Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:31:53

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 2S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) SkyLaci válasza dkface (#150) üzenetére


SkyLaci
őstag

mit értesz gyakorlati különbségen?
A Moto G és a Idol 2S szinte ugyan arra a hardverre épül (+NFC, LTE), tehát elméletileg használat közben nem kéne sebességben eltérést érezni...elméletileg, persze gyakorlatban egy pici biztos van, hogy melyik javára azt nem tudom, szerintem csak akkor látszik ha egymás mellett van a két teló.
Neked kell tudnod hogy az előnyök közül te melyiket használnád valóban, valamint a hátrányok érintenek-e:

Elönyök:
-LTE
-MicroSD
-NFC
-nagyobb kijelző
-knock on (mint az LG-nél)
-elegánsabb design

Hátrányok
-Lassabb és kevesebb hivatalos (és nem hivatalos) frissítés
-átalakított UI (ha tetszik pozitív, ha viszont a stock androidot szereted akkor negatív)
-nagyobb
-kevésbé jól csengő márka (alcatel vs motorola)

[ Szerkesztve ]

(#152) XM-L T6


XM-L T6
tag

Sziasztok!

Kiakadtaaammmm!!
Függetlenítve szerettem volna megvenni az Idol 2 S-t és közölték a telenorban, hogy elvesztem a garanciát és kártyásan ha megveszem, akkor is csak 1-évvel a vásárlás után csinálják meg a függetlenítést. :O :W

[ Szerkesztve ]

(#153) ORCA58 válasza XM-L T6 (#152) üzenetére


ORCA58
addikt

Én is azt hittem ha kértem megcsinálják, és nincs egyéb szankció! Ezek szerint ebben nem gondolkodhatok.

[ Szerkesztve ]

(#154) soma11444 válasza XM-L T6 (#152) üzenetére


soma11444
csendes tag

szép :(((

(#155) fornettisuti válasza XM-L T6 (#152) üzenetére


fornettisuti
veterán

Jo tudni, koszonjuk az infot.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#156) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Van valami biztos info arrol, hogy X+, mikor lesz forgalmazva hivatalosan Magyarorszagon?

Honapok ota be van jelentve igerve es semmi -majusrol volt szo, Idol2 S meg hirtelen szinte a semmibol jott es mar forgalmazva is van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#157) ToniSoprano válasza XM-L T6 (#152) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk én azt hittem, hogy a listaár a kártyafüggetlen ár az alábbi táblázatban:[link] de a 74 már elég húzós.

(#158) XM-L T6 válasza fornettisuti (#155) üzenetére


XM-L T6
tag

Nincs mit!
Én azt gondoltam, hogy korrekt egy szolgáltató!? Ezek szerint nem! Ezért most nem náluk fogok venni telót.

(#159) SkyLaci válasza XM-L T6 (#158) üzenetére


SkyLaci
őstag

büntesd őket :DDD

Ahogy te is írtad "szolgáltató", nem pedig GSM bolt.
Nekik nyilván nem a készülékek forgalmazásából van igazán hasznuk hanem a telekommunikációs szolgáltatások használatából (telefonálás, sms, internet), és értelemszerűen ezeknek a használatát szeretnék erősíteni, ennek érdekében vannak ilyen megkötések.

[ Szerkesztve ]

(#160) SkyLaci válasza fornettisuti (#156) üzenetére


SkyLaci
őstag

Az ALCATEL ONE TOUCH Hungary facebook oldalán írj egy privát üzenetet, általában egy napon belül válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

(#161) barmar


barmar
aktív tag

legyszi nezze meg valaki, hogy az akkumulator kezelesnel neki is folyamatosan bekapcsoltnak jelzi-e a wifit. hiaba van kikapcsolva, azt mutatja hogy folyamatosan megy a wifi es h majdnem az zabalja a legtobbet az akksibol. nemzom h ez egy bug, vagy tenyleg nem kapcsol le a wifi hiaba kapcsolom ki. koszi

(#162) SkyLaci válasza _Szasza_ (#148) üzenetére


SkyLaci
őstag

a mobilnet ki-be kapcsolásához a gyorsbeállítások panel 2.sor/2.oszlop helyen levő gombot kell nyomogatni (térerő csíkok ikon), és onnan lehet tudni hogy aktív, hogy megjelenik egy kis felirat a csíkok felett (pl: E, 3G, 4G). (elég szerencsétlenül van megoldva, de azért használható).

