Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) DM-Fan válasza lemmy9 (#50948) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én még kivárok: meglátjuk lesz-e jövő évi széria (szerintem nem) és ha nem, akkor április környékén beruházok egy 65VT60-ba, kerül, amibe kerül.

Shadowbull: a 65VT60-nal kihúznám még 5 évig simán!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#50952) junior11 válasza DM-Fan (#50951) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem pedig lesz jövő évi széria.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50953) Heffi


Heffi
őstag

Megjelent a Panashop havi akciós kiadványa. A plazma árak nem igen lettek kedvezőbbek sajnos. Viszont elérhető a 4k LCD potom 1,8 MFt áron 65"-s méretben. Bár ez itt szerintem senkit sem hat meg.

[ Szerkesztve ]

(#50954) Khelben válasza Heffi (#50953) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért 2013-ban jpg-ben feltenni egy újságot a netre... kicsit gáz na.

(#50955) Heffi válasza Khelben (#50954) üzenetére


Heffi
őstag

Ott a PDF link a képek felett.

(#50956) Khelben válasza Heffi (#50955) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az se jobb :D
Vannak erre már normális megoldások, lapozható, nagyítható, stb. formában.

[ Szerkesztve ]

(#50957) zsoltee10 válasza Heffi (#50953) üzenetére


zsoltee10
addikt

A video-part kft már 15 évvel ezelőtt is le volt maradva, amikor először vettem panasonic terméket, úgy látszik mindig 2 lépéssel a többiek mögött kullognak. A panasonic seggbe rúghatná már őket. :D

Azon gondolkodtam, hogy mennyire brutálisan felgyorsult a fejlődés az utóbbi években. Egy CRT tévével az ember 10-15 évet kihúzott, most meg 2-3 évről beszéltek, hogy talán kihúzzátok addig a jelenlegi plazmával. :)
Én még kivárok egy kicsit, mi lesz a Pana plazmákkal, gyártják-e még 1-2 évig, vagy leállnak vele pár hónapon belül. Nekem 50"-nál nagyobb nem fér el a hálószobában. 3,5m-ről nézzük jelenleg a 40-es Samsung LCD-t, ez átköltözik majd a vendégszobába, ott mehet majd háttér tévézéshez, a plazmát meg csak film nézésre használjuk. Csak mennének kicsit lejjebb az árak.. 300eFt-ot én nem adok egy tv-ért. :)

(#50958) tisn válasza DM-Fan (#50947) üzenetére


tisn
addikt

hat nem tudom, de nekem a mai hir alapjan a havi 45kdb az mar sorozatgyartasnak tunik

(#50959) hunspikey válasza Shadowbull (#50950) üzenetére


hunspikey
őstag

Biztos, hogy gondolkodás nélkül a 65vt60-ra csapnék le!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#50960) erdoke válasza zsoltee10 (#50957) üzenetére


erdoke
titán

Érdekes dolog ez a "mennyit adok vagy nem adok egy tévéért" kérdéskör. Annak idején (1998-1999?) kigomboltunk 160-170e Ft-ot egy 72-es, hengerpalást képernyős SONY képcsöves csodáért, ami ma inkább a 8-900 ezres 65" csúcs plazma árkategóriája. :) Ma pedig rávágjuk, hogy a 300e sok.

A legjobb aláírás a héten

(#50961) hunspikey válasza erdoke (#50960) üzenetére


hunspikey
őstag

95-ben minden menő arcnak volt 2110-es nokiája, ami 60 pénz volt akkor - és senki nem rinyált meg hisztizett. Ez a pénz ma k 850.000 forintot ér. Ma ki venne ennyiért egy telefont?? Egy egy millás (jó) tv teljesen arányos dolog. A 100.000 forint alatti kategóriával van a baj inkább - csak senki nem így nézi.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#50962) sad_Vamp válasza zsoltee10 (#50957) üzenetére


sad_Vamp
őstag

erről beszéltem én is. és az átlag ember ma is leginkább addig használná/ja a TV-t amig el nem romilik, ha csak nincs valami extra nyomós oka (vagy vastag pénztárcája) a cserének.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50963) zsoltee10 válasza erdoke (#50960) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én 2000-ben se adtam többet 70-80eFt-nál egy 72-es tv-ért. Igaz nem volt trinitron, főleg nem sík képernyős és 100hz-es. :) Viszont 4 évvel ezelőttig használtam, amikor a 40-es LCD-t vettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#50964) sad_Vamp válasza hunspikey (#50961) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hiba ér ma annyit.... az van hogy akkoriban bőség volt. Ezt bárki megmondja... most meg fogszívás van a legtöbb helyen.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50965) Ijk válasza erdoke (#50960) üzenetére


