Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Dhampir válasza occam (#650) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez kettő pont puszta :D

[ Szerkesztve ]

(#652) anntena


anntena
újonc

Áprilisi nightlyban láttam magyar nyelvet, nem azért nem adták még ki mert nincs
lefordítva, az egyébként is max. 4 órás meló lenne sörrel, szotyival együtt.
Tegnap óta nem megy a marketplace a telefonomról, mindenhol más gépeimen PC, tablet viszont igen.
Ez azt jelentheti legrosszabb esetben, hogy IMEI alapján kitiltottak onnan.
Úgyhogy semmilyen új programot nem lehet rátelepíteni, csak azok vannak rajt amiket azelőtt fejből rápakolásztam ez kb. fele annak ami az 1.3 idejében megvolt.
Azt bánom, hogy nem vettem még egyet 10 egresér akkor akcióban, mert kettőt akartam, most nyugodtan visszatehetném az 1.3 -t és ha azzal se tudnék belépni a marketra akkor kiderülne mi az ábra.
Átment-e az Alcatel Bözsi nénibe?
Mindenesetre ha kiadják az upgradet sokan megbánják majd akik eladták azonnal mert szerintem a 2.0 -s verzió sokkal jobb lett.

(#653) anntena


anntena
újonc

Aki még nem találkozott volna ezzel az írással annak mindenképp érdemes elolvasnia.

[link]

(#654) Dhampir válasza anntena (#652) üzenetére


Dhampir
félisten

Ahhoz képest, hogy itt kissé kioktató hangvételű szájízzel azt írtad korábban, hogy Elég sok fals infó kering itt a topikban és nemcsak ebben a témában. Túl sok is talán de nem részletezném ezeket, mivel mindig heves ellenállást tapasztalok a tudatlanok és ostoba fajankók táborából. Inkább haljanak meg csak hülyén, hiszen nekik is jobb ez így, mint önerőszakkal módosítani az álláspontjukon, sok átalvatlan éjszaka után. , lásd be, hogy azért elég kutyául beleszaladtál ebbe. :(

(#655) janaman01


janaman01
addikt

na gyerekek felpattintottam rá az android 4.3 at , igaz magyar nincs benne, de a morelocal 2 vel lehet egy kicsit javitani rajta, azaz amit a playról fellöksz, és benne a magyar lokalizáció, az magyar is lesz, nyilván a morelocal 2 höz kell egy root is, de a kinguser apk megoldja ezt is...mi mondjak a droid ezerszer gyorsabban fut a telón mint a firefox os...a róka alatt a képek betöltése kriminális...

orosz barátainknál kapható a droidos verziója...köszönet a romért nekik :)

érdekes dolog...a középső gombtól balra eső gomb a vissza , illetve a jobbra eső pedig a menü gomb, ami felfestését elhagyták lévén , a firefox nem használja, viszont a droid használja és tökéletesen müködik is, azaz rezeg is mindhárom...tehát a a panelen a funkció müködik

pár screenshot..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#656) janaman01 válasza janaman01 (#655) üzenetére


janaman01
addikt

ja és itt a magyarázat :DDD , ha valaki nem jártas a romozgatásban ne nagyon kezdjen bele, mert engem is megizzasztott,, pedig egy jópár telót már szétromoztam :DDD driverekre nagyon ügyelni főleg winfos 8.1 alatt...aláiratlan driverek telepitését kell használni win 8, 8.1 alatt !!!!!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#657) janaman01 válasza janaman01 (#656) üzenetére


janaman01
addikt

ja most olvasom,hogy valakiemlitette fentebb hogy nem megy a hivás...na igen az az izzasztó része ..
de megy tökéletesen,(raktam bele egy simet mint látszik is, a rom flash után nem lesz térerő, a leirás második részénél upgradeli fel szerintem a modemet ) sőt minden megy rajta tökéletesen :) ezerszer gyorsabb mint a fire os...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#658) Dhampir válasza janaman01 (#657) üzenetére


Dhampir
félisten

ja most olvasom,hogy valakiemlitette fentebb hogy nem megy a hivás...na igen az az izzasztó része ..

