Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:31:53

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 2S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) dutrás válasza CheGhost (#5499) üzenetére


dutrás
őstag

Mi volt a probléma a kínai rendeléssel?

P50 pro/P40 Lite

(#5502) CheGhost válasza dutrás (#5501) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Az első kijelző csíkos volt. [kép1] [kép2]
A másodiknál csak a szállítási díjat kellett fizetni, az jó lett, de időben nagyon elhúzódott az egész folyamat, több, mint két hónap.
A szervizben 2 nap alatt majdnem azonos összegből megcsinálták volna, amennyiben összességében került nekem.

Ha saját kézzel csinálja valaki, akkor megérheti. Szóval nem vagyok ellene a kínai rendelésnek. ;)

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#5503) H.Istvan25 válasza HummeRC (#5489) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Öcsém, te olyan buta vagy hogy az már fáj :D. Az Alcatel-Lucent hálózati eszközöket gyárt, és semmi köze a mobilmárka Alcatelhez. Az Alcatel két év garanciát ad.

Huawei Mate 9

(#5504) dutrás válasza CheGhost (#5502) üzenetére


dutrás
őstag

Nálam az első bejött hál' istennek. Pesten egy kis szervíz csinálta ha jól emlékszem. 3 rugóért.
Viszont tuti nem eredeti gyári alkatrész mert s gyermekem azóta pókhálósra törte de működik.
Az eredetin egy karchoz hasonlatos repedés volt a fölső sarokban de rögtön feladta a harcot.

P50 pro/P40 Lite

(#5505) Tutu7030 válasza Krigi34 (#5488) üzenetére


Tutu7030
veterán

Még jó, hogy csak most olvasom ezt, mert apámmal ma vitettem vissza a másfél éves idol 2 s-t a telenorhoz (nem is oda, ahol vettem), mert elkezdett random restartokat produkálni. Csak annyit kértek, hogy a töltőt is adja le (ezt a részét sosem fogom megérteni. Ha a telefonnak van baja, mi a francnak kell nekik a töltő is??).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5506) szlobee


szlobee
csendes tag

soha többet alkatle!!! :o

(#5507) Tesztelo.hu válasza Tutu7030 (#5505) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ezt mintha én írtam volna. Nálam is apu telefonja elkezdett random módon újraindulni néhány napja, de úgy 4-5 percenként. Előtte teljesen jó volt, és szintén telenoros.
Mi okozhatja ezt? Ha másnál is előjött, akkor én valami szoftverfrissítésre gondolok...

(#5508) Gyula196906 válasza csonor (#5466) üzenetére


Gyula196906
senior tag

szia
A TWRP 4.4.2 zipet nem engedi letölteni :F

Ez a fájl vírussal fertőzött.

Csak a tulajdonos tölthet le fertőzött fájlokat

[ Szerkesztve ]

(#5509) csonor válasza Gyula196906 (#5508) üzenetére


csonor
tag

Érdekes...
Próbáld innen.

[ Szerkesztve ]

(#5510) Gyula196906 válasza csonor (#5509) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Köszi
Ha hazaértem megpróbálom
Egyébként jobb vele mint a 4.3 -al?

[ Szerkesztve ]

(#5511) csonor válasza Gyula196906 (#5510) üzenetére


csonor
tag

Nekem jobban bejön, meg megy a nova launcher, kicsit mintha gyorsabb lenne...
Csak a beállításokban a security részleg nem megy.

(#5512) Gyula196906 válasza csonor (#5511) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Nova launcher megy nekem a 4.3-on is
Akku használat milyen?,proci beállítással ott is mókolni kell?
Akksim most gyorsan merül pedig nem hinném hogy xar lenne

[ Szerkesztve ]

(#5513) csonor válasza Gyula196906 (#5512) üzenetére


csonor
tag

Akksi használat nálam állandóan változik. Hasonló használat mellett néha gyorsan, néha lassan merül.

(#5514) Ochocinco46 válasza csonor (#5513) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

akksi használatra még én sem tudtam rájönni.
Néha meglepődöm, hogy este mikor felrakom még ~30-40 % van, máskor meg úgy érek haza, h 14% alatt van. Nagyságrendileg ugyanannyit használom a telót és semmi beragadt alkalmazás sem lehet, mert eléggé letisztítottam és hónapok óta semmi újat nem töltöttem le.
Tényleg úgy tűnik, hogy kedv függően merül:)

(#5515) Tesztelo.hu válasza Tesztelo.hu (#5507) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Én végül csináltam egy gyári visszaállítást a biztonsági mentés után, és most jónak tűnik (az a hiba nem szűnt meg, hogy véletlenszerűen leveszi a csengés hangerejét, de azt megoldottam egy Volume locker appal).