Ijk
nagyúr

Emlékszem régen bementem egy házimoziboltba és kiállított 32"-os wide CRT-t próbálgattak. Akkoriban lehetett valami 200k környékén, csak álmodoztam. 2002-ben vettünk egy 72 centis pana crt-t, az volt akkor a családban a házimozi.
Szüleim első tv-jét tavaly dobtuk ki, egy 85-ben vásárolt Orion, miután 5 évig porosodott a padláson hibásan. Egy Videotont elajándékoztunk és ezeken kívül még mind használatban van valahol. :D
Az egészben a vicc hogy először apám 32"-os Toshiba LCD-je ment tönkre 2,5 évesen a családban. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50966) Shadowbull válasza erdoke (#50960) üzenetére


Shadowbull
addikt

persze, mert ma nagyon olcson lehet teljesen elfogadhato teveket venni.

Az hogy mi draga meg mi nem azt nem lehet a korulmenyektol elvonatkoztatva megitelni.

Apamek 89-ben vettek nagykepernyos Orion Orchidea tipusu tevet, ha jol remlik 70e forint volt.

Azt szamoljatok at :D

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50967) zsoltee10 válasza Ijk (#50965) üzenetére


zsoltee10
addikt

Na igen, ez a másik dolog. Hiába is akarnánk 10-15 évig használni a tv-t, már nem bírnak annyit.

Tényleg: Van valakinek 7-8 éves plazmája, működnek azok még?

(#50968) Khelben válasza zsoltee10 (#50967) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyik kollégámnak van egy kb 8 éves Panasonicja, tévézik (RTL is) és monitornak használja, kutya baja.

[ Szerkesztve ]

(#50969) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#50967) üzenetére


zsoltee10
addikt

Még járt az agyamban ez a mi drága és mi nem dolog. A 80-as években volt az átlag bér mondjuk 2000Ft és egy Videoton színes tv-t ha jól tudom 20-22eFt-ért lehetett venni. Tehát anno 10 havi átlagbér volt egy tv, vagyis mai értéken nyugodtan mondhatjuk, hogy 1 milla lenne egy normális tv..

(#50970) Ijk válasza zsoltee10 (#50969) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, csak akkor a megélhetés volt jóval olcsóbb a műszaki cikkek pedig méregdrágák. Most meg fordítva van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50971) rootmin válasza zsoltee10 (#50967) üzenetére


rootmin
tag

No igen, de azért érdekes látni, hogy többen VT60-ZT60 szintű készülékekre írják, hogy "majdcsak kihúzom vele pár évig valahogy" :Y

No offenze (én is ilyen vagyok a kütyükkel), de durva látni, hogy el tud "csúszni" a mérce egy-egy témában, ha nagyon rá van kattanva az ember. :)

(#50972) oncsi válasza zsoltee10 (#50969) üzenetére


oncsi
őstag

És akkor 5db wideoton árábol vettél lakást? Érzed az arányokat! :-)
Meg egy 97-ban vett Philips 100Hz 29" Matchline (számla megvan 265e) tv most 65e óránál jár. (1 kontakthiba volt benne) de ha 16:9 lett volna, akkor most is használnám (kistévének) :)
Azóta sem láttam olyan szép tv-t. Fa kávás (nem műanyagFa) a Philips felirat intarzia.
Szóval volt mögötte érték. A mostani 1mFt os tv, meg a 200 ezres közõt inkább csak jól kitalált üzletpolitika van. Mennyivel kerőlhet többe egy ST gyártása mint pl egy VT-é. Azonos képméretben! Biztos nem annyival, mint amennyivel az áruk különbözik.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#50973) janos666 válasza hunspikey (#50928) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Otthoni felhasználásra összességében már a VT50 is jobb volt, mint a vx300, azóta pedig itt a VT60, sőt, lassan talán már a VT70, ha nem sietős (bár most fogalmam sincs, milyen lesz a 70-es széria, ha lesz, nagy a csend).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50974) tisn válasza hunspikey (#50961) üzenetére


tisn
addikt

95-ben minden menő arcnak volt 2110-es nokiája, ami 60 pénz volt akkor

az enyem ceges volt :)))

