Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dhampir válasza ctvagyok (#100) üzenetére


Dhampir
félisten

Fogyasszák csak, van amiben visszalépés az 520-hoz képest:

Kamera terén sem virít a kütyü, az 1/4"-es szenzormérettel megáldott 5 megapixeles fényképezőgép fixfókuszos, így a makró felvételeket gyorsan el kell felejteni. A videózási képességeket sem kell éltetni, a készülék 854 x 480 pixel felbontásban tud rövidfilmeket rögzíteni.

Kisebb belső tárhely; 8GB helyett 4GB, IPS-kijelző helyett TFT... hiába 4 magos,népvakításnak persze tökéletes a né'mag.

Lumia 530 és 520 összehasonlítás

Hivatalosan is bemutatkozott a Nokia Lumia 530

(#102) etohun


etohun
aktív tag

Tényleg fos, méghozzá nem is akármilyen. Igazi nagybetűs FOS! 1 napig én is próbáltam megismerkedni a rendszerrel y300-on. És amikor az alkalmazásboltot megláttam. Na az aztán a sz*r a tarisznyában! Azóta azzal riogatok másokat az osztályban h az ő telefonjukra is felhúzom. És az mindent elmond róla, hogy félnek tőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103) lolal válasza etohun (#102) üzenetére


lolal
senior tag

Én is leszaroztam ezt az ótvar ganéj rendszert erre kaptam egy warnt :U . Erre tényleg nem lehet mit mondani kedves mobilaréna :) . A mobilos társadalom egyik szégyenfoltja ez a rókás hányadék :W

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#104) ctvagyok válasza Dhampir (#101) üzenetére


ctvagyok
őstag

De az 520 2 év garival már drágább ha így nézzük. Az lenne a helyes ha a lumia 530 beállna az őt megillető 20k-s árára. Persze én is a Lumia 520 at venném, de annak is megvannak a hibái azért. Normális garival az 520 is 28k kb. Persze garázsosan azis megvan 20kból simán. De az 520 ugye kifutó modell.

(#105) Dhampir válasza ctvagyok (#104) üzenetére


Dhampir
félisten

Korábban a T-Mobile webshopban kártyásan 30.000 Ft volt az Xperia M, annyiért az sem volt rossz vétel, el is kapkodták.

(#106) cigam válasza lolal (#103) üzenetére


cigam
félisten

Ezért a jelzős szerkezetért is megérdemelnél egyet. Azért mert szinte hisztériásan szidjátok válogatott szitkok közepette, még nem feltétlen lesz igazatok. De még ha igazatok is van. Ebben a stílusban (ha egyáltalán annak lehet nevezni) nem lehet komolyan venni a véleményeteket.

Ugyanakkor nagyon kíváncsi vagyok valós, mindennapi használat során megtapasztalt dolgokra. Ezekről itt szinte nem olvastam semmit.

Sose mondtam azt, hogy ez a best buy, must have (de szép magyar szavak), vagy hogy valóban megéri a 40k-t. Ugyanakkor zsigerből, észérvek, tények nélkül csak vagdalózni ... Pl. Nemrég írta valaki, hogy "felháborítja" hogy csak 512MB van benne. De miért is? 1.3-as FOS-on, a jelenlegi app(vagy inkább WEBoldal?) választékkal mire nem elég? Milyen problémát okozott neki? Ez nem derült ki a hozzászólásából. Innentől pedig annyi haszna van, mint amikor az első hozzászóló azt írja be hogy "Első... :D"

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#107) lolal válasza cigam (#106) üzenetére


lolal
senior tag

Igazából azért szidom mert nincs ennek a rendszernek létjogosultsága sem pedig jövője. De lehet tévedek :) . Másik meg pofátlanságnak vélem , hogy 40.000 forintot elkérjenek érte amikor sokkal jobbat lehet ezért az összegért venni. De az sem utolsó , hogy elvileg ez egy referencia készülék lenne ahhoz képest pedig nem erősíti a tudatod hogy a Firefox "OS" egy jó rendszer hanem saját magát szembeköpi :W

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#108) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nekem nagyon tetszik ez a készülék!

