Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy mi a véleménytek a pentax 17-70mm-es objektívéről, esetleg jobb mint a sigma 17-70-es? Inkább optikai tulajdonság szempontjából érdekelne az összehasonlítás. Köszi

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#4952) kiskornel


kiskornel
addikt

Most vettem egy Tamron sp af17-50mm f/2,8 XR LD Aspherical (IF) lencsét (huh, jó hosszú neve van) és még a for Canon kimaradt. Az interneten rendeltem. Az első dolog, amit kipróbáltam, az a fókusz volt. Sajna rövid távolságnál, tág rekesszel elég nagyot téveszt. Ahol azonban mégsem, ott nagyon éles tud lenni. Olyan még nem volt, hogy RAW úgy lett volna tökéletesen éles, hogy semmit nem élesítettem rajt.

Szerintetek elég, ha azt tárgyalom le velük, hogy visszaküldöm, és állítsák be egy 450-es vázhoz, vagy inkább azt próbáljam erőltetni, hogy levásárlom valami másra.
Fókuszhibával nem kell; vázat nem szeretnék küldeni hozzá, mert eddig az összes Canon + Tokina obim tökéletes fókusszal megy. Állítsák be Canon-hoz...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4953) johnjohn válasza kiskornel (#4952) üzenetére


johnjohn
addikt

Sajnos nem téveszt, hanem alighanem lágy a képe tág rekeszen.Ha viszont ki tudod próbálni , hogy back, vagy front fókuszos, akkor az más tészta. esetleg egy másik vázzal is próbáld ki, azon mit produkál.
Amit én próbáltam, 3 darabot, azok mind használhatatlanok voltak, igaz 50 mm-en, és tág rekeszen.

(#4954) kiskornel válasza johnjohn (#4953) üzenetére


kiskornel
addikt

Frontfókusz. Igen erős. Ahogy mondtad, 50mm-en. Szerinted be lehet állíttatni?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4955) kiskornel válasza johnjohn (#4953) üzenetére


kiskornel
addikt

Ezt ajánlották... ezzel próbáltam ki.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4956) gardener


gardener
senior tag

Ha éjszakai képeket szeretnék készíteni, akkor egy canon ef 50mm f/1.8 alkalmas lehet?

Vagy hogyan is van ez? :U

(#4957) Stitch válasza gardener (#4956) üzenetére


Stitch
őstag

Nem feltétlen kell fényerős objektív, ha statikus a téma, egy állvány is megfelel. :)

(#4958) ottkar válasza gardener (#4956) üzenetére


ottkar
addikt

Más az hogy városképet akarsz csinálni vagy személyekről.

(#4959) johnjohn válasza kiskornel (#4954) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem tudom hol csinálnák meg jól..Inkább spórolnék valami fényerős Canonra, vagy Tokinára.

(#4960) pitman válasza kiskornel (#4952) üzenetére


pitman
őstag

Ha interneten vetted, akkor emlékeim szerint 8 napon belül különösebb indoklás nélkül visszaküldheted és vissza kell adják az árát.
Ha meg akarod tartani, akkor gondolom kalibráltatni kell, amit Magyarországon tudomásom szerint jelen típus esetén nem tudnak megoldani. Ha más objektíveid pontosak, akkor a kalibráláshoz a vázhoz kellene állítani, amihez természetesen a vázat is küldeni kell az objektívvel együtt (gondolom én).

(#4961) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Eskuvo- es rendezvenyfotozashoz szeretnek valami 2.8-as obit es arra gondoltam, hogy a 18-105-os VR-s obimat lecserelnem.
Szerintetek milyen obit lenne erdemes valasztanom amire nem kene tul sokat rafizetni a 18-105 melle? :)

Illetve szerintete mennyit lehet kerni egy decemberi 18-105-ert. (itthon kitben vasarolt, tehat meg garis)

[ Szerkesztve ]

(#4962) KTTech válasza Padam (#4961) üzenetére


KTTech
veterán

Ha sikerül jó példányt találni, és nem zavar az iszonyatos hang, akkor a Tamron 17-50/2.8 ajánlott. Használtan 65E körül mennek, ha jól emlékszem Fölé jó lehet a Sigma 50-150/2.8 (szintén, ha jó példányt találsz), használtan olyan 100-110E körül beszerezhető.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4963) kiskornel válasza pitman (#4960) üzenetére


kiskornel
addikt

Igen. Ezt mondták a telefonba. Küldjem vissza számlástul, mindenestül, hogy lestornózzák, aztán írjam meg, mit akarok helyette, s különbözetet fizetve új terméket választhatok.
Azt hiszem, tamron 17-50/2,8 ugrott a skáláról. Javítást (kalibrálást) úgy vállalták volna, hogy a vázat küldöm mellé.
Viszont a telefonba nagyon korrekten jártak el (220Volt).
Azt mondták, küldjem vissza az eredeti számlát is. Meg lehet bízni manapság ennyire az emberekben?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4964) Padam válasza KTTech (#4962) üzenetére


Padam
aktív tag

Koszi a tippet, esetleg 28-70-rol miket hallottal? Nem jobb valasztas?