(#50975) tisn válasza Ijk (#50970) üzenetére


tisn
addikt

Az akkori arak igencsak virtualisak voltak, senki se tudta megmondani, hogy valojaban mennyi az onkoltsege egy videoton tv-nek. (Lakasnak, egy kila kenyernek.)

(#50976) tisn válasza zsoltee10 (#50963) üzenetére


tisn
addikt

95-ben mikor dolgozni kezdtem vettem az elso tv-met (5x cm-es crt pana), mostanaig az volt. :P (Bar most mar nem vagyok olyan hulye, hogy ket havi fizetesem egy tv-re koltsem. Minek nekem ZT...)

(#50977) dgabro


dgabro
tag

Tulajdonképpen sikerült meggyőznötök, hogy nem kell félnem ettől a plazma beégés történettől, oda lehet erre figyelni, és talán túl is reagáltam.. úgyhogy kicsit újra keresgélni kezdtem.

Samsung PS 59 D7005 DK

Ez az amin megakadt a szemem. Árban ugyanannyi mint az euronics-es 51-es 6500-as volt, viszont ez az egyik elektro outletben van. Van ezekkel esetleg rossz tapasztalat? Gyári csomagolás nyilván nincs, gondolom valahol bemutató darab lehetett (?), de a 24 hónap garancia jár hozzá.
Ráadásul ami visszatart, hogy ez nem a mi városunkban van (sőt kifejezetten messze), és csak megrendelni tudnám látatlanban, ha egyáltalán megvan még... (Bár a webshop statusz ikon szerint raktáron van)

(#50978) Heffi válasza dgabro (#50977) üzenetére


Heffi
őstag

Nem ajánlott outletből TV-t venni.

Amit kinéztél, az egy Dániába szánt modell lehetett. Szerinten min ment keresztül, amire idetalált?
Elvileg ezekre a termékekre nem gyári, hanem bolti garancia van, úgyhogy bármi gondod lenne, akkor a "kifejezetten messze városban" tudnád érvényesíteni a garanciád.

Ja és 2 éves modell, amivel összehasonlítottad meg vélhetően F-es idei készülék.

(#50979) liszi70 válasza erdoke (#50960) üzenetére


liszi70
nagyúr

"160-170e Ft-ot egy 72-es, hengerpalást képernyős SONY képcsöves csodáért"

10-11 éve, a mai viszonyokra átszámolva, mennyit ér szerintetek az a 300e forint, amennyiért a 70 centis, síkképernyős samsung CRT tévémet vettem? Most mit vehetnék azon az áron? Szerintem egy 65VT60-at simán hazavihetnék belőle.

(#50980) Shadowbull válasza liszi70 (#50979) üzenetére


Shadowbull
addikt

tobbfelekeppen lehetne szamolni.

ha az atlagfizeteseket nezzuk, 2002-ben a brutto atlagfizetes 122e forint volt, tavaly 223e. Ez alapjan kabe 550e forintnak felel meg az akkori ar.

Inflacioval is lehet szamolni, 2002 ota durvan 70%-os volt, akkor 510e forint. Azert egy VT nem jonne ki belole :)

Az Orchidea teve 89-ben 70e-ert mar erdekesebb, az atlagfizetesekkel nezve ma kabe 1,5 millionak felelne meg :D