(#5516) szlobee


szlobee
csendes tag

Eladó! Idol 2s telenor-os, szép állapotban
30.000Ft

(#5517) pietrrr válasza szlobee (#5516) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Jó vicc! :DD :C

(#5518) petya220 válasza szlobee (#5516) üzenetére


petya220
senior tag

Itt a topicban(?) nem lesz rávevő :D de sok sikert

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#5519) dutrás válasza szlobee (#5516) üzenetére


dutrás
őstag

Még topicon kívül is nehéz lesz eladni. Főleg ennyiért. Mesze földön híresen sz@r készülék!

P50 pro/P40 Lite

(#5520) t..janos válasza SidCorky (#5482) üzenetére


t..janos
csendes tag

Miért csak egy évet adnak rá? Kérdezz rá mindenképpen, mielőtt leírnád a készüléket!
A 23 hónapos készülékemet garanciában szó nélkül javíttatták. Nem akadékoskodtak, mint máshol, hogy mingyá lejár a garancia...
Nekem is volt ilyen problémám.

(#5521) SidCorky válasza t..janos (#5520) üzenetére


SidCorky
senior tag

Rákérdeznék, de nem találom a garipapírt :D Most már mindegy, elmúlt 2 éves

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#5522) Gyula196906 válasza csonor (#5509) üzenetére


Gyula196906
senior tag

hali
valami nem stimmel
fastboot módban nem látja a gép
nyitott bootloader kell hozzá?

update
nem csinált semmit viszot ott ragadt , a logónál tovább semerre

[ Szerkesztve ]

(#5523) Gyula196906 válasza Gyula196906 (#5522) üzenetére


Gyula196906
senior tag

huhh már megijedtem
minden gombot lenyomtam egyszerre, és úgy elindult

(#5524) cruzplaying válasza csonor (#5466) üzenetére


cruzplaying
újonc

Szia! Nagyon szeretném frissiteni a 2s-emet 4.4-re. Nem vagyok egy informatikai analfabéta, de sajnos a packedben nem találtam semmilyen exe fájlt:\ Csupa md5 meg win file. Egy picit részletesebben kitudnád fejteni a patchelés menetét? Előre is köszönöm a válaszodat! :)

(#5525) csonor válasza cruzplaying (#5524) üzenetére


csonor
tag

A TWRP_for4.4.2.zip-ben van az exe.

(#5526) a7x323


a7x323
csendes tag

Üdv!
Kedves kis készülékem újabb meglepetéssel örvendeztetett meg: az istenért se talál GPS jelet, még wifi vagy mobilnettel se.
Most vinném harmadjára gariztatni a telómat és az lenne a kérdésem, hogy a szervizbe leadáson kívül van valami más lehetőség? Ki lehet esetleg valamit vernyákolni a Telenornál, mert kezd a hócipő tele lenni a szervizbe járkálásokkal.

(#5527) pietrrr válasza a7x323 (#5526) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Olvass picit visszább. Nekem kicserélték egy nagyobb huzavona után egy Huawei P8 Lite-ra pár hónapja. Próbálkozz te is, de mindenképp légy erélyes és határozott, különben elhajtanak a fenébe.

(#5528) a7x323


a7x323
csendes tag

Visszavittem ma a telómat. Telenornál annyit tudtak felajánlani, hogy visszaküldik harmadjára is szervizbe, cserét kérve.
Szerintetek mennyire reális a dolog? Jól érzem, h sorbaállás lópisztolyért? :D

[ Szerkesztve ]

(#5529) pietrrr válasza a7x323 (#5528) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Nyaggasd őket mindenképp, ha szívózni akarnak, vagy csak simán nem foglalkoznak eléggé az ügyeddel, akkor beszélj az üzletvezetővel, ha az sem segít kérd a panaszkönyvet, és említsd meg a fogyvéd nevét.

Légy határozott és talpraesett mindenképp, ők sem a maguk ellenségei.

Saját korábbi tapasztalatom.

