Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Intruder2k5 válasza energomatt (#4898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na látod, hogy tudsz Te teljesen normális stílusban is válaszolni, nem csak amolyan félmondatos beszólogatós lekezelő módon.

Én a magam részéről gyáriban és HGG / Merlin-ben sokat nem tudok segíteni, mert sosem használtam, cirka ~10 éve Tomato-n vagyok már ASUS WL-500gP óta. Csak azt tudom amit már fentebb is írtam, hogy a Download Master sajnos elég hektikusan működik agyári szoftverben, és tudtommal ez Merlinben sincs másképp, sokszor lehetett olvasni, hogy egyszerűen nem tudták elindítani, hiába fw upgrade, hiába HDD formázás. Tomato-ban ilyen nincs, az integrált Tranmission is kifogástalanul működik, de még ha le is állna, van mellé watchdog ami percenként figyeli, és szükség esetén újraindítja. Nincs 99-es torrent limit, amit tudtommal a gyáriban megvan, illetve akkor is elérhető remote gui-val, ha nincs benne egy torrent se. Bár a DLNA-t jómagam sosem használtam, amennyire tudom az is kielégítően működik.

De persze nem erőszakolom én a Tomato-t se, csak egyszerűen azt javaslom. Aztán Gaijin09 meg használ és csinál amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#4902) gaijin09


gaijin09
csendes tag

eddig merlin, HGG és gyári lett kipróbálva. a tomato-val egyszer ptóbálkoztam, akkor nem vált be, azóta hanyagolom...

a gyári FW-vel download master és úgy általában az egész kifogástalanul működött. az utóbbi hónapokban viszont megbízhatatlan. HDD-t ledaráltam. frissen rakott download master gyári FW alatt most megy.
igazából kezdem úgy érezni, hogy megrendült a bizalmam benne... :O

mivel a lakás egyes pontjain a wifi jel elég gyengécske, ezért ez a bizonytalan működés csak hab a tortán. lassan gondolkodhatok a cseréjén egy újabb modellre...

(#4903) Buvana válasza Intruder2k5 (#4901) üzenetére


Buvana
aktív tag

Hjah, én is paradicsomon élek vagy 9 éve! A segítségeddel nem bántam meg :))

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#4904) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Jó régen írtam ide, de most egy pofonegyszerű kérdéssel ide kell jönnöm. Vettem egy Synology NAS-t. A torrentet letölti, de nem tölt vissza. Az a port, amin gyárilag kommunikál a 16881 zárva van. Talán ez a hiba. Próbálom megvalósítani a port forward-ot erre a portra, de valamit nem jól csinálhatok mert nem akar megnyílni. Digi-nél vagyok, publikus IP-m van és a NO-IP.com-on is regisztráltam így bármire is változik a digis IP-m a NO-IP fixen tartja. Nem tudom hogy ennek van e jelentősége.
Szóval a NAS-nak fix IP címet adtam. Az Asus AC56u merlin firmware-el működik épp.
Megadtam szolgáltatásnévnek a Synology-t de gondolom ez mindegy.
Spource IP-t üresen hagytam
Port tartománynak beírtam a 16881-et
Helyi IP-nek a NAS-nak megadott fix IP címet.
Helyi portnak a 16881-et
Protokoll-nak BOTH, bár fogalmam sincs ez mi.
Szóval ez van, de a port checker zártnak mutatja
Hogy kéne csinálni?

(#4905) Savageboy válasza OldAkita (#4904) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Elvileg így kellene, ahogyan csináltad is.

A BOTH beállítás annyit takar, hogy TCP-n és UDP-n is továbbítja a forgalmat a megadott IP-re.

(#4906) OldAkita válasza Savageboy (#4905) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Lehet hogy jól csináltam, de az Ncore-nál a letöltött torrentek stopped állásban vannak. Lehet hogy a NAS menüjében kellene állítgatni?

(#4907) Savageboy válasza OldAkita (#4906) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nézd meg a Synology-n, hogy a torrent seedelésre mik vannak beállítva, rákeresve más is belefutott ebbe a problémába.

