Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Menthirist válasza Cyberpunk (#250) üzenetére


Menthirist
veterán

cydia-ban mocskosul jó customizálási lehetőségek vannak. pl a fent linkelt videóban is, az hogy a control centerből ki tudja venni azt ami nem érdekli, vagy átrendezheti. Ezeket nézve szerintem előjön az emberben (legalábbis bennem) hogy mennyi mindent bele kellene még tenni az ios-be, és hogy milyen dolgokat nem lehet megcsinálni :) Vagy pl a jellylock, ahol a lockscreen-re lehet betenni indítható appokat (ezt androidon is szeretem, hogy egy mozdulattal, unlock nélkül tudok kamerát (bár ezt alapból is lehetne), böngészőt, menetrendet indítani, vagy amit akarok.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#252) Xero válasza Menthirist (#249) üzenetére


Xero
nagyúr

Válogatott alkatrészből relatív gondmentes hackintosh rakható össze.

Úgy két-három éve raktam össze két gépet. Egyet a családnak netezősnek, egyet magamnak backup gépnek.
Mind a kettőn OS X fut by default. Ha letérdelne minden Mac-em egy időben, akkor lenne min dolgozni.

Persze néhány lépéssel több mint egy Mac-re OS X-t húzni és az update után is újra kell dobnom az audio kext-et, de ezen túl semmi gond vele. Nyilván egyik Mac-emet sem adnám érte, még az öreg G4-es PM-t sem. :P

(#253) Cyberpunk válasza Menthirist (#251) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja én is használom a CCC-t, ami ráadásul ingyenes is. ez volt az egyik első, amit felraktam a JB után. Azóta már persze lett módosítva még pár dolog. :DDD

Xero: újabb laptopoknál veszett ügy szokott lenni, a hackli.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#254) Menthirist válasza Xero (#252) üzenetére


Menthirist
veterán

jó, hát én amd alapú géppel rendelkezdtem / rendelkezem :) nem mentem le a boltba összevásárolni egy osx approved elemekből álló pc-t :) de azt azért jó tudni, hogy adott esetben adott hardverrel megoldható nagyobb probléma nélkül az osx telepítés nem mac gépre is.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#255) Menthirist válasza Cyberpunk (#253) üzenetére


Menthirist
veterán

btw omg, Swipe selection. Kellene nekem iphone-ra mint egy falat kenyér :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#256) Xero válasza Menthirist (#254) üzenetére


Xero
nagyúr

Innen válogatva kb 4-5 lépéssel több az install.

Persze, ha Mac Pro sebesség kell, akkor rendesen a zsebbe kell nyúlni. Ha olyan csönd kell mint a 2013-as MP-nál, akkor még komolyabban, ha pedig olyan form factor is kell, akkor Mac Pro-t kell venni. :DDD

(#253) Cyberpunk: A ProBook 4530 (azt hiszem) notin kívül mindegyiknél felejtős. Ha OS X és mobilitás, akkor MacBook. Nekem is mint mondtam azért van két hackli, mert az egyiket a család igényelte és Mini árból inkább vettem olyat amit bővítgethetek, ha szükség van rá, nekem pedig egyszerű backup gép kellett.

Jelenleg a backup gép nálam is csak arra van, hogy ha CS:GO-zni van kedvem elindítom és go. Most várom, hogy legyen 750Ti support az OS X-ben, és az is kerül bele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#257) Menthirist válasza Xero (#256) üzenetére


Menthirist
veterán

jó, köszi, de már van nálam macbook pro, szóval tudok itthon ügyködni, amikor kell :) Munkatárs rakta be a pc-jét egy apple házba, mert hát igen, szépek tudnak lenni :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#258) Cyberpunk válasza Menthirist (#255) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ez is egy hasznos tweak, megkönnyíti az ember életét. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#259) alkatraz3000 válasza Tim82 (#247) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tobb honlapon is fel volt sorolva, hogy olcsobban szinte lehetetlen kihozni az új macpro-t. Nézz utana.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#260) Tim82 válasza alkatraz3000 (#259) üzenetére


