Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Cyberpunk válasza alkatraz3000 (#100) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vigyázni kell rá, ha valaki annyira parás vehet hozzá tokot. Nekem a szifonomon sincs tok. Köszöni szépen még mindig szinte új az állapota.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#102) korion


korion
senior tag

A nagy Sony is egy évet adott általában,most kezdett 3 évet adni!(a 700 ultrabookra is egy évet!!!!!!)

és tényleg gáz ez a viselkedés!

szidd a forgalmazókat,h miért tesznek rá ennyi nyereséget!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#103) Gengi


Gengi
senior tag

Háát nagyon sok mindenben nem értek ám egyet az itt elhangzottakkal :). Illetve tuti nem vettem volna soha "Protlan" Macbook-ot.

Mostanában 3 laptopot használtam párhuzamosan.
Thinkpad T520/530
Toshiba R630
Macbook Pro 15 2012

A toshiba egy kicsit kilóg a sorból, de ha minőségről van szó, szerintem van olyan mint az MB Air, könnyű jól bírja az aksija gyorsabb is volt nálla. Brutálisan jó boot idő, nagyon jó kijelző, csak melegedett és ekkor nagyon hangos is volt.
Soha nem volt előtte Toshiba laptopom, de iszonyat jó pozitív csalódás volt.

Thinkpad, brutáll masszivitás, iszonyat jó hűtés, nagyon jó üzemidő, nagyon gyors. Meg csendesek. 3-szor ejtettem le és még egy karcolás sincs rajta :D... Hihhetetlen gép.

MBP ezek után nem olyan nagy durranás.Ha a 2006-os Dell Inspiron 6400-as gépemről váltottam volna,( ami most is megy!) tuti ezerszer nagyobb lett volna a WOW faktor. Viszont erős, az ereje elrepíti az űrbe az OSX-et és Win8-at. Ez még szabadon bővíthető és nem egy himihumi I7-XXXXU proci, hanem a bikább fajta. De kb ugyan úgy melegszik mint a Toshiba.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#104) alkatraz3000 válasza Gengi (#103) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Gyorsabb volt az akku?! Gyorsabban merült? :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#105) gzbotii válasza alkatraz3000 (#98) üzenetére


gzbotii
veterán

Nexus 7 2013 elott iPad 3-am volt ;)
Sebessegben es hasznalhatosagban (itt foleg a nagysagra es a sulyra ertem) ide-oda veri az iPadet. Sokkal gyorsabb.
En foleg a kis kijelzo es normalis alkalmazasok (amik vannak desktopin fikmek lejatszasara, doksik szerkesztesere) hianya miatt nem birnam.

Arrol nem is beszelve, hogy filmeket, hogy neztel? Vagy nem neztel?

Azert birom, hogy ugy nyilatkozol dolgokrol, hogy nem is ismered -lasd Nexus 7

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#106) alkatraz3000 válasza gzbotii (#105) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ismerem, van a családban nexus 7. De anyag használat es a pici kijelző miatt, na meg az Android miatt nalam nem rúg labdába. Filmeket online nezek, nem szoktam toltogetni. Azt viszont vedd figyelembe, hogy az ipad 3 öregebb tablet mint a nexus 7, nem csoda, hogy számodra jobb. Számomra egy ipad 2 is jobb, mint akármilyen Android, nem kell meggyőzni, rengeteg olyan kutyum volt es utaltam egytől egyig, de a remény mindig meg volt.

Szovegszerkesztesre pages ingyenes mely az iCloud segítségével azonnal ott van a macbookon, ha szükségem van ra. Amugy vásároltam egy Rapoo bt billentyűzetet, es számos hazidolgozatomat irtam meg igy, es teljesen rendben volt.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#107) gzbotii válasza alkatraz3000 (#106) üzenetére


gzbotii
veterán

iPad 2 es Minit is nyomogattam. Tenyleg premium az anyaghasznalat de a felbontas manapsag :(

Es ha iskolaba kellet egy doga, akkor azt, hogy irtad meg? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#108) alkatraz3000 válasza gzbotii (#107) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Előző kommentben ott a válasz :)

