Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#569) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Nagyon sok a topikban a trollkodás és az off.

Megkérnék mindenkit, hogy kultúráltan, a másik véleményét is tiszteletben tartva fórumozzon, még ha nem is feltétlenül ért egyet.

Mielőtt beírtok mérlegeljétek: Érdekes amit írok, hozzádok információt, a fórum alapelveit betartja a hozzászólás? Ha bármelyikre nemleges a válasz, akkor fogalmazzátok át, vagy szóljatok hozzá később.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#571) #31733248


#31733248
törölt tag

Micsoda viharok... :)

Anyaghasználat, kialakítás:

A fényes, műanyag készülékházzal az Apple is belépett a legnépesebb klubba. Nekem semmi bajom a műanyagok alkalmazásával, sokkal célszerűbbnek tartom a fém készülékházzal, vagy üveg hátlappal szerelt telefonokkal szemben. Ugyanakkor az ilyen színvonalú formatervezés ezzel az anyaghasználattal párosulva tényleg inkább a kínai gyártókra jellemző (hasonlítsuk pl. egy Xperia Arc-hoz és máris érthető, miért mondom). Ugyanakkor hátrányos, hogy nem vehető le a hátlap, az szintén, hogy még értesítési LED sincs. A következő generációba talán beleteszik majd, hasznos és filléres dolog.

UI:

Azok a színek... Mintha személyesen Barbie tervezte volna a rajongóinak... ;] A többi része nem tartogat meglepetést, az iPhone-okra jellemző erények és hibák fordulnak elő ebben az esetben is. Szép az egységes design, ugyanakkor az Android testre szabhatósága után számomra egyértelműen visszalépés lenne (a widgetek alkalmazása, a Samsung TW felülete és a gesztusvezérlésre is lehetőséget adó Nova párosítása e téren nagyon jó). Persze a legtöbb embernek bőven elég az 5c tudása, hiszen alig foglalkoznak a telefonjuk képességeivel. Azt pedig az iPhone-ok szépen, eye candy megoldásokkal szolgálják ki.

Egészében véve ezt a telefont alegtöbb ember számára jó ajánlatnak tartom, ha valakinek nem okoz problémát a vételára. Amire az átlagembernek szüksége lehet, azt ez a telefon biztosan és szép köntösben szolgáltatja. Számomra egy 3 évvel ezelőtti androidos telefon, vagy egy 40 ezer forintos kínai is vonzóbb, mint ez a készülék, de meg tudom érteni azokat is, akik maradnak az iPhone-nál. A feleségem számára is elegendő lenne a tudása, bár lehet, hogy fájlalná, ha a naptár és időjárás widgetekről le kellene mondania.

(#572) sutyi^


sutyi^
senior tag

Olcsó iPhone receptje: Fogd az előző modelt, gyártsd olcsóbban, majd add drágábban, mint az említett elődöt.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#573) Cyberpunk válasza sutyi^ (#572) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak hogy az előd eltűnik a piacról, és az új veszi át annak a helyét. Akkor hol lesz drágább az új?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#574) GGMPC válasza #31733248 (#571) üzenetére


GGMPC
őstag

Azért ez az "elegendö" kifejezes kicsit eros erre a tudasra!?. :F

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#575) Cyberpunk válasza GGMPC (#574) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát szó mi szó egy S4-es sem tud sokkal többet. Ez az elegendő ez egy kissé lekicsinylő jelző.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#576) Csapoati válasza Cyberpunk (#573) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ott, hogy az "uj" dragabban lesz kaphato, mint az i5 most. Tudom, mert uj, csak itt pont ezzel van a bibi. Draga a szines festek, na. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#577) sutyi^ válasza Cyberpunk (#573) üzenetére


sutyi^
senior tag

Szerintem elég szaturált a piac független i5-el hogy kitartson egy darabig...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#578) Cyberpunk válasza Csapoati (#576) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha az Apple Store-t nézed ott már nem kapható. Persze lehetnek felhalmozott raktárkészletek az 5-ből főleg GSM boltokban.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#579) lowzor válasza Cyberpunk (#573) üzenetére


lowzor
veterán

Jól kilett ez találva, mert régebben sokkal több ideig lehetett kapni az elődmodelleket. A 8 gigás iphone 4-et, meg a 3GS-t is meddig gyártották...Azon röhögtem, hogy már 3 éves modell volt, de még mindig 160-180 körül árulták újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#580) Cyberpunk válasza lowzor (#579) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nyilván nem akarnak konkurenciát házon belül. Hasonló áron inkább a régit vennék, persze akinek a színes kell az marad a C-nél.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#581) lowzor válasza Cyberpunk (#580) üzenetére


lowzor
veterán

Inkább olcsóbban akarnak gyártatni. Szvsz a fülénél húzzák minden vásárlójukat. Ezennel megtapsolom azt, aki 5C-t vesz.