Tim82
nagyúr

Senki sem írta konkrétan az új, "kuka" Mac Pro-t, olvass vissza. :P Abban az esetben, ha találnál mégis ilyet, persze akár jogos is lenne a megjegyzésed, csak épp nem fogsz...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#261) Xero válasza Tim82 (#260) üzenetére


Xero
nagyúr

A prekuka MP szintjét pedig bő három éve nem nagy kaland megugrani. Már amikor én a régit vettem 2010-ben, akkor eljárt némileg felette az idő.
Az újat pedig valóban nem igazán lehet.

Viszont a kukának vannak olyan kvalitásai (méret, hangtalanság), amit nagyon kevesen nyújtanak ennyi pénzért.

(#262) Tim82 válasza Xero (#261) üzenetére


Tim82
nagyúr

Három évnél régebben sem volt nagy etvasz jóval olcsóbban kihozni ugyanolyan hardvert, mint az akkori csúcs MP, nagyságrenddel olcsóbban. (2009-2010 tájáról rémlik egy Unix-os ismerős, aki kb. negyedannyiból rakott össze egy akkori aktuális MP-val egyenértékű konfigot, mint amennyibe került volna a MP.)

A kukával kapcsolatban nyitott kapukat döngettek, eleve nem arra írtam (bár nyilván specifikálhattam volna, a felesleges kört elkerülendő). Ott valóban sikerült összehozni egy olyan csomagot, aminek a szintjét nem lehet megoldani igazán Hackli-fronton lényegesen kevesebb költségből.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#263) Menthirist válasza Tim82 (#262) üzenetére


Menthirist
veterán

főleg hogy több komponensét nem lehet igazán megvenni. Ott van a 256-os ssd, de pci-express-es, pont ilyet nem könnyű találni (viszont 2x 256-os mlc ssd raid-ben 60-70k körül kihozható, és az bizony gyors :D). Ugyanez a vga esedtén. A kisebbik pro-ban lévő D300-as a firepro w7000 körül van, de utóbbiban 2x annyi vram van. A d500-asok viszont nagyobb memória sávszéllel vannak szerelve mint a w8000-res, viszont más téren pedig kevesebb, lassabb. Szóval nem lehet egzakt olyan rendszert összeállítani, mert a 700 dolláros 3.5-es 6 magos E5 proci kivételével a többi elemet pontosan nem lehet egykönnyen beszerezni, csak hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#264) alkatraz3000 válasza Tim82 (#262) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Én azt hittem, hogy a kukára gondolsz. Ebben az esetben bocs :)

Amikor kijött a Jailbreak iPad-re volt 1-2 hasznos dolog. Pl a Classic Dock, ami kinézetre ugyanolyan mint OS X-en, és a futó appok alatt kint van a világító "pötty" ( az ios7-es dock szerintem ronda ). A másik az iap cracker és az appsync ( meguntam az ingyenes játékokat, és tanulóként nem tudok venni appokat ) tudom ez csóró dolog, de szerintem mindenki kipróbáltam már. Ja igen, ios 7.0.x alatt még a noslowanimation volt jó, azzal fel lehetett pörgetni az animációkat, amit az iOS 7-ben lelassítottak ( majd a 7.1-ben visszagyorsították O_o). Viszont abban a pillanatban, amint kijött a 7.1, nem érdekelt a JB, azonnal update volt.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#265) hallador válasza Cyberpunk (#219) üzenetére


hallador
addikt

Talán ezt hadd döntsem el én, hogy melyik kérdést tartok olyan szintűeknek, amiből egyből az jön le, hogy trollkodásra ad okot, nekem megvannak az érveim, mivel kb 200* or leírtam, és hadd ne kelljen azért megint 201-edszer leírni, mert Te éppen nem akarod megjegyezni, holott tudod, mert nem először beszélünk ilyenekről, ugye? Na akkor erről ennyit.... :)

