Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Beni2360 válasza dugesz77 (#18100) üzenetére


Beni2360
félisten

:F
Ok rájöttem sd-re kell menteni oszt onnan telepíteni. ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18102) dugesz77 válasza Beni2360 (#18101) üzenetére


dugesz77
őstag

Letölt egy zip-et. Kicsomagolva ebben van az installer. Egy SD formater-rel előkészített sd kártyát gépbe beraksz és pár kattintás csak és kész az sd kártyán a komplett rendszer. Elég kiválasztani a RPI modellt és a dátumot. A 01-30 a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#18103) Beni2360 válasza dugesz77 (#18102) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi.
Én láma :U azt hittem, hogy a meglevő rendszerre kel második lejátszóként telepíteni.
Ez csak akkor semmi más csak a lejátszó?
Egyelőre még csak úton van a ketyere.
Személyes rendszer találkozás még nem volt. :))
Na jó éjt menek

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18104) Aryes válasza dugesz77 (#18100) üzenetére


Aryes
nagyúr

Xbian miben különbözik az osmc-től?

(#18105) Aryes válasza Aryes (#18104) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kicsúsztam a szerk.időből: ugye ha egyik disztrón (pl osmc) exportálom a médiatárat egy külső tárhelyre, azt fogom tudni importálni egy másik disztrón (pl xbian)? Mert két nap volt, mire normálisan begyűjtötte az adatokat, ezt nem szívesen várnám végig mégegyszer, hogy kipróbáljak egy másik disztrót... :)

(#18106) Psycho12 válasza LógaGéza (#18094) üzenetére


Psycho12
csendes tag

így miért ölnéd meg? max akkkor, ha a led szalaggal van gond és kihül a tápfesz a data kivezetésre, de ha minden rendeltetés szerű akkor ennek így kell müködnie megnem szünik a tápfesz.

(#18107) dugesz77 válasza Aryes (#18104) üzenetére


dugesz77
őstag

Ő a harmadik nagy rendszer. Ugyan úgy Kodi-ra van kihegyezve. Szerintem érdemes két kártyát használni. A tesztverziót, próbálgatásokat én egy másod kártyán csinálok. A főkártyámon nekem is egy jól belakott rendszer van. Lehetne sd kártya tartalmakat mentegetni de nekem ez így egyszerübb. Sőt van egy harmadik kis sd is azon meg Volumio van zenélgetéshez.

(#18108) Aryes válasza dugesz77 (#18107) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy könnyű, ha van még egy üres kártya otthon. :) Apropó, van itt valaki, akinek a pi már nyírt ki sd kártyát? Mennyire bírják a pici kártyák ezt a fajta felhasználási módot?

(#18109) eastsider válasza harylmu (#18092) üzenetére


eastsider
nagyúr

igazad volt, tényleg megy :R "Forever (2014) S01"

[ Szerkesztve ]

(#18110) iSonic válasza Aryes (#18108) üzenetére


iSonic
addikt

bírják eléggé, nem fogja olyan könnyen kinyírni :)

(#18111) cigam válasza LógaGéza (#18094) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nézd át még egyszer, hogy mit hova kötöttél.

Flowtation
Fusd át a cikkemet. Pár paranccsal beállíthatod a dlna szervert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18112) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

PI2 Kodival, Lan hálózatban, NAS-ról játsszva miért van, hogy néha akad egy picit valamelyik film?

F.K.T.

(#18113) envagyok válasza psg5 (#18112) üzenetére


envagyok
veterán

Video beállításoknál omxplayert is engedélyezed?

(#18114) Gordian


Gordian
csendes tag

Ha valakinek USB hangkártyája van és pattogni/recsegni szokott bizonyos médiák lejátszásakor (főleg ha hálózaton keresztül történik a lejátszás), akkor a boot/cmdline.txt sor végére (ne új sorba!) illessze be ezt: dwc_otg.fiq_fsm_mask=0xF
Újraindítás után lehet tesztelni. Nálam egyelőre jól viselkedik és a dmesg-ből is eltűntek a NYET hibák.

(#18115) psg5 válasza envagyok (#18113) üzenetére


psg5
veterán

Ne engedélyezzem? Otthon tudom megnézni.

F.K.T.

(#18116) envagyok válasza psg5 (#18115) üzenetére


envagyok
veterán

Engedélyezd.
A dvdplayer a feliratos filmekkel néha akad.

