Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

a géphez gratula, érezd jól magad rajta!

[ Szerkesztve ]

(#2) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Nem akarok flémet, de ordít a cikkből, hogy kicsit ilyen önmegnyugtatás, de kevesebb a pozitív mint a negatív. Drága, "elavult", lassul ez is ha multitaskingról van szó, stbstb. Egyetlen pozitív ami tényleg szép az almáék részéről, hogy ingyen javították a burkolatot.

(#3) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nem onmegnyugtatas egyaltalan. Vagy nem hasznaltal meg, vagy nem tudom. De tobb oldalt megnyitva, mas programokkal párhuzamosan is lassulás nelkul tud futni. 2gb-al valóban lassú volt, 3-al egyre jobb, de 5-el mar nagyon durva. Ssd vásárlását tervezem, ha vegre azt is meg tudom engedni magamnak. Ezelőtt egy i5-os Dell notim volt, es ez sokkal de sokkal jobb. Erdemes kipróbálni hidd el, es nem féltem felsorolni a negatívumot.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) Menthirist


Menthirist
veterán

munkából adódóan a nap felét egy late 2011-es macbook pro-n töltöm (1280x800, 2.8-as i7, 8 giga ram, most már 250-es ssd), de nem tudok ilyen csupaszívvel nyilatkozni róla :) az alu burkolat két perc alatt koszos lesz (és látványosan koszos), télen meg sem lehet fogni beérkezés után, annyira lehül a burkolat, az alap 4 giga rammal munkára abszolúte alkalmatlan volt, de épp két napot szívtam vele végig, hogy már a vinyó mellett is. folyamatosan processzek ragadtak be mavericks alatt (leginkább kernel_task evett 700%-okat), most sikerült nagyjából munkára kész állapotba faragni két nap és egy 250-es ssd után. A hűtés viszont szarakszik, hiába pödör a venti (most tisztítottuk), 95 fok a proci. Egy újrapasztázást megér, de ha nem, akkor cserélni kell (a cégnél kb 2 évente lehet gépet cserélni, de hát a macbook drága jószág).

Ami a vicc: ha relatíve olcsón akarod a macbookot megúszni, két lehetőséged van, ami kb egy. Vehetsz egy i5 alapút, normál kijelzővel, 4 giga rammal és 500-as hdd-vel 379k-ért. ami már maga vicc. de ez még mid 2012 nagyjából. Ha újabbat akarsz venni (2013-as modellt mondjuk), akkor retinásat kell venned, ez csak egy huszassal drágább, 400k-ért tiéd 4. generációs i5-tel, iris pro-val, 4 giga rammal és 128-as ssd-vel. Igen ám, de ez már nem cserélhető/bővíthető user által. Amíg a régit szétkaptad (kb 8 csavar), és betettél 2x4 giga ramot, amit vettél a boltban mondjuk 8-10k-ért (amikor bővítettük ennyi volt), addig most már fizesd ki a 30 ezres (!) felárat +4 giga ramért. Az ssd sem cserélhető már, mert pci-e slotba csatlakozik (bár méregdrágán épp lehet kapni innen-onnan ha jól tudom). Szóval meg kell venned munkára a 8 gigás / 256 giga ssd-s változatot, csak az épp 470k. Majdnem fél millió, és épphogy sikerült venni egy munkára is használható retinás macbookot. és innen csak feljebb van.

Szóval ha lehetne ios-re fejleszteni windowson, egy pillanatig nem néznék vissza. open source community a windowsoshoz képest is gyér, ergo ingyen alig találni egy-egy adott feladatra megfelelő alternatívát, méregdrága és túlhype-olt. Két dolgot bírok benne: az akksi időt (bár nálam munka közben 2-3 óránál nem bír többet a 2,5 éves akksi), és a magsafe töltőt :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#5) Menthirist válasza alkatraz3000 (#3) üzenetére


