Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Köszi, megy testvéremhez:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#50452) daniel2121 válasza BBéci (#50449) üzenetére


daniel2121
senior tag

Tudom, hogy a jelenlegi tv-ém egy egész jó kis tv, nem is volt olcsó a maga korában, de főleg méretben szeretnék előbbre lépni. Értem én, hogy a plazma más kategória főleg a Pana, de mint korábban is írtam a nézési szokásunkhoz nem igazán való a plazma. Nézünk mi filmeket is van jó néhány sok természet film is, de nem mindennapos.

(#50453) Ispy válasza daniel2121 (#50452) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt értem és én el is fogadom, de akkor mégis mit keresel itt? :U Innen senki nem fog neked ajánlani még 1,5 millás lcd sem, nem hogy olcsóbbakat. Tessék átfáradni az lcd topikba, ott majd segítenek választani.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50454) daniel2121 válasza Ispy (#50453) üzenetére


daniel2121
senior tag

Jól van már ne hisztizz, írtam, hogy tudom hogy nem lcd topic, de akad itt néhány hozzáértő akinek figyelembe venném a tanácsait. Egyébként sincs még eldöntve semmi.

[ Szerkesztve ]

(#50455) janos666 válasza Locutus (#50419) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a fehér okozza az IR-t, hanem a PDP cellák (al-pixelek) egyenlőtlen igénybevétele. A fehér kép okozza a legintenzívebb terhelést, így például feketével kontrasztba állítva (de az átlagos közepes szürke átlaggal szemben is) ez okozza leghamarabb a képvisszamaradást. Ugyanakkor épp emiatt a homogén teljes képernyős fehér kép esetén is ezzel nyerhető vissza leggyorsabban a homogén állapot. A változó képtartalom is megteszi ezt, aminek végtelen hosszú időre vett átlaga egy szürke képernyőhöz konvergál, csak lassabban (ugyan azt csinálja, mint a fehér, csak kevésbé hatékonyan).

Ui.: Mikor próbálunk akkor szervezni egy Győr-Sopron környéke túrát?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50456) Norbi 72 válasza zsoltee10 (#50450) üzenetére


Norbi 72
veterán

Langyos... :D Nagyítsd ki a képet.

(#50457) sad_Vamp válasza daniel2121 (#50452) üzenetére


sad_Vamp
őstag

4-6 hét, ennyit kell vigyázni rá...(megértem ha gyerek nem fogja fel, de neked és az asszonynak tudni kéne korrigálni ezt helyette) utána már nem fog ghostolni ha nem hajlamos rá. Nekünk 4 plazma van a caládba 2ő mellett rendeszeresen el szoktak aludni :) Lehet hogy én vagyok vak, de egyiken sem láttam beégést, hogy ez most szerencse, vagy ennyire változatosan TVzünk nem tudom. Nyúzva vannak és működnek, ennyit tudok elmondani a plazmákról.

Nem mellesleg láttam már beégett(?) LCD-t is az egész sarok halványabb volt a többinél.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50458) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megnyugtatásképp beszámolnék róla, hogy 7000-redik üzemórájába lépve ismét végigmértem és frissítettem a 42G30-am beállításait, és még mindig ~0.021 a fekete, illetve ~85 cd/m^2 a fehér fényerő, tehát előbbi nem emelkedett, utóbbi nem csökkent ezalatt a 7000 üzemóra alatt (szerintem innen sokan nem használják ennyit elsődleges mozizós megjelenítőként, hanem eladják vagy legalább is másik szobába, esetleg rokonhoz száműzik addigra, mire a használati szokásaik mellett elérné ezt az üzemórát egy-egy készülékük). A szürke-skála megjelenítése és a színkeverése sem romlott (mondjuk ez utóbbit nem is várnám, de előbbi esetleg szétcsúszhatna, ha jelentős tartós elváltozások történtek volna a panelben). Ismét csak egy picit kellett rajta pöcögtetni (leginkább az RGB vágási és kontraszt értékeken), ahogy legutóbb (ha jól emlékszem 5500 óra körül) is.