Ha szerinted minden fasza a magyar árakkal, akkor hajrá... Szerintem meg nem pont... :)

(#229) Xero

Igen, csak éppen akkor sem éri meg... Amúgy meg ha USA-ban lennénk, akkor én is megvenném, na nem a műanyagot, hanem a MacBook Pro-t, de 3 év garival. Azért 100 feletti sima jótállás bővítés elég pofátlan, gyakorlatilag kifizettetik az emberrel előre egy komplett fő alkatrész árat, ami kicsit sem átlátszó. Nyilván ha van forrásod, gyanítom van, akkor persze meg is érheti, de ha bemegyek az ISTYLE-ba akkor viszont nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#266) Cyberpunk válasza hallador (#265) üzenetére


Cyberpunk
félisten

201x is jó ha leírod! Sajnos nem tartom mind a 700 ezer PH fórumozó véleményét a fejemben. :( Ha ez trollkodás, akkor legyen, nekem aztán marhára mindegy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#267) hallador válasza Cyberpunk (#266) üzenetére


hallador
addikt

Semmi gond leírom 201x-edszerre is.

- Ennyi pénzért elvárom, hogy minimum 3 év garancia legyen egy termékre, lehessen 5 évet is venni, mert ha tervezek, akkor bizony nem 1 évre tervezek, hanem minimum 3-ra, ez nem kevés pénzbe kerül.
- Magyarországon ugyan 3 - 5 % a különbség egy Német, Osztrák árhoz, csak éppen ez sem olcsó.
- Nem szeretem a MacOSX-et, de mondjuk ez teljesen egyéni probléma, szerethetném, ha ez az egy alternatíva lenne, akkor persze szívesen használnám. De a Linux sokkal hatékonyabb, gyorsabb, gördülékenyebb az én munkámhoz, és mindennapi felhasználásomhoz.
- Sajnos ha tettszik ha nem a mac sokszor több problémát okozott a munkám során, mint amennyit megoldott, jellemzően például stúdió informatikában dolgoztam, és ott a mac nem igazán... (Holott, folyamatosan ezt hallgattam olyanoktól, akiknek fingja nincs a stúdiómunkáról, csak azt hitte, ha mac-je van akkor ért hozzá...)
- Mindennapi felhasználásra egyszerűen nem éri meg. Mióta megjelentek az SSD-k, valamint az ultralow processzorok, még az akkumuátoros üzemidőben sem jobb, mint egy sima notebook.

A kettő pozitívum, a stabilitása, na ez ma már nem az, mert a Windows simán tudja stabilitásban mint a Mac OSX, és a kijelző, amire pedig az emberek nagyon kis %-nak van szüksége a mindennapokban, hiába sokkal jobb ,mint egy átlag notebook.

Szóval ezért nem edd, meg. Nyilván, ha nem lenne áfa.nagyker, kisker meg mittutdomén mi, akkor lehet, hogy megérné, de így mocskosul nem éri megvenni...

szerk:

- még egy ami miatt viszont sajnos még drágább, nem lehet bővíteni, ezt egy sima 140 ezer Ft-os ThinkPad Edge E130 is tudja, ami egy igen low end gép, azért elmehetne az apple... Valahová, hogy már vásárláskor kapásból 2 - 300 ezerrel is többe kerülhet egy gép, holott ha ezt megvenném akár a memóriát pl, akkor ez egy standard gépbe 50 - 60 ezer Ft lenne, na ezt az apple eladja 3 - 4 * es áron, pontosan ennyibe kerül az említett ThinkPad esetében, csak hogy ezt megteheted utólag is, picit nem ugyanaz...
Ennyiért én elvárnám ezt az igen "komoly" features, de komolyan...

