Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zsmester89 válasza tupacamaru (#50) üzenetére


Zsmester89
őstag

:) Én várom a folytatást :) pláne, hogy nekem is 55" -re kell majd a rendszer. Milyen ledet rendeltél? (db led/m)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#52) tupacamaru válasza Zsmester89 (#51) üzenetére


tupacamaru
veterán

Olyat amilyet a cikk író is vett/javasolt, 30 LED/m. Önszántamból nem mertem eltérni semmiben. :N Én megvettem a csatlakozókat is a sarkokhoz, meg egy kis plexi házat az Arduino-hoz.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#53) BullZeye válasza tupacamaru (#52) üzenetére


BullZeye
veterán

Milyen házat vettél? Arra figyelj oda, hogy legalább 2 led világít arduinon, szóval ha az akril átlátszó házat, akkor előtte valamive fedd le, mert (engem) zavaró, hogy bevilágítja éjszaka az egész plafont amúgy :)

(#54) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nagy királyság, ilyen AmbiBox jellegű cucc nincs simán csak windows-ra? Azaz elemezi a monitor képét, felismerve a film képarányát, stb. :)

Ha van, akkor esetleg ugyanezt megcsinálnám MSP430 MCU-val, az jóval költséghatékonyabb. :B MSP430 drivert már írtam a WS2812B-hez, piszok gyors (~30us / LED), egy 300 ledes zene vizualizátorhoz kellett a sebesség. :D Egy külső 8kB-os SRAM-ot használ a LED-ek állapotának tárolásához, így akár 2000 led is meghajtható vele, bár ott már elég nagy a késleltetés (60+ ms).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55) BullZeye válasza lezso6 (#54) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez amit írtam az windowsra van, azaz windowsos program vezérlő windows környezetben, felismeri a monitor képét és úgy hajtja meg, hisz ez a lényege. Ha alul-felül fekete csík van, akkor azt felismeri, és lejjebb keresi a képet.

2k huf-hoz képest sokkal költséghatékonyabb nem lehet, max ha ők fizetnek, mert ennyi az arduino klón amit használtam :D

Sbességről nem tudok nyilatkozni, mert nincs 10kFPS-es kamerám amivel megmérhetném, de az első és az utolsó led egyszerre villan fel, úgyhogy túl sok késés nem lehet. És RGB tesztet is futtattam vele, és vibrált elég gyorsan, szóval nem hiszem, hogy sokkal jobb lenne az MSP430 MCU-val, de prószáld ki, hátha jobb.

Bár nem lenne rossz ha inkább arduino-t használnád, mert kéne rá programozni valamit, hogy a zenékkel is kezdjen valamit rendesen. :)

(#56) lezso6 válasza BullZeye (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, nem olvastam figyelmesen, meg igazából végig sem. :B

Nekem az Arduino-ról mindig a drágaság jut eszembe, a klónok valahogy kimaradnak. :D De az MSP430G2553 chip az ingyen van, texastól sample-ként rendelve. ;] Persze a felprogramozót (2 chipet tartalmaz) az meg kell venni 10 dollárért.

Sebesség igazából nem a mikrovezérlő teljesítményétől függ (ennyit kb mind tud), hanem jól kell időzíteni, s ezt Arduino IDE-ben gyakorlatilag lehetetlen megcsinálni. A LED-ek mindig egyszerre villannak fel, a felprogramozás vesz igénybe időt, minél több led, annál hosszabb. Ezt alapvetően nem veszed észre, de nálam probléma volt a hang vizualizációnál, mert a hang és kép különbségét az ember jóval könnyebben észreveszi, 10ms alá kell menni késleltetésben.