Egyebkent mindig ezt szoktam felhozni arra amikor megy a vita hogy a regi cuccokban bezzeg meg volt anyag, meg a Hajdu mosogep elment 30 evig. Egyreszt az sem ment el hibatlanul, masreszt olyan baromi draga volt, hogy ha ma annyit raszan az ember, akkor szinten egy jo minosegu gepet kap. Rohejes arakon vannak ma a muszaki cuccok, egesz jo mosogepeket lehet kapni mar 60e forint korul, tevet is kapsz tok olcson. Nyilvan nem hazimozi minoseg, de a celnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50981) tisn válasza Shadowbull (#50980) üzenetére


tisn
addikt

Egyebkent mindig ezt szoktam felhozni arra amikor megy a vita hogy a regi cuccokban bezzeg meg volt anyag, meg a Hajdu mosogep elment 30 evig. Egyreszt az sem ment el hibatlanul, masreszt olyan baromi draga volt, hogy ha ma annyit raszan az ember, akkor szinten egy jo minosegu gepet kap.

Igy van, gyakorlatilag egy miele-t vehetsz azert az arert.

szerk:

mondjuk autoban azert nem igaz ez

trabi ara : suzuki ara vs lada ara : bombi ara :P

[ Szerkesztve ]

(#50982) Shadowbull válasza rootmin (#50971) üzenetére


Shadowbull
addikt

ezt ne ugy ertsd, hogy az emberben benne van az allando inger, hogy lecserelje a tevejet. Bennem sincs, mi az elso tevenket 2000-ben vettuk, egy 55 centis Sony Trinitront, ha jol emlekszem 50e forint volt. Aztan 12 evig semmi, tavaly vettem egy 42-es ST50-et probakeppen, hogy lassam milyen a plazmatechnologia. Most veszek egy 65 colost, aztan nagy valoszinuseggel evekig megint nem fogk venni.

A "kihuzzuk addig" inkabb arra vonatkozik, hogy jelenleg ugy saccoljuk az elkovetkezo 4-5 evben nem lesz akkora ugras a kepminosegben, hogy a VT60 elavulna az akkori uj tevekhez kepest. Majd esetleg a 4K-s OLED-ek lesznek a kovetkezo erzekelheto lepcso, de sok ido eltelik addig, amig azokat megfeleloen etetni tudjuk majd. Amig csak felskalazas lesz 4K-ra, addig szerintem nem fog jelentosen jobb eredmenyt adni kepninosegben mint az FHD.

Marpedig meg csak nem is latszik, hogy a forrasok mikor allnak at valodi 4K-ra.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50983) Shadowbull válasza tisn (#50981) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nem emlekszem konkretan mennyi volt egy Lada a 80as evek elejen, de mintha 80e forint remlene. 1980-ban 4e forint volt az atlagfizu, azaz 20 avi atlagfizetes volt. Az ma durvan 4,5 millio.

A BMWk mar akkoriban is sokkal dragabbak voltak.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50984) FishAir


FishAir
senior tag

Ejhh 20 évvel ezelőtt még 3,60 volt egy kiló kenyér.
Nem nevezné át valaki nyugdíjas topicnak?

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#50985) Shadowbull válasza FishAir (#50984) üzenetére


Shadowbull
addikt

jo lesz az 40-nek is :) Amikor en jartam mar boltba, valamikor a 80as evek kozepetol, akkor mar 7,60 volt :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50986) tisn válasza Shadowbull (#50983) üzenetére


tisn
addikt

nem teljesen ezt irtam :)

akkor a rosszauto - joauto ara arany

regen trabi : lada 50k : 80k
most suzi 3M : bombi 10M (bar lehet, hogy az 1-esbol van olcsobb, tenyleg, meg 6M sincs a legkisebb)

a lada volt akkora puncimagnes mint most egy bombi :P

[ Szerkesztve ]

(#50987) Shadowbull válasza tisn (#50986) üzenetére


Shadowbull
addikt

kicsit hamis az osszehasonlitas, mert szerintem az akkori nyugati arakat kene megnezni. Mondjuk egy Kadett vs. 5er ill. egy aktualis Astra vs. 5er.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#50988) tisn válasza Shadowbull (#50987) üzenetére


tisn
addikt

Az realisabb lenne.

(#50989) dgabro válasza Heffi (#50978) üzenetére


dgabro
tag

Hát éppen E6500 volt az, de tény hogy az kicsit fiatalabb.

