Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ferke72 válasza tmp0124 (#397) üzenetére


ferke72
aktív tag

Igazad lehet viszont erre anno bb fórumokon is figyelmeztettek mit kockáztatok egy orosz fejlesztéssel :)
Ha Alcatel azt mondja vagy esetleg a forgalmazó hogy bevállalja frissítését, pl. beviszed anomáliák okán, kapásból ezt szokták vele csinálni upgrade és vissza a felhasználóhoz ;)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#402) Vangelis válasza ferke72 (#398) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én miután megrendeltem írták ki, hogy elfogyott.

Lehet pont az utolsót kaptam el 10e-FT ért.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#403) ferke72 válasza tmp0124 (#397) üzenetére


ferke72
aktív tag

Csak egyet nem értek hivatalos honlapon szereplő program letöltése és használata sem hozta le 2.0-t pedig talált valamit neten és frissített vagy 3 órán keresztül..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#404) Airedhyal válasza ferke72 (#403) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

neked is 380 megát szedett le?

(#405) sz.balazs.95 válasza icecave (#400) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Amit én tudok a 2.0-ról:

- Teljesen átszabott felület, teljesen új ikonokkal
(Nekem jobban tetszik, hogy eltűnt az ikonokról az üveges effekt)
- Frisebb Firefox (28 helyett 32)
- Firefox Fiók támogatása (viszont ahogy nézem, rendes Sync még nincs.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#406) ferke72 válasza Airedhyal (#404) üzenetére


ferke72
aktív tag

igen ha jól láttam kb annyit viszont találtam fejlesztői oldalon tar. fájlt és az lehet frissítené. viszont leírás pontos ismeret nélkül nem babrálom :U

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#407) lolal


lolal
senior tag

Valaki panaszkodott itt a fülhallgatós hangzásra. Most próbáltam ki egy Iphone 5 el szemben és azt kell hogy mondjam beats fülessel sem vettem észre különbséget a kettő között. Maximum talán az alma basszusban erősebb ennyi. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#408) ferke72 válasza lolal (#407) üzenetére


ferke72
aktív tag

Semmi gond nincs vele, talán rádió ami gyengén szól benne. Utolsó q5 tudtam összehasonlítani..szerintem odavágott annak is e téren.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#409) lolal válasza icecave (#400) üzenetére


lolal
senior tag

Én is szerintem a jövőhét folyamán édesapámnak oda adom. ( itt az iphone nekem) Csak a kíváncsiság hajtott milyen a rendszer de sajnos még nagyon nagyon gyerekcipőben van . Számomra ez nagyon kevés , és őszinte legyek kicsit "fáj a szívem miatta" többet vártam vagy azt hittem többet tud :(

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#410) Danny750 válasza lolal (#409) üzenetére


Danny750
őstag

Hat igen itt nem a rendszert fizeted meg ,hanem magát a készüléket...
Hisz gyönyörű design ips,5mpx af LED villano stb.. Azért ez egy normális rendszerrel nem 10k-ba fájna ...
Igy meg lehet várni a csodára :)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#411) ferke72 válasza lolal (#409) üzenetére


ferke72
aktív tag

Ha ismeri apud az android rendszert akkor ezt tudja használni. Elég fapados sok szempontból firefox os ez tény aki szeretni fogja nem emiatt teszi. Nekem lejönnek a e-mail rajta, telefonálni lehet vele alap dolgok egy két kivétellel megvannak és teszi a dolgát. Fényképezni is lehet vele elég jó képeket csinál kategóriához mérten. Egyedül a fejlesztése toporog nálunk..
Ha valaki olcsón jót akar használni mára ott a wp8 és alsó kategória már nem sokkal több mint 10e...
(igaz volt már wp8 telefonom is) viszont ott csak 640XL ami korrekt és új kiadás épp.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#412) Vangelis válasza ferke72 (#411) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De, ha egyszer beindulnak a fejlesztések :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#413) lolal válasza Danny750 (#410) üzenetére


lolal
senior tag

Egyéb helyeken most sem 10K , de sajnos nem éri meg az árát. Pedig nem lenne rossz ez a Firefox OS , de majd pár év múlva :K . Esetleg androidot nem lehet ráerőltetni erre a készülékre :U ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#414) ferke72 válasza Vangelis (#412) üzenetére


ferke72
aktív tag

Ha mint telefon nem okoz bosszúságot napi használatban megtartom tartaléknak ha lesz jobb és eljön az az idő amikor végre megtapasztalhatjuk a 2.0 vagy újabb fejlesztést rajta.
micsoda szentségtörés..ezen gondolkozol? ha jól értelmeztem az alapokat laikusként eléggé egyre épülnek kis eltérésekkel, és rá lehet tenni biztos viszont tudjátok 512ram már elég kevés 4.4 körül..

