Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) MaCS_70 válasza cigam (#17590) üzenetére


MaCS_70
félisten

OFF - akku

Nem is kell egymást meggyőznünk (bár a műszaki tények azért makacs dolgok :)), és itt is sok helyen leírtam már: a tárgyaink szolgáljanak ki minket, ne pedig fordítva.
Emellett viszont nem szeretek pazarolni sem, és számomra nem jelent gondot a napi igényeimhez igazítani pl. a telefonok töltését. (Ami egyébként meglepő, mert sok hasonló témában elkeserítően hanyag vagyok -- de egy kicsit akkufetisiszta is, elég jó töltőkkel felszrrelkezve.)
Úgy két hetente feltöltöm 100%-ra, de jellemzően 70-80%-nál leveszem a töltőről -- ami pont az esti olvasgatás ideje -- így nap végére 30% körül járok. Ha viszont tudom, hogy húzós napom lesz, nyilván megy a 100%.
Ez eddig bejött, van napi használatban álló 12 éves telefonom is, a gyári akkujával

Itt is azért tettem szóvá a dolgot, mert a powerbankes témánál szóba került egy téves információ -- és az ilyet, ha olyan mindenkit érintő témáról van szó, mint az akkumulátor, szerintem mindenhol érdemes korrigálni, még ha a PI-hez csak valóban nagyon lazán is van köze.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17602) cigam válasza kutga (#17598) üzenetére


cigam
félisten

Én se az infrás távirányítóra gondoltam, hanem az okostelefonon futó távirányító programokra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17603) vargalex válasza s_e_n_k_i (#17594) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem immár 3,5 éve megy folyamatos üzemben (először még 256 MB-os Pi B, majd 512 MB-os, illetve a megjelenése óta a Pi2 B-vel) egy 1,2A-es Nokia töltő. Igaz, csak 1-wire szenzorok és nagyon ritkán egy Logitech K400r van a Pi-n (és persze HDMI-n összekötve a TV-vel, valamint LAN-on a routerrel, mivel media lejátszásra használjuk nagyrészt). Így ezt a töltőt csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17604) cinemazealot válasza psg5 (#17599) üzenetére


cinemazealot
addikt

100 Mbps bitrátájú filmből egy egész estés (2 órás) példány kb. 90 GB méretű. Ha tehát nagyjából ekkora vagy ennél nagyobb videofájlokat szeretnél lejátszani, akkor tényleg aggódhatsz, hogy a 100 Mbps-os hálózatod elég átviteli sebességet biztosít-e majd annak real-time lejátszásához. Amíg viszont 90 GB-nál kisebb fájlokkal van dolgod, valószínűleg nincs miért aggódnod. :)

A "BD50" tudtommal azt jelenti, hogy 50 GB a filmet képviselő adatmennyiség, és úgy tudom, ez a hétköznapi használatban jelenleg a legnagyobb méret. Az ilyen filmek lejátszása közben legfeljebb az akció dúsabb jelenetek okozhatnak fennakadást, ahol a bitráta kis időre felszalad, de ha a lejátszód elég okos, még jóval előtte be-cache-eli, és akkor nincs baj.

(#17605) psg5 válasza cinemazealot (#17604) üzenetére


psg5
veterán

Megnyugtató,
a Pi2 elég okos, hogy jóval előtte be-cache-lje?

Sajna lemaradtam az edigitalis sandisk 16gb-s akcióról,de több mindent vennék iponban így kiszállítás ingyen így esetleg ez a micrsd is jó lesz Pi2-höz?
Valamint ez a táp megfelelő lesz Pi2-höz?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#17606) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek hol érdemes megvenni a Pi-t?
Igazából mindegy nekem, hogy Kínából jön vagy Magyarországról. microSD-m van, viszont külön olvasóm nincsen, csak egy Nook Ebook Readerem... gondolom az nem jó arra, hogy azon keresztül tegyem fel rá az op rendszert (illetve 2GB-os, az meg nem elég neki gondolom).