Igen az ipad2 es Mini párosnak valóban gyenge a felbontása, de ezt a retina miniben megoldották, es olyan éles a kijelző, hogy elvágja a szemem.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#109) Cyberpunk válasza gzbotii (#107) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezért kell mindkettőből retinát venni, merthogy azóta van már olyan is. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#110) gzbotii válasza Cyberpunk (#109) üzenetére


gzbotii
veterán

De o, ahogy irta a cikkben sokaig iPad Minit hasznalt. PC es minden helyett.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#111) alkatraz3000 válasza gzbotii (#110) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Furcsa amugy. Amíg a sima minit hasznaltam, minden terén elégedett voltam, es a kijelző sem volt rossz. Amint megvettem a retinat, es ra neztem a regi minire, rossz volt ránézni. Mármint tenyleg rossz volt, es nem sznobizmusbol mondom, de nagyon durva a különbség.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#112) Gengi válasza alkatraz3000 (#104) üzenetére


Gengi
senior tag

A thinkpad volt az alany nem az aku :). De értem a célzást.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#113) blueMerle


blueMerle
veterán

Azt akarod mondani hogy bevitted a szervizbe a 4 éves gépet és ingyen cserélték a burkolatot a visszahívás miatt? Azzzzzigen :R A HP-nak pl. eszébe sem jutott ilyen a 6930p botrányos zsanérszerkezete miatt ami az összes 6930p-n elromlott egy rövid idő után :( Pedig árban ugyanaz a két gép.

(#114) Cyberpunk válasza blueMerle (#113) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja cserélik. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#115) alkatraz3000 válasza blueMerle (#113) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Bizony, bizony. Semmilyen papírom nem volt a gépről, es igazából kevesebb mint 1 nap volt az egesz procedúra .

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#116) blueMerle válasza alkatraz3000 (#115) üzenetére


blueMerle
veterán

Hihetetlen. Hát lenne mit tanulnia néhány cégnek az Appletől az biztos :U

(#117) Xero válasza franc0 (#93) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem nem kell ideológia. Ez a véleményem és a bő évtizedes tapasztalatom velük.

(#118) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a fehér biliműanyag...:( Még jó, hogy később rájöttek, hogy az alu valamivel jobb, bár az igazi az a minőségi műanyag, csak sokaknak a műanyagról gagyi jut eszébe, pedig elég csak a legóra gondolni ellenpéldaként.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119) Xero válasza lezso6 (#118) üzenetére


Xero
nagyúr

Használtak ők elég komoly műanyagot a PB G3 szériánál, valamint az iBookok is rendesen egyben voltak.
Műanyagból az igazán normálisat a régebbi TP-en találtunk, de mára azok is elk*rvultak. Bárki bármit mond, a unibody alu házak nagyon is egyben vannak és ez volt a jó irány.

(#120) lezso6 válasza Xero (#119) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Bárki bármit mond, a unibody alu házak nagyon is egyben vannak és ez volt a jó irány."

Az evolúció pár milliárd éves tapasztalata szerint ez nem így van. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121) hallador válasza blueMerle (#116) üzenetére


hallador
addikt

Ezt azért így ne jelentsd ki, eleve egy nagyon gagyi a legócskább, a legolcsóbb Acer, meg Asus notebokokat idéző szutyok műanyagból ne indulj ki, eleve szar volt a minősége, nem beszélve az elszíneződésről a fehér modelleknél, azért ne ájulj el tőle ki sem szabadott volna adni, nem hogy még cseréli, még jó hogy cseréli....
Be is b@...na ha eltanulnák a komolyabb gyártók az 1 év garanciát, az apple nagy ívben szarik USA-n kívül mindenkire, innen jön az 1 év garancia is USA-ban mindenre 1 év a garancia, de ez Európában nem edd meg. Szóval értem én az Apple üzletpolitikáját, USA-ra van kihegyezve, ettől még nem indokolja semmi, hogy annyiért adnak egy árva + 2 éves jótállás bővítést, amiért bárki 5 év NBD házhoz mennek és cserélik azonnal. :)

