Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Krepuska


Krepuska
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy HDP-R1-et. Régebben azt olvastam, hogy HDMI kábel nincs a dobozban, ezért azt is rendeltem hozzá (iPon). Most már van kettő, mert volt benne...
Szerintetek mit nyerhetek, illetve veszíthetek, ha az 1.24-es fw-t frissítem. Eddig csak a kép és film funkciókat próbálgattam, semmi gondom vele, amit elvártam tőle, azt teljesíti.

HUAWEI Mate 9; HUAWEI P20 Pro

(#602) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok!

Melyik a legújabb FW az R1-re?

Köszi

(#603) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
MKV-ban lévő ass feliratot hogy kezeli, valamint az mkv mellé rakottat? Remélem értitek, hogy gondolom :DDD

(#604) psalm69 válasza Jonyy (#595) üzenetére


psalm69
csendes tag

Szia!

Lehet,hogy nektek is ilyen problémátok van.

[link]

(#605) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Beszereztünk egy o!play-t. Most feltettem rá 1.28p-s firmware-t. Azt hittem, hogy ez már a magyarosított verzió. Sajnos nem.

Tud valaki mondani verziót, amely már magyar menüt is tartalmaz? (visszfele gondolom lehet frissíteni).

Egyébként ez garanciavesztéssel jár?

(#606) zsokomo válasza Adeich73 (#582) üzenetére


zsokomo
csendes tag

Üdv,

nálam egy Philips 32PFL9705-el csinálta ezt, amig ki nem kapcsoltam a tv menuben az összes varázslatos képjavító funkciót (pixelplus és társai)...ezután minden ok lett. Szerintem egy próbát ez megérhet...
Továbbá youtube HD lejátszásnál is emiatt akadozott (asteroid impact HD)
:)

(#607) q13579


q13579
senior tag

Találtam egy alternatívát. 1.21-es verzió magyarosítása, már itt is volt róla szó.
Mikor rakom fel a firmware-t a következő hibát kapom:

Install error! Please reboot!

No space for yaffs2 image!

Tudna valaki segíteni

(#608) zsokomo válasza q13579 (#607) üzenetére


zsokomo
csendes tag

Üdv

tedd vissza azt a verziót ami előtte rajta volt, de a gyári változatot. Pendrive format, image rá, bedug és vár. És a játékos szépen visszatölti.

(#609) Sankesz78


Sankesz78
csendes tag

ELADÓ 2010. 09. 10-én vásárolt Asus Oplay HDP-R1 típusú média lejátszó teljesen új, bontatlan állapotban, garanciával 22.000 Ft-t eladó.
Érdeklődni lehet éjjel-nappal 06-70-397-7006 telefonon, vagy sankesz@freemail.hu címen. Budapest illetve Miskolcon személyen átvehető.

(#610) BeeJay


BeeJay
csendes tag

Hello! Akinek ilyenje van kérem segítsen, következő a problémám rákötöm a gépre hálózaton majd megosztok fájlokat de amikor az o playen akarok belemenni a hálózatba folyton valami net user ID és passwordot kér. már próbáltam kikapcsolni a tűzfalat a jelszó védelmet de eddíg semmi nem használt. a rendszer egy routeren megy át de a router átengedi. az online media minden zokszó nélkül megy. Valaki aki már tapasztalt ilyen írjon. Opredszer WIN7

BeeJay The Original

(#611) jafi74


jafi74
csendes tag

Felhasználónév:root.Jelszó nem kell.Üresen hagyod.Nekem igy müködött,remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#612) jafi74


jafi74
csendes tag

Ja és még egy dolog,a megosztott könyvtárat Asus névre kellett átkeresztelnem.
/pl:Asus Filmek,Asus Zenék...stb/.Igy akármelyik partición is volt megosztva a
könyvtár,egyből fölülre tette a tallózásnál.Nem kell külön a meghajtókba is bemenni.

