik média lejátszó,tudásban is van eltérés.
asus honlapján meg csak egy szerepel...
nem értem!!!

(#414) Bib válasza Fless11 (#413) üzenetére


Bib
őstag

Te most fél éves topiknyitó üzenere reagálsz,de még ahhoz sem tudom kötni.
Persze hogy egy van r1-ből.Az aquanak a hülyesége,vagy nem csak pal-ost árulnak.Rá kell kérdezni náluk.

(#415) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Basszus.
Haver Oplay cucca úgy tűnik lehalt. Áram alá helyezve egyből a kék led világít, de csak az Asus logo jelenik meg, tovább nincs. Nem reagál a távirányítóra, kikapcsolni nem lehet.
Nem a bios frissítés nyírta ki, mert az egy hete történt és azóta többször volt használva.

Reset gombot is nyomogattuk szorgalmasan, de semmi. Ötlete valakinek esetleg még mit lehet kipróbálni vagy mitől halhatott be?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#416) adakiller


adakiller
senior tag

Sziasztok!

Most tervezem a cucc megvételét, azt szeretném kérdezni, hogy bármelyik 2,5"-os winyó+ az ehhez tartozó mobilrack lekapcsolására alkalmas vagy vannak jól bevált párosítások?

köszi előre is

(#417) Bib válasza adakiller (#416) üzenetére


Bib
őstag

Én kerülném ezt a megoldást,illetve kerültem is.
Hordozható winyo a legjobb hozzá,amit arra találtak ki. Én 1 Tb-os wd My Book Essential-t választottam nem kis megelégedésemre.

(#418) adakiller válasza Bib (#417) üzenetére


adakiller
senior tag

köszi :)

(#419) lúzer


lúzer
veterán

sziasztok!

én is egy ilyenen gondolkodok.
pendrive-ról működik rendesen? (gondolom miért ne?)
milyen fájlrendszert ismer? fat32 vagy ntfs is?

köszi

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#420) Rusher válasza lúzer (#419) üzenetére


Rusher
őstag

Hi!

Bármilyen külső eszközről működik hibátlanul és mindkét fájlrendszert ismeri. :K

(#421) lúzer válasza Rusher (#420) üzenetére


lúzer
veterán

kösz :R
akkor rendelek egyet :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#422) adakiller válasza Bib (#417) üzenetére


adakiller
senior tag

megvettem a lejátszót, meg az általad írt winyót is, igaz csak fél terásba, tényleg kitűnően műxik! :)

Köszi mégegyszer!!!! :R

(#423) lúzer


lúzer
veterán

Na megrendeltem.

Egy kérdés: blu-ray mappaszerkezetet felismeri?
Illetve mkv mellett van egy hundub mappában ac3 fájl, magától felismeri ha ilyen?
gondolom külön a hang

köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#424) Elrond


Elrond
senior tag

Jó kis cucc és folyamatosan frissítik a firmwareket!
Valakinek kell és nem talál, írjon privit, tudok rendelni.

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#425) Rusher válasza lúzer (#423) üzenetére


Rusher
őstag

A mappaszerkezetet nem ismeri fel(tehát menü stb.) nem lesz, de a filmet lejátsza hibátlanul lehet hangsávot mg feliratot is váltani. Az alap mkv fájlban nincs benne az a bizonyos hangfájl? Általában össze van muxolva csak külön hozzá szokták tenni amúgy, ha nem akkor nemtudom ezt még nem próbáltam. (de általában benne szokott lenni az összes hangsáv az mkv fájlban)

[ Szerkesztve ]

(#426) lúzer válasza Rusher (#425) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi, majd megnézem.
Most hozták meg, éppen :D

majd melléteszem ugyanolyan néven, töltögetek majd

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#427) lúzer


lúzer
veterán

firmware-t hogy frissítsek?
csak pendrive gyökerébe kicsomagolom a zipből az install.img-t és kész?
vagy azt is ki kell csomagolni?
mást töröljek a penről?

köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#428) Bib válasza lúzer (#427) üzenetére


Bib
őstag

Legjobb ha pendrive-ot formázod,majd zip-ből kicsomizod rá az install.img-t.