(#17607) Celtis válasza s_e_n_k_i (#17600) üzenetére


Celtis
veterán

OK. A smart töltő teória hihetőnek hangzik (ha ez azt jelenti, hogy nem smart eszköz esetén a töltő limitálja a kimenő áramot), habár van akinek meg tökéletesen működik ez a töltő. Mondjuk ebben az esetben túlterhelés esetén nem szivárványt, hanem a táp teljes levágását várnám el a töltőtől.
Az olyan eseteket, amikor másik töltővel jó lesz a PI, de ez a másik töltő beépített kábellel rendelkezik, nem tekinthetjük mérvadónak.
Szóval engem nem győzött meg se pro se kontra.

(#17608) Pulsar válasza MaCS_70 (#17586) üzenetére


Pulsar
veterán

MaCS_70 , erik365
Köszi az infót. Meglepett.
Egy külső tápos usb-hubról megy a pi, gpio porton keresztül táplálja.

A pi-re közvetlen csak egy wifi modul van dugva, minden más a hubról megy.

[ Szerkesztve ]

(#17609) MaCS_70 válasza Pulsar (#17608) üzenetére


MaCS_70
félisten

A GPIO-s töltésről semmit nem tudok, töltési problémákkal viszont elég sok gondom akadt a közelmúltban, és meglepő módon nálam mindig a kábel okozta a gubancot -- akár más célra tökéletesen megfelelő kábelek is.
Elsőre érdemes keresztpróbákat tenni, külön kábel/tápegységvonalon, és egyáltalán nem hölyeség egy olcsó USB-s feszültség/árammérő beszerzése sem.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17610) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
htpc-s topikbol jovok.

a kovetkezot szeretnem megoldani rpi2-vel:
NAS-on lennenek a mediafajlok (max BD25),SMB, vagy NFS megosztassal
router: tp link 3600, 5ghz, 300mbit,
a pi2 a tv-n logna HDMI-n, KODI jatszana le SMB/NFS-en keresztul.

kerdes, erre eleg lehet-e a pi2 + wifi modul sebessege? vagy nezzek mas megoldas utan, mert nagyon felejtos a tv mogott? pl wines stick

elore is thx.

(#17611) Kicsirics77 válasza eastsider (#17610) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát ha a pi2 meg a nas egy hálózaton van és kábelen akkor lehet esély az nfs/smb megosztásra,de wifi kapcsolattal ne nagyon erőlködj az max 720p-ig elfogadható.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17612) eastsider válasza Kicsirics77 (#17611) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi, szoval akkor ez felejtos :)

(#17613) Multibit válasza eastsider (#17610) üzenetére


Multibit
veterán

A wifi-ben az a "szép", hogy semmi sem biztos! Attól, hogy azt mondja valaki, hogy nála megy (vagyéppen nem megy), nem jelenti azt, hogy nálad is ugyanaz lesz az eredmény. Látogass el a Milyen routert topikba, ez rendszeresen visszatérő kérdés és válasz. Ki kell próbálnod, másképp nem derül ki! Sajnos ez ilyen terület. Környezet-, beállítás- és eszközfüggő.

(#17614) Kicsirics77 válasza eastsider (#17612) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem mondtam,hogy felejtős csak azt,hogy kicsi az esélye,hogy wifi kapcsolaton bd25 filmet nézz a pi2-vel,kábelen nagyobb esély van rá.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17615) Blaise válasza psg5 (#17605) üzenetére


Blaise
veterán

A gyári táp jobb választás:
[link]

(#17616) Celtis válasza eastsider (#17612) üzenetére


Celtis
veterán

A pi2 nagyon is járható út, a kérdés csak a wifi. Valószínűleg a stick típusától is erősen függ, hogy milyen stabil sebességet tudsz elérni. A kábel semmiképpen nem megoldható?