(#5530) dutrás válasza a7x323 (#5526) üzenetére


dutrás
őstag

Egy picit poénos leszek!
Dobd el jó messzire és kerüld a márkát örökre!
Komolyra fordítva a szót!
Mindenképp próbálj másik gépet kicsikarni a telenortól. Ez ördögi kör a 2s esetében.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#5531) a7x323 válasza dutrás (#5530) üzenetére


a7x323
csendes tag

Ezek után legfeljebb söralátétnek fogom használni. :D
Viszont vicc amit a Telenor művel. Több mint másfél hét után visszajött a telefonom, persze csere elutasítva.
Szerviz semmi indoklást nem küldött, csak egy állásfoglalást, hogy hogyan is kell a GPS-t használni, mert nyilván én vagyok az idióta és nem tudom helyesen használni. :C
Telenorban annyit tudtak "tanácsolni", hogy keressem meg a TMX-t vagy magát az gyártót, mert ők semmit nem tudnak csinálni.
Persze a GPS ugyan úgy nem működik és ami a hab a tortán,hogy amióta visszajött a teló random kikapcsol pl zenehallgatás meg internetezés közben és csak percek múlva lehet visszakapcsolni. :))
Úgyhogy írtam egy jó kis panaszlevelet a Telenornak, ha nem történik semmi, akkor marad a Fogyasztó Védelem.

(#5532) gigaherz


gigaherz
tag

Egyik nagy viharban bátyám jól megázott vele, azóta nem igen lehet működésre bírni. Kérdésem az, hogy esetleg érdemes-e így árulni, valakinek hátha kell belőle alkatrész?

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#5533) dutrás válasza a7x323 (#5531) üzenetére


dutrás
őstag

Simán ujrahúzták meg csináltak egy backup-ot.
Valószínűleg azért kapcsolgat ki.

P50 pro/P40 Lite

(#5534) dutrás válasza gigaherz (#5532) üzenetére


dutrás
őstag

Megteheted de pénzt nemigen látsz belőle szerintem.
Kár vesződni vele. Azért sok szerencsét.

P50 pro/P40 Lite

(#5535) gigaherz válasza gigaherz (#5532) üzenetére


gigaherz
tag

Sikerült működésre bírni, bár még nem teljesen. Szétszedtem, szárítottam egy napig a ventillátor mellett, akksi nélkül rádugtam töltőre, és már kapcsolt is be, azonban pár másodperc után mindig újraindul.

A jelenség megtekinthető videón.

Próbáltam bekapcsoló gomb + hangerő gombokkal bekapcsolni, hangerő le gombnak a hatására pedig egyszerűen úgymarad a kijelző.

Bármi ötlet?

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#5536) gigaherz válasza gigaherz (#5535) üzenetére


gigaherz
tag

Megoldódott.:D

Visszatettem az aksit, ami teljesen le volt merülve. Pár perc töltés után bekapcsoltam, betöltött, és most működik. :C

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#5537) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Beszélj az üzletvezetővel, írj a vásárlók könyvébe, írj panaszlevelet, jelentsd a telenor ügyfélszolgálaton és vedd fel a kapcsolatot a fogyasztóvédőkkel. És vigyázz, hogy ki ne csússz a gariidőből.

Sok sikert, légy határozott és kitartó! :))

(#5538) sammiedavis válasza a7x323 (#5526) üzenetére


sammiedavis
tag

Szia! Én is így jártam vele, habár februárban áttértem másik telóra (megjegyzem 6 hónap alatt kevesebb gondom volt vele mint ezzel egy nap alatt), és eme csodát csak navinak használtam. Tegnapig. Megérkeztem a célállomásra, semmi gond, teló kikapcs, délután indulás vissza, azóta semmi jel, csináltam később egy rendszer visszaállítást csak úgy próbaképp, kipróbáltam két különböző navi programmal, semmi, GPS tesztprogramok egy árva műholdat sem látnak. Azt hiszem már nem is már nem garanciás, meg le is sz@rom nem ér annyit hogy idegeskedjek vele. Az egész Alcatel brand nem ér annyit. :N . Elrakom tartaléknak, habár az se biztos hogy telefonálni tud még :D

[ Szerkesztve ]

Me of us one?

(#5539) csonor válasza a7x323 (#5526) üzenetére


csonor
tag

Nekem is pont ugyanilyen problémám van. Amikor még működött akkor is kellett vagy 15 perc, hogy 3d fix legyen.