(#4908) OldAkita válasza Savageboy (#4907) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Sajnos angolul nem tudok, de mégis nézegettem egy kicsit amit linkeltél és a google fordítóba baraktam pár kommentet. Az egyik így szólt: Hi sorry i didn't went back before now, but all my files are seeding the way the used to :D
As it turns out the green start button on the top of downloadstation i forgot to push so the torrent began
seeding again :D
Így fordította :-) Szia sajnálom, hogy még nem mentem vissza, de az összes fájlom a következő módon vált: D
Amint kiderül, hogy a letöltés tetején található zöld start gomb elfelejtettem elindítani a torrentet
ismételt vetés: D
Ebből szépen kiderült hogy van egy zöld nyíl gomb amit meg kell nyomni :-) Megnyomtam. A három torrentem átváltott megosztásra és egy felfelé mutató kék nyilat tett ki eléjük, vélhetően hogy készen áll a visszatöltésre. Ncore-ban persze maradt stoppedben. Erre letöltöttem egy újabbat mire az már tényleg seed-be állt. Mondjuk annyira hajnal van hogy ilyenkor nem várhatom hogy bárki is töltsön, ezért próbálok türelmes lenni, nap közben több is kiderül.
Kösz a segítséget.

(#4909) sztanozs válasza OldAkita (#4908) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem azonnal, csak időről időre frissíti a trackert a torrent kliens, kell neki pár perc (vagy akár fél óra is), mire a tracker oldalán látható lesz a jó státusz.
A gond vsz a synology torrent kliensével van (letöltés után leállítja a visszatöltést, annak a beállításait kellene tüzetesen megnézned).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4910) Intruder2k5 válasza OldAkita (#4904) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A tesztet gyorsan elvégezheted, hogy maga a forward működik-e. Felmész a CanYouSeeMe.org oldalra, a portszámhoz beírod a NAS torrent kliense által használt portot amit forwardoltál, és nyomsz egy "Check Port"-ot. Aztán ha sikeres a teszt, hogy biztos legyél abban, hogy a NAS válaszolt a kérésre, egy fél percre húzd le a NAS-t a hálózatról, és tesztelj újra az oldalon. Ekkor elvileg már Error-t kell kapj válaszul.

(#4911) OldAkita válasza Intruder2k5 (#4910) üzenetére


OldAkita
aktív tag

köszi mindannyiótoknak. Minden rendben, a port nyitva :-) Jeeeeeee :-)

(#4912) envagyok


envagyok
veterán

Itt [link] átflashelték az RT-AC56U routert 68-ra, és működik nekik az aimesh.
Próbálta már valaki?

(#4913) energomatt válasza envagyok (#4912) üzenetére


energomatt
senior tag

Megvárunk téged.

(#4914) envagyok válasza energomatt (#4913) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos nekem túl bonyolultan van konfigurálva, 2 routerem van, rajta a kamerarendszertől kezdve minden, kb 40 eszköz bekonfigurálva, szóval nem bolygatom, hacsak nem biztos a dolog.

(#4915) energomatt válasza envagyok (#4914) üzenetére


energomatt
senior tag

Én akkor sem próbálnám ki, ha másik három fórumozónak sikerülne. Ugyanis többen többféle funkciókat és konfigurációt használnak, senki sem éppen olyat mint te, vagy én.

(#4916) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok
Van egy ilyen routerem.
Költözés miatt UPC helyett váltottam szolgáltatót, Telekom 1000/1000+Iptv.(bár maradhatott volna a UPC de magenta1-es lettem így jobban megéri,de ez most nem is lényeges)
Sikerült a gyári wifi-t kikapcsolni,majd a sajátomat rákötni. Működik a Ddns,SMB,download master,az FTP-t is beállítottam de, csak olvasható külső és belső hálózatan is.
Médiát nem tudok megnyitni,film,kép stb
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#4917) SonyNex7 válasza SonyNex7 (#4916) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Solid exprolert használok telefonon.(mindent telefonról intézek)
Pont aznap jött egy frissítés,tegnap este meg a javító frissítés ami rendbe rakta az Ftp-t.
Tehát az app volt a hibás....most rommá kell tesztelnem mert ha valami nem tetszik 2 hét az elállás,de eddig jónak tűnik, bár a 2 távirányító nagyon zavaró.