Ja és persze: mindezt PC monitorként élte meg, mégsem égett még bele semmi véglegesen (homogénebb a panel, mint az LCD-k >=95%-án).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50459) kpal válasza Poplacsek (#50400) üzenetére


kpal
veterán

VT is újabb boldog órákat szerez mint a Samu anno. :) 5-6 év múlva már mondhatni érdemes lesz 4K-ba fektetni addigra valamelyest terjedni fog . Az milyen fura anno a képcsöves tévéket lehetett egyedül is pakolászni mostanra már egyre nehezebb olyan hatalmasak . :B :DD

[ Szerkesztve ]

(#50460) ldave


ldave
félisten

Szóval akkor azt mondjátok, hogy 2,5-3 méterre is inkább már az 50'-es méret az ajánlott?

A Slime draws near! Command?

(#50461) MasterMark válasza ldave (#50460) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy még nagyobb.

Switch Tax

(#50462) Locutus válasza janos666 (#50455) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt én mind értem, de hiába teszek rá negyed óra fél óra fehérmosást, az nem halványítja jobban, mint egy heti változó képtartalom ott. Amúgy a win hátterek közé is raktam egy full fehéret (1percenként vált hátteret).
Igazából szinte semmin nem látszik az OPEN BETA felirat, csak bizonyos szürke árnyalaton, vagy fehéren nagyon halványan. Ha mostmár nem játszanék vele, akkor szerintem egy hét múlva sehol se lenne.

Részemről jöhetsz amúgy sopronba bármikor, csak egyeztessünk egy héttel előre kb időpontot. Ahogy számolom hozzám a kiszállási költséged meghaladná a 30e ft-ot, ebből azért jó lenne faragni valahogy. Viszont sajnos ismerősi körben nem nagyon van igény a kalibrálásra, legtöbben eleve nem is tudják mire kéne az nekik, vagy nincs is olyan kijelzőjük, aminél értelme lenne...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50463) junkpod válasza zsoltee10 (#50435) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem is van családom és minimax m2 elég sokat megy mégsincs beégésem, mert sokfélét nézünk és cinema módban, auto fényerővel.

Box's don't touch!

(#50464) DM-Fan válasza ldave (#50460) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én átlag 2-2,3 méterről nézem az 50"-t és igen kicsinek érzem sokszor. A 3 méterre meg már egyenesen kevés! Oda legalább 55"-os, vagy inkább 60"-os ajánlott. Nálam is csere lesz hamarosan 65"-ra.

Get Moded!

(#50465) Khelben válasza ldave (#50460) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez inkább az egyéni igényeidtől függ. Én elvagyok 3m-ről a 42-vel is. Ha valaha nagyobbat veszek, az projektor lesz. Egy 50-55-ös tv-t nem tartanék akkora előrelépésnek.

(#50466) rgeorge válasza kpal (#50459) üzenetére


rgeorge
addikt

Anno a 32" WIDE CRT-m 65 kiló volt, nem egyedül cipelős. A 42ST50-et simán mozgatom egyedül.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50467) st81 válasza Norbi 72 (#50318) üzenetére


st81
tag

Akkor nincs más dolgom, mint kivárni a 2014-es CES-t ;) Ha leállnak, futás egy 55-ös VT60-ért, ha nem, megelégszem a 65 ST60-nal is a köv. 3-4 évben :DD
De nyugodtabb lennék, ha tényleg folytatnák a gyártást és nem jutnának a Pioneer sorsára (ami éppen akkor ikszelte be magát, amikor a legjobb minőséget prezentálta tv fronton).