A Firefox OS-en, ha néha hibákkal is, de azért megyeget rajta a hívás. :)

Én kimondottan örülök annak, ha nem kell fúrni-faragni a telefont, gyári Androidos mobilt sem szoktam. Régen az Xperia X10 Mini Prora és X8-ra rátettem valami "sokat tudó" Launchert, de utána visszatértem a gyári alapra.

Nálam a sebességgel semmi gond nem volt, "fürge rókalábak" osonnak a telón.

Biztosan lesz, aki örül majd annak, hogy mindenre alkalmas lesz ezután a telefonja a "megandroidozás" után, csak pont az alapfunkciót (hívás) nem lesz képes ellátni. :D

(#659) janaman01 válasza Dhampir (#658) üzenetére


janaman01
addikt

látom nem nagyon olvasod a soraimat, illetve nem nézed a képeket , a térerő ikon ott virizsol fent ha sim kártyát betolom,( gyengébbek kedvéért a wifi jel és az akku % os kijelzés között) ott van az összes elérhető hálózat is, azaz a hivás is tökéletesen megy rajta!
és mint irtam az orosz leirás két részböl áll , egy rom flash, illetve egy ota frissités, nos a rom flash után hiába raksz bele simet, nem lesz térerő, sőt imei sem, ha az orosz leirás második részét is sikeresen végigvitted, utána már lesz imeid, és térerő is , és bárkit hivhatsz

ja és legalább a droidban egy ilyen kis apróság mint zseblámpa is megy, a fire os meg egy rakat fosh ..kb.ennyi ;]

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#660) Dhampir válasza janaman01 (#659) üzenetére


Dhampir
félisten

ja és legalább a droidban egy ilyen kis apróság mint zseblámpa is megy, a fire os meg egy rakat fosh ..kb.ennyi

A Firefox OS iránt érdeklődők nevében is köszönöm a magvas gondolatokat kifreccsentő zárómondatot. :U

Kritizálni, degradálni, trágárkodó beszólásokkal illetni a Firefox OS-t könnyen lehet, de ahhoz már nincsen kurázsi, hogy a fejlesztésébe bekapcsolódva jobbá lehetne tenni a rendszert.

Ezért megvenni ezt a telefont, hogy ráerőszakolja valaki a droidot 512 MB RAM-al, amikor kismillió jobbnál-jobb Androidos mobilt kapni... kíváncsi leszek, hogy mikor fog belassulni rajta az Android. :)

[ Szerkesztve ]

(#661) janaman01 válasza Dhampir (#660) üzenetére


janaman01
addikt

Bocsánat , de nevetséges , az is hogy néha a fitefox alatt a képeket a galériában úgy tölti /adja be mintha egy betárcsázós modemmel internetről szedném le :D, mindegy is csak belinkeltem a dolgot, hátha valakit érdekel, de szerintem megcsinálom még a magyarositást (édesanyámnak vettem a telót) és léptem is , nem zavargok itt, bocsánat ha sértően viselkedtem !

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#662) Dhampir válasza janaman01 (#661) üzenetére


Dhampir
félisten

A régi Firefox OS valóban több sebből vérzik, de nem is csoda, hiszen még fejlesztés alatt áll.
Az sem biztos persze, hogy valaha is tökéletes lesz.

Alternatívaként rá lehet tenni az Androidot, ha azzal jobb lesz és gondolom, hogy sokan meg fogják próbálni "használhatóbbá" tenni a telefonjukat, de pont az Android az, aminek manapság egyre nagyobb a memóriaéhsége.