(#4918) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Mit gondoltok, az 56nak, vagy a 66nak van nagyobb wan port sebessége?
nálunk a két router egymás mögött van (történelmi okok miatt), és perpillanat a 66B1 csak AP, és az 56os a router.

Most ez vezetéken 800Mbitet tud digi optika mögött.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4919) ArthurShelby válasza bajnokpityu (#4918) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az ac66u B1-nek 1GHz-es cpu-ja van, szóval erősebb, így elvileg gyorsabb is a natolása (wan sebesség). A másik dolog a fw szoftveres optimalizációja, de azt már csak teszteléssel lehet kideríteni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4920) Goose-T válasza ArthurShelby (#4919) üzenetére


Goose-T
veterán

A régi AC66U-ban pont, hogy jóval gyengébb proci van (BCM4706, 600MHz single core MIPS), mint az AC56U-ban (BCM4708 1000MHz dual core ARM), az AC66U B1-ben pedig pont ugyanaz a proci van, mint az AC56U-ban. Szóval elvileg tökmindegy.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4921) ArthurShelby válasza Goose-T (#4920) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha ac66u B1, akkor az 1GHz-es [link] , viszont az ac56u csak 800MHz-es [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4922) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Sziasztok,

Ma estére az eddig működő dlna-t nem látja a TV. Samba megosztás működik, csak a dlna nem megy...
Logokban ezt látom:
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3348): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3348): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3348): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3348): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3348): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3350): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3350): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3350): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3350): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.
Oct 28 21:16:38 kernel: tntfs error (device sda1, pid 3350): ntfs_lookup(): Found stale reference to inode 0x76d (reference sequence number = 0x3, inode sequence number = 0x4), marking inode as bad.

Valami tipp mit kellene csinálnom?

(#4923) sztanozs válasza golfvariant (#4922) üzenetére


sztanozs
veterán

berakni egy windows-os gépbe és futtatni rajta egy ellenőrzést - ja és utána átrakni a lemezt ext3-ra és úgy használni a továbbiakban

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4924) energomatt válasza golfvariant (#4922) üzenetére


energomatt
senior tag

Nézd meg, mit írtam éppen a DLNA topikban! Kíváncsi vagyok, hogy Sztanozs javaslata mit hoz majd. Egyébként ha NTFS formátummal is működnie kell, akkor ez így elég érdekes.

(#4925) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

csak hogy itt legyen, és kereshető legyen:
Tomato Freshtomato -ról akartam visszamenni a gyári fw-re, de hiába a CFE miniWEB Server és a gyári asus utility firmware restoration, nem vezetett eredményre, mert Bad trx header hibaüzenettel kb a 85%-nál leáll.
A hiba az, hogy Tomato és DD-WRT alatt, kevés a hely a firmware -nek. (túlcsordul) Így aztán a megoldás az lett, hogy az összefoglalóban található linken [link] lévő verzióra rákerestem 3.0.0.4.376.3754
és a drivers.softpedia.com -on találtam egyet, azt leellenőriztem. [link]
és, hogy meglegyen mindig, gdrive-ra felraktam: [link]
Ezután pedig már a router belső felületén lefrissítettem önmagát, ami sikerrel is zárult, így van egy friss gyári rendszer, remélem segítettem egy picit. [kép] [kép]

(#4926) gahen válasza envagyok (#4912) üzenetére


gahen
tag

Szia, én megpróbáltam a héten, h tudjon menni majd az ac66u b1 routeremmel, de sajnos nem jött össze. :( Vissza akartam régebbi firmware-t , de még az sem megy. Nem található visszaállítás módban lévő eszköz a Firmware Restoration program szerint. Egyenlőre nem tudom hogyan tovább. :F

..,

(#4927) gahen válasza gahen (#4926) üzenetére


gahen
tag

Na sikerült visszaállítani az összefoglalóban lévő firmware-t, frissítettem a 382.50624-re, majd újrapróbáltam az egészet.
Az ac68u firmware-t akartam már flashelni, mikor észrevettem, h nem jót töltöttem le (384.45708-at a 384.45149 helyett), de miután letöltöttem a jót és flasheltem, nem történt semmi.
Vagy fél órára magára hagytam, visszatéréskor még mindig semmi, böngészőbe semmi nem jön be, pingelni lehetett, ip címet nem kapott. Csináltam egy nvram törlést és aztán böngészőben az alábbi üzenet fogadott: Welcome to RT-AC68U.
Úgyhogy csak sikerült, de mivel munkahelyen csináltam, így csak majd otthon tudom kipróbálni élesben hogyan működik.

