Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Zsmester89


Zsmester89
őstag

BullZeye ennek a kivitelezésében látsz buktatót? Elvileg így bármelyik adásról le lehet húzni (HDMI) az adatokat. (talán csak full hd-ban)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#352) BullZeye válasza Zsmester89 (#351) üzenetére


BullZeye
veterán

Buktatója tényleg csak annyi, hogy milyen cumót használsz HDMIn a HTPCn kívül? Valamint ugye a hang és képminőség kérdése, de erről nem olvastam még semmi infót.

Nálam a TV adás nem HDMIn keresztül megy, hanem coax kábel megy a TV-be. HTPC az egyetlen ami HDMIn megy, oda meg a sima USBs megoldás elég.

Ezen kívül 2 nagy gép van erősítőre kötve, és úgy megy TV-be, de hogy őszinte legyek évente fél óra játék miatt nem állok neki. Ha nagyon kell, veszek egy pár méteres USB kábelt az arduinónak, és összekötöm direktbe arra a kis időre.

Konzolra jó lehet még esetleg, mert ott nincs más lehetőség.

Ettől függetlenül ha valaki megcsinálja, és pontosan leírja, hogy mibe került, lehet elgondolkodom rajta, de nem tudnám kihasználni jelenleg.

szerk.:
Valamint annyi eszköz kell hozzá, ami TV mögött nehezen fér el. Lehet pár év múlva, ha USB-C elterjed, és nem kell +2 eszköz hozzá, akkor kipróbálom.
Vagy ha készít valaki 1 dobozt, amibe ez a sok eszköz bele van zsúfolva.

[ Szerkesztve ]

(#353) Zsmester89 válasza BullZeye (#352) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az erősítő - tv közötti hdmi-ről venné le a képet az ember, akkor nem egyszerűbb? Így igazából mindent le tudna venni az ember.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#354) Indiant válasza Zsmester89 (#353) üzenetére


Indiant
addikt

Az én erősítőmön nincs HDMI. Optikán van összekötve.

(#355) chris-v válasza BullZeye (#352) üzenetére


chris-v
senior tag

Korábbi hozzászólásomban ott van ennek a részletes leírása.
Ott a szerző belepakol egy dobozba mindent. Mondjuk nem kicsit a doboz.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#356) BullZeye válasza Zsmester89 (#353) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ezt mondom, hogy erre jó, de pl TV adásra nálam már nem. Konzolom nincs, játszani ritkán szoktam, így nekem HTPC az egyetlen HDMI forrás ahol kell az ambilight.

(#354) Indiant
Elméletileg az még jobb is, legalább a HDMI splitter részt kihagyhatod :D

[ Szerkesztve ]

(#357) Indiant válasza BullZeye (#356) üzenetére


Indiant
addikt

Nagyobb a mozi feeling, ha nem minden világít, csak a filmek.

(#358) RazoR


RazoR
veterán

Végre berendeltem a cuccokat, aktuális még a leírás, vagy van más/jobb megoldás azóta?

(#359) hardline


hardline
senior tag

Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy OSX alatt hogy lehet megoldani az ambilight működését?
A windows alatt működő rendszert szeretném majd Hackintosh alatt beüzemelni, de még egyelőre az OSX telepítése is igen rejtélyes folyamatnak bizonyul. :DDD
Lényegében az a kérdés, hogy létezik-e olyan program OSX-re, ami 1:1 mint windowsra az ambibox?

#RazoR
Vannak eltérő megoldások, amik HDMI jelet szűrnek, de mindegyik bonyolultabb sokkal több bizbasszal és jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

(#360) RazoR válasza hardline (#359) üzenetére


RazoR
veterán

Nem TV-hez fogom csinálni hanem a monitorra. :D
Az Andruino és a Led szalag már úton van.

(#361) hardline válasza RazoR (#360) üzenetére


hardline
senior tag

Nekem is monitoron van, nincs TV-m. Így ez a legolcsóbb megoldás, mindemellett tökéletesen üzemel. Játékoknál is, sorozatoknál, filmeknél is hibátlan.

Közben találtam valamit Mac-re: Prismatik. Viszont virtuális gépen hiába telepítettem fel az arduino driverét, nem ismeri az eszközt. A program elindul, elég puritán az ambiboxhoz képest.
Majd élesben talán sikerül valamit kezdeni vele, de az még odébb van.