És ha azt mondod, hogy nem nekem találták ki pontosan így van... Csak pl a mostani konkrét cikk esetében a pofátlanságnak vannak hastárai, vagy mégsem...? :)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#268) Cyberpunk válasza hallador (#267) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez már korrekt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#269) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Megkérdezhetem milyen pofátlanságról beszélsz?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#270) Roadhammer válasza hallador (#267) üzenetére


Roadhammer
tag

Ezek mind nagyon logikus érvek, és egyetértek, de végülis egy Core2 gépért 80 ezret adott ki az ember, ami nagyon tetszik neki, és még egy legális oprendszert is kapott hozzá, végülis nem csinált rossz boltot. Mondjuk 80-ért én is inkább egy Dell E6410-et vennék i5 procival, 4 giga rammal, matt kijelzővel. Ja nem, én 75-ért vettem, teljesen felújítva, legális windows 7-tel. Azóta raktam bele egy 120-as SSD-t, és a barátnőm MacWhite-jával ár/érték arányban összehasonlíthatatlan. És nem egyszer volt már, hogy facebook-on valami szar regisztrálós játéknál neki nem jelentek meg dolgok se a Safarin, se a Firefoxon, és kellett a Windows7 a sikerhez. Én meg sose szorultam rá az ő gépére, vagyis az OSX-re. Na mindegy, a lényeg, hogy ha videót nézek, meg internetezek, akkor nem fogok többet fizetni gagyibb hardverért, mert ugyanazt látom azon is, csak azon még csillog is.

(#271) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Segítséget kérnék. Szerintetek a Samsung 840 Evo 120-as SSD jó ebbe a gépbe?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#272) joey04 válasza franc0 (#93) üzenetére


joey04
titán

Mac vásárlók 90%-a
szerintem csak 87.2%

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#273) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Illetve még lenne egy Kingston SSD Now V300 Bundle Kit-ben. Melyiket ajánljátok? A samsunghoz csak az ssd jár, semmi kiegészítő.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#274) Roadhammer válasza alkatraz3000 (#273) üzenetére


Roadhammer
tag

Inkább MLC-s SSD-t vegyél, ne TLC-set, úgyhogy én a Kingstont venném. Samsungból a 840 Pro széria a javaslatom, ha már ennyire kedveled az elit dolgokat. x) A kit teljesen fölösleges egy laptopba, mert csak az SSD-t fogod beletenni, a többi részét meg a szekrénybe.
Nekem van egy Samsung 840 Pro a laptopban, annak alu háza van, nagyon könnyű. A Kingston teljesen ugyanannyit nyom, mint egy winchester, megmértem digitális konyhamérleggel, grammra megegyezett egy 320-as slim vinyóval. Lehet, hogy a Samsung EVO-ja is alu, de én a TLC miatt nem venném. Valószínűleg egy MLC-snek jobb az élettartama.

[ Szerkesztve ]

(#275) Roadhammer válasza joey04 (#272) üzenetére


Roadhammer
tag

Ezt hogy számoltad ki?

(#276) Roadhammer válasza Roadhammer (#274) üzenetére


Roadhammer
tag

A barátnőm Mac White-ja pont egy ilyen 120-as Kingstont kapott egyébként. Vannak gyorsabbak, lassabbak, de az SSD az SSD, ég és föld egy winchesterrel összehasonlítva, nem fogsz rosszul járni. Mióta ez van bent, kerek 20 másodperc alatt bootol be a power gomb megnyomásától, tiéd valószínűleg még kicsit gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#277) Menthirist válasza Roadhammer (#274) üzenetére


Menthirist
veterán

nekem 840 evo-m van, és noha egy mlc-snek valóban jobb az élettartama, még itt is arról beszélhetünk hogy ha minden nap (!) 50 gigát írna rá a 120-as ssd-jére, akkor is sok év (8+) lenne az élettartama. A Hardverinfo pl stressztesztelte az első javíthatatlan hibáig, majd végelgyengülésig:
http://us.hardware.info/reviews/4178/10/hardwareinfo-tests-lifespan-of-samsung-ssd-840-250gb-tlc-ssd-updated-with-final-conclusion-final-update-20-6-2013