Arduino-t régen használtam, azóta nincs már. Nem jött be, túl magasszintű, és mint MCU se az igazi, az IDE meg egy vicc. Kinőttem. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#57) Zsmester89 válasza tupacamaru (#52) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mikor szereled fel a tv-re? :)
---
Ha 60 led/m-t rendelek, akkor egy 55" tv-re lebontva mekkora tápegységet kell rendelnem?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#58) tupacamaru válasza Zsmester89 (#57) üzenetére


tupacamaru
veterán

A 30 LED/m-es szalag-ra az van írva hogy max fogyasztás 45 Watt. Én ettől többet nem is szánnék rá, mert akkor már többet fogyasztana mint a TV.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#59) BullZeye válasza Zsmester89 (#57) üzenetére


BullZeye
veterán

Leírásban benne van mennyit eszik egy Led (60mA, számold ki). Nagyon szívesen válaszolok a kérdésekre, de elég sokat foglalkoztam vele, hogy MINDEN benne legyen, és eddig CSAK olyan kérdések voltak, amiket már egyszer leírtam, aminek a vége az lesz, hogy még az értelmes kérdésekre se fogok válaszolni. :\

(#60) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Na megérkezett nekem is a hozzávaló, össze is raktam, de valószínűleg kevés a táp neki (PSU120W), mert villog. 5V-ot levettem az ágról és az hajtja a ledeket.

Az első szakasz led, ami 11 led, az nem villog soha, az mindig a megfelelő szineket mutatja fix színek ráküldésekor. Az első forrasztás után lévő szakasz amin 13 led van innentől kezdve már mindig bevillog különböző színekben, kivéve ha fehér színű mintát küldök rá, ez a szín sehol nem villog be. Fekete esetében is bevillan a harmadik szakasz végefelétől kezdve végig folymatosan a ledsor vége felé.
Ha filmet indítok akkor meg szinte az egész vibrál, nem folyamatos a "színleképezés", így zavaró.
Csináltam egy rövidke videót, hogy lássátok is: youtube

Ezek alapján tuti a táp kevés, kevés lenne az 5V-os ágon kijövő Amper? Mondjuk másra nemnagyon tudok én sem gondolni... :)

Ui.: Nagy köszönet a leírásért! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#61) BullZeye válasza tomy_cz (#60) üzenetére


BullZeye
veterán

Videót privátnak mutatja, viszont esélyes, hogy forrasztás probléma lesz, ha áram probléma lenne, akkor az egész villogna. Valamint a portszám beállítás hibája is csinált hasonlókat.

(#62) tomy_cz válasza BullZeye (#61) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Nyilvánossá tettem, az szép ha forrasztás, így is megőszültem mire beforrasztgattam...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#63) lezso6 válasza tomy_cz (#60) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez tipikus időzítési hiba (jitter), elcsúsznak a bitek / bájtok, s emiatt villog. Az elején jó, de a vége felé egyre rosszabb. Ez két dolog okozhatja:

1. COM port / UART pontatlan órajele
=> próbáld meg a baud rate finom átállításával (1% körül) rendbehozni

2. Mikrovezérélő pontatlan órajele
=> másik mikrovezérlővel kéne megpróbálni

Én anno driver írásnál rengeteget szoptam, mire kiismertem a protokoll határait, sok ilyen villogásom volt. Minél jobban out-of-sync a LED-nek küldött adat, annál több a "villogó" LED van a szalag végén. De egyébként elég nagy tűrésük van:

Ha forrasztás probléma, akkor pár LED rossz, majd utána egyszerűen nem világítana, nekem egy kicsit kontaktos a szalagom, s ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#64) Depression


Depression
veterán

Sajna nekem semmi sem érkezett meg, így a karácsonyi premier elmarad :(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#65) tomy_cz válasza lezso6 (#63) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Most éppen kipróbáltam a maradék leddel, ezen 79db van egybefüggően saját forrasztások nélkül, megtápláltam ugyanazzal a táppal és ezzel is vibrál...
Konfig minden ugyanaz nem állítottam át semmit sem.

