Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) kovadika válasza kalapacsolok (#49650) üzenetére


kovadika
őstag

HDMI.

(#49652) DM-Fan válasza kalapacsolok (#49650) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez nagyban attól függ, hogy milyen kimenet van a PC-d VGA-kártyáján. Ha DVI vagy HDMI, akkor a legcélszerűbb a TV HDMI-bemenetét használni a megfelelő DVI-HDMI vagy HDMI-HDMI kábellel. Ha csak D-Sub kimeneted van, akkor D-Sub - RGB kábelre lesz szükséged.

Azonos tartalmat is meg tudsz jeleníteni egyszerre a két megjelenítőn.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#49653) MasterMark válasza kalapacsolok (#49650) üzenetére


MasterMark
titán

Videokártyád / PC-d nem írtad, de HDMI-vel valószínüleg jó lesz.

Megoldható az egyszerre nézés, de felesleges, és butaság mert nem lehet majd külön állítani őket.

Switch Tax

(#49654) skoos


skoos
őstag

Plazma TV kalibrálást ki vállal Budapesten?

(#49655) Ispy válasza DM-Fan (#49646) üzenetére


Ispy
veterán

Nem azt mondtam, hogy nem adhatnak a cégek ilyen támogatást, azt mondtam, hogy ez nem előírás, törvény, stb. Semmi baj azzal amit mondasz, csak ez nem kötelessége a cégeknek (sajnos).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49656) MasterMark válasza skoos (#49654) üzenetére


MasterMark
titán

janos666

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49657) DM-Fan válasza Ispy (#49655) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem meg az az általános tapasztalatom, hogy még ennél hosszabb ideig is van alkatrész szinte mindenhez. Az, hogy a magyar jog mit hogyan szabályoz, abba inkább ne menjünk bele! Pláne úgy, hogy Magyarországon már gyakorlatilag alig gyártanak valamit, úgyhogy tulajdonképp mellékes is. Ez egy régi, nemzetközileg is bevett időtáv, amin belül rendelkezésre szoktak állni alkatrészek és mondom - tapasztalatom szerint ez nagyjából ma is áll.

Get Moded!

(#49658) claire78 válasza DM-Fan (#49648) üzenetére


claire78
senior tag

"Nekem szinte közvetlen a plazma alatt van a centersugárzóm egy lebegőpolgon, 10 cm se nagyon van a center felső síkja és a TV alja között. Így van évek óta, a TV köszöni szépen, jól van, nem alakult ki semmilyen képi anomália, vagy hibás működés."

Akkor mitől is lenne baja ha mágnesesen árnyékolt?? :F

[ Szerkesztve ]

(#49659) DM-Fan válasza claire78 (#49658) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miért, szerinted a kérdező kérdése úgy szólt, hogy lesz-e baja a TV-jének, ha egy ipari mágnest tesz alá? :F Tekintettel arra, hogy manapság mágnesesen árnyékoltak a hangsugárzók, ezért merészeltem leírni a sajátommal kapcsolatos tapasztalatomat, feltételezve, hogy a kérdező sem pőre membránt tesz a TV-je alá. De ezúton is elnézésedet kérem, hogy merészeltem válaszolni neki.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#49660) kpal válasza djg (#49642) üzenetére


kpal
veterán

Amikor lehet mindig benézek a ebbe a topikba és elolvasom az utolsó 2 oldalt :) mióta meg van a Tv azóta csak csendes olvasó vagyok jobbára.

(#49661) claire78 válasza DM-Fan (#49659) üzenetére


claire78
senior tag

Semmi gond! :)

(#49662) skoos válasza MasterMark (#49656) üzenetére


skoos
őstag

:R

(#49663) Abrion


Abrion
senior tag

Szép estét

Egy Panasonic TX-P42S30e plazmám van, és szeretném meg tudni, mekkora SD kártyát tudok rácsatlakoztatni, gondolom ilyen 32GB os nem nagyon.

