Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) Heffi válasza kicsi kecske (#50800) üzenetére


Heffi
őstag

Azért egy koax csak úgy nem szokot elszakadni. Esetleg elfúrtad (ha furkáltál arrafele). A kábel végen ellenőrizd a csatlakozókat. Ott valószínűbb egy kontakthiba. Multiméter nincs a közeledben szakadást vizsgálni?

(#50802) HourHand válasza Heffi (#50799) üzenetére


HourHand
csendes tag

Ha UPC kábel előfizetést rendelek hozzá CI+ modulkártyával, akkor egy vagy két kártya kell ha egyszerre több adót akarok nézni (PIP). A készüléknek 2 darab CI+ foglalata van.

[ Szerkesztve ]

(#50803) kicsi kecske válasza Heffi (#50801) üzenetére


kicsi kecske
tag

Hát ezaz, hogy még ha meg is törik a műanyag/gumis rész a sodrony és a műanyag tok na meg persze a réz szál nem törik csak úgy el.
Van multiméterem csak a splitter és a fal mögött kijövő kábel rész cca 5méterre van egymástól. Meg ha szakadt lenne, akkor az analógot se fogná egyáltalán, nem? Jelhibára, zavarra saccolok, de azt meg sajna nem tudom mérni semmivel :( Jelerősséget mértek a digisek műszerrel azzal nem volt gond. Amúgy nem fúrhattam el, mert csemperagasztóval van rakva a kő és nem fúrtunk semmit. Majd még hétvégén lesz időm megnézem a splitter mögött is, hogy milyen jelet ad ki, lehet abban van a bibi. Örülnék neki, hogy ha ennyivel megúsznám.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50804) DM-Fan válasza cs-robert (#50784) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Én úgy tudom, hogy az összes 2009-es modellben MPEG4-es tuner van, az X10-ben is."

Rosszul tudod! Az X10-ből csak az X10Y jelű modellben van mpeg4 tuner, a sima X10-ben mpeg2 van!

Get Moded!

(#50805) BBéci válasza HourHand (#50802) üzenetére


BBéci
titán

Ez jó kérdés. Szerintem azért van két CI foglalat, hogy műholdas és kábeles kártyát is egyszerre bele tudjál helyezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50806) Gicz válasza kicsi kecske (#50803) üzenetére


Gicz
addikt

a koaxnál számit h megtöri-e, mert az "tápvonal" . a belső és ckülső vezető távolsága állandó kell h legyen, különbrm emászik az impedanciája a kábelnek, és sokat fog csillapítani.

(#50807) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állunk, plazmát szeretnék mivel csak filmre és tv nézésre lesz használva. Az 1 hszt elolvasva Panasonic mellet állnék, tudnátok e egy olyan típust ajánlani 44-50" között ami ilyen 300k körül kijön.?
A képminőség a legdontosabb, minden más szolgáltatás stb másodlagos. St60-ast néztem nehéz beszerezni, esetleg ennek mi az utódja?%
Előre is köszönöm.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#50808) MasterMark válasza Ferdzsoo (#50807) üzenetére


MasterMark
titán

Még nincs utódja, az a jelenlegi legújabb. Amúgy milyen messzire kell?

Switch Tax

(#50809) Hsanyika1 válasza Ferdzsoo (#50807) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Itt van st60 [link] meg itt [link] ezek megbízható helyek.

(#50810) Ispy válasza Ferdzsoo (#50807) üzenetére


Ispy
veterán

Ha képminőség a fontos, akkor 50GT60 a te tévéd, igaz most még 350k, de december környékén szokott még lenni áresés, én a helyedben ezt venném, ha már ennyit rá szánsz.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50811) Ferdzsoo válasza MasterMark (#50808) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Olyan 3, 3-5m.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#50812) BBéci válasza Ferdzsoo (#50811) üzenetére


BBéci
titán

Full HD filmekhez, ahhoz a távolsághoz 65 colos TV passzolna, de az nagyon drága. Akkorát vegyél, amekkorát ki tudsz, vagy hajlandó vagy kifizetni. Gondolkozz az 55 colos ST60-on!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50813) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Panasonic TX-P42ST60E 200 114 Ft

Ha ez jó ár és érdekel valakit írjon PM-et és segítek! :)

(#50814) Hsanyika1 válasza Franky2Ster (#50813) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

199 989 Ft [link]

(#50815) Heffi


Heffi
őstag

No megint variáltam és majd biztos megint megkapom a letolást mint az akusztika miatt korábban.