(#17617) eastsider válasza Multibit (#17613) üzenetére


eastsider
nagyúr

notin 300-as link van, persze 5Ghz-en. a sebesseg is tokeletes :)
kerdes, hogy valami erosebb, 5ghz wifi modullal birja-e USB-n a rpi, SMB/NFS-el kodin lejatszani a cuccot.
orulnek a pi-nek, mert kicsi es a legolcsobb megoldas, es tud HDMI CEC-t
eleg kozel van a cucc (egy gipszkartonfal, de nem megoldott a kabel sajnos)

Celtis: tehat akkor elvileg kepes lenne ra siman? meg telefonnal is max a jelerossegem egyebkent 5ghz-n..

[ Szerkesztve ]

(#17618) Kicsirics77 válasza eastsider (#17617) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ki kell próbálni,egyébként semmit nem jelent,hogy a notin 300-as a link ettől az rpi2 még lehet döcögős,jóféle usb stick lehet alternatíva,de én alapból nem gondolkoztam otthon csak kábeles kapcsolatban.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17619) psg5 válasza Blaise (#17615) üzenetére


psg5
veterán

A csudába, pedig már majdnem megrednelés gombra kattintottam a málna pc-nél, most akkor csak a tápot máshonnan kell beszereznem?..

F.K.T.

(#17620) Kicsirics77 válasza psg5 (#17619) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én spec ebay-ről rendeltem 5V2A tápot és tökéletesen teszi a dolgát,nem beszélve az áráról.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17621) eastsider válasza Kicsirics77 (#17618) üzenetére


eastsider
nagyúr

szoval alapbol tudna a pi, de a wifi modul lehet a szuk keresztmetszet. az USB eleg ra?
bocs, de eddig ez sem volt tiszta

(#17622) Kicsirics77 válasza eastsider (#17621) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az usb-ethernet az osztozik a vezérlőn,de nem tudok pontos választ adni,mivel én csak kábelen használom és amit nézek az megy nálam rendesen,de főleg online tartalmat nézek a pi2-ön movieshark-al.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17623) cigam válasza psg5 (#17619) üzenetére


cigam
félisten

Hidd el a málnaPC-s tápegység is jó hozzá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17624) psg5 válasza cigam (#17623) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#17625) cigam válasza eastsider (#17621) üzenetére


cigam
félisten

Kérj kölcsön egy wifi modult, és próbáld ki. Vagy pl. vidd oda a laptopot, ahol kb. a Pi lenne, és próbáld ki úgy a a lejátszást. Ha van rendes térerő, nincs túl nagy zavar, meg lennék lepve, ha nem köhögne ki magából legalább 30-40mbit/s-ot. Márpedig ritkán ilyen nagy egy mozi bitrátája.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17626) eastsider válasza cigam (#17625) üzenetére


eastsider
nagyúr

a laptop kb a mostani helyen van. a letoltes 8MB-al stabil (ennyit tud a jelenlegi net), 300-as link mellett. (5ghz)

(#17627) Beni2360 válasza psg5 (#17619) üzenetére


Beni2360
félisten

A Raspberry PI 512MB-os verziójához általunk javasolt tápegység. 1200mA-es 5V-os -ez nem jó hozzá van erősebb.

Miért a málnáéknál van rendes hozzá való táp.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17628) Tangerine válasza DiVaD (#17606) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én az ebay-en vettem. 11 nap alatt ideért.
Kártyaolvasó is van ott ezer féle fillérekért, esetleg rendelj azt is.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#17629) eastsider


eastsider
nagyúr

egyébként tudtok olyan wifi adaptert rpi2-höz, ami 5ghz-es n-t tudja, és értelmes antennákkal rendelkezik?
túrtam a netet, de egy beépített antennás tp-linket találtam csak

(#17630) psg5 válasza Beni2360 (#17627) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#17631) cigam válasza eastsider (#17629) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem jó a beépített antennás? Kicsit túlspilázod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17632) szasanyi válasza eastsider (#17629) üzenetére


szasanyi
félisten

(#17633) havri1


havri1
félisten

Van valami leírás, ami alapján lehet telepíteni a rendszert a pi-re?
Holnap hozzák, es állhatok neki, nulla tapasztalattal.