(#109) etohun válasza cigam (#106) üzenetére


etohun
aktív tag

Én egyedül azért szidom mert használtam és életem legrosszabb mobilos tapasztalata volt. Még egy 10 éves telefonon sem kell 2-2,5 percet várni arra, hogy az egyébként nem alap, ( :O mivel olyan nincs) fájlkezelő betöltse a fájljaimat, mappáimat.
Én tényleg nagyon kíváncsi voltam rá, és nagyon jó érzéssel álltam hozzá, de a legnagyobb jóindulattal sem tudok kellemes tapasztalatokat felsorolni.

[ Szerkesztve ]

(#110) Dhampir válasza turbulencia8 (#108) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem is tetszik, sok embernek még ilyen szintű mobilja sincsen.

(#111) Csapoati válasza Dhampir (#110) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem ezzel van a gond, hanem hogy ilyen áron ettől lényegesen jobbakat is lehet kapni. Az oprendszer meg számomra látszólag semmi pluszt nem nyújt a többihez képest.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#112) Dhampir válasza Csapoati (#111) üzenetére


Dhampir
félisten

Megértelek. Viszont akinek Firefox OS kell, mert szeretné kipróbálni és remélhetőleg a szolgáltatóknál kicsit később olcsóbban is hozzájuthat, az be fogja szerezni.

Másrészt az OS-t is fejlesztik folyamatosan, ezért várhatóan majd lesz erre a készülékre optimalizáltabb kiadás is.

(#113) Neurotoxin válasza dreamdancer (#10) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Az egyik csajnak a cégnél volt egy első generációs FF mobilja, narancssárga színben. Állandóan nyaggatott, hogy rakjak rá valami játékot, Cut the rope pl volt, de a rendszer úgy összességében laggolt, mint a rétestészta.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#114) janeszgol válasza Neurotoxin (#113) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is a Cum of the Répát tettem volna fel a kolleginának.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#115) domperke válasza etohun (#109) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Csatlakoznék.Az első szériás ff os mobilt én is kipróbáltam hát életem legnagyobb baklövései közé került be. Lassú,szaggat netezni( is) kín volt vele . Azóta ez egy picit fejlettebb készülék de messze vannak még attól hogy használható rendszert rakjanak össze.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#116) Warton


Warton
őstag

Tegnap vettem ilyen csodát.

Eddigi tapasztalatok: én spec nem érzem, hogy akadozna normál használat mellett persze, a gyümölcs szeletelős játéknál azért volt egy-egy döccenés, de csak az elején aztán viszonylag simán megy minden.

A marketplace-n belül valóban nagyon kevés app van, de azért minden fontosabb dolog ott van.

(#117) Dhampir válasza Warton (#116) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönet a beszámolóért! :)

(#118) kulagépv2


kulagépv2
újonc

...

[ Szerkesztve ]

(#119) Warton válasza Dhampir (#117) üzenetére


Warton
őstag

Annyi időm nincs, meg nem is fizetnek érte, hogy komolyabb beszámolókat írjak. Meg aztán nem is tudtam vele sokat foglalkozni.

A levelező app viszont botrány, na az tényleg lassú, szinte kivárhatatlan idő, mire olvashatóvá válik egy egyszerű email csatolmányok nélkül.
Jah, és olyan bugba is belefutottam, hogy a névjegyzékből nem tudtam hívni senkit sem. :U Úgyhogy újra kellett indítanom és csak utána tudtam újra telefonként is használni a készüléket.

(#120) Dhampir válasza Warton (#119) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha itt őszintén megosztasz néhány használati tapasztalatot, akkor már azzal sokat segítesz a Firefox OS iránt érdeklődőknek.

Úgy tűnik akkor, hogy ez a szoftver még amolyan "béta" szinten áll, fejlesztés alatt.