Menthirist
veterán

ki mire használja. Nálam 4 giga kevés volt egy xcode-ra, egy mucommanderre, egy chrome-ra kb 5-6 tabbal, pedig ez még nem is egetverő igény. emellett még kellett volna mellé eclipse és társai. 4 gigával a fenti appokkal már kínkeserves volt a multitasking. Az egy dolog hogy az itthoni ssd-s 8320-am 1 méteren kettőt ver a mobil i7-re (az apple-nél minden proci, még ami az imac-ekben is van mobil proci, kivéve a xeon-os mac pro-kat), de valójában számtalan windowsos rendszer is ugyanilyen gyors, csak épp munkára alkalmasabb :)

Azt aláírom, hogy a celeron procis noname alsókategóriás notiknál jobb a hétköznapi használat során, de csak netezésre meg doksi írásra nem vennék mac-et, pláne nem 400k-ért.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6) alkatraz3000 válasza Menthirist (#5) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Örülök az értelmes érveknek is. A procidhoz megjegyzem, olvastam Szifonon, hogy terhelés mellett a 95 fok teljesen normalis.
Az en szerencsém az, hogy nem programozok, es nem 400.000 volt a gep, hanem csak az ötöde :))

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#7) Xero válasza Menthirist (#5) üzenetére


Xero
nagyúr

Egészen 2014-ig használtam a 2007-ben vásárolt MBP-mat jellemzően Xcode-ra. Nyilván nem volt már egy gyorsvonat, de bírta.

Év elején cseréltem 15-ös top retinára. Kb ugyan ott van mint a 2010-es MacPro-m, ami pontosan ezért szintén is cserélődik.

Ettől függetlenül, ha komoly munkára kell, akkor workstationt kell venni. Teljesen mindegy, hogy WinPC vagy Mac.

Ha mégis ragaszkodik valaki a mobil géphez, akkor a jelenlegi rMBP 15"-ös bőven jó. Az SSD piszok gyors, a proci is elegendő. Egyetlen probléma, hogy nem lehet 32GB RAM-al rendelni.

(#6) alkatraz3000: 95 fok még valóban normális, hiszen 100 fok fölött veszi le az órajelet és a feszültséget a vezérlés. A probléma ott van, hogy tartósan eléri ezt a hőmérsékletet, és így lassítja a gépet.

Ettől függetlenül ennyire nem szokott felkúszni. Nálam általában az új 65-75 fok körül tetőzik, míg az öreg 2007-es visszavett feszültséggel 85 fokon.

[ Szerkesztve ]

(#8) Menthirist válasza alkatraz3000 (#6) üzenetére


Menthirist
veterán

annyira nem, mellettem a kollégáknak nem megy buildelés közben 65 fok fölé a proci (bár nekik 1 fokkal lassabb i7 van a macbookjukban). És nálam sem tűnt fel hogy build után érezhetően forró legyen a ház.
Nekem ingyen volt a gép, engem azért fizetnek hogy ezen a gépen dolgozzak (ami a vezérigazgató gépe volt, amíg egy év után le nem cserélte), csak épp elég idegesítő tud lenni, amikor xcode-ban kijelölök egy XIB file-t, és 20 sec-ig malmozik hogy megjelenítse, mindezt persze akkor, amikor fél óra múlva leadási határidő :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9) Xero válasza Menthirist (#8) üzenetére


Xero
nagyúr

Lokálisan van minden tárolva? Mekkora a project méret? Azért az erős, hogy 20mp-ig malmozik.

Amúgy ilyenkor kell odabaszni az asztalra és kérni egy MacPro-t. Ha komolyan veszi magát és a cégét a főnök, akkor úgyis beruház ennyit. Ha viszont nem hozza vissza az árát belátható időn belül, akkor kár is erőltetni a céget.

[ Szerkesztve ]

(#10) Menthirist válasza Xero (#7) üzenetére


Menthirist
veterán

van két mac szerver a cégnél (jenkins nightly build és egyéb feladatokra), de fejlesztésre (pláne úgy hogy közben mobilisnak kell lennünk) macbook kell. gyakran hozom haza is a munkát, és azért nem mac szerver appokat írunk, hanem telefonra, tehát nem a behozhatatlan csúcs igényem van :)

Plusz a cégnél van kismillió thinkpad, 300k körüli összegért már fullHD kijelzővel és i7-tel adják, amibe még 30-40k-ért pattintasz egy ssd-t és 8-16 giga ramot, és 350-ben megáll egy olyan noti, ami munkára tökéletesen alkalmas, fullhd, bazi sok ram, és azt szerelsz / javítasz / bővítesz benne ami jólesik. 350k-ért. Ennyiért kezdő macbookot nem kapni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11) Menthirist válasza Xero (#9) üzenetére