(#613) fodorgabi


fodorgabi
csendes tag

FW -frissités után a( gépen 1.24 volt) 1.21 magyarított változat you tube könyvjelzőben mindent megtalál, semmit nem játszik "cannot not play this média file" 1.28 feltesz nincs magyar 1.21 vissza hibaüzenet mint fent. az asus hdp-r1 valamelyik fw-vel tudja a you tube-t

[ Szerkesztve ]

(#614) BeeJay válasza jafi74 (#611) üzenetére


BeeJay
csendes tag

sajnos így is logon faild-ot ír ki :W

BeeJay The Original

(#615) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Vettem 1 asus hdp-r3 lejátszót.
Tervbe van véve 1 külső hdd is. Samsung Story Station Plus 1.5TB 5400rpm Merevlemez
USB/E-SATA
Az volna a kérdésem hogy viszi a 1,5T külső hdd-t? vagy elég az 1T
HD filmek nézése,zene,képek stb...megy gond nélkül?
E-SATA csatlakozással lenne összekötve.
Köszi.

(#616) jafi74


jafi74
csendes tag

Halihó BeeJay!
Bocs,hogy nem tudtam segíteni. :B
Nekem hálózaton keresztül a filmek és a zenék lejátszása müködik igy.De csináltam egy mappát a képeknek és én sem tudok belépni.Nem fogad el semmilyen jelszót.Partició megosztva,mappa megosztva,jelszavas hülyeségek kilőve.Esetleg reseteld a játékost és a Root felhasználónévvel próbálkozz.Nekem egyből elfogadta.Ebből ugy is külső vinyó lesz,végül is az a cél,hogy ne kelljen a PC a filmlejátszáshoz.Amúgy 1.24 firmware van a játékoson,made in MediaMarkt/akciós.Én eddig meg vagyok elégedve vele,remélem neked is összejön. :)

(#617) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Belefutottam egy kellemes parajelenségbe, remélem tudtok segíteni:

Néhány hónapja megvan az O!Play R1-es verziója, és eddig remekül működött mivel rögtön felraktam rá a magyar 1.21P-t! Otthon a router-re LAN-on keresztül csatlakozott a lejátszó és ugyanezen router wifi-jén "lógó" számítógép külső USB vinyójáról játszotta le a filmeket. Kezelte rendesen a feliratokat, igaz csak azokat amiknek ugyanaz volt a file-nevük, mint a filmnek. Látta a hálózatot, simán tallóztam a könyvtárakban, és a feliratválasztásnál ki tudtam választani az általam kért feliratokat.

Igen ám, de a wifi hiányosságai miatt az 1080p-s anyagok szaggattak, ezért routert cseréltem (linksys WRT160NL). Ezen a routeren magán van USB csatlakozó és UPnP médiaszerverként is működik. A router konfigurálása sikerült az ASUS és a TV-m is felismeri mint UPnP eszközt.

Viszont az ASUS forrásai közül eltűnt a helyi hálózatom, és csak UPnP-n keresztül férek hozzá a fájlokhoz. Ez nem is volna baj, de ezen a módon nem tudok feliratot választani a filmekhez!!! :( Minden ugyanolyan mint a korábbi rendszerben, mégse sikerül külső feliratot hozzárendelni...

Van valakinek ötlete?

(#618) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

feltenném ide is a kérdésem: [link]
köszi!

P4

(#619) patex1983


patex1983
őstag

ÜDv!

Tervben van egy ilyen kis "játékos" vétele. Annyit kérdeznék így előljáróban, hogy olyat tud-e a kütyü, hogy rá van dugva egy külső usb-s vinyó, routeren keresztül hálózatba kötöm, pc-n megosztom vele a megosztandó mappákat és ezeket átmásolni az asus-ra dugott, usb-s vinyóra?
Ez azért lenne fontos, mert letölteni ugye a pc-mmel fogok, és ezután transzportálnám át az asus vinyójára a filmeket stb...és ahhoz meg nagyon nem lenne kedvem, hogy minden ilyen frissítés esetén usb-s vinyó kihúz, gépre rárak, utána vissza az asus-ra...