(#362) aboriginal74 válasza Indiant (#317) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Szia! Érdekelne egy rövidebb leírás, mert én is hasonlóan akarom megcsinálni, a felszerelés adott!
Köszönööm előre is! :R

i don't know, but i need energy

(#363) Indiant válasza aboriginal74 (#362) üzenetére


Indiant
addikt

Szia! Ha vágod a franciát az sokat segít. Vagy fordíttasd le angolra.[link]

(#364) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Üdv.
Lenne 2 (lehet noob) kérdésem:
- Csak hdmi-hdmi összeköttetésen megy a monitoron, vagy dvi-hdmi kábelen is?
( Nem egy kula a házam, de a berakott vga-n (1060), annyira "elcsúszva" jön ki a hdmi csatlakozó, hogy nem tudom bedugni rendesen a hdmi kábelt. Ki kéne vágni azt a lemezt a házból, lemezollóval. Így meg inkább a dvi csatlakozóra dugtam dvi-hdmi kábelt. Ha nagyon muszáj lesz, kivágom azt a lemezt a csatlakozónál..., De ha megy dvi-hdmi kábelen is, akkor ok. )
- Milyen hosszú usb (vagy vezérlés) vagy táp kábel amit még "elbír", amin keresztül vezérelné a monitort, vagyis tv-t? Ugyanis ha megoldanám ezt a tv-re is, ami ~5m a géptől, akkor menne azon is a led vezérlése? Tehát a Gnd és a 6-os láb-ra, ha tennék ~5m "tyúkbelet", a tápot meg az arduinot a tv mögé, akkor még működne? Vagy a kábel hossza miatt késne a jel, vagy gyengülne, s ez miatt akadna, villogna vagy vmi probléma lenne?
Lehet noob, láma kérdés,.de nekem ez a nagy távolság lenne az egyik problémám.
Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#365) RazoR


RazoR
veterán

Megjött a Led szalag, jól értem, hogy a csatlakozóba gyárilag bekötött piros-fehér és ami nincs bekötve a csatlakozóba piros-fehér az ugyanaz a +5V és GND? :B

(#366) Indiant válasza RazoR (#365) üzenetére


Indiant
addikt

A led szalagra rá van írva a három kábel kiosztása. (és iránya)

(#367) RazoR válasza Indiant (#366) üzenetére


RazoR
veterán

semmi, rájöttem közben...

[ Szerkesztve ]

(#368) Dreamer88


Dreamer88
újonc

Minden tiszteletem BullZeye-nak a kiváló és tartalmas cikkért!

Abszolút kezdőként gondoltam megpróbálkozok én is vele azonban kérnék egy kis segítséget.
Forrasztáshoz egyáltalán nem értek úgyhogy se az alkatrészek, se a környezetem nem köszöni meg ha megpróbálom a led szalag részeit forrasztani.

Ahogy BullZeye is írta, csak 4 pines led toldó csatlakozókat lehet neten találni. Éppen ezért kérdezném hogy milyen 4 ágas led szalagot ajánlanátok amivel működik ez a projekt?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#369) Indiant válasza Dreamer88 (#368) üzenetére


Indiant
addikt

..én 3 pin-eset használtam.

(#370) Dreamer88


Dreamer88
újonc

Leírom ide hátha másnak is hasznos aki később olvassa a hozzászólásokat

Felvilágosítottak hogy azért 3 pines szalag jó ehhez mert annál lehet egyedileg programozni minden ledet. A 4 pines változatnál minden led csak ugyanúgy tud világítani, így az ehhez a projekthez nem jó.

Most már csak az egyik képen látható 3 pines, fehér csatikat kell megtalálnom és kezdődhet a móka

(#371) Devil Smile válasza Dreamer88 (#370) üzenetére


Devil Smile
őstag

A 4pines RGB (Red, Green, Blue, GND) a 3 pines (+,-,adat) a programozhato szalag..
es a 3 pines kb 5x annyiba is kerul.. :)

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#372) RazoR


RazoR
veterán

Nem tudom, hogy esetleg érdekelne-e valakit egy új Sainsmart Uno (Arduino)?! 2,5 hónap alatt ért ide, de közben feladott egy másikat is az eladó, nekem meg felesleges kettő!

(#373) mgergo76 válasza Dreamer88 (#370) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Gugliba írd be: 3 pin led connector
Szemezgess a találatok közt. :)

Üdv: Gergő

(#374) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Én is belevágtam ebbe a projektbe. Megvan a ledszalag, arduino, táp. Össze is állítottam, a neopixel teszt szépen lefut.
Ezután jött az ambibox játék. Azt mondja az ambibox, hogy device connected, de egy fia LED-et nem kapcsol be, akármit próbálok. Ennek vajon mi lehet az oka?

