Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

három gyára is működött Magyaróváron, Nagytétényben és Budapesten

Őőőőő, nagytétény nem budapesten van? :)

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#3) b0rZ válasza Stimpy001 (#2) üzenetére


b0rZ
aktív tag

"1949. december 31-ig önálló település volt, ekkor Budapesthez csatolták. Azóta Budatéténnyel valamint Budafok nagy részével a XXII. kerületet alkotja."

(#4) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

nagyon jó
alig várom már hogy meglegyen majd a termékeket felsorakoztató írás. :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5) Kloden


Kloden
senior tag

Szia, jó cikk lenne ez ha nem lenne telis-tele elgépelési illetve nyelvtani hibákkal. Egy részüket elküldtem priviben. Legközeleb olvasd át vagy olvastasd át légyszíves valakivel mielőtt címlapra teszed.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#6) XuChi


XuChi
addikt

Király lett a cikk :R.

Nekem 2 éve volt egy Videoton 32" lcd tv-m. Saturnban vettem 120k-ért. Atom jó tv volt. Gyönyörű képe és egész jó hangja volt. Eladtam egy haveromnak és azóta is tökéletesen üzemel.

De tudom hogy ez az lcd már nem az a videoton gyártmány mint ami régen volt. Gondolom ugyan az a kina hamisítvány mint a mai orionok.

De attól még ma is üzemel hibátlanúl. (És a haverom akinek eladtam imádja, és szereti :D)

(#7) Sprq


Sprq
aktív tag

a jó öreg Videoton, az első színes tévénk Videoton volt :)

Do you hear the voices, too?

(#8) szumo válasza XuChi (#6) üzenetére


szumo
senior tag

Tetszett nagyon a cikk!

Videoton TVC - kezdtem anno a basic programozását.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#9) daninet válasza wody21 (#1) üzenetére


daninet
veterán

Én erre nem lennék ilyen büszke, szerintem eltévedtél kicsit, ez nem az az oldal. :(((

Nagyon jó volt olvasni a cikket, mai napig (igaz részben felújított) Videoton hangfalakról hallgatom a zenét és meg kell mondjam simán felveszik a versenyt pár mai hangfallal.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) gybazsi


gybazsi
senior tag

Grat a cikkhez, nagyon jó lett ez is.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#11) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a cikk.

"There is nothing permanent except change"

(#12) #Morcosmedve válasza JanFe (#11) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

jó kis cikk volt, sajnos nem ez az egyetlen jo és magyar cég ami igazából megszünt.. :(

© asszongya'hogy

(#13) 14adam


14adam
addikt

Fater mesélte,hogy hogyan kellet még beálítani ezeket a fura készülékeket. Hát nagyon bonyolult volt,nem úgy mint most a tv-knél a színt,hogy pár gombnyomás és kész,áh...
Tvc és tv még a mai napig van ithon amit még faterék raktak össze,a tv még a mai napig üzemeltetve van :)

(#14) Lenry


Lenry
félisten

a technikai részeknek nem néztem utána, de Weiss Manfréd életét olvastam már... szóról szóra ugyanígy. a Wikipédián. az odáig tiszta, hogy végül linkelted, hogy forrás, de az nem azt jelenti, hogy 1:1-ben bekopizod.

máskor tessék átírni, átfogalmazni, vagy ha nem megy, akkor egyszerűen belinkelni. nem illik csak így bemásolni :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi szepen,ez is szep tortenet.
Hihetetlen hogy 88-ban mennyi penz jott be belole.
TVC volt az elso gepem ,igaz csak es kizarolag jatekra hasznaltuk ,abbol meg nem volt tul sok, igy c64+magno valtotta.

