Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) #34784256


#34784256
törölt tag

Kellene egy vélemény erről: PB TS44HR034.
Jók a PB-k, megéri az árát és főleg miért ilyen olcsók?

(#702) kenu man03 válasza #34784256 (#701) üzenetére


kenu man03
tag

Szia!

Nekem van egy PB TK81-em. több infót találsz az adatlapomon róla. Korrekt hardeveresen valamint minőségileg is. jól össze van rakva, zsanérok is nagyon jól működnek nem szorulnak. én személy szerint csak jót tudok róla mondani. ár/ érték arányban nagyon jó szerintem a PB.
megéri az árát. én itt vettem hardveraprón nagyon jó áron. szóval csak hajrá ha venni akarsz egyet ;) :R

"Callidum esse ad suum quemque questum, aequum est"

(#703) #34784256 válasza kenu man03 (#702) üzenetére


#34784256
törölt tag

Köszi, már megvettem, eddig szuper, remélem igy is marad :)

(#704) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok,

Most vettem egy EasyNote TK 85 típusú notebook-ot, leállítás helyett mindig újra indul.(start menü, leállító gomb, fedél lehajtás...mindig!!!)

Tud valaki segíteni?

(#705) totya76


totya76
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy Packard bell f4081 típusú notit. De nem tudom sem az XP-t, sem a win 7- et telepíteni. Pedig BIOS-ba minden át lett állítva hogy DVD meghajtóról botoljon, és mindiga Linuxot írja ki, és sok, sok error-t segítsetek légy szíves. köszönettel totya76 Pécsről. :(( :((

(#706) t72killer válasza Kornl23 (#704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az energiatakarékossági beállítások átkonfigurálása (mit csináljon pl leállítogomb-nyomásra) sem segít?

Énis most szereztem be egyet, nekem 3DMark elindításakor indul mindig ujra. Nagy valószínűséggel win ujratelepítés lesz a vége.

Amúgy más dolog is van ami nem működik: feltettem a legújabb nvidia verde drivert (GT 520M-mel szerelt modellem van) és nyoma sincs a szereo 3D menünek :((( Pedig ki szerettem volna próbálni az anaglif3D játszást, marad az iz3D...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#707) molmiro válasza kendeee (#700) üzenetére


molmiro
csendes tag

Sikerült találnom 1 srácot aki foglalkozik ilyenekkel Debrecenben :) Becart a venti a videokártyán és onnan indult a baj :( A ventillátor és a reball együtt 18 körül lesz és ad 1 év garanciát is :D

(#708) molmiro válasza totya76 (#705) üzenetére


molmiro
csendes tag

A barátnőm is most vett 1 PB Easy Note TK-t Linux-al elég nehezen tudtam csak megetetni vele a 7-est.
Némi fifika kellett hozzá mivel a bios-ban nem elég átállítani a boot menüben a CD-ről való bootolást újra kell formázni a merevlemezt is, amit valamiért a 7-essel nem de XP- telepítővel meg lehet oldani. Elindítod a CD-ről bootólva az XP telepítést és amikor indul a telepítés formázod a lemezt majd kilépsz a telepítőből miután megvan és utána már rá tudod tolni a 7-est. Legalábbis én így tudtam csak megoldani mert valami oknál fogva a 7-es nem törölte a partíciót :). Nekünk azóta sincs gond vele , jelenleg én nyüvöm mivel alant lévő problémák miatt saját PB-m orvoslás alatt áll.
Remélem tudtam segíteni :D
Írd majd meg mire jutottál.

(#709) molmiro válasza t72killer (#706) üzenetére


molmiro
csendes tag

A driver a kari oldaláról vagy a PB oldalárol szedted le???