De a legnagyobb kérdés, hogy benéztem-e valamit. Libreelec-kel szeretném használni, de S905X-es box-szal. Lehetséges ez? Mi kell hozzá?

(#375) BullZeye válasza Celtis (#374) üzenetére


BullZeye
veterán

Hyperion fut azt hiszem Librelecen is, ha esetleg sikerül jelezz vissza kérlek, mert engem is nagyon zavar már a windows egy HTPChez, így váltanék én is.

(#376) Celtis válasza BullZeye (#375) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, kísérletezem a hyperionnal, de itt is az a gond, hogy meg sem nyikkannak a LED-ek. A hyperion addonhoz van egy webszerver, amiben lehet tesztelni, fix színt beállítani, meg ilyen karácsonyfa effekteket elindítani. Amikor először rátaláltam erre, akkor működött minden, de azóta semmi. Nem értem. Valahogy debuggolnom kell.

[ Szerkesztve ]

(#377) Celtis válasza Celtis (#376) üzenetére


Celtis
veterán

Most nekiláttam, hogy debugoljam, erre nekiállt rendesen működni.
Azt már látom, hogy a színek beállítása nem lesz egyszerű.

(#378) BullZeye válasza Celtis (#377) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha pl zöld helyett kék a szín, az Ambiboxban állítható, finomhangolás meg igen, nem egyszerű.

(#379) Celtis válasza BullZeye (#378) üzenetére


Celtis
veterán

Az alapszíneket sikerült rendbetenni. Az árnyalatokkal lesz gond. Nem tudom van-e hozzávalami jó kalibrációs eljárás.
Mondjuk egyelőre úgysem tudok foglalkozni vele sajnos.

(#380) RazoR


RazoR
veterán

Ha lezajlanak a vizsgák én is belevágok végre! A leírás még aktuális?

(#381) werszomjas


werszomjas
őstag

Ha vki vállalna Budapesten ilyen Ambilight rsz építést és beállítást dobjon egy pü-t, szeretnék egyet a TV-mre, de nem nagyon van időm küzdeni vele, természetesen fizetnék érte. :K

üdv

(#382) RazoR válasza RazoR (#380) üzenetére


RazoR
veterán

Erre valaki? Vagy csináljam meg és majd kiderül?

(#383) BullZeye válasza RazoR (#382) üzenetére


BullZeye
veterán

5 hónapja csináltam újra az enyémet költözés miatt, ugyanezen leírás alapján.

Ha lesz időm, akkor Raspberry PI-t fogom rákötni TV-re, és kipróbálom hyperiont, de az nem egyhamar lesz.

(#384) RazoR válasza BullZeye (#383) üzenetére


RazoR
veterán

Arról is lesz leírás? :B
Az Arduino-s verzió nekem a PC-n lesz a monitoron, de RPi-vel TV-zek LibreElec-el, bár nem tudom, hogy a kettő együtt megy-e.

(#385) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Másnál is okozott problémát a legutóbbi windows 10 frissítés?
Nálam azóta megállt az AmbiBox. Elindítom, kiül az ikon az óra mellé és kész. Se beállítani, se semmit nem tudok vele csinálni. Jobb vagy bal klikkre nem reagál, csak a feladatkezelőből tudom kilőni. Kompatibilitás és rendszergazdai futtatás nem segít.
Valakinek ötlete?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#386) BullZeye válasza chris-v (#385) üzenetére


BullZeye
veterán

Passz, én 2 hete tértem át LTSB windows 10-re, amire nem jönnek a csili vili updatek.

(#387) chris-v válasza BullZeye (#386) üzenetére


chris-v
senior tag

AmbiBox-on kívül mivel lehet még vezérelni a led szalagot, úgy hogy nem plugin-ként működik?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#388) BullZeye válasza chris-v (#387) üzenetére


BullZeye
veterán

Hyperion, boblight, de google talán dob ki újabbakat.

(#389) chris-v válasza BullZeye (#388) üzenetére


chris-v
senior tag

Hyperion és a Boblight is csak Kodi-val megy, nem?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#390) BullZeye válasza chris-v (#389) üzenetére


BullZeye
veterán

Egyiknek sem előfeltétele a Kodi, csak a windowed fullscreen mode, amit most már szinte minden támogat, játékok is.