Az apple történetében ez egy tévedés volt Steve Jobs szerintem 200* elátkozta a nevét, annak aki megengedte, hogy kicseréljék ezt a műanyagot, nem kell körbejárni a témával mint a véres karddal azóta sem és ezek után tuti nem fogsz ilyenről hallani az apple történetében... Egyedi eset volt nem állandó a jelenség még mielőtt..... :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#122) Xero válasza lezso6 (#120) üzenetére


Xero
nagyúr

Cöh :DDD

(#123) alkatraz3000 válasza hallador (#121) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Furcsa, nekem volt 2007-es white is, es az sem volt besargulva, ez meg végképp nem volt besargulva sehol.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#124) hallador válasza alkatraz3000 (#123) üzenetére


hallador
addikt

Már attól koszolodik hogy a karcokba beleragad a por, nyilván ha tokban tartod és ritkán használod akkor nem. De amúgy több kollegamnak meg Magyarországon is sargultak, van amelyik jobban van amelyik kevésbé.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#125) petipetya


petipetya
nagyúr

Jó kis teszt ez a gépről. :C Habár (még) sosem használtam IOS-el felvértezett gépet, de azt megértem amikor valaki menekül a windows alól...

Elolvastam az összes kommentet, és deja vu érzésem támadt - mintha csak egy IOS-ről szóló hír topicjában lettem volna. :D Látom, hogy Jobs is emlegetve volt, csóri biztos csuklik - és forog - a sírjában. Olvastam azt a bizonyos könyvet, de már előtte is úgy tartottam, hogy erre a figurára szükség volt. Ha nem alkotja meg az Iphone-t és Ipad-et, akkor valószínűleg ma én sem használhatnám a konkurencia ilyen jellegű termékeit. Szerintem kulcsfigura volt a technikai fejlődés szempontjából. Punktum.

Az pedig irreleváns, hogy a cikkíró által megvásárolt gép nem mai csirke. És? Ha jól van optimalizálva és működik neki rajta az amire használni akarja, akkor nincs miről beszélni.

"nincs rá lezsóidő"

(#126) alkatraz3000 válasza petipetya (#125) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Koszonom! Vki aki megérti, hogy ez nekem tokeletes, es az androidot is gyűlölöm stb stb stb. :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#127) Cyberpunk válasza petipetya (#125) üzenetére


Cyberpunk
félisten

iOS OS X

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#128) gzbotii válasza alkatraz3000 (#126) üzenetére


gzbotii
veterán

A hsz elso felevel ugymond, egyettertek, en is MacBookot tervezek venni, Win nem epp a szerelmem.

A hsz masodik resze meg nagyon szakmai :C most no offense

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#129) Menthirist válasza petipetya (#125) üzenetére


Menthirist
veterán

aztán ha használsz mindkettőt, könnyen lehet hogy rájössz, mégsem olyan rossz az a windows :D

Persze van akinek jobban tetszik az egyik vagy a másik, számomra leginkább abban mérhető hogy ha van egy ötletem, mennyire könnyen találok rá ingyenes program alternatívát. Ebben pedig a windows erősen vezet az osx-el szemben, sokkal több olyan ingyenes programot találok előbbire, amit szeretnék, mint utóbbira (amik gyakran hangoztatják hogy ők bizony ingyenesek, csak unlockolni kell őket Pro-ra hogy menteni tudj pl :) )

Szóval amióta osx-et használok, jobban értékelem az otthoni windowsomat :) De ez persze azért nem jelenti azt hogy olyan szar lenne az osx, egyáltalán nem, csak számomra kényelmesebb és rugalmasabb a windows.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#130) petipetya


petipetya
nagyúr

alkatraz3000: az Android gyűlöletedet nem értem meg, de számomra lényegtelen és nem mérvadó, ahogy számodra sem az én BlackBerry gyűlöletem. :)

Cyberpunk: köszi, ezt csúnyán elírtam. :R

Menthirist: az én igényeimet (net, torrent, filmek, teló frissítés) tökéletesen biztosítja egy linux is, emellett a munkahelyeken úgyis win alatt kell dolgozni, és az bőven elég belőle. Persze ha SOS kellene és csak azon lehetne megoldani, akkor gyorsan felpattintanám.

