Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jsk


jsk
senior tag

Inkább az Alcatel OneTouch POP S9 tesztjét olvasnám már...meg venném meg. De a Telenor képtelen végre betenni a kínálatába, míg a Tesco Mobile már árulja.

(#2) johnny63


johnny63
tag

Nem rossz telefon. Mondjuk kelleni fog neki idő, mire valamennyire is elterjed.

(#3) Vtwo


Vtwo
senior tag

Kell még 1-2 év mire kiforrja magát,de nem rossz így se.Csak ennyiért van jobb is...

(#4) Schmidi


Schmidi
tag

Jó lenne ha felfutna ez a rendszer is. Nekem tetszene, de csak akkor próbálnám ki, ha nem lennének akadások és hatásszünetek. A konkurensek közé be lehetne írni szerintem a Lumia 530/630-t. Már többször észrevettem, hogy a WP-s telefonok hiányoznak a teszt végi összehasonlításokból. :B

(#5) Vtwo válasza Schmidi (#4) üzenetére


Vtwo
senior tag

Igen,azt én se értem miért nincsenek ott a Lumiák is.

(#6) Bone123 válasza jsk (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Egy kis türelmet kérnénk. ;)

A Nokia Lumia 630 pedig már ott van. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) falijja


falijja
őstag

De hogy mi a szarért nem lehet egy normális hardvert alátenni...? lehet azért mert még a végén normálisan is működne.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#8) jsk válasza Bone123 (#6) üzenetére


jsk
senior tag

Hát másom nem maradt, mint a türelem:) Szegény kicsi OT-995-öm két és fél év után meghalt. Hűséges társam volt:)

[ Szerkesztve ]

(#9) tjb007


tjb007
nagyúr

„a mellékelt 1,2 gigahertzes kétmagos rendszerchip, amelynek a típusát a gyártó nem tüntette fel”

Snapdragon 200 (8210)

(#10) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A külsején túl semmi vonzó nincs benne.

De sokkal nagyobb baj, hogy maga a FF OS mellett sincs egyetlen egy érv sem. Semmi pluszt nem ad, semmit se tud jobban a többieknél, nincs értékelhető ökoszisztéma, a támogatottsága minimális. Egy mikroközösség játékszere, ennyi.

Nem a lényeg a fontos.

(#11) lowlight


lowlight
tag

Ha fluid és bugmentes lenne (legalább a teszt alatt), be is neveznék egyre, de így.... :F Amúgy a rendszer és a telefon minimalista designja is bejön. Jó alternatíva lehetne.

(#12) Csapoati válasza dreamdancer (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igazad van, ennek igy es ennyiert semmi ertelme. Egyetlen okot sem latok arra, hogy valaki ezt valassza mondjuk egy Ace 4-gyel, vagy egy Lumia 520-szal szemben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) haxiboy


haxiboy
veterán

Sajnos a Google és Apple mellett nem tudnak labdába rúgni, ez látszik a hardveren is, ők is tudják hogy ezeket a telefonokat az ára miatt fogják megvenni, általában a gyereknek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) DS39


DS39
nagyúr

kártyafüggetlenül 40, feltöltőkártyásan 35 ezer forintért elvihető
WTF??? azt hittem happy meal mellé ajándék kategória lesz. komolyra fordítva, 20k-nál nem ér többet.
nem igazán értem, hogy akarnak ezzel betörni, ha relatíve drágán adják, ennyiért már jól használható Android is van, Ace 3/4, LG L65, stb, és persze WP-sek pl 630, 520 még olcsóbb is. mindre több app van, és használhatóbbak is azok a rendszerek.

(#13) haxiboy: ilyet ne vegyél gyereknek, mert megutál téged. nem viccelek. a suliban játszanak a haverok vmivel, azzal ő nem fog tudni, mert a társaknak androidos lesz. ez a telefon feature-phone helyett jó választás lenne, de olyan áron is kellene adni. Androiddal, de még a WP-vel sem versenyezhet, sem sebességben, sem használhatóságban, app-kínálatban meg főleg nem.

meg kell nézni a másik alternatívát, a Nokia X szériát, 40-45k körül startoltak, most 25-30k között mozognak, de a kutyának nem kell, ezért folyamatosan viszik le az árát, hogy fogyjon el a készlet.