(#163) _Szasza_ válasza SkyLaci (#162) üzenetére


_Szasza_
tag

Köszönöm a választ. Nekem jelenleg nincs mobilnet előfizetésem (sima feltöltő kártyás vagyok), gondolom ezért nem vált az általad leírt E, 3G, 4G feliratokra, hiába nyomkodom.

(#164) SkyLaci válasza _Szasza_ (#163) üzenetére


SkyLaci
őstag

vagy azért mert kapcsolódva van egy wifi hálózathoz, és olyankor az aktív

(#165) _Szasza_ válasza barmar (#161) üzenetére


_Szasza_
tag

Én úgy tudom, (de javítsatok ki ha nem igaz) hogy az akkumulátor kezelésnél nem azt jelzi ki, hogy az akksit pillanatnyilag mi és mennyire nyúzza, hanem hogy az utolsó töltés óta az akksit melyik rendszer rész (pl oprendszer, vagy wifi) mekkora arányban merítette.

(#166) _Szasza_ válasza SkyLaci (#164) üzenetére


_Szasza_
tag

Lekapcsoltam a wifit, de úgyse csinál semmit, ha nyomkodom. Ami szerintem elvileg nem baj, mert ugye nincs is semmiféle net előfizetésem. Az lenne a szép, ha net előfizu nélkül felmenne.

(#167) SkyLaci válasza _Szasza_ (#166) üzenetére


SkyLaci
őstag

Lehet, nekem amióta van okostelefonom mindig volt net rajta, és azt gondoltam hogy ha nem lenne előfizetve akkor is gátlástalanul fölmenne a telefon, és szép kis számlát csinálna, de örömteli hogy ha ez nem így van :))

(#168) _Szasza_ válasza SkyLaci (#167) üzenetére


_Szasza_
tag

Legalábbis remélem, hogy így van és nem a készülékkel van vamlai :) Jövő héten majd előfizetek valami net csomagra és akkor majd eldől mi a helyzet :) Majd írok ide is.

(#169) SkyLaci válasza SkyLaci (#113) üzenetére


SkyLaci
őstag

Megoldás: SlideLock Locker, szerintem ezt koppintotta le az Alcatel (jól tette mert nekem bejön, csak a widget kirakás lehetősége hiányzik), hogy ha ezt bekapcsoljuk a rendszer beállításoknál pedig a "nincs"-re állítjuk a képernyőzárat akkor frankón működik a kopogásos feloldás, akkor is ha le van takarva közelségérzékelő, valamint így nincs az a probléma sem hogy kopogtatásra teljesen feloldja készüléket

(#170) SkyLaci válasza _Szasza_ (#168) üzenetére


SkyLaci
őstag

ha előfizetéses vagy akkor ajánlom a "Telenor próba" akción belül a "2GB + Deezer" szolgáltatást ami egy hónapig csak 490 forint, utána pedig lemondható (érdemes is mert utána már havi 3000 lenne), valamint a "Klikk" is 3 hónapig ingyen havi 100MB, utána 1000 forint (ez is bármikor lemondható)

(#171) _Szasza_ válasza SkyLaci (#170) üzenetére


_Szasza_
tag

Köszi az infókat.

(#172) kisnokia válasza XM-L T6 (#158) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Miért csodálkoztok? A szolgáltatók olcsóságának a titka, (eltekintve a nagy tételű beszerzés kedvezőbb árától) hogy valójában egy rejtett részletfizetéssel árulják a telókat, az x ideig fizetett előfizetési díjba van beleépítve- most nem megyek abba bele, hogy tisztességes, vagy pofátlan- haszon.

(#173) Duree


Duree
veterán

Nagyon szép,talán kevésbe jö,viszont az árazása az nagyon rendben van.Jelenleg is egy 995 nyüstölök,hibátlanul megy.

duree54

(#174) XM-L T6 válasza kisnokia (#172) üzenetére


XM-L T6
tag

Nem kell magyarázd, tisztában vagyok vele. De a teszt videóban Legendd azt mondta, hogy 68e lesz függetlenül. Csak hát függetlenül nem lehet kapni, és más szolgáltatónál meg nincs. Ha megvenném telenoréktól, és még függetleníttettem is náluk, akkor kb ott lennék árban. Ők is meg én is boldogok lennék. Ha másképpen állnának hozzá, akkor lehet, hogy legközelebb ha váltanák szolgáltatót stb akkor náluk is körbenéznék. Nekem csak az a bajom, hogy a magán az 70-es a céges meg 30-as, így egyik kártyámmal sem tudom használni.