(#429) lúzer válasza Bib (#428) üzenetére


lúzer
veterán

kösz!
amúgy szükség lesz frissitésre, mert a wmv-t nem ismeri fel (invalid)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#430) lúzer válasza lúzer (#429) üzenetére


lúzer
veterán

lejárt az 5 perc
pontositok: másik wmv-t lejátszik

de klassz eddig a dolog :D
szép a képe

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#431) lúzer


lúzer
veterán

buli :D

bluray formátumot (fájlszerkezet eredeti) lejátssza?
:B

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#432) Rusher válasza lúzer (#431) üzenetére


Rusher
őstag

Persze simán felismeri az m2ts-t. :K

(#433) lúzer válasza Rusher (#432) üzenetére


lúzer
veterán

kösz :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#434) hétalvó


hétalvó
addikt

belaggol a halozatom, utalom, nem tudja valaki a megoldast? gigabite bedig es akkor beaakad a lejatszas. 22GB-s iso-rol van szo, usb-rol pedig jo.

ismeretlen hangformatumra tudja valaki a megoldast? kicsomagolom pl? vagy ilyenk? attomorites, mivel? ez is br iso.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#435) Artika válasza hétalvó (#434) üzenetére


Artika
aktív tag

Ha hálózatról nézel filmet akkor akadozhat a lejátszás mert nem fix sebességű és nem folyamatos az adatátvitel szerintem...

Ha külső meghajtóra teszed akkor nem fog :C

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#436) hétalvó válasza Artika (#435) üzenetére


hétalvó
addikt

akkor minek van a nas-om ? :O
de erdekes nem mindegyik 20GB-os laggol, szerintem mennek at 8GB-os mkv-ba...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#437) Daveboy


Daveboy
tag

Sziasztok!
Van esetleg valaki, aki 500gb-os, vagy 320-as Samsung S2-vel használja (2,5")? Csak érdekelne azokkal tökéletesen működik-e. Azért kérdezem, mert az S2 vinyóhoz asszem adnak egy duplavégű usb kábelt, amiből ara következtetek, hogy esetleg bizonyos esetekben nem elég neki az 1db usb-n kapott áram. Amúgy az eSata port egyben usb kombó is, ugye? Mert akkor a duplavégű kábel is használható lenne. De szóljatok, ha hülyeséget beszélek. :DDD Csak biztosra akarok menni.
Előre is köszi a választ! Üdv!

(#438) hétalvó válasza hétalvó (#436) üzenetére


hétalvó
addikt

kezdem erteni :( asszem eladom. A blue-ray szabvany 36mbit-es, erre a netspeed csak 30-at ir ki eleve, ezt en igy nem akaro elhinni, keresek valami olyan lejatszot ami tudja a 100mbit-et rendesen. Nem a halommal van itt a gond :(

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#439) lúzer válasza Daveboy (#437) üzenetére


lúzer
veterán

állítólag kombó, bár nekem nem ment be a pendrive :U

viszont egy kérdés:
ha a film 3 cd-s (1.avi 2.avi 3.avi) lejátssza folyamatosan?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#440) Bib válasza lúzer (#439) üzenetére


Bib
őstag

Kombó az e-sata,Fordítva dugd bele az usb-hez képest,bár kissé szorosabb.
Ha egy könyvtárban vannak a film részletek, névsorrenben akkor lejátsza mindet.