(#710) t72killer válasza molmiro (#709) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az nvidiától újítottam, lehet ez volt a gond... No mind1,
uis érik már egy friss telepítés neki:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#711) makabanan


makabanan
csendes tag

sziasztok!

van nekem egy Packard Bell EASYNOTE TM81-SB-122HG notebookom, lassan egy éves lesz, és olyan problémám van vele, hogy fájl másolásnál gyakran lefagy az egész rendszer. Win 7 (32 bites) op rendszer van rajta, nem kékhalállal fagy, csak simán, felpörög a venti és kész. korábban előfordult, hogy online videónézés közben is lefagyott, mostanában azzal nincs gond, csupán másolásnál. valami ötlet valakinek? mi lehet a probléma? hdd, memória? köszi előre is a válaszokat

(#712) t72killer válasza makabanan (#711) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

HDD lehet, futtass le egy chkdsk-et /HDTune-t és egy memtest-et. Aztán simán lehet az is, hogy szoftveres a gubanc, fagyogatós OS-sel én nemigen szoktam vacakolni, újratelepítem (friss win7SP1 iso több helyről is letölthető, akár virágbolti is jó, ha stimmel a checksum-ja, a legális kód meg ott van a laptopod hátulján)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#713) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Sziasztok!
Egy PACKARD BELL EasyNote TK81-SB-465HG vásárlásán gondolkodom (az iPonból), de beleütköztem az 1 éves garancia problémájába. Nincs lehetőség meghosszabbítani legalább 2 évre a garit? Mennyire megbízható a PB? Gyakori jelenség a meghibásodás PB notiknál?
Valamint érdekelne, hogy valakinek van-e ilyen vagy nagyon hasonló specifikációjú laptopja, főleg az energiatakarékos üzemmódba kapcsolt üzemidőre lennék nagyon kíváncsi.
Üdv!

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#714) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, ma futottam bele egy Packard Bell EasyNote LS11-HR-050GE gépbe 189k-ért, olyan paraméterek mellett meg is vettem. i5-2410, 4gb, 750gb, Hd6650 1gb, 17.3".
Az lenne a kérdésem, mennyi ideig kell elsőre töltőn hagyni, és be lehet-e kapcsolni, vagy meg kell várni míg teljesen feltölt?
Köszi

(#715) #34784256 válasza HellGreg (#714) üzenetére


#34784256
törölt tag

Elolvastad a User Manual-t (felhasználói kézikönyv) vagy legalább azt a kihajtogathatós papírt amin ott van, hogy mit tegyünk első használatkor esetleg nincs ilyened? Mert aszerint addig kell tölteni kikapcsolt állapotban amig a töltés visszajelző lámpa nem lesz kék (vagy zöld vagy ilyesmi, nincs előttem az a papír).

(#716) HellGreg válasza #34784256 (#715) üzenetére


HellGreg
őstag

Hm. Ilyet nem láttam, de elég gyorsan kékre váltott, és csak utána kapcsoltam be.

(#717) Auratech


Auratech
őstag

Packard Bell Easynote TK81 laptopot vettem a suliban rendszergazdai feladatokhoz. Teljesen rendben van. Nem egy erőmű, de a vga beállításával, game booster 3- használatával pld a dirt 3-at elfogadható grafikával tolták a csemeték a nyaralás alatt. natív felbontásban.
A hdd-t cseréltem benne egy 7200/m32mB, 500Gb-os, gyors darabra. Valamint 2x2gb gyors ram. Meghálálta. Jó beállításokkal 3.5 órát bír a neten aksival. (4-cellás)
A fejlett vga-nak köszönhetően a fullhd videót -(18Mbit) kb 15%-os terheléssel viszi.
Negatívum: az anyaghasználat nem prémium..

Auratech Field Recording

(#718) #34784256 válasza HellGreg (#716) üzenetére


#34784256
törölt tag

ITT találtam egy Manual-t igaz másik tipushoz, szóval amig kék addig tölt, ha kialszik akkor fel van töltve.
Érdekes, amit nemrég vett az ex-em annál fordítva volt. Keresek egy manuált a Tiedhez is ha találok, pill ...