(#175) zSSeli válasza barmar (#161) üzenetére


zSSeli
tag

WIFI MERÜLÉS - wifi/menü gomb (jobb gomb)/advance/scanning always awailable pipa ki. Kellett pár nap mire rájöttem, jól el van dugva

(#176) barmar válasza _Szasza_ (#165) üzenetére


barmar
aktív tag

lehet,de irja is h bekapcsolt wifi x ora, ami egyenlo azzal h miota van bekapcsolva a telefon. pedig a wifi 2percet volt bekapcsolva..

(#177) pengwin válasza XM-L T6 (#174) üzenetére


pengwin
addikt

Arról szólt a fáma, hogy lesz belőle Dual SIM-es változat, microSD slot helyén SIM2 foglalattal, 16Gb belső memóriával... az meg független kéne legyen.... csak lehet Hungarisztánba nem hozzák, tipikus... :(

Üdv, pengwin

(#178) fornettisuti válasza pengwin (#177) üzenetére


fornettisuti
veterán

Lengyel, Nemet es Osztrak webshopokban is erdemes szetnezni fuggetlen Alcatelek utan.
Utobbiaknal valahogy lehet talalni, ami itthon nincs.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#179) halkow válasza SkyLaci (#116) üzenetére


halkow
őstag

Real Racing 3
" először
az SD-re
telepítettem (amikor
beteszünk egy SD-t felajánlja
hogy az legyen az elsődleges
tárhely) , akkor voltak
megdöccenések, aztán most a
belső memóriába telepítettem
(visszaállítottam a belsőt
elsődlegesre, mert valamiért
nem látták a zenelejátszók a
Sd-n lévő zenéket), és most
röccenés nélkül fut a játék"

ezt tipikus ,alcatel ot990 emnél is volt ilyen :) a belső tárhely írási-olvasási sebességge sokkal gyorsabb mint a külső tárhelyé ez hozzá járult a döcögéshez...

egyébként milyen kártyát raktál bele class 4-est ?
gondolom ez a telefon uhs-1,2? képes így egy jó minőségű class 10-es uhs1, 2 kártyával nem lesz ilyen gond szerintem .

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#180) SkyLaci válasza halkow (#179) üzenetére


SkyLaci
őstag

Egy 3 évvel ezelőtt vásárolt noname Class10-es kártya.
A telefon 20MB/s-mal olvassa a kártyát, a belső tárhelyet 70MB/s-mal.

[ Szerkesztve ]

(#181) halkow


halkow
őstag

nem tudom már hogy ki írta :)
lg f6 vs idol 2 s

őszintén szólva 1-2 hónapja még az idol előtt elgondolkodtam az lg f6-on.... csak hát mire sikerült megtudni ezt-azt róla....a kedves telenor 54k ról felemelte 56k ra majd vissza le 55>54 k és gondolkoztam úgyebár fényes csúszos plasztik a hátlapja az f6-nak,

Szokásom cserélgetni a másodlagos teloimat hozzám került egy samsung champ...
nagyon megszerettem mert kicsi és könnyű ezért megtartottam...
sokan szokták dícsérni :) a samsungot a nyálas plasztik külselye miatt és most én is átéltem ezt hát megdöbbentem mikor megvizsgáltam a champ hátulját .... telis-tele kopásokkal karcokkal és repedésekkel :( tegnap ezt próbáltam feldobni egy kis fehér hibajavitóval illetve papír csíkok & celux combó val.... :)
hát szerencsére bűn rondább lett és eltört mint egy ropi...

na és láttam egy fóliás cikket (gondoltam jó lesz az majd az f6-ra.....) itt logout-on,

gondolkoztam megrendeltem vateráról kosárba is tettem az eladó full troger alak volt 2hét útán írt vissza.... erre a számra utald stb...
na ezt ni.... számoltam 54k+2k carbon fólia és még 1,5k a matt kíjelző védő fólia amit hamarabb megvettem :( ....
és már 57,5k nál tartottam volna...
A végén már full ideg voltam a fóliás fosszera.... mert több embert lehúzott már.... és nem igazán találtam olcsóbban nála....
így kihagytam az F6-ot és rám rohadt egy matt kíjelző védő fólia amivel szintén átb@szt*k 3 rétegű helyett 2 de ez nem volt annyira nagy baj...