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#415) lolal


lolal
senior tag

Mert ha lehetne szívesen átváltanék rajta , hogy használhatóbbá tegyem :B

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#416) Danny750 válasza lolal (#413) üzenetére


Danny750
őstag

Hat igen ha akar valamit a Firefox ,akkor illene osszekapnia magát ,mert ez így rettenet kevés... Ios,wp es a droid is jóval többet tudott a kezdetekben...
Maga a készülék többet érdemel

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#417) lolal


lolal
senior tag

Sajnos igen. Én Droidra a 2.3 Gingerbread - tól kapcsolódtam be. De a Firefox OS és aközött akkora különbségek vannak hogy egy oldalon nem tudom összeírni. Valami szánalmas hogy egy 2011 es rendszer is röhögve porrá veri ezt az OS-t és valahol egyben elszomorító is ... :(((

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#418) ferke72 válasza lolal (#417) üzenetére


ferke72
aktív tag

Kicsit a google mögé is kell nézni e téren mivel hogyan és mióta fejlesztenek, na és nem utolsó sorban a firefox mennyi energiát pénzt és szakmai fejlesztőt tud mozgósítani erre a célra. van egy sejtésem hogy Dávid és Góliát az arány mércéje..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#419) Danny750 válasza lolal (#417) üzenetére


Danny750
őstag

Sajnos nagy ívben tojnak a vásárlókra Firefox eknal... :(

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#420) lolal válasza ferke72 (#418) üzenetére


lolal
senior tag

Azt elhiszem , de viszont olyan alapvető dolgokat nem raknak bele és olyan alapvető funkciók hiányoznak amihez véleményem és tudásom szerint nem kéne akkora programozói "wast is das" és máris kicsit élvezhetőbb lenne. Legalább azokat a programokat átírnák amire a közösségnek úgy általában nagy igénye van. :((

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#421) lolal


lolal
senior tag

Mert még egy Nokiás Symbian is többet tud sajnos... :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#422) sz.balazs.95 válasza Danny750 (#419) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezt miből gondolod?

Egyébként azt sem ártana figyelembe venni, hogy nem a Mozilla fejleszt lassan, hanem az új verziókat építik be lassú tempóba a gyártók a készülékekbe.

Pl. A Firefox 1.3 2014 márcuisban jelent meg, de októberben kapta meg az OT Fire.
Az 1.4 tavaly augusztusban jött ki, a 2.0 kódja '14 szeptemberben, a 2.1-é pedig '14 októberben, készült el.
A 2.2 CC májusban jön, a 3.0 meg aktív fejlesztés alatt áll, március óta.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#423) Dhampir válasza lolal (#409) üzenetére


Dhampir
félisten

Hiába lett ez olcsóbb, a tényeket nem tudta megcáfolni. :D

(#424) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Jelenlegi Firefox készülékek:[link]

Azért van itt élet, csak nem kap reklámot. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#425) tmp0124 válasza lolal (#417) üzenetére


tmp0124
tag

A Firefox OS nem a piaccal foglalkozik, nem fejleszt, hanem egy filozófiát tesztel, épít. Mondhatni egy bicskanyitogató filozófiát, mert ha írsz rá egy programot, azzal lényegében rögtön publikálod is a forrását, nem marad üzleti titkod, az kb csak szerver oldalon létezhet.
Pörgethetné ezerrel a verziószámot és halmozhatná az API-kat, de ez nem erről szól, hanem egy standard felállításáról. Például multimédiás kommunikációban a WebRTC a standard, amíg a Skype nem támogatja ezt, addig nem lesz FFOS-re, mert ahhoz, hogy a Skype a saját megoldását lekódolja, a rendszer nem is akar adni érdemben használható eszközöket. Az a cél, hogy ha elég magas szintre fejlődik a standard, akkor bárki csinálhat a kiszolgálásukhoz egy másik OS-t és a Firefox OS-re írt alkalmazások pont úgyanúgy futnak majd rajta, hiszen csak standardokat használnak. Szép is lenne, ha 3-4 versengő OS-en tesztelhetnéd ugyanazt az appot, nem? Hiszen kb ma is megteheted 3-4 versengő böngészővel... Ja, és a Google-nek is van egy szinte pont ilyen rendszere, a Chrome OS...
Nekem egyébként a videócset hiányzik a legjobban az 1.3-ból, pedig a Firefox verzió alapján támogatott kellene legyen a WebRTC. Viszont 2.0-ban már működik, Firefox Hello-val kiegészülve.