Nemrég szóba került, hogy azért mégsem annyira fekete a fekete, hogy egybeolvadjon a kávával. Ezt már korábban is észrvettem, és egy kicsit zavar is. Amikor még a beteges GT50-em volt és János mérte a fekete szintjét, alig akartam neki elhinni, hogy rendben van, ugyanis engem zavart a gerjesztésből adódó "lcd effektus", ami a hibás készüléken elég erőteljes volt.

A GT60 esetében ez a "gerjesztés" nem ilyen erős, de tök sötét szobában azért ezen is észreveszem a nagyon sötét képi tartalmak megjelenítésekor.

Bevallom őszintén, a tv szereléshez nem értek, ezért előkotortam a monitornál alkalmazott szembecsapó módszert és beraktam a tv mögé egy általam kreált 46"-os RGB edge led keretet. Igaz ezen a kereten kifele világítanak a ledek. Ilyesmi lett az összkép, csak élőben szebb :)

A színeket és a fényerőt még próbálgatom, hogy mi illik egy általános felhasználáshoz. Ha ki van kapcsolva a tv mindenesetre klassz hangulatvilágítás és rendkívül keveset fogyaszt.

(#50816) BBéci válasza Heffi (#50815) üzenetére


BBéci
titán

CRT tévét néztem hátsó világítással, plazmát csak töksötétben tudom igazán élvezni.
Ha Neked így jobban tetszik...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50817) liszi70 válasza Heffi (#50815) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát nem mondom azt, hogy gratulálok hozzá.... Ez neked tényleg tetszik? (Hát, nem vagyunk egyformák.) :)

(#50818) kicsi kecske válasza liszi70 (#50817) üzenetére


kicsi kecske
tag

Az LG-s ambilight is valami hasonló dolog, nemde? Bár ott rgb ledek vannak és a képtartalomra változtatja a színét ha jóltudom

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50819) kovadika válasza kicsi kecske (#50818) üzenetére


kovadika
őstag

Igen. Véleményem szerint egyedüli előnye, hogy a szegényes kontrasztú és feketeszintű LCD-k képminőségbeli hiányosságait tompítja. Persze a marketing élettani előnyöket és hasonló bullshitet nyom, aki akarja kajálja meg.
Persze nincs ezzel semmi gond. Egy-egy sitcom részhez, vagy ha nem igazán figyelek a tartalomra én is felkapcsolom a tévé mögötti sólámpát(aminek eredménye kísértetiesen hasonlít ehhez), de el se tudom képzelni így üljek neki filmezni.

(#50820) tisn válasza Heffi (#50815) üzenetére


tisn
addikt

Nekem tetszik, jól néz ki, bár filmnézéshez nem használnám. Focihoz valami kellemes zöld színnel jó lenne :)

(#50821) Heffi válasza tisn (#50820) üzenetére


Heffi
őstag

Mondtam, hogy meg fogom kapni :)

Igazából még magam sem tudom, hogy mikor fogom használni, most próbálgatom. Filmet még nem néztem, csak a tv megy rajta.

Amúgy lehet zöldre is rakni, de a fociért nem vagyok oda. :N

(#50822) DM-Fan válasza kovadika (#50819) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Engem még a moziban levő Exit feliratok is baromira tudnak zavarni, pedig azok csak a perifériás látómezőmben vannak a kép széleinél, de rohadt idegesítők. El nem tudnám képzelni, hogy ilyesmivel sokkoljam magam otthon.

Get Moded!