(#18117) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Csinált már itt valaki RP-t kamera modullal? Melyik ár/érték arányban a legjobb választás és esetleg hozzá lehet e kapcsolna valahogy a zero-hoz?

(#18118) zsozso17


zsozso17
tag

Sziasztok! Banana pi-n lazarusra telepítenék socket csomagot, hogy hálózati csatlakozást tudjak programozni. A problémám az hogy amit feltelepít lazarust az 0.9.3 verzió, ami van hozzá való socket csomag az meg 0.9.6 vezióhoz való és nem lehet rátelepíteni. Valaki esetleg tud segíteni, előre is köszönöm.

(#18119) psg5 válasza envagyok (#18116) üzenetére


psg5
veterán

De nem feliratosnál is akadt. S hol van kodiban ez az omx player?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#18120) dugesz77 válasza psg5 (#18119) üzenetére


dugesz77
őstag

Beállítások/ Videók/Gyorsítás

(#18121) azbest válasza zsozso17 (#18118) üzenetére


azbest
félisten

Mivel banán pi, ezért inkább a másik topicba lenne szerencsésebb kérdezni [link]

Egyébként valószínűleg nem kész csomagból, hanem mondjuk forrásból kell telepíteni, ha nem megfelelő verziók vannak.

(#18122) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

OSMC-t futtató RPI2-m már minden szempontból tökéletes lenne a használatra, a rá csatlakoztatott HDD-től eltekintve (jelenleg). A problémám a következő: A drive egy 5 éves WD Elements, pontosan [ilyen] típusú. Tartalmaz egy NTFS és egy Ext4 partíciót. Szeretném, ha már véget ér minden aktivitás rajta, akkor 10 perc után álljon le (spin down).

Ezt próbáltam a hdparm paranccsal, azt, hogy az milyen választ adott, már [ebben] a kommentemben kifejtettem. [Ez] alapján a guide alapján beconfigoltam a hd-idle-t, amelyik úgy nézett ki, hogy működik, 10 perc után leáll a vinyó, ha nem volt használatban. Igen ám, de leállítás után 20 perccel újra felpörög, majd 10 után ismét leáll, és így tovább...

Amit guidehoz képest másképp csináltam az annyi, hogy a hdparm-ot nem removeoltam, mivel az az OSMC-nek szerves része. Úgy vettem észre, hogy ha a disk le van épp állva és meghívom a hdparm-ot, hiába hibát dob, a disk felpörög (viszonylag gyorsan). Ezért próbáltam a hdparm service leállításást, udisks-glue.conf-ból való kitörlését (tartalmazott egy ágat, amelyben a következő parancs szerepelt: /sbin/hdparm -S 240 %device_fi$ ). Esetleg máshol lehet valamilyen időzített/ütemezett hívás (akár hdparm akár más, pl. df ami felpiszkálhatja a driveot?

Hang szempontjából, mikor ~20 perc után magától pörög fel, nekem úgy tűnik, hogy lassabb fordulatra pörgeti csak magát, alig hallatszik, nem zúgatja annyira, mint egy film lejátszása közben pl.

WD-s utilitykkel próbáltam piszkálni Windows alatt, de ezek által már nem támogatott. A S.M.A.R.T. funkciók jelenleg [így] vannak beállítva, ezekhez egyáltalán nem értek.

Ha bárkinek bármilyen ötlete, javaslata lenne azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehetne ezt a spin-down/spin-up loopot megállítani (a suspenden kívül), azt nagyon szívesen fogadnám, mert én már minden ötletemet ellőttem, és elég tanácstalan vagyok. :( Ha bármi más infó kell, azt is tudom mondani.

Köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta a regényem (és segít)! :R

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#18123) envagyok


envagyok
veterán

Van valahol magyar vagy angol leírás arról, hogyan lehetne központi média adatbázist csinálni az egyik Pc-n vagy egy nason?
Használ valaki lamp-ot?

(#18124) cinemazealot válasza envagyok (#18123) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én használok LAMP-ot több gépemen is (elsősorban munkához), de a Pi-nek továbbra is a legegyszerűbb módon, Samba-megosztással oldom meg a médiával történő ellátását. Ez mondjuk nem kifejezett egy "média adatbázis", de pl. _Smooth kolléga úgy tudom, csinált olyat is, hogy több Kodit üzemeltet egy MySQL adatbázisban tárolt konfigurációval, így minden kliensen ugyanazok a beállításai. Mondjuk, ez is inkább csak "konfiguráció adatbázis". Pontosan mire gondolsz?