Menthirist
veterán

ez sima xib, semmi nagy csoda. maga a projekt sem több pár száz megánál (build könyvtárral együtt van 2 giga talán). De nem is a buildel van a gond (az megvan 1-3 perc alatt), hanem az általános sebességével, a fejlesztés közbeni folyamatossággal (hogy 10 app fut, minden közben multitaskolok ide-oda, stb). SSD-vel ez persze most sokat javult, munkára most már jó is lenne, ha a hőfok ne lenne sok. a felbontás is jó lenne több, de végülis külső fullhd monitorral megoldom.

a cégnél meg visszahozná az árat, csak épp ugye nagy nemzetközi cég, bürokrácia :) Mac Pro-t pedig nem tudom hazavinni dolgozni (vnc-n át pedig kódoljon aki akar)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#12) caprine


caprine
aktív tag

A minap volt nálam egy ilyen gép, a töltőcsatlakozót és maga a töltő is nagyon tetszett. Ami nálam járt azon a kijelző sérült volt, de érdekes modon használat közben nem zavart. Hogy írjam le, olyan volt, mintha a kijelző mögött lenne egy alufolia amit sose látsz, de most mintha egy vastagabb filccel gigbe görbe vonalakt huzott volna rá valaki. A gép nem rossz, bár ebben SSD-volt, így a sebessége is rendben volt, igaz komolyabb melot nem csináltam vele, csak olyan tesztkör jelleggel volt nálam, de továbbra is úgy érzem hogy a remek ötletek ellenére is kicsit túl van értékelve/árazva, és ez kár, mert ezért nem terjed el jobban.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#13) alkatraz3000 válasza caprine (#12) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Használtan egy ilyen gep szerintem mar teljesen elfogadható árban van. Neztem videókat es ssd-vel csak 15 sec. lenne a boot, sima hdd-vel meg 45 sec. :( amugy furcsa, mert egyre tobbet látni, es egy MacBook air 300-ert annyira nem is durva túlzás már.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#14) Xero válasza Menthirist (#11) üzenetére


Xero
nagyúr

Így már nagyjából érthető a dolog. A hőfok viszont akkor is kissé erős így. Lehet nem árt egy pasztázás, de megkockáztatom, hogy egy SMCfancontrollal sem rontanál a helyzeten. Egy minimálisan emelt basic rpm, valamint némileg csökkentett limitek sokat segítenének.

(#10) Menthirist: A thinpkadeket megértem, de azokon nem fog xcode futni még ha cigánygyerekek potyognak az égből akkor sem. Szóval valamit valamiért.
Én sem véletlenül vettem top cto 15-ös retinát. Ez kitart pár évig mobil feladatokra és a sebességre sem lesz panasz különösebben.

[ Szerkesztve ]

(#15) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Gratulálok a géphez, használd sokáig!

De ne haragudj meg, de ez a gép minden csak nem ajánlható vásárlásra szerintem... a ház törése borzalmas hiba, visszahívástól függetlenül. 2006-tól (!!!) van meg ez a probléma a műanyag MacBook-oknál és egyszer se próbálták meg véglegesen fixálni. Ez minden csak nem jó... még úgy sem hogy minden egyes szervizelésnél kapsz új topcase-t (vagy egyéb elemet) ingyen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16) alkatraz3000 válasza tDr1v3r (#15) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ez mar nem olyan mint a 2006-os macbookok(2009-tol modellváltás). Itt mar nincs topcase repedes, es a repedes a házon kikuszobolheto azzal, ha ott nyitjuk fel ahol kell, de minden másra ott a garancia :) vigyázni kell csak ra, es nem lesz problema vele.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#17) newd válasza Menthirist (#4) üzenetére


newd
csendes tag

"Ami a vicc: ha relatíve olcsón akarod a macbookot megúszni, két lehetőséged van,.. "
300k kornyeken veszel egy megkimelt allapotu, 15'-os 4 mag i7 2012 mbp-t, amit olcson telerakhatsz rammal, ssd-vel.
2014-ben hdd-t hasznalni egy ilyen gepben ongyilkossag. rmbp eseteben a bovithetoseg hatranya tenyleg negativum, mashogy viszont nem lehet megoldani, hogy ilyen vekony legyen.

