Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:31:53

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 2S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nagyon tetszetős.
Legendd, tudnál biztosat mondani, Idol X+, Idol Alpha és Hero hivatalos magyarországi megjelenéséről?

Magyar Alcatel képviselet (facebook), sosincs információjuk semmiről, bár májusi bejelentést közöltek anno -ami már elmúlt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) Nigér


Nigér
őstag

Szerintem Samsungos dizájnja van, amiért kár.
Amúgy szimpi kis teló.

helixp: Szerintem az, de ezt csak a külcsínre értem, az UI az természetesen nem.

[ Szerkesztve ]

(#3) helixP válasza Nigér (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

Samsungos dizájn... ez? :F

Előbb utóbb csak megtanulnak majd kamerát gyártani alkatelék is :)
Valamint duál-simben is szívesen látnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Kérdés, van valakinek infoja arról, hogy vodafonnál kapható lesz-e?

(#5) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

No, ez így tényleg baráti. Jó a cucc is, klassz az ár is. :) Fotók annyira nekem nem vészesek, egy átlag kínai vassal készültnél szebbek, de annyira nincs érzékem ehhez.

Ja, amúgy: "számos applikációs telepítenek előre a telefonjaikra, hogy ezzel se a felhasználóknak kelljen időt elpazarolniuk" Ez nálam fordítva van. Előretelepített cuccok kigyomlálására pazarolok időt. :D

Szerk.: átmásoltam hibásan applikációt

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#6) margithid


margithid
veterán

Tetszik-tetszik, de inkább megvárom a Blackberry Z3-at,

(#7) kelly416


kelly416
veterán

Végre valaki, aki jó muzsikát hallgat tesztelés címén is. :D
Tényleg jó alternatíva Moto G ellen több szempontból, de ez asszem kelendőbb lesz itthon.

(#8) MADcat válasza kelly416 (#7) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

na ez jó lett! :) :C

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#9) SkyLaci


SkyLaci
őstag

az otg hiánya negatív meglepetés,
valamint kár hogy tele van sok felesleges appal, és néhol a stock androidhoz képest csúnya átdolgozott felülettel (ugyanakkor pozitív átdolgozások is vannak és örvendetes extra funkciók)

Holnap ilyenkorra már nekem is lesz egy ilyen készülékem :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Probber


Probber
őstag

Tényleg jól sikerült cucc lett és a dizájn is abszolúte kellemes...

...kivétel ez alól az a batár méretű gyártói logó a hátlapon! :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#11) nobiand válasza margithid (#6) üzenetére


nobiand
aktív tag

Van információ, hogy mikor jelenik meg itthon a Z3?

(#12) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Akkor most van NFC, vagy nincs?

A teszt szerint van, a Specifikációja szerint nincs.

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#13) margithid válasza nobiand (#11) üzenetére


margithid
veterán

Sajnos nincs, pedig én is szeretném tudni...
Szerintem még tuti 1 hónap...

[ Szerkesztve ]

(#14) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Nem rossz teló, nagyon tetszetős! :D
Csak ne lenne ilyen nagy... :/

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#15) Tigryss76


Tigryss76
tag

Egy kis javítani való, ha nem sértem meg a szerzőt!
A végén a táblázatban azt írod, nincs NFC ... :R

Köszönettel:

J

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#16) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ha mar hasonlit valamire, az az i5, de nem veszes. Nagyon jo uton halad az Alcatel, en szurkolok nekik. Akinek nem jatszik a Moto G az emlitett okok miatt, annak ez szerintem best buy.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) Legendd válasza Tigryss76 (#15) üzenetére


Legendd
senior tag

Természetesen van NFC, a szöveg volt az irányadó.
Köszönöm a visszajelzéseket :)

Alea iacta est!

(#18) satz18


satz18
őstag

Ennek a mobilnak én most speciel örülök. Ez a telefon jó példa a középkategória számottevő fejlődésének. Egy olyan világban, ahol a nagy gyártók csak a zászlóshajókat fejlesztik, és a középkategóriában csak kínai telók vannak, kifejezetten nagy szükség volt erre a telóra.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) helixP válasza satz18 (#18) üzenetére


helixP
nagyúr

Ami szintén kínai :)

Ettől eltekintve maximálisan egyetértek Veled.

[ Szerkesztve ]

(#20) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Szerintetek lehet majd rootolni (úgy hogy szervizelés esetén előtte vissza lehessen állítani), valamint custom romok lesznek rá?