Boblight részlet:
[device]
name AmbiLight
type momo
output /dev/com3
channels 150
prefix 41 64 61 00 47 12
interval 20000
rate 500000
debug off
delayafteropen 100000

Sketch részlet:
#define STARTCOLOR 0x333333 // LED colors at start
#define BLACK 0x000000 // LED color BLACK

#define DATAPIN 13 // Datapin default 5
#define LEDCOUNT 71 // Number of LEDs used for boblight
// LEDCOUNT value is local value in Arduino sketch, for hyperion it doesn't matter it sends prefx characters according to hyperion config
#define SHOWDELAY 100 // Delay in micro seconds before showing default 200
#define BAUDRATE 500000// Serial port speed, 460800 tested with Arduino Uno R3 23400 za MEGA, 115200 nano , default 500000

#define BRIGHTNESS 70 // Max. brightness in %
//Hyperion sends prefix characters based on number of LEDs in config file
// e.g. for 181 LEDs it will send 0xB4 and cheksum 0xE1
// keep in mind if you are using boblight config to calculate prefix that Boblight counts diodes from 1 and Hyperion from 0
// if you have problems try +1 or -1 diodes when generating prefix characters
// values to save some time: 178 B1 E4, 180 B3E6, 181 B4E1, 182 B5E0
//hyperion code
//_ledBuffer[3] = ((ledValues.size() - 1) >> 8) & 0xFF; // LED count high byte
// _ledBuffer[4] = (ledValues.size() - 1) & 0xFF; // LED count low byte
// _ledBuffer[5] = _ledBuffer[3] ^ _ledBuffer[4] ^ 0x55; // Checksum
const char prefix[] = {0x41, 0x64, 0x61, 0x00, 0x47, 0x12}; // Start prefix ADA

Játszak a rate/baudrate értékkel?
Próbáltam egyelőre 460801 és 460799 de már egyikkel sem működik csak a 460800-al és a 500000-el.

UPDATE:
230400-el sokkal jobb!! Két zöldes led világít folymatosan középtájon ezt még ki kellene szedni valahogy...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#66) lezso6 válasza tomy_cz (#65) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

460800 és 500000 között nincs különbség? Mert akkor nem a baud rate-tel lesz probléma, azaz nem a COM kommunikációval.

UPDATE-hez: na, akkor mégis a baud rate-tel lesz gond, ki kell próbálni mindenfélét. :)

Ezt a cuccot én nem használtam soha, csak low-level foglalkoztam vele. Az alapján valahogy elcsesződik az időzítés. Olyan demó nincs, ahol szívárvány módjára váltakozik az egész szalag, egyszínűen? Vagy futófény különböző színekkel? Úgy jobban lehetne látni mi a hiba.

Egy kis tech infó, debughoz:

A tradicionálistól eltérően itt GRB sorrendben mennek az adatok (8 + 8 + 8 = 24 bit) a ledekbe. Ha késik az adat, akkor az eredeti zöld pl bepirosodik. Ha siet, akkor a zöld kékül. Persze egy 8 bitnél többet is csúszhat, így nagyobb késésnél a zöld már kék lesz.

Minden egyes WS2812 LED-ben van egy 24 bites buffer. Amikor elküldesz neki 24 bit adatot (24 * ~1.25us = ~30us), azt eltárolja az első led. A következő 24 bit viszont már nem oda kerül, hanem az első led továbbküldi a másodiknak, az az tárolja el. S így megy sorban, feltöltve az összes LED bufferét. Ekkor még nem látszik semmi. Ha minden kész, akkor egy "reset" kódot kell küldeni (50us hosszú nulla), s ez már az összes leden átmegy, egyszerre ürítve az össze puffert, s megjelenítve a tartalmukat a LED-eken. Azaz mindig egyszerre villannak fel, nincs olyan, hogy az utolsón később jelenik meg a szín.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#67) BullZeye válasza tomy_cz (#65) üzenetére


BullZeye
veterán

Próbáld ki az Ambiboxot a Boblight helyett, majd rájössz, hogy az jobb mint a boblight konfigolást illetően. És a Baud ratek le vannak írva a leírásomban, hogy mire állítsd, hogy ne legyen villodzás.