(#50468) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Ma voltam az Allee-ban levo Panasonic boltban. Sajnos ott nem volt kiteve 55colos st60, es sajnos semmilyen 55 colos tv sem.. Tudja valaki, hogy melyik panashopban van 55 colos St60 kiallitva?
Mikot rakerdeztem, hogy odaadjak e az Edigital araval azonos a tv-t a valasz nem volt, igy nagy valoszinuseggel az edigitalban fogom megvenni.

(#50469) FishAir válasza Gergőke88 (#50468) üzenetére


FishAir
senior tag

Volt egy felesleges utad. Ugyanezt elmondták nekem telefonban is tegnap. Mondjuk biztos rohadtul unják már, de ez hála istennek nem hallatszott a hangján emberünknek. Aztán mondjuk nem telefonálgattam tovább, mert én csak jövőhéten megyek szemrevételezésre. Első körben a központi számukat hívtam, de ott nem tudnak ilyenekről információt adni. Ami a weben kint van készlet nyilván egyáltalán nem biztos, hogy ki is van állítva, sőt. Úgyhogy marad a telefon, ha nem akarod a maradék boltokat végigjárni.

iDontcare

(#50470) ldave válasza DM-Fan (#50464) üzenetére


ldave
félisten

GT60 esetében 50'-es max méret, szóval akkor ilyen lesz, VT sorozat jóval drágább, az most nem férne bele a keretbe :(

A Slime draws near! Command?

(#50471) Gergőke88 válasza FishAir (#50469) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lehet megveszem edigitalban 0thm-re az 55 colosat.

(#50472) claire78


claire78
senior tag

Akik szoktak 3D-t nézni: fekete részeknél "normális" a zöldes szellemkép? passzív technológiánál nem tapasztaltam ezt. Lehet ezt valahogy "gyógyítani"?
A tv 50VT50.

(#50473) MasterMark válasza claire78 (#50472) üzenetére


MasterMark
titán

Automatikusra rakd a 3D frissítését.

Switch Tax

(#50474) claire78 válasza MasterMark (#50473) üzenetére


claire78
senior tag

Van ugye az Automatikus, 100 és 120Hz. Az előző kettőnél valóban egy hangyányival kevésbé látszik, viszont azoknál a módoknál villódzást látok. 120Hz-nél teljesen sima a kép.

(#50475) FishAir válasza ldave (#50470) üzenetére


FishAir
senior tag

Ugyanez a dilemmám. Mit nem adnék egy 55gt60-ért. Szerintem marad a jobb minőség a méret rovására. Igaz 3 méterről nézem, de a 24-es monitor után tök mindegy. És mivel úgysem tudom, hogy mekkora az 55-ös ezért nyugodt lesz a lelkiismeretem. Ha meg abból indulok ki, hogy ugyanennyi pénzért majdnem vettem egy 32"-os Dell monitort, akkor már nyilván inkább a minőségre megyek.

Gergőke88: Nekem nem volt szimpi az e-nél ez a Cetelemes téma, de lehet csak túlságosan paranoiás vagyok.

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#50476) janos666 válasza Locutus (#50462) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor én értettem félre valamit (mostanában kihagytam úgy 700 hsz-t a topic-ból :DDD).
Én ugye azt mondtam, hogy a fehérrel mosol leghatékonyabban. Te pedig azzal válaszolsz, hogy 15 perc fehér képernyős mosás nem ér fel 15 napnyi véletlenszerű képtartalommal. :U

Egyébként igazad van! Ha nem zavar, hogy egy ideig látod a foltot, akkor teljesen nyugodtan megteheted azt is, hogy nem foglalkozol vele, hanem hagyod, hogy észrevétlenül eltűnjön hasznos üzemeltetés közben. Sőt, igazából ez lenne a "normális" hozzáállás.

