Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) vzoltan válasza azbest (#10545) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Usb+lan temahoz
http://makezine.com/2015/02/02/eben-upton-raspberry-pi-2/

There aren’t any changes to the USB subsystem, but the power system has received a tweak. 2835 has an on-board SMPS: this wasn’t large enough to supply the current needed by the quad Cortex complex, so it was removed, and Pi 2 uses an external SMPS chip. Also, as the Cortex complex has its own 512KB L2 cache, we no longer use the 128KB system L2 — ARM traffic goes directly to SDRAM instead.

(#10552) perempe válasza ajani (#10549) üzenetére


perempe
addikt

magyar boltban 3k-val drágább a nettó ár.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#10553) Blaise válasza ajani (#10549) üzenetére


Blaise
veterán

RPIBolt

(#10554) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Nem tudom volt-e már ez téma .
Elnézést ha igen.

Érdekesség

(#10555) CharlieDrop válasza Cyber_Bird (#10548) üzenetére


CharlieDrop
veterán

értem :)
akkor ezen sincs semmilyen dedikált port jól láttam?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10556) Jim Tonic válasza CharlieDrop (#10555) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tegnap majdnem megrendeltem este, ráadásul este 8 és 11 között akció volt, ingyen házat adtak volna hozzá. Aztán újragondoltam, és rájöttem, hogy ennek a processzornak nagyon kemény "kiherélése" ez az USB és Ethernet. :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10557) Blaise válasza Jim Tonic (#10556) üzenetére


Blaise
veterán

Ha ez fontos szempont, akkor BananaPi kell neked.

(#10558) Jim Tonic válasza Blaise (#10557) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, Odroid C1. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10559) vzoltan válasza Jim Tonic (#10558) üzenetére


vzoltan
aktív tag

vagy odroid u3

(#10560) Jim Tonic válasza vzoltan (#10559) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az nem 35$.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10561) vzoltan válasza Jim Tonic (#10560) üzenetére


vzoltan
aktív tag

igaz kb 6ezer ft extra...

(#10562) Jim Tonic válasza vzoltan (#10561) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én úgy mondanám, kétszer annyi, és annyival nem jobb. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10563) vzoltan válasza Jim Tonic (#10562) üzenetére


vzoltan
aktív tag

oke (2gb ram vs 1gb ram, 4x1.7ghz vs 4x1,5ghz
teljesitmeny video
u3 youtube.com/watch?v=F1d6rKIjmCg
c1 youtube.com/watch?v=L2ZRW-AagSQ
velemeny szerint megeri azt az extra 35 dollart, de ez nem az a topic

(#10564) virtualdog válasza trance89 (#10502) üzenetére


virtualdog
csendes tag

Hali! Én is hasonló felhasználásra keresek megoldást. A Raspberry Pi 2-ről mi a véleményetek? (B+) Ez már elég erős lehet, és olcsóbb, mint a WeTek vagy a többi megoldás.

Nekem a netem sebessége (eleve WiFi-s) és a kevés nagyméretű fájlmozgatási igényem miatt nem húsbavágó az USB2.0 és az eSATA hiány, tényleg csak az a kérdés, hogy bírja-e egyszerre a torrentet és a HD videó lejátszást. Lehet, hogy enélkül is belevágok és megírom majd a tapasztalataimat, de ha valaki próbálta már, érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#10565) Blaise válasza virtualdog (#10564) üzenetére


Blaise
veterán

Pi 2 még szerintem senkinek nincs, ma jöttek az országba az első darabok, én is csak legkorábban holnap tudom átvenni :)

(#10566) D@reeo válasza Blaise (#10565) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Üdv
Van köztetek olyan, aki 1.44-es floppy meghajtót rábütykölt a Pi-re?
Mármint nem zenélés miatt, hanem floppy lemezek tartalmának olvasására :)

(#10567) Blaise válasza D@reeo (#10566) üzenetére


Blaise
veterán

Ez elég beteg :D

(#10568) JohnnyX válasza Blaise (#10567) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Kulso, usb-sel nem kell szenvedni szerintem :)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#10569) Jim Tonic válasza JohnnyX (#10568) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azzal bármilyen oprendszer alól meg tudod oldani. :) Itt szerintem maga a projekt érdekes.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10570) HuMarc


HuMarc
addikt

Sziasztok! :)

Érdekesnek tűnik ez a Raspberry Pi 2. Torrentezésre használnám + Linuxozásra. Megéri szerintetek?