(#16) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Köszi a sok dícséretet és tanácsot :) Ígérem este nekiállok és eleget teszek mindeggyiknek!
A készülékekről is megcsinálom a cikket ez biztos :)
Szép napot kívánok mindenkinek!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17) Lalikiraly válasza Lenry (#14) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Rendben megoldom ezt is mindenképpen :)
Sajnos az Orionos cikkben meg nem találtam fotót az emberről pedig hát egy órát biztos lapozgattam az oldalakat hátha valahol. Mint itt is a második manuszról. Hát sajna nem ma voltak ezek. Majd még lehet frissítem a cikket, hogy a Videoton gyárról fotókat hátha találok, meg az Orionról is de azthiszem ezek külön fejezetek lesznek!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18) Lalikiraly válasza #Morcosmedve (#12) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Szándékomban áll többet is összegyűjteni. Igazából az Ikarusra is gondoltam, de a múltkor az Indexen megjelent róla egy eszméletlen jó cikk. Sokkal részletesebben nem is lehetne már írni róla.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19) Lalikiraly válasza Stimpy001 (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Akkoriban még mint cinkota pl vagy Mátyásföld mind kis faluszerűség volt és utána olvadtak bele Budapestbe. De biztos lesz egy két töri és városértő kolléga aki jobban tudja :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20) LackoMester


LackoMester
addikt

Kitűnő írás. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Egyébként hogy megírtam, meg összekapartam a cikket, hát kb utána több mint 40 szer szerkesztettem bele. Szerintem egy három négy óra simán volt. Tényleg mázli hogy van a Rádiómúzeum meg ezek. Mert azok az írások nagy része még a gyári hivatalos írásokból származik. Így eléggé hitelesek. Na nem azt mondom nyilván sokkal bővebben is lehetne írni. De van olyan hogy több weboldalon megtalálom ugyanazt a szöveget de mégis van jónéhány mondat eltérés. A wikipédia meg megint más téma. A Weiss Manfrédról szerintem nagyon jól és részletesen írtak, minthacsak egy történelemkönyv lenne behúzva. Hozzáfűzni nem is lehet mit. Igazából annó minden nagy gyáros igen jómódú családból származott, meg földesűr volt előtte vagy legalábbis a felmenői. Anno anyumék mesélték hogy a kis piros Vici vasútvonalakat is ők szabták meg merre menjenek. Úgy építették ki a vonalakat. Hát akkor egy Gyár az már nem volt akkor gond nekik valószínű. A politikai életben való szereplés meg anno kb a természetes szinten volt náluk.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#22) Lalikiraly válasza LackoMester (#20) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönöm szépen!

Lesz még amivel majd erre is rálicitálok :P

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#23) LW válasza Lalikiraly (#22) üzenetére


LW
őstag

Nálunk még mindig videoton tévé figyel 3 szobában. Ha X évente bekrepál valamelyik, akkor egy párszáz forintos alkatrészből megjavítható. Videoton Rulez! ;]

Lali, elhisszük, hogy szereted, ha növekszik a hszeid száma, de olykor találd meg a szerkesztés gombot, vagy fűzd egybe. :N

Grat az íráshoz.

(#24) dedike


dedike
addikt

Emlékszem a 80-as évek közepén nem egy lakástűz volt a "robbanó" color starok miatt... ;]

(nem hiába volt benne az oroszok, bocsánat, szovjetek keze...) ;)

Jó szerencsét!

(#25) Lalikiraly válasza LW (#23) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Helló! Rendben rendben. De én azt nem tom hogy kell összefűzni :D
Majd akkor kimásolom külön a szövegeket :D Meg szeretem ha mindenki látja hogy szépen neki válaszoltam! :)

Amm köszi tényleg mindenkinek és neked is a dícséretet! :)

Hát a robbanó Colorstarok na hallod én ezt akkoriban nem hallottam. Azt tudom, hogy egy időben viszonylag kis ütődéstől is elpukkantak a képcsövek... Az Orionoknál meg széria hiba volt a gyenge kondenzátor. Nekünk szerelő mindíg azzal indított hogy három kondit kicserélt az "alaplapon". Egyébként meglepő amit írok, de sok Orion TV ben Nokia tuner volt :D És ez komoly!!!

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#26) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Van egy Videoton kazettás magnó-rádió lent a pincébe, 1982-es gyártmány, és bizony sok mai hasonló kategóriás cucc elbújhat mellette annyira szépen szól így lassan 30 évesen is :R
Nem semmi cucc, még a kazettás része is tökéletesen üzemel, jó kis löketet adott a cikk, lehet felhozom megnézem a régi kazikat, hogy szólnak-e még.
Jó írás grat :C

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#27) GuruZone válasza XuChi (#6) üzenetére


GuruZone
őstag

az a videoton tv ami neked volt, orosz ! :Y :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#28) JetiRulez válasza XuChi (#6) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nagyon jó cikk! :R