(#4965) KTTech válasza Padam (#4964) üzenetére


KTTech
veterán

DX-en nem az igazi (az átfogása miatt többek közt)... Egyébként közel sincs olyan, mint az említett objektívek (persze, ha maradsz DX formátumnál, mindenképpen a Nikkor 17-55/2.8 az ajánlott).

Ha FX-re váltasz, akkor az új Nikkor 24-70/2.8 a jó választás.
Tudom, ezek drágák, de neked munkára kell... oda meg kell "némi" befektetés.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4966) Padam válasza KTTech (#4965) üzenetére


Padam
aktív tag

Sajna a Nikor obikra most nem tudok nagyon aldozni, mert pont most szunt meg a melom, ugyhogy uj melo utan kutatok, de gondoltam addig belecsapok a rendezvenyfotozasba, es mivel a 18-105-tol meg tudnek valni, arra gondoltam ezt elcserelem es akkor igy el tudom kezdeni a dolgot melokereses kozben. :)

(#4967) pitman válasza kiskornel (#4963) üzenetére


pitman
őstag

Nem köthetik tudtommal másik termék vásárlásához a visszaküldést. Ez csupán egy lehetőség, amit elfogadhatsz vagy nem. Ha te a vételárakt akarod, azt kell visszaadják.
Azt, hogy meg lehet-e bízni bennük nem tudom, nem vásároltam még ott semmit sem.

(#4968) gardener válasza ottkar (#4958) üzenetére


gardener
senior tag

Város is nagyon bejön.

Állvány az stimt. De néha kevésnek érzem a a normál obikat hozzá. főképp a 18-55...

Hangulatvilágításokat, esti parkrészleteket . Ott a fák alatt meg kevís a fény.... :(

(#4969) Szten Márs válasza gardener (#4968) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Éjszakai városképhez gyakorlatilag kötelező az állvány, meg a hosszú záridő és akkor nem lesz kevés a fény sem ;)

(#4970) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

szeretnék egy 70-200-as obit. anyagi szempontból a canon 70-200/4L játszik, az is használtan leginkább. fotózgatok rendezvényeken is, így a 2.8 lenne a legjobb, de az a nem megfizethető kategória sajnos canonból. a sigma 70-200/2.8 milyen? a fókusz belső, de a zoom is az, mint a canonnál? érdemes egyáltalán a 2.8 ennél az átfogásnál?
olvasgattam és azt írták pár helyen, hogy a 4-es canonnak még jobb is a képe, mint a 2.8-asnak. ez kb. helytálló?
tulajdonképpen tehát az érdekelne, hogy ha 70-200, akkor a canon 4-es jobb-e nekem, mint a sigma 2.8? a canonnak van annyival jobb képe, hogy lemondjak a fényerőről?

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4971) Stitch válasza sanyixXx (#4970) üzenetére


Stitch
őstag

Legjobban egy 70-200/4L IS-sel járnál, ha az már nem fér bele, akkor szerintem vedd a 70-200/4L-t. A Sigma nagyobb, nehezebb, persze ha kell az f2,8 akkor nincs mese.

Szerk.: na várjunk csak, egy használt 70-200/4L nem épp egy árkategória, a 2,8-as Sigmával. :) Ha a 70-200/4L-re van keret, akkor miről beszélünk? :D

[ Szerkesztve ]

(#4972) sanyixXx válasza Stitch (#4971) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a használt 70-200/4L -re van keret alapból. de kellene a fényerő nekem, így elgondolkodtam a 2.8-as sigmán. jelentősen olcsóbb a 70-200/2.8L -nél és néha még egy használtba is bele lehet futni, azt megúszom kicsivel egy új 70-200/4L ára alatt.

tehát ha annyival jobb a képe a 70-200/4L -nek, akkor lemondok a fényerőről és azt veszem majd, viszont ha nem jobb annyival a képe a canonnak, mint a sigmának, akkor inkább a fényerőset venném.
ezen hezitálok, hogy fényerős sigma vagy L-es canon.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4973) rumos14 válasza kiskornel (#4952) üzenetére


rumos14
nagyúr

Tamron és (főleg) Sigma obit sosem vennék alapos kipróbálás nélkül. (vettem már, Tamron elsőre jó volt, Sigma 3-szora...)
továbbá én ebbe a klaibrálgatós játékba nem mennék bele, nehogy már te szívózz ezzel. azt kell kérni, hogy adjanak egy másik 17-50-est, személyesen próbáld ki.
amúgy érdekes amit írsz, hogy raw-t mindnig élesíted, mert én pl. szinte alig, sőt. Sony A300 és középkategóriás Minolta-Sigma + olcsó Tamron obikat használok.