(#49664) DM-Fan válasza Abrion (#49663) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Menni fog az szerintem. Ugyan nincs friss kompatibilitási lista a Panasonic honlapján, így az S30-ra vonatkozóan nincs egzakt infó, de a 2 évvel korábbi elődmodell 42S10 esetében ez volt az SD-kártyák kompatibilitási listája. Ezen pedig vannak 32 GB-os kártyák is és nem hiszem, hogy a 2 évvel későbbi S30 visszafelé fejlődött volna ilyen tekintetben.

Get Moded!

(#49665) junkpod válasza BBéci (#49645) üzenetére


junkpod
nagyúr

Így igaz, de itt a felvételezésről volt szó.

Box's don't touch!

(#49666) Abrion válasza DM-Fan (#49664) üzenetére


Abrion
senior tag

ah kösz :D

Találtam még 1 kérdést :) találtam egy weblapot a nagy kereséskor, ahol ajánlták a firmware frissítését, jelenleg olyan van ami tényleg régi a jelenleginél, 1318-1000 a szoftververziója, megéri frissíteni? miben fogom látni a hasznát?

(#49667) DM-Fan válasza Abrion (#49666) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azóta 2 frissítés is kijött:

- Az első a Ver. 1.322 volt, ami 2012. június 14-én jelent meg és a Skype-hoz használt kamerák kompatibilitását hivatott javítani.

- A második a jelenleg is legfrissebb Ver. 1.323, ami 2012. július 19-én jelent meg és a Viera Connect funkciókat frissítette.

Hogy más konkrét hatása van-e, azt nem tudom, de csodát azért nem kell várni ezen frissítésektől.

Get Moded!

(#49668) Heffi válasza DM-Fan (#49667) üzenetére


Heffi
őstag

Hello DM-Fan!

Ne vedd piszkálódásnak, de mikor fogod módosítani a kezdő hozzászólást a 2013-as modellekkel. Lassan vége az évnek és jönnek a 2014-es készülékek.

Ha tudok valamiben, szívesen bedolgozok.

[ Szerkesztve ]

(#49669) DM-Fan válasza Heffi (#49668) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a helyzet, hogy a megszokott részletességű táblázatot több infó hiányában nem nagyon tudtunk összedobni és eléggé lecsökkent a modellek száma is, így később nem is láttuk értelmét. Most meg már pont én is úgy vagyok vele, hogy pár hónap és körvonalazódik az újabb széria, majd azzal együtt csinálok egy globális frissítést az #1. HSZ-nél.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#49670) Heffi válasza DM-Fan (#49669) üzenetére


Heffi
őstag

Ok, értem. Nem sürgetni akartalak, csak gondoltam kiment a fejedből, vagy időd nincs rá.

(#49671) DM-Fan válasza Heffi (#49670) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem, egyáltalán nem volt elfelejtve a dolog, de félinformációkkal fölöslegesnek éreztem a kivitelezést, amúgy meg arról a pár modellről elég sok szó esik úgyis. Tervezek több átalakítást/kisebb aktualizálásokat is, szép lassan, de készül a dolog.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#49672) kovadika válasza DM-Fan (#49671) üzenetére


kovadika
őstag

Remélem még jó pár táblázat elkészülhet az évek során! Van arról valami friss információ, hogy jelenleg hogy áll a plazma iparág?

(#49673) DM-Fan válasza kovadika (#49672) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak annyi, hogy úgy 2015-ig biztosan lesznek plazma TV-k a Panasonic-nál. A K+F elvileg leállt, de a termékek még az elkövetkezendő 2-3 évben biztosan készülnek, az elkészült fejlesztéseket beépítik és remélhetőleg évről-évre lejjebb kerülnek a modellpalettán a cutting-edge dolgok. Reméljük a legjobbakat.

Get Moded!

(#49674) Heffi válasza DM-Fan (#49671) üzenetére


Heffi
őstag

Ahogy a hozzászólások számát elnézem, lassan úgyis újraindul a topik .