A Te Videoton LCD TV-d valami újabb modell lehetett, mert amit én láttam az áruházban, annak valami nagyon trágya képminősége volt. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#29) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ez nagyon jó írás! Az Ikarus-ra kíváncsi lennék! :)

Sic Parvis Magna

(#30) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Húúú ilyen Videoton TV Computer-em nekem is volt. Jobban mondva ez volt az első számítógépem. Neki köszönhetően lett a félévi 2-es után évvégi 5-ösöm számtechből :DD

PS C:\>_

(#31) Duree


Duree
veterán

Hát köszönjük ezt a remek cikket.Jó volt kicsit nosztalgiázni.Én a Videoton termékein nöttem fel,és a Legendás Keravillnál boltvezetöként szinte a teljes termékpaletta megfordult a kezeim között.
Várjuk a termékismertetöket kíváncsian

duree54

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

TVC rulez! Első gépem.
Szüleim a gyárban dolgoztak :)

Amúgy kissé lenne mivel bővíteni a cikket, mive pl. a Videoton TV-k, és mainframe-k sem szerepelnek kellő hangsúllyal benne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) XuChi válasza GuruZone (#27) üzenetére


XuChi
addikt

Orosz??? Az szép :D

Ez volt az [link]

(#34) shalafi66 válasza XuChi (#33) üzenetére


shalafi66
veterán

Nyugalom, a belseje kínai. :) Ilyen hármas összedolgozás ez, a nevet és szervizhátteret adja mellé a VT.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#35) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem még mindíg megvan a TVC-m! Rengetegszer volt olyan, hogy 5 perc sipolás, meg vibrálás után (ez volt a játék betöltése kazettáról) elszállt hibaüzivel. Elég bosszantó volt! ;] Mégis szerettem!

Ugye ilyenkor jött a visszatekerés, magnófej törölgetés, és egyebek. Keményen meg kellett küzdeni egy pár sorból álló játék betöltéséért. :DDD Viszont volt rá rengeteg játék. (relative) És sokat tudtunk ketten is játszani, ahol az élvezeti értéket nem csökkentette sem a felbontás, sem a szivárvány minden szinének éppen nem nevezhető színskála.

És ne feledjétek este 20:30-kor nézni a visszavágót!

Hajrá Vidi!

(#36) XuChi válasza shalafi66 (#34) üzenetére


XuChi
addikt

Reméljük nem fog felrobbanni :DDD.

(#37) hcl válasza XuChi (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kínai, nem arab :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) shalafi66 válasza XuChi (#36) üzenetére


shalafi66
veterán

Az az első színes, szintén oroszhon felől jött volt.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#39) person


person
senior tag

ÓÓó egy olyan R-545 ami a harmadik képen van itt figyel mellettem pár éve és az összeszerelésre vár így a felületkezelés után.[R-545] :)

[ Szerkesztve ]

(#40) taaz


taaz
aktív tag

Nagyon tetszet a cikked. Én Székesfehérváron születtem. Nagymamám még a vidiben dolgozott a cég fénykorában '80 - '89-ig. Emlékszek hozott haza félszatyor fényes hangszoropupot. Azt szépen felfüzte cérnára és kész is volt a a karácsonyfa disz.
Fater még a születésem elött vett egy Videoton Star magnot, jo 15 évig a családban volt mig el nem lopták a nyaralobol.
A szivem vágya nagyon sokáig egy Cleopatra rádios erösitö volt. 3db mutatos müszer nagyon tetszet, és az én bot fülemnek nagyon tetszet a hangja.
Most egy '90-es évek elejei gyártásu Altus F4-es hangfalaim vannak. Már ujra gumiztam 6db hansugárzot, magasakat meg már ki kellet cserélni. Semmi pénzért nem válnék meg töle "na jo ,talán' :DDD De engem még ki kell h szolgáljon ugy 60 évig. ;] Ez is olyan mint a Hajdu energomat misimosi. 25 évig mennek utána költesz rá 5000 forintott és ujra 25 évig megy :))

(#41) eziskamu


eziskamu
addikt

A nagymamáméknak meg Videoton Goldstar (mint az LG :DDD ) TV-jük volt :)

(#42) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

nagyon jó lett. köszönet a cikkért!

nem is tudtam, hogy az Óvári volt lőszergyár kötődik a Videotonhoz. szomorú, hogy gyakorlatilag ~65 éve üresen áll és az enyészeté az egész, pedig még mindig szép, patinás és hatalmas épület együttes.

még szomorúbb, hogy most nem vagyok otthon és nem tudok képeket linkelni, pedig kitekertem volna ezért :(((.

az öregektől egyébként azt halottam, hogy ott sose folyt termelés, legalábbis egy darab töltény se jött ki a gyárból. de ez elég ködös sztori. jó lenne utána járni.