"nincs rá lezsóidő"

(#131) ivana válasza Menthirist (#129) üzenetére


ivana
Ármester

Számomra igazából mindhárom kényelmes (Linux, OS X, Windows), és ebben a sorrendben preferálom őket, de egyikkel sincs bajom (kivéve az XP-vel ;] ). Linuxra van minden open-source software, és a sokkal egyszerűbb installálni mint bármi máson. Az os x-nek a kinézete jön be, meg, hogy nagyon konzistens a felület. A windowsban viszont nagyon idegesítenek az olyan hülyeségek, mint az ismert fájltipusok kiterjesztésének elrejtése

(#132) alkatraz3000 válasza ivana (#131) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az xp-rol jut eszembe, halottról vagy jót, vagy semmit :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#133) Cyberpunk válasza Menthirist (#129) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igények kérdése, mondjuk én hajlandó vagyok fizetni egy szoftverért, ha az valóban jó, más szemlélet. :D

Én annyira megbarátkoztam már az OS X-el, hogy nem váltanék vissza Windows-ra. Tényleg több ott a freeware szoftver, nagyobb is a kínálat. Ez nem véletlen, mivel a legelterjedtebb rendszerről van szó, mindenki arra fejleszt elsősorban. De a legtöbb igényt képes az OS X is kiszolgálni maradéktalanul. Nyilván a játék az kérdéses ugye, nem egy kimondottan gamer platform, habár azért vannak rá játékok is. Ezt én megoldom játékkonzollal, nem probléma itt ez.

Jó egy hétbe beletellett, mire megszoktam, meg úgy mond ráálltam a logikájára, mivel én is "ős" Windows-os voltam. Nagyon bejön a gesztus vezérlés például.

Most azon vagyok, hogy kerüljön a gépbe egy SSD, mert HDD-n elég lassú nekem, évek óta SSD-t használtam Windows-on, elszoktam ettől, főleg a lassúcska notebook merevlemezektől. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#134) alkatraz3000 válasza Cyberpunk (#133) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Játékra egy nagyon jo alternatíva a PCSX nevű emulator. Órákig tekken 3-at toltunk a macbookon, tokeletes volt.
Amugy ingyenes szoftverekhez ajánlom az appaddict.org nevű oldalt!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#135) alkatraz3000 válasza petipetya (#130) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ez teljesen szubjektív, szoval ez tenyleg mindenkinek a saját dolga. Számomra a létező legigenytelenebb dolog az Android, másoknak meg az iOS egy korlátolt szar ( szerintem nem az :P )

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#136) Menthirist válasza Cyberpunk (#133) üzenetére


Menthirist
veterán

a valóban jó programokért én is szoktam fizetni, de ha nekem kellene (mint ahogy kellett) ipad-ra egy kódnézegető, amin syntax highlight mellett tudom út közben review-zni a kódot, egyetlen alkalomra, 5 dollár alatt nem volt. Ami ingyen volt, az 2 file-t engedett megnyitni, és hasonlók. Emellett az árak is hasonlóak. Nálunk svn-t kell használni, szeretem ha van külön svn progi (tehát az xcode-ét hanyagolnám, csak az svn-jéért nem használnék eclipse-et, pláne parancssort, úgyhogy az olyan appok érdekelnének mint a smartsvn). 1-25 főre 70 usd per fő per év. Oké, céges szinten be lehet újítani vagy 10 főre (700 usd per év, csak svn-ért), de bosszantó, amikor mondjuk windowson ott van a tortoise svn, ami mindent tud, és még ingyenes is. Ugyanígy, windowson ott van az irfanview, vagy 10-15 éve használom, mindent tud amit csak akarok (batch conversion és rename-től kezdve filterekig), 500 kB, villámgyors és ingyenes. Itt meg próbáltam volna kivágni egy részét egy képnek, és amíg nem vettem észre hogy egy alapszintű crop tool van a Preview-ban is, 5-6 progit szedtem le, mind azt mondta tudja, de persze mind telespammelt mindennel és már megnyitásnál kérte hogy fizessek 20 dollárt érte, mert különben szart se fog tudni csinálni. Erre pedig egy gimp-et nem igazán használnék, mert alapvetően photoshopban vagyok otthon, és valahogy akárhányszor próbáltam mac-en a gimpet, mindig kényelmetlen volt a kezelése.

