Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#700) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszi a segítséget. Sajnos más ilyen üzenetküldőt nem találtam. :(

(#702) Dhampir


Dhampir
félisten

A francia Firefox OS Facebook csoport jobban pörög a honinál:
https://www.facebook.com/firefoxosfr

A Marketplace használata számokban (Forrás):

(#703) szupermacs válasza Dhampir (#702) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem túl elterjedt. :(

(#704) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#703) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Majd még javulni fog ez is.
Most még rengeteg lehetőség áll a Mozilla előtt, a Firefox OS terjesztésére, már csak rajtuk múlik, mennyire használják ki őket.
Pl. Az okosTV-k meghódítására minden esélyük megvan, szóval ha az összejönne nekik, akkor az egy nagyobb löketet jelenthetne. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#705) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#704) üzenetére


szupermacs
veterán

Legyen igazad. Sajnálom, hogy a nagyobb cégek nem látnak benne elég lehetőséget és nem csinálnak pöpecebb appokat. A facebook is elég fapados úgy, hogy nem küld értesítéseket. :( Azt viszont tényleg nem értem, hogy nálunk miért nincs újabb verzió az oprendszerhez. Ha jól vettem ki a magyarországi mozilla képviselet a ludas ebben. De ha tévedek, akkor bocsánat. Jó lenne ha ők is olvasnák ezt a fórumot. :D

(#706) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#705) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Magát a frissítéseket a TCL biztosítja, szóval szerintem ott akadhatott el a dolg. :/

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#707) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#706) üzenetére


szupermacs
veterán

De csak nálunk? Tegnap Dhampir kollégával erről diskuráltunk egy jó időt amikor találkoztunk, de egyikőnk se jött rá a válaszra. :DDD

(#708) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#707) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem, hanem a frissítési csatorna az a release-tcl-DT-PL.

Azaz a normál frissítési csatorna, a TCL-től, és gondolom a PL a kelet Európai régiót jelöli.
Azaz a TCL Poland felel gondolom a Kelet Európai supportért.

Vagyis a németek meg gondolom a nyugat Európai frissítési csatornába tartoznak.

A késést valószínűleg a lokalizáció okozza, legalábbis jobb ötletem nincs. :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#709) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#708) üzenetére


szupermacs
veterán

Valahogy nem lehet rávarázsolni a telefonra a német verziót? Vagy itt nem annyira könnyű megoldani a romolást, mint egy androidos telefonnál? (Egyébként megtaláltam ennek a telefonnak a droidos változatát. :D )

Mikor jött ki a németeknél az újabb verzió? Remélem tényleg csak késés lesz belőle és nem elfelejtették.

[ Szerkesztve ]

(#710) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#709) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A ROM-olás, mint olyan,nem tudom, hogy megy.
Mivel vannak frissítési csatornák, így szerintem valamilyen módon váltani is lehet közöttük. Az már megint egy jó kérdés, hogy hogyan :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#711) szupermacs válasza sz.balazs.95 (#710) üzenetére


szupermacs
veterán

Egyszer már elhangzott ez a kérdés, de csak a romolást ajánlották a hivatalos oldal leírása alapján, de nem vállalnak felelősséget és nem teljesen hivatalosak ezek a romok amik fent vannak. Dióhéjban ennyi amit írnak a linkben.

(#712) sz.balazs.95 válasza szupermacs (#711) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az úgy jó, hogy a válaszoló még csak meg sem említi, hogy egyáltalán lehet-e átírni a frissítési csatornát, mint ahogy mondjuk a desktop Firefoxban lehet. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#713) Dhampir válasza szupermacs (#709) üzenetére


Dhampir
félisten

Hirtelenjében nézve itt találtam valamit.

