Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) bela5 válasza Radeon_5 (#400) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!

Nekem nem tűnik annyira szimpinek az ár/érték aránya... szerintem sokat kérnek érte... Nem gondolom,hogy 2,5 óránál többet bírna....
Am... dobj egy Pü.-t és ha van kedved segítek keresni egy jó notit...

(#402) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok. Megvettem ezt a gépet, viszont nem kaptam hozzá semmi telepítő cd-t. Az oldalukon se találtam semmit. Tudnátok segíteni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#403) bela5 válasza alienpapa (#402) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!

ezen az oldalon minden drivert megtalálsz....

(#404) alienpapa válasza bela5 (#403) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszi! Mondjuk nem értem miért nem adnak a géphez telepítő cd-t.Ezt senkinek sem adnak vagy csak nekem? Mindent sikerül telepítenem így is, kivéve a webkamerát. Az eszközkezelőben látom(gondolom a windows felrakta), de a win7ben sehol nem tudom előhozni. Kéne az az illesztőprogi, meg egy kis segítség. :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#405) bela5 válasza alienpapa (#404) üzenetére


bela5
aktív tag

Dobj kérlek egy privátot,hogy ne felejtselek el...Már túl fáradt vagyok sajnos... Holnap megoldjuk a webkamerát.... :K

(#406) twinspark51


twinspark51
csendes tag

Üdv!

Van egy régi MX36-R-018-asom gyárilag telepített Vistával (a Vista a gépen egy rejtett partíción van).

Nem igazán értek sajnos ezekhez a dolgokhoz, de szerintetek van rá lehetőség, hogy a gépben lévő 80 GB-os merevlemezt kicseréljem egy nagyobbra, úgy, hogy arra gyakorlatilag "tükrözzem" a jelenlegi vinyó teljes tartalmát (lehetőleg a Vistával együtt).

Vagy hagyjam a hivatalos Vistát a fenébe, és inkább telepítsek egy új oprendszert az új vinyóra?

Előre is köszi a válaszokat.

(#407) bela5 válasza twinspark51 (#406) üzenetére


bela5
aktív tag

Szerintem hagyd így az egészet... Ha winchestert cserélsz, akkor eldobsz magadtól egy Vistát- jogtisztát-... Szerintem nem éri meg...

(#408) bela5 válasza twinspark51 (#406) üzenetére


bela5
aktív tag

Illetve mégsem... A géped alján van licenc...

(#409) ro_bert17 válasza twinspark51 (#406) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha megfelel a vista, és nincs vele gondod, akkor természetesen felesleges újat venned. Van lehetőséged arra, hogy "tükrözd" a jelenlegi merevlemezed tartalmát rendszerrel együtt, majd kicserélve egy nagyobb HDD-re, visszaállítsd rá.
Itt a téma topicja. Ajánlom az olvasgatását, az ajánlott alkalmazások használatát illetően.

Szerk.: (#408) bela5: :K

[ Szerkesztve ]

(#410) bela5 válasza ro_bert17 (#409) üzenetére


bela5
aktív tag

A szerkesztésre, mint tudjuk 5 percig van lehetőség... Mint látod a két üzenet között 15 perc telt el... Így sajnos már nem tudtam szerkeszteni... Ahogy az előzőben is mondtam, a noti alján ott a licenc...

(#411) ro_bert17 válasza bela5 (#410) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ne érts félre. Nem kritizáltam, csak egyet értettem a 408-as hsz-el. Van egyet értős szmájli? :)

(#412) bela5 válasza ro_bert17 (#411) üzenetére


bela5
aktív tag

Valóban...bocsi...
(Arra gondoltam, hogy nekem kellett volna szerekszteni... :B ) Bocsi...

(#413) twinspark51


twinspark51
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#414) alienpapa válasza twinspark51 (#413) üzenetére


alienpapa
senior tag

A packard bell updator nevű programot honnan tudnám letölteni? A google nem talál normális letöltőoldalt a packard bell honlapján meg nincs ilyen progi.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#415) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi notiról?
[link]
Játékra ezt mennyire lehet használni?