(#50823) mhmpista válasza Heffi (#50815) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Nekem bejön.
Nekem RGB Ambiboxom van, xbmcvel használom.
Szerintem rohadt jó dolog.
Megnöveli a tv méretét nagyon.
Olyan mintha az egész fal a tv lenne.
Mivel a szem perifériájában úgysem számít hogy vannak e pixxelek vagy nincsenek, a szineket viszont érzékeli az agy.

A szemnek is fárasztó, főleg tök sötétben egy nagyon hirtelen kontrasztváltással néznie a "fénylő téglalapot".
Nézni is kevésbé fárasztó, főleg tök sötétben, tapasztalat.

Erről beszélek, és én azt tapasztalom hogy ez nem csak marketing bullshit.

http://www.kickstarter.com/projects/woodenshark/lightpack-ambient-backlight-for-your-displays

(#50824) Dracula válasza liszi70 (#50723) üzenetére


Dracula
senior tag

Volt egy mérőm a konnektorban, amivel mértem kb. fél éven át. Sajna ez átlagra jó, de mondjuk napira nem. Úgy emlékszem, nem néztem meg 1-2 órára, hogy ne pillanatnyit nézzek.
De a fogyasztás ok, hagyjuk.

Még mindig ott a vibrálás, ami a legjobban zavart.

(#50825) Dracula válasza janos666 (#50722) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem mondom, hogy plazmafeketéje van, de ezek az LG-k nem rosszak ilyen téren sem. Főleg az említett nem edge LED-es változatok.

De nem kell győzködni, csak hát már kezdeni kellene spórolni a GT60-ra. :D

(#50826) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Felére csökkentek a plazma TV eladások három év alatt [link]

(#50827) mayday00


mayday00
őstag

OLED teszt. Fekete kedvelőknek: 0 cd/m². Ez milyen értéknek számít?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#50828) junkpod válasza liszi70 (#50750) üzenetére


junkpod
nagyúr

S30 kontraszt 30/60 True címem öko-be. Így használom és nincs hiány érzésem.

Box's don't touch!

(#50829) Ijk válasza mayday00 (#50827) üzenetére


Ijk
nagyúr

A 0,44-es fekete is 0 cd/m² kerekítve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50830) StLui válasza DM-Fan (#50822) üzenetére


StLui
veterán

jé, van amit egyformán látunk :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#50831) HourHand


HourHand
csendes tag

A Panasonic TX-P50VT60E típus ventilátoros vagy passzív hűtésű?

(#50832) HourHand válasza HourHand (#50831) üzenetére


HourHand
csendes tag

Közben megnéztem a kezelési útmutatót úgy látom ventilátoros hűtésű. Minden nem jöhet össze: tökéletes képminőség és zajtalan működés :) Ha valakinek hűtőventilátorral szerelt Panasonic plazmája van írjon már néhány sort mennyire hallatszik. Nem kizáró ok de mégis örültem volna ha passzív a hűtés. Most újra agyalhatok, pedig már eldöntöttem, hogy a P50VT60E típus vásárolom meg.

(#50833) erdoke válasza HourHand (#50832) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem teljes csöndben tévézel, nem fogod hallani. Én akkor szoktam hallani, amikor le kapcsolók a rendszert, és a Harmony előbb lövi le az erősítőt. (G30 és VT50)

A legjobb aláírás a héten

(#50834) BBéci válasza HourHand (#50832) üzenetére


BBéci
titán

2 db ventilátor van benne, amivel nem szabad foglalkozni, mert egyáltalán nem zavarják a filmnézést!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50835) HourHand válasza HourHand (#50832) üzenetére


HourHand
csendes tag

Na utánaolvastam a dolognak. Úgy tűnik hogy a VT60-nál az előlapi üveg (szűrő) miatt van szükség erősebb hűtésre, ugyanis elölről nem tud elegendő hőt leadni a panel ezért kellenek a hátsó ventilátorok. A GT60 esetén nincs ilyen hűtés - nincs elöl üveglap. Azt hiszem eldőlt a dolog TX-P50GT60 lesz a vége.