Szóval szeretem hogy windowson tudok ingyen olyan programokat (legálisan), amik jók és kényelmesek, total commanderben is a shareware változat tökéletesen kielégíti minden igényemet, mac-re meg ehhez hasonló progit vagy nem lehet könnyen ingyen találni, vagy eleve nem olcsó.

ssd-t pedig alapkövetelményként írnám elő minden számítógéphez :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#137) Menthirist válasza alkatraz3000 (#135) üzenetére


Menthirist
veterán

el nem tudnám képzelni hogy ios legyen a mindennapi telefonom :) Annyira rugalmas az android, hogy számomra az az ideális megoldás :) Ha megunom a kinézetét, totál átszabhatom, más launcherrel, vagy annak más beállításaival. Úgy néz ki ahogy akarom, és úgy működik ahogy akarom. Mondjuk én nem a koca user vagyok, én nem csak telefonálásra és netezésre használom a telefonom, hanem számtalan másra is. Van hogy videót dobok fel rá (drag and drop-pal, konvertálás és hasonlók nélkül) hogy út közben megnézzem, de pl a Tasker is esszenciális része a telefonomnak. Ilyenek vannak beállítva benne, hogy ha bedugom a fülest, automatikusan dobja fel a zenelejátszómat, ha hétfőtől péntekig 8:30 és 18:00 között a céges wifire csatlakozok, automatikusan némítsa le a telefonomat (de ha pl kimegyek ebédelni és lecsatlakozom, visszahangosítja), 11 után álljon rezgőre reggel 7:30-ig, kivéve hétvégén, akkor 9:30-ig :) ha jön egy hívás, csak képernyővel lefele kell fordítanom és megy egy sms a delikvensnek hogy meetingen vagyok. ha bejön egy sms, de a proximity sensor nem jelez (tehát nincs a zsebemben), keljen fel a teló és nyissa meg az sms-t. Következő terv hogy mikor csatlakozok az otthoni wifi hálózatra (ergo belépek a lépcsőházba), a gépet már indítsa be (wake on lan), illetve hogy reggel amikor ébresztő van, szedje le json-ban az időjárást, parse-olja fel, és magyar tts-sel mondja be, hogy jó reggelt, az idő ennyi meg ennyi, a hőfok ennyi, eső várható...

Ezek mind olyan dolgok, amiket androidon meg lehet csinálni, meg ilyeneket. Nálam ez jelenti az igazi okostelefon élményt, hogy bármikor bármi az eszembe jut, meg tudom tanítani az eszköznek hogy képes legyen rá. Ennek fényében az ios igen, limitált tudású (de ezáltal biztonságosabb is, ezt nem vitatja el senki)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#138) Xero válasza Menthirist (#136) üzenetére


Xero
nagyúr

Bármilyen batch műveletre Automator és Apple Script.

TC helyett pedig ott a Forklift. Magyar termék, tessék támogatni a srácokat.

(#137) Menthirist: A videó ugyan úgy adott iOS-en. Megoldás: nPlayer

A Taskert nyilván nem tudod kiváltani és valóban praktikus. Én is örülnék neki.

[ Szerkesztve ]

(#139) tDr1v3r válasza ivana (#131) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem nincs preferálási sorrendem, de az új Ubuntu (14.04) videó alapján tetszik, úgyhogy lehet hogy nekem is mindhárom rendszer kényelmes. :D De sajnos ettől még ugyanúgy gagyinak érződnek az appok... nekem valahogy nem jön be nagyon egyik se kinézetileg, pedig van olyan open-source app ami jól néz ki (Popcorn Time, Brackets pl), de a többi már nem igen... file manager ugyanez, nem érzem azt hogy beleillene a rendszerbe.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#140) Menthirist válasza Xero (#138) üzenetére


