Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) alkatraz3000 válasza fogtunder (#299) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

AdBlockot lehet berakni Safarira. Van gyári beépülő az apple oldalán.

Más:

Az SSD-vel nagyon brutál a gép, 15 sec a boot idő, minden azonnal történik!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#302) fogtunder válasza alkatraz3000 (#301) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, akkor az megoldódott azóta, de egyébként sem ez vágott földhöz, mert Firefox volt tulajdonképpen. a többi gondom feszítőbb volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#303) joey04 válasza Roadhammer (#275) üzenetére


joey04
titán

Úgy ahogy ő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#304) alkatraz3000 válasza fogtunder (#299) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

nekem a RAM plusz SSD upgrade megállt 22.000 forintból, és minden bontatlan új volt. Samsung 840 Evo 120gb + Kingston 4GB ddr3 1600mhz . A gép nagyon begyorsult tőle és az akku is érezhetően gyorsabb, a ventit még mindig nem hallottam.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#305) fogtunder válasza alkatraz3000 (#304) üzenetére


fogtunder
nagyúr

aha, és magánemberként hogy igényeljek vissza ÁFÁ-t? mert alapból az SSD van nagyjából ennyibe az egységsugarú hardver üzletben.

ezeket a szériákat olyan HDD-vel szerelték még, ami ma már enyhén szólva is lassú, teljesítmény upgrade-ben én első körben mindenkinek az SSD-t ajánlom, mert többet dob a felhasználói élményen, mint egy proci csere az átlag felhasználónál. az akkut egyébként hány km/h-ra gyorsítja? :D

proci tekeréshez nekem nagyon jó volt a flash tartalmak megtekintése chrome-ban (tudom, egy mondaton belül két eretnekség), vagy mondjuk HD/Full HD lejátszás XBMC alatt. de félre ne érts, nem elvenni akarom a kedved, bár azt a cikkből ítélve úgysem lehet, és ha tudod úgy használni a géped, ahogy az Apple akarja, akkor minden nagyon jó lesz. én nem tudom, és nem is vagyok hajlandó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#306) alkatraz3000 válasza fogtunder (#305) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Bocs, pont indultam vhova es nem figyeltem :)
Mondom, eb egy teljesen átlagos user vagyok néhány doksi szerkesztéssel, filmekkel, internettel stb stb. Nekem eddig is bejott ez a gep, de az upgrade utan nagyon durva lett, es haverom i7-es rmbp-vel összehasonlítva az alapfunkciok ugyanolyan gyorsan tudnak menni mar. Nyilvan eroigenyes dolgoknal látszana a kulonbseg.
Mas:
Leteszteltem az ssd-t es az írás 180mb/sec az olvasás 250mb/sec ami erosen eltér az ígért. 450/550-es értéktől. Tudom, hogy a sata 2-es csati miatt veszítek, na de Ennyit?!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#307) joysefke válasza alkatraz3000 (#306) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Lehet, hogy valami gagyi SATA vezérő jutott a csodás macbe? Nem lepne meg, hogy a nagy spórolásban Almának nem sikerült valami jót berakni...

Nekem egy Dell E6510-ben egy Samu 840 SSD Evo (250GB) 265/254MB/s-ot hoz.

Csakhogy ne legyen ennyire szép a sztori: nálam az SSD néha a Samsung benchmark szerint (és érzésre is) belassul. Ilyenkor lefuttatok egy optimalizációt és újra minden szép és happy. Érdekes, mert a TRIM elvileg működik nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#308) Xero válasza joysefke (#307) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez nem az a liga, ahol gagyi vezérlőt raknak be.

Troll mode on: Nekem egyébként 600 fölött ír-olvas. ;]

[ Szerkesztve ]

(#309) joysefke válasza Xero (#308) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mi más értelmes magyarázat lenne a 180MB/s írási sebességre? Vagy a SATA vezérő vagy hozzá a driver gyenge.

egyébként pedig miből golndolod, hogy az Apple amikor tervezte a szóban forgó "Apple Macbook 7.1 White Unibody Mid-2010"-t szem előtt tartotta, hogy egy esetleges HDD-SSD upgrade után a user a maximumot ki tudja szedni a SATA2 szabványból és nem csak annyival intézték el a dolgot, hogy ''180MB/s is éppen elég lesz, a user úgyis HDD-hez szokott"? Mert nekem ez nem triviális. És nyilván egy jó SATA-driver elkészítése sem az.

Egyébként a felhasználói élményt valószínűleg nem a 180MB/s SSD írási sebesség fogja bekorlátozni

Gondolom a te géped a legújabb generációs SATA szabványt támogatja...
Milyen SSD van benne?

J.

[ Szerkesztve ]

(#310) alkatraz3000 válasza joysefke (#309) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Itt ez egy 256-os Crucial gondolom a méret miatt nagyobb a sebesség, viszont az enyémnek akkor is többet kéne teljesítenie nem?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#311) alkatraz3000 válasza joysefke (#309) üzenetére


alkatraz3000
senior tag


Gyors volt, majd belassult...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#312) joysefke válasza alkatraz3000 (#310) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Megnézel a PH-n egy SSD tesztet, ott biztosan szerepelni fog a te modelled is, azzal össze tudod hasonlítani.

Egyébként meg felesleges bánkódni, a folyamatos írási sebesség otthoni felhasználásra kevésbé releváns, attól, hogy nincs meg a SATA2 szabvány maximuma, még pörgős maradhat a rendszer.

J.