(#582) Supersol válasza lowzor (#579) üzenetére


Supersol
tag

3Gs 160?? Lol

(#583) Cyberpunk válasza Supersol (#582) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egykor lehetett annyi.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#584) Supersol válasza Cyberpunk (#578) üzenetére


Supersol
tag

Megnéztem élőben! Jó lenne ez fazonra mert jópofa de mivel mindegyiknek fekete az eleje olyan mintha egyvtok lenne rajta,és igazából tényleg olyan,amugy itt 3 nap alatt elkapkodták az összeset! Én soha nem venném,de ez más téma:)

(#586) Supersol válasza Cyberpunk (#583) üzenetére


Supersol
tag

Amugy az Apple termékei mindig is magasabb árakkal dolgoztak mint a többi cég!Adott kategórián belül,gondolok itt Htc one,S4,és társaira! Ami nem baj,mert így húzza a többit is magával! Kiélezett versenyben mindenki többet akar adni,hogy az Ő termékét vegyék!A színes telefon a Samsungnak volt válasz,és bejött mert annyi rendelés van,hogy várni kell rá! Ugyanúgy ahogy én is elmegyek érdeklődni ha megjelenik egy új Samu ( és persze kiváncsi vok rá) ugyanúgy az Apple fun is megy,megnézi,megveszi! Mi meg jó sokat fizetünk ezért,de mindegy,imádjuk:)

(#587) Cyberpunk válasza Supersol (#586) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja az alma mindig sajátos árszabással dolgozott. Ez van ha kell megfizeted mondják. És ahogy az látszik ennek ellenére viszik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#588) lowzor válasza Supersol (#582) üzenetére


lowzor
veterán

220 is volt megjelenéskor. De még 3 évvel a megjelenés után is 160-ért árulták a 8 gigásat.

(#589) llaszlo válasza lowzor (#579) üzenetére


llaszlo
veterán

Megnyugtatlak a 3GS 8GB-os sosem volt 160e. 2011-ben még 79000 volt a T-mobile-nál, akkor az i4 volt a csúcs, de az sem volt 160e, hanem valami 120-130e-re emlékszem. Nem is tudom honnét szedsz össze ennyi hülye infót. Bár a korábbi írásaid alapján lenne ötletem.

Egy évvel később a T felemelte az árat. 110e-ért adta 2012ben a 3GS 8GB-ost. Akkor volt az Apple-nél 120e. [link]
2011-es árlistát egyelőre nem találtam. De ahogy állítottad, hogy 3 évvel később volt 160e meg 220e ez valami iszonyat nagy fals infó.

[ Szerkesztve ]

(#590) Supersol válasza Cyberpunk (#587) üzenetére


Supersol
tag

Viszont ami érdekes,hogy a tartozékok áraiban már utolérte sajnos a Samsung:) Gyári tok 50 eu...De hát ezt is megvesszük mert ezzel néz ki jól:)

(#591) Csapoati válasza Cyberpunk (#578) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor a 2 héttel ezelőtti 5 árhoz képest drágább. :) Ami nem is lenne baj, ha a színes hátlapon kívül (ami elvileg még olcsóbb is) lenne benne valami érdemi újdonság is. Az 5s árazását még inkább megértem, mint ezét, mert ott vannak újdonságok dögivel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#592) Tibee86 válasza Csapoati (#591) üzenetére


Tibee86
veterán

"Akkor a 2 héttel ezelőtti 5 árhoz képest drágább."
209 ezer volt. Annál olcsóbb már most is jóval ;)

(#593) llaszlo válasza llaszlo (#589) üzenetére


llaszlo
veterán

Árlistát ugyan nem találtam, de itt van egy blogbejegyzés, ami pont erről szól, vagyis, hogy 2010 év végén mennyi volt a 3GS 8GB-os. [link] Ekkor volt egy éves a készülék és nem három.
Három évesen már nem is lehetett kapni a 3GS-t, mert előtte kivezették a piacról. Akkor volt az i4s a csúcsmodell. Utána jött az i5 210e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#594) Tom Sawyer válasza Csapoati (#591) üzenetére


Tom Sawyer
csendes tag

iPhone 5c - 599, 699€
iPhone 5s - 699, 799, 899€
iPhone 5 két héttel ezelőtti árak 679, 789, 899€

Nálunk fene tudja mi lesz, euro/forint, artjust, áfa...
Most iStyle-ban 204eFt az i5 16gb

[ Szerkesztve ]

(#595) Csapoati válasza Tom Sawyer (#594) üzenetére


Csapoati
nagyúr

:R Akkor ezt visszavonom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#596) #31733248 válasza GGMPC (#574) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Azért ez az "elegendö" kifejezes kicsit eros erre a tudasra!?. :F"

