Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magga


Magga
aktív tag

Gratula és köszönöm! Részletes, alapos írás, ez alapján lehet nekivágok én is.

(#2) dlaj


dlaj
őstag

Hihetetlen jó lett! :C
Én is belevágnék, de előbb egy szép nagy tévét kell beszereznem.

(#3) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Köszi a leírást, nagyon jó lett! Amennyiben más is nekivágna, úgy beszállnék mellé rendeléshez, akár a kivitelezéshez is, mert nem vagyok nagy forrasztó betyár :D és természetesen a teszteléshez.

Egy videót nem dobsz a cikk végére arról, hogy neked hogy szuperál most a beállítások/finomhangolások után?

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#4) Predator2


Predator2
addikt

Nagyon tetszik! A videót én is hiányolom az eredményről!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5) DrojDtroll válasza Predator2 (#4) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Van videó, de csak a cikk elején. Amikor még nincs megnyitva teljesen a cikk.

[link]

(#6) dlaj válasza DrojDtroll (#5) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt tudja ő is. Ezt írta: (Zsmester89)
Egy videót nem dobsz a cikk végére arról, hogy neked hogy szuperál most a beállítások/finomhangolások után?

[ Szerkesztve ]

(#7) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Igen, én már a finomhangolt verzióra lennék kíváncsi.
Pl: EZZEL a videóval, hogy össze tudjam hasonlítani egy drágább Lightberry pakkal készült videóval.

Megköszönném a készítő fáradozásait :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Köszönöm a cikket, már régóta szeretnék ilyen háttér világítást, Lehet neki futok, az ár parádés de nem vagyok egy elektronikai zseni. Direkt nem használtál ilyen csatlakozókat vagy nem volt értelme?
Nekem minden jel az erősítőből jön HDMI-n keresztül, ebben az esetben létezik hogy a beltéri egység által küldött képet is tudja ilyen módon megjeleníteni?

(#9) BullZeye válasza Dzsolo (#8) üzenetére


BullZeye
veterán

Kb mindenre válasz van a cikkben is, de válaszolok.

Olyan csatlakozókat szerettem volna használni, amik forrasztás mentesek, viszont ezekből csak 4 pinesek voltak (ezek a szalagok 3 pinesek), valamint nem lehetett volna megoldani úgy, hogy maradjon sarokban is led.

Rendeltem pont ilyen csatlakozókat is, viszont annyira gagyinak tűntek (és 4 pinesek voltak), hogy inkább nem használtam fel őket, nehogy aztán amitt legyen valami hézag, hogy kontaktosak.

Cikkben linkeltem is, hogy mely csatlakozókat rendeltem még, és szerettem volna használni, de majdnem 1 hetes késéssel érkeztek meg, mint kellett volna, én meg türelmetlen voltam, és inkább összeforrasztottam.

Cikkben arra is kitértem, hogy mi van akkor, ha HDMIn keresztül szeretnéd a jelet fogni, javaslom legalább az elejét elolvasni, ez a leírás ezt nem teszi lehetővé, csak a HTPCn keresztül küldött képet. Ha HDMI-set szeretnél az kb 40-50.000 Ft, és akkor arra a HDMI-re teszed ahol szeretnéd az ambilightot, értelemszerűen ami a TV-be megy, és akkor van minden.

(#7) Zsmester89
Csinálok ezekkel videót mai nap folyamán, csak kamera állvány nélkül elég macerás, ezért is nem csináltam második videót. :)

(#10) Zsmester89 válasza BullZeye (#9) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mpc-hc.-el működik vajon?
A videót váram, köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#11) BullZeye válasza Zsmester89 (#10) üzenetére


BullZeye
veterán

Mindennel működik, ami nem teljes full screen, hanem csak windowed full screen. Úgy lehet a leggyorsabban kideríteni, hogy ha teljes képernyőből nyomsz egy alt+tab-ot, akkor azonnal ablakot vált, vagy elfeketedik egy fél másodpercre, és csak utána vált ablakot. Ha azonnal vált, akkor jó lesz, ha lassan, akkor nem biztos.

Videó pedig itt elérhető, cikkbe is beleraktam. Ambiboxban sok mindent lehet állítani, pl hogy mennyire legyen smooth a váltás.