A mosást azoknak szoktam javasolni, akik:
1: Paranoiások, hogy örökre ottmarad a folt, és ezért nem merik többé nyugodtan használni a plazma kijelzőjüket arra, amire csak szeretnék (pl. pusztán emiatt megvonják maguktól egy TV csatorna vagy videó-játék élvezetét, hogy ne ragadhasson be a statikus képelem, még átmenetileg se).
2: Akik annyira maximalisták, hogy nem hajlandók elviselni a halvány foltokat a hasznos képtartalmakon (ami mondjuk másképp közelítendő kérdés, ha belevesszük, hogy ha már tudod hogy ott van, akkor hajlamos lehetsz folyamatosan figyelgetni, így elterelve a figyelmed a hasznos képtartalomról).
+ a kettő kombinációja (egy percig is sok, de még fél is tőle).

Ők mosáskor megtapasztalhatják, hogy tényleg eltűnik idővel a logó, illetve választhatják az agresszív mosást, ha ők ezt érzik megfelelőnek az igényeikhez. (Én is szoktam mosni, mert szeretem, ha minél homogénebb a panel, 100%-ig nyugodt lehetek, hogy nem égetek be semmit PC monitorként használva, az áramot pedig nem sajnálom erre.)

Ezért írtam be ide is, hogy csatlakozik-e még esetleg környékbéli. Egy valaki meg is tette most Győrből, szóval ha még valaki csatlakozna az észak-nyugati határ környékéről (Sopron-Győr), akkor már kijönne fejenként 10k-ból a kiszállás.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50477) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Ma voltam az Allee-ban és összehasonlítottam 50ST60/GT60-at.
GT60-nak jobb a képminősége, SD ill. HD adások esetében, film lejátszásnál (forrás Pacific Rim) is van különbség, de nem olyan nagy, amit tv adásoknál láttam (személyes véleményem).
Mindent átgondolva, nekem az ST60 is megfelelő volt (ár/érték arány), egy samsung 37" lcd tv-ém után óriási a képbeli különbség. "Ég és föld!"
Nagyon örülök, hogy a választásban a ti tapasztalatotok is segített.

1. Az lenne a kérdésem, hogy a bejáratás ideje alatt melyik kép módot az ajánlott használni:
SD, HD adás --> Normál
Házimozi, filmek --> Mozi vagy True Cinema?
Az első hozzászólást végigolvasva én ezt így gondolom.

2. A másik kérdés, hogyan tudom a tv hdmi 2 ARC tulajdonságát összehozni az erősítővel, hogy ne kelljen külön összekötni a tv-t az erősítővel?

3. Mivel tudom letesztelni a panelt, pixelhiba stb..?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#50478) Heffi válasza janos666 (#50476) üzenetére


Heffi
őstag

illetve választhatják az agresszív mosást, ha ők ezt érzik megfelelőnek az igényeikhez.

Mi az az agresszív mosás?

(#50479) Dorian válasza Heffi (#50478) üzenetére


Dorian
félisten

A dròtkefés mòdszer :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50480) Heffi válasza Dorian (#50479) üzenetére


Heffi
őstag

Ha-ha!

Egyébként megfodult a fejemben, hátha csak egy kör alakú piszok van a kijelzőn, de sajnos nem az.

(#50481) kovadika válasza Heffi (#50478) üzenetére


kovadika
őstag

Fehérmosás, fehér kép.

(#50482) MasterMark válasza claire78 (#50474) üzenetére


MasterMark
titán

Mert akkor igazítja a frekvenciához a 3D frissítést (gondolom). Egyébként áthallásos lesz.

Switch Tax

(#50483) Heffi válasza kovadika (#50481) üzenetére


Heffi
őstag

Hát nem tudom. A képi menübe beépített fehérmosás szerintem más kontrasztal és fényerővel dolgozik, mintha egy fehér képet nézegetsz valami bemeneten.

(#50484) mixi80 válasza mixi80 (#50477) üzenetére


mixi80
aktív tag

Erre valaki #50477?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#50485) Heffi válasza mixi80 (#50484) üzenetére


Heffi
őstag

Otthon van már a készülék, hogy ennyire sürgős lett a válasz?

