Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:31:53

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 2S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) s3nsitivity válasza Mr X (#949) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A felvetés jogos. :F

Amúgy én nem értem az alcatel üzleti taktikáját.. egy ilyen jó készüléket készít és ennyire elérhetetlen. :F
Vagy lehet mégse olyan olcsó az előállítás és ez csak a beetetés fázisa volt.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#952) torma1981 válasza s3nsitivity (#951) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem tuti lesz még. Sikertermék ilyet nem hagynak veszni. :-)

(#953) skylinerold válasza SkyLaci (#950) üzenetére


skylinerold
tag

Teljesen igazad van ez a "limitált kifejezés nekem sem ugrott be. Vagy lesz még belőle vagy más paraméterekkel fogják újra forgalomba hozni. Más proci, ram, kijelző kitudja?! Az is eszembe jutott hogy akkora az érdeklődés utána hogy a legyártott mennyiségből, csak ennyit tudott szállítani minden nagy megrendelőjének ezért limitált, magyarul beetetés!

Az emberekre néha rámutatott ujjával a szerencse, csak később derült ki néhányuknál, hogy a középső ujja volt...

(#954) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ne felejtsétek el, a Telenor norvég cég, sok-sok országban üzemeltet hálózatot. Nem a magyar piac lesz az ami prioritást fog élvezni.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#955) goro1000


goro1000
aktív tag

Sziasztok
A hátlapja tényleg fémből van?

(#956) SkyLaci válasza goro1000 (#955) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem lehet megállapítani, de ha gyártó ezt állítja akkor valószínű
(szerintme egyébként magnézium, ha fém)

(#957) cs.zs. válasza goro1000 (#955) üzenetére


cs.zs.
addikt

ARANY-TITÁNIUM (vasemberes) :)

...

(#958) goro1000 válasza cs.zs. (#957) üzenetére


goro1000
aktív tag

Nem adamantium?? :)

(#959) novinyul válasza skylinerold (#953) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyon úgy nèz ki hogy az Idol 2S-t a kizárólag a Telenornak gyártották kis szèriában.Most agyalhatnak hogy kèrjenek be új szállítmányt,bár szerintem ha lesz is,tuti rádobnak egy pár forintot.Ha meg nem lesz,akkor a gyűjtemènyem egyik darabja lesz.:-)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#960) cs.zs. válasza goro1000 (#958) üzenetére


cs.zs.
addikt

Na, azislehet ! :)

...

(#961) cs.zs. válasza novinyul (#959) üzenetére


cs.zs.
addikt

El fog ez még menni 65-ért :)
(na és mit veszünk helyette 65-ért?) :(

...

(#962) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Na akkor megérkezett a második darab is hozzánk. A regionális igazgatót kellett megkérni, hogy hozzon egyet Bp.-ről. Már itthon figyel töltőn.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#963) s3nsitivity válasza cs.zs. (#961) üzenetére


s3nsitivity
addikt

[link]
Esetleg. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#964) halkow


halkow
őstag

qrva élet b*sz* meg kellett volna rendelni online :( ,ha 65k lenne .... szívás de megérné még úgy is

Alcatel onetouch idol2s the king

(#965) kovicska válasza halkow (#964) üzenetére


kovicska
aktív tag

Na most már nem tudom hogy lesz vajon nekik még ? De jó lenne tudni, várjak vagy sem.
Ma megint felhívtam őket, de nem tudják hogy kapnak vagy nem.

Mortui Vivos Docent

(#966) cs.zs. válasza s3nsitivity (#963) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez nekem nem. De egy LG G PRO LITE DUAL már igen... :)

...

(#967) acskapocs


acskapocs
tag

Valóban. Nagyon érdekes a jelenlegi tényállás a forgalmazással kapcsolatban....remélem. Lesz még, minnél több embernek van ánnál nagyobb az esély a custom romokra, ami sosem árt :)
A hátlap anyaga lehet, hogy fém, de a keret az műanyag.
Sajnos kiesett a zsebemből, meg is sérült a keret, és a kijelzőm is megrepett, hála istennek a használatban nem zavar(jobb aso sarok) .
Nagyon vigyázzatok rá, szerintem kicsit könnyen sérül, nagyon csúszós a telefon.

Amúgy üdv fórum, én is ot995ről nyergeltem... !