(#121) lolal


lolal
senior tag

Inkább ne mondjatok semmit csak mosolyogva hallgassatok mert e Rókás OS-ról jót nem lehet mondani.
Sajnálom mert a sok köpködés mellett azért bíztam benne hát ha valami másik jobb OS- is színesíti a piacot de ez eddig botrányosan rossz.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#122) Dhampir válasza lolal (#121) üzenetére


Dhampir
félisten

Személyes tapasztalatokat szereztél róla? Használtad huzamosabb ideig?

(#123) domperke válasza Dhampir (#122) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Én az elődjét használtam és saját tapasztalatból mondom botrány volt. A böngésző lassú volt egy alap dolog nem volt jelszó megjegyzési funkció mindíg be kellett írnom. Ha több funkciót futtattam volt hogy úgy lefagyott akkukivétel segített csak.Az előbb említett bugba én is belefutottam szintén.Wifi/3g váltáskor pl rengetegszer nem töltötte be az oldalakat csak ha 5-6 frissítést nyomtam. Nagyon kevés program volt a marketben nem fejlődik megfelelő ütemben.1hónapig szenvedtem vele..

Örültem hogy eltudtam adni a telót pedig nagy reménnyel futottam neki.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#124) Dhampir válasza domperke (#123) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megosztottad. Bárcsak pozitív tapasztalatról is be tudna számolni valaki.

Már nem emlékszem rá, hogy korábban hol olvastam, de valaki (magánszemély) dicsérte az elődtelefont.

(#125) Warton válasza domperke (#123) üzenetére


Warton
őstag

A böngészőt nem érzem lassúnak ezen az új verzión, tény, hogy nem sokat nézegettem, csak ilyen alap dolgok origo, port.hu stb.
A Rising starra sajnos nincs applikáció. :Y Szörnyű :DDD

Összességében, aki csak telefonálni szeretne, meg alap dolgokat (facebook, hír olvasás mínusz email) annak jó lehet ez is. Tény, hogy még elég sok fejlesztésre van szükség, hogy ezt a telefont bárkinek is ajánlani lehetne.

(#126) lolal válasza Dhampir (#122) üzenetére


lolal
senior tag

Hogy honnan ered a saját tapasztalatom ?

Egy közeli ismerősnek anno volt. Akkor még kíváncsian nagy érdeklődéssel nyomkorásztam az elődmodellt.(Bár ne tettem volna) Sajnos így kb a borzalmas szintet sem súrolta. (Később nekem akarta adni egy üveg johnnie walkerért , csak vigyem el .) De mondtam köszönöm nem mert annyira botrányosan szar volt. Az alaprendszer dadogott már az egyszerű lapozgatáskor. A fényképező modul ocsmány fotókat lőtt. , mindamellett ez is laggolt. Böngésző megnyitásnál lassú volt rohadtul. Email alkalmazások szintén. Pozitívat nem tudok mondani igazán róla. Talán annyi hogy ha szeretnél izgalmasan élni nem vagy elég stresszes akkor ezek után lesz miért. :U

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#127) Mr.Silkó válasza domperke (#18) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1

(#128) Dhampir


Dhampir
félisten

Bővült a készülékkínálat a nagyvilágban. A Telenornál még mindig csak a két Alcatel kapható (de legalább van Firefox OS-t futtató telefon), valószínűleg nagy változás nem várható e téren.

[ Szerkesztve ]

(#129) Dhampir válasza DS39 (#22) üzenetére


Dhampir
félisten

Ugyanott már csak 24.900 Ft lett az ára. :)

(#130) Dhampir válasza Dhampir (#129) üzenetére


Dhampir
félisten

Kuponnal most lejön az árból még 15%, így 21.165 Ft-ért beszerezhető lenne, 2 év garanciával. Véleményem szerint ennyit megér a telefon. :)

(#131) lolal válasza Dhampir (#130) üzenetére


lolal
senior tag

Talán 10.000 Forintot megérne az elfogadható ár lenne érte , de többet nem ... :N

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#132) Dhampir válasza lolal (#131) üzenetére


Dhampir
félisten

Majd ha lesz ilyen telefonod és úgy alkotsz ítéletet, abban az esetben elfogadom a leminősítést. :)

Írtad korábban az elődmodellt, másnak meg nem volt vele problémája. A frissítés óta főleg javult, csak időt kell adni neki, de hát egy belépőszintű, alsó kategóriás hardverrel szemben túlzott elvárások se legyenek.

