Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zsmester89 válasza w.miki (#100) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nekem is falon van, 5cm-re a fal síkjától. Itt a videó róla: :) Videó

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#102) w.miki válasza Zsmester89 (#101) üzenetére


w.miki
veterán

de ha ágyról nézem, akkor kihajtom, és nincs fal mögötte, csak a bal oldalán, úgy milyen?
Te mivel vezérled?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#103) Zsmester89 válasza w.miki (#102) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nekem fix konzolon van. A cikkben szereplő programmal hajtom, ablak módban, így mindig megy.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#104) w.miki válasza Zsmester89 (#103) üzenetére


w.miki
veterán

Úgy értem, hogy milyen HW-vel vezérled?
Én Wintel W8, vagy Pipo X8, dual boot-os mini PC-t vennék hozzá, ez vajon elbírja?

Akkor te nemcsak Kodi-n nézel rajta filmeket, hanem "munkára", vagyis másra is használod?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#105) Zsmester89 válasza w.miki (#104) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az adatlapomon szereplő atomerőművel :D mivel a tv.-m a monitorom is egyben.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#106) adamhun94 válasza w.miki (#102) üzenetére


adamhun94
tag

Remélhetőleg a héten megjön a ledcsík végre, akkor én tudok majd mondani véleményt, mert nekem duplacsuklós a fali tartóm, szóval tudom kb bármerre hajtogatni.

(#107) w.miki válasza adamhun94 (#106) üzenetére


w.miki
veterán

Csinálsz majd videót róla? :R
Kihajtva is? :B
Az összeszerelésről is?? ;)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#108) adamhun94 válasza w.miki (#107) üzenetére


adamhun94
tag

Első kettőre igen a válasz, a harmadikra pedig az, hogy megpróbálom a folyamat minél több részét felvenni. Ami nem lesz végleges, mert a táp még tutira nem lesz meg, addig meg ideiglenesen egy labortáppal lesz meghajtva a cucc. Viszont még mindig semmi hír a ledekről, így ez lehet, hogy jövőhétre fog csúszni tovább.
(remélem nem az a gond, hogy nem fért be a postaládába :D )

(#109) adamhun94 válasza adamhun94 (#108) üzenetére


adamhun94
tag

Na végre basszus, lassan állhatunk neki összeszerelni. :)

(#110) w.miki válasza adamhun94 (#109) üzenetére


w.miki
veterán

:C
várjuk a dokumentált folyamatot :R

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#111) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Kötsög forrasztásokkal folyamatosan bajlódom...azon filózom, hogy megcsinálom inkább 30led/m-ből. Mennyit változna, ha kb 5cm-re van a faltól a tv? (most 60led/m)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#112) adamhun94


adamhun94
tag

Az elmúlt 2 héten sajnos nem nagyon volt időnk foglalkozni a dologgal, még egy labortáp szerviz is befigyelt közben. Ma volt az első teszt, megtápláltuk, sajnos van benne egy törés, vagy led hiba, mert 68 led után csak bizonyos pozícióban tartva megy a Data tovább, de ha megmozgatjuk, akkor megáll azon a színen (a másik két érintkező ez alapján oké). Még tovább haladva van egy led, ami úgy tűnik, hogy nem ad kék fényt. :(
Ezen kívül okés a dolog, lassan nekiállunk szétvagdosni, ekkor az érintetteket is szelektáljuk.

Kérdés: aki a 470Ohm ellenállást beforrasztotta, vagy látott róla leírást, az hány wattosat használt? Köszi előre is!

(#113) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A vezérlőbe csak ugy bele vannak dugva a blankolt vezetékek. Nem lehet hozzá gyári tüskét/csatit venni?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#114) adamhun94 válasza Zsmester89 (#113) üzenetére


adamhun94
tag

Sajnos nem nagyon volt időnk mostanában foglalkozni a dologgal, de múlt hétvégén egy ilyen lett beszerezve: [link]
A tüskékre szerintem simán rámennek azok a csatlakozók, amik pl. az alaplapon is vannak (usb, bekapcs gomb, stb).

(#115) adamhun94


adamhun94
tag

Ma rakjuk végre össze a cuccost, illetve készletre került a PI Zero is, így berendeltem gyorsan egyet. A végén még lehet megcsinálom, hogy az vezérelje majd :)

(#116) Zsmester89 válasza adamhun94 (#115) üzenetére


Zsmester89
őstag

:D Én a forrasztásokkal bíbelődtem, nem fogja rendesen a forraszanyag. Kíváncsi vagyok, hogy neked milyen lesz. 30 v 60 led/m?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#117) adamhun94 válasza Zsmester89 (#116) üzenetére


adamhun94
tag

30. A leírás alapján lesz minden egyelőre.

(#118) Zsmester89 válasza adamhun94 (#117) üzenetére


Zsmester89
őstag

Oké :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#119) adamhun94


adamhun94
tag

Itt tartunk épp: [link]

Zsmester89: nagyon durván megszenvedtünk mi is a forrasztással! Sajnos már nem olyan a vágásoknál az érintkező, mint ami a leírásban van, így a szilikon réteg alatti fekete réteg lekaparása sem volt elegendő. Egy vékony, de erős átlátszó anyag van még a réz csíkon, azt is le kellett szedni, mert a pákától felolvadt, és nem fogta meg az ónt.