(#12) Zsmester89 válasza BullZeye (#11) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm a videót, elég meggyőző lett. Én úgy tudtam, hogy a teljes kijelző az teljes kijelző. :) Nem tudtam, hogy ezt így külön lehet bontani. Mpchc-val nézek filmeket, így nekem elég, ha azzal működik.
Lehet, hogy jövőhónapban berendelem az 55'-hoz a kelléket :D és lehet a segítségedet is fogom kérni 1-2 helyen.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#13) SutPet


SutPet
aktív tag

Köszi a részletes leírást! régóta gondolkozom egyen én is, most újra elkapott a vágy lehet elkészítem. :R

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14) SutPet


SutPet
aktív tag

Még egy kérdés. Laptop táppal megoldható e? Van itthon 2 "univerzális" aztán a minél olcsóbban kijön annál jobb :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15) BullZeye válasza SutPet (#14) üzenetére


BullZeye
veterán

Lényeg az 5V és 10A megléte. Ha 12V, akkor kisütheti a szalagot, ha kevesebb mint 10A 5V megléte mellett, esélyes, hogy villogni fog.

(#16) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ha 60led/m-es szalagot használnék, akkor mekkora táp kéne hozzá? Max. 380cm szalagról lenne szó.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#17) KoVee84


KoVee84
senior tag

Nagyon alapos és részletes leírás! Köszi, szerintem nekiesek :R

(#18) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Nagyon jó írás, köszi szépen. :R

Mi az ajánlott a ledszalagok távolságának a képernyő széleitől? Valahol olvastam 5cm-t.

Látványban szerintem az is sokat számít, hogy milyen széles kerete van a tv-nek. A videóban a tiéd nagyon szép vékony, és így sokkal jobban is mutatnak a fények... :)

Utólag nagyobb tv vásárlás esetében (az enyém jelenleg 82cm), akkor aránynak megfelelően lehet bővíteni a ledsort?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#19) BullZeye válasza tomy_cz (#18) üzenetére


BullZeye
veterán

Minél jobban a szélére rakod, annál interaktívabb lesz a hatás (és ami NAGYON fontos, hogy sarokba legyen led!!). Viszont teljesen a szélére nem érdemes, mert akkor zavaróan világít a led, szóval én ilyen 1cm-t tudok ajánlani, de persze a TV kávájától függ, hogy hova tudod rakni, hiába mondom, hogy 1cm, ha pl nálam is kb 2,5-3cm-re fért oda a TV kialakítása miatt. Lényeg, hogy a LED-re semmilyen módon se lássál rá nézés közben, mert az nagyon rontja az élményt. Samsung tévénknél átlátszó a káva, ami eddig fel sem tűnt, de most hogy meg van világítva mögötte átlátszódik a led, ezt az átlátszó részt le kellett fednem ahhoz, hogy ne zavarjon nézés közben.

De haverom picit többet tesztelt, ő azt mondta, hogy az a legjobb, ha a nem hátrafelé világít a LED, hanem kifelé, szóval 90° el van forgatva, és egy keretre van ragasztva, és nem a TV-re. TV pedig a falra kerül pár centire, és a falról világít kifelé 2x annyi led 60led/m. Ennek nagyon sok hátulütője van, ha pl nem jól számolod ki, hogy hova rakd a ledet, akkor a szemedbe világít használat közben ha picit oldalról nézed, ami baromi zavaró. Mivel nekem a TV bútoron van és nem a falon, így ez hamar kiesett. Viszont a tökéletes hatásért érdemes átgondolni. Itt ugye 2x akkora adapter is tanácsos.

Mivel program vezérli a ledek számát amit meghajt, teljesen mindegy, hogy hány led van ott, ergó ha most 82cm-es a TV-d és jövőre váltasz 150 centisre, akkor simán hozzáforrasztasz 4 ledcsíkot (irányra odafigyelve), és program beírod, hogy 80 led helyett 160 led van, és beállítod, hogy mi az új setup.

