Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) szasanyi válasza havri1 (#18299) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor jó, ezzel el is intézted. :) Nem vagyok benne biztos (gyakran én sem néztem), de asszem láttam már kevesebbet is.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18302) dugesz77 válasza havri1 (#18299) üzenetére


dugesz77
őstag

Normális. A Pi2 600 MHz az alap órajel mondhatni idle . 900 MHz-ig skálázódhat fel. Egy kis tuninggal érezhetően gyorsabb. Én a medium tehát 900/333/450 beállítást szoktam adni a Rpi confignál. Azzal nálam beton stabil a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#18303) havri1


havri1
félisten

Köszi. Filmeknél így a megfelelő kódolással már nagyon jó. Kíváncsi vagyok mi fogja először megakasztani.
Ami kicsit zavar, hogy a menüben lépkedések, meg a filmek listájában nagyon lassú. Pc-n gyakorlatilag azonnal a lista aljára tudok folyamatos down billel pörgetni, pi - n nagyon lassan lépked.
Hja, meg ha restartol, visszaáll defaultra minden. Nyelv stb. Mappákat megjegyzi.

havri

(#18304) szasanyi válasza havri1 (#18303) üzenetére


szasanyi
félisten

Ott vmi nem OK. Mi van fent nálad?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18305) havri1 válasza szasanyi (#18304) üzenetére


havri1
félisten

Most fejből nem tudom.
Nem olyan vészes, csak amikor folyamatosan nyomom a le bill-t a távirányítón, és alig lépked, kicsit bosszantó.

havri

(#18306) dugesz77 válasza havri1 (#18303) üzenetére


dugesz77
őstag

A menüben való lépkedést nálam érezhetően simábbá tette ,hogy a A képfrissítési frekvencia igazítása filmekhez menünél az indításkor/leállításkor választottam. Pattogósabb a menü 60Hz-n. Plusz nálam elég nagy a különbség sebesség érzetre a dedikált távirányító és a tv HDMI-CEC között. Tv irányítójával érezhetően lassabb az egész. Hosszabb listákat is sokkal gyorsabban scroll-oz a végére.
Érdemes openelec-nél a saját menüjében egy rendszer mentést csinálni az meg szokta oldani a nyelv elfelejtést meg az egyéb dolgokat.

(#18307) havri1 válasza dugesz77 (#18306) üzenetére


havri1
félisten

Ez lesz nálam is valószínűleg. Köszi, megnézem.

havri

(#18308) wassermann válasza havri1 (#18307) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nálam a vezeték-nélküli egér nyert. (Persze mielőtt vennél, először próbáld ki sima USB-s egérrel)

(#18309) odipapa válasza havri1 (#18307) üzenetére


odipapa
senior tag

Vagy lassú az sd kártyád.

(#18310) havri1 válasza odipapa (#18309) üzenetére


havri1
félisten

Ilyenem van.

Egeret kipróbálom, kiderül egyből, hogy rendszer / kártya hiba e.

havri

(#18311) odipapa válasza havri1 (#18310) üzenetére


odipapa
senior tag

Jó kellene hogy legyen, de a Kínából rendelt kártyákról már olvastam egy-két panaszt, hogy igazából nem voltak valósak a hirdetett specfikációk.

(#18312) szasanyi válasza wassermann (#18308) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is azzal használom. Nálad is lassú kissé az egérmutató haladása amikor pölö a kép felső részéről húzod le alulra vezérlőpanelhez? Ezen a sebességen (Win-hez hasonlóan) állítani nem lehet?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18313) wassermann válasza szasanyi (#18312) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Hát a Windows-hoz képest tényleg lassabb, de ha a config.txt-ben beállítod a Pi-t fixen magas órajelre, az még egy picit javt.
De szerintem egy vezetéknélküli egér még így is ver bármi mást. (pl. nem kell célozni, mint egy távirányítóval)

(#18314) szasanyi válasza wassermann (#18313) üzenetére


szasanyi
félisten

Annyira nem vészes, ezért ahhoz inkább nem nyúlok. Ha már lent van, ott könnyen és gyorsan lehet vele navigálni (akár kattintással, akár görgővel) ezért szeretem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18315) mzoli1957


mzoli1957
újonc

Üdv Mindenkinek! Még új vagyok ezen az oldalon és a KODI használatában is. Akadt egy problémám mikor megrendeltem a Málnácskámat akkor nem volt raktáron USB Wifi és rá egy hónapjára kaptam meg de közben egy ismerősöm is rendelt egyet és ő vett hozzá egy TP-LINK TL-WN725-ös USB Wifi-t, ami nagyon szépen működik is erre én is vettem egy ilyet. Közbe megjött a gyári málnácskás is és ezzel van a problémám.
Ha rádugom a sz.gépre finoman működik, a málnácskán is működik ha DEBIÁN-nal indítom.De az istenért sem tudom működésre bírni ,ha a KODI14.2-el indítom még a lehetősége is eltűnik a beállításának. Pedig már rendszer betöltődést is késleltettem de hiába.És ezen a málnás USB-és wifin nincs led sem amivel lehetne látni a működését. Remélem érthetően fogalmaztam. Szeretném megkérdezni tőletek járt már így valaki, vagy tud erre valami megoldást nálam nagyobb tudású szakember? Előre is köszönöm a segítséget