Látható hogy az első hiba 764TiB-nél (másiknál 768 TiB-nél) jött elő (1 TiB = 0.910 TB), tehát 695/698 terrabyte írásnál, és használhatatlanná is jóval 850 fölött vált (ugye a wear leveling miatt kb egyszerre igyekszik tönkremenni minden cella). Látható hogy 30 giga per nappal is vagy 25 évig elvan, nekem most a Samsung Magician szerint 1.61 TB a totál írott mennyiség 110 nap után (és noha elsősorban rendszervinyónak használom, töltögetek is rá néha ideiglenesen, amíg el nem pakolom onnan valamelyik tár-vinyómra, és programok is vannak rá telepítve). Szóval ennek megfelelően nálam ilyen tempó mellett még vagy 130 évig jó a tlc-s ssd :)

Persze egy noti esetén ennél nagyobb a terhelés (mármint az enyémnél), de láthatóak a számok alapján hogy nem kell félni az üzemidőtől, fel van fújva a veszély. ha egy 120-ason az adatok felét minden nap totál lecserélné, akkor is vagy 8-10 évig simán jó, márpedig azért nem fogja.

btw a TLC-ről az átlagos sebességet is érdemes megnézni, maga a TLC ugyanis lassabb is mint egy MLC. Az EVO-nál ezt úgy oldják meg, hogy egy részt SLC-ben konfigurálnak (azt hiszem a 120-asnál 3 gigát), amire az ember 5-600 MB/sec-kel tud írni/olvasni. A vezérlőchip innen szépen elpakolgatja az adatokat a rendes helyükre. Ha ennél nagyobb file-t másolunk rá, akkor a sebesség leeshet a tlc átlagos 150-200 megájára, ami alacsonyabb mint az mlc-s, de hát rendszer vinyóra ritkán másolunk ekkora file-t. Az EVO-nál viszont van egy TurboWrite technológia is, ami még a ramba is másol ha engedve van, tehát elsőnek megy a ramba mocskosul gyorsan, aztán megy az SLC-be, és csak utána a sima TLC-re. Szóval végeredményként ha 4-5-6 gigás file-nál kisebb esetben megkapjuk az slc sebességet, és csak utána lassul be, ami egy rendszervinyónak teljesen ideális.

Annyit viszont azért érdemes megnézni, hogy ez a vinyó lesz egyedül a gépben? csak mert a 120 giga nem olyan sok, ha oprendszert, appokat, doksikat meg egyebeket teszünk rá, mégha az osx kisebb is mint a windows ami nekem van a 120-ason. szerintem notiba egyedüli ssd-nek egy 250-es legalább ajánlott, a 120 leginkább csak akkor, ha van mellette egy tárvinyó is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#278) Menthirist válasza Menthirist (#277) üzenetére


Menthirist
veterán

Viszont ezért sem lehet korrektül tesztelni :) nálam az as ssd turbowrite-tal szekvenciális írásban speciel 1200 MB/sec-et ért el, és olvasásban is 800-at.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#279) lezso6 válasza Menthirist (#278) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Turbowrite-ot én nem merném bekapcsolni, ha valami gebasz van a géppel, akkor adatvesztés lehet az eredmény.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#280) alkatraz3000 válasza lezso6 (#279) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az evo olcsóbb is lenne, meg gyorsabb az írás/olvasás. Mac-re is elérhető a Samsung Magician? A telepítés hogy történne? Kiveszem, berakom, clean install és happy day?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#281) Menthirist


