Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Bib válasza freeapro (#449) üzenetére


Bib
őstag

NAS probléma,annak gond aki azt akar,mert az o'play egyenlőre nem tudja.
Van rajta stereo kimenet RCA.Ha jól tudom ,akkor hdmi-n meg nem csak stereo megy.

(#452) Bib válasza Endruboy007 (#450) üzenetére


Bib
őstag

Hi!
Usb-s tárakról nincsen semmiféle sebesség probléma.
Ha olyan a TV-d hogy tudja,akár működhet is ,bár én gyanítom, hogy csak divx-et tud.
Ha megpróbálod akkor aztán tuti a válasz :)

(#453) Endruboy007 válasza Bib (#452) üzenetére


Endruboy007
tag

Nincs még TV...most tervezem...és honnan tudom kideríteni, ha nem tudom kipróbálni? :D

Üdvözlettel: Endruboy

(#454) Kitakat


Kitakat
aktív tag

Sziasztok!

Vajom mikor jön ki uj FW?
Valahogy most kicsi szünet van asus-éknál?:)))))))))

KiteKat

(#455) looser


looser
addikt

Sziasztok, ez a kütyü képes weboldalakat megjeleníteni, vagy a hálózatos funkciói csak a hálózat tallózására korlátozódnak?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#456) zsanmari


zsanmari
csendes tag

Van egy ilyen WiFi-s kütyüm nekem is. A gond az, hogy feláll a rendszer szépen, látja a routert, a laptopot, viszont amikor egy könyvtárt szeretnék megnyitni bedob egy ssid + passvört izét, és hiába írom be oda a router ssid+passzvördjét, asszongya, hogy a "Bejelntkezés nem sikerült". Hetek óta szívat. Megőrülök segítsetek, szépen kérlek!
Kösz.

(#457) oldmeesee


oldmeesee
csendes tag

Sziasztok!
Előre bocsájtom, nem vagyok egy számítástechnikai guru,sőt!!!!!! :(
Asus O!Play HDP-R1/2A tulajdonos lettem. Volna néhány kérdésem:
1.Miként lehet a kiválasztani a magyar feliratot,ha pl. egykönyvtárban lévő avi video mellett, magyar és angol felirat is van? Nekem mindíg az angol jelenik meg.
2.Honnan tudom,milyen verziójú firmware van a lejátszón?
3. A videokhoz a felirataim srt-ben vannak( ugyan azzal a névvel mint a videóé), asztali gépem, laptopom símán lejátsza őket, ez a média player viszont nem mindegyiket. Ugyan ez mondható el az ékezetekről, van ahol megjeleníti, van ahol az ékezetes betű meg sem jelenik. Firmware csere segít ebben?
4.Nincs valahol egy átlagfelhasználói szinten érthető leírás?
Mielött még azt a választ kapnám,hogy olvassak vissza, illetve olvassam az User manualt, megtettem, elolvastam mind a 450 hozzászólást is!
Válaszokat, segítséget előre is köszönöm!

CPU: TripleCore AMD A6-3500, 2300 MHz, Rendszer memória: 3328 MB DDR3, Videokártya: 2 X AMD Radeon HD 6530D (2x 512 MB) és 3D gyorsító AMD Radeon HD 6530D (Sumo) Hangkártya: ATI Radeon HDMI @ AMD K12 - High Definition Audio Controller és Realtek ALC889 @ AMD Hudson-3 FCH - High Definition Audio Co

(#458) Bib válasza oldmeesee (#457) üzenetére


Bib
őstag

Hello!
1. A feliratot a felirat kiválasztó "Aa" gombbal lehet.
2.Fw verziót kiírja a setup menü utolsó részében.
3. Az újabb fw-ekben javítottak az ékezetes betű kezelésben, a moddolt magyar fw meg számos javítást tartalmaz és magyar nyelvű. A készülő oldalon : [link] pedig még számos újításra számíthatunk. ;)
4.Leírásban nem tudok segíteni, az van magyar nyelvű a cd-n,másról nem tudok .

(#459) zLk


zLk
csendes tag

Sziasztok!