(#133) lolal válasza Dhampir (#132) üzenetére


lolal
senior tag

Igazából azt nem értem miért nem raknak bele kicsit jobb hardvert ami fedné a rendszer hibáit és gördülékenyebb lenne. Talán akkor jobban megtetszhetne az embereknek. Pl egy Snapi 410-el , 1GB Rammal meg picit elfogadhatóbb fényképezővel már átgondolná az ember. De ezzel saját magukat csapják arcon .. :(

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#134) Warton


Warton
őstag

Ennek a telefonnak a legnagyobb hibája az akkuja. Átlagos használat mellett is egy napnál tovább nem bírja. És akkor nincs bekapcsolva se wifi, se gps se semmi.

(#135) Dhampir válasza lolal (#133) üzenetére


Dhampir
félisten

Manapság az általad említett specifikációk az általános elvárások. Engem az izgat, hogy mit tudnak kihozni a Firefox OS-ből úgy, hogy elég legyen neki akár 512 MB RAM is. Majd megjelennek itt is az izmosabb készülékek a vastagabb pénztárcákhoz, ha már beindult az üzlet.

A rendszer hibáit nem fedni kell, hanem továbbfejleszteni, kicsiszolni, hiszen ez a rendszer folyamatos fejlesztés alatt áll, amelyben az iskolai oktatás is igyekszik támogatást nyújtani.

A Windows Phone korábbi verziója elég szépen futott 512 MB RAM-al, ha nem kellett nagyobb igényeket kielégítenie. A WP 8.1 már döcögősebb állítólag, nekem 512 MB RAM-hoz még WP 7 és 8 tapasztalatom van, illetve szóval ott még nem volt túl nagy gond. "Sajnos", most már kezdenek átállni az erősebb hardverekre, ahol az energiazabálás is nagyobb lesz és a megnövelt akkumulátor súlya miatt "tökösebb" érzés lesz zsebre vágni a telefont. A Symbian kevesebb memóriával is beérte, igaz, hogy a korábbi prociknak is köszönhetően lassabb is volt, de hová ez a rohanás és kapkodás? A jó dolgokat szép nyugodtan ki kell(ene) élvezni. :)

Nehéz meghúzni a határt, hogy általában mivé váljon egy mobiltelefon, maradjon meg egy könnyen hordozható telefonnak, amely mégis túllépi a klasszikus mobilok határát vagy pedig inkább a médiumok szolgájává és élménycentrummá váljon, amely viszont a hordozhatóság rovására megy. Ezért készítenek már táblagép-variációt is Firefox OS-hez, perpillanat nem követtem, hogy megvalósult-e, de az majd kielégít olyan igényeket, amit piciben már nem lehetséges anélkül létrehozni, hogy valamelyik alapvető mobil-funkció rovására ne menjen.

Egyes csúcskategóriás okostelefonok elkezdtek "butulni" is, mert egyesekben már nincsen meg a korábbiakban alapvetőnek számító FM-rádió. Lehet azt mondani erre, hogy jó, de az úgyis rétegigényt elégített ki, legalábbis az utóbbi időkben. Oké, de az NFC és LTE-képesség is egyenlőre kvalifikáltabb rétegek igényét elégíti ki.

Tehát ha valaki (egy réteg) beéri szerény képességekkel is, de mégis okostelefonra vágyik, ráadásul túl az Android, iOS, WP határain, akkor meg kell adni a Firefox OS-nek is az esélyt.