Menthirist
veterán

másolásnál és áthelyezésnél az eredeti helyen megvan addig a file, amíg át nem másolódik a megfelelő helyre. tehát ha másolás közben jön az áramszünet, akkor sem különösebben nagyobb az adatvesztés esélye, mintha vinyóról lenne szó, meg amúgyis borzasztó pech kell ahhoz hogy pont egy fontos file pont ssd-re való másolásakor legyen áramszünet. Szóval azért ennek az esélye nagyon nagyon kicsi százalék, míg az előnyeit minden pillanatban érzed. Nálam ez belefér :) Ha a gép pedig tönkremegy, akkor nagyobb problémáim is lesznek, mint hogy lehet hogy megsérült egy file az ssd-n, ami legfőképp rendszervinyó :) Fontos file-ok megvannak több hdd-n / felhőben titkosítva.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#282) Menthirist válasza alkatraz3000 (#280) üzenetére


Menthirist
veterán

amikor a céges gépen költöztem múlt héten, akkor igen, valahogy úgy ment hogy lementettem egy külső vinyóra minden céges cuccot amit meg akartam tartani, vinyó ki, ssd be, usb-ről mavericks fel, beállítottuk a céges hálózatot, külső vinyóról adatok vissza, és lehetett is újra belakni a rendszert.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#283) alkatraz3000 válasza Menthirist (#282) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Néztem a Samsung weboldalát, és írták is, hogy támogatott a Mac, viszont a Magician szoftvert nem találtam, csak az SSD-hez szükséges frissítéseket.
Azt írták amúgy, hogy 30 perccel több akkuidő lesz, várom már :P

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#284) Menthirist válasza alkatraz3000 (#283) üzenetére


Menthirist
veterán

Magician valóban csak windowsra van, de ezen végülis nem lepődök meg. Egyrészt ezzel tesztelni lehet a kis belső benchmarkján, követni hogy hol tart a megforgatott adatmennyiség (de ez s.m.a.r.t. adatok között is ott van, szóval mással is nézhető), illetve én itt tudom bekapcsolni a turbowrite-ot (ez az egy, ami szerintem fontos lehet), illetve pár windows optimalizálást lehet vele csinálni, de ez nem csoda ha nincs osx-en.

Szóval a magician hiányában egyedül maximum a turbowrite-ot veszted el (az slc-ként használt tlc területet nem), szóval még így is 5-600 megára lesz képes az első pár gigában. TRIM-et meg a többit tudja 10.6 fölött az összes osx.

Nálam most osx-en a disk speed test szerint első körben 450MB/sec volt az írás és 510 MB/sec az olvasás, a hosszabb tesztek során az írás lement 280 MB/sec-re (ami még mindig 2-3x gyorsabb mint az otthoni 7200-as vinyóm optimális esetben), az olvasás maradt 500-on. De az SSD elsősorban a rövid késleltetésben (desktop hdd 9 ms átlag, mobil 12-14, spéci szerver hdd-k esetén 4 ms, míg ssd 0.1), és a kb 10-20-100x akkora tempójú kis (4k, 32k) file elérésben kiemelkedő. Az plusz pont noti esetén hogy sokkal energiatakarékosabb is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#285) Tim82 válasza Menthirist (#284) üzenetére


Tim82
nagyúr

TRIM-et meg a többit tudja 10.6 fölött az összes osx.

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de csak a legutolsó frissítéssel tudta a 10.6 (10.6.8-tól van benne), ráadásul alapból nincsen feltétlenül bekapcsolva. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#286) alkatraz3000 válasza Tim82 (#285) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Akkor a 10.9.2 tudja mindenképpen :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#287) Menthirist válasza Tim82 (#285) üzenetére


Menthirist
veterán

elképzelhető, nekem ez az infó onnan jött, ahogy most néztem hogy magician van-e osx-re. az biztos hogy az os tudja, max be kell kapcsolni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#288) alkatraz3000 válasza Menthirist (#287) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

a boot időn és akksin kívül mi fog változni? :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#289) Menthirist válasza alkatraz3000 (#288) üzenetére