Köszi

havri

(#17634) Pulsar válasza havri1 (#17633) üzenetére


Pulsar
veterán

le szeded a neked tetsző image file-t, és a Win32DiskImager progival kiírod a memóriakártyára. Ha kész, pi-be be a memkari, és mehet is a móka :)

(#17635) havri1 válasza Pulsar (#17634) üzenetére


havri1
félisten

Köszi! És hol vannak jó, stabil, megbízható img-ek? Semmi extra, kodi-t szeretnék csak futtatni rajta.

Köszi!

havri

(#17636) harylmu válasza havri1 (#17635) üzenetére


harylmu
őstag

[link] [Stable] OpenELEC 6.0.0 (arm)

(a tar-t ki kell tömöríteni)

[ Szerkesztve ]

(#17637) iSonic válasza havri1 (#17633) üzenetére


iSonic
addikt

[link] ez a videó kézen fogva végigvezet a telepítésen :)

[link] OpenELEC telepítés menete :)

[ Szerkesztve ]

(#17638) psg5 válasza iSonic (#17637) üzenetére


psg5
veterán

S már csak a 3d idő lejatszashoz szükséges teszt telepítés leírása kellene.

F.K.T.

(#17639) lord.lakli válasza havri1 (#17633) üzenetére


lord.lakli
őstag

Egyszerűbb, mint egy Nexus nyitása és romolása :DDD

(#17640) Pulsar


Pulsar
veterán

félig off, de hátha.. szóval adott egy HP LaserJet1000-es USB-s nyomtató. A gond, hogy nem csinálnak hozzá már 64 bites win drivert. Viszont Linux driver van. Az jutott eszembe, hogy be faragnál Pi alá, és rajta keresztül nyomtatnék. Ez megoldható vajon? Csak kérdés, hogy ilyenkor is kell vajon a win-nek driver? Vagy elég a hálózati megosztott nyomtatót "megjelölni" és kész?

(#17641) Multibit válasza Pulsar (#17640) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy a málnán keresztül tudnál-e nyomtatni, de ha a routereden van USB port, arról működhet. Nézz utána! Sokan használjuk így a nyomtatónkat.

(#17642) Pulsar válasza Multibit (#17641) üzenetére


Pulsar
veterán

köszi, de akkor nem kell a win alá driver? Vagy úgy jó lehet valami általános driver is?

(#17643) madarasz92 válasza iSonic (#17637) üzenetére


madarasz92
őstag

Ugyan ebben a cipőben járok én is , openElecet is elég ha telepítem?
Csak azt szeretném használni synology nas-ról akarok filmet nézni tv-n egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#17644) cigam válasza madarasz92 (#17643) üzenetére


cigam
félisten

Igen, elég. Itt le is írtam, hogy nekem hogyan ment.

Pulsar
Szerintem mindegy hova teszed, attól még kell hozzá driver.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17645) madarasz92 válasza cigam (#17644) üzenetére


madarasz92
őstag

Nem egészen világos nekem a dolog, én úgy csináltam sd leformáz, win 32 disk img felraktam az sd-re az img fájlt és beleraktam a málnába. De nem történik semmi a ledek folyamat világitanak.

(#17646) Kékkutya válasza madarasz92 (#17645) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

Ha most visszarakod a PC-be az SD kártyát, akkor mit látsz rajta?

(#17647) azbest válasza Pulsar (#17640) üzenetére


azbest
félisten

valami driver mindenképpen kell.
Nálam, mivel linuxra nincs driver a nyomtatómhoz, ezért a pi-n raw módra van konfigolva a cups. Így mindent a pécén lévő driver végez.