[ Szerkesztve ]

(#968) SidCorky


SidCorky
senior tag

Ehh...megláttam hogy mennyi új komment van már kezdtem örülni hogy jött a KitKat :D

OT-985-ről jöttem (Telenor OneTouch C, az android legalja :D), egyszerűen imádom :R Túlélt már egy derékmagasságból történt betonra ejtést is a legkisebb karc nélkül, nagyon szuper...egyedül az akksiidő nem tetszik, de lehet annak van köze hozzá hogy ilyen kijelzőn öröm játszani és nem lehet letenni :DDD Az előző már fele ennyi idő játék után feladta volna 2x szóval ezzel sincs probléma.

Csütörtök óta szervizben van, a saját töltője egyáltalán nem működik, más töltővel pedig csak néha töltött, szóval be kellett adni...addig is egy HTC Cha Cha "boldog" átmeneti tulajdonosa vagyok :U

Azoknak akik még nem tudták beszerezni kitartást, ha tényleg lehet még kapni akkor megéri rá várni

Mellesleg ott ahol én vettem (Pesti úti Tesco, XVII. ker.) az utolsót hoztam el, rég könnyebbültem meg ennyire mikor mondták hogy van még egy

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#969) cs.zs. válasza acskapocs (#967) üzenetére


cs.zs.
addikt

Persze hogy könnyen sérül, hiszen lapos és teljesen illesztett, paszos. Semmi sem tud elmozdulni-nyúlni-stb benne, sajna az ilyenek repednek, törnek :(
Ne ejtsük el, jó ? :)

...

(#970) halkow válasza kovicska (#965) üzenetére


halkow
őstag

várd ki még ezt a hetet ! a héten szerintem már hívni fog a nöci engem 2 hét alatt csak oda kell hogy érjen :D

srácok lesz itt még nagyobb ár is szerintem 65k nál a " t-elekomnál "a sima idol 2 mini 61k

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#971) emmerrich


emmerrich
csendes tag

Sziasztok

Ilyen telefon vásárlásán gondolkodom.
A véleményeteket kérném, hogy ez az Alcatel 2s vagy az Lg G2 mini-t válasszam?
Az Alcatel-ben cserélhető lesz valaha az akku?

(#972) SkyLaci válasza emmerrich (#971) üzenetére


SkyLaci
őstag

csak szervizben cserélhető az akku
az alcatel talán olcsóbb, és kijelzőben jobb, az LG meg LG, várhatóan jobb támogatottsággal

[ Szerkesztve ]

(#973) emmerrich válasza SkyLaci (#972) üzenetére


emmerrich
csendes tag

Az LG ellen szól, hogy nincs közelség és fény szenzor valamint értesítő LED.

(#974) s3nsitivity válasza emmerrich (#971) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Alcatelt!
Már ha még találsz. :DDD

De amúgy, jobb kijelző felbontás,nagyobb kijelző ,teljesítmény kb megegyezik, letisztultabb UI, olcsóbb.
Szebb. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#975) halkow válasza emmerrich (#971) üzenetére


halkow
őstag

én is az idol 2s-t ajánlanám ha valami csoda folytán találnak neked a pult alatt :)

pár hét vagy 1-2 hónap múlva hátha talán ismét lesz a telenornál annyira best buy volt és kevés is volt belőle hogy mind elfogyott :(

Alcatel onetouch idol2s the king

(#976) emmerrich válasza halkow (#975) üzenetére


emmerrich
csendes tag

Hétfőn voltam Telenoréknál. Akkor azt mondták, hogy szerdán érkezik a boltba áru amiben lesz 2db. Idők 2s. A holnapot várom nagyon.
Alternatívaként jött szóba az LG. Annak biztosan nagyobb a Dev tábora mint a zAlcatelnek. 995-ről nyergelnék valami komolyabbra. Ott Bagyusz volt szinte az egyetlen aki foglalkozott a telóval. Ez kicsit elriaszt az újabb Alcateltől

(#977) Dhampir


Dhampir
félisten

Itt egyébként az Alcatel is használta a megtévesztés varázslatát, mindkettő ugyanúgy néz ki, de csak a jobboldaliból jön ki hang.

:DD

(#978) torma1981


torma1981
veterán

Jelentem Pécsre több darab is érkezik csütörtökön. :D Tehát van még készleten.