(#10571) Jim Tonic válasza HuMarc (#10570) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Kizárt. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10572) HuMarc válasza Jim Tonic (#10571) üzenetére


HuMarc
addikt

Csak tömören :D Miért nem? + az lenne a kérdésem, hogy visszafelé mennyire kompatibilis a korábbi verziókhoz készített (adafruit) perifériákkal? Tudom, hogy te beleszerettél az Odroid C1-be (a te blogbejegyzésed miatt néztem meg az RP2-t), de nekem az RP2 jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#10573) golya87 válasza HuMarc (#10572) üzenetére


golya87
őstag

USB rész terén semmit nem fejlődött a Pi2, így az továbbra is az achilles sarka lehet a dolognak.
A tüskesor és a kivezetések ugyanazok maradtak, így elvileg teljesen kompatibilisek a perifériákkal.

(#10574) HuMarc válasza golya87 (#10573) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezt sejtettem, de pontosan mennyi ez a korlátozás? A letöltés olyan 20-25 mbps-t kéne, hogy bírjon, és ezt közben egy USB-n csatlakozó merevlemezre menteni.Ez már nagyon sok?

[ Szerkesztve ]

(#10575) Degeczi válasza HuMarc (#10574) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a sávszélesség bőven elég. Elméletben 480 Mb-et tud az USB, abból vegyen le 100-at a hálózat, és kerekítsük alaposan lefelé: még mindig az általad írt érték tízszeresénél tartunk...

A kérdés az, megbízható-e az USB, mert az eddigi típusoknál asszem inkább azzal volt gond terhelés alatt.

(#10576) Ereshkigal válasza HuMarc (#10574) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én Pi-vel kb. 20 Mbit/sec-os letöltést tudtam összehozni (USB-s vinyóra), több szerintem a Pi2-vel sem lesz. Továbbá egyszerre egy torrentet volt szabad töltenem vele, mert különben néha szétfagyott. Én ezt nem nevezném torrentezési élménynek.

(#10577) HuMarc válasza Ereshkigal (#10576) üzenetére


HuMarc
addikt

Én általában egyszerre egyet töltök le, az RP2 inkább azért lenne jó, mert akkor 48 óra seed tényleg 48 óráig tartana + egy ilyennel jó lenne bohóckodni.

(#10578) Ereshkigal válasza HuMarc (#10577) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Bohóckodás alatt mit értesz? Mert arra hamar rá lehet unni, de ha valami projekthez kell a kijelző, akkor ok.
Miért, most mennyi ideig tart nálad a 48 óra? :)
Mi történik, ha egy nappal tovább seedelsz? Gondolom nem halsz bele. Aki torrentezik, az meg 1-2 naponta úgyis ránéz a kliensére. Egyébként meg max. ratio-t szerintem minden normálisabb kliensben be lehet állítani, így ha nagyon "viszik", akkor két napig sem kell seedelni, mert pl. 1.0-nál lelövi a torrentet.

[ Szerkesztve ]

(#10579) Kroni1 válasza Degeczi (#10575) üzenetére


Kroni1
veterán

az elmélet és a gyakorlat közt mint tudjuk azért általában különbség van.. gyakorlatban egy irányba inkább 30MB/s az usb2.0 sávszélessége. Ha a megbízhatóságon nem változtattak és a sávszélességen továbbra is kell hogy osztoznak az eszközök akkor az még az erősebb procival is kevés lesz sztem. De filmezésre, tökéletes, csak ha emellet fileszerver, torrentre is használni akarjuk akkor arra nem alkalmatlan, hanem csak korlátozottan alkalmas.

(#10580) lord.lakli válasza HuMarc (#10577) üzenetére


lord.lakli
őstag

Erre én egy B rev 2.0-t használok. Non-stop tölt le és időnként 720p filmek mennek. Nekem eddig nem volt gond vele, mondjuk nem is 1080p-t nézek.

(#10581) Degeczi válasza Kroni1 (#10579) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De nem 20-25 MByte, hanem 20-25 Mbit-re van szüksége!
(hiszen a legtöbben tényleg nem szánhatunk ennél többet otthoni kapcsolaton letöltésre)
Ahhoz pedig bőségesen marad elég a HDD mellett is - csak legyen megbízható.

(#10582) Gyula84


Gyula84
veterán

Hello

szerintem kellene egy külső vinyo nekem is a raspihoz mire kell figyelni ha ilyent keresek?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#10583) lord.lakli válasza Gyula84 (#10582) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jól dugd be a kábelt :P
3.5"-es WD RED-et vettem és egy külső dokkot, azt USB-vel rákötöttem és ment szépen. Annyi még, hogy EXT3-ra formáztam előtte. Mobil winyók aktív USB hubbal tuti működnek.