Lehetségesnek tartom, hogy ezzel a telefonnal az orosz optimalizált Androidos kiadás valamiféle csodát tesz, és örülök annak, hogy jobban ki tudod így használni a telefonodat. Szíved joga azt tenni vele, amit szeretnél, hogy élvezni tudjad a mobilodat. :)

(#663) Warton válasza janaman01 (#655) üzenetére


Warton
őstag

Lassan lehet dobom a telefont, mert eléggé kényelmetlen, úgyhogy lehet, hogy mókából rárakok egy ilyet, bár én még sosem romoltam telefont és még oroszul se tudok...

(#664) Dhampir válasza Warton (#663) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ilyen bizonytalan eredetű Androidba beletehetnek bármilyen kémprogramot, mint ahogyan kínai mobiloknál is előfordul.

(#665) janaman01 válasza Dhampir (#664) üzenetére


janaman01
addikt

mint ahogy beletehetnek a firefoxba is...

ááá csak az időmet pazarlom itt..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#666) gidalight válasza janaman01 (#665) üzenetére


gidalight
tag

Mindenképpen várjuk a magyar leírást, előre is köszi a munkádat!

@Dhampir: A topik címe Fire E, nem pedig fxOS, így ennek a modnak mindenképpen helye van itt:)

(#667) Dhampir válasza gidalight (#666) üzenetére


Dhampir
félisten

A topik címe Fire E, nem pedig fxOS, így ennek a modnak mindenképpen helye van itt

Látom, hogy nem olvastad ezt, idézem:

A régi Firefox OS valóban több sebből vérzik, de nem is csoda, hiszen még fejlesztés alatt áll.
Az sem biztos persze, hogy valaha is tökéletes lesz.

Alternatívaként rá lehet tenni az Androidot, ha azzal jobb lesz és gondolom, hogy sokan meg fogják próbálni "használhatóbbá" tenni a telefonjukat, de pont az Android az, aminek manapság egyre nagyobb a memóriaéhsége.

Lehetségesnek tartom, hogy ezzel a telefonnal az orosz optimalizált Androidos kiadás valamiféle csodát tesz, és örülök annak, hogy jobban ki tudod így használni a telefonodat. Szíved joga azt tenni vele, amit szeretnél, hogy élvezni tudjad a mobilodat. :)

Lényegében azt tesztek rá, amit akartok. Remélem, hogy a Firefox OS frissítését is adja majd a gyártó.

Ez talán csak az én kínom, de szinte minden Androidos topicból a buherálás, ROM-csesztetés folyik, ilyen-ROM-olyan ROM, tőlem piszkálhatjátok, ha számotokra megéri a ráfordított időt.
Mivel rengeteg olcsó Androidos mobil létezik, az Alcatelnek is, így (engem) jobban érdekel a Firefox OS.

[ Szerkesztve ]

(#668) Airedhyal válasza janaman01 (#656) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Ez a leírás egyelőre nem használható. a SUGAR QCT_SP már nem fogadja el a név/jelszó párost.

(#669) tmp0124 válasza Airedhyal (#668) üzenetére


tmp0124
tag

Akkor nem tudom beüzemelni a telefonálás-mobilnet funkciót android alatt? Ne is próbálkozzam? Úgy látom az oroszok is panaszkodnak, hogy nem fogadja el a név/jelszót...
Egyébként hogy is van ez az egész? Azt gondoltam, hogy ha az androidon van driver hozzá, akkor működik a modem... de ezek szerint valami több kell? firmware frissítés a modemen? vagy mi az amit név és jelszó megadásával kell kiharcolni?

(#670) Airedhyal válasza tmp0124 (#669) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Passzolom.
Nekem elindult a telefon az upgrade nélkül is, de nem volt benne sim akkor, és kapásból frissítettem.

(#671) consono válasza tmp0124 (#669) üzenetére


consono
nagyúr

A modem rész az külön gép a gépben, független OS-sel, firmware-el. (A rild ezzel beszélget) Ezt nem tudod a megfelelő állapotra hozni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#672) Warton


Warton
őstag

Azt tudja valaki, hogy a telefon miért nem látja a UPC Wi-Free-t? :F Illetve, lehet ezzel valamit kezdeni?