Úgy szép a világ, ha sokrétű és színes. Sajnos egy sikeressé váló mobil operációs rendszer mögött előbb-utóbb már nemcsak szponzorként áll, hanem fölé tornyosulnak majd a monopolista cégek, a profitéhség, a Nagy Testvér mindent tudni akarása. Remélhetőleg a Tűzrókánál ez néhány dologban még odébb van, bár nem szeretnék légvárat építeni ez ügyben sem.

Mindenesetre itt már nemcsak a hardverekről van szó. A kínaiak és koreaiak talán végleg kicsinálták a Sonyt, a Samsung az Appleval és Microsofttal egyezkedik, de az olcsósodó és egyre jobb készülékekkel előrukkoló kínai mobilgyártók az könnyen hidegre tehetik az Applet még az őshazájában is, ha sok veszteséget okoznak majd a monopóliumának fokozódó megtörésekor.

Érdekes, hogy a Firefox OS-hez meg lehetett nyerni néhány kínai gyártót, minőségibb hardvert dual-bootos lehetőséggel a spanyolok készítettek. A siker sok mindent megváltoztathat. Furi, hogy a Samsung esetében a Bada rendszert futtató Wave telefonjai a tekintélyes piacot jelentő Indiában, Indonéziában és Orosz Föderációban stb. nagyon jó eladásokat produkált, a gyártó a sikeresség ellenére mégis kivonta a forgalomból, mert más szempontok alapján döntött. a Tizenből ki tudja, hogy lesz-e valami komoly. Most pedig már nyakunkon az Ubuntu Phone is.

(#136) Dhampir válasza Warton (#134) üzenetére


Dhampir
félisten

Visszaolvastam néhány hozzászólásnyit és látom, hogy még tavaly novemberben vetted.

E tekintetben volt pozitívabb vélemény is:

Aksi: Hétfő délután óta nem volt töltőn és 73%-on van jelenleg.. Igaz sok időm nem is volt használni, de a régi telefonomhoz képest nagyon meg vagyok elégedve eddig az üzemidővel. Ma pl. a wifi be van kapcsolva végig.

Érdekelne, hogy más Alcatel Fire E tulajnál mekkora üzemidő jött össze.

A hívásminőség, kihangosítás milyen?

[ Szerkesztve ]

(#137) Dhampir válasza lolal (#131) üzenetére


Dhampir
félisten

Ingyen is kaphatsz fejlesztés fejében. :)

(#138) Dhampir


Dhampir
félisten

Használok egy ilyen mobilt, így igazságosan alkothatok róla véleményt olyan hozzászólókkal szemben, akik nem használták még soha ezt a telefont. Aki viszont már használta és úgy alkot róla véleményt, annak kellene jobbára hitelt adni, legyen az bármennyire is negatívan hangzó, ám közvetlen tapasztalatból megszülető kritika. Mindenesetre agyondicsérni én sem tudom szegény Firefox OS-t, de hát egy erősen fejlesztés alatt álló rendszerrel találkozhattam.

Szoftveres oldalról:

Nem is olyan rossz, egész szépen fut, és az egyszerű alkalmazások is, ami persze nem csoda, például egy nehézkesebb felhasználói felülettel megvert telefonhoz mérten.

A néhai Bada mobil operációs rendszerhez képest viszont a Firefox OS 1.3 nagyon-nagyon fapados, de könnyű használni. Az Alcatel eme telefonján gyárilag alig volt pár alkalmazás, csengőhangból is csak egynéhány. Egy egyszerű számológép-applikációt is úgy kellett levadászni a Marketplace-ről.

Az alkalmazáskínálat egyenlőre bővülget, így remélhetőleg minél több minőségi programmal találkozhatnak majd azon kevesek, akik bátorságpróbából meg merik venni ezt a kütyüt. Fingóprogramok már megtalálhatóak Firefox OS-re is, szóval fejlődik a rendszer szép suttyomban. Az alkalmazásokhoz véleményt írók között feltűnően sok a spanyol ajkú, ebből következően (talán tévedek) feltehetően a latin országokban nyert nagyobb teret ez a "szegény ember tehene"- oprendszer.