A te esetedben azt kellene megnézni, hogy milyen nyelvet használ az a nyomtató.
Na ahogy nézem pcl5-ös. Van itt valami univerzális driver is, amivel lehet életre kelthető [link] (a megfelelő win verzió választandó)

(#17648) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Aliexpressről érdemes lehet megvenni?

Telefon töltőim vannak otthon, illetve memóriakártyát még rendelnék hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#17649) dugesz77 válasza madarasz92 (#17645) üzenetére


dugesz77
őstag

Biztos,hogy jó képfájlt szedtél le/írtál ki?Az első Rpi-re valóval csinál ilyet. Vagy valamiért nem lett jól felírva.
Szerintem ez a legátláttatóbb videó a telepítésről.

[ Szerkesztve ]

(#17650) madarasz92 válasza dugesz77 (#17649) üzenetére


madarasz92
őstag

Most jó viszont már 5perce csak a kék hátteret meg köröcskéket látok...

(#17651) Pulsar válasza azbest (#17647) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm, akkor próbálkozom vele :R

[ Szerkesztve ]

(#17652) madarasz92 válasza madarasz92 (#17650) üzenetére


madarasz92
őstag

Sajnos még mindig ...Mi lehet a gond?

(#17653) ZolkoW válasza evilskati (#17648) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem biztos, hogy ez a legjobb ár (amúgy nettó!) , de én inkább innen venném, másnapra nálad van.
[link] még akkor is, ha itt nincs benne a doboz. ha jól emlékszem, 15 nettó fölött ingyenes a szállítás.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#17654) Benoe77 válasza Jonesy84 (#17575) üzenetére


Benoe77
őstag

Én most is rendeltem tőlük, 10 nap alatt itt volt. Ne a store-t, az eladó termékeket nézd.

(#17655) dugesz77 válasza madarasz92 (#17652) üzenetére


dugesz77
őstag

Kék háttér és körök? Pedig azzal a kép fájlal csak nem stimmel valami. Egy openelec boot idő kb 10 másodperc. Az első telepítésnél babrál egy kicsit a kártya előkészítéssel utána bejön a kodi configulátor.
Szerintem formázd újra a kártyát az sd formaterrel, írd ki rá a képfájlt Win32DiskImager-el. Ez a letőltendő:

Ha ez nem működik,továbbra sem akkor hardver hiba is lehet mondjuk a kártya rossz.

(#17656) Beni2360 válasza ZolkoW (#17653) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak nékem az a baj, hogy akármit mókolok mindig ÁFÁS adó számot kér a regisztrációnál.
Hogy tudtál regelni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17657) ZolkoW válasza Beni2360 (#17656) üzenetére


ZolkoW
őstag

Hmm.. nem tudom, már van egy éve biztos,hogy regeltem. Mondjuk van adószámom,de nem tudom,feltétlenül muszáj-e hozzá.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#17658) s_e_n_k_i válasza Beni2360 (#17656) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Onnan magánszemély nem tud rendelni.

(#17659) psg5 válasza Beni2360 (#17656) üzenetére


psg5
veterán

Viszonteladókat szolgálnak ki, ezért is a nettó alapár...

F.K.T.

(#17660) truefx


truefx
aktív tag

OSMC-t kell verziókra frissítgetni? Vagy elég néha egy apt-get update & apt-get upgrade?

(#17661) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Van olyan lehetőség, hogy Pi2-ön másik sd kártyáról esetleg egy normális androidot futtatni és netán azon belül dolgokat feltelepíteni? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17662) eastsider válasza cigam (#17631) üzenetére


eastsider
nagyúr

letettem a wifirol nehany ora olvasgatas utan. megprobalom bekabelezni a helyet, talan megoldhato

(#17663) ht42 válasza truefx (#17660) üzenetére


ht42
senior tag

Most nincs előttem, de úgy rémlik be lehet állítani, hogy automatikusan frissítsen, vagy csak értesítsen, hogy van újabb verzió. Én asszem erre állítottam, mert néha ugat, hogy nyomjak egy Ok-t a frissítéshez. Akkor aztán molyolgat percekig...