(#68) tomy_cz válasza lezso6 (#66) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Visszakötöttem az eredeti a már tv-n lévő ledsorra és itt már nincs két maradék világító led, itt mindegyik jól működik. Lehet, hogy ez már csak a konfig miatt, mert itt csak 71 led van míg a mardékon 79 és a konfigot nem írtam át...
Mondjuk néztem sima piros futófénnyel azzal nem volt probléma, de ugyebár ott egyidőben mindig csak egy led világított. Utólag még talán ez is hasznos infó lett volna a hibakeresés végett...

Mekkora találmány ez a ledsor egyébként...

BullZeye:
Openelec alatt használom az egészet és itt nincs Ambibox, hanem helyette Boblight és Hyperion. A Hyperiont még gázabb konfigolni (pedig elvileg kevesebb procit eszik), szerintem nem is foglalkozok vele ha Boblight-al megfelelő lesz. Emiatt kicsit offoltam a témádat, bocsánat. :)

Összességében működik, és köszönöm mindkettőtök hozzáértő segítségét! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#69) lezso6 válasza tomy_cz (#68) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha kevés LED-nek küldesz ki adatot, akkor a maradék nem fog világítani / úgy marad ahogy volt. Ha túl soknak, akkor meg nem történik semmi, az utolsó LED a semmibe fogja továbbküldeni a plusz adatokat. :D

Ja, csinálhat olyat, hogy ha kicsi a fényerő (kevés led világít vagy sok gyengén), akkor jól működik, ellenkező esetben viszont széthullik, érdekes állatfaj ez a WS2812B. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#70) Depression


Depression
veterán

"Forrasztás kész, tesztelted is, működik is. Most jön az, hogy TV hátulját szépen letakarítod valami alkoholos kendővel, majd felragasztod a kétoldalú ragasztóval ellátott LED csíkokat"

A linkelt ledet vettem meg, de ezen nincsen ragasztó. :(((

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#71) BullZeye válasza Depression (#70) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor irány aliexpress, és szólj nekik, hogy küldjenek megfelelőt, vagy fizessék vissza

Package: in anti-static bag,with 3M adhensive tape on the back

(#72) tupacamaru válasza Depression (#70) üzenetére


tupacamaru
veterán

Véletlenül nem IP67-est vettél az IP65-ös helyett?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73) Depression válasza tupacamaru (#72) üzenetére


Depression
veterán

De, egy csőben van benne...

Megoldjuk kétoldalú ragasztóval. Jövőhét hétvégén remélem en is élvezhetem már :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#74) tupacamaru válasza Depression (#73) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez volt a baj. ;) Az IP65-ösnek az egyik oldala egyenes és ott van a két oldalas ragasztó.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#75) Depression válasza tupacamaru (#74) üzenetére


Depression
veterán

Na ja, de ugye nincs odaírva, hogy azt nem lehet ragasztani. Pláne ez az egész ip67 Full bullshit, mert egy védelem nélküli szalag van benne egy csőben, amiben erősen lötyög, és elfordul, tekeredik... :(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#76) lezso6 válasza Depression (#75) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

No offense, de egy gúglizással rögtön kiderült volna, hogy hogyan néz ki.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77) Zsmester89 válasza Depression (#75) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én is néztem a 67-est, de ezek után marad a 65-s.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#78) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Megrendeltem én is mindent, én 60led/m rendeltem és 55" tv-re rakom. A tápegység az itt linkelt volt, kevés lesz?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#79) adamhun94


adamhun94
tag

Na hát akkor arduino megrendelve. 32"-ra szerelném fel, amit még nem mértem le pontosan milyen hosszú ledsor fedné le, de ha esetleg lenne valaki, aki hozzám hasonlóan kisebb méretű tv-hez vett volna 5métert, és megmaradt neki >=2,5m, amire már nincs szüksége, azzal szívesen leboltolnám, mert én sem igazán tudom hova tudnám a maradékot felhasználni. (illetve akkor gyorsabban itt is lenne)