..,

(#4928) Laca0


Laca0
addikt

Üdv!
Rá akartam nézni a telefonomra, hogy milyen a kapcsolati sebessége 5GHz-en. Azt látom, hogy 200. Ránézek a notira, az is 200. Hová lett a 433?
Nézem a router beállításait, ott 80MHz a csatornaszélesség, a csatorna meg Auto. Gondoltam átállítom fix 36-ra, az már egyszer bevált, nem is tudom, hogy most miért auto-n van. Igen ám, de nem tudom állítani. Csak az auto érték van a legördülő listában... eltűntek a csatornaszámok...
Hová tűnt Daemon Hill :F
(Tomato 1.28-140 by Shibby)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4929) kano válasza gahen (#4927) üzenetére


kano
nagyúr

Várnánk a híreket, hogy működik-e stabilan és jól. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4930) gahen válasza kano (#4929) üzenetére


gahen
tag

Jah, mondom már, csak egy kicsit összejöttek a dolgok így az év végén.
Na úgy néz ki, h működik. :))
SSID, jelszó u.a. és szépen kapcsolódik az egyikről a másikra a telefon.
Vezetékes rész is megy. (smart tv és androidos box miatt kell nekem.)
Annyi, h amit említettek is: az 1.lan porton van a wan és csak a power led világít.
USB nem próbáltam.
Venni fogok még egyet és azt meg a kertbe fogom kirakni. :DD

..,

(#4931) kano válasza gahen (#4930) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem az USB port is lényeges lenne, sőt az lenne nagyon fontos, hogy 4G usb modemmel tudjam használni (net).
Vissza lehet flash-elni, ha nem megy valami?
Köszi! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4932) gahen válasza kano (#4931) üzenetére


gahen
tag

Ha lesz időm megnézem egy pendrive-al az usb-t.
Összefoglalóban a recovery móddal állítottam én is vissza, mikor nem jött össze először.

..,

(#4933) kano válasza gahen (#4932) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor szerintem én is kipróbálom, ha lesz időm. Valami tanácsod van esetleg amit a leírás nem megfelelően hangsúlyoz?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4934) gahen válasza kano (#4933) üzenetére


gahen
tag

Igazából nincs. 10.pontban lévő parancs végén a linux lemaradt mikor csináltam és nem értettem h miért nem megy. Vagy h a jó fw-t kell letölteni. De ez mind user error.

..,

(#4935) Laca0 válasza Laca0 (#4928) üzenetére


Laca0
addikt

Tudom, hogy mindenki most ünnepi lázban ég, de erre [link] a kérdésemre tud valaki válaszolni?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4936) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok. Olyan problémám van a torrent letöltéseknél, hogy a Transmission Remote GUI-ben (5.17.0) hiába adok meg a defaulttól eltérő útvonalat, hogy hova töltse le, mindig a default mappába teszi a kész letöltéseket. Evvel mit lehet tenni?
Asuswrt-Merlin: 384.6 firmware van rajta

(#4937) silentkiller


silentkiller
senior tag

Lenne lehetőségem Németországból venni ilyen routert (mert itthon nem találok normális ajánlatot). Érdemes meg ezzel az eszközzel foglalkozni? Érdemes (még) venni? A már meglévő padavan-os N56U-hoz képest éreznek gyorsulást/nagyobb lefedettséget vagy bármi egyebet?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#4938) Gubek-Einste válasza silentkiller (#4937) üzenetére

Szerintem már nem érdemes beszerezni, inkább egy AC65P-t vegyél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4939) Zanik válasza silentkiller (#4937) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem se érdemes. Amúgy elégedett vagyok vele, de ha most kéne vennem, akkor én is inkább egy újabb modellt választanék.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4940) hsrasus válasza silentkiller (#4937) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Szerintem sem érdemes már ilyen routert venni, noha a maga idejében szerintem az egyik legjobb ár-érték arányú cucc volt. Az igaz, h sok belépő kategóriás eszköznél még mindig jobb, de már nem jön ki rá újabb firmware (legfeljebb Tomato vonalon, azt sajnos nem tudom). Illetve használtan nem tudhatod, h mije fárad el fél év alatt, mert benne lehet a pakliban. Én az egyenes ági leszármazottját venném, ha most vennék és hasonló kategóriában keresnék.