(#18125) envagyok válasza cinemazealot (#18124) üzenetére


envagyok
veterán

Azt szeretném megoldani, hogy valamelyik pi-n vagy a wetek playon (mindegyiken openelec fut) legyen egy központi adatbázis a nas-omon tárolt filmekről zenékről, illetve hogy mi volt már játszva, meddig,stb., és azt az adatbázist használja a többi pi-m, pc-m,androidos tablet,stb kodival.

Ui. Az előző hozzászólásban pi-t írtam PC helyett,de a prediktív szótár megint okos volt :)

[ Szerkesztve ]

(#18126) PeterPH válasza envagyok (#18125) üzenetére


PeterPH
senior tag

Miért nem a NAS-ra rakod az adatbázist is?

(#18127) envagyok válasza PeterPH (#18126) üzenetére


envagyok
veterán

Nason nem tudom hogyan lehetne futtatni.
Wdmycloud van, nem akarom nagyon berhelni, mert fontos adatok is vannak rajta.
Nonstop megy a wetek play és két pi, ezért gondoltam hogy azok közül vmelyik.

(#18128) Aryes válasza ther (#18122) üzenetére


Aryes
nagyúr

"WD-s utilitykkel próbáltam piszkálni Windows alatt, de ezek által már nem támogatott."
Régen támogatott volt? Akkor régebbi utilitykkel kellene megpróbálni.
A kodi médiatár frissítése ébresztgetheti még, de gondolom ezt már kizártad. Esetleg töredezettségmentesítés a háttérben? Windowsnál erre gyanakodnék, a Linuxot annyira nem ismerem mélyen.

(#18129) ht42 válasza envagyok (#18127) üzenetére


ht42
senior tag

[Egy jó leírás, nekem működött]
[Gyári leírás]
Én a NASra tettem az adatbázist, alapfeltétel annyi, hogy telepíteni kell rá egy mysql-t.

(#18130) cinemazealot válasza envagyok (#18125) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pi-re nem tettem még adatbázist, de szerintem az nem is lenne nagyon testhezálló, főleg ha több klienst kellene kiszolgálni. Mi van akkor, ha pont azon a Pi-n kezdenél nézni valamit, miközben valaki más egy másik kliensről éppen a rátelepített adatbázist túrja? Eléggé lelassulhatna szegény, Te pedig szívod a fogad, hogy akadozik a lejátszás.

Ahogy (#18129) ht42 is írja, a NAS-ra (vagy egy egyéb házi szerverre) lenne érdemes fellökni az adatbázist, aminek nem árt, ha néha picit belassul és állandóan elérhető. Esetleg feltelepítheted egy régi okostelefonra vagy tabletra is, csak ugye kérdés, hogy azok WiFi kapcsolata mennyire teszi bizonytalanná az elérhetőségét/rendelkezésre állását.

(#18131) azbest


azbest
félisten

Meg is jött a múlt keddi pi zero rendelésem a pimoronitól :)

(#18132) szabi__memo válasza azbest (#18131) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

No és végül mi vitte ki? Ajánlottan kézbesítették vagy simán bedobják? Királyi posta, GLS?

[ Szerkesztve ]

(#18133) azbest válasza szabi__memo (#18132) üzenetére


azbest
félisten

Normál postai küldemény volt. Az ajánlott royal mail esetén lehet gls.

(#18134) footy válasza azbest (#18131) üzenetére


footy
addikt

Ne mar en ket honapja nem tudok pi zero-t rendelni... :O
Soha nem kapok levelet, pedig feliratkoztam a Pihuton a Swagon is a Pimoronin is

[ Szerkesztve ]

(#18135) azbest válasza footy (#18134) üzenetére


azbest
félisten

Itt a topicban jelezték a srácok, amikor éppen volt pimoronin. Értesítést én sem kaptam máshonnan, pedig két helyen feliratkoztam. Nem tudom mennyi volt belőle, először nem írt darabszámot, aztán elkezdett 70től visszaszámolni és percenként tucatjával fogyott.

