Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) cellpeti válasza bantuedu (#500) üzenetére


cellpeti
veterán

1. milyen OS van fent?
2. lehet ki kéne ganajozni az OS-t
3. meg kéne nézni, mert lehet, hogy csak sima ddr2 ram van a VGA-n(azt hiszem Everest progival megnézhető), attól meg ne várj sokat.
4. TE tedd fel a drivert és ne hagy, hogy az OS tegye fel, mert azok szart se érnek.
5. Ha megvan indítsd újra a gépet.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#502) bantuedu válasza cellpeti (#501) üzenetére


bantuedu
csendes tag

sajnos fostaliga win7 van rajta mivel az xp-t erre nem lehet feltolni mert nincs hozzá driver. a vidkártyán ddr3 -as ram van Ati Mobility Radeon HD 5470 512mb vram . én telepítettem mindent mert üresen vettem. a hivatalos oldaláról töltöttem fel mindent nem a win pakolta fel. szal egyszerűen nem értem. ezenkívül mit lehetne :F :W jaaa azt elfelejtettem hogy amit leszedtem az ati oldaláról drivert azt nem engedte felrakni azzal a címszóval hogy nem érzékeli. aztán leszedtem a PB oldaláról és azzal megy. szal ez is furcsa nekem.

(#503) cellpeti válasza bantuedu (#502) üzenetére


cellpeti
veterán

hát ln nekem a fostaliga w7 van fent, de nekem semmi bajom nincs vele, nem fagyogat, mint a régi XP. Szóval nekem egyértelműen jobb, mint az XP.

Hát azt kellene megpróbálni, hogy megint teljes format. Újra rakni a W7-et, de a Professional-t nem az Ultimate-t, mert az tényleg nem annyira jó.

És mikor feltetted az OS-t, akkor elősször az Eszközkezelőből fellőni rá a drivert, majd utánna az ATI oldaláról megint megpróbálni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#504) TRob1 válasza bantuedu (#502) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg tegnap tettem fel az amd oldaláról a decemberi drivert és simán ráment. (ugyanaz a lapos)

[link]

(#503) cellpeti : Véleményem szerint is sokkal jobb a win7, asztalin is megjelenése óta használom, meg a laposon is mióta megvan (xp-t ne is lássak soha többé, még vista is sokkal jobb-tudom,mert kb 2 évig használtam)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#505) bantuedu válasza TRob1 (#504) üzenetére


bantuedu
csendes tag

hát ez érdekes megnézem hogy mit csinál akkor nekem a driver. a win7 hez csak annyit hogy nekem asztalin xp van elmondom miért. mivel codozok dodozok fontos az fps és a ping. még a win 7 el lagoltam mint a picsa, xp stabil . +40 fps és a pingem is stabil 40-30 win7 el 60 70 es ping . az hogy fagy hát nem tom évente érdemes újrarántani. szal nekem nagyon nem jött be a win7.

(#506) 590227 válasza bantuedu (#505) üzenetére


590227
aktív tag

(#507) bantuedu válasza 590227 (#506) üzenetére


bantuedu
csendes tag

ezt most köszi még jobban felkurtam magam. ettől hogy ő ilyen eredményeket ért el attól az én hulladékom még mindig nem jó és már 2x húztam újra feltettem mindent és semmi. ugyanúgy lassú fos.mondjuk az enyém tm 81 ez pedig tj75

(#508) 590227 válasza bantuedu (#507) üzenetére


590227
aktív tag

Valamit elqrtál,vagy hibás a gép.Sokszor a hiányos W7 is gondot okozhat.

(#509) 590227


590227
aktív tag

(#510) cellpeti válasza 590227 (#508) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát Ultimate van fent neki, az már nem igazán lehet hiányos :DDD :N

Tigris, tigris, csóvafény...

(#511) 590227 válasza cellpeti (#510) üzenetére


590227
aktív tag

Én a másolt verziókra gondoltam. :DD

(#512) cellpeti válasza 590227 (#511) üzenetére


cellpeti
veterán

Ha esetleg virágbolti W7-je van, abba is benne van minden, csak serial kell hozzá

Tigris, tigris, csóvafény...