Mondjuk az is tény, hogy nagyjából 100ezer forintos kedvezménnyel árult TV-t nyilván nem azért olcsósítanak, mert annyira jófejek. Ez rizikós, a kérdés az, hogy érdemes-e bevállalni. Ez az amit nekem kell eldönteni, ebben nem tud segíteni senki én is tudom :)

A garancia érvényesítésnél ha szükséges lenne, azért nyilván elautókáznék egyébként.
Viszont csak a TV-t megnézni nem szeretnék, ráadásul annak tudatában, hogy 8 napon belül bármilyen webshop-ból rendelt terméket vissza kell venniük ha úgy gondoljuk valamilyen szempontból az nekünk (vásárlóknak) mégsem nyerte el a tetszésünket.
Így legfeljebb a csomag visszaküldési ára van kockáztatva, és ebben az esetben nem is a neonfényes hiper-szuper marketben szeretek bele, vagy mondok le a TV-ről, hanem a nappaliban, a saját helyén derül ki egyből, hogy mit tud a készülék.

Rosszul elmélkedek szerintetek?

(#50990) tisn válasza FishAir (#50984) üzenetére


tisn
addikt

Nem nevezné át valaki nyugdíjas topicnak?

Azt NAGYON NEM akarod :Y

(#50991) sad_Vamp válasza dgabro (#50989) üzenetére


sad_Vamp
őstag

outletből vennék: pirítós sütőt, kávéfőzőt, frappe készítőt..... esetleg dvd/divx lejátszót vikend-házba.

TV-t, mosogatógépet vettek onnét a testvéremék.... olyan is volt mind2. :)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50992) dgabro válasza sad_Vamp (#50991) üzenetére


dgabro
tag

De milyen? Tönkre ment hamar? A TV is és a mosogatógép is? Mindkettő felső - közép kategóriás volt és beszartak az outletből vásárlás miatt, mert kifutott, bent ragadt, csomagolás sérült termékek voltak?

Ja, és a garancia is bajos volt velük?

[ Szerkesztve ]

(#50993) ldave


ldave
félisten

Tegnap este megvolt az ismerkedés a GT60-nal. Kicsit megszívtam a kábelekkel, az eddigi tévének jobb oldalon van az összes csatlakozója, így arra az oldalra van téve a PC, a Wii U és a PS3, ennek a Panának viszont a bal oldalon van mindene, így egyedül csak a PS3-at tudtam rákötni, a többihez hosszabb kábelek kellenek majd, hacsak nem akarom átrendezni a szobát (nem).

Szóval csak a PS3-at néztem, két játékkal, Journey és Sine Mora. Elsőt a színek miatt, másodikat pedig a 3D kipróbálása miatt. Beállításokhoz nem nyúltam még, egyelőre minden az alapon van, annyit csináltam csak, hogy THX módba kapcsoltam.

Elsőre a színek picit furák voltak, mintha kicsit fakóbbnak érezném a Sharp után, de ez biztos csak beállítás és megszokás kérdése. Végére már nem is figyeltem erre, csak élveztem a látványorgiát :) Teljesen más dimenzió ekkora képernyőn játszani, elképesztő ahogy betölti a teret :)

A 3D effekt működött, bár ugyanazon a beállításon jóval sötétebbnek éreztem a képet, a szemüveg, amit adtak hozzá viszonylag kényelmes, de mivel alapra szemüveges vagyok, így azért hosszú távon biztos nem az igazi.

A Slime draws near! Command?

(#50994) Norbi 72


Norbi 72
veterán

WT600 teszt:[link]

UHD at 50/60Hz tűnik biztos, hogy az adás szabványát, ha valamilyen formában üzleti szolgáltatás kezdődik 2015-ben

És nálunk mikor? :F

(#50995) sad_Vamp válasza dgabro (#50992) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A TV az valami kritikán aluli LCD volt... tulképp márkátlan lehet ez volt a problémája.