(#5540) csonor


csonor
tag

Üdv.
Ez mennyire csinálna téglát a telefonból?
https://www.youtube.com/watch?v=9uZ-J8vrDKc

Vagy ez:
http://modandroidrom.blogspot.hu/search/label/alcatel%20one%20touch%20idol%202%20s%206050y%20custom%20roms

Vagy még mindig nincs cm, miui vagy bármi más?

[ Szerkesztve ]

(#5541) petya220 válasza csonor (#5540) üzenetére


petya220
senior tag

Nagyon :))
Mivel Idol 2-re van a rom, és nem idol 2 s-re
Szóval.. nem kellene rárakni ._.
Mintha benzinesbe dízelt raksz ._. nem indulna :D

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#5542) csonor válasza petya220 (#5541) üzenetére


csonor
tag

És a másik?

(#5543) petya220 válasza csonor (#5542) üzenetére


petya220
senior tag

Az meg kamu ;]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#5544) csonor válasza petya220 (#5543) üzenetére


csonor
tag

Akkor jól gondoltam...
Tehát semmi nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5545) Halkow.


Halkow.
senior tag

Aki szertene kedvező áron egy ilyen telefont, az itt megtalálja [link]

(#5546) dutrás válasza Halkow. (#5545) üzenetére


dutrás
őstag

Noo? Megválsz hőn szeretett készülékedtől?

P50 pro/P40 Lite

(#5547) Halkow. válasza dutrás (#5546) üzenetére


Halkow.
senior tag

Probálnék de ragaszkodós fajta :DDD

(#5548) Emtra Prime


Emtra Prime
csendes tag

Szevasztok! Ezt a telefon használom és két év után bizony a power gomb kezdi megadni magát, de a fénymérő szenzor is recskázik már. Van helyette másik szóval csak melóba járós telefon, de hátha valaki tudna segíteni a gombot lehet e cserélni ebayen rendelni valamit hozzá.

E.P.

(#5549) Mackó7


Mackó7
csendes tag

Üdv! Eredeti romra lenne szükségem ehhez a készülékhez. Tudna valaki segíteni ebben?

(#5550) dutrás válasza Emtra Prime (#5548) üzenetére


dutrás
őstag

Csak a powergomb??? A :) :) :)

P50 pro/P40 Lite

(#5551) csonor válasza Mackó7 (#5549) üzenetére


csonor
tag

Holnap küldök egy linket.

(#5552) csonor válasza csonor (#5551) üzenetére


csonor
tag

Üdv.
Van TWRP recovery a telefonon? Ha nincs akkor ez alapján rakd fel. Fontos, hogy miután meg van a TWRP ne menj tovább, mert utána a 4.4 telepítése van, és csak a twrp_for4.4.2zipet és a 4.3zipet töltsd le! fájlok Utána hozz létre a külső sd-n egy TWRP mappát a gyökérbe azon belül egy BACKUPS mappát és ebbe másold be a 4.3zipben lévő mappát. Ha megvan tedd be a telefonba az sd-t, indíts el recoveryben (power gomb + hangerő fel) majd válaszd a recovery menüt. Itt látnod kell egy 4.3 nevű visszaállítási pontot. Ha van nyomj rá és állítsd vissza.
Remélem segítettem és érthető volt. Ha bármi gond van nyugodtan kérdezz. Ez nem törli a data-t de ha nem a gyári os volt rajta akkor érdemes lehet törölni. Felelősséget nem vállalok!

(#5553) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

6050y ra tudok gyári magyar nyelvű rendszert rakni? TWRP 2.8.1.0 van a telefonon... Esetleg honnan tudok letölteni ilyet? Próbáltam párat, de mikor telepitettem mindig sikertelen volt, többnyire mert 6050a romot rejtett a fájl :(

Köszönöm :R

(#5554) csonor válasza huliganboy (#5553) üzenetére


csonor
tag

(#5555) huliganboy válasza csonor (#5554) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Igen visszaolvastam, de valamiért nem akarja felrakni. Hibára fut, de konkrétan nem írja ki mi a baja. TWRP verzió jó szerinted hozzá? :R

(#5556) csonor válasza huliganboy (#5555) üzenetére


csonor
tag

Az install menüből próbáltad felrakni? Ez egy backup. A zipet ki kell csomagolni és a mappát ami benne van azt az sd kártya TWRP/BACKUPS mappájába kell másolni.Most látnia kell a recovery menüben. Nekem is ez a verzió van fent.