(#513) 590227 válasza cellpeti (#512) üzenetére


590227
aktív tag

Valószínűleg hiányosak.Csak eredeti telepítőt szabad használni.A többi nem ide tartozik..Ezért nem szeretem a HP gépeket.Silány alaplapok,gyári oprendszer.Ez saját tapasztalatom,és véleményem.3 db-al szívtam,elég volt egy életre.Nem éri meg javítatni,mert egy új gép árába kerül.Ezért vettem Packard Bell gépet,és szigorúan 5 év garanciával.Remélem ezeket nem Csehbe viszik javítatni,ha elromlanak.

(#514) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Vettem ma egy Packard Bell TM81-SB-122 HG laptopot az auchanban.
A problémám a következő lenne:
Gyárilag van rajta egy angol win7
Ezt a windowst szeretném lecserélni csak az a gond, hogy egyszerűen nem tudok belépni a biosba, hogy átállítsam a boot-ot dvd-re.
Se Dell gombra se F2-re, F12-re nem lép be pedig kis füzetkéjében ezt írja.

Tudjátok esetleg a választ a problémámra, hogy hogyan kell belépni a biosba?

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#515) cellpeti válasza Gino20 (#514) üzenetére


cellpeti
veterán

F2-vel be kell tudnod lépni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#516) TRob1 válasza Gino20 (#514) üzenetére


TRob1
veterán

Miért akarod leszedni a gyári win7-et? Ha csak az angol miatt, akkor felesleges, kell magyarítani és kész. Vistalizator
Leszeded a progit, meg a magyar mui-t az oprendszernek megfelelően, pár perc alatt megcsinálja. (Eredeti Svéd Win7 Starter-en kipróbálva)

szerk: Nem is láttam még Win oprendszerrel ezt a gépet (nekem is ilyen van). Mennyi volt így? Microsoft matrica meg minden kutyafüle van hozzá/rajta?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#517) Gino20 válasza cellpeti (#515) üzenetére


Gino20
őstag

Kellene, de sajna nem lép be

(#518) Gino20 válasza TRob1 (#516) üzenetére


Gino20
őstag

Végül is nem rossz ötlet. Azért is gondoltam, mert akkor csináltam volna egy particinálást, de akkor lehet particion magiccal megcsinálom csak hát akkor is jó lenne tudni, hogy kell belépni ha egyszer kell windowst telepíteni.
120ft volt. Este megnézem, kipróbálom
Köszi :R

(#519) TRob1 válasza Gino20 (#518) üzenetére


TRob1
veterán

Az jó (én még majdnem egy 20assal drágábban vettem :( ) Egyébként F2vel kellene tényleg belépni, mikor az elején bejön a piros PB logo.

¤ R'n'R ¤

(#520) Imy válasza Gino20 (#514) üzenetére


Imy
veterán

Sehogy sem megy, többször nyomkodd egymás után, annak mennie kell...
120k-s árék jó érte 140k körül vannak, jó boltot csináltál. ;)
Habár nem tudom, AMD-s notebook, én maradok az intelnél, nekem P7450-es proci dübörög
CPU sebességteszt A P320-as procid 1320 pontot ért el, az Intel pedig 1570 pontot.
Még a T4500-as procival szerelt TJ65 is jobb. De 120e-ért jó vétel, de 140k-t nem adnék érte.
Te jó üzletet csináltál 120k-ért. :K

(#521) ujtzjani


ujtzjani
tag

Üdv mindenkinek..

Korábban volt egy Bluetoothos problémám amire nem találtam megoldást, a gond az hogy a masina nem jegyzi meg a Bluetooth adapter bekapcsolt állapotát és minden gépindítás után be kell kapcsolni. Nem egetverő nagy probléma de kényelmetlen, kellemetlen. :(((
A kérdésem az lenne a sokat tapasztalt társakhoz: mivel a bekapcsolást az Fn+F2 parancs launch manager program segítségével végzem, nem lehetne valahogyan kideríteni hogy a launh manager progiban szereplő kapcsoló milyen hivatkozású? Gondolok arra ( lehet hibás a gondolat menetem) hogy ha tudnám a hivatkozását akkor esetleg egy parancsikon készítése után azt bemásolnám az indító pultba és gép indulásakor bekapcsolná az eszközt.
Ha tudna erre valaki megoldást mondani vagy ezt kiváltó dolgot azt megköszönném, sajna a saját szervíz se tudott használható infót adni... Packard Bell TM85-JN-642HG-ről van szó.
Lényeg az lenne hogy a gép indulásakor bekapcsoljon a Bluetooth automatikusan.
Előre is köszönöm.