(#21) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

MA!TV-n volt ugye, hogy napszemüvegben függőlegesen tartva a telót nem látni semmit a kijelzőn. Ez a tesztben nincs benne. Erről tapasztalatok?
Legrosszabb esetben, olcsóbb napszemüveg választásnál kell vinni egy ilyen telót és máris kiderül, hogy a szemüveg polárszűrős-e vagy nem :DD

(#22) -FreaK- válasza SkyLaci (#20) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez engem is érdekelne, hogy állnak az Alcatel modellek custom rom/kernel fejlesztés terén. Valamint mennyire szokta frissíteni a régebbi modelljeit a gyárt? Nem nagyon szoktak erről hírezni az oldalak.

Telekomnál szerintetek mikor lesz kapható? Már egy ideje keresek utódot asszony Xperia U-jának (borzalom szemét, hulladék, használhatatlan egy valami) a középkategóriában, de szerintem van egy jókora rés a szolgáltatónál kapható modellek között (csúcs kategória és a 720p kijelzővel nem rendelkező alsó-közép kategória között).
720p kijelzős középkategóriás ugye nem nagyon van, talán csak a Moto G meg a HTC One mini / mini2, de ugye az a feltétel is erőteljesne szükíti a kört, hogy szolgáltatónál kapható legyen.
Azt hiszem ez lesz a befutó.

(#23) helixP válasza -FreaK- (#22) üzenetére


helixP
nagyúr

OT 995-ről van tapasztalatom, az GB-vel jött ki, kapott egy meglehetősen kifogásolható ICS-t és kész.
Viszont vannak lelkes fejlesztők rá, főleg bagyusz, akinek a jóvoltából szépen frissülő KK-CM van, rá, meg MIUI.
Véleményem szerint a könnyen piszkálható telefonok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#24) SkyLaci válasza -FreaK- (#22) üzenetére


SkyLaci
őstag

olvasgattam az alcatel facebook oldalát, és ott azt írták hogy egyelőre úgy néz ki nem lesz a telekomnál (2 mini s van)

(#25) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ez szép lett! :C :C

Középkategóriában, ennyiért ilyen formatervet, vékonyságot, fémet, kijelzőfelbontást nem nagyon látni, kábé mindent tud, amit elvár a júzer. És a kategóriájában szvsz még a kamera is inkább átlagos, mint gyenge.

Kíváncsi vagyok, lesz-e dual SIM-mel.

Nem a lényeg a fontos.

(#26) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Pedig vártam a KA plecsnit a végére, a legutóbb valami Sony cuccnál volt, ha jól emlékszem...

Eddig csak nekem tűnt fel, hogy az alja komolya hasonlóságot mutat néhány iPhone készülékkel? (Jót nem ciki másolni egyébként.),
Ezt nem zavargás keltés céljából írtam, de nekem ezjön le (és tetszik!)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#27) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A Smartbench Games eredmény nem tiszta. Az SP ugyanolyan felbontás mellett kevesebb pontot kap, holott erősebb a GPU.

Amúgy ütős lett az Idol 2 S, ennyiért best buy.

<< Heimdal >>

(#28) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Köszi a válaszokat, sajna nem hangzanak túl jól :(

(#29) Badboys válasza -FreaK- (#28) üzenetére


Badboys
őstag

Amint látom ennyi idő alatt sem tudták megoldani,hogy normálisan illesszék a kijelzőt. Alul zavaróan átvilágít ez már a 995 nél is volt . Használtam belőle 3 at ez miatt dobtam őket. 4.4.2 alatt meg meg szűnt a külső SD ről futtatás lehetősége úgy mint a 2.1 es romoknál. Köszönjük Googl remek elgondolás vissza a múltba. Igaz ez a gyári romokra. Főzöttekkel nem tudom mi a helyzet.

Bocs nem neked címeztem félre sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#30) ucli


ucli
senior tag

Ez ugye nem olyan kínaisan kínai,mint az eddigi? :F

(#31) soma11444


soma11444
csendes tag

Nem tudjátok ha már T-nél nem lesz kapható , legalább függetlenül lesz valahol mostanában ? :F

(#32) wody21


wody21
tag

Öregedő Alcatel OT-995 készülékem után megtaláltam azt, ami le fogja váltani :)
Így kell ezt csinálni, hajrá kakatel!
Köszönjük a tesztet, nagyon szuper volt.

(#33) SkyLaci válasza soma11444 (#31) üzenetére


SkyLaci
őstag

úgy néz ki nem lesz T-nél, mediamarktban lesz függetlenül

(#34) soma11444 válasza SkyLaci (#33) üzenetére


soma11444
csendes tag

na az meg horror ár :D A sima idol S 90-ért megy még mindig :Y

(#35) Luck Dragon

És itt is a garanciát meghaladó második napon fog elromlani? Mert eddig nálam az Alcatel ezt bizonyította :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) ak76


ak76
senior tag

"a KitKat átmeneti hiánya "

A KK átmeneti hiánya szerintem inkább POZITIVUM,(kihangsúlyozom,mert errefelé már kijelenteni sem szabad,rögtön az ember torkának ugrik valami fanboy) tekintve a rengeteg elbaltázott frissítést,lásd még Sony Z1C,SGS3-4,G2,ésatöbbi.
A készülék pedig tetszik,nem semmi hova jutottak a kínaiak az Alcatellel,pláne hogy valami 15-18 éve még röhögtünk a Nokiához,Ericsonhoz képest komolytalan,piskóta formájú játéktelefonjaikon.