[ Szerkesztve ]

(#15) margithid


margithid
veterán

Amíg nem oldják meg az akadozást, dadogást addig nem lesz számottevő piaci részesedésük.
Az oké, hogy 512 mb a Ram, de ne lassuljon. Lumia 530/630 is nagyon jól elvan ennyi Rammal.
Amúgy biztos vagyok benne, hogy non-profit cégként a Mozilla nem fog eltűnni a mobilos OS-ek világából.
Kérdés, hogy mikorra éri utol a többi rendszert.
Moto E, lumia 520/530/630 mind sokkal jobb választás jelenleg ennél a készüléknél!

[ Szerkesztve ]

(#16) Probber válasza DS39 (#14) üzenetére


Probber
őstag

Az ára engem is meglepett, főleg, hogy ők erre gyúrnak a kezdetektől.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#17) haxiboy válasza DS39 (#14) üzenetére


haxiboy
veterán

Még nincs gyerekem, Firefox OS-es telefont meg nem akarok, szoftverfejlesztőnek tanulok, és nem látok benne potenciált. De egyébként pont ezért vennék a gyereknek hogy megtanulja a telefon nem játékra való, hanem kommunikációra ha gáz van. De nyilván ha oda jutok hogy telefont kelljen választani neki nem ilyet kapna, kicsit hülyén jönne ki hogy magamnak se vennék meg de majd pont a gyerekem kapjon sz@rt :C

Mint leendő programozó azt az egy funkciót tartom praktikusnak hogy amint változtatsz a kódon azonnal látod a változást akár az emulátorban akár közvetlenül a hardveren. <- Ha jól tudom a livecode is pont ilyet tud csak jó drágán.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Sajnos az a készülék is gyenge ahogy az elődje is az volt. 40k ért ennél sokkal de sokkal jobb készüléket is kapunk.Én olyan plecsnit nyomtam volna rá hogy ajánlott de csak mazochistáknak. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#19) Dhampir válasza haxiboy (#17) üzenetére


Dhampir
félisten

Tedd jobbá.

(#20) DS39 válasza Probber (#16) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom, hogy hol csúszott félre az árképzés, a Mozilla vagy az Alcatel részéről, de inkább utóbbira tippelek, elnézve az Alcatel OT Idol Mini tavalyi nyitóárát. (mert hardveres kb, azzal vethető össze ez a telefon)

összességében azért kár, mert én pl elvagyok egy hagyományos telefonnal is, de azokon kicsit netezni wifi-n nem lehet, ez meg azt megadná. 20-25k-t feature phone-ért adni nem éri meg, de egy ilyenért még igen. kipróbálni, esetleg fejleszteni rá egy-két appot, de ennyiért az ember már kész rendszert akar, amitől teljesítményt vár el, megbízhatóságot.

[ Szerkesztve ]

(#21) gJaki


gJaki
csendes tag

Kár hogy ennyi az ára :(

[ Szerkesztve ]

(#22) DS39


DS39
nagyúr

normálisabb boltok közül az edigital-ban 50k [link] :Y
nem tudom mit látnak benne, de lehet írni kellene nekik egy mailt, hogy egy darabot nem fogtok eladni belőle srácok :D

(#23) sanyijedi


sanyijedi
őstag

az hogy a notification panel lehúzása után a kapcsolók lent vannak az nagyon jó, kényelmes használni mint droidnál felnyúlni. ez jó ötlet.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#24) gepardlacee


gepardlacee
tag

A 4,5 colos kijelző apró? Azért ne szaladjunk ennyire phablet irányba

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#25) dynamicrossh válasza DS39 (#22) üzenetére


dynamicrossh
tag

Ebayen nézegettem ott is vannak durva árak. Aztán inkább egy ZTE Open C mellett döntöttem. Kicsit gyengébb, de szállítással együtt kijött 12k-ból. Annyit bőven megér.

(#26) jabbagoa


jabbagoa
tag

Jaj inkább tűz ne jöjj velem! :-D
Lora Palmer is coming :-D

"rám nem hatnak a Jedi trükkök" !@#$%^&*!

(#27) TechData válasza Vtwo (#3) üzenetére


TechData
tag

....de ez legalább egyedi!
És tutti mindenki elkéri megnézni a Firefox OS miatt....különc kis masina,épp ezért vonzó!