1. : True Cinama megfelel erre a célra
2.:Ha jól emlékezem a 2. HDMI ARC-s, így oda kell csatlakoztatni az erősítőd.
3.:Pixelhibát homogén alapszínű képekkel keress (Piros, kék, zöld fehér és fekete), ha priviben rámírsz egy mailcímet, átküldök pár képet.

(#50486) janos666 válasza Heffi (#50483) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A beépített görgetés egyrészt extrém hideg fehér (nem emlékszem pontosan, de 12000K körül rémlik - összehasonlításképp egy wolfram szálas izzó ~2800K, a napfény pedig ~6500K, ez utóbbi környékére szokás lőni a TV-k *mozi módját is), mert az egy beépített diagnosztikai teszt is egyben, így átlépi a szervizmenüs fehéregyensúly kalibrálási értékeket (pontosabban mélyebbről ered, mint az a lépcső, ahol ezt rátenné a feldolgozó lánc), másrészt pedig alacsony APL-t jelent (régebbi Panasonic-okon durván a képernyő 10-ede, és most nem is tudom fejből, de talán harmada, maximum a fele az újabbakon, tehát mindenképp <=50% APL, szemben a teljes képernyős fehérnél a 100% APL-el, és persze mindez még csak lineárisan értve, nem beleszámolva, hogy gamma görbe szerűen esik a fényerő, mikor elkezd visszavágni a kakaóból az ABL), tehát közel sem vessz vissza belőle annyit az ABL (vagyis inkább semennyit, amúgy meg egy 2011-es G30-on kb. a felére vág vissza apró és teljes kitöltésű fehér közt cd/m^2-ben értve, pl. kb. 85-ról kb. 45-re, de durván 50% APL-ig nem nyúl hozzá, mert abból számítódik az ANSI kontraszt).

Szóval igen, a nem teljes képernyős görgetés más, és valóban intenzívebb. Ugyanakkor előbbi nem feltétlenül előnyös (nem a hétköznapi fehéregyensúly szerint van járatva), és utóbbi sem éri meg, ha idő szerinti integrált nézel. Mi a jobb, egy pixelt 1 egység ideig 1 egységnyi hatással terhelni, vagy 1/3-ad ideig 1/2 intenzitású hatással? (Ha percekig exponálnál róla egy-egy fényképet, akkor előbbin lenne világosabb a végeredményként kapott fénykép.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50487) Heffi válasza Heffi (#50485) üzenetére


Heffi
őstag

Nem akartam nyelvöltögető fejecskét, csak kimaradt a szóköz a szövegben :B

(#50488) Heffi válasza janos666 (#50486) üzenetére


Heffi
őstag

Mondanám, hogy értem, de nem értem amit írsz. :B

Nekem csak egyszerüen annyit mondj, hogy a látható karikám miatt, amit most még nevezzünk tartós ghost-nak, érdemes használni a fehérmosás funkciót vagy sem. Ha nem, akkor van valami "agresszívebb" módszer az eltávolítására, vagy nem érdemes vele foglalkozni.

Remélem amire ismét Baja fele jársz, és meghívlak egy kalibrálásra, már csak annyit tudok majd mondani róla, hogy" Nézd csak János, itt volt a ghost, de már nem látható".

(#50489) janos666 válasza Heffi (#50488) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha még nem vagy kétségbeesve, hogy "Jajj, sohasem fog eltűnni! LCD-t kellett volna venni!" és együtt tudsz vele élni, míg szép lassan eltűnik magától, akkor felesleges és nem igazán tanácsos.

Ha jobban zavar, mint az hogy elfűtesz némi áramot, és fokozott igénybevételnek teszed ki a készüléket (de semmi olyannak, amit normális körülmények közt ne kéne tudnia gond nélkül kezelnie), akkor érdemes, és ezt javaslom (full fehér).