(#391) chris-v válasza BullZeye (#390) üzenetére


chris-v
senior tag

Azt hiszem kezdem elveszteni a fonalat :DDD
"windowed fullscreen mode"-ról nem is hallottam még, azt se tudom mi az. :U
MPC-HC tudj ezt? Nem találtam erre infót.

Boblight és a Hypercon pedig nem túl egyszerű. Azt hiszem alszok rá egyet, mert már nem fog az agyam.

Illetve van még a Prismatik ami egész jónak tűnik, de hiába állítgatom, nem történik semmi, csak sötétség van.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#392) RazoR válasza BullZeye (#390) üzenetére


RazoR
veterán

Ez az arduinos verziónál is követelmény?

(#393) chris-v


chris-v
senior tag

Nos, a windows 10 / 1803-as frissítés tett be az Ambiboxnak.

Ahogy a neten nézelődtem, a legjobb alternatíva a Prismatik lenne, de egyszerűen nem akarnak a ledek világítani. Pedig van egy kis leírás is kóddal, de hiába.

Próbálta már valaki Prismatik-kal?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#394) chris-v válasza chris-v (#393) üzenetére


chris-v
senior tag

"És lőn világosság" :))

A port sebességével volt a probléma, nem írtam át 115200-ra :B :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#395) chris-v


chris-v
senior tag

Ezzel a kóddal és az alábbi beállítással tökéletesen működik újra az arduino szett :)
Ha az itteni leírással készült a szett, akkor add meg a ledek számát, és a PIN-hez pedig 6-ot írj

Aztán Prismatic telepítése, majd beállítás:

1) configuration wizard
2) "No Lightpacks Connected" -> tovább
3) Adalight
4) COM3 (vagy amelyik porton van az arduino) / Baud rate 115200 / Color Format RGB
5) Válaszd az Andromeda lehetőséget alá beírva hány led van, vagy add meg körben a ledek számát
6) kész :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#396) BullZeye


BullZeye
veterán

Raspberry Pi nem vált be mint média lejátszó, most rendeltem egy S912 amlogicos boxot, amire van coreelec.

Hyperionhoz találtok jó leírást, amihez arduino kell?

(#397) Celtis válasza BullZeye (#396) üzenetére


Celtis
veterán

Egyéb elfoglaltságom miatt nem tudtam foglalkozni ezzel a témával egy ideje. Legutóbb ott tartottam, hogy ha a hyperion addon be volt kapcsolva, akkor elég rövid időn belül lefagyott a box. Most újra elővettem, és sajnos ugyanaz a helyzet. Utánaolvasva kiderült, hogy amlogic boxokon nem megy a hyperion, legalábbis Libreelec és társai alatt :( (androidon nem tudom mi a helyzet).

Van remény, de megoldás egyelőre nincs.

(#398) BullZeye válasza Celtis (#397) üzenetére


BullZeye
veterán

Arduinohoz fw fájlt találtam már. Boxra gondolom addon telepít.
És ezen kívül kell még valamit mókolni vele? Fájlokat cserélgetni, másolgatni stb?
Vagy csak bemásolom a hyperion configot amit progival készítek, és ennyi?

(#399) Celtis válasza BullZeye (#398) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, így. De miért kérdezed, te írtad a cikket, ami alapján én is csináltam?

A legproblémásabb rész a hyperion config. Eleve az a verzió kell, ami ismeri az AML grabbert (Hyperion config LE). Továbbá az összes hyperion konfig jar amit próbáltam bug-os. Jellemzően nem töltik be az elmentett konfig fájlt. Néha újraindítás után a kilépés előtt kiválasztott konfigot töltik be, de ez sem mindig működik. Ha meg be is tölti a konfigot, a port és baudrate beállítás mindig elveszik.

De még egyszer. Semmit nem ér az egész, mert jelenleg Amlogic (S905, S912 stb) boxokon nem működik stabilan a hyperion addon.

(#400) BullZeye válasza Celtis (#399) üzenetére


BullZeye
veterán

Cikket 3 éve írtam, és Windows 10 + Ambibox progikhoz.
Linux + Hyperionnál pedig ahogy utánanéztem egy fokkal bonyolultabb mint a Windowsos megoldás, vagy csak annak tűnik.

Amúgy hyperionnaál tényleg nincs megoldás arra, hogy sarkokban ne 3 egymást teljesen fedő téglalap legyen ugyanazt a képet lopva?

Configuráláshoz van egy tool, ezzel nem tűnik bonyolultnak HA tudod, hogy pontosan mid van, és mit kell beállítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.