(#313) alkatraz3000 válasza joysefke (#312) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

pörgősnek pörgős természetesen, hiszen a stock toshiba hdd 45-el írt/olvasott, szóval 4x az emelkedés (kerekítve :P ) minimum. Olvasásnál még több is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#314) joysefke válasza alkatraz3000 (#311) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ja, hasonlót produkál nálam is (a 250GB-s modell) leesik 250MB/s körüliről mondjuk 150MB/s-re. Én ilyenkor Samsung magicianban szoktam egy teljesítmény optimalizálást nyomni, (és újrafuttatom úgy a benchmarkot, hogy nem érek a géphez:) ) Na az rendbe teszi. Vicces, mert a TRIM elméletileg megy...

Nekem volt olyan, hogy érzésre is belassult. Persze ez relativ, Win7 Enterprise domainben, ráadásul ki tudja mi minden fut rajta, ez nem netezésre van használva...

J.

[ Szerkesztve ]

(#315) Menthirist


Menthirist
veterán

Igen, alapvetően a sata 2 elméleti maximuma 300 MB/sec, de hangsúlyozom, elméleti. Sata 3-nak 600 MB/sec, szóval sata2-vel tuti nem fogsz 300 felé menni. Plusz a 120-as amúgy némileg lassabb mint a 250-es (én a fent megadott mac-es értékeket 250-esen teszteltem, míg az otthoni 120-asomba ugye beleszól a turbowrite és hasonlók, amik nincsenek mac-re)

Emellett ne feledjük el hogy nem új a hardver, ténylegesen simán lehet hogy egy előző generációs sata vezérlő van benne.

A belassulást mondtam, az evo az ssd egy részét slc-ként használja (ez gyorsabb), de ha ennél nagyobb a tárolandó adat, akkor belassul (nálam is, az otthoniban és a mac-es 250-esen is, csak épp a 250-esen nagyobb részt használ slc-ként)

Szóval ezek fényében nem váratlanok az értékek, kissé alacsonyak, de nem hihetetlenek.

magician-os teljesítmény optimalizálás pedig nálam sosem hozott windowson eredményt, nem is vártam, hisz fut (és jól fut) a trim (win 8.1). Mac-en meg nincs ugye Magician.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#316) alkatraz3000 válasza Menthirist (#315) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A trim nálam is megy, nem tudom számít-e :P

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#317) Menthirist válasza alkatraz3000 (#316) üzenetére


Menthirist
veterán

Trim támogatás és bekapcsolás nélkül kézzel kellene optimalizálgatni ha jól tudom.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#318) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Viszont az tényleg meglepő, hogy az akku mennyivel tovább bírja.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#319) Menthirist válasza alkatraz3000 (#318) üzenetére


Menthirist
veterán

hát a hdd a 4 watt idle és 6 watt terhelt fogyasztása helyett az ssd terhelés alatt sem éri el a 2 wattot, idle állapotban pedig egyenesen 0.3-0.5w körül eszik

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#320) alkatraz3000 válasza Menthirist (#319) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Igen már ez is feltűnt, hogy egy éjszaka alatt nem veszített 5%-ot, hanem maradt 100 .

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#321) Menthirist válasza alkatraz3000 (#320) üzenetére


Menthirist
veterán

pedig a vinyó szerintem kikapcsol ha sleep-ben van a gép. totál nem kellene áramot fogyasztania annak sem (ahogy az asztali gépeknél, pl windowson is be lehet állítani hogy mennyi idle után kapcsoljon ki a hdd)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#322) alkatraz3000 válasza Menthirist (#321) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

pedig nálam fogyasztott. lehet, hogy a pislogó led az elején :P

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#323) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

viszont eszembe jutott, hogy te programozó vagy. esetleg kipróbálnám az xcode-ot, full buta embernek, aki csak beült programozás órára és ipadezett, mit tudnál ajánlani ilyen alapokhoz?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#324) Menthirist válasza alkatraz3000 (#323) üzenetére


Menthirist
veterán

xcode-ot letölthetsz, de developer account nélkül nem tudsz csak szimulátoron futtatni, saját eszközödön (illetve fizikai eszközön) nem. Illetve dev accounttal hozzáférsz egy rakat általuk készített tutor videóhoz is. Az iOS dev account 99 usd per év, a mac dev program szintén.

ha nem akarsz dev accountot, akkor simán app store-ból xcode leszed, felcsapod a guglit vagy a youtube-ot, és beírod hogy ios development 101, ios development for beginners, objective c for dummies, stb. Rengeteg anyag van minden felé. vagy veszel egy könyvet mondjuk innen

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#325) alkatraz3000 válasza Menthirist (#324) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

na majd ha lefutott az éreCCSégi akkor belenézek :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#326) Xero válasza alkatraz3000 (#325) üzenetére


Xero
nagyúr

Indulj ott, hogy előveszel valamilyen oop gondolkodásmód könyvet. Ez az alap. Utána jöhet mondjuk a Hillegass féle cocoa könyv. Majd nézd végig a Stanford iTunes-U iOS anyagát és csináld végig az assigmenteket.

Az Apress is kiadja mindig a frissített iOS dev for beginners könyvét, ami szintén jó.

Ha ez megvan, akkor az Apple dev accounton keresztül elérhető tutorialok és doksik bőven elegendőek. Ha van egy oop gondolkodásmódod, majd biztosan ismered a nyelvet és tudod melyik api-hoz nyúlj, onnantól csak generálj magadnak feladatokat és próbáld megoldani azokat.

[ Szerkesztve ]

(#327) Isikamika


Isikamika
tag

Üdv mindenkinek !
A zsanéroknál hajszálrepedés nálam is megvan,a kérdésem hogy ezt is cserélik garanciában és ha igen hova érdemes vinni? Válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.