(#714) Dhampir


Dhampir
félisten

Egy áprilisi hír (bár Flame a középpontban):

https://www.soeren-hentzschel.at/mozilla/firefox-os/2015/04/10/neues-firefox-os-2-0-basis-image-fuer-t2mobile-flame-und-firefox-os-3-0-nightly-builds/

Egyébként elgondolkodtató, ha talán összejönne elegendő ember, akkor esetleg lehetne csoportos megrendeléssel, némi árkedvezménnyel a gyártótól (Kínából) megrendelni a Flame developer mobilt. Persze előbb le kellene tisztázni a céggel, hogy adnának-e rá kedvezményt.

(#715) sz.balazs.95 válasza Dhampir (#714) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez érdekes, mert a jelenlegi ismereteim szerint 2015.07.23-án a Firefox OS 2.0.0, 2.1.0 és 3.0.0 fejlesztése leállt.
Ezzel párhuzamosan a 2.1.0, a 2.2.0, a 2.2.0r (erről nem tudok semmit, azon túl, hogy van.) és a 2.5.0* fejlesztése aktív.
[link]

*Szerintem a 2.5 vette át a 3.0 helyét, legalábbis erős a gyanúm, hogy így van.

Ezzel párhuzamosan a Mozilla Wiki szerint az 1.3.0 a legújabb stabil kiadás, és az 1.4.0-át, a 2.0.0-át, a 2.1.0-át és a 2.2.0-át jelöli meg közelgő kiadásoknak, míg megjelenési dátumot egyikhez sem ír.
[link]

Ez viszont azért érdekes, mert ezek közül csak a 2.2.0 van jelenleg fejlesztés alatt. :F

Ember legyen a talpán, aki ezen kiigazodik...

szerk.: Az kimaradt, hogy 3 (egyelőre) verziószám nélküli FxOS is van, az alábbi megjelenési dátumokkal:

FxOS Release Date: May 2017 [in plan]
FxOS Release Date: November 2016 [in plan]
FxOS Release Date: May 2016 [in plan]

Elvileg minden 12. hétre terveznek új verziót, azaz minden 2. Firefox-szal együtt jönne, hiszen az 6. hetente jön.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#716) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#715) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kifutottam a szerkesztési időből

"The current planning is to continue with FxOS releases every 12 weeks, aligned with the Firefox/Gecko release trains. At any given time master is open for feature development and in parallel converging one release for productization."

[link]

Azaz ha ez igaz, és tényleg megvalósul, akkor mondhatni, egyenesbe jön az OS fejlesztési üteme, azáltal, hogy felveszi a desktop böngésző ritmusát.

szerk.: most vettem észre a linkelt oldalon:

Past Releases

See FxOS 2.2 Focus features
See FxOS 2.1
See FxOS 2.0
See FxOS 1.4
See FxOS 1.3
See FxOS 1.2

wat? :F :N

Most akkor past release, vagy coming soon? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#717) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Most esett le, hogy a hír az korábbi, mint hogy a 3.0 leállt volna. :DDD
ok, megyek aludni. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#718) Dhampir válasza sz.balazs.95 (#717) üzenetére


Dhampir
félisten

Én már belezavarodtam. :DD

Én is elteszem magamat, jóccakát!

(#719) szupermacs válasza Dhampir (#718) üzenetére


szupermacs
veterán

Én is, nem nagyon értem ezt az egészet. Sajnos a várakozáson kívül nem tudunk mit csinálni. :(

Utólag is jó pihenést mindenkinek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#720) biznisz-elek


biznisz-elek
tag

esetleg nem lehet vhogy erre a telora droidot varázsolni? :D

S6 Edge

(#721) sz.balazs.95 válasza biznisz-elek (#720) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De, de szerintem jobban jársz ha eleve ennek egy droidos változatát szerzed meg.
(Pl. Pop 2 4.5)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#722) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Srácok Firefox OS alá létezik ingyenes hívást lebonyolító alkalmazás? Egész du. ezt keresem, whatsapp alternatívát már találtam (connectA2), de az meg nem akar se fogadni, se indítani. Ha tényleg nincs, az elég ciki. A Line se támogatja gondolom...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#723) sz.balazs.95 válasza Neurotoxin (#722) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mivel natív appok nincsenek, így olyan VoIP szolgáltatás jöhet max. szóba, ami elérhető a weben.