(#441) Alex91 válasza hétalvó (#436) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen NAS-od van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#442) lúzer válasza Bib (#440) üzenetére


lúzer
veterán

köszi, megpróbálom
gari van :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#443) hétalvó válasza Alex91 (#441) üzenetére


hétalvó
addikt

magamnak csinalt, itel pine trail-bol rtl8111d XP SP3-al.
mar osszekotottem cross-link-el is es ugy is csinalja, nem tudom miert nem megy a full-duplex, mert szerintem az a baj, ha lenne olyan 60-80 mbit-em fixen nem lenne gond, de nincs, gigabiten 40MByte-al megy a netem, szoval nem azzal van a baj, a medialejatszo nem tud tobbet nalam, mint 26-30mbit. :U
mar visszavaltottam a teljes halomat 100-asra es a nas-omrol olvastam 10MByte/sec-el, azaz full-o tudja a 100mbit-et.

Valami hack az asus-hoz vagy tweak vagy beallitas?

mindenkinek kiirja netrol az adatatvitel-t, kinek mennyi?

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#444) hétalvó válasza hétalvó (#443) üzenetére


hétalvó
addikt

na jo megvalaszolom magam.

gigabites switch a baja(100-asra kell rakni) es a jumbo frame(ki kell kapcsolni), na hat ez igy kezd erdekesse valni nalam :N

asus support

de nekik koszonhetem

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#445) hétalvó válasza hétalvó (#444) üzenetére


hétalvó
addikt

nem akarok gyujtogetni

szoval a gigabites switch-eket nem szereti, bedugtam a routerem-be direkt es igy mar jo, de hogy miert nem javitjak asus-ek?

gigabiten masolok 26 MB/sec-el es mellette megy a lejatszas, ki erti ezt, hogy miert nem jo a switch?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#446) hétalvó válasza hétalvó (#445) üzenetére


hétalvó
addikt

ha minden 100mbit-en megy akkor jo, ha barmi gigabites elkezd laggol-ni. puff, pedig 3mbyte/sec-el megy csak.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#447) Eskimoka


Eskimoka
tag

Üdv a fórumozó társaknak!

Nemrég vettem egy ilyen kis készüléket, eddig nagyon tetszik, de még nem próbáltam mindent. Frissítettem firmware-t 1.24p-re, így már a feliratok is jók.
Az lenne a kérdésem, hogy mkv mellé tett feliratfájlt nem ismeri fel semmiképp? Ha nem, akkor hogy lehet belerakni a file-ba, hogy jó legyen? Jól vettem észre, hogy a Dolgy Tru-HD hangot nem adja ki, de a DTS-HD-t igen? Min múlik az, hogy lejátsza a wmv-t, vagy sem?

Köszi a válaszokat, lehet, hogy lesz még kérdésem...

Üdv: Eskimoka

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#448) WonderCSabo válasza Eskimoka (#447) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A DTS-HD-ban van DTS core azért játsza le. A feliratot mkvtoolnixal tudok belemuxolni az mkvba.

(#449) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok! Lenne pár kérdésem:
A NAS probléma mit jelent? Egy WD world-öt alakítottam ár torrent klienssé, és erről akarok filmeket lanon keresztül lejátszani. Ezzel van valami probléma (a sebességen túl)?
Kimenetek: a TV-re HDMI-n keresztül kötöm, amin elvileg átmegy sztereóban a hang. Ha szeretném használni a házimozi erősítős dvd lejátszóm aminek RCA hangbemente van, akkor a hangot ide tudom küldeni? Lesz belőle értelmes térhangzás újra, van bármi előnye a TV sztereo hangjához képest?

(#450) Endruboy007


Endruboy007
tag

Sziasztok! Azon gondolkodtam, hogy ha veszek egy ilyen Asus cuccot és hozzá kötök egy valamilyen USB tárat...Pendrive...külső winyó...akkor egy FullHD-s film nem fog szaggatni? Van valami szerepe az átviteli sebességnek?

Ha már itt tartunk, ha csak simán egy pendrive-ot dugok be a tv-be, akkor úgy nem lehet megnézni egy FullHD-s filmet?

Bocsi az amatőr kérdésekért...nem vagyok otthon a témában!

Üdvözlettel: Endruboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.