[ Szerkesztve ]

(#18) Menthirist válasza newd (#17) üzenetére


Menthirist
veterán

látom nem érted. Arra utaltam, hogy az ember azt gondolná, hogy a 370k a sima 13-as macbook pro, és "csak" 30k felár a retina display, de nem, mert a 370-eset tudod magad is upgrade-elni ha kell, a 400-asat meg már nem, tehát amíg a régiből kihozol egy 8 giga ramos, 250-es ssd-s változatot mondjuk 410k-ból, addig ha retina is kell, máris 470k. és ha később még kellene ram vagy nagyobb hdd, fizesd meg a szép kis apple felárat.

használt macbookot pedig nem vesz a cég munkára. gari kell, papír, áfa meg minden. leszarom hogy vékony legyen, a macbook pro munkára van. és úgy gondolom beáldozni a használhatóságot és a rugalmasságot a design-ért egy hatalmas baromság.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#19) tDr1v3r válasza alkatraz3000 (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tudom hogy milyen, használtam már én is ilyet. Elírtam a topcase-t, de ettől függetlenül tartom a véleményemet.

Olcsón esetleg szóba jöhet (80-90k körül esetleg), felette viszont már nem igen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20) merkucyo válasza Menthirist (#4) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Én kb. egy éve váltottam Windows-ról, egy Air-re .
Szerencsére régebben is volt szerencsém Mac-en dolgozni , és megfigyeltem , hogy a win-hez képest jóformán eszi a ramot , és mire magamnak vettem egy gépet , már gyárilag 8Gb rammal rendeltem .

Irodai jellegű munkát végzek , van rajta folyamatosan egy full-hd monitor is , de nekem teljesen rendben van a gép.

Amire viszont odafigyeltem vásárlásnál , hogy soha nem szabad a munkára szánt gépet teljesítményileg kicentizni , neked erre ezek szerint sok lehetőséged nem volt ,mivel kaptad , de ha már akkor mondtad volna , h ez neked kevés lehet helyből kaptál volna újjat .
Egyébként mint a kollega is említette , kérj egy új gépet , feltételezem vissza tudjátok igényelni az Áfát , és akkor a maradék , már nem egy nagy befektetés ilyen kaliberű munkához .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#21) deja vu válasza Menthirist (#18) üzenetére


deja vu
addikt

Az 1 év garit nem szokták kibővíteni 3-ra a cégek, mert az nagyon kevés? Mert akkor a 470-hez(13-as 8gb, 256gb) még hozzájön ~80 ezer, holott a konkurencia alapból adja az üzleti, ws gépekhez a 3 év garit. Ennyiből meg már lehet venni workstation gépet, ami azért más kategória, persze ha csak az apple jó a munkához akkor nem alternatíva. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#22) newd válasza Menthirist (#18) üzenetére


newd
csendes tag

"használt macbookot pedig nem vesz a cég munkára."
Szo nem volt itt cegrol. ("ha relatíve olcsón akarod a macbookot megúszni, két lehetőséged van, ")

"leszarom hogy vékony legyen, a macbook pro munkára van. és úgy gondolom beáldozni a használhatóságot és a rugalmasságot a design-ért egy hatalmas baromság."
Szerencsere nem vagyunk egyformak. Az MBP-k eleg nagy utokartyaja a suly es a letisztult design. A hasznalhatosagot nem befolyasolja a bovithetoseg, az azzel kapcsolatos hatranyok emlegetesevel csak felesleges koroket futsz, felfogtuk, hogy ilyen szempontbol elonytelen a konstrukcio.
Lehet, hogy nalunk fokent munkakornyezetben latod, de az mbp nem egy kifejezetteb business laptop, nyugatabbra nagyon elterjedt, pedig a facebookozast nem neveznem munkanak.