A Firefox böngésző a saját platformján meglehetősen gyatra. Érdekes módon a bing.com-os aktuális napi háttérképet nem tudja megjeleníteni, de még a Marketplaceről letöltött Bing Search sem képes erre.
A levélkezelő nem volt képes még plusz egy gmail.com-os emailcímet felvenni, hiába ismételtem meg több ízben is a műveletet. A naptár csak a Google-éval, Yahoo!-val és még egy szolgáltatóval hajlandó szinkronizálni, sajnos Outlook-fiók felvételének lehetőségét már nem találtam benne. Android és WP alatt ilyen nem tapasztal manapság a halandó, itt még igen.

Hardveres oldalról:

Könnyű a készülék, ez már látatlanban is elnyerte tetszésemet, amikor a specifikációkból kibogarásztam a súlyát. Telefonbeszélgetés közben kihangosítva jól adja vissza a hangszínt. Az első feltöltés után körülbelül 3 órán át ment a wifi folyamatos kijelzőhasználattal, így leszipkázta 60 valahány %-ra az akksit. A wifi antennát jó érzékenységűnek tapasztaltam, felkapcsolódását követően mindvégig stabil maradt.
Nekem elviselhetőnek tűnik ez a szolid kijelző, habár (S)Amoleddel és Clear Black Display-el stb. nem érdemes összehasonlítani, de azért tűrhető a telefon mostanában olcsóbbá vált áráért. GPS-t stb. nem teszteltem, nagy durranásra nem is számítok ezen a téren.

Konklúzió:

Aki szeretné kipróbálni a Firefox OS-t, de főleg fejlesztene rá, az megfontolhatja a beszerzését, vagy várja meg a közelgő ZTE Open L "nagy testvért" (1 GB RAM stb.).
Aki teljes körűen szeretné kihasználni okostelefonja képességeit, az Android vagy Windows Phone, stb. mobil operációs rendszert válasszon inkább.
Bevallom, minimum egy WP rendszer minőségére számítottam, de a kiforratlan, szegényes alkalmazásokkal még eléggé béta fejlődési szakaszban járónak lehet érezni a Firefox OS rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#139) lolal válasza Dhampir (#138) üzenetére


lolal
senior tag

Eléggé szép értékelést írtál össze Dhampir. A mobilarénás híreket olvasgatva azt láttam fog egy komolyabb hardverral ellátott rókás telefon is érkezni. Arra azért kíváncsi leszek. Mind gyorsaság szempontjából mint pedig azon oldalról hogy ott mit tudunk majd kihozni a készülékből.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#140) Dhampir válasza lolal (#139) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, igyekeztem. :D

Csak a komolyabb hardver húzósabb árat is jelent majd és az valószínűsíthetően nem fogja vonzóbbá tenni a még jócskán fejlesztés alatt álló Firefox OS-t, ha meg dual bottal az Android kerül mellé, akkor lehetséges, hogy inkább a könnyebb, már kitaposott Androidos utat választja az, aki teljesen ki akarja használni a mobilját.

Egy biztos, hogy nem lesz könnyű dolga a Firefoxnak. Persze nem látok a színfalak mögé, ám ha csak "gyakorlóterepnek" fogják használni a hozzá kedvet kapott fejlesztők... de majd elválik. Mindenesetre egyes gyártók nagy "bátorságról" tettek bizonyságot, hogy így a kezdet kezdetén már felvállalták a Firefox OS alapú mobilok piacra dobását.

(#141) lolal válasza Dhampir (#140) üzenetére


lolal
senior tag

Amennyire elítéltem a rendszert anno , most ugyanannyira bizakodok egyben :DDD . Kíváncsian várom a ZTE Open L-t . Remélem mihamarabb megjelenik [ habár lövésem sincsen mikor ] . Szívesen kipróbálnám. Remélem annyira nem lesz húzós ára. :B

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#142) Warton válasza lolal (#139) üzenetére


Warton
őstag

Nem tudom minek várod a komolyabb hardvert, amikor nem a telefon hardverével van alapvetően a probléma, hanem azzal, hogy kevés féle szoftver van rá.