(#426) ferke72


ferke72
aktív tag

Frissítés probléma vonalán előbb az Alcatel központi számán érdeklődtem, ott adtak egy ügyfélszolgálati elérhetőséget. Nekik nem volt jobb ötletük mint közvetlen E-digital vagy Telemax Budaörs személyesen.
Ha hegy nem jön el..:) ki tudja lehet sok dolgot megoldana..
Névjegyek terén érdekes hogy csak telefonra lehet menteni közvetlen..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#427) Dhampir válasza ferke72 (#426) üzenetére


Dhampir
félisten

A mobilszolgáltatón keresztül is beadható? Budaörsi lakosok előnyben, de akik nem...

(#428) lolal válasza tmp0124 (#425) üzenetére


lolal
senior tag

Én ezt értem amit mondasz szép is jó is. De ha egyszer ez trend és ezzel lehet pénzt keresni mert a piacnak erre van szüksége akkor ezt kell csinálni. Ha már van mögöttük akkora presztízs és anyagi háttér akkor lehet újjat alkotni meg szembeköpni a piacot mert van alapja és az emberek bíznak bennük és merik vállalni az újjat is. De amíg itt és így állnak addig nem. " Lehet szembefutni a mezőnnyel , biztos pár embernek megtetszik és követ majd, de végül te akkor is csak az utolsó leszel " . Ezt kéne figyelembe venni. :)

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#429) sz.balazs.95 válasza lolal (#428) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Viszont azt is vedd figyelembe, hogy egyrészt a Mozilla célja nem az elsődlegesen, hogy hatalmas piaci részesedést szerezzenek, hanem hogy a webes technológiáknak a fejlődését felgyorsítsák, és hogy reális alternatívája legyen egy HTML5 web app egy natívnak.
Ehhez van a Firefox OS, mint referencia platform, hiszen ez teljes egészében web alapú.
Illetve ami webes app elfut ezen, az tutibiztos, hogy utána jóformán bármin el fog futni.

Másrészt nekik Androidon ott a Firefox böngésző, tehát ily módon nem ellenfelei egymásnak, mert végeredményben mindegy a Mozillának, hogy melyiket használod.

Viszont, mivel van egy saját platformjuk, így azt teljes mértékben a saját elképzeléseik szerint tudják alakítani.
Nyilván meg tudnák csinálni ugyanezt AOSP-vel is, csak akkor a Google-től függenének, ezért kellett a saját platform.

Szóval a Firefox nem egy Android-killer, vagy bármi más killer, hanem egy teljesen önálló ág, önálló elképzelésekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#430) tmp0124 válasza lolal (#428) üzenetére


tmp0124
tag

De hogy jön ez ide? Ez nem szempont a Firefox OS számára és kész.
Nem sikeresek akarnak lenni, hanem megpróbálkoznak valami mással. Ha a piac nem értékeli, akkor így jártak, lehet évek alatt majd bejön. Lehet lesz egy réteg, aki használja, lehet sosem lesz belőle semmi. De ha valami nem alternatíva a Firefox OS számára az az, hogy fusson az Android és az IOS után, pláne úgy, hogy a Windows Phone mire jutott nagyságrendekkel nagyobb háttérrel. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy erre van esély.

(#431) tmp0124 válasza lolal (#428) üzenetére


tmp0124
tag

Azt ugye tudod, hogy a Mozilla elsősorban egy alapítvány. Így az elveit a pénz és a siker elé sorolja.

(#432) Dhampir válasza tmp0124 (#431) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak legyenek olyan készülékgyártók, akik továbbra is vállalják az "alternatív" mobilok gyártását.