[ Szerkesztve ]

(#23) Menthirist válasza merkucyo (#20) üzenetére


Menthirist
veterán

oké hogy több rammal veszed, de beteg milyen felárakkal adják. az ssd-ről nem is beszélve. én meg hiába nem centizném ki, amikor a bürokrácián kell átverni hogy figyi már, a 370k-s helyett vegyünk már 470k-sat, mert az nekem kényelmesebb, azért még a multik sem bólintanak rá egyhamar (pláne ha nem tudod chartokkal alátámasztani :D). Eleve nem igazán engednek senkinek se mac-et rendelni, csak az arra konkrétan fejlesztőknek, úgyhogy nem feltétlen fog könnyen menni a torkukon való lenyomás :) Mindegy, perpill megpróbáljuk újrapasztázni, aztán majd ha végképp nem lesz jó, megpróbálom kikérni a retinásat (az igazi a 15"-os rmbp lenne, de hát az 620k-nál nyit, apple care-rel kerek 700k, annyiért meg inkább egy bazinagy alienware géppel szaladgálnék :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#24) Menthirist válasza newd (#22) üzenetére


Menthirist
veterán

de, írtam hogy nekem munkára kell, meg cégen, bürokrácián át kell vernem :) tehát de, volt szó cégről :) ha milliós munkám kapcsolódna hozzá, szó nélkül vennék egyet, de nem :)

azt pedig akárhogy is nézem, gondnak látom hogy azért hogy még 2 mm-t nyerjenek, feladják az egyszerű bővíthetőséget. Mindennek a csúcsa az iMac, amit úgy tudom még a mac szerelők is rühellenek szerelni, mert kell hogy vékony legyen, cserébe össze van heggesztve, szóval szétszedni igencsak bajos. Márpedig nekem a számítógép egy használati tárgy, nem műtárgy, igen nekem is szép a CM690-III-am, erőt sugároz meg minden, de a gépet elsősorban használom, mégpedig sokáig akarom használni. Ezen pedig minden rugalmasságot akadályozó tényező ront.

De persze ez én vagyok, nem tartozok az Apple fő csapásirányába, még ha iOS fejlesztő is vagyok (iPhone-t se voltam hajlandó használni :) )

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#25) Xero válasza merkucyo (#20) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem eszi jobban, csak máshogy manageli.

(#26) babkukta


babkukta
senior tag

Gratula, használd egészséggel! Én nem vagyok Applés, hamarabb veszek egy Asust... :)
(persze tudom, h az almafanok mindjárt leharapják a fejem)

Üdvözlettel, Tibi

(#27) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó gépek ezek, igaz nekem kimaradtak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) cellpeti


cellpeti
veterán

olvasom itt a hozzászólásokat és a cikket is végigolvastam. A helyzet, hogy nagyon régóta gondolkodom, hogy vegyek-e Apple laptopot. A helyzet, hogy lehet, hogy jó a rendszer és a társai, de egy ilyen elavult hardverért sokallom én(személy szerint) a 80k-t is. Persze tudom, hogy ez Apple, meg minden, de...

Attól függetlenül ami mellette szól, az az akksi idő.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

nem rossz

[ Szerkesztve ]

(#30) Xero válasza cellpeti (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem egy liga a TP-vel és ha ahhoz nagyon köt a szíved, akkor nem is fogod megszeretni.

Én anno véletlenül csöppentem pl az Apple világába 2000-2001 magasságában. 2005-ig csak desktop gépem volt, majd akkor kellett egy laptop. Pont az üzemidő miatt vettem iBook-ot és azóta nem is veszek mást. A munkám is köt az OS X-hez, de ha nem kötne akkor sem váltanék már.

Persze a TP vonal is kiváló, de egészen más a megközelítés. Jelenleg egy mobil Mac-et ha komolyan gondol az ember, akkor újonnan lehetőleg jó alapos CTO-val kell megrendelni. Így az árát is jobban tartja egy későbbi eladás/cserére gondolva, valamint sokkal tovább lesz hűséges és gyors társ.

Ha valaki nem mérlegel megfelelően és csak a jelenlegi szükségleteihez lövi be a rendelést, akkor gyorsan megutálhatja a dolgokat.

Használt gép vásárlásnál pedig rém egyszerű az ábra: Legalább i5 architektúra, minimum 4GB RAM (de szívem szerint 8), SSD. Ha ezek adottak, akkor nagy gondok nem lesznek.