A mai nap megjött a kis R1-es. Kéne egy kis segítség, mert nem tudom, hogy kell az Asus oldaláról letöltött firmware-t felrakni rá..
Valaki leírná szájbarágósan?
Addig eljutottam, hogy formázott pendrive-ra kicsomagoltam..
beraktam a gepbe, bekapcsoltam, de semmi sem tortenik...
Lama vagyok?

(#460) looser válasza zLk (#459) üzenetére


looser
addikt

Szia! Egy teljesen üres pendrive-ra csomagold ki a firmwaret, amit innen letöltöttél, úgy, hogy csak ő legyen rajta, majd kapcsold be a készüléket és dugd rá a pendrive-ot. A többi automatikusan menni fog!

Szerk.: előbb kapcsold be, feláll a rendszer és azután dugd rá.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#461) looser válasza looser (#455) üzenetére


looser
addikt

A készülék NEM használ böngészőt; a hálózaton lévő gépek megosztott mappái között tallóz lejátszható tartalmakért. Remélem, létezik valami hekk hozzá, pld. egy rádolgozott ff vagy opera...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#462) oldmeesee válasza Bib (#458) üzenetére


oldmeesee
csendes tag

Köszönöm a válaszod. :R
Tanácsod szerint frissítek, és, remélem utána minden működni fog, mert a felirat gombnál nálam csak annyi jelenik meg, hogy Langue és hiába Ok,stb, nem történik semmi.Bocs ha újabb kérdés özönnel jövök elő! :F

CPU: TripleCore AMD A6-3500, 2300 MHz, Rendszer memória: 3328 MB DDR3, Videokártya: 2 X AMD Radeon HD 6530D (2x 512 MB) és 3D gyorsító AMD Radeon HD 6530D (Sumo) Hangkártya: ATI Radeon HDMI @ AMD K12 - High Definition Audio Controller és Realtek ALC889 @ AMD Hudson-3 FCH - High Definition Audio Co

(#463) Rusher válasza looser (#460) üzenetére


Rusher
őstag

Én úgy emlékszem, hogy nem automatikus az update, hanem be kell menni a System menübe és System Upgrade-et kell nyomni :K

zLk Itt keresd majd és várd meg amig teljesen befejezi (közben ki fog kapcsolni stb...)

oldmeesee A feliratválasztás az első firmware-el is működött....ráállsz a Language-ra, Enter és le/fel kurzorokkal tudsz a feliratok között válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#464) looser válasza Rusher (#463) üzenetére


looser
addikt

Igazad van, tényleg :B
Pedig most hétfőn vettem a kütyüt és aznap este már meg is csináltam a fw frissítést, de ez valahogy kimaradt. Aznap csináltam a tv-ét is és annál elég volt csak bedugni a pd-t, az felismerte és ment. Köszi a kiigazítást :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#465) zLk


zLk
csendes tag

Köszi srácok, este kipróbálom még1x.
Annyit kérdeznék még, hogy a mappájába legyen, mint ahogy a zipben van, vagy mappa nélkül csak a cucc legyen a pendrive-on?

(#466) Bib válasza zLk (#465) üzenetére


Bib
őstag

Legjobb ha leformázott pendrive,semmi mapa,csak a fw kicsomizva.

(#467) Atteszka007


Atteszka007
tag

Sziasztok
Lehet lerágottcsont, de nem találtam meg a választ azzal kapcsolatban ha van nekem egy MKV (DTS hangal) fájlom küső SRT felírattal (MKV fájl mellett van egy srt fájl)
akkor azt lejátsza-e.
Ha igen a felíratot lehet-e eltolni időben ha estleg nem pontos az időzítése.
Ha nem, melyik az a multimédiás lejátszó ami tudja mindezt?(DTS külsőfelírat kezelés+funkciók)

(#468) snail1981


snail1981
tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem. Jelenleg Asus Oplay-em van és használom nagy megelégedéssel viszont elgondolkodtam egy Dune base 3.0 vásárlásán. Ez mennyivel adhat többet hangzásban és képminőségben? Értem ezalatt az egyszerű zenehallgatást ill. a filmbéli hangokat... Azok véleményére lennék kíváncsi akiknek már volt tapasztalata a Dunevel...

Előre is köszi a segítséget...