(#50836) BBéci válasza HourHand (#50835) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam VT és GT is, nem lehet kérdéses, hogy a VT-t választanám, ha pénz nem számít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50837) HourHand válasza BBéci (#50834) üzenetére


HourHand
csendes tag

Az a probléma ezzel, hogy ez teljesen egyénfüggő. Van akit egyáltalán nem zavar és van olyan aki nem tudja tolerálni. Szerintem én az utóbbi kategóriába tartozom :) Kipróbálni meg ugye nem lehet. Ha mát otthon van a TV akkor dől el, hogy helyes volt a döntés vagy sem.

(#50838) BBéci válasza HourHand (#50837) üzenetére


BBéci
titán

Volt már ventilátoros tévéd?
Akit zavar a halk surrogás, ami csak tök csendben hallható, amikor nincs hang az éppen nézett műsorban vagy filmben, az menjen pszichiáterhez. :P
Tőlem 20 ventilátor is lehetne a VT60-ban, akkor is lepetéznék a kéminőségétől minden percben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50839) HourHand válasza BBéci (#50836) üzenetére


HourHand
csendes tag

Biztos, hogy igazad van. Annál is inkább, mert a 2013-as VT típust hozzák referencia szintnek minden mérvadó TV teszteléssel foglalkozó helyen. Egy kérdésem viszont lenne hozzád, úgy látom nagyon otthon vagy a témában. A panel típusa szerinted megegyezik az idei GT és a VT sorozatban? Hajlok arra, hogy csak az elektronikában és az előlapi szűrő minőségében van különbség. A plazmapanel szerintem ugyanaz.

(#50840) Heffi válasza HourHand (#50839) üzenetére


Heffi
őstag

A panelek egyformák mindaddíg, amig a szűrőréteg rá nem kerül a gyártósoron.

(#50841) BBéci válasza HourHand (#50839) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal egyforma panel van a GT és a VT tévékben, de a képminőség különbség mégsem elhanyagolható. Az elektronika szerepe legalább akkora, mint a panelé.
Két hónapja agyalok azon, hogy megéri-e 50 colos GT60 helyett 55-ös VT60-at venni. A képminőséget és a méretet nézve egyértelműen igen, viszont az árkülönbözet számomra durva. Sajnos nincs 55 colos GT60. De ha van rá pénz, akkor hiba a GT-t választani VT helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50842) FishAir válasza BBéci (#50841) üzenetére


FishAir
senior tag

Szívemből szóltál.

Az lenne a kérdésem az st vagy gt60 tulajokhoz, hogy mondjuk egy audioquest vagy egy kácsa féle hdmi kábel mennyire lóg ki oldalt ha lefelé akarom vezetni? Vagy ami még jobb lenne, hogy a közepéhez vissza lehessen kanyarítani úgy, hogy semmi ne látszódjon belőle. Ha esetleg könyökre szánja magát az ember (audioquestnek is van) az sokat ront a minőségen? Vagy esetleg kácsáéknál lehet csináltatni könyökös kábelt eleve? Ja és ugye könyökből se mindegy mi merre van. Megtudná valaki mondani, hogy a hdmi csatlakozó szélesebb része merre néz a TV-n, ha szembe áll vele?

iDontcare

(#50843) HourHand válasza BBéci (#50838) üzenetére


HourHand
csendes tag

ITT elég alaposan kitárgyalják a ventilátor témát. Szerintem a srác túlvariálja a dolgot, de el tudom fogadni hogy ez neki problémát jelent - tudom nem pont az a méret. Neked biztosan nem lenne ezzel gondod.
Az árkülönbség valóban durva a GT és a VT sorozat között főleg ha 55 colra váltasz. Majdnem két 50GT60-ast kapsz egy 55VT60 áráért.