[ Szerkesztve ]

(#20) tomy_cz válasza BullZeye (#19) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Samsung van nekem is, főleg az alján van probléma mert itt kidomborodik a tv hátulja így itt matekoznom kell, hogy legyen majd jó. Valószínűleg nem fogom tudni párhuzamosan ragasztani a hátlaphoz képest. Legalábbis nem végig.

Jelenleg rendelés alatt vannak az alkatrészek, többnyire ugyanazokat rendeltem amiket ajánlottál, a tápot a pc-ről fogom megoldani (120W-os PSU), a pc-n Openelec fut így majd a Boblight-ot fogom használni már néztem hozzá konfigot.

A tv bútoron van nekem is szóval maradok a tv-re ragasztós megoldásnál én is. Az átlátszó kávára én is kíváncsi leszek... :DDD

Szóval most kivárás van, aztán majd ha megérkeznek a hozzávalók akkor kiderül élőben, hogy sikerül applikálni.

Mennyire erős a kétoldalas ragasztó a ledszalagon? Könnyen fel lehet szedni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#21) BullZeye válasza tomy_cz (#20) üzenetére


BullZeye
veterán

Feljön, ha húzom maradék nélkül, magától csak akkor jön le, ha valami folyamatosan húzza (pl most nekem a komplett doboz lehúzta alul, mert elengedett a 2 oldalú ragasztó amivel felraktam a dobozt, szóval majd valamikor ragasztgatnom kell.

(#22) Depression


Depression
veterán

Nagyon jó buli. De tényleg nem megy full screennel? Mert akkor konkrétan nekem semmit sem érne. Nekem a tv a monitorom. Játékok tuti, hogy fullscreennel mennek.
A videó az elején nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) Zsmester89 válasza Depression (#22) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én is pc-ről csinálok mindent, ergo ha filmezek az full screen és nem működik vele?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#24) olasz69


olasz69
senior tag

Köszönöm a cikket! Mindenképp elkezdem! :R
:C

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#25) Depression


Depression
veterán

Minél jobban beleástam magam, annál inkább az ambivision felé hajlok. Eleve, ebben minden készen van, és a 155$ még így is olcsóbb, mintha darabokból szedném össze a hdmi támogatós változatot.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) BullZeye válasza Depression (#25) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak nem találok sehol infót, hogy natívan tudja HDMI-t kezelni, vagy csak analog-hdmi átalakítóval. Mivel nekem tényleg csak KODI-hoz kellett, ezért nem néztem annó jobban utána, mert minek költsek 3x annyit, ha nem használom ki. :)

(#27) Depression válasza BullZeye (#26) üzenetére


Depression
veterán

Igaz, mivel vga-ról működik, ezért kell splitter, és átalakító is. De nem kell nagyon foglalkozni vele, mert 35$-ért van teljes csomag hozzá.

Bár így már tényleg húzós, és szerintem is jobb kipróbálni a te módszered, hogy egyáltalán tetszik-e.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) norbert1998


norbert1998
veterán

Nagyon király :C
Egy a gond: Nálunk a TV mögött a konyha van, nem fal :D

(#29) BullZeye válasza Depression (#27) üzenetére


BullZeye
veterán

A leírásban vázolt módszer gyakorlatilag + 2ezer forint (Arduino), hisz a LED ugyanaz, az adapter ugyanaz, max az Ambivision dobozkáját kell külön megvenni (ha lehet) átalakítókkal. Ambivision sincs kész állapotban, hisz vágni, forrasztani kell, ami sztem a legmacerásabb volt benne (még úgy is, hogy nekem 2 napba telt míg a szoftvereket kipróbálgattam). Az, hogy tetszik e az nem kérdés, még olyan embert nem láttam aki azt mondta volna élőben rá, hogy fúj. :)

Ha jól be van állítva, akkor észre sem veszed, hogy megy, viszont ha nincs, akkor pár perc múlva azon gondolkozol, hogy mi hiányzik, és miért nem olyan jó a kép.

(#30) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Az én kérdésem az lenne, hogy pc-re kötött tv-nél MPC-HC-val történő lejátszásnál működik-e a fényvető? :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#31) BullZeye válasza Zsmester89 (#30) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, működik.