Ilyen lenne pl. a Skype, viszont most kíváncsiságból megnéztem, de azt írja, hogy a Fire E-m nem támogatott eszköz. :(

Mást meg így most hirtelen nem tudnék mondani. A Firefox Hello meg még nem épült bele sajnos a rendszerbe. (Egyébként fogalmam sincs, hogy mikor szándékozik a Mozilla elérhetővé tenni mobilon. :U )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#724) Neurotoxin válasza sz.balazs.95 (#723) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönöm!Barátnőm Alcatel One Touch Fire-ére szerettem volna valami VoIP alapú appot telepíteni, szinte gondoltam, hogy a lehetetlennel lesz egyenlő, de úgy gondoltam, hátha ti tudtok ebben a topikban valami okosságot. A Firefox Hello, pedig adta volna magát-ugyanígy nem megy nyílván a Google hangouts sem. :(

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#725) Kelta válasza Neurotoxin (#722) üzenetére


Kelta
tag

Üdv!

Igazad van,a Line nem támogatja,sima chat,hangulatjelek van/vannak,de hívni/hívást fogadni nem lehet.

(#726) tmp0124


tmp0124
tag

Újra van mód android-ot tenni a telefonra! Mármint az android egy ideje már megoldott, csak modem firmware csere nélkül nem lehet telefonálni... De úgy néz ki újra lehet ehhez jelszót szerezni!
Legalábbis az orosz fórumot böngészve arra jutottam, hogy bár kitörlik az ilyen posztokat, de Роман Дмитриевич (Roman Dmitrievich) tud privátban segíteni.

Amint visszakunyerálom uncsiktól az egyik Fire E-t és akad nyelvi segítségem hozzálátok én is. De ha addig valaki próbálkozik ezzel és jut valamire, számoljon be itt az eredményről!

(#727) onlineair


onlineair
tag

Ez a Firefox OS még van? Miért éri meg nekik fejleszteni? Alig van rá program és a készülékekből is szerény a felhozatal... nem ráfizetés? Vagy miért jó?

(#728) sz.balazs.95 válasza onlineair (#727) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen,még van. Jelenleg a 2.5-öt fejlesztik.

Ráfizetés meg nincs. Vegyük alapul mondjuk a Windows Phone:

Annak ugye szintén kicsi a részesedése (bár nagyobb, mint az FxOS-é), de ott ugye egy profitorientált vállalatról beszélünk, illetve annak a termékéről. Azaz ha az nem hoz pénz, az nem jó. Ezért is vették meg a Nokia mobil részlegét gondolom, mert ha a szoftverből nem jön a lé, akkor majd talán a hardverből fog.

Mindenesetre a Firefox OS és a Mozilla ilyen téren nem hasonlítható össze ezzel az üzleti modellel.
Maga a Mozilla Foundation egy alapítvány. Tehát nem egy profitorientált cég. Ez egyébként jelent egyfajta korlátot számukra, de ez már egy más kérdés.

De ebből kifolyólag a fejlesztést alapvetően önkéntesek végzik.

Ezen felül magának a Firefox OS-nek nem az a célja, hogy letarolja a piacot. Inkább az a cél, hogy egy amolyan referenciaplatformot hozzanak létre a HTML5-ben íródott webappokhoz. Ezen felül egyfajta demonstráció is, hogy igen is lehet egy komplett OS-t készíteni teljes mértékben webes technológiák használatával.

Amiben eltér mondjuk a Chrome OS-től (azon túl, nyilván, hogy az desktop rendszer) hogy míg a Google rendszere tisztán arra épül, hogy a Google webes szolgáltatásait tudd rajta használni, addig a Firefox OS inkább a Mozilla koncepciója arról, hogy milyen egy ideális webes platform.

Ezzel a Mozilla aktívan részt vesz a webes technológiák fejlesztésében és kiterjesztésében - pl. a WebGL fejlesztésében is aktívan részt vesznek tudtommal.