(#17664) ZolkoW válasza Beni2360 (#17656) üzenetére


ZolkoW
őstag

valóban, magánszemély nem tud hivatalosan regisztrálni. ha mégis fontos lenne, akkor (most beszéltem az ügyfélszolgálatos chatelő emberrel) munkahelyi (ha van) adószámmal/adatokkal lehet regisztrálni, csak a számlát te fizeted ki.
nem fűződik érdekem ahhoz, hogy bárki itt vásároljon, csak én rendszeresen szoktam :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#17665) ther


ther
aktív tag

Helló!

OSMC-t futtató, saját táppal rendelkező RPi-2, HDMI-vel tv-re kötve, config.txt-ben szerepel a hdmi_ignore_cec_init=1, mégis, ha újraindítom, akkor bekapcsolja a TV-t. Olvastam valamit, hogy a /boot/config.txt előtt betölt valamit, bár azt hiszem az NOOBS esetén van, nekem önálló OSMC telepítés van a kártyán.
Valaki tud erre megoldást?

Aálírás

(#17666) Blaise válasza Beni2360 (#17661) üzenetére


Blaise
veterán

Vannak próbálkozások, de Pi2-n nem nagyon működik az Android.

(#17667) ht42 válasza ther (#17665) üzenetére


ht42
senior tag

A kodiban is le kell tiltani.

(#17668) ther válasza ht42 (#17667) üzenetére


ther
aktív tag

Köszi, este megnézem! :R

Aálírás

(#17669) Flowtation válasza ZolkoW (#17664) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!

Akkor ha jól értem, anyósom rendelhet tőlük a vállalkozása részére? Vagy szigorúan csak viszonteladásra lehet vásárolni? Mert ha lehet rendelni csak úgy, akkor meg kell környékezzem őt... :D :D

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17670) Beni2360 válasza ZolkoW (#17664) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a segítségedet! :R
Nem tudom, hogy a nyugdíjhivatal mit szólna hozzá?
Van egy 16 évvel ezelőtti saját adó számom, nem tudom, hogy bolygatná-e valaki ha azt írnám be.
----------------------------------
Blaise

Vannak próbálkozások, de Pi2-n nem nagyon működik az Android.
Ty. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17671) azbest


azbest
félisten

Ne feledjétek, hogy céges vásárlásra nem vonatkozik garancia. Ott a cégek közötti szerződés számít, le van írva a feltétele az oldalukon.

Áfa gondolom ugyanúgy lesz rajta. Ha nettó áron küldenék az bajos lenne, mert akkor a vásárlónak kellene befizetnie utána az áfát.

(#17672) ZolkoW válasza Beni2360 (#17670) üzenetére


ZolkoW
őstag

én áfásan vásárolok tőlük. egyébként ha nem számolja el valaki jogtalanul, addig szvsz nyugodtan lehet bármit venni. én úgy értelmeztem, hogy az adószám csak formaság, de kell.
nem csak viszonteladónak szállítanak, de az is közte van a felsorolt lehetőségeknek. a szállítási/rendelési feltételek között le van írva. én sem adom el, amit tőlük veszek, csak beépítve, alkatrészként. vagy felhasználom magamnak.

a garanciális dolgot nem tudtam, ha ez fontos, érdemes lehet áttanulmányozni a feltételeit. (mármint persze, hogy valahol mindig fontos, de gondolom van mód az érvényesítésre így is)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#17673) cigam válasza madarasz92 (#17650) üzenetére


cigam
félisten

Az jó, mert az kb a képernyővédő.
Van rákötve bill/egér?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17674) madarasz92 válasza cigam (#17673) üzenetére


madarasz92
őstag

Ja volt most felraktam az 5.08-at azzal meg kivállóan megy , egyébként ha kikapcsolom akkor hogy tudom vissza kapcsolni? (úgy hogy ne keljen kihúzni)

(#17675) dugesz77


dugesz77
őstag

Pimoronin van zero.