(#522) TRob1 válasza Imy (#520) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt nem mondod komolyan hogy te ilyen-olyan markokból élsz :D Nem bántásból, de egy "komoly" ember nem néz semmiféle ilyen "szemetet", ellenben a tízenéves gamer kissrácokkal, már bocs (tudom, te nem vagy az). A videókártya pl. neked ezekszerint semmit nem számít, meg a memória... Szerintem elég rosszul nézed, mi a jó és mi a rossz notebook: proci sok pont, akkor király...

Amin egy Photoshop CS5 meg CorelDraw frankón működik, akkor az nem hiszem hogy olyan hú de xar. :U

(#521) ujtzjani: Nézd meg a biosfrissítéseket, ha jól emlékszem volt vmi erre a problemre.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#523) Gino20 válasza Imy (#520) üzenetére


Gino20
őstag

Az lesz. Este megnézem.
Tudom, hogy az Intel procija egy picit gyorsabb, de elenyésző és laptopról van szó amit nem fogok tuningolni így nem baj, hogy amd, mert ugye intelt nagyon jól lehet húzni asztalin (mondjuk nem tudom laptopoknál ez, hogy működik).
A másik ami nekem nagyon fontos volt, hogy ne egy fos intel gma4500 legyen benne hanem valami értelmes vas. Ebbe egy ati radeon hd5470 512mb-os kari van ami szerintem laptopokban nagyon jónak számít főleg, hogy 120ft volt maga a gép

Akkor nincs más ötlet, hogy kell biost előhozni?

(#524) 590227


590227
aktív tag

A mai naptól akciós,az Euronicsban.

(#525) ujtzjani válasza TRob1 (#522) üzenetére


ujtzjani
tag

Kösz a választ de az már meg volt és ráadásul utána néztem hogy igazából a másik gyártmányú bluetooth- hoz való. Úgyhogy sajna azzal nem mentem semmire... :(

(#526) bantuedu válasza Gino20 (#514) üzenetére


bantuedu
csendes tag

kíváncsi leszek neked mit mutat mert nekem valahogy nem szuperál a videokártya. ird már le lécci hogy fut e játék rajta neked mert nekem a 4 éves játékkal is küzd :W :W

(#527) 590227 válasza bantuedu (#526) üzenetére


590227
aktív tag

(#528) 590227


590227
aktív tag

[link] http://ninite.com/ Innen minden letölthető egyszerre,csak ki kell pipálni ami kell.

(#529) bantuedu válasza 590227 (#527) üzenetére


bantuedu
csendes tag

a legújabb van fennt . okés minden szép a kép.2000-es játékok mennek rajta :D .csak éppenséggel elindítom a 3d mark 6-ot és kb fél percig megy full butítva kreál 6 8 fps-t és utána le is áll valami hibával. szal nem tom valami nem kerek.

(#530) TRob1 válasza bantuedu (#529) üzenetére


TRob1
veterán

Na a kedvedért letöltöttem a 3Dmark06-ot, és végigment. Nem értek hozzá, nem adtam meg serial számot se, alap beállítással nyomtam, nem indítottam újra. Azt se tudom mik a jó értékek, nálam 3774-et adott alapon.

¤ R'n'R ¤

(#531) 590227 válasza bantuedu (#529) üzenetére


590227
aktív tag

A régi drivert le kell törölni.Ezek fenn vannak?W7 update lefuttatva többször?Csak türelem kell,mert erős a géped a játékokhoz is.Ha máshogy nem megy,kell egy tiszta telepítés,de másik lemezről.

(#532) 590227


590227
aktív tag

(#533) 590227


590227
aktív tag

Kimondottan irodai alkalmazások,és HD filmek lejátszására van a gép megtervezve.Sokan meg dicsekednek,hogy milyen jól lehet játszani az ilyen kártyával.Röhögnöm kell.Baba a gép,de nem játékra való.

(#534) bantuedu válasza 590227 (#533) üzenetére


bantuedu
csendes tag

na akkor megnyugodtam hogy nem nálam a gebasz. de ez így fasza akkor mert pont azért vettem hátha el tudok bohóckodni melóhelyen mert néha benn ülök 4 órákat. na mindegy ez van :(( :W

(#535) 590227 válasza bantuedu (#534) üzenetére


590227
aktív tag

Pontosan nálad van gebasz,mert a te gépeden 3000-4000 pontot kell elérni.Az én gépem,sima Intel,amiben nincs külön VGA kártya.Még az ilyen gépeken is játszanak sokan.