Egyébként van lehetőség arra, hogy valaki a jelenlegi 2.5-öt kipróbálhassa Androidon. Jelenleg ez a Mozillától letölthető APK formájában érhető el. (most így a linket nem találom hozzá :B )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#729) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Érdekesség: van 2.6.0 is már! [link] :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#730) tmp0124 válasza sz.balazs.95 (#728) üzenetére


tmp0124
tag

b2gdroid a projekt neve, itt lehet letölteni az apk-t.
Nekem nem működött az alkalmazásokból kilépési lehetőséget adó "home" gomb, így meglehetősen kényelmetlen volt használni.

(#731) onlineair válasza sz.balazs.95 (#728) üzenetére


onlineair
tag

Köszönöm a részletes választ :)
Amikor először hallottam róla örültem neki hogy jön egy új rendszer...aztán később csönd lett... alig-alig van hír róluk hol tartanak stb. Ill ami engem esetlegesen zavarna, hogy kevés rá a program. Skype pl van? Vagy a gps hogyan működik, tárképek?

(#732) sz.balazs.95 válasza onlineair (#731) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na igen, mostanában eléggé háttérben vannak, illetve készülék se nagyon van, azóta, hogy kijött a "második hullám".
Eddig ugye mindig az MWC-n mutatták be az új készülékeket, az első hullámba tartozott pl. az OT Fire, a másodikba pl. a Fire E, de az idei elmaradt. :/

Másrészt meg az a terve a Mozillának, hogy minden második Firefox kiadásra jutna egy FxOS, azaz 12 hetente, vagy másképp mondva 3 havonta jönne egy új FxOS, de egyelőre nem úgy látom, hogy a kiadások felvették volna ez az ütemet. :N

Az appokra rátérve: Nos, natív appok biztosan nem lesznek - hacsak nem épülnek be a rendszerbe - így a hagyományos értelemben vett Skype sem lesz. Viszont van webes Skype, az viszont még nem működik FxOS-sel, mivel nem támogatott eszköznek írja. Abban mondjuk lehet reménykedni, hogy webapp-ként becsomagolva a Microsoft közzétegye a Skype-ot, ugyanis technikai akadálya nem lenne. És az akár desktop Firefox-szal is működhetne.

Térképnek HERE Maps és TomTom van, meg persze böngészőből van GMaps és OSM.
Navigációs alkalmazásról viszont jelenleg nem tudok.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#733) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Nem tudjátok, hogy jelenleg hol lehetne Fire E-t venni?
Az egyik ismerősömet érdekelné a vásárlása. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#734) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Na most én is elkezdtem aggódni a platformért.

Idén gyakorlatilag minden gyártó kihátrált az OS mögül.
még a 2.1-et se kapta meg egy eszköz sem. A komolyabb telók meg törölve lettek (ZTE Open L, Fire S)
Emellett idén gyakorlatilag csak a Pixi 3 (3.5) Firefox jelent meg, meg annak egy szolgáltatói változata.

Aztán itt van az Androidra telepíthető, Android alapon működő layer is, 2.5-tel.

Na most nekem az a gyanúm, hogy a Firefox OS a jövőben nem előre telepített formában lesz már, hanem csak ebben a köztes formában - illetve aki akarja, az készíthet ROM-ot a saját készülékére

Namost innen csak egy lépés az, hogy a Firefox OS-t beolvasszák a Firefox for Android-ba, és azzal vigyék tovább a webappos dolgokat.

Aminek én nem örülnék, mert egy nagyon szerethető platform szűnne meg vele. :O Én legalábbis a Fire E-met nagyon megkedveltem, az egyik kedvenc telóm lett, pedig volt egy jó pár mobilom már. Nem volt benne sok feature, az igaz, de stabil volt, és jó volt használni - meg most is az, másodtelónak van jelenleg is befogva a Lumia mellett.