(#979) kovicska válasza torma1981 (#978) üzenetére


kovicska
aktív tag

Akkor nagyon kíváncsi lennék hogy lesz vajon máshol is ???
Felidegesít és mérgemben megveszem az LG F6-ost

Mortui Vivos Docent

(#980) Sza_Sa válasza kovicska (#979) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

mostanában ne számíts rá. Vegyél nyugodtan f6-ot, ha nem szeretnél telenoros lenni

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#981) kirusz1


kirusz1
őstag

Tetszik hogy adnak +szoftvereket is a telefonhoz. SwiftKey bejön

(#982) Mr X válasza kirusz1 (#981) üzenetére


Mr X
veterán

Amúgyis ingyenes tudtommal egy ideje.

(#983) kirusz1 válasza Mr X (#982) üzenetére


kirusz1
őstag

Tényleg. Aspalt7?:-)

(#984) Mr X válasza kirusz1 (#983) üzenetére


Mr X
veterán

Annak meg asszem feltétele, hogy a többi szutyok játék a telefonon legyen. Ahogy egyet leszedtem, a többi már el sem akart indulni. Persze, elfér, de nálam az ilyen telepített appok nem sokat nyomnak a latban.

Amúgyis a Swiftkey-re írtam.

[ Szerkesztve ]

(#985) kirusz1 válasza Mr X (#984) üzenetére


kirusz1
őstag

Igen ha leszedsz egyet a. Többi nem indul

(#986) cs.zs. válasza kirusz1 (#981) üzenetére


cs.zs.
addikt

Megnő vele a RAM-fogyasztás.

...

(#987) acskapocs válasza cs.zs. (#969) üzenetére


acskapocs
tag

Hát ha ilyen szépen kérsz rá akkor megteszem...
Az eddigi kb 60-70 telefonom alapján van némi tapasztalatom, mellesleg szinte az összes telómat amelyikkel baj volt(rengetegszer vettem hibás telefonokat is) saját kezűleg javítottam.
Igenis ez a telefon nagyon könnyen sérül, hidd el nekem.
Mellesleg a végén már gyűlöltem az ot 995-met ( 2 havonta hangszóró csere, memóriakártya gyilkolászás, 2 db 32 gb, sandisc samsung) rengetegszer repült dühömben nagyon nagyokat és képzeld szinte meg sem látszott rajta, a samsung-im htc-im, lg-im szintén jól bírták.Mellesleg ez nem azt jelenti, hogy szétverem a telóimat, az ot 995 volt az egyetlen.Nagyon fasza érzés amikor mindenkitől elnézést kell kérned mert szinte semmit sem hallasz abból amit mondanak neked, ezt megfűszerezve egy komolyabb lassulással, fagyással, indokolatlan hívás bontással , indítással.... nehéz volt nem gyűlölni. Az idol meg kb. 20 cm-t esik a zsebemből és ilyen komoly sérülések kerülnek rá= nagyon sérülékeny....

(#988) kirusz1 válasza cs.zs. (#986) üzenetére


kirusz1
őstag

Én igazából a sony gyári bill ét szoktam meg olyasmi érdekelne,de az alcatelnek a gyárija nem igazán tetszik,esik kézre.

(#989) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Egy hónapja használom a készüléket :-) most leírom a tapasztalataim. Remélem hasznos lesz.

Dizájn: a formái tökéletesek,nagyon vékony a káva :-) ez a slussz poén de nézzétek meg az iphone 6 kiszivárgott előlapját. Kb ugyanaz. A keret tökéletes és a hátlap domborítása is. A fogása megszokhatószerintem jó :-) az anyaghasználat kicsit gyengus szerintem. A hátlap színét nem feltétlen szeretem, a keret ha fémből lenne ez lenne a világ legjobb telefonja. Szóval aforma tökéletes az anyag és színhaaználat nem. A hangosító gomb festése elkezdett kopni. Egyébként tok nélkül használom:-) a karcokat jól bírja, nem látazódik rajta a zsebben hordás.

Kijelzó: az alap hibáit már átrágták itt az előttem szólók a bevilágítással. Ami jó benne hogy sztem egyáltalán nem feltőnű, gazdag a színvilága, prémium a látvány, senki sem alcatelzte le :-) érdekesség hogy az én telefonomon eltonthatták a felület kezelést, ezzel ha lesz időm még visszamegyek gariba. Egy újvastagságnyi középső caíkban máshogy taszítjaa zsírt. Érdekes dolog ez, nem feltünő de engem zavar.