(#37) mustang08 válasza wody21 (#32) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

A cikk elolvasása után én is erre gondoltam, pedig már nagyon rá voltam állva arra, hogy Kínából rendelek v.mit.

(#38) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tudom, telhetetlen vagyok, de azért megkérdezem :D

Van esély ebből egy 2 sim kártyás változatra?

(#39) SkyLaci válasza lugosi (#38) üzenetére


SkyLaci
őstag

ha jól tudom nincs

(#40) jozso1989


jozso1989
őstag

Nagyon jó ez ennyiért... bár az a sok launcher újratöltés eléggé Xperia SP szindróma... tehát a multitaskingot el lehet felejteni normális használatnál, ahogy az XSP-nél is. :/

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#41) SkyLaci válasza jozso1989 (#40) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem lehet valahogy javítani a RAM kezelésén, hogy több jusson azoknak az alkalmazásoknak amiket valóban használunk?

(#42) helixP válasza SkyLaci (#41) üzenetére


helixP
nagyúr

De, lecseréled a lancsert :DDD

(#43) jozso1989 válasza SkyLaci (#41) üzenetére


jozso1989
őstag

Nem hiszem... SP-nél sem sikerült megoldania a Sonynak sem. Annyit tudtak javítani, hogy használat közben már nem zárja be a zenelejátszót legalább. De ennél borzasztóan sokat megeszik a memóriából a gyári felület... Szerintem belakva szörnyű lehet, de ne legyen igazam... túl jó az ára a kicsikének. :P

(#42) helixP: Novával is ugyanez volt a helyzet. Az Xperia Home-ot nem használtam soha, mert ronda.

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#44) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na ez ennyiért valóban igen jó ajánlat. Én a specifikációk alapján 75k-s nyitóárra tippeltem volna.

#36

És ez csak az Alcatel. Van még néhány, igen jó ár/érték arányú készülékeket gyártó kínai cég (THL, ZOPO, Xiaomi, Oppo, Umi stb.), csak a legtöbben sajnos nincsenek jelen Európában.

[ Szerkesztve ]

(#45) Logeeen válasza jozso1989 (#43) üzenetére


Logeeen
senior tag

Hányszor kell elmondani, hogy fejezd be ezt a hülyeséget?
Van multitasking SP-n. Olvass utána.

#Xiaomi 13T#

(#46) pengwin válasza SkyLaci (#41) üzenetére


pengwin
addikt

+(#40) jozso1989:
Surfym@n fórumtárs most ajánlott nekem egy másik topicban egy appot rá.

Üdv, pengwin

(#47) jozso1989 válasza Logeeen (#45) üzenetére


jozso1989
őstag

Tudod mit jelent a multitasking? :) Alkalmazásváltóból vissza tudod hozni a háttérbe rakott appot. Multitasking: zenét hallgatsz+facebook+messenger+böngésző megnyitva 4 oldallal+temple run2 és ezek közül EGYIKET sem zárja be, folyamatosan fut minden a háttérben. SP-nél még az első 3 sem teljesül.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#48) SkyLaci válasza pengwin (#46) üzenetére


SkyLaci
őstag

Greenify-t eddig is használtam, de az nem csak root-tal müködik?

(#49) gabancs


gabancs
addikt

"Számtalanszor hangsúlyoztuk már, hogy egyre fontosabbak a szoftveres szolgáltatások, amiben az Alcatel erős, számos applikációs telepítenek előre a telefonjaikra, hogy ezzel se a felhasználóknak kelljen időt elpazarolniuk"

Ezzel nagyon nem értek egyet! Tele pakolják sok felesleges sz...rral, ami csak a helyet foglalja. Így a felhasználónak azzal kell időt elpazaorlni, hogy leszedje. Már ha le lehet root nélkül. Majd én felteszem azt, amire szükségem van, ne akarják már kitalálni mire van szükségem.

(#50) sultansmith


sultansmith
senior tag

kicsit iphonera hajaz, de élőben egyáltalán nem így tűnt ez fel. Nagyon megkapó a design élőben, nagyon tetszett. Volt már alcatelem, még a hőskorban, igazából meg voltam vele elégedve, nagyon szerettem. Lehet, hogy ha az alcatel betörne a premium szegmensbe egy jó designal, megfontolnám...

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.