(#17676) szabi__memo válasza dugesz77 (#17675) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen futár hozza tőlük?

(#17677) Celtis válasza madarasz92 (#17674) üzenetére


Celtis
veterán

Sehogy. A Pi-t nem lehet leállítani. Ne kapcsold ki. (Amit kikapcsolásnak hiszel, az nem állítja le a Pi-t.)
A fogyasztás miatt pedig ne aggódj, az 2W. Kb. harmada egy routernek.

A 6.0-és OE-nek ugyanúgy kéne működnie. Jobban jársz, ha még most felteszed azt.

(#17678) madarasz92 válasza Celtis (#17677) üzenetére


madarasz92
őstag

Nem tudom mi lehet a probléma , holnap még megprobálom egyébként az nem lehet hogy a class4 8gb kártya miatt csinálja?

(#17679) dugesz77 válasza szabi__memo (#17676) üzenetére


dugesz77
őstag

Innen lehet vásárolni. Egy ember csak egyet vehet. 4 font az olcsóbbik posta és 3-5 munkanap alatt itt van.

[ Szerkesztve ]

(#17680) szabi__memo válasza dugesz77 (#17679) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam semmiféle postadíjat nem kér. Ezért is érdekelne mi hozza

(#17681) Root Banane


Root Banane
tag

Sziasztok!
Adott egy Raspberry, amire telepítve van a Transmission. Hogyan tudnám az beállítani, hogy egyszerre csak egy torrent legyen letöltés alatt és a többi pedig várakozzon?
Köszi előre!

(#17682) dugesz77 válasza szabi__memo (#17680) üzenetére


dugesz77
őstag

Pedig 50 font alatt van postaköltség.
Standard posta az Royal Mail vagy DPD meg van a drága UPS. A UPS azt hiszem 12,5 fontért ajánlotta. Mobilról vettem útban hazafele azért nem tudom pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#17683) szabi__memo válasza dugesz77 (#17682) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17684) azbest válasza dugesz77 (#17675) üzenetére


azbest
félisten

köszi, rendeltem is egy csupasz változatot :R

nem láttam értesítő emailt, pedig feliratkoztam rá :(

Egyébként a nyomkövetős royal mail-ből van amit a gls kézbesít itthon, itt nem tudom olyanról lehet-e szó.

btw a csupasz el is fogyott, de pakkok még vannak

[ Szerkesztve ]

(#17685) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Ez mitol van?

[Stable] OpenELEC 6.0.0 (arm) Disk image van a kartyan es 2.1A a tap.

(#17686) tupacamaru válasza Celtis (#17677) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Zero-t sem lehet? Mert én amikor OpenELEC-Kodi-ból kikapcsolom akkor elalszik a LED- és nem vesz áramot.

Pimoroni-s rendelésnél a 4 font-os pk-sat a sima posta hozza ki és 10 nap alatt itt van.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17687) azbest válasza Szicskeee (#17685) üzenetére


azbest
félisten

nem a te pídhez való rendszert írtad ki. A pi2 és a régebbi pi-khez más képfájl van openelecből.
Ha nem ezt cserélted össze, akkor lehet nem megfelelően írtad ki a kártyára. Nemrég volt erről sok szó.

(#17688) szabi__memo válasza azbest (#17684) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én sem kaptam értesítőt. Rendeltem egy csupaszt meg egy kitet.
Erre törölték a rendelést. Írtam nekik, hogy erről nem volt szó erre visszaírtak, hogy már meg is csinálták a chekoutot, hogy már ezt se lehessen
Pedig egy sima jó lett volna, most viszont már nincs is készleten :(

(#17689) tupacamaru válasza szabi__memo (#17688) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ki van írva hogy csak egyet lehet rendelni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17690) DarkByte válasza azbest (#17684) üzenetére


DarkByte
addikt

Pont jókor jártam erre úgy tűnik :) Én is rendeltem egy fullos pakkot, amúgy is akartam hozzá valami tápegységet.