[ Szerkesztve ]

(#50844) Heffi válasza FishAir (#50842) üzenetére


Heffi
őstag

Nekem AQ Forest (60 cm) van a tv hátamögött S alakban rákötve a Dune-re. Nem lóg ki oldalt (és a másikak sem, amik no name kategóriásak)

(#50845) Ispy válasza FishAir (#50842) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem kácsa van, ezen fémes háló van körbe, ami megtartja a formáját a hajlítgatás után, így nem lóg ki oldalt, és elég masszív cucc, szerintem nem törik meg a kábel sem. Az 1000 forintos HDMI ugyanettől a hajlítgatástól tönkrement.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50846) dgabro


dgabro
tag

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok otthon a plazmák terén, inkább ami feléjük vitt, hogy megtaláltam ezt a tipust, nagyon kedvező áron az egyik Euronics-ban: Samsung PS51E6500esxxh.
Tetszik a káválya is, nem a "csirkelábas" samsung modell még, és jelentősen olcsóbban tudnám megvenni mint a hasonló méretű LCD-ket (gondolom ez köszönhető annak, hogy régebbi modell, sok helyen nem is elérhető már ahogy nézegettem)

Olvasgattam viszont itt a topic elején összegyűjtött fontos tudnivalókat a plazmakról, és őszintén szólva kicsit megrémített. Ez a beégés/ghosting dolog a mai napig jelenlévő probléma, amire kiemelkedően figyelni kell és tartani kell tőle?
Hébe-hóba azért egy kis konzolozás is menne a TV-n, ráadásul szokásunk elaludni esti filmezés közben, ekkor az időzítő kapcsolja ki a TV-t, de mindig kicsit később, mint ameddig a film tart. Tehát ilyenkor akár 30 percig is mehet rajta a film végeztével a media lejátszó kezelőfelülete (ami bizony mozdulatlan tartalom akárhogyis nézzük).
Tehát a kérdésem, hogy ezeket a szokásainkat vetkőzzük le ha ezt a fent említett TV-t szeretnénk megvásárolni, vagy maradjunk inkább az LCD-nél, ha nem szeretnék a beégéstől rettegni, amikor ezt a TV-t nézzük.

Lehet, hogy nagyon amatőr, és fölösleges kérdések ezek, de konkrétan délután akár el is mennék a TV-t megvenni, de most nagyon elbizonytalanodtam :(

Nagyon örülnék ha írnátok esetleg konkrétan ezzel a TV-vel kapcsolatban vannak-e negatív vagy pozitív tapasztalataitok.

Inkább lemondok róla, de csalódni nem szeretnék, és őszintén szólva az időt se szeretném nézni miközben barátokkal kicsit mondjuk konzolon játszunk, hogy juj most kicsit kapcsoljuk át, nehogy az esti film közben azt is lássuk majd ami bent ragadt a játék HUD-ból :)

Előre is köszönöm.

Üdv,
Gabor

(#50847) DM-Fan válasza dgabro (#50846) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne hagyj rajta 30 percig menüt, mert garantált a ghost! Nem gondolnám, hogy nehéz lenne levetkőzni ezen szokásokat - mondhatni rossz beidegződéseket. A konzolos játék alapvetően csak durva, statikus HUD-nál lehet probléma, de manapság vagy kikapcsolhatók a HUD-ok, vagy dinamikusak. Ha egyik sem, akkor marad a bizonyis időközönkénti megszakítás és átkapcsolás pár percnyi változó képtartalomra, vagy a HUD-ok időnkénti áthelyezgetése akár játék menüből, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor legvégső esetben a TV/AVR zoom funkciójával. Lassan 6 éve játszok PS3-mal plazmán és mégcsak tartós ghost-ot sem sikerült összehozni - igaz, igyekszem odafigyelni rá.

Az adott Samsung modell nem volt rossz TV, de képiekben eléggé elmarad a hasonló árkategóriájú Pana-moellektől.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#50848) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

St60 és St60e között van különbség?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#50849) kovadika válasza Ferdzsoo (#50848) üzenetére


kovadika
őstag

Nincs.

(#50850) erdoke válasza dgabro (#50846) üzenetére


erdoke
titán

Az említett típus nem volt rossz tévé, a kérdés inkább az, hogy új, bontatlan példányról van-e szóm vagy mar egy a boltban beégés et bemutató darabról.
A legtöbb médialejátszón beállítható pár perces képernyővédő, az megteszi, amíg a tévé lekapcsol.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.