A mosogatógép meg érdekes téma... elméletileg annyi gondja volt, hogy kicsit le volt ütve, az minőségi és főleg "business" mosogató volt, nem sima üzletben vehető, ennek ellenére 1 idő után szivárogni kezdett belőle a víz, végül azért meg lehetett oldani, de kellemetlen volt amikor tócsába lép az ember a konyhában. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50996) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

ST60hoz sajna csak 1db szemüveget adtak.. tudtok olyan helyet ahol ehhez a típushoz kompatibilis 3D szemüveget lehet kapni? Nézegettem neten de kb 15ezer körül van 1 szemüveg ami szerintem k.va drága :)

Viszont olvastam valahol itt a forumon, hogy a Samsung 2eFtos szemüvegek is ugyan olyan jók.. talán kicsit gyengébbek.. a kérdésem, ha a Samsungos "gagyi" is jó hozzá, akkor annak a TV-vel való összehangolása is ugyan úgy működik? Felismeri a TV stb?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50997) dgabro válasza sad_Vamp (#50995) üzenetére


dgabro
tag

Hát igen. Azért egy 7-es szériás Samsung azért csak nem lehet pocsék és megbízhatatlan :)

Azonban fel is hívtam már őket, azt mondták nagyon szép állapotban van, viszont kikapcsolt állapotban az egyik szélén látszanak hajszál karcolódások, amik bekapcsolva nem látszanak...hát öö izé..na... meg is van a 100ezres minusz oka a 2éves típuson túl.

Viszont. Találtam egy másikat is, gyári csomagolt, elvileg bontatlan, 2év garancia, azonban ez 5-ös széria. PS51 D550 -es. Na ez töredéke árban a korábban említett 7005-nek. Pont kettőt is vehetnénk belőle :)

A kisebb méret nem zavarna, viszont ha jól tudom a 6-os szériától kezdődik az igazán jó media lejátszó ezekben. Az otthoni 6-os LCD-ben kitűnő, nagyon szeretjük, kb. még a zsíros kenyeret is lejátszaná ha rátudnám erőltetni a külső HDD-re :) Nagyon jól kezeli a feliratokat, a képarányokat, és eddig minden formátumot megevett, ez nagyon fontos szempont az új TV-nél.

Van tapasztalatotok esetleg ilyen szempontból ezekkel az 5-ös szériákkal? Érdemes velük próbálkozni, vagy azért ezek már tényleg nagyon belépő szintűek és inkább csak csalódás lehet belőle?

Bocsánat a sok kérdésért és értetlenkedésért.

(#50998) sad_Vamp válasza dgabro (#50997) üzenetére


sad_Vamp
őstag

a média lejátszó egyik TV-ben sem jó! nem tudják a kadencia helyes lejátszást, a 24p (bármilyen mozi/BDrip) filmeken természetellenes a mozgás. Dune, popcorn hour, medi8er (Vagy mi a neve) ezek a normális lejátszók.

meg azért azt is vedd figyelembe, hogy évente is elég szép minőségi ugrás volt a plazmák közt. Meg azért ahogy másnál sem, itt sem mind1 mennyit ment mielőtt hozzád került.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50999) kovadika válasza dgabro (#50997) üzenetére


kovadika
őstag

A D550 egy jól sikerült készülék. 2 éves modell már, de az E550 nem sok fejlesztést hozott, az E5500 az idei utódja, erről nem sok tapasztalat van egyelőre. Kérdés, hogy mennyiért tudnál hozzájutni?
A médialejátszót én nem erőltetném. Bele fogsz futni fájlokba, amit nem játszik le. Kadenciahelyes lejátszásra sem képes, és a feliratkezelés is gyenge. Az idei F5000-ben 3 feliratméret van. Pozíciót, színt nem lehet változtatni, ami plazmánál -szerintem- kardinális kérdés, mert ha sok feliratos filmet-sorozatot nézel, akkor tartós ghostot, de beégést is tud okozni, ha néha nem változtatod a pozíciót. Pár hétig én sem figyeltem erre oda az F5000-nél és lett egy elég durva ghostom, azóta félig áttetszővé tettem a feliratot és az előző alá pozicionáltam, hogy az eredeti felirat helye tudjon "regenerálódni", már egy hete így használom, de még mindig látszódik az előző helye, úgyhogy erre érdemes odafigyelni.

(#51000) Neszójábe válasza kicsi kecske (#50996) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Jó hozzá a samu.

Peace

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.