(#433) sz.balazs.95 válasza Dhampir (#432) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Amíg itt a GeeksPhone, illetve a TCL (Alcatel) addig ez nem lehet gond.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#434) Dhampir válasza sz.balazs.95 (#433) üzenetére


Dhampir
félisten

Vagy a ZTE, stb. :K

(#435) sz.balazs.95 válasza Dhampir (#434) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A ZTE most inkább másodvonalbeli gyártó, de kétség kívül ők is jelen vannak.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#436) lolal válasza tmp0124 (#430) üzenetére


lolal
senior tag

Figyelj ez is érthető de ahogy Dhampir is előttem megfogalmazta , ha egy cégnek sem nem lesz nyereséges vagy egyáltalán érdeke Firefox alapú telefont kiadni , akkor b*szhatják és hol promótálják a rendszerüket ?

Mert a cégek többnyire leszarják, csupán az az érdekük miből mennyi profitjuk van és nem azt figyelik milyen OS-t raknak a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#437) ferke72


ferke72
aktív tag

Fényérzékelő miatt fog menni szervízbe..kicsit kalimpál ha nagy fényerőnél bekapcsolom :(
Valaki segít milyen formátumot játszik le videóban? az avi-t nem szereti ez biztos :U

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#438) ferke72 válasza Dhampir (#427) üzenetére


ferke72
aktív tag

Ha ott vetted biztosan, viszont gyorsabb ha központi szervízbe kerül be. Lehet héten felviszem hátha gyorsan megcsinálják.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#439) tmp0124 válasza lolal (#436) üzenetére


tmp0124
tag

Igazából van a piacon valamennyi igény ilyesmire, csak lehet nem pont okostelefonon fogja megtalálni a legjobban az otthonát a Firefox OS.
Az hogy ragaszkodik a standardokhoz, afféle időtállóságot ad rendszernek. Továbbá ami megy böngészőben, az menni fog Firefox OS-en is, sőt fél óra - két óra munkával app-á is alakítható a rendszerre (mondjuk ez Androidra is kb igaz). Ezért azt a réteget elég jól eléri, akik nem akarnak drága fejlesztésekbe bonyolódni, de egy weboldalt, webes szolgáltatást azért üzemeltetnek.
Például úgy tudom, több tv gyártó is Firefox OS mellett döntött okos készülékein. Nekem logikus, nem akarnak alkalmazásboltot csinálni, sem állandóan frissítgetni, sem saját platformot alkotni, de legalább elég nyíltságot tudnak adni annak a 5-10-15 app-nak, amit az ember használna a tv-jén.

(#440) ferke72


ferke72
aktív tag

Frissítés(upgrade) mehetne fire e recovery menüjéből is mint android telefonoknál..igen ám viszont megbízható forrású 2.0 file hol van hozzá? :U

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#441) Dhampir válasza ferke72 (#438) üzenetére


Dhampir
félisten

Sokba kerül a vonaljegy és jó párat kellene venni.

(#442) ferke72 válasza Dhampir (#441) üzenetére


ferke72
aktív tag

szervízhálózat

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#443) ferke72


ferke72
aktív tag

tok még akciós is.. ma megérkezett villámgyorsan..hétvégén rendeltem :D
szervíz is visszajelzett épp, átvevő hálózat bármelyik pontján le lehet adni ha csak szoftvert kell frissíteni pár munkanap alatt megcsinálják.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#444) Dhampir válasza ferke72 (#442) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek jórészt Samsung szervizpontok, amint látom.

(#445) ferke72 válasza Dhampir (#444) üzenetére


ferke72
aktív tag

alcatel is
nem babrálom itthon, én is beviszem majd. pedig meg lehet oldani fejlesztői oldalról..

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#446) Dhampir válasza ferke72 (#445) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint nem muszáj Budaörsre vinni, köszönöm szépen az infót. :R

Samsungnak van ez a Samsung Smart & Prémium Megoldások Központ, a bevitt mobil már másnapra elkészült.

[ Szerkesztve ]

(#447) ferke72


ferke72
aktív tag

most halt be a topik...

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#448) sz.balazs.95 válasza ferke72 (#447) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

még nem :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#449) Vangelis válasza ferke72 (#447) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem holnap vagy holnap után jön meg a teló :D

.... csak kipróbálva lesz vélhetően... de elválik!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#450) lolal


lolal
senior tag

Ezt nem igazán értem mire írtad.

Habár picit valóban megtorpant a múltheti akció láz óta a topic. De szerintem ez várható volt. Elmúlt már a kezdeti lelkesedés. De ha azt nézzük beszélgetünk azért folyamatosan.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.