Más: nektek az email alkalmazás rendesen megnyitja az emaileket? Mert nekem rettentően sokat homokórázik, amikor rábökök az egyikre. Ezért nem is használom az alkalmazást, hanem a böngészőből nyitom meg a gmailt és ott olvasom a leveleket.

A másik meg nem tudom írtam-e korábban, de néha teljesen random módon a névlista összeomlik és csak azokat az embereket tudom hívni telefonon, akinek nincs a számhoz rendelve a facebook profilja. És csak az újraindítás oldja meg a problémát.

(#143) Dhampir válasza Warton (#142) üzenetére


Dhampir
félisten

A Firefox OS jelenlegi állapotában egy fejlesztői homokozó. A levélkezelője rettenetes, csak egy Gmail-címet tudtam felvenni vele, nem tudom, hogy miért, többszöri próbálkozás is sikertelennek bizonyult. A naptár sem teljes értékű egy Android vagy WP rendszer kiforrott alkalmazásaihoz képest. Legalább a fingóprogramok már kezdenek felbukkanni itt is, mint az Android hőskorában.

Ne legyen igazam, de itt valóban nem a mostanra már egyre jobb hardver nem fogja eladni ezt a kezdetleges rendszert, és nagyon félek attól, hogy pályafutása rövidnek bizonyul majd. Nem is értem, hogy a gyártókat hogyan sikerült megfőznie a Mozillának? :)

A borúlátástól függetlenül szurkolok a Firefox OS-nek. Az viszont biztos, hogy a kifejlett mobil operációs rendszerek használhatósága, színvonala egy álom ehhez képest.

Üzemidőben értél el javulást azóta?

Készülékfagyásod nem volt?

Androidot rá lehet tolni erre a telóra? Ha igen, akkor szvsz ne szenvedj tovább ezzel a FOS-al, amíg ki nem forrja magát, ez még egy csökött rendszer. Fejlesztőnek viszont ez egy álomteló lehet, jó beárazással. :)

[ Szerkesztve ]

(#144) Warton válasza Dhampir (#143) üzenetére


Warton
őstag

Készülékfagyásom nem volt. Az Androidot nem tudom, de nem is akarok ezzel foglalkozni.

(#145) Dhampir válasza Warton (#144) üzenetére


Dhampir
félisten

Jogos. :D

Üzemidő alakul?

[ Szerkesztve ]

(#146) Dhampir


Dhampir
félisten

Egész jópofa a Tolmács alkalmazás.

Habár az alábbi kompatibilitással ismert...
Desktop, Android Mobile, Android Tablet, Firefox OS

Először valami egyedi appra gondoltam. :U

(#147) Dhampir


Dhampir
félisten

Facának ígérkezik a ZTE Open L. Rögtön FOXS 2.2-vel indít. Ti már frissítettétek az Alcán futó 1.3-at?

[ Szerkesztve ]

(#148) Dhampir


Dhampir
félisten

Fúha, az egyik boltban kuponakcióban 17.000 Ft a független Fire E. :Y
Azért ez már nem rossz ár, mert a telefon egész jó kis szerkentyű.

Másutt is leesett az ára, 20.000 FT-ért vihető.

(#149) lolal válasza Dhampir (#148) üzenetére


lolal
senior tag

Firefox OP rendszert valami más készülékre nem lehet felerőltetni :) ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#150) lolal válasza Dhampir (#148) üzenetére


lolal
senior tag

Srácok ilyen pontom árak mellet azon kezdtem el gondolkozni , hogy lehet én is benevezek egy ilyen készülékre csak úgy tesztféleképpen. :DDD . Elkezdett érdekelni.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.