[ Szerkesztve ]

(#5557) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tud.
Van egy alcatel one touch ot-6030d telefonom, ami betöltéskor a t-mobil logónál kifagy, és nem tudok vele mit kezdeni.
A telefonnal a hangerő up + bekapcs gombal bejön a menü, de a reset sem segít rajta.
Elvileg leszedtem a gyári romot, rátettem a zip formátumot az sd kártyára, de a telepítést abortálja.

Valaki esetleg tud segíteni?
A teló így most nem kommunikál a pc-vel sem, és nincs rootolva.

Köszi.
Tudom hogy nem ez a topikja, de sajna olyat nem találtam!

(#5558) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Kis segítséget kérnék, vagy csak kérdeznék inkább. Nem tud valaki olyan tokot a telefonra, ami a kamera körül pl van egy kis perem, vagy "ducibb" ott a tok anyaga stb.?
Köszönöm előre is.

(#5559) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Én hátlapot és műanyagkeretet keresnék a telóhoz amibe a hátlap belepattan, bár lehet ez a kettő amúgy is egyben van mert eléggé hozzá volt gyógyulva egyik a másikhoz a telefon aljánál lévő résznél. A fentebb is említett Power gomb probléma miatt szedtem szét a készüléket, és igen csak a Power gombbal volt gond, a hangelőszabályzóékkal nem. Mondjuk ez annyira nem meglepő mivel az ember ezt a gombot nagyságrendekkel többet használja. Ekkor vettem észre, hogy a keret részről leszakadt szalagkábelvégek állnak ki, amik minden bizonnyal az egyetlen hivatalos szervizelés során sérültek meg :( Igaz én is csak ekkor szembesültem, hogy a kereten vannak elvezetve mindenféle, gondolom én antennák, és minden bizonnyal ennek tudható be a wifi gyenge vagy egyáltalán nem működése.

A Power gomb hibájának áthidalására, ajánlom pl. a Volume Unlock nevű alkalmazást :)

(#5560) Mackó7 válasza csonor (#5551) üzenetére


Mackó7
csendes tag

Üdv!

Kicsit késve, de köszönöm a segítséget, nemrég olvastam csak a hozzászólásodat. Sajnos nem sikerült (valószínüleg teljesen hülye vagyok hozzá), signature verification failed hibaüzenetet ír ki ha fel próbálom tenni.

(#5561) csonor válasza Mackó7 (#5560) üzenetére


csonor
tag

Hello
Telepítés előtt (mielőtt elhúznád a confirm flash-t) ki kell pipálni a zip file signature verification-t.

(#5562) Mackó7 válasza csonor (#5561) üzenetére


Mackó7
csendes tag

Szia!

Próbáltam úgy is, de sajnos akkor sem engedi feltenni.

(#5563) csonor válasza Mackó7 (#5562) üzenetére


csonor
tag

Akkor nem tudom mi lehet :F

(#5564) #24882432


#24882432
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap behalt a hangszóró. Beszélgetésnél működik viszont a jelző-csengőhangoknál néma.
Mennyibe kerülhet hozzá egy hangszóró csere?
Illetve Ti tapasztaltaotk olyat h a vibernél nincs led jelzés?

(#5565) Halkow.


Halkow.
senior tag

Búcsúzom a topictól!

Közel a 4 évéhez, a szeretett és egyben mélyen utált melós telefonként használt idol 2s-em feladta a harcot és a zsebemben megrecsent a sarka, azóta érzéketlen és egyben totálkáros. Egyrésről nem bánom, mert már nagyon cserés volt, a power gomb imár 2 éve alig működött. A sok-sok hülyessége bugja továbbra is megmaradt az évek folyamán, de egyszó, mint száz nem bánom, hogy ez lett a vége, mert már kukába dobni készültem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5566) Enxtheone


Enxtheone
tag

Sziasztok,
azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek mi lehet a mobilom baja?

Kb 30-40%-os volt az akku amikor felraktam tölteni, pár órával később amikor leakartam venni a töltőről nem reagált semmire. A képernyő fekete, nem tudom újra indítani hiába nyomom több mint egy percig a power gombot (neten néztem hogy van hard reset, itt a power gombot a hangerőgombbal kell nyomva tartani de erre se reagál).
Már több mint 10 órát próbáltam tölteni de erre se reagál. A töltést jelző led nem világit.

:(

(#5567) Halkow. válasza Enxtheone (#5566) üzenetére


Halkow.
senior tag

Alaplap behalt vagy a szoftveresen lett kuka, probáld gépről újratelepíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.