(#673) Dhampir válasza Warton (#672) üzenetére


Dhampir
félisten

Firefox OS alatt nem látja?

(#674) Warton válasza Dhampir (#673) üzenetére


Warton
őstag

Ez a telefon nem látja, semmilyen hackelést nem csináltam rajta....még.

A Szifon látja, a bnőm droidja szintén látja.

(#675) Dhampir válasza Warton (#674) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudom mi lehet az oka, talán egy guru majd okosabb lesz. :-(

Én azért nem piszkálom, mert az Xperia E4 mellett felüdülés használni, pedig az sem lassú, de a Róka gyorsabb, szebb fényképeket készít, a hangszórója is jobb.

A korábbi leejtésből származó krómhatású keret megrepedését smirglivel eldolgoztam, így csak kopottasnak látszik azon a ponton.

[ Módosította: crey ]

(#676) Kelta


Kelta
tag

Üdv!

Facebook-kal mit csináltok,hogy hangjelzéssel jelezzen üzenet érkeztekor? Fut a háttérben az alkalmazás?

(#677) sz.balazs.95 válasza Kelta (#676) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Tudtommal nem tud a háttérben futni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#678) Kelta válasza sz.balazs.95 (#677) üzenetére


Kelta
tag

És ez itt a probléma. Messenger meg nincs rá. Email-t sem épp valós időben frissít.

(#679) sz.balazs.95 válasza Kelta (#678) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, mivel egy webes alkalmazásról beszélünk, azaz ugyanaz gyakorlatilag, mint a Facebook weboldala, csak becsomagolva egy webapp-ba.

messenger van rá, ha megnyitod a messenger.com-ot, és kitűzöd a kezdőképernyőre.
Az egy jó kérdés, hogy a messenger féle webes értesítéseket támogatja-e, azt ugyanis nem próbáltam FxOS-en, de mindenesetre PC-n működik Firefox-szal.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#680) Kelta válasza sz.balazs.95 (#679) üzenetére


Kelta
tag

Facebook messenger-re gondoltam. Az sajnos nincs. Az asszonynak van alcatele, neki próbálok felkutatni néhány klienst.

(#681) sz.balazs.95 válasza Kelta (#680) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, én is arról beszélek.
A webes verziója a messenger.com, egy ideje már szinte kizárólag csak ezt használom PC-n....

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#682) szupermacs


szupermacs
veterán

Sziasztok. Van még olyan akinek gyári FFOS van a telefonján? Mennyire smooth a rendszer és mennyire frissítik? Érdemes manapság még beruházni ilyen telefonra? Már eltelt egy kis idő a megjelenés óta, szívesen olvasnék tapasztalatot a rendszerről ha van változás.

(#683) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#682) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Lényegi változás nem történt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#684) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#683) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor ez is halott. :( Pedig olyan szép a felülete és maga a telefon is. Valaki gyúrhatna belőle egy androidos launchert! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#685) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#684) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Egyébként ha csak a gyenge hardver és a nehezen érkező frissítések tartanak vissza, akkor van további két opció:

Egyrészt ott a GeeksPhone Android-Fx dual boot telója;
Másrészt Nexusokra fel lehet tolni a Firefoxot.

Egyáltalán nem halott, csak az OEM-ek nincsenek rámozdulva a TCL-en kívül. ¯\_(ツ)_/¯

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#686) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#685) üzenetére


szupermacs
veterán

Nexust venni emiatt kicsit drága buli lenne, a másikat amit említettél nem tudom mennyibe kerül, amazonon már nem lehet kapni. De köszönöm a tippeket!