(#18316) truefx válasza mzoli1957 (#18315) üzenetére


truefx
aktív tag

- ha Openelecet tettel fel, probald meg OSMC-vel. Nekem a hivatalos Wifi adapter nem akart menni OE alatt, de OSMC-vel tokeletes.
- Ha ragaszkodsz az OE-hez, akkor frissits a Kodin. 14.2-t irsz, a legujabb stabil pedig a 15.2

(#18317) dugesz77 válasza mzoli1957 (#18315) üzenetére


dugesz77
őstag

Próbáld úgy ,hogy friss telepítésnél csak az új wifi adapter legyen rádugva. Ha valami gubanc van már akkor kiderül,mert nem talál hálózatot. Cserélgetéssel nekem sem működött az új kártya a régi helyén.

(#18318) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziaszok!

Hogy lehetne azt OpenElecben beallitani,hogy 5.1 ben szoljon a hang.
Jelen pillanatban ugy van a rendszer,hogy a tv hdmi 1 arc-ban van az erosito es a hdmi 2-ben a PI igy van hang de csak a 2 front szol ..

Hiaba engedelyezem a Passthrough-ot nem tortenik semmi. :/

(#18319) dugesz77 válasza Szicskeee (#18318) üzenetére


dugesz77
őstag

Csatornák számát is átállítottad 2.0-ról 5.1 re?

A nézett film biztos surround? A film hangbeállításaiban nincs több féle hang vivő és ott van csak a sztereó kiválasztva?

[ Szerkesztve ]

(#18320) Pulsar


Pulsar
veterán

Kicsit állitgattam ma a pi-t (rrdtool-t es munin-t telepítettem, konfiguráltam) és azota nem tudok be lépni.
Valakinek ötlete? :)

(#18321) Szicskeee válasza dugesz77 (#18319) üzenetére


Szicskeee
tag

Ezt atallitottam, igazabol azt szeretnem megoldani, hogy pl Youtube alatt szoljon minden hangszoro.

(#18322) bogabi


bogabi
senior tag

Sziasztok,

Mióta megvan a RPi2 és rajta a legfrissebb stabil OE, most futottam bele egy problémába. Pár BD anyag lejátszása akadozik. Ezek Dolby TrueHD vagy MasterAudio hanggal rendelkező anyagok. A Pi HDMI-n keresztül közvetlenül a TV-re van dugva, nincs közte erősítő. Kerestem itt a topicban megoldást, de nem tiszta a kép. Van a Pi2-nek problémája ilyen tekintetben OE-el? Vagy esetleg beállítási hiba?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18323) havri1 válasza bogabi (#18322) üzenetére


havri1
félisten

Nem codec gond?
Pontosabban sw/hw dekódolás hiba?

[ Szerkesztve ]

havri

(#18324) Celtis válasza Szicskeee (#18318) üzenetére


Celtis
veterán

A TV-d nem ad ki csak 2.0-ás hangot. A Pi-t dugd az erősítőre és ne a TV-be.

(#18325) Szicskeee válasza Celtis (#18324) üzenetére


Szicskeee
tag

Na ez baj :((( igyis qrva sokat kinlodtam mig a CEC-t mukodesre birtam..

(#18326) dugesz77 válasza bogabi (#18322) üzenetére


dugesz77
őstag

A DTS-HD és a Dolby HD nem támogatja a rendszer ,nem tudja kikódolni. Openelec 6.0-tól van lehetőség dts-hd anyagot sima sok csatornás PCM jelkén továbbítani az erősítő felé.

[ Szerkesztve ]

(#18327) bogabi válasza havri1 (#18323) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem tudom. MED600-on nincs gond, csak a Pi-n. Próbáltam lejátszás alatt hangsávot váltani, hogy ne a TrueHD menjen, de így is akad. A legfrissebb OE van fent, a legfrissebb stabil Kodi-val. Mit kellene próbálni a Kodi-ban esetleg?

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18328) havri1 válasza bogabi (#18327) üzenetére


havri1
félisten

Ezt egyszerű kideríteni.
Melyik filmről van szó?
Pontos filenev/nfo kéne, pm-be.

Pont ez volt nekem is a baj.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18329) Szicskeee


Szicskeee
tag

Egyszeruen nem fogom fel, hogy ha az erositobe dugom a PI-t miert nem kapcsolodik ra a Simplink-el. :W :W Vegtelen cikulusba kerulok, kerjuk probalja ujra.....