(#536) csibor válasza 590227 (#524) üzenetére


csibor
őstag

Azért ebben a formában nem igaz :( V140,2gb ram,250HDD,így igaz.Apósomnak a madaras tecsoban vettünk 110K-ért ilyet,mármint a 2 magos verziót.

(#537) 590227 válasza csibor (#536) üzenetére


590227
aktív tag

(#538) 590227 válasza csibor (#536) üzenetére


590227
aktív tag

(#539) csibor válasza 590227 (#538) üzenetére


csibor
őstag

Tegnap voltam a helyi Euronics-ban ott ki volt téve 1 nagy tábla,téves meghirdetés,és az 1 magos van 100K-ért :F Más városban 2 magost adnak?

(#540) TRob1


TRob1
veterán

Élményindex perpill (TM81 SB122HG):

¤ R'n'R ¤

(#541) cellpeti válasza TRob1 (#540) üzenetére


cellpeti
veterán

a memóriáé nem rossz :Y :C :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#542) 590227 válasza TRob1 (#540) üzenetére


590227
aktív tag

Tisztán látszik,hogy az ATI kártya sokkal többet tud.Persze ez az Inteles változat,a HD filmeket erőlködés nélkül játsza,és kissebb fogyasztás mellett.Játékra alkalmatlan. :C

(#543) 590227 válasza csibor (#539) üzenetére


590227
aktív tag

Most kell feljelenteni az Euronicsot,mert már másodszor hírdeti meg a gépet,és kétszer nem lehet tévedni.Szerintem a kétmagos,inteles változatot láttad,

(#544) csibor válasza 590227 (#543) üzenetére


csibor
őstag

Miattam lehet Intel,de akkor is V140 van a kiállított gépben.Egyébként hogy érdemben is szóljak hozzá :) TK-F4081-RB-112HG Szerintem nagyon jó kis gép,legalábbis amíg feltelepítettem rá mindent apósomnak.Ami nagyon tetszett nekem az hogy ~ 3óra alatt nem hallottam a ventilátort.

(#545) 590227 válasza csibor (#544) üzenetére


590227
aktív tag

Ha láttad,biztosan úgy van.Én csak feltételeztem. :R

(#546) Skynet258 válasza TRob1 (#540) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam a 3D érték magasabb, ugyanilyen noti (a gyári állapottól annyiban tér el, hogy az egy gigás RAM helyére beraktam egy 2Gb-os modult, így most 4Gb van benne összesen).
A proci is 0.1-el jobb értéket adott. Ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#547) edM0290


edM0290
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!Van egy PAckardBell EasyNote Mx-36 Laptopom, és olyan gondom van, hogy a hivatalos oldalon kerestem drivert de ehez a tipushoz nem volt =/.
Ha valaki tudna nekem ebbe segíteni megköszönném.Win 7 rendszer van fenn. Touchpadhoz,Billentyűzethez,Webcamerához kellene driver.

Előre is köszi :)

edM

[ Szerkesztve ]

(#548) Gino20


Gino20
őstag

Sikerült megoldani a problémát és már működik f2-re is.
Feltelepíttem az új NFS Hotpursuitot és amikor telepíttem megfelelt minden követelmények, de mikor elindítanám valami dll hibát ír ki és nem indul el.
Ez az ati radeon 5470 kártya ugye támogatja a shader 3.0-t?
Van valami ötletetek, hogy miért nem fut a játék?

(#549) TRob1 válasza Skynet258 (#546) üzenetére


TRob1
veterán

Már nekem is annyi. :D A telepítés után mért a win (2010.09), de azóta volt bios és driver csere is. A proci viszont nem ment feljebb. (Tuti 64bit-ed van, ott valamiért többet ad néha procira. Vagy nem? :F )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#550) Skynet258 válasza TRob1 (#549) üzenetére


Skynet258
veterán

Na, akkor a driver és a bios volt a ludas, nem értettem igazából, hogy azonos hardvernél hogy lehet ekkora különbség (driverek és bios nálam a is legfrisebb). :D Egyébként igen, 64bit-es Win 7 van fent, akkor a proci "különbség" ennek köszönhető - azért az idézőjel, mert ez a különbség csak papíron létezik szerintem. :DDD
Egyébként jó kis noti ez, bár játékra nem használom, ott az xbox360 - de minden másra tök jó (szoktam .nef file-okat is kidolgozni, ott is megfelelő). :K

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.