Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Semmi extrát nem látok benne.Szép,letisztult..de ennyi.
Az "OS" jelzőt nem igazán értem.

(#2) babkukta válasza Szabcsizz (#1) üzenetére


babkukta
senior tag

Nincs benne extra, pont ezért letisztult, gyors. Ha túl van csicsázva egy ui, hajlamos akadni, vmint a bonyolultság miatt még inkább csökken a stabilitás. A rendszer minél egyszerűbb, annál gyorsabb, stabilabb

Üdvözlettel, Tibi

(#3) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Nem rossz, de nem is fogott meg különösebben.
Azok a "visszafogottabb átmenetek" 1:1-ben a MIUI animációi, amik még mindig nem túl visszafogottak, és nem éppen a villámgyors operálásokra lettek kitalálva. Ettől még szépek és jók használat közben.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#4) Atocha


Atocha
senior tag

Miért lett letiltva a teljes képernyőre váltás a youtube videókon?

Olyan marha kíváncsi lennék prohardver munkatársak. Most ha teljes képernyőn akarom megnézni, akkor a youtube oldalára kell mennek. Gondolom ez volt a cél...

Ez valamilyen megegyezés a gugli és a ph között? Fizetnek ezért? Remélem marha sokat, mert ez amúgy gusztustalan...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#5) Lacee1986 válasza Atocha (#4) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Az év kommentje ha komolyan írtad. :D

(#6) #86973952


#86973952
törölt tag

Kíváncsi vagyok már rá használat közben, bétás híreket/infókat is végig követtem. Korábbi Color is bejött nekem.

Szerk.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Color OS? ...Még 10 év és megint ott leszünk, hogy ahány gyártó, annyi OS? Végső soron mind csak variáció egy témára, ez esetben Android fork, mégis szanaszét töredezheti a piacot. Ironikus, hogy pont az egységesítésre legalkalmasabb Androiddal történik ez.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#8) #86973952 válasza Rickazoid (#7) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez nem egy OS, csak a neve az.

(#9) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Hát nem vitték túlzásba a material dizájnjegyek alkalmazását. Mondjuk biztos sokan örülnek neki. ;]

@lordfreyr: a kínaiak előszeretettel alkalmazzák ezt a nevet, elősegítve ezzel a hozzáértő emberek megtévesztését. :U

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#10) #86973952 válasza Thaaleum (#9) üzenetére


#86973952
törölt tag

OPPO -t általában olyan emberek vesznek, akik tisztában vannak ezzel. Bár ebben a szövegben is benne van, hogy mire épül. Custom ROM -ként meg főleg tisztában vannak (kellene) vele, ha más márkára teszik.

(#11) Speed® válasza Atocha (#4) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pff..konszpirésön lv99 :D

(#13) Thaaleum válasza #86973952 (#10) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Irónia-detektor az megvan? :U

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#14) #86973952 válasza Thaaleum (#13) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mivel elég sok hasonló (komolyan gondolt) hozzászólást olvasok, így nem feltételeztem iróniát. Sajnos...

(#15) Thaaleum válasza #86973952 (#14) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Mondjuk abban igazad van, hogy egyre több az ilyen komment. Sajnos…

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#17) Rickazoid válasza #86973952 (#8) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ez egy fork, ráadásul nem egy Samsung vagy LG féle moderált verzió, itt már ugyanolyan, ha nem több különbség van eközött és a Google Android között, mint mondjuk a Red Hat és a Fedora között, de talán a Debian -> Ubuntu -> Linux Mint vonal jobb összehasonlítás, hisz ez sem közvetlenül a Google Androidjából származik.

(#9) Thaaleum: Te bele is keveredtél rendesen, ha azt hiszed ez ugyanaz az operációs rendszer, amit a Google fejleszt és nem csak egy annak kódjára írt, de új változat.
A kód 90%-a is megegyezhet, ha a maradék 10% eltér, már másik operációs rendszerről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#18) Luck Dragon

Egész jó, egy szép minimál felületett ki lehetne belőle építeni. nekem tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) coldfirexx

Sokat fejlődött az 1.0-hoz képest pedig az is nagyon bejött anno a Find5-nél.

(#20) #86973952 válasza Rickazoid (#17) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kínai felületeknél nem ritka, hogy úgy belenyúlnak egy laikus rá sem ismer.

Egyébként egy jó ideje már én is azt gondolom, hogy lesz néhány önállósulás. Ez számomra teljesen egyértelmű.

(#21) Rickazoid válasza #86973952 (#20) üzenetére


Rickazoid
addikt

Csakhogy ez nem egy egyedi GUI rátelepítve a Google-től kapott kész Androidra, ez egy a Google által kiadott forráskód módosított változatából egy a Google-től független csapat által épített szoftver, saját, az Android főágától külön fejlesztett integrált szolgáltatásokkal kiegészítve, és ezt önálló, saját brandes termékként értékesítve egy szintén a Google-től független cég által. Ez utóbbi miatt külön operációs rendszernek hívandó az előbbiek miatt forknak tekintendő rendszer. Az, hogy (még) 99%-os kompatibilitása van az eredetivel, semmit nem számít abban, hogy minek hívjuk.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#22) #86973952 válasza Rickazoid (#21) üzenetére


#86973952
törölt tag

Miért, szerinted a többi mit csinál? Már senki nem "telepítget rá", főleg kínai márkáknál. Ilyen OTUI, meg hasonlóktól eltekintve. Minden átpartíconálás, blokk módosítás, makogás és egyebek nélkül cserélhető rajta ez is. Illetve ez is lazán adaptálható más androidos készülékre, mivel ez a feltétele. Néhány 100 megás csomagban.

Illetve én személy szerint még a 2.1 -et nem láttam, hogy bármilyen következtetést levonjak belőle. Ez egy csúnyán fogalmazva továbbfejlesztett android, ez eddig sem volt vita. DE hogy ettől saját OS lenne... Számomra sehol nem saját OS egy MIUI, EMUI, Lewa...stb. sem.

(#23) Rickazoid válasza #86973952 (#22) üzenetére


Rickazoid
addikt

A legtöbben forkolnak, ezt korábban is említettem, de ők saját brandet is létrehoztak neki.
...Azt hiszem egyszerűen csak nem értünk egyet, hogy meddig marad egy szoftver "önmaga" és milyen feltételek mellett honnantól nevezendő "újnak". De végső soron "a rose by any other name..."

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#24) #86973952 válasza Rickazoid (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, pontosan erről van szó. Nincs is ezzel semmi gond, nem kell mindenkinek ugyanazt gondolnia. Elég unalmas lenne a világ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.