(#31) korion


korion
senior tag

korrektség,nem garancia!(de ők rontották el..)
mindenesetre tudom miröl beszélsz,egy barátomnak alu pro van,és imádom!

végig se merem olvasni a kommenteket,mert biztos megy a fujj,hajrá,de neeee!!!!!!!
azon túl,h kapsz egy nagyon jó op rendszert,Amerikába nem drága!!!!!

feketében szerintem még mindig nagyon szép!
köszi a cikket! :R

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#32) Menslee


Menslee
tag

Gratula a jó cikkhez.
Nekem is ilyen gépem van egy 120as Samsung SSD-vel csak 2gb RAM-al.
Tökéletesen megfelel átlagos felhasználásra, bár a RAM-ot tervezem bővíteni.
Elvileg 16gb-ot is "megeszik" a gép, na majd meglássuk :C

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#33) cellpeti válasza korion (#31) üzenetére


cellpeti
veterán

A helyzet, h ez nem Amerika

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34) alkatraz3000 válasza korion (#31) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A fekete az még nem unibody modell, par napig volt olyanom is, amit szerettem, de nem tudtam frissíteni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#35) alkatraz3000 válasza cellpeti (#28) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Persze ha windowsos gépről lenne szo, akkor tenyleg gyengének minősülne. De nem hiaba rakott bele még ilyen hardvert 2010-ben, hiszen elegendő - xxcode ra nem, mint megtudtuk ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) Xero válasza alkatraz3000 (#35) üzenetére


Xero
nagyúr

Manapság már a C2D-ra épülő gépeket elegendőnek nevezni kissé erős.

(#37) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Jah. semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Mire nem eleg alapszinten egy c2d?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#39) PB válasza alkatraz3000 (#35) üzenetére


PB
tag

Windows vilagaban is tokeletesen hasznalhato, egy 4-5 eves thinkpad, C2D (persze minel magasabb orajellel) 8Gbram, SSD. Nyilvan nem emlitettunk felhasznalasi igenyeket, de reszemrol kinzas egy barmilyen laptopot tartosan videovagasra hasznalni. Viszont pl. 1 virtualis gepet futtatva es par kisebb adatbazissal siman megbirkozik egy ilyen config.

Atlag netezes, filmnezesrol nem is beszelve.

[ Szerkesztve ]

(#40) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

No offense, én is használok Apple cuccokat, de miért van minden egyes Logout-os Apple teszt végén a "Think different" szlogen? Ez annyira gáz, alighanem a marketing történelem legnagyobb zagyvasága. :)

http://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4

[ Szerkesztve ]

(#41) alkatraz3000 válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Akkor Stay hungry, stay foolish :P . Nekem tetszik, és valóban elmondja, hogy az Apple más. Lehet, hogy drágább, lehet hogy erőben van jobb, de odaadtam anyámnak a kezébe ezt a gépet, és tudta mit kell csinálni . Akkor vmit mégis nagyon tudnak ott Cupertinoban.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#42) Cyberpunk válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az enyémnél nincs. :P

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) Stauffenberg válasza alkatraz3000 (#41) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jól alkalmaztad a "Think different" elvet, mert nem arra válaszoltál amit mondtam. :)

Attól gondolkozik másként egy Apple user, mert máshova kell kattintani az internetböngészőhöz? Attól gondolkozik másként az Apple user, mert jobban optimalizált a rendszer? Attól gondolkozik máshogy az Apple user, mert fasza szoftvercsomag alapból jár az OSX-hez?

Ezek csak preferenciák, nem másként gondolkozás. Ha két autómárka között döntesz a saját szempontjaid alapján, attól még nem gondolkozol másként, mint aki a másik márkát választja. Ugyan az a folyamat. Neked kényelmes sportkocsi kell ami bírja az autópálya utazótempót, a másik embernek meg nagy családi kombi, hogy elhordja vele a gyerekeket nyaralásra. Nem a gondolatmenet volt más, csak egyszerűen a kiválasztás szempontjai.