(#80) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Én is megrendeltem mindent, csak 60led/m meg nagyobb tápegységet :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#81) adamhun94


adamhun94
tag

Végül nyomattam egy 5 méterest, csak jó lesz még valamire a maradék is :D Tápot nem rendeltem végül, azt a gépből választanám le. Aki pc tápot használt áramellátáshoz, attól kérdezem: rendeljek egy rövidke kábelt (molex véggel), és azt dugjam rá, vagy ti hogy csináltátok?

(#82) GTA5 válasza adamhun94 (#81) üzenetére


GTA5
csendes tag

Szia, igen, én egy rövid molex kábelt vettem, és azt rádugtam a tápra, a másik végére pedig hozzáforrasztottam az 5V-ot és a gnd-t :R Mostmár tökéletesen működik az "ambilight" :DDD
A maradékodból egy 20-30cm-eset megvennék :D (ennyi vel lett rövidebb nekem, ennyire lenne még szükségem a tökéletes végeredményhez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83) adamhun94 válasza GTA5 (#82) üzenetére


adamhun94
tag

Köszi. Fú bakker, benéztem a házba és konkrétan 1db szabad csatlakozó maradt, szóval ezt kicentiztem :D
Írok majd, ha megjött a cucc ;)

(#84) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Na, megjött mindenem. BullZeye ha tudsz segíteni, megköszönném. Írtam privátot.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#85) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Megjött minden rendelésem, a led szalagot lepróbálnám, de nem működik...vagy velem van a hiba.
Van a tápegység, 20A/5v amibe bekötöm a fázis-nullát (sorrend mind1) és a föld. Megnézem ezek jók, vezeték is, tápegységen a visszajelző led szép zölden világít. Aztán fogtam a ws2812b 60led/m 5m-es szalagom V- ba a GNDt, V+ ba VCCt bekötöttem, a szalag mindkét végéről. Áram felkapcs, nem világít..rákötöttem a datot és a gndt a vezérlőre, akkor sem világít. Egyik oldalról táplálom, akkor sem. Megnéztem a ledeket és a szilikont (ip65) de nem látok hibát. Mi lehet a gond? Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#86) BullZeye válasza Zsmester89 (#85) üzenetére


BullZeye
veterán

Alapból nem világít, csak ha Arduino programozva van. ALapból ha rákötöd fázist meg nullát akkor max felvillan egy pillre, de általában az sem.

(#87) Zsmester89 válasza BullZeye (#86) üzenetére


Zsmester89
őstag

Kicsit megnyugodtam. Ha az 5m csíkot szeretném lepróbálni, akkor mire kell programoznom az eszközt? A leírásod alapján eljutottam addig amig a port ki van választva.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#88) tupacamaru válasza Zsmester89 (#87) üzenetére


tupacamaru
veterán

A LED-ek számát mindenképp írd át, mert csak akkor fog mind világítani. Tápegységed elég a LED-sor meghajtásához?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#89) Zsmester89 válasza tupacamaru (#88) üzenetére


Zsmester89
őstag

5V 20A - a led 5m szalag 60led/m.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#90) Zsmester89 válasza tupacamaru (#88) üzenetére


Zsmester89
őstag

Üdv kolléga! Esetleg privátban tudnál sefíteni a felprogramozásban?
Köszönettel,
Zs

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#91) BullZeye válasza Zsmester89 (#90) üzenetére


BullZeye
veterán

Minden le van írva guideban. Privit meg felejtsük el, mert annak semmi értelme, ha más nem tanul belőle. .