(#18330) dugesz77 válasza Szicskeee (#18329) üzenetére


dugesz77
őstag

Pedig sokunknál így megy és tökéletesen működik. Milyen rendszered van, ha publikus? Erősítő+tv. Hátha valami csak nincs egyiknél engedélyezve.

(#18331) Szicskeee válasza dugesz77 (#18330) üzenetére


Szicskeee
tag

lg hx906tx az erosito
lg 42lw570s a tv
Egyik sem mai darab szval lehet az a gond. az erositonel nem talalok semmi SimpLink beallitast..

(#18332) cinemazealot válasza Szicskeee (#18331) üzenetére


cinemazealot
addikt

Simán lehet, hogy az erősítő a ludas. Nekem is amíg csak a tévébe volt bedugva a Pi, működött a tévé távirányítójával a CEC. Aztán igényem lett a hangzásra, ezért átdugtam a Pi-t az erősítőbe, majd onnan továbbítottam a HDMI jelet a tévébe. CEC megszűnt (erősítőm azt nem támogatja, vagy még nem volt türelmem játszani vele), többcsatornás hangok megjelentek. De nem bánom, mert nekem a hangok fontosabbak.

(#18333) Szicskeee válasza cinemazealot (#18332) üzenetére


Szicskeee
tag

Az az erdekes, hogy az erositot tudom iranyitani CEC-el.Tehat ahogy atkapcsolok az erositore ott megy a TV taviranyitoja.Szoval valszinu nem tudja iranyitani amit az erositobe dugok + menuben semmi beallitas nincs CEC-hez..

[ Szerkesztve ]

(#18334) Celtis válasza Szicskeee (#18333) üzenetére


Celtis
veterán

Valószínűleg csak az erősítő HDMI kimenetén (ARC) van implementálva a CEC.
A bosszantó, hogy csak egyetlen vezetéket kellene bekötni a HDMI csatlakozókban és akkor a bemenetekre kötött eszközökön is menne a CEC.

Megoldás lehet egy HDMI elosztó vagy HDMI->SPDIF kicsatoló. Persze így meg az erősítő vezérlése lesz problémás.

(#18335) cinemazealot válasza szasanyi (#18312) üzenetére


cinemazealot
addikt

Működik az egérgyorsítás! :) Az OpenELEC gyökerében lévő "cmdline.txt" fájlba a már meglévő sor végére (szóközzel elválasztva) oda kell biggyeszteni, hogy

usbhid.mousepoll=0

Következő boot-olástól legalább olyan gyors az egérmutató, mint Windows-on. Szerintem az órajel manipulálása nem (vagy alig) lesz hatással rá, ráadásul azzal bizonytalanabbá teszed a Pi működését.

(#18333) Szicskeee
Azt mondod, hogy "...ahogy atkapcsolok az erositore ott megy a TV taviranyitoja." Nem lehetséges, hogy mivel az erősítőd és a tévéd is LG, ezért a tévé távirányítója kezeli az erősítődet is? Mert ha igen, akkor ez már nem CEC kérdése, illetve a kérdés továbbra is az, hogy az erősítőd támogatja-e a CEC-et. Szerintem nem, és ezért nem tudod vele irányítani a Pi-t. A tévé távjával meg azért nem megy (most) a Pi, mert az erősítő közbe lett iktatva. Nálam pont ugyanez a helyzet, csak nekem Pioneer erőlködőm van.

[ Szerkesztve ]

(#18336) stigma válasza szasanyi (#18291) üzenetére


stigma
addikt

Re, bocs hogy csak most írok, az alábbi fejlesmény jött össze

Egyenlőre amit írtál (AMP vagy Passthrought) ilyen beállítások nincsenek csak HDMI LINK és HDMI ARC funckiók vannak.
Ezt a jelet az erősítő bekapcsolt állapotában szeretném látni, a megfelelő bemenetet kiválasztva (HDMI 1-2-3)
Passthrought, az erősítő kikapcsolt állapotűban küldi át a jelet.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18337) dugesz77 válasza Szicskeee (#18333) üzenetére


dugesz77
őstag

Pedig az erősítő tudja a HDMI CEC +ARC funkciókat.Itt a manual 21. oldalán. Valahogy végig kéne próbálni pedig fokozatosan. Először a erősítő képkimenet helyére berakni az Rpi, így még megy a CEC? Erősítőnél HDMI bemenetnél mind a kettő CEC kompatibilis? Készülékeket alap beállításra állítani ilyesmi.