(#687) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#686) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, kicsit drágák, de gondolj bele:
Ha esetleg nem jönne be, még mindig ott van mindkét esetben b tervnek az Android használata. ;)
ráadásul a GeeksPhone esetében még ROM cserélgetéssel sem kell vacakolni.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#688) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#687) üzenetére


szupermacs
veterán

Igaz, hogy ott van még az android. Pár napja néztem Nexus 4-et itt aprón 40K-ért. Annyit még meg is érne nekem, nagyon tetszetős kis telefon, de tényleg nem szeretnék olyat, amiben gyengébbek a kamerák, mint az enyémben. Sajnos nekem ez elsődleges célpont. :( Másodtelefonnak meg kicsit drága mulatság lenne.

(#689) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#688) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

úgy már végülis igaz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#690) szupermacs


szupermacs
veterán

Üdv újra!
Hála Dhampir kollégának, ma boldog tulaja lettem a telefonnak. Neki is állok a belakásnak és tesztelésnek. Első dolog amit észrevettem, hogy a zenelejátszója jobb, mint ami az androidos gyárim volt. A sebességgel eddig nincs gond, párszor megröccen amíg be nem tölt mindent az adott alkalmazásokban, de utána minden rendben megy. Remélem még élni fog a topic és nem kell egyetlen embert zaklatnom majd a PM-ekkel! :DDD

(#691) Dhampir válasza szupermacs (#690) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélem, hogy nem csalódsz benne.

Bízom abban is, hogy a német piac után, mihamarabb elküldi az Alca a frissítést.

(#692) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#690) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A zenelejátszó felületét én is szeretem a Firefox OS-ben :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#693) szupermacs válasza Dhampir (#691) üzenetére


szupermacs
veterán

A kérdés már csak az, hogy mikori a frissítés amit német barátaink megkaptak. Mondjuk amíg nem fejlesztenek a platformra, azt hiszem ez is elég lesz.

(#694) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#692) üzenetére


szupermacs
veterán

És zárolt képernyőről is vezérelhető a zenelejátszó! Nagy taps nekik! :D Ez hiányzott a droidom gyári lejátszójából.

(#695) Dhampir válasza szupermacs (#694) üzenetére


Dhampir
félisten

:))

(#696) szupermacs


szupermacs
veterán

Na első kérdésem:
Letöltöttem egy Loqui IM appot a telefonra, amivel üzeneteket lehet küldeni (Facebook, Hangouts). Viszont nem tudom, hogyan kellene bejelentkezni a Facebook profilomba vele. Valaki esetleg használja ezt, vagy tudna ajánlani egy olyan appot amivel lehetne használni a facebookot úgy, hogy üzeneteknél értesítést küldjön? Tudom, hogy webappokkal dolgozik az oprendszer, de hátha valaki tud megoldást.

Illetve még az, hogy a zene appot ami gyárilag a telón van, szeretném kitenni a kezdőképernyőre, de nem tudom, hogyan kell... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#697) szupermacs


szupermacs
veterán

Hangoutsba sikerült belépnem most az appon keresztül, végre jönnek az értesítések, viszont facebook chat nem akar menni. Ha ezt megoldanám, máris olyan boldog lennék, hogy nem is akarnám használni az elsődleges telefonomat! :D :DD

(#698) szupermacs


szupermacs
veterán

Siker! Ha valakit érdekel (igaz, hogy harmadik féltől származó külsős app) akkor ajánlom nektek a fent említett üzenetküldőt. Sikerült belépni a facebook chatre is, tökéletesen működik eddig amennyit használtam (pár üzenet volt csak).
Viszont az ikonos-kezdőképernyős kérdés még mindig áll, de nekiesek és próbálkozom még. :DDD

(#699) szupermacs


szupermacs
veterán

Esetleg valaki tudja, hogy az értesítési ledet hogyan lehet beállítani egy külsős apphoz? Vagy ha az appon belül nincs ilyen beállítási lehetőség akkor felejtős?

(#700) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#699) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem ha az app nem támogatja, akkor utólag nem lehet megoldani. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.