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#28) TechData válasza dynamicrossh (#25) üzenetére


TechData
tag

...ZTE Open C...és hogy tetszik a Firefox OS? Mennyire felhasználó barát? Neharagudj,de nagyon kiváncsi vagyok....

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#29) malnabokor


malnabokor
senior tag

Azt hittem, hogy a Mozilla célja, hogy alacsony hardver mellett is vállalható alternatívát mutassanak fel, viszont ha tényleg ennyire akad, és lassú, akkor nem értem, hogy mi a különbség közte, és egy hasonló kategóriás droid között.

Továbbá valaki írta, hogy 20 000-ért lenne jó, de pont annyiért ott van az 520, ami használhatóságban szinte minden téren veri ezt a készüléket.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#30) LordX válasza malnabokor (#29) üzenetére


LordX
veterán

Mindig röhögök azon, aki úgy gondolja, hogy egy virtuális gépet futtatva akar elérni jó teljesítményt egy gyenge-közepes mobil SoC-n. Lásd ez (JS) meg Android (Java; és ott már 2x kicserélték a runtime-ot, hogy jobb legyen a sebesség).

(#31) dynamicrossh válasza TechData (#28) üzenetére


dynamicrossh
tag

A rendszer még közel sem tökéletes de számomra jól használható. Személy szerint nekem jobban bejön mint a winmo.

(#32) Gery85


Gery85
tag

Ahogy elnézem ez még várat magára, én a helyükben pont inkább valami prémiumot csinálnék, fém házat kemény hardvert,hogy az embernek leessen az álla és ilyet akarna, akkor talán több app is lenne rá, most se viber,se skype...így nem fog kelleni a fiatalságnak, meg másnak sem.

(#33) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Jól néz ki,de más pozitív jellemzője nincs.Sajnos...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34) maczera


maczera
aktív tag

Ha tényleg ennyire gagyi ez a készülék, ahogy a cikkben írják (a hardver paramétereket tekintve ez nem is meglepő), hogy bármelyik $80-$100-os kínai telefon lealázza, akkor mit is vár tőle a gyártó, vagy a szolgáltató? Hogy esetleg átrázhat vele néhány gyanútlan vevőt? Nem egy nagy vívmány...

(#35) csibor


csibor
őstag

De szeretnék ilyet alapon olvastam el a tesztet, csak az ára :( Pont tegnap hír a tesco mobil 30K-ért. Ami mindenben jobbnak tűnik. Sajnálom mert drukkolok a FF-nak.

(#36) gabber01


gabber01
addikt

Ennek az égvilágon semmi esélye nincsen. Még csak nem is egy jó készülék, de még ha az is lenne, a fogyasztók közül gyakorlatilag csak az a nagyon elenyésző réteg tud az ilyen telókról, akik folyamatosan követik a technikai történéseket. A szolgáltatók közül ki fogja ezt ajánlani (ajánltatni), mikor még egy wp-t sem képesek megemlíteni a droid samuk mellett. Soha, senki, ezen a szűk rétegen kívül nem fog erről tudomást szerezni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37) janeszgol


janeszgol
félisten

Bocsánat, de azért a Snapdragon 200 nem annyira vacak, hogy egy OS-t ne tudjon futtatni. A legösszetettebb (és legéhesebb) OS még mindig a droid (bár a WP 8.1 óta ebben kételkedem) és gyengébb hardvereken is muzsikál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) jonnyjoker01 válasza falijja (#7) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez a hardver 2 éve számított középkategóriásnak. Most már ez inkább alsó kategória.

Üdv. Johnny

(#39) ClioRS


ClioRS
őstag

Miért jó a Mozillának és az Alcatelnek, hogy ilyen szemeteket csinálnak?

Ha Snap 400-al nyomulnának, talál lehetne növekedés is, ezekkel a low-end cuccokkal ez nem fog menni, az embernek elmegy a kedve az egésztől. Tavaly, mikor kint voltam a Veletechen, megnyomkodtam két Alcatel Firefox OS-es telót.... Valami borzalom. Lehet jó a szoftver, de a hardver egy rakat szemét.