ja igen és van pár dolog amit mindenképpen tudni kell.

f6 tulajoknak elő fordult hogy a kijelző valamelyik oldalán felvált a ragasztás illetve rés volt az illesztéseknél és ez által beporosodott... na ettől is tartottam hogy kifogok eggyet ....

jó az f6 irDA, jó akku ezekket igazán copyzhatná az alca...

ha pozitív-negatívokat kell sorolni akkor:

LG optimus F6

+ jó üzemidő 1,5-2nap
home gomb körüli értesítési led ,irDA,hamarosan 4.4 és remélhetőleg kop-kop feloldó zár :)

- gyenge hangszórót illetve kamera,nyálas plasztik,desing átlagos kicsit bugyuta ,4gb rom

Alcatel onetouch idol 2S

+hd kíjelző 5" ,ár kategóriájában a legjobb a kamerája és a hangszórója,8gb rom ,vékony kecses design,fém hátlap frankó minőségű anyagok, viszonylag erős nem túl gyenge soc erősebb az f6 2 magos krait magjánál és energia takarékosabb

- üzemidőben kicsit gyengébb ,értesítési led 1-2 színű, és talán az unibody ház nem túl előnyös habár én világ életemben féltem hogy tönkre megy az akku ilyen fajta telókba szerintem napi tőltéssel 3- évet kibír a mostani telómból ki indulva ,és szerintem előbb töri ripityára az ember mint cseréli akkut.

szóval nálam a onetouch az igazán best buy termék.
alcáról-alcára fogok váltani ha minden jól megy és persze ha nem jön jobb ajánlat :)

( #180 ) SkyLaci: hát igen ez érthető ... nekem így is jó lesz amúgy se vagyok az a full gamer, heti ha 2x játszok telóval valami gatyibb játékkal .. :)

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#182) barmar válasza zSSeli (#175) üzenetére


barmar
aktív tag

nagy koszonet! nembiztos hogy rajottem volna..

(#183) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok! Erősen gondolkodom egy ilyen telefon beszerzésén, de az lenne a kérdésem, hogy a készülék háza az fémből, vagy műanyagból van? A mobilarena cikkben fémet, a tech2- oldalán meg műanyagot írnak.

(#184) halkow válasza Tocika (#183) üzenetére


halkow
őstag

A hátlap az szerintem fém az oldalai műanyag, az előlap pedig karcálló üveg....

egyébként ne hígy annak a pánikbeteg gyereknek az minden csak nem újságíró..... nagyon gyökér föleg a videói ,tiszta gáz és a legjobb az egészben a mobilarena oldalaiból szed ki mindent! egy értelmes sajátját mondata nincs....

Alcatel onetouch idol2s the king

(#185) ORCA58 válasza halkow (#181) üzenetére


ORCA58
addikt

Valamit nagyom benéztél!
Az F6-ban is 8 GB a tárhely mint az Idols S-ben.
Az Alcatelek leggyengébb pontja mindig a kamera volt a melegedés mellett. Ennél a típusnál is sajnos a kamera maradt a leggyengébb láncszem. Összeszerelési hiba sajna az Alcatelnés is gyakran fordul elő, sokszor az alaplapon. Ki kell fogni egy jó darabot.

(#186) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Nem értem miért az F6 a nagy konkurencia.. :D Szerintem labdába se rúghat az alcatel mellett.
De mi van az L9 III (L90) el? Na az már mindjárt előnyösebb szerintem.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#187) SkyLaci válasza halkow (#184) üzenetére


SkyLaci
őstag

tényleg sok pontatlanság van a Tech2-ós tesztben.

Lehet hogy fém a hátlap, de számomra inkább műanyagnak hat, hangra (tompa kopogás) és érzésre egyaránt (meleg, a fémek hidegebbnek szoktak hatni szerintem), de lehet hogy csak azért mert nagyon ki van tömve a készülékház.

(#188) SkyLaci válasza s3nsitivity (#186) üzenetére


SkyLaci
őstag

Azért az F6 a konkurencia, mert közel egy árban van a Telenornál (egy picit olcsóbb), és eddig az F6 volt ebben az árban a Telenornál a legjobb ajánlat.