(#92) Zsmester89 válasza BullZeye (#91) üzenetére


Zsmester89
őstag

Rendben van :D akkor jövök a noob kérdéseimmel, aztán ha kapok rájuk választ, akkor ez alapján még egy analfabéta is meg tudja majd csinálni. Na mivel nem tudtam, hogy kell lepróbálni a szalagot :) hiába olvastam, nekem nem jött össze, ezért leszabtam a szalagot. Annyi, hogy jobb alsó sarokból indítottam, nem középről, mivel falon van a tv. Az aljánál van egy vastagabb rész, így ott +2 led van a tetejéhez képest. Ez nem gond, ugye? Majd a beállításoknál annyit adok meg. Kb. első forrasztóként, ha biztosra akarok menni, akkor a forrasztásoknál szilóval meg tudom kenni? - ha jol tudom, az nem vezeti az áramot, így szigetelni tudnám vele, hogy még véletlenül se érjenek össze a hajtogatásnál.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#93) adamhun94 válasza Zsmester89 (#92) üzenetére


adamhun94
tag

Alapból a 60led/m miatt több leded van, mint a leírásban szóval nem hiszem, hogy abból gond lenne :D
Nem tudom szilóval pontosan mit kennél meg (még nekem nem jött meg cucc + forrasztásban se vagyok túl profi), de multiméterrel ki tudod mérni, hogy van-e zárlat.

(#94) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Eljutottam addig, hogy a tesztprogramok futnak, de csak az első méteren, a gyári forrasztásig. Azon túl lévő ledsrészen csak egy világít halványan zölden. Hiba oka mi lehet?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#95) BullZeye válasza Zsmester89 (#94) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Ledek száma nincs beállítva rendesen abban amit feltöltesz arduinora.
2) Forrasztás rossz
3) Táp (kizárt dolog)

(#96) Zsmester89


Zsmester89
őstag

:D Jelentem, végeztem :) Egész jó lett, a win8-as megjelenítést használom, ytubon láttam egy-két csúszást, de amúgy nagyon frankó!
Köszönöm a segítséget srácok, kiemelten neked BullZeye a leírásért!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#97) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#96) üzenetére


Zsmester89
őstag

Még a vezetékezéssel játszanom kell :) Meg kijjebb kell hoznom a tv-t, mert ugye slim, a tartó is slim :) és így nem mutat annyit. Videó :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#98) w.miki


w.miki
veterán

Akkor ez csak Win8/10-es miniPC-vel, és Kodi/VLC-vel megoldható, de Androidos tv box+Kodi-val, PS3+Moviannal viszont nem?
Dual boot-os (Win+Droid box pl. Wintel W8) rendszerrel szerinted menne?
MiniPC képes egyszerre lejátszani a filmet és vezérelni a LED stripet?
Vagy annak is van egy minimum követelménye?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#99) BullZeye válasza w.miki (#98) üzenetére


BullZeye
veterán

Program megeszik 5-15% procit, attól függ milyen erős, mennyi led van, mekkora területet figyel, szóval van követelménye.
Maga a vezérlő program, ami pásztázza a képernyőt, és mondja a ledeknek a színeket az Windowsos, ezért kell hozzá windows, az, hogy hogy bootolsz be teljesen mindegy, ha windows környezetben tud futni a program, és tudja küldeni a jelet USB-re.

Ha találsz Androidra vezérlő progit, akkor megoldható oda is, viszont azzal nem foglalkoztam, mert nem volt rá szükség.

(#100) w.miki válasza BullZeye (#99) üzenetére


w.miki
veterán

Találtam Arduinohoz való app-okat a Play áruházban, de igazából nem tudom, melyik kellene nekem.
Te mivel használod? Milyen a HTPC-d?
Kodival, vagy VLC-vel?
Nekem fali konzolon van a TV, ami oldalra kihajtható, ha az ágyról nézném, ilyenkor 1-2m-re van a faltól (kivéve a jobb oldala).
Szerinted itt is jó eredményt adna? Vagy a falnak közvetlenül a TV mögött kell lennie?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.