(#40) gabber01 válasza janeszgol (#37) üzenetére


gabber01
addikt

"(bár a WP 8.1 óta ebben kételkedem)"

Miért is?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41) cskamacska válasza TechData (#27) üzenetére


cskamacska
addikt

50000-ért aztán vagánykodhatsz az alsó kategóriás droidokat is csak a béka segge alól leső bugróka mobillal. :P ZTE Open C legalább olcsó, ha már nem tud sokkal többet mint egy feature phone, és ha nem teszik a bugróka, még mindig ott a hivatalos lehetőség a droidosításra.

#2-#3: Elterjed, meg kiforrja magát, persze, de kinek a pénzén? Ki fog még 2-3-4 generáció erejéig teljesen piacképtelen, és veszteséget termelő telefonokat kiadni hogy ez a rendszer terjedjen? :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) Dhampir válasza cskamacska (#41) üzenetére


Dhampir
félisten

A Geeksphone ütősebb.

Vagy:

Alcatel Fire S

[ Szerkesztve ]

(#43) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem értem én ezeket. Miért az android startját másolják és miért nem egy wp-t. Ez utóbbi nem tudott semmit, de legalább gyors volt. Itt meg nem tud sokat, de legalább lagol. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) hemaka


hemaka
nagyúr

Ójaj, előre félek tőle. :D

(#45) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Úgy néz ki mint valami kétpálcás búcsús telefon.
Kétlem hogy gazdaságos lenne ezen OS fejlesztése.

[ Szerkesztve ]

(#46) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Kinézettel semmi gond nincs, kijelzővel sem.
De annyira akad, hogy rossz nézni. Ennél még a 20k forintos kínai telefonok is jobb felhasználói élményt nyújtanak. Sőt, öcsém SGS-e is kevesebbet akad. Ennyiért inkább lumia 630 vagy akármi.Ezzel sem fog elterjedni az os. Igaza volt a cikknek, hogy minimum s400 al kellet volna jönnie ennyiért.

(#47) moleculez


moleculez
veterán

Hozza azt felhasználói élményt, amit a hasonló arkategorias droidok, miért ezt venném? Mintha prototípus lenne...ez az soc mi??? Szóra sem érdemes az egész bohóckodás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#48) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Csak szerintem hasonlít előről egy iphone-ra? :U

S9+

(#49) aelod válasza gepardlacee (#24) üzenetére


aelod
veterán

Egy Sony z3hoz, Sgs5höz képest az.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#50) milcsa


milcsa
csendes tag

Pár napja vettem.
Igazából azt elismerem, hogy nem éri meg, mivel a kategóriában lehet kapni hardveresen jobb vagy ugyan ilyen hardverű androidos készüléket, de ennek ellenére nagyon bírom.
Az akadásra német fórumokon is panaszkodtak, de én nem igazán tapasztalom, 2D játékból ami meg nem ilyen összegányolt vacak (mint pl. a békás) viszi rendesen. A böngészés sebességével sem értem mi a baj, nekem megfelel, szerintem elég gyors. Van rá valamilyen Quake amúgy, amivel meg lehet nézni, hogy hány fps-sel megy.
Negatívum amúgy, hogy a böngésző nem igazán állítgatható, viszont a dolgát jól teszi.
Aksi: Hétfő délután óta nem volt töltőn és 73%-on van jelenleg.. Igaz sok időm nem is volt használni, de a régi telefonomhoz képest nagyon meg vagyok elégedve eddig az üzemidővel. Ma pl. a wifi be van kapcsolva végig.
Kijelző: Nálam nagyon szép a színe mindennek, egyáltalán nem látom kékesnek a fehéret sem (pedig nagyon koncentrálok!!! :D).
Egyedül ami nem tetszik, hogy mivel még kiforratlan az egész sztori, nem sok app van rá -főleg hivatalos-, viszont eddig találtam alternatívát mindenre, amit hiányoltam.
Szóval én úgy döntöttem, hogy támogatom a firefox os-t. :)

Japp: kamera viszont elég borzasztó szerintem, gyári fülest meg kipróbálás után száműztem amilyen gyorsan csak tudtam jó mélyre a fiókba.

Szóval nem azt mondom, hogy olyan jaj de jó, de azért indokolatlanul húzzátok le ennyire a hozzászólásokban is.

rufus, Rufus, RUFUS http://rufus.akeo.ie/ ヘ(°◇、°)ノ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.