Aurea mediocritas

(#43) shalafi66 válasza taaz (#40) üzenetére


shalafi66
veterán

Na tessék, ezért nem jutott a porvédőből az akai hangszórókra... Egyébként ez volt az egyik probléma, hogy mindenki vitt onnan is mindent, mindig, folyamatosan. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#44) eziskamu


eziskamu
addikt

Amúgy az Enterprise nem volt COCOM listás, vagy mi a szösz, hogy simán licenszelték? Valamint NDK-s vagy ruszki Z80-as klónok voltak ezekbe?

(#45) juhig12


juhig12
tag

alapitók: weiss manfréd...

(#46) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! Dejó ezeket olvasni, látom elég sok ember kötődök valamilyen szinten a Videotonhoz :) Nagyon jókat mosolygok meg derülök amiket írtok és őszintén elvagyok képedve. A Cleopatra rádió erősítő nekem maga volt a csoda nagyon sokáig akartam én is. Sosem értettem miért van három műszer hozzá :D Meg az négy csatornás volt nem?
Húúú na róla fogok írni ha törik ha szakad!!! :) ÓÓÓ nekem az Orion HS 500 as hangfalamnál a porvédőt faterom úgy oldotta meg hogy a vizipuskám tartájának a végét levágta és pont passzolt a hangfalhoz :d Röhely de jó volt. Amúgy azért szólnak szépen ezek a régi cuccok mert ha technológia nem is de anyag volt bennük. Ha most bemész a boltba és veszel egy félmillás set et akkor az talán fog is úgy szólni...

Dehát ugye a nagy külföldi BRAND ek... Harman Kardon, JAMO, Yamaha...
Régen meg voltak a REGENT erősítők, Orister orsós magnók.
Nagyanyámnak mái napig megvan és használja az Unitra kazettás magnóját majdnem 35 éves és tökéletesen megy a kazetta rész rosz már benne... És szerintem még reggelig nosztalgiázhatok jönnek a cikkekhez az ötletek iszonyat mennyiségben.

És nagyon köszi a dícséretet, igyekszem mégjobb cikkeket összerakni majd :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#47) eladohardver


eladohardver
őstag

RA-4324S Orpheus Hi-Fi asztali rádió,hogy ez mekkora hulladék volt... folyton elfüstölt 1 üvegbiztit max 30perc/db:D

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#48) eziskamu válasza eladohardver (#47) üzenetére


eziskamu
addikt

Miért? Patkolni nem lehetett ;] ?

[ Szerkesztve ]

(#49) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyik képen szereplő Orpheusból volt apámnak is, aki nagy hifista volt. A Vidiben dolgozott anno, csakúgy, mint az ő apja is :D

Persze én is ott kezdtem a pályafutásomat, de már a megújult, rendszerváltás utáni Videotonban és persze a mostani cégem is ott székel.

Iskolánkba is jutott a TVC-kből, egyszer komolyan kihúzta nálam a gyufát, amikor BASIC programozás közben nem volt hajlandó az 5-ös sorszámú sort a 10-es elé beszúrni... :DDD Így inkább visszanyergeltem a Komondor plus4-re.

https://www.coreinfinity.tech

(#50) shalafi66 válasza Lalikiraly (#46) üzenetére


shalafi66
veterán

:(
"Amúgy azért szólnak szépen ezek a régi cuccok mert ha technológia nem is de anyag volt bennük"
Szépen, csak elenyésző részük szól, mint ahogy az anyag vagy technológia is csak kis százalékban volt mögöttük abban az időben. Mondjuk a VT éppen alapanyagok és tervezés szintjén elég jól állt, de a gyártási fegyelem, a dolgozók hozzáállása elég érdekesen alakult akkoriban is.
Az anyagtól egyébként önmagában nem működne jól, a hangot nem tömegben mérik. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.