(#49675) DM-Fan válasza Heffi (#49674) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, pár nap és jelzem, hogy ezt helyezzük archívumba és nyissunk újabb topic-ot. Az már a harmadik lesz.

Get Moded!

(#49676) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Szerintetek a 33ms input lag az gáz?

(#49677) kovadika válasza DM-Fan (#49673) üzenetére


kovadika
őstag

Az, hogy leállt a K+F azt jelenti, hogy 4K-s plazmára sem lehet számítani? Azért 2014-15-ben nem lenne rossz, ha legalább a csúcsmodell megkapná ezt a felbontást, legalább 65-ös méretben.
Remélhetőleg egy 5 év garis 65-ös modellel búcsúzok majd a technológiától. :)

[ Szerkesztve ]

(#49678) DM-Fan válasza Dave567 (#49676) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Határeset. Azzal még el lehet játszani!

kovadika: "Az, hogy leállt a K+F azt jelenti, hogy 4K-s plazmára sem lehet számítani?"

Nem lesz 4k plazma kereskedelmi forgalomban tömeggyártásban, ez szinte biztos. A Panasonic és a Sony az OLED-fejlesztésen dolgoznak közösen, abból lesz majd 4k felbontású panel.

"Remélhetőleg egy 5 év garis 65-ös modellel búcsúzok majd a technológiától."

Én is ezt tervezem egy akkor aktuális VTxx személyében.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#49679) Dorian válasza DM-Fan (#49678) üzenetére


Dorian
félisten

Egy termék kifuttatásakor szvsz naivitás bármilyen +gari akciót várni, logikátlan.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49680) kovadika válasza Dorian (#49679) üzenetére


kovadika
őstag

Nem akcióra gondoltam, hanem vásárlásra. Persze szép lenne egy +3 év garancia akció.

(#49681) BBéci válasza DM-Fan (#49675) üzenetére


BBéci
titán

Nem lesz új topik, megy tovább a jelenlegi, már nincs 50000 hozzászólásos korlát. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49682) Dave567 válasza DM-Fan (#49678) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!! Hát nagyon kíváncsi leszek hogy fog teljesíteni.

(#49683) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Euuronicsba erdemes venni samsung plazmat? Hivatalos forgalmazok,mint a media? Tehát 1+2ev garit adnak?

(#49684) DM-Fan válasza Dorian (#49679) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ki írt akcióról? Simán kifizetem a +15%-ot a plusz 3 év nyugalomért!

Get Moded!

(#49685) kovadika válasza Scoobyka (#49683) üzenetére


kovadika
őstag

1+1 ev a Samsung garancia es biztos vagyok benne, hogy hivatalos viszonteladok.

(#49686) Scoobyka válasza kovadika (#49685) üzenetére


Scoobyka
addikt

Na a debreceni boltjuk mar nincs is a honlapon...tok jo lehet az is bezart :/ vagy nem tudom. :F

(#49687) Gergőke88 válasza Scoobyka (#49686) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hajduszoboszlon van euronics.

(#49688) Scoobyka válasza Gergőke88 (#49687) üzenetére


Scoobyka
addikt

Oke,de eddig debreceni is volt.

(#49689) Gergőke88 válasza Scoobyka (#49688) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem mindegy, hogy melyik Euronicsra gondolsz. 2 külön üzemeltetőjük van, (Bravotech, Vorosko).
http://euronics.hu/
http://euronics.eq.hu/
A 2. link alapján van még Debreceni bolt.

(#49690) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Na ugy latszik en is megterni latszok es a led helyet egy pana 42gt60-at veszek :)

Az edigitalnal vennem...a plusz garancia vetelenel csak a panashopnal lehet igenyelni?

TX-P42G30E-rol mik a velemenyek most meg erdemes venni vagy mar felejtos? Sokkal jobb a gt60?

[ Szerkesztve ]

(#49691) Panthera válasza DM-Fan (#49646) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem a CRT-n volt régebben megfigyelhető egy zöldes (esetleg lilás) folt, leginkább AV módban és akkor is állóképnél (lejátszó menü). Ez mágnesen zavar lehetett? Előfordulhat, hogy a jelforrással vagy a kábellel volt a gond? Egy ideje a tv alatt 15 cm-re van egy árnyékolatlan center, de azóta nem vettem észre ilyen hibát.