(#719) #34784256 válasza #34784256 (#718) üzenetére


#34784256
törölt tag

Megvan:
− Charging: The light shows amber when the battery is charging.
− Fully charged: The light shows blue when in AC mode.

Amit még írnak:
To maximize your battery’s life, you are advised to adhere to the recommendations set out below.
Conditioning a new battery pack:
Before you use a battery pack for the first time, there is a “conditioning” process that you should follow:
1. Insert the new battery without turning the computer on.
2. Connect the AC adapter and fully charge the battery.
3. Disconnect the AC adapter.
4. Turn on the computer and operate using battery power.
5. Fully deplete the battery.
6. Reconnect the AC adapter and fully charge the battery again.
Follow these steps again until the battery has been charged and
discharged three times.

(#720) HellGreg válasza #34784256 (#719) üzenetére


HellGreg
őstag

köszi szépen, ez sokat segített, mert a gépen lévő manualban idiótáknak szánt közhelyek vannak, de erről csak annyi, hogy tedd töltőre, és ha kékre vált a led, be lehet kapcsolni. ennyi.

(#721) #34784256 válasza HellGreg (#720) üzenetére


#34784256
törölt tag

Innen letöltheted amiből én is idéztem.

(#722) HellGreg válasza #34784256 (#721) üzenetére


HellGreg
őstag

:R Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#723) jugamir válasza HellGreg (#722) üzenetére


jugamir
csendes tag

Üdv!

Packard Bell easynote TJ 65 laptopom van, és az utóbbi időben elkezdett kicsit zúgni. Nem vészesen de folyamatosan megy a ventilátor, pedig régebben volt hogy teljesen elhalkult. Szerintetek mitől lehet? A cpu melegebb a szokottnál vagy a ventilátorral van valami?

(#724) jugamir válasza jugamir (#723) üzenetére


jugamir
csendes tag

Illetve ha alapjáraton csak bekapcsolom a gépet akkor a Cpu-t 50-100%-ra mutatja a minialkalmazás...

(#725) Imy válasza jugamir (#724) üzenetére


Imy
veterán

Valami OS probléma.... vagy
a hűtőd telt el porral, ha nem bírja lehűteni, ajánlatos pár havonta átfújatni levegő spay-vel.

(#726) #34784256 válasza Imy (#725) üzenetére


#34784256
törölt tag

A por nem magyarázná meg miért jár a CPU 50-100%-on.
Inkább valószinű fel lett telepítve valami háttérben futó alkalmazás-vírus-szervíz-driver ami tekeri a procit folyamatosan, ezért is megy a ventid mindig. Egy taskmanagerrel nézd meg mi az ami ennyire "dolgozik" :)

[ Szerkesztve ]

(#727) HellGreg válasza #34784256 (#726) üzenetére


HellGreg
őstag

Én a múltkor bekaptam egy ufa.exe vírust, ami szintén 100-on pörgette a processzort. A folyamatoknál meg sem jelenik, csak az erőforrás-figyelőben. Érdemes ránézni. Bármelyik ingyenes progi leirtja normál módban is.

(#728) IZGŐ-MOZGÓ


IZGŐ-MOZGÓ
csendes tag

Sziasztok,

Gazdagabb lettem egy TK81-SB-465HG notival. Előtelepített W7.Telepítőt nem adnak hozzá viszont időnként szeretem tisztába tenni az os-t egy újratelepítéssel. A gyári backup-hoz 4 DVD kell + 1 a drivereknek. Meg lehet valahogy "erőszakolni", hogy USB HDD-re mentse le a dolgokat?