(#32) Zsmester89 válasza BullZeye (#31) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi! Csak neki fogok állni én is :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#33) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! van egy mede8er med600x3d lejátszóm, és egy lg 42" tv-m. Ha nem szeretnék 150$-t költeni Ambivision-ra, ami hdmi-n keresztül működik, akkor nincs más megoldás ehhez a konfighoz? :(

(#34) BullZeye válasza laccy88 (#33) üzenetére


BullZeye
veterán

nincs

(#35) Depression


Depression
veterán

Berendeltem mindent hozzá. (Még azt is, aki összerakja :) )
Valaki meg tudná nézni, hogy a fallout 4-gyel működik-e? Köszi előre is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#36) Zsmester89 válasza Depression (#35) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mekkora tv-re rakod?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#37) tupacamaru válasza Depression (#35) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is, de nekem film nézéshez kell majd, és magam próbálom meg összerakni. :B :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#38) Zsmester89 válasza tupacamaru (#37) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én várom a tapasztalatokat, meg hogy mekkora tv-re rakjátok (esetleg típust is).

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#39) BullZeye válasza Zsmester89 (#38) üzenetére


BullZeye
veterán

Samsung 50F6700

Egyedül alul középen a talp miatt macerás, de amúgy mintha erre készült volna. Végig megvan a helye a szalagnak.

Próbáltam tööb BAUD ratet, de ha nem 115,2k akkor random hetente elkezd villogni és ambibox restart segít csak.

Ha nem albérlet lesz, hanem saját ház, akkor falra fogom tenni a tvt. és nem hátra, hanem oldalra fogom világítani dupla ledszámmal.

(#40) Depression válasza Zsmester89 (#36) üzenetére


Depression
veterán

47"-os Samu, ennek is pont megvan hátul az a keret, amire szépen fel lehet helyezni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#41) tupacamaru válasza Zsmester89 (#38) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én 55H6400-ra szeretném feltenni majd.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#42) Zsmester89 válasza tupacamaru (#41) üzenetére


Zsmester89
őstag

Èn Lg 55lb730-ra szeretnèm elkèszíteni, ami ikeás falikonzolon van.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#43) tupacamaru válasza Zsmester89 (#42) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én a TV elhelyezésével még bajban leszek, mert most még albérletben lakunk. Viszont lassan szállingóznak az alkatrészek. Tegnap megjött az Arduino, ma meg az adapter futott be. Remélem a LED szalag is hamarosan megjön.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#44) Zsmester89 válasza tupacamaru (#43) üzenetére


Zsmester89
őstag

Na :) várom a fejleményeket!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#45) BullZeye válasza tupacamaru (#43) üzenetére


BullZeye
veterán

Az nekünk is necces volt, de mint videón látható, nyúl és szekrény között :D nem mondom, hogy 100% élmény, mert jobbra balra még nem lenne rossz 1-1 méter hely, de azért így is jó :)

(#46) tupacamaru


tupacamaru
veterán

A LED szalag is megérkezett az országba, remélem holnap még kihozzák majd. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#47) szente


szente
addikt

Nagyon tetszik ez a dolog. Nálam kb 10m a gép és a TV közötti távolság. Gondolom ezt a távolságot nem tudja áthidalni az USB kábel a PC és az Arduino között. Akkor kéne építenem egy HTPC-t? :)

(#48) tupacamaru válasza tupacamaru (#46) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kihozták. :B :K Kipróbáltam mindent, működik rendesen. Már csak fel kellene tenni a TV-re a cuccot, de nem tudom mikor lesz rá időm. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#49) Zsmester89 válasza tupacamaru (#48) üzenetére


Zsmester89
őstag

Forrasztás, programozás, tv alatt kifektetve, műsorral lepróbálva? :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#50) tupacamaru válasza Zsmester89 (#49) üzenetére


tupacamaru
veterán

:N Csak kipróbáltam mindent hogy működőképes-e. Az Arduino-t sikerült felprogramozni, vagy hogy kell ezt mondani, a LED szalagot is sikerült működésre bírni. Összekötöttem mindent ahogy kell, és kipróbáltam az Ambibox-al hogy jó e. Még csak az én gépemmel próbáltam, nem tudom mikor lesz időm szabni-varrni. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.