Kicsit sarkított példában képzeld el talán úgy, mint ha időnként rendesen rátaposnál az autód gázpedáljára: nem szabadna neki tönkremennie tőle, de ha eleve az utolsókat járja egy alkatrész, akkor könnyen lehet, hogy épp akkor pattan el, és nyilván várhatóan nem abban az autóban lesz a legtöbb kilométer, mikor végleg leselejtezik, amelyiket folyton padlózgatták, hanem inkább abban, amelyiket mindig csak simogatták, de ebben is hatalmas lehet a szórás, és hihetetlen kínzásokat is megélhet egy példány, míg lerobban egy másik, amire mindig vigyáztak, csak épp úgy jött ki a szerencséjük. De ha neked élvezetet nyújt néha megpadlózni, és hiányozna, ha nem tennéd meg időnként, akkor talán másik járművet kellett volna választani: vagy akkora motorral, hogy már attól is megugrik, ha csak simogatod, vagy olyat, amin hiába nyomod a gázt, mert nem történik semmi, csak gurul mint ha a szél fújná.

Ez itt talán annak felelne meg, hogy vehetsz LCD-t, ha agyonparázod a szellemképeket és a beégés lehetőségét, vagy esetleg nekimehetsz kicsit agresszívebben a kérdésnek és mosathatod.

Ja, és íjj! Az a napom, mikor nálad jártam egyelőre mínuszos, mert eléggé ki volt centizve, és egyikőtök végül (g?) nem utalt. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50490) Heffi válasza janos666 (#50489) üzenetére


Heffi
őstag

Annyira nem parázom túl, hogy LCD-t vegyek :D Igazából csak néha kiszúrom és olyankor van egy kis kényszerérzet, hogy tegyek valamit ellene.

Köszönöm a tanácsot!

Sajnálom, hogy a tavaszi délvidéki túrád minuszos, de nyilván tudod, hogy nem én vagyok aki nem fizetett.

(#50491) zsoltee10 válasza janos666 (#50489) üzenetére


zsoltee10
addikt

én már rég megtanultam, hogy árut, szolgáltatást csak azonnali kp-re....

(#50492) janos666 válasza Heffi (#50490) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"de nyilván tudod" -> Nyilván, csak arra mondtam, hogy ugyan olyat nem tervezek/kívánok még egyet (legalább is ebben az aspektusában). :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50493) Heffi válasza janos666 (#50492) üzenetére


Heffi
őstag

Majd egész nap nálam dolgozol, meg talán megfűzöm a szomszédot is az st60 kalibrálására. De ez még odébb van a szükséges 500 körüli óraszám miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50494) lemmy9 válasza janos666 (#50486) üzenetére


lemmy9
őstag

"10-ede, és most nem is tudom fejből, de talán harmada, maximum a fele az újabbakon, tehát mindenképp <=50% APL, szemben a teljes képernyős fehérnél a 100% APL-el, és persze mindez még csak lineárisan értve, nem beleszámolva, hogy gamma görbe szerűen esik a fényerő, mikor elkezd visszavágni a kakaóból az ABL), tehát közel sem vessz vissza belőle annyit az ABL (vagyis inkább semennyit, amúgy meg egy 2011-es G30-on kb. a felére vág vissza apró és teljes kitöltésű fehér közt cd/m^2-ben értve, pl. kb. 85-ról kb. 45-re, de durván 50% APL-ig nem nyúl hozzá, mert abból számítódik az ANSI kontraszt)."

:F :F :DD

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#50495) M_AND_Ms válasza lemmy9 (#50494) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

János a számból vette ki a szót.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#50496) janos666 válasza lemmy9 (#50494) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy lehet egy zárójeles megjegyzés közepén kezdeni egy idézetet? :D
Fogadjuk ezért nem volt érthető, nem azért, mert mostanában megint kezdek leszokni a mások számára is értelmes (és nem mellesleg nyelvtanilag helyes) mondatszerkesztésről? :))

De egyébként ki lehet találni, hogy mit akartam mondani, csak rá kell jönni melyik tagmondat logikailag melyik másik tagmondathoz tartozik (a sok közül). :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50497) modflow válasza claire78 (#50474) üzenetére


modflow
veterán

Hol van ilyen opció? Nekem GT50-em van.