Belső: a saját appjait nagyjából mind kicseréltem nekem ezek gyagyinak tőntek. Az alap launcher kicsit akadós, nova launcherrel tökéletes sima futású és gyors. Az eredeti dialer/telefonkönyv/híváskezelő rossz butaelrendezésű fölösleges lehetőségekkel és nem is tud ékezetes karaktereket kezelni a gyorshívónál. Kicseréltem ex dialerre. Azzal tökéletes. Szép letisztult témával használom, a rendezése meg nagyon jó.

Kétkettintás feature: lg táblagépnél nagaon jó volt használni, itt nem jó mmindig kioldódott vele a zsebemben. Nem használom

Zárolási képernyő: az eredeti kezelésre nagyo jó,de sajna nem lehet kicserélni a hátterét. Ezért nálym a go locker látja el most helyette a feladatot. Az nagyon azép és okos is egyben. Sajna azonban összeakad az általam preferált zenelejátwzó progival ezért lehet hogy kompromisszumosan visszaállok majd a eredetire

Aksiidő, ha okosan használom simán kint van azegy nap, néha a másfél is :-)

Az autómata fényerőállítójanagaon jó, ez az első telefon amiben szívesen használom.

Ez a telefon árérték bajnok. A formája az elrendezése mérete a piac egyik legjobbja. Anyaghasznáat éa szín egy picit átgondoltabb lenne akkor nem is lenne versenytársa android platformon.
Asebesség az 1giga ramellenére is nagyon jó, nincs döcögés és várakozás.

Előtte sonyericsson ray t használotam cégesnek pedig iphone 4s-t. Belsőségeket szoftverrendezést mindkét telefonban igényesebbnek találtam, nyilván most hogy a legtöbb dolgot kicseréltem már más a helyzet. Stabilitásban is jobb a másik kettő de az itt előforduló összezuhanások is ritkák a sebesség pedig indent kompenzál. Hetente egyszer újra kell indítani. A gps sebesség nagyon durva :-) a raynél százszor gyorsabban talál pozítciót, az iphonnál csak gy picit gyorsabb.

A fényképezőjável is elégedett vagyok. A hdr fotókat nagyon jól számolja ki, nem tulzóak. A részletgazdagság nem a legjobb. Sötétben jól használja a vakuját, és a fókuszát . jó party fotós :-) az előlep kamera ia király. Skypnál elég részletgazdag képet küld. Átlagos jóság.

Memória kezeléssel bajban van néha. Egy 64 gigás kártyás raktam bele, lehet hogy ez a porbléma. Amikor megnyitom a galériát néha nem mutatja a beindexelt képeket, ki be kellkapcsolgatni hogy mindent megjelenítsen. Telefonon keresztül a gépre máaolási sebessége usb2 pprton viszont veszettgyors: 26-27 mbps körül nyomja a képeket.

Hd videózás. Nagyon jó dinamika tartománnyal nyomja éles képeket csinál, jó lenne :-) :-) ha 4-5 perc folyamatos videózós után elkezd laggolni a felvétel. Nagy valoszínűséggel ez megint a memóriakártya kezelés problémájával van összefüggésben. Lehet ha nem veszek vele ilyen fura 64 gigás mini sdxc karit akkor ez sem lenne.

Konkluzió: bőségesen megéri azárát :-) én 42ezerért vettem, várom az android 44et. Remélve hogy megoldja a fenti bugokat.

Ui. Kevés időt szántam erre azírásra nylvtanilag és szerkezetileg totális bukás lehet az egész :-D nem olvastam vissza :-D a telefonon írtam anysoft-al, ékezetes karakteres magyar billel. koncentráljatok pls a lényegre. Remélem hasznotokra válik

(#990) SidCorky válasza matyiGo (#989) üzenetére


SidCorky
senior tag

A zárolási képernyőhöz: a gyári nálam nem mutatja a PlayerPro és a Poweramp widgetjét, csak a gyári zenelejátszóét...remélem a 4.4 javít ezen, illetve ha valaki tud rá megoldást azt szívesen fogadom :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#991) matyiGo válasza SidCorky (#990) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Player prot haaználok.
A go locker meg tudja jeleníteni nagyon alap módon :-) előrr hátra stopp de smmi számindormáció nincs. Nem beszééve hogy amikor kapok valami értesítést lehal a zenelejátszás. Ez az egydtlen idegesítő a telefonban. Klasszikusan igénytelen androidtelefon probléma. Sonynál vagy motorolánál vagy iphonnál ilyn nincs :-) cserébe viazont dupla árat kérnek értük. Szóval majd megoodom valahogy :-)

Pl le szoktam kapcaoüni a netet amikor cangázás / utazás közben hallgatom. A player pronál van cqak ez az egész összeakadás egyébként csak az eqja miatt ragaszkodomhozzá :-) nagyon szeretem a hangkeverését, megéri ezt az áldozatot. :-)

(#992) torma1981 válasza matyiGo (#989) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Annyi még hogy zenelejátszás fülessel milyen? Én a melóhelyen hallgatok sokat. Fontos a jó hangzás.