(#4941) silentkiller válasza hsrasus (#4940) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm a visszajelzéseket!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#4942) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy az átflashelt AC86U-ra szeretném visszatenni a gyári fw-t (jelenleg Tomato van rajta). Elvileg ezt ugye Asus FWvRestoration Tools-sal kellene, de adódik a kérdés, hogy melyik gyári fw-t tegyem tudom visszatenni rá az eredeti AC56U-sat vagy az átflashelt AC68U-nak megfelelőt?
Állította már valaki vissza AC56U-ra esetleg az átflashelt AC68U-t?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4943) Gubek-Einste válasza kano (#4942) üzenetére

Inkább itt érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4944) nrg_52


nrg_52
addikt

Sziasztok, ma csatlakozom egy ilyen routerrel, mert jo aron sikerult hozzajutnom, egy RT-AC57U-t valt. Elore is elnezest, ha hulyeket kerdeznek.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4945) nrg_52


nrg_52
addikt

Ime az elso: aki 1000 megabites csomaghoz hasznalja esetleg meg tudna mondani kabelen\wifin (5Ghz) milyen ertekeket sikerult elerni?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4946) energomatt válasza nrg_52 (#4945) üzenetére


energomatt
senior tag

Tényleg csak azért, hogy beszélgethess a routeredről? Korábban sokszor volt szó erről vissza lehet keresni. Írd be a topik kerösjébe, pl. hogy "sebesség" és olvasgass! Nálam hálózaton belüli több gigás fálj másolása egy X eszközre nagyjából 20+ Mhz/s. Persze az sem mindegy hogy mi az az "X" nálad és nálam is egészen biztosan más. Nagyságrendben ennek a másfélszerese is lehet más esetekben, másoknál. Szerintem ennyi tudás bőven elég ehhez, mert ha ennek a tartománynak környékén mozogsz, akor kár vele foglalkoznod. Az 5Ghz-en nem mérek átvitelt, csak használom. YT full HD anyagokat akadásmentesen viszi a TV-re, ennél több nem kell. A wifi átvitel amúgyis erősen környezet függő.

(#4947) nrg_52 válasza energomatt (#4946) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonom a oltast es a kioktatast, es meg ne haragudj mar, hogy ezt a marha porgos topikot, meg tovabb is szemetelem a hulye kerdeseimmel. Tudom hasznalni a keresot es hasznalhattam volna is az igaz, de az is, hogy mas topikokban nem szokott gond lenni, ha kerdezni mer az ember. Ha mar ennyi energiat belefektettel a valaszba, akar a kerdesre is valaszolhattal volna. Vagy egyszeruen skipeled a hsz-emet, cso. Egyenlore csalodtam ebben a routerben, mert bar csak ismerkedem vele, de egyenlore gyengebbnek tunik ugyanabban a kornyezetben, mint az olcsobb ac57u. Ott kabelen ~800Mbit-eket mertem, wifin telefonon meg ~400-akat, ezzel a routerrel ugyanez ~500 es 300. Ez nyilvan kb. mindenre is eleg, de a visszalepes az visszalepes. Ezert lettem volna ra kivancsi, hogy mit lehet kihozni ebbol a cuccbol, de akkor majd kitapasztalom, es max. lemondok 1 usb3-as portrol, marad az 57U.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4948) Soma01


Soma01
veterán

Az 5 GHz-es csatornák számát hogyan lehet növelni? Mert most csak 4 db van. A 36, 40, 44, 48. Nem hiszem, hogy itt, Magyarországon csak ennyi lenne engedélyezve.

(#4949) energomatt válasza Soma01 (#4948) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem hinni kell, érdemesebb rákeresni.

[ Szerkesztve ]

(#4950) kano válasza nrg_52 (#4947) üzenetére


kano
nagyúr

Gyári fw? Mert egy Tomato csodákra képes.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.