(#729) #34784256 válasza IZGŐ-MOZGÓ (#728) üzenetére


#34784256
törölt tag

Hozdd olyan állapotba a gépedet amilyennek szeretnéd, hogy legyen (na ez elég hülyén hangzott, úgy értem telepíts fel, állíts be mindent amit amúgy is megcsinálnál minden újratelepítésnél) és utána csinálj egy image fájlt egy Win7 alól is működő progival. Én a PowerQuest Drive Image-t használom, W7 alatt még nem próbáltam. Ez tud menteni ahova csak akarod. Legközelebb ha újra akarod tenni a rendszert akkor elég a PDI boot lemezét használni és az automatikusan elinduó progiban betallózni, hogy hol van az image fájl amit használni fogsz.
Bocs ha zavarosan fogalmaztam :)

ui: ennek sincs mondjuk sok köze a PB laptopokhoz, de legalább nem döglik meg ez a topik :D

[ Szerkesztve ]

(#730) IZGŐ-MOZGÓ válasza #34784256 (#729) üzenetére


IZGŐ-MOZGÓ
csendes tag

Köszi a tippet. :K

(#731) kenu man03


kenu man03
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne hogy hébe-hóba újraindul csak úgy, heti egyszer. Csak hétvégente használom a notim, de valamelyik nap mindig eljátsza. Valami ötlet hogy mi lehet a probléma :F

"Callidum esse ad suum quemque questum, aequum est"

(#732) HellGreg válasza kenu man03 (#731) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintem a frissítések miatt csinálja. Kilép és úgy indul újra, vagy csak resetelődik?

(#733) kenu man03 válasza HellGreg (#732) üzenetére


kenu man03
tag

nem, nem a frissítések miatt szerintem, csak úgy fogja magát és újra indul. elsötétül a kép majd kiírja hogy Win. indítás mint ahogy az menni szokott. én sem értem. nem jelez semmit hogy újra kéne indítani a frissítések telepítése miatt, mert egyébként azt tudom hogy egy idő után ha nem késleltetem akkor magától újra szokott.

"Callidum esse ad suum quemque questum, aequum est"

(#734) #34784256 válasza kenu man03 (#733) üzenetére


#34784256
törölt tag

Első körben egy Win reinstall, ha úgy használod, hogy nem tud szellőzni akkor túlmelegedhet, az is okozhatja, ha ez sem akkor jó eséllyel hardver probléma sajnos. Szerintem. Futtass le valami hardvertesztelő progit rajta, hátha az közelebb visz.

(#735) kenu man03 válasza #34784256 (#734) üzenetére


kenu man03
tag

fent van a cpu-z az everest ultimate(ha ez a két progi elég ilyen szempontból). egyik sem mutat problémát. akkor valószínű reinstall lesz első körben, remélem ez orvosolja majd. egyébként idáig hűtő paddal használtam, addig nme csinálta, de egyébként meg nem melegszik annyira. haverom fujitsu-ja sokkal jobban melegszik és nem használ hozzá hűtőt és nem indul újra.
Köszi a tippet, a reinstall remélem orvosolja.

"Callidum esse ad suum quemque questum, aequum est"

(#736) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Csak bejelentkeznék, hogy tagja lettem a "klubbnak". Belépőkártyám egy TK81-SB-465HG típusú szerkezet. Meglehetősen elégedett vagyok vele. Főleg, hogy rögtön első nap beleraktam egy SSD-t és azzal használva veri az asztali gépem is. :) Anyagra, összerakásra nekem nagyon tetszik. Egyedül ez az egy hangszórós dolog volt furcsa. Pozitívan csalódtam az akkuban is ilyen hardver mellett, mert SSD-vel nálam 3 órát kibír. Fain. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#737) HellGreg válasza V.Stryker (#736) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem veszik el a garancia, ha így belenyúlsz?

MÁS: Valaki nem tudja, hogy lehet beállítani, hogy mondjuk egy olyan játékot, amin még nincs wide felbontás, ne kockában jelenítse meg, hanem húzza szét a monitorra?