(#993) SidCorky válasza matyiGo (#991) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ennyit nekem is megér, túl lehet élni :) A hallgatott számot felismerem, a vezérlés meg megy fejhallgatóról, ennél többet a widget sem nyújt. Ha ez mégsem elég, gyorsabb feloldani és belépni a lejátszóba mint az előző telefonomon megvárni míg betölt a widget a lockscreenen :DD

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#994) denorbi


denorbi
tag

A zárolási képernyő nekem egyszer le állt és azóta nincs. Nem értem.
Pár alkalmazást le tiltottam, de nem tudom, hogy melyik miatt lehet ez.
Egyébként Bnőm használja, de idáig nem jött be neki, ezért Eladó.
Két hetes hibátlan, akit érdekel írjon!

(#995) matyiGo válasza torma1981 (#992) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Német Xears fülest használok korábban sennheiser cx95 ös t ami sokkal gyengébben szól t:-). Nagyon igényes darab nagyon jól szól itt vettem a fórumin néhány éve,. A telefon időszak előtt iaudio 7 mp3 lejátszóval használtam a füleset. Ami hifi emberkék szerint egy nagyon tuti kombó. Szerintrm is nagyon tisztán és csillogóan szólt. Sajna olyan telefonom még nem vlt ami azt a minőséget hozta volna. Összehasonlítva ezt az iphonennal az iaudioval és ray el azt gonondolom hogy nincs kirívó visszássága az alcatelnek viszont nem is olyan jó. Állítom hogy az emberek többsége nem hallja ezeket a külömbségeket. Nekem a sonyericsson a zsánerem a player proval gaakorlatilag kenterbeverte az itunes-t vagy ezt, és hát méllyeit tekintve az iaudiot is :-)
Nah de alcatel:rosszul bánik a gyengébb tömörítésű mp3akkal. Most hogy rákérdeztél leraktam egymás mellé a két készüléket és ahogy írom ezt a posztot egyre rosszabbul érzem magam a kérdés tekintetében :-D tudod ezek nagyon szubjektív témák. Az alcatelnél biteket hallok a raynél zenét hallok . :-D az mp3formátum önmagában kompromisszum de elég éles a külömbség számomra. De mondom, ha apámnak vagy egy haveromnak mutatnám a kettőt sztem nem mondanák meg hogy két különböző készülékből hallják a zrnét. :-d
Van wgy ilyendigitális tölcsér hanghatás, ami nem tudom mit jelent csak ez fogalmazódott meg bennem, ami egyértelmű külömbség hogy a gyenge tömörítésű mély hangzásnál kicsit mintha recsegősebb lenne az alcatel. Még az is lehet hogy egy hifi fülű ember azt mondaná hpgy az alcatel pontosabban precizebben nyomja a sony ray meg össszemos :-D nemtom. nekem a ray sokkal jobban tetszik, az iphonra meg nibcs türelmem zenétpakolni :-D de valszeg azis jobban szól mint az alcatel :-)
A fehérzaj azonos erősségű mindenesetre.

(#996) SidCorky válasza denorbi (#994) üzenetére


SidCorky
senior tag

Az "Időjárás" appot ne tiltsd le, annál nálam is lefagyott

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#997) matyiGo válasza denorbi (#994) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Mit nem szeret benne?

(#998) denorbi válasza matyiGo (#997) üzenetére


denorbi
tag

Nagyobbat akart, meg hiányolja a kiegészítőket(egyedibb tok).
Nekem LG G2-m és mutogattam neki a különböző beállításokat és ebbe nincs annyi.
De ebben az árban nem tudtam jobbat ajánlani neki.

[ Szerkesztve ]

(#999) jordanka


jordanka
újonc

Sziasztok, újra rendelhető!

(#1000) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Szerintetek 35 rongyot megér? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.