(#416) Thunderzolee válasza Relisys (#415) üzenetére

notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.html
Hát a VGA az megfelel játékra is, de a processzor elég harmatgyenge.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#417) alienpapa válasza Relisys (#415) üzenetére


alienpapa
senior tag

Lehet használni játékra, minden elfut rajta persze nem maxon, de ugye ez nem egy játékos notebook. Én ugyanezt a gépet néztem ki, de az eladó lebeszélt róla és helyette ezt ajánlotta. Ez ugyanazzal a belsővel van( proc ram vga) csak újabb szériás a burkolata, ami az eladó szerint sokkal megbízhatóbb, erősebb és megéri a 10k felárat. Azt h a kedven játékod hogy fog futni rajta meg tudod nézni a notebookcheck.net-en. CSak rákeresel a vga-ra és megnézed a teszteredméyneket.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#418) bela5 válasza Thunderzolee (#416) üzenetére


bela5
aktív tag

Thunderzolee véleményét osztom én is... A processzor nem játéka való, és nem is lehet rajta nagyon játszani...

(#419) Relisys


Relisys
senior tag

Tudnátok, akkor ajánlani valamit helyette? Ebben az árkategóriában. Amit szeretnék, hogy legyen benne: min 3gb ram, hdmi, webkamera illetve egy jó videokártya meg egy jó processzor. Nem fontos hogy ez a márka legyen.

(#420) bela5 válasza Relisys (#419) üzenetére


bela5
aktív tag

Írj privátot, és megkeressük a számodra legmegfelelőbb notit...

(#421) Thunderzolee válasza Relisys (#419) üzenetére

Ennyi pénzért sajnos nem fogsz játékra is használható gépet kapni.
160ezer körül vannak azok.
Packard Bell, Acer, Emachines, MSI márkákat pedig ha lehet akkor kerüld.

Egyébként olyat keress ami Core i3-as procival, és HD4570/HD5470/HD5145 VGA-val van szerelve. Dell n5010 például 155ezer alatt volt nemrég (ez volt a bestbuy), de aztán a kormány bohóckodásának köszönhetően most a forint annyit gyengült, h már 165ezerre is visszamászott az ára.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#422) Relisys válasza Thunderzolee (#421) üzenetére


Relisys
senior tag

Sokan mondják, hogy rosszak ezek a márkák, bár a Packard-ra még nem halottam panaszt. De mi a gond ezekkel? mert most már kíváncsi lennék...
Asus-al mi a helyzet?

(#423) Johnee


Johnee
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok és kinéztem magamnak ezt a gépet: LINK
Mi a véleményetek róla? Leginkább netezéshez, filmezéshez, autocadhez, meg egy kis játékhoz (rfactor) kellene. Érdekelne még az is hogy körülbelül mennyit bírhat az aksija?

[ Szerkesztve ]

(#424) Thunderzolee válasza Relisys (#422) üzenetére

Aceré az eMachines "márka" is, illetve a "felsőbb kategóriás" notikat Packard Bell néven árulja.

Asus azért mert szintén A betűvel kezdődik, nem ugyanaz. :N

Olvasnivaló eMachinesről:
http://logout.hu/cikk/pokoljaras_emachines/teljes.html
És ez megeshet akármelyik Tescos Acerrel is.
Jelenleg az Acer termékei képviselik a legolcsóbb notikat, az elektronikai üzletláncok ezekkel töltik meg a katalógusaikat. :D

Talán nem véletlenül van csak 1 év garancia az Acer cuccaira. Akkor adnak 3 év garit rá, ha egy új terméket akarnak bevezetni: pár hónapig (akciósan) 3 évet adnak hozzá, aztán szépen csendben visszaállnak az 1 évre.

Dell, HP, Toshiba, Lenovo: nem olvasni ilyen szériahibáról, mint a fenti eMachines, az tuti. Lenovo vette meg az IBM noti üzletágát, ezért nincs már IBM notebook.
Például sokan azt gondolták, h majd ezzel szépen a minőségnek is annyi lesz, de szerencsére attól, h kinai lett, még mindig nagyon jó gépeknek számítanak.