Menthirist
veterán

az akksi időt nem tudom, mert töltőn van munka közben a gép. Amúgy annyi fog változni, hogy gyors lesz.
Mármint rányomsz valamire, és gyorsan elindul, gyorsan vált közöttük, stb. Otthon az asztali gépemen, windows alatt gyakorlatilag semmire nem kell várni, ami ssd-re van telepítve. A legtöbb kisebb program (értsd nem photoshop, de mondjuk böngészők, total commander, stb) úgy indul, mintha csak minimalizálva lett volna. de hozzáteszem, nekem otthon is és a macbookban is sata 6-ra van dugva (sata 3 talán 300 mega per sec körül tud, sata 6 ennek a dupláját). Régebbi gépek lehet hogy csak sata 3-at tudnak.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#290) alkatraz3000 válasza Menthirist (#289) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A ram upgrade után már nagyjából most is így van, de akkor tovább fog gyorsulni.
Elméletben az én gépem sata 2-es, nem?

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#291) Tim82 válasza alkatraz3000 (#290) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyakorlatban is, az alaplapi chipset SATA II-t tud. Amúgy nincsen különösebb jelentősége, legfeljebb nem tudod reprodukálni a benchmark-ok eredményeit...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#292) Menthirist válasza Tim82 (#291) üzenetére


Menthirist
veterán

Igen, a valós különbség ismét csak millisec-ekben mérhető. Ettől függetlenül azért jó, ha a sata 6-os vinyó nem sata 3gb-s porttal van "megfojtva", hanem tud menni annyit, amennyire tervezték :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#293) Tim82 válasza Menthirist (#292) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hétköznapi használatban semmit nem számít.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#294) Menthirist válasza Tim82 (#293) üzenetére


Menthirist
veterán

nem, nem számít, mint ahogy az sem, hogy az ember 4 ghz-es gépen netezik, vagy 2-őn (az esetek túlnyomó részében így is leszabályozódik). Mégis jobb az ember tudatának :)
És mint mondtam, "jó ha tud menni amennyit tud". Nem azt mondtam hogy jobb, pláne nem azt hogy sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#295) Tim82 válasza Menthirist (#294) üzenetére


Tim82
nagyúr

mégis jobb az ember tudatának

Igazad van, placebo-hatással nem érdemes vitatkoznom. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#296) Menthirist válasza Tim82 (#295) üzenetére


Menthirist
veterán

Technikailag mint mondtam, van különbség, csak annyira kicsi, hogy az ember nem veszi észre. Azért vannak esetek amikor észre lehetne, de ritka (és ugye össze kellene hasonlítani egymás mellett a két vinyót ahhoz hogy lássa). Tehát ilyen szempontból nem placebo, mert hatása az van, csak nagyon pici, míg placebo-nál nincs hatás egyáltalán, csak az ember hiszi azt.
Viszont semmiképp sem ront rajta. Szóval ezzel az erővel felesleges lenne bármi ami 2-300 mega felett tud olvasni/írni, mert minden csak placebo? Persze hogy nem.

Szóval részemről még ha 0.1% is a különbség általános felhasználás esetén, az is több mint a semmi, tehát egy átlag notebook usert nem ér hátrány ha mégis sata2-őre kell kötni, de ha megadatott az adott gépben a 6gb, mégiscsak jobb ha azon van. Egy hdd-nél mindegy lenne, mert ott nem korlát a sata port, de egy modern ssd többet tud annál, és akkor már az ember használja ki.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#297) Tim82 válasza Menthirist (#296) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még mindig a #293. hsz. alapján értsd, amit írok. Onnan nézve placebo-hatás, lényegtelen, hogy mekkora sebességkülönbség van a benchmark-ok szerint SATA II és SATA III között SSD-vel, mert - ahogy te is írod - az "átlag notebook user" nem fog különbséget érzékelni, nem lesz tőle gyorsabb a boot, nem fognak hamarabb megnyílni az elindított alkalmazások.