Röviden tudok-e fájlokat másolni hálózaton keresztül az asusra dugott vinyóra pc-ről? :))

X

(#620) sagvary válasza patex1983 (#619) üzenetére


sagvary
aktív tag

Ezt tudja a kütyü, én is így használom, bár újabban a hálónkeresztül közvetlenűl játszom le az anyagokat, ez a legegyszerűbb, de ha alvás elött nézünk filmet a hálón akkor meg külön ki kell kapcsolni a pc-t.

Vinyóval meg pendrájvval is érdemes használni. A média lejátszás annal élvezetesebb, minél nagyobb csend van a szobában, ezért külső vinyónak vagy a 2,5-ös a nyerő, vagy a pendrv.

Korábban 2 db 2,5-öst használtam, de valamennyire melegedtek pár óra alatt, ezért mostmár inkább a pent használom. A pennel meg ha véletlenűl bekapcsolva is marad, nem kell a vinyót félteni.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#621) sagvary válasza TOLEDOO (#615) üzenetére


sagvary
aktív tag

Korábban nagy tárat akartam a medialejátszóhoz, késöbb váltottam, és most csak egy 16 GB-s pent használok és néha két hangtalan kicsit melegedős 2,5-ös Samsung vinyót.

A vinyókat már alig használom, a pen szinte semmit se melegszik.

Csak a friss anyagokat teszem a lejátszóhoz csatlakoztatott eszközre. A külső eszköznek hangtalannak és a pen-nél valamivel nagyobbnak kellene lennie nálam.

Nekem is van 1,5-ös külső Samsungom, de az hamar felmelegszik, a sok filmnézés alatt valszeg valamivel hűteni kellene, bár ezt a külső vinyót csak a pc-vel próbáltam eddig ki, rámásoláskor.

Nappal, ha a pc úgyis megy, jobb arról lejátszani.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#622) sagvary válasza F.B.I. (#584) üzenetére


sagvary
aktív tag

Én 2 db 500-as 2,5-ös Samsungot kötöttem hozzá régebben, az egyik jól ment, a másik néha kidobott a filmből, ez utóbbinak mind a két USB kellett hogy elég áramot kapjon és stabilan menjen. Nem kell olyan nagy tároló, elég egy pen és egy olyan vinyó ami kevés árammal is elmegy.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#623) pentium4


pentium4
senior tag

SRÁCOKKK!!!
nehogy már azt mondjátok hogy hogy az asus elspórolta a dolby digital és a dts licence-ét, mert én meghülyülök! optikán is csak szaros 2.0 jön át, igy nem lehet mozifilmezni otthon!
rettentő nagy csalódás ez nekem, mert nagy asus fun vagyok, de ez szégyen, sztem mindenki kibir +5-8k hogy rajta legyen a dolby és dts logó a házon, térhangzás nélkül mitsem ér egy HD film!!
de cáfoljátok meg ha rosszul tudom!

P4

(#624) #25954560 válasza pentium4 (#623) üzenetére


#25954560
törölt tag

kereso.
marpedig lekeveri. tobb forumon is sirankoznak erte.

(#625) sagvary


sagvary
aktív tag

Már várom az O' Player utódját, amibe legalább valamilyen gyors flash memóriát lehet rakni, esetleg hdd-t, és nincsenek az itt leírt korlátok.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#626) pentium4 válasza #25954560 (#624) üzenetére


pentium4
senior tag

küszi, de ha lekeveri akkor miért siránkoznak :F :F :F :F

(#627) patex1983 válasza sagvary (#620) üzenetére


patex1983
őstag

köszöntem :R

[ Szerkesztve ]