Semmi baj az Acerrel, csak ha egy év után elszáll valami az alaplapján, kuka, mivel a javítás (alaplapcsere) annyi, mintha egy új gépet vennél. :/

Képzelj el egy átlagos német állampolgárt az ottani fizujából vesz egy Acer gépet átszámítva mondjuk 130ezer körül olyan Karácsony tájékán.
Egy év múlva vesz magának egy újat.
Mert egyrészt megteheti, másrészt van annyi esze, h egy év múlva a technikai fejlődésnek köszönhetően már egy jobb/gyorsabb notit kap.
A régit meg odaadja a gyereknek, vagy a feleségnek, vagy egyéb valakinek. Ha elromlik, kidobják. Ha nem, az asszony, gyerek, stb elszüttyög vele amíg működik.
Aztán egy év múlva megint vesz egy újat.
Ott nem gond az egy éves termékciklus idő, van rá "keret".
Idehaza viszont más a helyzet.
Az átlagember egy év alatt sem tud összegyűjteni egy notiravalót a minimálbéréből. Ha ráadásul a nehezen összekuporgatott pénzéből egy Acert vesz, meg van az esélye rá, h rossz vásárt csinál. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#425) Relisys válasza Thunderzolee (#424) üzenetére


Relisys
senior tag

Ez hasznos információ volt. Köszi!
Az igazság az, hogy már van notim, egy fuji v5555. Még laptop-net akcióba vettem a t-nél. De ez elég gyenge és ezt szeretném valami komolyabbra lecserélni, ami évekig jó lesz és nem kell rá költenem.
Végülis az Asus-ról és minőségéről nem írtál:)

(#426) Pusszedli


Pusszedli
csendes tag

Segítsetek léccii!Ha webcamal csinálok képet,azt elmenti valahova automatikusan a gép?És ha igen akor hova?Már mindenhol kerestem szinte és sehol sem találom..:S

(#427) bela5 válasza Pusszedli (#426) üzenetére


bela5
aktív tag

Az alapértelmezett könyvtár Vistánál,és Win7-nél a képek mappa.
Ha xp-t használsz, akkor a webkamerának csinál egy mappát a sajátgépen belül...
Ha nem találod továbbra sem, akkor írj nekem egy Pü.-t és kitalálunk valamit...

(#428) alienpapa válasza bela5 (#427) üzenetére


alienpapa
senior tag

win7-nél hogy lehet képet csinálni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#429) Thunderzolee válasza alienpapa (#428) üzenetére

Print Screen billentyű + némi bohóckodás Painttel nem jó?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#430) alienpapa válasza Thunderzolee (#429) üzenetére


alienpapa
senior tag

Úgy értem webkamerával. Msn-en működik de azon kivül sehol nem találok webcam funkciót. XP-n pl ott volt a sajátgépben, mint beviteli eszköz.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#431) bela5 válasza alienpapa (#430) üzenetére


bela5
aktív tag

És most elvitte a cica? :Y

(#432) szaboba2


szaboba2
tag

Sziasztok!

Van egy Packard Bell EASYNOTE TM81-RB-120HG- lapotopom és a következő problémát vettem észre. Valami miatt másolás közben lefagy a gép. Win7 professionalt használok (x64eset). Nem mindig fagy le, de ma pl elég sűrűn csinálta. Ilyenkor az történik, hogy besötétül a kép, tehát egy feketés kép jön be, és ennyi, kész, game over... A mai esetben konkrétan pendrive-ra akartam másolni, de nem hinném, hogy ennek bármi gondot kellene okoznia.

Van esetleg valami ötletetek, hogy mi lehet?

Előre is köszi a választ!

Balázs

(#433) bela5 válasza szaboba2 (#432) üzenetére


bela5
aktív tag

És nem hallassz olyan hangot elsötétedés előtt,mintha egy USB-s eszközt eltávolítottak volna?

(#434) szaboba2 válasza bela5 (#433) üzenetére


szaboba2
tag

Nem, semmilyen hangot sem ad.