(#189) tothbenc


tothbenc
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de nem tudjátok véletlenül hogy lehet az éppen futó alkalmazásokat kilőni?
(a megnyitott alkalmazásokat oldalra el lehet tolni..de nem találom azt..)

köszönöm :)

(#190) SkyLaci válasza tothbenc (#189) üzenetére


SkyLaci
őstag

menü gomb hosszan

(#191) halkow válasza ORCA58 (#185) üzenetére


halkow
őstag

" Ennél a típusnál is sajnos
a kamera maradt a leggyengébb
láncszem."

Akkor hallgassd végig 1x legalább a videó végét....
ennek jó a hőelvezetése nem melegszik éppen hogy kicsit langyos

Alcatel onetouch idol2s the king

(#192) HKorn válasza halkow (#184) üzenetére


HKorn
addikt

"Egy értelmes sajátját mondata nincs" :F

Ilyen mondat után bárkit is kritizálni a mondatai miatt elég erős sztem... :DDD

Run&Ride

(#193) gtamate2


gtamate2
veterán

A telenoros verzióban is JBL fülhallgatót adtak a készülék mellé?

*Sn0w

(#194) halkow válasza HKorn (#192) üzenetére


halkow
őstag

wow...
TouchPal x billentyűzetet 600mhz-en próbálj ki és megtudod milyen gépelni....

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#195) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Na, ma megvettem én is, bementem a Telenorhoz, pont egy darab volt még belőle, elhoztam. Már ott tartottam, hogy bevállalok egy G2-t ami persze nem egy kategória ezzel, de árban sem. De mikor a csaj azt mondta, hogy van egy Idol a raktárban...
Egyébként szép telefon, jól összerakták a kínaiak. A kijelző nálam sem világít be alul, vagy legalább is csak erős odafigyeléssel lehet valamicskét észrevenni. Egyébként megdöbbentően jól van beállítva a színhőmérséklet, kicsit eltolva a melegebb árnyalatok felé, nekem jó ránézni.
A hátlap nem tudom, szerintem ha fém, akkor nagyon vastag rajta a festék. Abszolút nem fémes az érzés, de ez egy cseppet sem von le a telefon értékéből, nagyon szép, minőségi hatást kelt a hátulja. Meg a másik gondom: ha fém a hátlap, hol vezették ki a rádiófrekvenciát? Mert hogy teljes hosszában ugyan olyan az anyaga.
A rendszer gyors, a ram néha elfogy, de ez kis odafigyeléssel megelőzhető. Sok a felesleges app, amit alapból lehet törölni, de azért jó pont az Alcatelnek, dobozból elővéve használható a telefon a szokásos dolgokra (mármint a social témában pörgő tiniknek jó pont) egy-két demó játék, vírusirtó, több jegyzet.
Szóval nekem egy tízes skálán egy erős nyolcas, a több rammal 9 pontot is adnék neki.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#196) Coq


Coq
aktív tag

Jo a teszt, es a telefon is annak tunik!

[ Szerkesztve ]

(#197) s3nsitivity válasza SkyLaci (#188) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Az L90 meg függetlenül van ebben az árban, néhol kicsit drágábban. pl.
Nem is tudom mikor vettem utoljára szolgáltatónál telefont. :D
Vagy 2009-be ha jól emlékszem. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#198) gtamate2 válasza Sza_Sa (#195) üzenetére


gtamate2
veterán

És a fülese JBL ? Milyen minőségű? Már régóta nem volt egy normális fülesem, ha adnának a telóhoz egy vállalhatót akkor lehet nem is kellene vennem :)

*Sn0w

(#199) Sza_Sa válasza gtamate2 (#198) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Agybadugós, elfogadhatóan kényelmes darab, de nem hinném hogy JBL lenne. Ha igen, akkor jól titkolják mert felirat nem árulkodik róla. A minőség gyenge közepes, sajnos a nagyobbról kisebb jack átalakító hiányában nem tudom kipróbálni normális hifin, így nem tudom hogy a telefon, vagy a füles a gyenge láncszem. De nyugi, lehet rajta szenét hallgatni, csak nekem van mihez hasonlítanom az otthoni rendszeremmel.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#200) SkyLaci válasza gtamate2 (#198) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem jbl, de szerintem tartozékhoz képest jó minőségű agybadugós, én ezt fogom használni mostantól zenehallgatásra telefonról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.