[ Szerkesztve ]

(#738) #34784256 válasza kenu man03 (#735) üzenetére


#34784256
törölt tag

Márpedig ha eddig nem csinálta hűtőpaddal, most meg csinálja anélkül akkor elég sanszos, hogy ez túlmelegedés lesz. Méred a hőmérsékletet valamivel, vagy a ventillátor hangjára alapozod, hogy nem melegszik annyira? Ha tényleg túlmelegedés lesz ma gond akkor minnél előbb orvosold, ha megolvad valamelyik forrasztás-tokozás akkor drága móka lesz.

update: nem ismerem teljes mélységében azokat a progikat, igy nem tudom, hogy alkalmas-e hardvertesztelésre.

[ Szerkesztve ]

(#739) #34784256 válasza HellGreg (#737) üzenetére


#34784256
törölt tag

Bizonyos dolgokat lehet rajta buherálni garivesztés nélkül is, gyártója válogatja mit engednek, de a bill-memória-vinyó csere, beépítés általában nem gond. A kép beállítást a videókártya drivernek kellene tudnia (ha tudja), asszem over-underscan-nak hivják.

(#740) HellGreg válasza #34784256 (#739) üzenetére


HellGreg
őstag

Ahá, mindjárt megnézem, van-e rajta olyan.

[ Szerkesztve ]

(#741) IZGŐ-MOZGÓ válasza V.Stryker (#736) üzenetére


IZGŐ-MOZGÓ
csendes tag

Szia,

A VGA drivert honnan vetted? Az AMD detect progija sem ismeri fel a kártyát. Amit eddig letöltöttem és telepítettem egyik sem a driver volt. Mindenféle szoftvert felrakott a gépemre, de normál driver semmi.

(#742) HellGreg válasza IZGŐ-MOZGÓ (#741) üzenetére


HellGreg
őstag

Nekem is ugyanez a gondom, felraktam a 3dmark vantage-t, de nem hajlandó elindulni valami felbontásos kínja van, minimum required resolution not supported és innentől kezdve fölköthetem magam, nincs megoldás.
Felmentem ati.com-ra, leszedtem a legújabb HD6xxxM-es software suite-t (1,2 MB, gyanúsan kicsi), mert ami fent van, az egész egyszerűen primitív mint a barlangrajz, semmi beállítási lehetőség. De az meg nem ismeri fel a vga-t (HD 6650M).
Ezt az intel hd akármit nem lehet kiiktatni valahogy? én nem akarok energiatakarékoskodni!!!

(#743) V.Stryker válasza IZGŐ-MOZGÓ (#741) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én ezt tettem fel. Nálam tökéletesen működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#744) HellGreg válasza V.Stryker (#743) üzenetére


HellGreg
őstag

Milyen vga-hoz tetted föl ezt?

Vajon mi történik, ha eszközkezelőben egyszerűen letiltom az inteles vga-t? ;]

[ Szerkesztve ]

(#745) HellGreg válasza HellGreg (#744) üzenetére


HellGreg
őstag

Ja, már látom... ugyanaz.

(#746) V.Stryker válasza HellGreg (#744) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ati Radeon HD6650M - nekem Phenom II X4+Ati HD6650M konfigom van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#747) HellGreg válasza V.Stryker (#746) üzenetére


HellGreg
őstag

Akkor a tiedben nincs vga-váltó, gondolom.

(#748) V.Stryker válasza HellGreg (#747) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát azt gondolom, hogy nincs. :) Nem is tudom milyen kucifántos dolgokról beszélsz. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#749) HellGreg válasza V.Stryker (#748) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát arról van szó, hogy ebben a kütyüben intel i5-2410m proci van, amiben van egy beépített intel HD graphics vga, az működik hogyha nem csinálsz semmi vga-igényes dolgot. Van benne egy 6650M is, arra rá lehet állítani a játékokat. Próbáltál már esetleg 3dmark vantage-t futtatni?

(#750) #34784256 válasza HellGreg (#749) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nem láttam még élőben ilyet, de gondolom vagy a BIOS-ban kell letiltani, vagy a Virtu nevű progiban, ami a CPU-ba integrált GPU szoftvere. Elméletileg :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.