A Video-Part-nál lehet még 2+1 év garanciára vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#49692) Hsanyika1 válasza Scoobyka (#49690) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdv!Plusz garancia van Extreme Digitalnál is [link] De ez valami biztosítás alapú ha biztosító megszűnik akkor gari ugrik.A panashop ad hivatalos gyári gari kiterjesztést.Sokkal jobb a GT60! G30 már szerintem nincs új csak demó kiállított darab.

(#49693) Scoobyka válasza Hsanyika1 (#49692) üzenetére


Scoobyka
addikt

akkor gt60 lesz....nem egy evre veszem... :B

(#49694) Gergőke88 válasza Hsanyika1 (#49692) üzenetére


Gergőke88
addikt

"De ez valami biztosítás alapú ha biztosító megszűnik akkor gari ugrik."
Ez nem így van. Mindegyik biztosító rendelkezik fedezettel ha ez megtörténne!

(#49695) Hsanyika1 válasza Scoobyka (#49693) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Jó döntés! Milyen távolságból fogod nézni?Mert egy 50gt60 nagyobb élmény :Y

(#49696) Ispy válasza Gergőke88 (#49694) üzenetére


Ispy
veterán

Volt nem is olyan régen egy ilyen árubiztosítós bebukás, nem voltak túl pozitívak a tapasztalatok.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49697) Hsanyika1 válasza Gergőke88 (#49694) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Igazad lehet!Tavasszal volt itt téma a plazma tv garancia ügyek mert "becsődölt,megszűnt" valamelyik társaság.

(#49698) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok. Két szempont lenne lényeges, fhd képminőség legyen nagyon jó, az input lag pedig alacsony. Samsung F5000 szériát néztem ki 60-64 colban. 3d és smart funkció nem érdekel. Tesztekben az F5500 képminőségéről jókat írnak, viszont az input lag nagyon nagy 70-100 ms [link]. Ez az amerikai PN verzió, gondolom ugyanaz mint az eu-s PS. Nekem elég volna a 3d nélküli F5000 is, de nem tudom, hogy ez technikailag megegyezik-e az F5500-tel, vagy pl 2d képben gyengébb-e nála.

Tegnap egyik haveromnál megnéztem egy Ps51e550 típust. Igaz ez tavalyi modell, de kb ua kategória mint az idei F5000. A képe szerintem nagyon gyenge volt, a sötét részeknél semmi részlet és egyébként sem volt valami kontrasztos a kép. Tesztekben pedig erről is azt írták, hogy jó a képe.

Szóval a kérdés, hogy játékra, mozizásra vállalható-e az F5000/F5500, vagy esetleg a fenti szempontok alapján valami mást ajánlanátok.

(#49699) Ispy válasza tome.jr (#49698) üzenetére


Ispy
veterán

Egy dolgot kihagytál, mennyit szánsz rá? Ez a választ szempontjából igencsak fontos kérdés.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49700) kovadika válasza tome.jr (#49698) üzenetére


kovadika
őstag

Nagyon nem mindegy, hogy a haverodnál milyen beállításokon ment a tévé és az sem, hogy sötétben vagy nappal néztétek. Nincsen rajta szűrő, ezért jobban tükröződik a képe, nappal még kevésbé kontrasztosabb a kép, mint egy szűrős modellnél. Az E550 elég vállalható modell volt, nem hinném, hogy bármiben is többen nyújtana egy F5000. F5500-F5000 összehasonlító teszt sajnos még nincs.
F5500-ról itt egy megbízhatóbb teszt és ez az európai modell: [link] Annyit még érdemes a tudni a Samsungokról, hogy minél nagyobb a képátló, annál mélyebb a fekete. Illetve a 60 colos modellek pentile matrix elrendezésűek, ami zavaró lehet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.