Készséggel elhiszem, hogy van, ahol számít, a hétköznapi használat viszont nem ez a terület.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#298) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

a lényeg, hogy a gyári hdd helyett az ssd egy megváltás lesz :D megyek is érte mindjárt, és vettem egy beépítőkeretet is a réginek :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#299) fogtunder


fogtunder
nagyúr

én két éve az eggyel ezelőtti generációval próbálkoztam, mert kellett sürgősen egy laptop, és éppen ezt tudtam kölcsön kérni, teljesen gyári volt, egyedül a RAM volt bővítve benne 4Gb-ra. munkára nem használtam, csak a szokásos otthoni dolgok, filmnézés, böngészés, zene, képek rendezgetése, különböző linux iso-k megosztása torrenten.

az elején tetszett, mert bizonyos dolgokat nagyon jól csinál. mint minden Apple laptopnak, ennek is zseniális volt a touchpadje, pedig a mostaniakhoz képest a fasorban sem volt, van hozzá gyárilag távirányító, jó az akkuidő, még erősen használt állapotban is, a mágneses töltő csatinak pedig iparági szabvánnyá kellene válnia. akkoriban a szigetes billentyűzet is etalon szint, talán még most is az, bár az újabb thinkpadek talán már hozzák.
még azt is megpróbáltam elhitetni magammal, hogy igen, a jobsiánus felfogás egy jó és élhető környezetet teremt. hát, valakinek biztosan, de az nem én vagyok (a továbbiak elé kérem mindenki képzelje oda, hogy szerintem, vagy számomra). a beállítási lehetőségek egy kvarcjáték szintjét súrolják néha, és persze terminalból mindent meg lehet oldani, de az ugye nem think different, hanem think linux, sokkal olcsóbban. nem találtam olyan kétablakos filekezelőt, ami mindent tudott volna, amit a Total Commanderből használni szoktam, a Filezilla bizonyos FTP kliensekre olvashatatlan file-okat tölött fel (ez nem feltétlen OS/X hiba, de más rendszerek alatt nem tapasztaltam), a Safarihoz nincs AdBlock, ami a 21. századi internetet kvázi használhatatlanná teszi, az iTunes időnként kicsit kevésbé, kicsit jobban, de úgy általában egy rossz zenelejátszó, ha nem az iTunes Store-ból él az ember. egy 720p mkv úgy tekerte a processzort, hogy feljebb kellett tekernem a hangot. a mini DVI - D-Sub átalakítót enyhén szólva sem kezelte jól (tudom, itt is én vagyok a hülye, miért nem vettem másik monitort hozzá, mondjuk egy Apple Cinema Displayt). az OS/X nagy lépés előnye számomra a Windows 7-tel eltűnt. az XP-nél még erősen érezhető volt, de egy Win 7, amire odafigyelnek csak egy kissé is, van olyan gyors és stabil, mint az OS/X. a karcolódó,színeződő burkolatok már csak hab voltak a tortán, a multi drive 5-ből 5 dvd-t rontott azon egyetlen alkalommal, mikor éppen szükségem lett volna rá.
szóval ingyen nem volt rossz, vannak olyan tulajdonságai, amik most is hiányoznak, de végül pár hónap után visszaadtam és vettem magamnak egy Latitude E6320-ast 180-ért. 3 év garancia, full fém váz, oprendszer az árban, király billentyűzet, sokkal gyengébb touchpad és kijelző, a design és a töltő a fasorban sincs az almás gépekhez képest. de a RAM, SSD, HDD beépítő keret upgrade után megállt 220-ban, és minden működik, úgy ahogy én szeretem.
bár mobil fronton jelenleg éppen visszatérek az Apple termékekhez, nem hinném, hogy laptopban rájuk fogok szavazni a közeli jövőben

I hate morning people. And mornings. And People.

(#300) Xero válasza Menthirist (#289) üzenetére


Xero
nagyúr

CPU időt is kevésbé zabálja. Bármi ami indexel, vagy adatokat kapar össze, töredék idő alatt fut végig, így kevesebb vele a gond.
Aksi idő pont ezért (is) javul 25%-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.