A "Think different" szlogen egy elitista baromság, a marketingtörténelem egyik legbugyutább zagyvasága. Nagyjából olyan, mintha csinálnék egy üdítőitalt amiben cukor helyett édesítőszer van és azzal kampányolnék, hogy "Nincs benne cukor az egészséged érdekében", közben meg az érdesítőszer semmivel sem jobb a cukornál, de te legalább elhiszed, hogy különleges italt iszol amitől soha semmi bajod nem lehet.

"Gondolkozz másként, épp úgy mint a többi 50 millió user!" :D

[ Szerkesztve ]

(#44) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Milyen windowsról tértél át?

(#45) alkatraz3000 válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ha jol emlékszem az önéletrajzi könyvből kiderült ennek a lényege is, de akkor ez most csak feltételezés, mert 2 eve olvastam a könyvet.
A Think different ugye Jobs egyik alapelve volt, hogy ugy alkossanak meg egy termeket, hogy azt a legegyszerűbben lehessen használni, es ha arra gondolsz, hogy hol lenne annak a dolognak ertelme amit nem találsz, akkor az ott is lesz. Ne kelljen semmin gondolkozni, csak működjön ahogy van. Gondolj az iPhone előtti korszakra es az azutánira. Elotte BB es WM volt( meg symbian, de abbol az 5800-ig nem is volt erintős). Miután senki nem gondolt arra, hogy ennel lehetne jobb is, mindenki teljesen elégedett volt ( mint átlagos User, aki többre vágyott egy k750-es sonynál.) aztán amikor megjelent az elso iPhone, akkor egy teljesen agyhalott dolognak tűnt a WM es jott is a WP ( amit magam is használok, es az iPhone mellett ezt tartom az egyedüli értelmes alternatívanak) . Mindenki újragondolta az egesz felületet, hiszen amit az Apple megalkotott az évekkel előrébb volt a többihez képest. Még az androidot sem terveztek alapvetően erintős felületnek, csak hat ujra kellett gondolniuk, ha el akartak vmit érni.
Szoval remelem nem volt ossze-vissza annyira, de a Think different abbol fakad, hogy ők ujra megalkotnak egy esetleg mar létező dolgot, csak teljesen máshogy.

Szerk: volt UIQ is ugyebár, de az szinten eltűnt az iPhone utan.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#46) Xero válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez akkor és ott amikor kitalálták kiváló marketing volt. Abból építettek imidzset, hogy piszok kicsi volt a felhasználói bázisuk.

Bevallom a 2000-es évek elején még nekem is szimpatikus volt a dolog, és jó érzés volt még nagyon sokáig, hogy egy unix alapú rendszer duruzsol a lábamnál, ölemben.

(#45) alkatraz3000: Nagyon nem ez volt a cél. Jobs és a többi marketing zseni (azt hiszem Guy Kawasaki már nem volt ott akkor) a hátrányból kovácsolt előnyt. So simple. Semmi köze nem volt az UI-hoz vagy a termékekhez. :N

[ Szerkesztve ]

(#47) Stauffenberg válasza alkatraz3000 (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A Think different ugye Jobs egyik alapelve volt, hogy ugy alkossanak meg egy termeket, hogy azt a legegyszerűbben lehessen használni"

Tehát amikor ipari formatervezést (product design) tanultam, akkor nekem hazudtak? Ezek szerint Steve Jobs volt az első aki úgy tervezett terméket, hogy annak használata intuitív legyen? Az érvelésed szerint a pre-Jobs designereket nem érdekelte a termék könnyű kezelhetősége.

De azért megnyugtatlak Steve Jobs ezen alapvetése tökéletesen egybecseng az ipari formatervezés legfontosabb alapszabályával. Ezzel semmi újat nem csinált, csak egyszerűen jól csinálta. Ez még mindig nem "Think different". :)

Még a végén kiderül, hogy a termodinamika első tételét is Jobs dolgozta ki. :)

(#48) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

(#44) ?

(#49) Cyberpunk válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem tudom miért probléma ez, felesleges ezen rugózni! Szlogenezni menő, minden gyártónak van saját szlogenje.

Ja a kvantummechanika is Jobs nevéhez fűződik. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) hallador válasza Xero (#30) üzenetére


hallador
addikt

+ 1

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.