Menthirist
veterán

sorry, akár magyarok akár nem, 6,5k-t nem akarózik kiadni egy olyan progiért, ami máshol ingyenes. scriptelni műveleteket? irfanview-ban 3 kattintás, felteszem automatorban is össze lehet kattintgatni, de akkor is. nplayer alá pedig külön be kell tenni a videót, nem? tehát nem teheted meg azt, hogy feldobod a videót, és aztán majd később eldöntöd melyik appoddal nyitod meg vagy mit csinálsz vele ,mert mind rálát.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#141) Menthirist válasza Menthirist (#140) üzenetére


Menthirist
veterán

mindegy, egy szó mint száz, számomra (!) az ios kevésbé rugalmas, drágább (appok szempontjából) és butább azokon a területeken amiket igénylek, mint az android, szóval számomra az ios nem megfelelő platform. Ettől még lehet másnak az, nekem nem :) Szóval boldog vagyok a Nexus 5-ömmel :)

osx oldalon pedig gyorsabban találok megfelelő ingyenes alternatívát ha kell valamilyen program, mint osx-en. lehet hogy ha eleget kutakodnék és/vagy megnyitnám a pénztárcámat minden appnak ami csak kellene, akkor habzsi-dőzsi lenne, de így számomra az osx is kevésbé kényelmes és jó, mint a windows :) De ez megint csak én vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#142) cucka válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


cucka
addikt

Nem, a think different lényege máshol van. Amúgy igen, kicsit bullshit szagú, de azért nem teljesen az.

- Az átlagos tech cégek technológiai oldalról közelítik a termékfejlesztést. A fejlesztők kitalálnak valamit, a marketing meg majd eladja valahogy. Az Apple-nél az első helyen mindig a UX áll: a dizájnerek kitalálnak valamit, és megvárják, amíg tech oldalról is elkészül a technológia. A vezérelv nem üzleti jellegű, hanem személyes - olyan eszközöket csinálni, amit a készítők is szívesen használnának.
Jó példa mondjuk az iPhone, ahol kitalálták, hogy milyen jó lenne gombok nélkül, az ujjaiddal vezérelni a telefont. Megvolt a UX. Ehhez az elképzeléshez szabták a hardvert, konkrétan csúsztak, mert nem volt elég mennyiségű/minőségű kapacitív érintésérzékeny panel.
Más cégek már rég gyártottak érintőképernyős telefonokat, amelyek mind szarok voltak, pont azért, mert nem a UX volt a vezérelv, hanem egy létező technológia piacra dobása valamilyen formában.
Ugyanekkor a konkurrens termék a Windows Mobile volt, ami egy mini windows volt, ceruzával kellett bökdösni a startmenüt a 3-4"-os képernyőkön. Menedzsment és technológiai szempontból is jó eszközök voltak, egységes márkaidentitással meg hosszú fícsörlistával, csak azt nem vette észre senki, hogy a használata inkább nyűg mint öröm. Meg is bukott az egész.
Win8-al ugyanez a helyzet, a marketing, a menedzsment és a tech oldal is előbbre való volt, mint a UX. Az eredménye egy olyan oprendszer lett, ami első indításnál perceken át magyarázza, hogy honnan hova húzzam az ujjam az érintőképernyőn, egy olyan számítógépen, amiben nincs is érintőképernyő.

- Addig nem adnak ki semmit a kezükből, amíg nem sikerült rendesen megcsinálni. Az utóbbi időben mondjuk becsúszott pár hiba, de alapvetően ez az irány. Gondolj csak a Samsung 60%-os találati arányt produkáló arcfelismerő meg ujjlenyomatolvasó "fícsöreire".

- Európai szemmel nézve az Apple-éknek van ízlésük, a távol-keletieknek meg nincs. Nemrég volt Jonathan Ive-nak egy elég sarkos nyilatkozata ugyanerről. Hogy egy Samsungnak nem ciki, ha a csúcskategóriás telefonjuk fémhatású műanyagból, üveghatású műanyagból és bőrhatású műanyagból áll. Egy koreai menedzser fejében ez egy ésszerű hatékonyságnövelő lépés. Az európai vásárló szemében pedig a bazári gagyit jelenti.