(#18338) szasanyi válasza cinemazealot (#18335) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, meg is nézem csak eléggé láma vagyok ehhez a .txt szerkesztéshez. Hálózaton keresztül is vagy csak a MicroSD kártyát olvasóval PC-re dugva tudom ezt megcsinálni?

stigma: sajnos nem ismerem az erősítődet. Gondolom többféle HDMI bemenete és csak 1db HDMI kimenete van (erre van a TV rádugva): Ha így van, akkor ezen az egy kimeneten küld(ene) minden jelet a tévének, amivel az a gond ha több (legalább 2 aktív) HDMI bemenet van egyszerre, akkor egyik sem megy met nem tudja kezelni egyszerre, egyazon kimeneten. Erre gondoltam, nem tudom érthető-e?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#18339) Szicskeee válasza dugesz77 (#18337) üzenetére


Szicskeee
tag

Ha hazaerek melobol kiprobalom, az erositon baszott nagy karakterekkel irja h Simplink megprobalom a gyari beallitast ha hazaerek. Kipkimenetnek ha bedugom akkor hol fogom latni?:)) hihetetlen h nincs se a taviranyitom valami gomb hozza v a menuben valami..

(#18340) Szicskeee válasza cinemazealot (#18335) üzenetére


Szicskeee
tag

Valszinu CEC el kezeli az erositot mert regebben meg a pi elott vmi szar hdmi kabellel kotottem ossze es ott nem mukodott utana vettem 1 jobb minosegut es akkor ment igy.

Bocsi a dupla postert.

[ Szerkesztve ]

(#18341) havri1 válasza dugesz77 (#18306) üzenetére


havri1
félisten

Ezt a menüt hol találom? Tudom, hogy találkoztam már valahol vele, de most nem lelem.

(#18309) odipapa: Szerettem volna egy tesztet csinálni, de jelenleg 256mb a partíció a memkártyán, nem törölném most le. Egy 64gb-os testvére (tudom, nem mérvadó, mert nem egyformák a kártyák):

Amúgy egérrel jó, szóval szerintem a távirányító lassú. Ha újra kell majd rakni a rendszert, csinálok tesztet.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18342) Osynho


Osynho
addikt

Hello!

Elégedett Pi2 használó vagyok, úgy döntöttem öcsémnek a szülinapjára veszek egyet. Az erősítőjén nincs hdmi bemenet, a tv-je nem adja ki optikain az 5.1-es jelet, így kénytelen vagyok hangkártyát is rendelni hozzá. Ez mennyire jó? Kell-e valamit monyákolni vele, vagy csak rádugom, a menüben kiválasztom, mint hangforrás és kész?

(#18343) dugesz77 válasza havri1 (#18341) üzenetére


dugesz77
őstag

Rendszer/Beállítások/Videó/Lejátszás:

Sokat számít a külön távirányító. A laggok megszűnnek. Nálam is átmegy a tvn-erősítőn mire a pi-hez ér a jel.
Érdemes kipróbálni még az alkalmazás alapú vezérlőket is. Egy okos telefon vagy tablet rá a gyári xbmc remote/Yatse egész jók azok is.

[ Szerkesztve ]

(#18344) havri1 válasza dugesz77 (#18343) üzenetére


havri1
félisten

Megtaláltam így, köszi!
Segített már ez is.
:R

havri

(#18345) Szicskeee


Szicskeee
tag

Jo stornozom ezt a projektet, hogy az erositobe dugva mennyen a CEC. Viszont milyen megoldas letezik arra, hogy legyen taviranyito es 5.1 egyszerre. A taviranyito azert kell mert anyum is nezne rajta sorozatokat/filmeket a nappaliban es mivel mar o 65hoz kozelit igy a taviranyitos modszer a legegyszerubb MovieSharkal.

Kulso hangkartya vagy masik tavirayito vagy egyeb varazslat? :)) csak a leheto legegyszerubb legyen kezelhetoseg szempontbol.

[ Szerkesztve ]

(#18346) havri1


havri1
félisten

Még egy kérdésem lenne, aztán már tényleg csak hasznalom :)

Érdemes gigabites hálózatra kötni? Jelenleg 100mbit, és a nagy filmeknél sokat gondolkodik. BR menü, stb. Támogatja a gigabites lant?

havri

(#18347) Szicskeee válasza havri1 (#18346) üzenetére


Szicskeee
tag

Nem tamogatja.

(#18348) dugesz77 válasza havri1 (#18346) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem a legnagyobb hibája az RPI2-nek ,hogy nincs rajta gigabites lan. Sajnos csak 100-as. Majd az rpi3-ba beleteszik :U

(#18349) havri1


havri1
félisten

Oké, köszi. Akkor türelmesen várunk :)

havri

(#18350) envagyok válasza havri1 (#18346) üzenetére


envagyok
veterán

Ha rádugsz egy gigabites usb lant, akkor gyorsabb (480MBit)
Alapból 100mbites, mindegy milyen hálózatra kötöd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.