Szóval nagyon remélem, hogy a 2016-os MWC-n nagyon domborítanak, máskülönben tényleg csak az marad, amit az előbb felvázoltam. :(

Remélem Smart TV rendszerként még sikerül megvetniük a lábukat, bár egyelőre asszem csak a Panasonic mutatott be ilyen rendszerű TV-ket.
Az LG-nek ugye ott a webOS, a Samsungnak a saját, a többinek meg vagy Android, vagy zárt rendszer.

Másrészt a WP helyett meg ugye Win10 lett, amit kerülök, mint ördög a szentelt vizet. :DDD
Szóval így már tényleg csak az Ubuntu Touch marad számomra, mint egyedüli alternatíva az Android mellett. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#735) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sourceforge-ról leszedtem a Fire E legfrissebb forráskódját.
Miként lehet ebből telepíthető ROM-ot barkácsolni? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#736) VIPowER


VIPowER
senior tag

10-et megér ez a teló? Játék pl Defense Zone elfut rajta?

(#737) VIPowER válasza VIPowER (#736) üzenetére


VIPowER
senior tag

Senki?
Pedig csak ezen múlik hogy veszek e egyet, hogy a toaletten tudjak eme játékkal játszani.

(#738) sz.balazs.95 válasza VIPowER (#736) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

10-et szerintem megér simán.
De a játékokat nyugodtan felejtsd el ezen :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#739) VIPowER válasza sz.balazs.95 (#738) üzenetére


VIPowER
senior tag

Semmiképp sem lehet futtatni rajta? (nem, nem akarok rá androidot tenni)
Mert akkor nekem még 10-et sem ér.

(#740) sz.balazs.95 válasza VIPowER (#739) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Gondolom ez a Defense Zone valami natív Androidos játék.
Na, olyat ezen biztos nem fogsz tudni használni, max ha raksz rá droidot.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#741) VIPowER válasza sz.balazs.95 (#740) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hát ez kellemetlen. Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#742) VIPowER


VIPowER
senior tag

Csak vettem egy ilyet mert unatkoztam.
Mellesleg megjött rá a 2.0 frissítés. Van zseblámpa, meg miegymás. Még nem néztem át nagyon.

(#743) sz.balazs.95 válasza VIPowER (#742) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam még mindig csak 1.3.0.0 van :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#744) VIPowER válasza sz.balazs.95 (#743) üzenetére


VIPowER
senior tag

[link], [link], [link], [link]

Gondolom előbb utóbb hozzád is elér.

(#745) sz.balazs.95 válasza VIPowER (#744) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

milyen frissítési csatornán vagy?

amúgy meg: [link] :O :O
Épp csak most indult be igazán, erre máris lelövik? :F
Azér' nem sok időt hagytak az OS-nek szvsz... :((( :((

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#746) VIPowER válasza sz.balazs.95 (#745) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezen : [link]
Ez van. De legalább a 2.0 megvan. Az előzőnél mindenképp jobb.

(#747) sz.balazs.95 válasza VIPowER (#746) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam "release-tcl-DT-PL" a frissítési csatorna :F

Mindenesetre akkor se "fair", hogy 2 éve van még csak a piacon, de máris lelövik.
Pedig már küszöbön a 2.5 számos újításokkal, elsősorban az új asztali Firefoxos bővítményekkel való kompatibilitással, és a 2.6 is fejlesztés alatt van.
Szvsz hülyeség kukázni.
Ezidő alatt az Android mennyit is fejlődött?

Remélem Firefox TV-t azért még fogok tudni szerezni.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#748) VIPowER válasza sz.balazs.95 (#747) üzenetére


VIPowER
senior tag

A tiéd is a T-től van?
Amire nincs kereslet az előbb utóbb megbukik, én nem sírok érte, csak kíváncsiságból vettem meg, de azért kár érte.

(#749) sz.balazs.95 válasza VIPowER (#748) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem, én az Extreme Digital-tól vettem.

Én kifejezetten sajnálom, mert eléggé megtetszett a hiányosságaival együtt is a rendszer maga és a készülék is egyaránt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#750) hbala


hbala
aktív tag

Sajnos úgy tűnik itt a vége: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.