[ Szerkesztve ]

(#10584) ddudas válasza Gyula84 (#10582) üzenetére


ddudas
tag

Mindenképp vagy saját táppal rendelkező külső ház kell a vinyónak, vagy kell egy külső tápról hajtott USB HUB. Szvsz ugyanott vagy, kell még egy konnektor. Nincs semmi specialitás az RPi-ben ami miatt más vinyó kéne, mint bármi másra. Egyre mondjuk érdemes odafigyelni, hogy WD Green esetén (amit amúgy bátran ajánlok) nem kezeli túl jól a fejparkoltatásokat a Linux, ott érdemes a vinyón állítani ennek a timeoutját, de ez is megoldható.
Én külső vinyóhoz továbbra is olyan SBC-t választanék, amin van SATA.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#10585) banana_joe


banana_joe
tag

nincs vkinek egy image-e amin van működő torrent kliens? :U

PSN: bananosjoe84

(#10586) Gyula84 válasza lord.lakli (#10583) üzenetére


Gyula84
veterán

:DDD az az igazság hogy sokat nem akarok rákölteni :) pendrive az ntfs en van azt is ismerei gondolom akkor az annyira nem számít :)

(#10584) ddudas
amperek miatt kérdeztem ám, hogy mit figyeljek de akkor valami külső tápos kellene :R

(#10585) banana_joe
deluge próbáltad az nem image, de én ennél kötöttem ki

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#10587) banana_joe válasza Gyula84 (#10586) üzenetére


banana_joe
tag

még nem , első körben a könnyebb utat akartam választani:)

PSN: bananosjoe84

(#10588) Kroni1


Kroni1
veterán

Meg tudná nézni esetleg valaki, aki szintén Openelec 5-öt használ, hogy ha az alap confluence skinről átvált az Aeon Nox skin-re akkor neki változik-e a Pi hőmérséklete? Nálam több mint 10 fokkal emelkedik ha átváltok perceken belül, még mielőtt bármiféle effektek vagy ilyesmit rátennék! Próbáltam friss rendszeren is, ugyanez van. Ennyivel jobban pörgetné a CPU-t ez a skin, vagy csak nálam van valami gond?!

(#10589) golya87 válasza Kroni1 (#10588) üzenetére


golya87
őstag

Aki az fdh-n keresztül rendelte még másodikán a Pi2-t, annak is feldolgozás alatt a státusza a beszerzésének, vagy csak én maradtam le az első körről?

(#10590) lord.lakli válasza golya87 (#10589) üzenetére


lord.lakli
őstag

Én este rendeltem és másnap jött egy e-mail az egyik dolgozótól, hogy előreláthatólag 6 hét lesz, tartom-e a rendelést. Lehet, hogy te még akkor bizakodhatsz.

(#10591) azbest válasza golya87 (#10589) üzenetére


azbest
félisten

Hol látod ezt? Csak egy visszaigazoló mailt kaptam eddig.

(#10592) golya87 válasza azbest (#10591) üzenetére


golya87
őstag

hu.farnell.com
Bejelentkezek, utána fiókom és rendelés állapota és követése.

(#10593) vargalex válasza azbest (#10591) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nekem is csak egy visszaigazoló e-mail jött (szinte azonnal). Az FDH honlapon a kosárra kattintva, majd a rendelési számra keresve csak annyi látszik, hogy pillanatnyilag nincs készleten (a rendelés leadásakor is ez volt). A visszaigazoló e-mail 2-án 13:00-kor jött.

Szerk.: mondjuk én az fdh oldalán (fdh.hu) rendeltem...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10594) azbest válasza golya87 (#10592) üzenetére


azbest
félisten

ja te a farneltől rendelted, nem az fdh-tól

vargalex: az a szám csak a farneles pi cikkszám, nem egyedi

[ Szerkesztve ]

(#10595) LLKobe


LLKobe
veterán

Jól látom hogy 9127 ft itthon a pi2? Gondolom ez nettó, de akkor is jó ár, ebay-en is 13k.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10596) perempe válasza LLKobe (#10595) üzenetére


perempe
addikt

kéne egy group buy, és a szállítás is olcsóbb lenne

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#10597) azbest válasza perempe (#10596) üzenetére


azbest
félisten

A szállítás 1000 - 1500 + áfa körül van. Ha nem egy környéken laktok, akkor a magyar postával szétosztással lehet nem vagytok előrébb :)

(#10598) golya87 válasza azbest (#10594) üzenetére


golya87
őstag

FDH-tól rendeltem, de ott pikk-pakk átdobnak a farnell magyar oldalára.
Most jött az sms, hogy kifizettem a Pi-t, utána pedig az email is, hogy átadták a UPS-nek.
Hétvégén már remélem a kezeim között lesz.

(#10599) Blaise


Blaise
veterán

RPIboltból megrendelt példányt megkapta már valaki?

Elsők között rendeltem hétfőn, azóta elfogyott, majd most újra raktárról hirdetik, de még mindig nem kerestek az átvétellel kapcsolatban...

(#10600) vzoltan válasza Blaise (#10599) üzenetére


vzoltan
aktív tag

beszeltem veluk, van nekik raktaron
melo utan le is gurulok erte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.