(#50498) Heffi válasza modflow (#50497) üzenetére


Heffi
őstag

Kép>3D beállítások>3D frissítési sebesség

Persze csak 3D módban fogod megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#50499) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Na a pénteki túra nekem is megvolt.. először panashop.. ott ránéztünk az 50st60 vs 50gt60ra.. képben tényleg picit jobb a gt60.. de nem olyan óriási a váltás.. belövettem őket true-cinema és thx módokra, hogy valamelyest szemléletesebb legyen az összehasonlításhoz a kép..
Beszélgettünk az eladóval és ő állította, hogy az st60at nem lehet kalibrálni, mert nincs benne isfccc :)
Nem akartam vele vitatkozni, hogy forumon többen is kalibráltatták, ő azt mondta, hogy az st60ban a fényerőt, kontrasztot, meg ilyen 4-5 alap beállítást tudok változtatni :) Hát kicsit mosolyogtam rajta, de hát na .. :)
3D tartalmat meg sem tudtuk nézni, mert nem tudta ráhangolni a szemüveget.. végig a 65VT60 ra akart kapcsolódni.. hiába kapcsoltattam le a végén a VT-t..

Aztán átbattyogtam a Pólusba, ott az E-digitálnál volt még készleten 55st60 és el is hoztam 1ből.
Mondom majd jó kemény leszek nem lesz akkora 1edül kiviszem a kocsiig.. Na igen.. jöttek az eladók a tvvel 2en erőlködve :D Majd hátulról a tömeg.. váóó mekkora TV stb.. nőci mögöttem beszól az urának, na egy ekkorát én is elfogadnék ám! :D 2 fiatal csávó pont HDMI kábelt vett.. 1ik odaszól a másiknak.. bazz ez mekkora? Mire a másik, hát ez legalább 46os :))) Szóval már ezért megérte elhozni!

Szállítás közben volt 1 kis bibi.. állítva nem fért be épp a kocsiba így el kellett dönteni ezért aznap már be sem mertem üzemelni, mondom hagyom állni egy kicsit.. másnap reggel belőttem, nyomtam rajta gyorsan egy 1080p filmet, meg végignyomogattam a beállításokat, kicsit ismerkedtem a menüvel, ráhangoltam a wifire is..

Összességében nagyon elégedett vagyok a TVvel. Gyönyörű a képe, batár nagynak tűnik elsőre és végre csajom is elfogadja, nem mondja, hogy "elég lett volna az 50es az csak 270ezer lett volna" :D

Viszont 1-2 szakmai tipp/tanács kéne..
Tudom, hogy pár óra után nem érdemes kalibrálni stb.. de én nem bírtam ki és a förtelmes túlszaturált dinamikus és a kicsit sötétes true cinema helyett lőttem magamnak egy gyors custom beállítást..

1-2 értéket változtattam az alap menüben.. fényerő,kontraszt stb.. majd a leírás alapján a színtelitettségeket és az IRE 10-100ig értékeket is kicsit változtattam.. Ez okozhat bármi nemű romlást hibát a tv bejáratási ideje alatt? Tehát inkább tegyem vissza a kicsit sötétes true cinemára aztán 100 óra után nyomkodhatom "ész nélkül"?

Amúgy tök durva, hogy kibontás után jöttem rá, hogy járt hozzá az a ceruza is.. pedig azthittem, hogy az csak külön megvehető extra :D Bár inkább kaptam volna +1 szemüveget mint a ceruzát.. de hát mind1 majd az lesz külön samsungos később

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50500) modflow válasza modflow (#50497) üzenetére


modflow
veterán

És ezt mire célszerű állítani? Vagy ez mitől függ?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.