Nekem egyébként jött email, csak a GMail a Promotions mappába tette, ami végül is igaz, csak azt épp sosem nézem.

[ Szerkesztve ]

(#17691) Celtis válasza tupacamaru (#17686) üzenetére


Celtis
veterán

Miből gondolod, hogy nem vesz fel áramot? Leáll a rendszer, az SD kártya sérülésének veszélye nélkül áramtalanítható, de újraindítani csak tápelvétellel tudod. Nincs standby mód.
Kb. azzal egyenértékű, mint régen, amikor még rendes hálózati kapcsoló volt a PC-ken, a windows leállításkor kiírta, hogy "most már kikapcsolhatja a számítógépet".

(#17692) tupacamaru válasza Celtis (#17691) üzenetére


tupacamaru
veterán

Értem. Egyébként egy kis USB-s kütyün át tápolom ami mutatja a fogyasztást, és kikapcsolás után nem mutat semmit. A RUN lábakat ha zárom akkor ezek szerint újra indul?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17693) Kicsirics77 válasza Root Banane (#17681) üzenetére


Kicsirics77
veterán

download-queue-enabled: Boolean (default = true) When true, Transmission will only download download-queue-size non-stalled torrents at once.
download-queue-size: Number (default = 5) See download-queue-enabled.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17694) dugesz77 válasza azbest (#17684) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem 13 óra után jött picivel az email de csak egy óra múlva olvastam el. Az esélytelenek nyugalmával néztem be van-e még valami leeső csont és meglepve néztem van minden csomagból. Lehet kevés embernek küldték ki az értesítő emailt.

(#17695) Szicskeee válasza azbest (#17687) üzenetére


Szicskeee
tag

Koszi tenyleg beneztem 1000x bocsanat :R

Masik dolog:
Ugy van bekotve a PI2 ,hogy egy regi LG HX906TX-bol megy HDMI-OUTon egy LG 42LN570S tvhez egy kabel es PI2 bol megy a HX hdmi-inbe a masik kabel, de vmiert nincs CEC funkcio pedig a hazimozi taviranyitoval tudom kapcsolgatni a tv-t szval be van kapcsolva.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#17696) Szicskeee


Szicskeee
tag

Ha megnyomom a tv taviranyitojan a SimpLink gombot megjelenik a PI ugy mint "HDD felvevo" de ha ramegyek h kapcsolodjon akkor azt irja h probaljam ujra. :(

(#17697) hunaqua válasza dugesz77 (#17679) üzenetére


hunaqua
addikt

...megint nem jutott! :N

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17698) MaCS_70 válasza Szicskeee (#17696) üzenetére


MaCS_70
félisten

És újrapróbálod, azaz végtelen ciklusba kerülsz?
Az LG tévém nekem is rendszerint csak második próbálkozásra fogadja el a PI-t, elsőre hibát jelez, de ha újrapróbálom, már ott van a pipa a "HDD felvevo" mellett, és így már kapcsolódik is, ha leokézom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17699) szabi__memo válasza tupacamaru (#17689) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát nekem engedett mindkettőből egyet. Most már nem fog. Nem voltak túl felkészültek.

(#17700) azbest válasza szabi__memo (#17699) üzenetére


azbest
félisten

Valóban engedett a rendszer, de a termék oldalán írták, hogy egyet lehet és utána a fizetési adatok megadásánál is volt egy nagy figyelmeztető szöveg, hogy ellenőrizzem a rendelésemet, hogy csak 1 legyen benne. Korábban nem volt korlátozásra szükségük és nem biztos, hogy megéri pár száz dollárnyi eladás miatt egy programozót fizetni, hogy bővítse a rendszerüket egy ilyen új képességgel.

Azért ez a korlátozás, mert voltak esetek, hogy egy ember felvásárolta az összeset a boltból, hgoy aztán feltegye ebayre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.