(#469) Rusher válasza Atteszka007 (#467) üzenetére


Rusher
őstag

Lejátsza persze és lehet időzíteni is lejátszás közben :K

snail1981 Nekem Prime-hoz volt szerencsém, de összehasonlítani igazából nem tudtam, mert nem egy időben volt ott. Mindkettőnek jó képe és hangja van ezt csak egymás mellett lehet megnézni a Dune talán jobb egy picit mindkettőben.....hálózatkezelése sokkal jobb meg hát jobban felszerelt....és drágább is jóval. Sztem vidd el magaddal az Asus-t és hasonlítsd össze az a legegyszerűbb.

(#470) kenguroo


kenguroo
tag

sziasztok most gondolkodom egy ilyen multimédiás eszköz beszerzésén, két alternatíva jött szóba az egyik az Asus O!Play a másik pedig az LG XF2, szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ti melyiket javasolnátok?

(#471) Rusher válasza kenguroo (#470) üzenetére


Rusher
őstag

Asus-t? :D Jópofa készülék van benne merevlemez, de állítólag hangos a venti ami benne van, nem lehet külső eszközt(eSata,USB) rákötni tehát csak a sajátjáról tud lejátszani dolgokat mig az Asus mindenről lejátszik pendrive, külső hdd(eSata,USB) és sztem szebb az Asus.
Lejátszás tekintetében sztem semmi különbség nincs ebben a kategóriában vagy csak nagyon minimális. Egyébként egy Asus kb.25K+egy külső ház 1TB hdd-vel kijön ugyanannyiból mint az LG és az csak 500GB. Az LG-n nincs digitális kimenet ami azért sztem elég gáz.

(#472) Atteszka007 válasza Rusher (#469) üzenetére


Atteszka007
tag

Köszi a gyors választ :R
Lenne még egy kérdésem, van ebben valami plazma beégés elleni védelem?

[ Szerkesztve ]

(#473) Rusher válasza Atteszka007 (#472) üzenetére


Rusher
őstag

Aha...kikapcsolod... :DDD Na jó félre a tréfával igen van képernyővédő benne. :K

(#474) zLk


zLk
csendes tag

Tegnap sikerult felrakjam az új firmwaret. Koszi srácok!
Lattam hogy van magyar, nem hivatalos firm is.
Ügyesen magyaritanak a srácok? Van vmi kulonbseg? Mik a tapasztalatok?

(#475) Rusher válasza zLk (#474) üzenetére


Rusher
őstag

Ügyesen persze teljesen jó és ugyanaz mint az eredeti annyival a különbség, hogy a feliratokhoz Arial betütípust raktak bele ami jobb mint a gyáriban. Tedd fel nyugodtan. ;)

(#476) snail1981 válasza Rusher (#469) üzenetére


snail1981
tag

Tegnap volt szerencsém egy Dune Prime-hoz, meg is vettem és összehasonlítottam az Oplayel. Mivel a hálózati lehetőségeit nem használom ezért csak a hang és a kép minőségére figyeltem. Azt kell mondjam, hogy amit a beszerzési árak is sugallanak, a Dune tényleg jobb. Nem igazán tudom megfogalmazni azt, amit tapasztaltam de minden szinten jó értelemben nézve más, jobb. Aminek különösen örültem, hogy a benne lévő BD meghajtó eddig 100 %-osan kezelte az írott és gyári audió ill. dvd lemezeimet is. A külső vinyóról pedig minden fontos kiterjesztést játszik. Szóval ez egy megfelelő mindenes. Mostmár van egy eladó Opayem, ha valakit esetleg érdekel küldjön privit. Alig egy hónapos, 18eFt, minden tartozékával együtt. Alku lehetséges.

(#477) freeapro válasza snail1981 (#476) üzenetére


freeapro
senior tag

priv ment

(#478) Daveboy


Daveboy
tag

Üdv!

Szerintetek ez a kis szerkentyű lesz még olcsóbb, vagy ne nagyon számítsak rá? Bolti árra célzok. Vajon nemsokára az jön, hogy eltűnik a boltokból és jön helyette az utódja (HD2)?
Mert ha ez esélyes, akkor még gyorsan veszek egyet. :D :)

(#479) Bib válasza Daveboy (#478) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem lényegesen olcsóbb nem lesz ,de valóban jön az utódja .