X

(#628) V.Stryker válasza #25954560 (#624) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk ezt nem értem. Nálam 5.1 van úgy,hogy a tévé scart csatival van a házimozira kötve és a tévé hangját az aux.on keveri a házimozi. Ugyanazon tévéhez van kötve hdmi-n az asus o'play-em és ha beteszek bármilyen filmet, aminek van 5.1 hangzása és rátolom a házimozit az auxra, akkor nekem van 5.1-em, mint az állat. :U Most akkor ez hogy van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#629) #25954560 válasza V.Stryker (#628) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem tudom, csak gugliztam. lehet h nem dts-ek a filmjeid? esetleg az erositod a scart-on jovo sztereo jelbol kever 5.1-et? mert scart-on nem megy at, az tuti. ha ertem a konfigodat...

(#630) Sankesz78 válasza pentium4 (#623) üzenetére


Sankesz78
csendes tag

Szia! Nekem is ez volt először. Az audió beállításokban kell állítani.
Üdv.Zsolt

(#631) V.Stryker válasza #25954560 (#629) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ja ja, sztereoból felkeveri az 5.1-et. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#632) pentium4 válasza Sankesz78 (#630) üzenetére


pentium4
senior tag

na már mind mi volt először? csak 2.0 szolt, mert azt én is betudom állítani hogy 5.1 szóljon, de hát az nem az eredeti 5.1 hanem csak a hangkari álltam, felkevert 5.1 ami elég retyó!!
vagy te másra gondolsz?

P4

(#633) dylan.hks


dylan.hks
csendes tag

Sziasztok!

Oplay vásárlás előtt állok, és szeretném a segítségeteket kérni!
Megoldható-e hogy egy usb-s dvd-t kössek rá, és arról nézzem a divix-gyűjteményem.?
Vagy esetleg várjam meg az Oplay HD2-t ?

(#634) sagvary válasza dylan.hks (#633) üzenetére


sagvary
aktív tag

Szerintem 90 % hogy látná, ha már lemez is van benne.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#635) V.Stryker válasza dylan.hks (#633) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az új firmware-el támogatja. benne van a menüben is. Legalábbis nálam az R3-nál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#636) dylan.hks válasza V.Stryker (#635) üzenetére


dylan.hks
csendes tag

Köszi a segítséget, akkor meg is rendelem a gépet.
A wifis változat 27k-ért nem is sok, nagyon megéri.

(#637) dylan.hks


dylan.hks
csendes tag

Valakinek van tapasztalata arról, hogy az R3-ra kötött Usb-HDD-re pc-ről milyen sebességgel lehet filmeket másolni (N-es ruoterrel) ?
Nem az elméleti, hanem a gyakorlati sebesség érdekelne :)
Azért kérdezem, mert tervezem majd a gépet egy mini itx házba áttenni,és usb-sata átalakítóval HDD-t bele.

(#638) Sutty66


Sutty66
tag

Sziasztok! Gyors kérdés mielőtt vennék ilyen kütyüt. A filmeket lehet tekerni mondjuk 5 vagy 10 perces ugrásokkal? Nem a gyorstekerésre gondolok. Végigolvastam az egész topikot és a manuált de nem találtam választ. Jó lenne ha valamelyik szaki segítene. :R

(#639) metti válasza Sutty66 (#638) üzenetére


metti
tag

A menüben be tudod állítani, hogy a távirányító jobb, illetve bal nyilára egyszerre hány percet ugorjon.....

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#640) Sutty66 válasza metti (#639) üzenetére


Sutty66
tag

Köszönöm, :R akkor holnap be is ruházok egyre. Remélem nem lessz más gondom vele. Illetve már ez sem gond. :C

(#641) Edorn


Edorn
aktív tag

Jó ideje használom ezt a kütyüt, ám egy problémám támadt vele:

Időnként mintha lefagyna a mappák böngészése közben (megáll és nem csinál semmi). Leginkább két helyen szokott lefagyni:
- Mikor belépek a hálózati helyekhez,
- illetve amikor már ugyanitt eljutottam a munkacsoporton belül a számítógépemhez -> na ekkor mikor belépek a számítógépemen megosztott mappák közé, akkor fagy le (pörög kicsit a kis "türelem dolgozom" effekt, majd megáll)

Illetve időnként bekapcsolás után, mikor a fő menüpontok közül a film-et választom, ott is le szokott fagyni. De volt már, hogy be sem tudtam kapcsolni a távirányítóval. Áramtalanítás megoldja a problémát és utána már jó. Másnál is előfordult ez? Megoldás? (Legújabb firmware van rajta mindig) Küldjem vissza garanciában?