(#435) szaboba2 válasza szaboba2 (#434) üzenetére


szaboba2
tag

Én amúgy, túlmelegedésre gyanakszom... 53-60 fok között elképzelhető ez?

(#436) szaboba2 válasza szaboba2 (#435) üzenetére


szaboba2
tag

kis helyesbítés... most épp 64 fokos...

(#437) bela5 válasza szaboba2 (#436) üzenetére


bela5
aktív tag

Igen...Javasolnék egy újrapasztázást...

(#438) bela5 válasza bela5 (#437) üzenetére


bela5
aktív tag

Vagy nézd meg,hogy mennyire poros a hűtés...

(#439) szaboba2 válasza bela5 (#438) üzenetére


szaboba2
tag

Az a gond, vagyis hát nem gond, hogy még garis a gép... csak gondolom ha visszaviszem csomó időt tökölnek majd vele :( meg ezzel vissza vihetem?

üdv!

(#440) szaboba2 válasza szaboba2 (#439) üzenetére


szaboba2
tag

meg utána olvastam, hogy meg kellene nézni hogy a gépemben levő procinak mi az üzemi hőfoka, kerestem is, csak sajna nem találtam ezt az adatot sehol, valaki esetleg nem tudna segíteni?

(#441) bela5 válasza szaboba2 (#439) üzenetére


bela5
aktív tag

Mennyi idős a noti?

(#442) szaboba2 válasza bela5 (#441) üzenetére


szaboba2
tag

kb 3 hónapos

(#443) szaboba2 válasza bela5 (#441) üzenetére


szaboba2
tag

Amúgy miért?

(#444) laszlo168 válasza szaboba2 (#435) üzenetére


laszlo168
senior tag

Enyém 1 hetes, van benne 3nap 7 óra és a proci 50 fokon megy, a vinyó 33 fokos.

(#445) laszlo168 válasza laszlo168 (#444) üzenetére


laszlo168
senior tag

Kicsit most megerőltettem, igy felment a proci 59 fokra a vinyó 34 fokos.

(#446) szaboba2 válasza laszlo168 (#445) üzenetére


szaboba2
tag

Azt megkérdezhetem, hogy milyen progival nézed? Csak azért, mert én kettővel próbálkoztam, az egyik SpeedFan, a másik Everest home, hdd ről egyiknél sem kaptam adatot a hőmérséklettel kapcsolatban...ezt mondjuk furcsálom is, viszont a proci hőmérsékletet mind a kettő máshogy mérte :F

(#447) laszlo168 válasza szaboba2 (#446) üzenetére


laszlo168
senior tag

A procit a SpeedFan-nal néztem, a vinyót a Hard Disc Santinel-lel,

(#448) Deucalion


Deucalion
csendes tag

Sziasztok Most vettem meg az alábbi típust [link]
Eddig nagyon jó. A képe szép, éles fényes. Kényelmes a billentyűzeten gépelni (laptopokon ez nálam ritka), kellően gyorsnak tűnik. Opensuse 11.3 -at használok rajta, minden működik. Bluetooth adapter nincs a gépben, egy Thrust modellel pótoltam, azóta Bt egérrel, és sztereó headsettel megy rajta minden (beleértve a skypeot). Ahhoz hogy a bt egér és headset egyszerre üzemeljen két parancsot ki kellett adni, azóta szaggatásmentes.

A felület kialakítása miatt nem karcolható könnyen össze.Nagyon szép, és elegáns megjelenésű.

Egyetlen szépséghiba, hogy a képernyőn lévő védőfóilával a műanyag is szeretett volna lejönni az alsó részen.

Viszont lenne egy kérdésem. A gép alján találtam egy lakat jellel ellátott kapcsolót, aminek a funkciójára nem jöttem rá. A user guide ban sem találtam rá utalást... Tudja valaki mi lehet az?

(#449) Imy válasza szaboba2 (#446) üzenetére


Imy
veterán

Core Temp (procira)
Hard Disk Sentinel (HDD)
Ez a 2 free, nálam beváltak.

(#450) Imy válasza Deucalion (#448) üzenetére


Imy
veterán

A lakat jel az az aksit fogja bele. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.