(#480) kenguroo válasza Daveboy (#478) üzenetére


kenguroo
tag

Lényeges olcsóbb max évvégén lesz amikor kiárusítanak nagy áruházakban, de nem hiszem, hogy addigra maradna belőle :)

(#481) nothin válasza snail1981 (#476) üzenetére


nothin
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#482) Daveboy


Daveboy
tag

Akkor azt hiszem beszerzem a dobozkát, amíg még lehet...

(#483) kenguroo válasza Daveboy (#482) üzenetére


kenguroo
tag

De még az is meglehet, hogy használtan valami nagy gurutól olcsón megtudod majd venni mert amint kijön az új neki olyan kell :D

(#484) Daveboy válasza kenguroo (#483) üzenetére


Daveboy
tag

Való igaz, de szerintem hanyagolom ezt a megoldást. Ha vesz az ember valami új kütyüt, annak megvan a hangulata. :D
Amúgy amennyire én tudom, a HD2 lejátszási képességeit tekintve ugyanez lesz, talán csak USB 3-ban különbözik, meg más a kinézete. Meg hát ha az bejön, biztos nem 25 ezres áron startol majd. Szóval én nem várok arra, főleg úgy, hogy esata-s winchestert használok. Meg szerintem a mostani oplay jobban néz ki. :DDD

(#485) Artika


Artika
aktív tag

Nem sokáig, de fenn volt az új 1.27 PAL Firmware:[link]

Elvileg (még nem próbáltam) viszi az USB s DVD lejátszót.

Közzé teszem :R

[ Szerkesztve ]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#486) keshegy válasza Daveboy (#484) üzenetére


keshegy
csendes tag

Helló!
ha már a kinézetről beszéltél, az O!Play sem néz ki rosszul, de nekem LG xf2-m van itthon. szerintem megjelenésre ez a numero uno! bár igaz, hogy a tetején a kagylóház nagyon vonzza az új lenyomatokat, de lehet szeretgetni a törölgetés során. Ő is támogatja persze a hdmi kimenetet, és beépített dts hanggal is beolvassa akár a *.mkv file-okat. egyedül nekem az optikai kimenet hiányzik. itthon olyan yamaha erősítőm van, ami megeszi a hdmi-t, de ha nem támogatná, megizzadnék, hogy szép hangzás legyen jeltorzítás nélkül.

(#487) zedii


zedii
aktív tag

? WD TV Live vs. ASUS O!Play
Asus-t néztem ki régebb óta, erre elolvastam ezt és elbizonytalanodtam. a cél ,h simán egy sata hdd-t rányomva az ott levő filmek garmadáját könnyeden lejátsza, és a feliratokat kezelje, esetleg állíthassam annak színét méretét. decoll. mellik alkalmasabb szerintetek?
wifi nem szempont :R

(#488) Zolesz007


Zolesz007
őstag

A helyzet az hogy van egy routerre kötött 500-as merevlemez amit gépekről elérünk mint "Z" hálózati meghajtó... Ezt hogy tudnám elérni az Asus O!play-ről???

Fold 5

(#489) Bib válasza zedii (#487) üzenetére


Bib
őstag

Simán sata hdd-t ? :F
Ilyen engem is érdekelne.
Esata csati van rajta így esata-s eszközöket kezeli.

(#490) dashed válasza zedii (#487) üzenetére


dashed
senior tag

Asus O!play kivul, belul.

Siman radughatod a sata vinyodat csak kell neki egy kulso haz.
Nekem igy van, illetve neha penriverol is nezek filmet.