(nem a wifi-s változat, hanem a sima kábeles)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#642) freeapro válasza Edorn (#641) üzenetére


freeapro
senior tag

nem szokott fagyni, de van, hogy nem látja a drive-ot és ezért kell ki-be kapcsolnom
bár ezt csak a gyári fw-vel csinálta, az újjal már jónak tűnik

(#643) doriath


doriath
tag

Üdv!

A következő kérdéseim lennének, mivel ezt a média lejátszót szeretnénk marketing anyagok lejátszására használni:

A következő funkciókat tudja-e?

1. Egy adott könyvtárba bemásolt képek slideshow-ba történő vetítése úgy, hogy az utolsó kép után automatikusan az elsőre ugrik, és folyamatosan vetítse azokat.

2. Ugyan ez, csak videók egymás után lejátszása és az utolsó után az elsőre ugrás.

3. Egy videónak a végtelen ideig történő ismétlése.

Azért kérdezem ezeket, mert nem derül ki egyértelműen a leírásból, amit le lehet tölteni hozzá a hivatalos asus oldalról.

Válaszokat előre is köszi!

(#644) #67688960


#67688960
törölt tag

Sziasztok!
Hdmi video kimenettel használva lehet a hangot az spdif-en(is) kiküldeni?
Vagy akkor csak hdmi-n jöhet hang?
Ja és még egy kérdés; Hdmi-n lehet választani 480p-t is vagy min. 720p-t?

[ Szerkesztve ]

(#645) lajbim


lajbim
csendes tag

Szasztok!

Én is egy O!Play HDP-R1 tulajdonosa vagyok és csak úgy tudom bekapcsolni, ha előtte áramtalanítom és visszadugom! Bekavarhat itt esetleg az, hogy a vinyó e-sata-val van rákötve? Vigyem vissza garanciába?

(#646) Edorn válasza lajbim (#645) üzenetére


Edorn
aktív tag

Nekem is pont ez volt már párszor (lásd pár hozzászólással feljebb). Viszont én usb-vel kötöttem rá a rack-et (rack-re meg a winyót IDE-vel), de már jó ideje nincs is rákötve winyó, hanem inkább hálózaton keresztül játszok le filmeket, de így is előfordul ez a jelenség, meg a fentebb írt fagyás... Én is a garanciára gondoltam, hacsak nem rukkol elő itt valaki valami használhatóval...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#647) lajbim válasza Edorn (#646) üzenetére


lajbim
csendes tag

Remélem, hogy lesz megoldás! Amúgy meg akkor vissza garanciába!

(#648) #67688960 válasza Edorn (#646) üzenetére


#67688960
törölt tag

;] arra ugyan várhatsz, hisz az egyszerű kérdéseimre se tudnak válaszolni

(#649) Az-X válasza BeeJay (#610) üzenetére


Az-X
őstag

Nem tudom, hogy megoldódott e a problémád, ha nem... a Win7-en csak akkor megy a filemegosztás ha a usernevedhez van beállítva jelszó. Tehát meg kell adni a win loginedhez jelszót különben a lejátszó nem fog tudni rácsatlakozni. Nekem itthon működik :)

:)

(#650) Az-X


Az-X
őstag

R3-hoz keresnék valami rendes firmware-t. Jelenleg valami gyári 1.09 van rajta. Eddig jó volt de ma volt egy mkv aminek csak a hangját játszotta le. Honnan lehet új firmwaret leszedni?

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.