(#120) Zsmester89 válasza adamhun94 (#119) üzenetére


Zsmester89
őstag

Látom alakul szépen :) még nagyobb szívás lett volna ha hagysz sarki ledeket ahogyan a cikkben is, vagy pl nálam is van.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#121) adamhun94 válasza Zsmester89 (#120) üzenetére


adamhun94
tag

Teljesen kint vagyunk a szélén, így ezt tudtuk összehozni. A "led-téglalapnak" kisebbnek kell lennie, hogy a sarki led sarkon legyen. Remélhetőleg nem lesz így nagy különbség.

Kíváncsi vagyok a tiédre is, mi hiányzik még?

(#122) Zsmester89 válasza adamhun94 (#121) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én a sarokba is raktam ledet:) bár mondom nagyobb szívás, azóta már már vagy 4-5 ledet lecsíptem és újjakat forrasztottam (az egyik sarokba), pont az általad is írt baxakodó forrasztások miatt :) de ez nem látszik ugye ha a falon a tv :) bár a v2.0-hoz kicserélem egybefüggő darabokra azon a két oldalon.
Amúgy itt a Videó, Itt pedig egy Kép a végeredményről.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#123) adamhun94 válasza Zsmester89 (#122) üzenetére


adamhun94
tag

Jaa erre a videóra emlékszem, csak arra nem, hogy a tiéd, és hogy kész lettél :D
Éjjel visszakerült a konzolra, vezetékek vége továbbra is blankolva. Ma hazaérek, meg az első éles teszt.

(#124) Zsmester89 válasza adamhun94 (#123) üzenetére


Zsmester89
őstag

Lássuk :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#125) adamhun94


adamhun94
tag

Srácok! Hogy csináltátok meg, hogy nem fullscreen filmeknél ne a fekete csíkot nézze, hanem a film tetejét-alját? Vlc-t használok filmnézésre. Megoldható?

(#126) Zsmester89 válasza adamhun94 (#125) üzenetére


Zsmester89
őstag

Attól függ :) 16:9 filmnél jó mindenhol...Ha 21:9 a film akkor csak oldalt ér ki a széléhez, ott van fény. :) Nekem így jó, mivel a két opció a kép nagyítása - amit nem szeretek, vagy hogy valami más móddal megoldod hogy a színekig skálázza tovább átugorva a feketét :) de az meg hülyén néz ki s nem is látványos.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#127) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Win újrahúzás után hiába adom meg, hogy 222 led legyen körbe, csak szimplán bedobja őket középre...újratelepítés, resetelés nem oldotta meg. Tipp?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#128) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#127) üzenetére


Zsmester89
őstag

Viszem a topicot :D ezt a hibát megoldottam. Minden test működik arduinoval, viszont az Ambibox nem ad fényt, pedig látja is a megfelelő com-on, minden be lett állítva....A statikus háttérnél is ugrál az fps, de szín nincs.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#129) davidsone


davidsone
addikt

Megér ennyi szenvedést ez a kis fényeffekt?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#130) Zsmester89 válasza davidsone (#129) üzenetére


Zsmester89
őstag

Saját hülyeségeim miatt szívtam vele :) ha új tvm lesz, már pikk-pakk megcsinálom hozzá, simán megéri.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#131) davidsone válasza Zsmester89 (#130) üzenetére


davidsone
addikt

Akár foglalkozhatnál is vele mennyiért durrantanál be egy 55" TV-ét? :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#132) Zsmester89 válasza davidsone (#131) üzenetére


Zsmester89
őstag

Egyszer elengedett a forrasztásom :D nem vagyok profi, de ha gondolod segítek online vagy ha közelben vagy, apróért legyártom.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#133) BullZeye válasza davidsone (#129) üzenetére


BullZeye
veterán

Megéri, nagyjából 2 órámba telt összerakni, azóta is működik. Havonta 1x bebuggol, és újra kell indítani a HTPC-t, de nagyjából ennyi.

Hibák amiket topicban felhoztak 80%ban amiatt, mert nem olvasták el leírást rendesen, maradék 10% forrasztási hiba, maradék 10% egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#134) davidsone


davidsone
addikt

Tényleg látványos én is elgondolkodtam rajta csak elég zavaros a tv mögötti fal de ha rászánom magam mindenképp szólok...

Köszi Nektek! :R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#135) BullZeye válasza davidsone (#134) üzenetére


BullZeye
veterán

Legjobb ha fehér gipszkarton van mögötte, de beige és világos színnél sem rossz.