- Szűk termékpaletta, kevés opciós, egyedi beállítási lehetőség. Ez szándékos, és szerintem ez kulcskérdés az Apple sikerében.

Nem mondom, hogy vegyen mindenki Applet, de azért érdemes látni, hogy van néhány dolog, amit radikálisan máshogy csinálnak, mint a konkurrencia, és nagyjából ez a sikereik záloga.

[ Szerkesztve ]

(#143) alkatraz3000 válasza cucka (#142) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Valami ilyesmit akartam en is megfogalmazni, koszi :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#144) Stauffenberg válasza cucka (#142) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amennyiben a "Think different" nem a vásárlónak, hanem saját maguknak szól, úgy részben egyet tudok érteni. A tech cégektől markánsan eltérő R&D struktúrát építettek fel, melyben a design csapat áll a piramis csúcsán és az ő kezük alá dolgozik a többi osztály. Ez még manapság is szokatlan forma a tech világban, talán nem is véletlenül, hiszen a design nagyon komplex és bonyolult dolog, veszélyes erre építeni, elég csak kicsit elszúrni és bukik egy egész termékvonal.

Viszont nem újdonság, így működnek évtizedek vagy akár évszázadok óta a divatcégek, elit lakberendezők/építészek vagy a prémium autógyártók. Az Apple nem tett mást, csak a gazdagokat kiszolgáló, designra erősen építő iparágakból hozta át a fejlesztési gyakorlatot (és tegyük hozzá, az arculat kialakítását is hasonlóan végzi, ez a márka maximum annyira szól az alacsonyabb társadalmi osztályokhoz, mint a Versace vagy a Gucci).

[ Szerkesztve ]

(#145) Menthirist válasza cucka (#142) üzenetére


Menthirist
veterán

Az a baj, hogy emiatt a think different, meg a "majd mi megmondjuk nektek mi a stílusos" elvek, illetve a design központú felépítés miatt veszik el a macbookból és az imac-ből a szerelhetőség, bővíthetőség, stb. Mert a marketing és az UX felülbírálja egy elektronikai eszköz pár alapvető funkcióját.

Meg úgy eleve a "döntsétek el nektek mi a jó"-ból lett a "mi tudjuk mi a stílus, ti vegyétek ha kell" elv domináns náluk.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#146) cucka válasza Stauffenberg (#144) üzenetére


cucka
addikt

Nem a dizájn van a piramis csúcsán, hanem az ux. Amibe beletartozik a külső formatervezés, meg hogy milyen az unboxing experience, meg milyen a tapintása, a textúrája a készüléknek, meg az is, hogy monjduk egységekek és érthetőek-e az ikonok az alkalmazásban.

Az Apple pedig nem a gazdagokat szolgálja ki, hanem az átlagjúzereket, akik hajlandóak többet áldozni egy termékre pusztán azért, mert fasza. A fő piac Amerika és nyugat Európa, ne a magyarországi nyomorból nézd ezt a dolgot.

(#147) cucka válasza Menthirist (#145) üzenetére


cucka
addikt

Mert a marketing és az UX felülbírálja egy elektronikai eszköz pár alapvető funkcióját.
Melyik elektronikai eszköz alapvető funkciója az, hogy szerelhető, bővíthető?
Ha körülnézek itthon: tévé, konzol, porszívó, vasaló, kávéfőző, hűtő, mikró, mosógép, mobiltelefon, set top box. Jó, egy vasalón pont nincs mit bővíteni, de mondjuk a fentiek közül a tévé, konzol, telefon és set top box alapvetően számítógépek.
Namost melyik az az eszközkategória ezek közül, amelyikre jellemző lenne, hogy a felhasználó által szerelhető, esetleg bővíthető?

Meg úgy eleve a "döntsétek el nektek mi a jó"-ból lett a "mi tudjuk mi a stílus, ti vegyétek ha kell" elv domináns náluk.
Vannak eszközök, ahol megteheted. Mittudomén, egy rootolt Androidos telefonnal azt csinálsz, amit akarsz, mint ahogy egy Linuxból is olyan rendszert építesz, amilyet akarsz. Ez egy rétegigény, amit az Apple szándékosan nem szeretne kielégíteni.
Ha szakértője vagy a témának, a választás szabadsága áldás. Ellenkező esetben inkább átok.