[ Szerkesztve ]

(#18136) envagyok válasza cinemazealot (#18130) üzenetére


envagyok
veterán

Esetleg wetek play-ra? ( openelec) azt úgyis csak tv szervernek használom.

(#18137) cinemazealot válasza envagyok (#18136) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egy próbát megérhet. Play-ből tudsz rá telepíteni Android alkalmazást, nem? Tegyél fel rá egy MySQL szervert és nézd meg, hogy be tudod-e úgy állítani, hogy azt a Kodi(k) használhassá(k).

(#18138) szabi__memo válasza azbest (#18133) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor csak bedobták? Az igen :D

[ Szerkesztve ]

(#18139) envagyok válasza cinemazealot (#18137) üzenetére


envagyok
veterán

A wetek playon linux alapú openelecet használok.
Oda találtam egy lamp nevű addont, ami elvileg rpi-re, rpi-2-re, wetek playre is van:
[link]
Már csak az lenne a kérdés, hogy hogyan kell ezt konfigurálni, kell-e egyáltalán.
Ha letörlök valamit a nas-ról, akkor valamelyik kliensen elindítok egy médiatár tisztítást, és az törli onnan is?
Gondolom azt viszont kell konfigurálni, hogy hová mentsen a szerver..

(#18140) azbest válasza szabi__memo (#18138) üzenetére


azbest
félisten

csak simán egy bubis borítékba tették :)
Végülis kis érték. Egyébként munkahelyre küldettem, itt meg van aki átvegye a küldeményeket. Legalább 3-4 ember kezén ment át már itt az épületben is mire hozzám ért :D

(#18141) szasanyi válasza azbest (#18140) üzenetére


szasanyi
félisten

Biztosan nagyon bonyolult és komoly költségvonzatú lett volna egy, az eszköznél alig nagyobb kartondoboz ami kábé 10x nagyobb védelmet biztosított volna. Szerencséd volt, különben indulhatna a sz@rakodás 2. tárgykör. ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18142) cinemazealot válasza envagyok (#18139) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jaaa... na, ilyennel még nem volt dolgom. :B

(#18143) Beni2360 válasza azbest (#18140) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ez ajánlott küldemény volt (amit nem kötelesek alá íratni) és SMALL PACKET ami olcsóbb szállítási költség.
A POYAL MAAIL-nál nem tapossák a csomagokat konténerbe.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18144) ther válasza Aryes (#18128) üzenetére


ther
aktív tag

WD Data Lifeguard Diagnostic felismeri, de az meg nem erre való. Mást nem találtam. :(

Aálírás

(#18145) szasanyi válasza consono (#16987) üzenetére


szasanyi
félisten

Végül ez olyat rendeltem amilyet ajánlottál. Ma érkezik, remélem gond nélkül és plug & play módon fog működni. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18146) dugesz77


dugesz77
őstag

Befutott mára nekem is a pimoronis Zero. Én házzal, kiegészítőkkel együtt rendeltem. Egész jópofa ez a kis plexi ház is, nem is néztem milyet küldenek. Esti programom megvan.

(#18147) hunaqua válasza dugesz77 (#18146) üzenetére


hunaqua
addikt

..én mindig lemaradok ! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18148) szasanyi válasza szasanyi (#18145) üzenetére


szasanyi
félisten

Meg is jött, és működik ahogy kell. :) Így van net, hálózat és talán lesz Kodi17 frissítés is, no meg "valós 3D" amire nagyon kíváncsi vagyok mennyiben nyújt más látványt.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18149) gabor426


gabor426
csendes tag

Sziasztok!

Egy RPI2-őm van, rajta OSMC. Pendriveról, nem tudom a filmeket felvenni a média tárba. Egyszerűen rámegyek a tallózásra és ott nincs ilyen opció. Nem lehet pendriveról media tárba felvenni filmeket, vagy csak én nem találom? A meghajtó Fat32-es.

[ Szerkesztve ]

(#18150) Flowtation válasza cigam (#18111) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Először is köszi, nagyon jó a leírás. Meg is csináltam a lemez csatolásig. Én nasokat szeretnék hálózaton keresztül használni a dlna-hoz is meg a transmission-höz is. Abban tudnál segíteni, hogy hogyan kell akkor felcsatolnom vagy beállítanom?

Üdv!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.