(#136) davidsone válasza BullZeye (#135) üzenetére


davidsone
addikt

sötét kávé színű falmatricával és a felület is kicsi:

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#137) BullZeye válasza davidsone (#136) üzenetére


BullZeye
veterán

Homogén háttér kell, ami lehetőleg közel van (max 15-20 centi, de sokkal inkább 10 a legideálisabb). A fény körülbelül 30-50 centire jön ki a fény oldalra, szóval ha a TV 150 centi széles, akkor 210 centis homogén világos fal kell mögé. :)

(#138) davidsone válasza BullZeye (#137) üzenetére


davidsone
addikt

Akkor elég szrúl állok, és nem tudnám máshová rakni lehet húzok fel mögé 1 gipszkarton falat... :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#139) Zsmester89 válasza davidsone (#138) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én most úgy festettem le a falat, hogy fehér legyen mögötte (meg a panelba bemartam egy jó nagy kábelcsatornát :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#140) davidsone válasza Zsmester89 (#139) üzenetére


davidsone
addikt

Nagyon komoly :C Főleg a gép a falon :K Szépen, igényesen össze raktad grat!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#141) BullZeye válasza Zsmester89 (#139) üzenetére


BullZeye
veterán

Na arra még nem vetemedtem, hogy kábelt a betonba rejtsem, azaz egyszer, 5 perc után rájöttem, hogy ide nagyobb szerszám kell :D

(#142) Zsmester89 válasza BullZeye (#141) üzenetére


Zsmester89
őstag

Gusztustalan munka a panel vésése, ezt állíthatom.
Ua. sötétben:

Sajna nem homogén, mert telóval csináltam a képet.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#143) BullZeye


BullZeye
veterán

Na így 1 év használat után:

1) Sajna színeket nem lehet 100%osan beállítani, ha húzogatom a HUE csíkot, sajnos be lehet állítani az egyik színt, de akkor a másik 2 megy rossz irányba ugye. :) szóval tökéletesen nem tudtam.

2) Hiába lehet milliszekundumra állítani, sajnos nem tudtam tökéletes időzítést kicsikarni, de ez persze csak akkor észrevehető ha sasszemmel nézi az ember, de akkor is idegesít a tudat.

3) Néha rájön, hogy akkor most bekattan, és minden led világos színnel világít (majdnem teljesen fehér), ilyenkor gépet is kikapcsolhatom, sajna nem oldódik meg. Ki kell húznom a led tápját. Fogalmam sincs mi okozza, és sajna nincs komolyabb fórum sehol ehhez, ahol programozók tanyáznának. T_T

4) KodiDirecet ilyen 10-18 FPSel fut csak, ami qrwara lehetne több, de hát orosz barátaink sajna hanyagolják egy ideje a projectet sajna.

Van itt valaki, aki a programozásával komolyabban foglalkozott, és talált/írt jobb Arduino kódot mint amit írtam annó pastebinre?

Pl beleraktam most és tesztelem ezt, hátha javít picit a színkorrekción.
FastLED.setCorrection(TypicalSMD5050);

Esetleg másik megoldást talált valaki kifejezetten Kodihoz?

[ Szerkesztve ]

(#144) tupacamaru válasza BullZeye (#143) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha valamit sikerül elérned, akkor a cikkbe update gyanánt beleírhatnád. Én még sehogy sem állok sajnos, pedig mindenem megvan hozzá már, csak a TV nincs még a végleges helyén. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#145) Zsmester89 válasza BullZeye (#143) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mpc-hc-t használok, Ambibox-ban pedig a teljes képernyőt figyeli, így nem futottam még bele anomáliákba (szerencsére).

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#146) w.miki válasza Zsmester89 (#145) üzenetére


w.miki
veterán

videót :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#147) BullZeye válasza Zsmester89 (#145) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak nem veszed észre, kollégám is ezt a setupot használja, és nála is megvannak az anomáliák, sajnos ez kodi direct független. :)

(#148) Picco


Picco
addikt

Gratula BullZeye, nagyon rendkivul jo cikk, most olvastam csak :R

Nalam karokon vannak a monitorok, de gondolkoztam mar rajta en is h csinalok kesobbiekben egy ilyet ha beszereztem egy TV-t, de engem eltantoritott a 18fps de foleg h ablakban kell futtatni a dolgokat, az nagyon nemgyerebe.
50k-t meg nem er az original, tehat varok kinai tesokra h rendesen lekoppintsak :DDD
koszi a cikkert, elmeny volt olvasni.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#149) Zsmester89 válasza Picco (#148) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nálam 60 fps-re van állítva Ambiban..

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#150) Picco válasza Zsmester89 (#149) üzenetére


Picco
addikt

koszi a valaszt, amikor jatszol a gepen koveti is a kepkockak szamat? nem tapasztalsz kesest vagy hasonlot?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.