[ Szerkesztve ]

(#148) Stauffenberg válasza Menthirist (#145) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Mert a marketing és az UX felülbírálja egy elektronikai eszköz pár alapvető funkcióját."

Ez nagyon nem igaz! A legtöbbször elhangzó érv, hogy a "design a használhatóság rovására megy", ami olyan szinten nem igaz, hogy az ipari formatervezés egyik arany szabálya, hogy a termék az esztétikus megjelenéssel együtt könnyen kezelhető kell, hogy legyen. Ahol a szépség felülbírál alapvető funkciókat és a használhatóság rovására megy, az egy rossz design. Ha van egy gyönyörű vázád, de az rögtön felborul ahogy virágot teszel bele, az rosszul van megtervezve. Ha van egy gyönyörű autód, de kényelmetlen, akkor az rosszul van megtervezve.

Azért nem tudsz alkatrészt cserélni, mert az üzletpolitika ezt kívánja. Erről nem a design/UX/marketing tehet, maximum a design/UX/marketing osztályok alá vannak rendelve egy ilyen döntésnek és ennek megfelelően végzik a dolgukat. Nem azért nem tudsz kicserélni egy RAM modult az új MBP-ban, mert "hú de szép ez az unibody alumínium ház, le van tojva, hogy nem szerelhető kényelmesen", mert korábban is volt rá mód a korábbi generációknál. A korábbi MBP-ban is tudtál SSD-t bővíteni, HDD-t cserélni, szét lehetett szedni. Most ez az Apple új heppje, döntsd el előre, hogy mit akarsz venni, milyen kiépítésben.

(És itt jegyezném meg, hogy a UX a felhasználó élményt jelenti, ami ugye nem csak arról szól, hogy szépek az ablakok közötti váltások, hanem intuitív és funkcióját is maradéktalanul ellátja).

(#149) Stauffenberg válasza cucka (#146) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem a dizájn van a piramis csúcsán, hanem az ux."

Design alatt ne csak a formatervet értsd, ide tartozik persze az is, hogy milyen formája lesz egy laptopnak, telefonnak, hol lesznek a gombjai, milyen anyagokat használnak, de beletartozik a UI design, packaging design és a többiek is.

"Namost melyik az az eszközkategória ezek közül, amelyikre jellemző lenne, hogy a felhasználó által szerelhető, esetleg bővíthető?"

Azért az már bőven a demagógia kategória, hogy egy telefont vagy számítógépet egy vasalóhoz meg porszívóhoz hasonlítasz. Hát ez rohadtul nem igaz, egy számítógépnek igen is fontos tulajdonsága a bővíthetőség. Egy Thinkpad vagy HP Elitebook nem szenved ebben hiányt. Például. Telefonnál maradva, meg szintén van rá példa, hogy könnyedén tudsz némi személyre szabást eszközölni (root nélkül is akár) vagy épp mondjuk a memóriát bővíteni memóriakártyával (nem mindegy, hogy +16 GB kerül 4 ezer forintba vagy 40 ezerbe).

A bővíthetőség korlátozása tehát egy jogosan szidható trend, nem csak az Apple részéről, ezt művelik sokan mások is, mert így könnyebb levenni zsetonnal a vásárlót.

(#150) cucka válasza Stauffenberg (#149) üzenetére


cucka
addikt

Nemrég vettem egy macet, és igen, én is szívtam a fogam, hogy heroináron kellett megvenni a memória meg ssd upgrade-et.
3-4 éves macek memória meg ssd bővítéssel bőven jók még pár évig, na ezt szeretné elkerülni az Apple. Ez van, le kell nyelni a keserű pirulát.
Nekem fontos, hogy korszerű számítógépet használjak, ehhez el kell fogadnom, hogy a gyártók ki fogják húzni a pénzt a zsebemből.

Minden gyártó abban érdekelt, hogy új eszközöket vegyél tőlük. A pc iparban eddig nem így volt, az Apple megtette a lépést, amit minden bizonnyal a többi gyártó is követni fog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.