Felirat meretet tudod allitani a szinet igy hirtelen nem tudom, hogy lehet e valtoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#491) zedii válasza dashed (#490) üzenetére


zedii
aktív tag

aha, köszi, ezt énis olvastam, ezért is a kérdés: "Csak a feliratos részen gyengélkedett picit. Bízunk benne, hogy az ő és ű tökéletes kezelését rövidesen megoldják. Amiben lehetne még fejlődni, az a kezelőfelület. Szerintünk egyelőre még túl fapados, a zenés és képes rész érdemelne egy alapos átdolgozást, hogy a szoftver is méltó legyen a nagyszerű hardverhez. "
tehát a felirat fontos lenne, h jól olvasható legyen, szín állítása is sokszor sokat dob, na mindegy. ezen felül főbb kérdés még ez a láma lett volna, h ? WD TV Live vs. ASUS O!Play
de szerintem nekifutok az asusnak és kész :B

[ Szerkesztve ]

(#492) Rusher válasza zedii (#491) üzenetére


Rusher
őstag

Abban a tesztben még nagyon első firmware volt ott tényleg voltak gondok a felirattal....nem voltak ékezetes betűk, de mára már tökéletesen működik és van szín állítási lehetőség is sőt még sokkal több minden mint fél évvel ezelőtt (Picasa, webrádió, tv....) :K Sztem a kezelőfelülettel sincs gond egyszerű és átlátható semmi bonyolult és mindent játszik hibátlanul, jó minőségben.....nagyon jó kis gépezet ;)

(#493) dashed válasza zedii (#491) üzenetére


dashed
senior tag

Aham igaz errol megfeletkeztem. A lenyeget mar Rusher Leirta. Azota mar nincsenek ilyen problemak. Minden feliratot tokeletessen megjelenit. 1 db problemam nem volt a keszulekkel,
ugyhogy csak hajra :K

(#494) Daveboy


Daveboy
tag

Na megvettem az Oplay-t kb egy hete.

keshegy: sajnos az asus két oldala és eleje is fényes műanyag, ami bár jól néz ki, szintén vonzza az ujjlenyomatokat. Azonban a lejátszónak kb. ez az egyetlen hátránya. Nézegettem én is az LG-t, és nagyon jó lehet az is, csak nem akartam beépített vinyósat venni. Ízlések és pofonok. :)

A felirat méretének és színének állíthatósága bizony nagyon hasznos tud lenni. Formátumkezelésére semmi panasz nem lehet, nekem eddig mindent megevett gond nélkül, akadásmentesen. Amúgy a menü fapadosságához annyit fűznék hozzá, hogy sajnos sokan azt hiszik hogy a dizájn számít, nem pedig a funkcionalitás. Nos, ez egy óriási tévedés. Minél egyszerűbb és logikusabb valami, annál jobb. Ha valaki vesz egy ilyen cuccot, az a filmekben akar gyönyörködni, nem pedig a menüt fogja nézegetni. Természetesen a menüvel semmi gond, úgy jó ahogy van. További előny az eSata csatlakozó, hiszen az usb 2.0 most még lehet hogy elég, de később... :F Ennyi pénzért nincs más hálózati lejátszó, amin eSata is van. Én azzal használom, egy samsung külső vinyóval, gond nélkül kezeli és le is kapcsolja, ha kikapcsolom az Oplay-t. Egyszóval a legújabb firmware-rel ez a kis cucc nagyon jól hasít. Tökéletes lejátszó nincs, de ár/érték arányban ez a cucc a nyerő nálam. Bátran ajánlom mindenkinek! :K

(#495) Bib válasza Artika (#485) üzenetére


Bib
őstag

Most kint van ismét az új fw,módosítottak rajta ,mert baj volt az előzővel.
Kissé biztonságosabb helyről íme :[link]

(#496) zedii válasza Rusher (#492) üzenetére


zedii
aktív tag

:R

(#497) zedii válasza dashed (#493) üzenetére


zedii
aktív tag

köszi, :R

(#498) Bib


Bib
őstag

Asus-ék megint levették a 27-es firmwaret.Így használata nem biztonságos.

(#499) Tomix24


Tomix24
addikt

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1851&st=2280
2296-os hozzászólás - Új Firmware:
Van benne:
1. Magyar nyelv
2. Youtube lejátszás
3. Megújult webes felület

Nekem bevált.

(#500) Bib válasza Tomix24 (#499) üzenetére


Bib
őstag

Köszi Tomix24 !

Azért ne azt írd hogy Új firmware,Hanem azt hogy a hivatalosan is visszavont 1.27 fw alapjaira készült moddolt magyar változat első ,még nem kitesztelt változata. Majd ide : [link] kerül fel ami már biztonságos is !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.