Nem lekicsinylő megjegyzésnek szántam. Van aki kiveszi a készülékből azt a többlet lehetőséget, amit az androidos telefonok adnak, van aki nem, így értettem. A feleségem számára - ha nem érezné akkora visszalépésnek a lent említett widgetekről való lemondást - elegendő lehet, amit az 5c nyújtani tud. Telefonál, sms-ezik, Vibert használ, e-mailezik, naptárat használ, időnként böngészik, vagy nyelvet tanul a telefonján, ritkán fényképezik is. Erre az iPhone tökéletesen megfelelő, sőt az egységesebb design és az eye candy animációk miatt a legtöbb felhasználó számára talán vonzóbb is. Kb. ugyanennyit vesz ki az átlagember is a telefonjából (+FB), ezt az igényszintet pedig az iPhone-ok jól kiszolgálják, nem véletlenül annyira népszerűek. Nekem a widgetek, a gesztusvezérlés, az androidban elérhető rengeteg lehetőség sokat jelent, de tisztában vagyok azzal is, hogy a legtöbb ember nem nyúl annyira mélyen a rendszer bugyraiba, mint én.

Kb. olyan ez, mint az Excel lehetőségei. Az átlagember kivesz belőle 10%-ot, számára a 10 évvel ezelőtti verziók is bőven elegendőek lennének, maximum a kompatibilitási problémák miatt kell frissítenie. Én viszont jobban járok, ha magasabb szinten is értek hozzá, mivel könnyíti a munkámat.

(#597) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

belenézve a fórumba, látva ezt az eszméletlen troll áradatot gondoltam én is billentyűzetet ragadok, hogy leírjam a véleményemet:

android user voltam világ életemben, de valahol értékeltem az applet a maga innovatív, saját úton haladó hozzáállásával

szerintem az iphone 5 c bevezetés igenis jó5let ami valószínűleg be fog jönni

több szempontból is jó,

egyrészt:
végre nem mindenki ugyanzzal az egy modellel rohangászik
egyébként ez az egyik ok ami miatt sose vettem iphone-t, hogy hiába minőségi, hiába drága, az exkluzivitás élményét mégis tönkreteszi, hogy nagynéném kertészétől kezdve, az ételhordár fiúig, meg a kisiskolásokig mindenki ugyanazzal az iphonenal rohangál
egyszerű példával élve: ha mindenkinek audi R8-asa van, akkor az már nem exklúzív termék többé
ennek a végére most pontot tettek..

ráadásul az a rossz mellék íz sincs mint korábban, hogy ha olcsóbbat akarsz akkor "a tavalyi" terméket veszed
az iphone 5 c ugyanis új termékként van eladva, így a kisiskolások továbbra is felvághatnak vele a suliban,
hisz "új iphonejuk" van, az apuci pénztálcájában meg pár ezerrel több marad

másrészt:
csinált az apple egy olyan terméket, aminek az árát komolyabb profit vesztés nélkül csökkentheti, hiszen az előállítási költsége már így is relatíve kevés - lévén egy éves konstrukció, és a műanyag tok csak tovább csökkent ezen

nyilván az elején most még drágán adják, mert a hard-core apple tábor ennyiért is megveszi, de
ugyanúgy mint ahogy az eredeti első iphone árát is csökkentették amikor nem volt elég nagy a kereslet
ezt is lefogják csökkenteni a kereslet esésével
és akkor még mindig ott van az applenek az 5s, ami meg maradhat drágán

szóval jó 5let ez, szerintem be fog jönni nagyon

(#598) Csapoati válasza Dr.Anonymus (#597) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én értem amit mondasz, de egy kérdés: ki az, aki exkluzivitásért vesz iPhone-t? Évi több 10 milliót adnak el belőle, kint tömegtelefon, nálunk meg egyesek kivagyiskodásból veszik. Na pont ők hiszik azok, hogy ezzel egy szuper menő klub tagjaivá válnak. Vagy te is azt hiszed, hogy attól leszel különb egy ételfutárnál, hogy iPhone-t villantasz? Mert ilyen szempontból pl. egy HTC One sokkal exkluzívabb kinézettel és elterjedtséggel bír.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#599) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Inkább veszek egy 5öst és hozzá egy színes tokot :DD . De ezt nagyon nem találta el véleményem szerint az Apple.

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#600) Dr.Anonymus válasza Csapoati (#598) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

beletaláltál, pont HTC ONE-om van :DDD

egyébként nem is okvetlenül arról van szó - bár nyilván sokaknál igen - hogy most akkor egy telefontól érzed magad különbnek
az apple termékekre mindig jellemző volt a design nagy műgonddal való megtervezése
- a HTCre is egyébként, pláne idén
és igen mondhatjuk hogy a szépség összefügg az egyediséggel, valamint a ritkasággal
az én esetemben inkább erről van szó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.