(#4974) kiskornel válasza rumos14 (#4973) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszönöm tanácsod. Választottam helyette egy megbízható Canon obit, aztán nem szenvedek. Az teljesen biztos... Ha fel kell mennem Pestre az +10-15e Ft...
A raw feldolgozók alapból élesítenek valamennyit. Ha 1:1-es croppot használsz, hogy megmutasd a gyártásban a kis műanyag alkatrészek hibáit, akkor biza élesítened kell. Vagyis nem nyomtatásra fotózok, hanem még az 1:1 nagyítású képből is kivágok 1:1-es cropot.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4975) Szten Márs válasza kiskornel (#4974) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen Canont vettél helyette?

(#4976) ottkar válasza rumos14 (#4973) üzenetére


ottkar
addikt

Én pld vettem két Sigmát futárral és mindkettő kifogástalan . Arról nem is beszélve hogy a Sigma makrók nagyon jók minőségre és mechanikára is.

[ Szerkesztve ]

(#4977) kiskornel válasza Szten Márs (#4975) üzenetére


kiskornel
addikt

EF-S 17-55 F2,8 obit. A mostani Euro árfolyammal kész öngyilkosság, de ha már benne van 100 ruppom... Az egyetlen hátránya, hogy ha egyszer FF-re váltok...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4978) Stitch válasza sanyixXx (#4972) üzenetére


Stitch
őstag

Személyes tapasztalatom egyikkel sincs. ;] Az tudom mondani, amit sok helyen olvastam, hogy a Sigma egy blendét zárva rajzol úgy, mint a 70-200/4L nyitott rekeszen, tehát ugyanott vagy.

!!Közhely veszély!!; Szerintem egy jó kép nem azon múlik, hogy az adott objektíved különböző élesség, illetve objektív tesztek alapján milyen eredményt ért el. Persze egy bizonyos szintet el kell érnie a használt eszköznek, de azon túl nem számít. Én sokáig voltam rabja ennek a, "ezt az objektívet csak rekeszelve használd" baromságnak, de szerencsére kinőttem és azóta sokkal felszabadultabban fotózom.

Szóval, ha nem zavar az f2.8 miatti nagyobb méret és súly és úgy érzed, hogy kell az a 2.8, akkor vedd a Sigmát és azért is nyitott rekeszen használd. :)

Most milyen objektíveket nyüstölsz?

(#4979) Szten Márs válasza kiskornel (#4977) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 17-55 F/2,8 IS USM-et? :Y
Wow, grat hozzá! És kaptál egy IS-t is a Tamronon felül :K
Lehet, hogy kész pénzügyi öngyilkosság, de baromi jó objektívnek néz ki :K

(#4980) sanyixXx válasza Stitch (#4978) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi a véleményt.
nem azért olvasgatok teszteket meg beszámolókat, hogy utána szigorúan 4-4.5-ön használjam a 2.8 obijaimat. biztos igazuk van, de ha már fényerős az obi, akkor nehogy már ne használjam ki. :)

a nagyobb mérettel meg súllyal nincs gondom. legalább látják körülöttem, hogy komolyan gondolom, hogy menjenek odébb. :DDD

most egy Sigma 24-70/2.8 -at és a egy canon 50/1.4 -et használok. no meg van egy Sigma 18-50/2.8 -am is, de az nem rekeszel, szervizre vár a szegényke.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4981) rumos14 válasza ottkar (#4976) üzenetére


rumos14
nagyúr

milyen Sigmákat? a nem EX sorozatú zoom obiknál bizony sokan találkoznak fókuszhibával. amúgy semmi bajom a márkával, a harmadik példány tökéletes, 70k-t nekem megért, elégedett vagyok vele.
a 105-ös macro obiról én is csak jókat hallottam.

(#4982) rumos14 válasza kiskornel (#4977) üzenetére


rumos14
nagyúr

aztaqrva! ez aztán egy kompromisszummentes megoldás :)

más kategória, de kiváncsi vagyok rá, hogy a 17-85 az milyen obi? 40D, 50D-hez azt sokzák adni kitben.

(#4983) KTTech válasza rumos14 (#4982) üzenetére


KTTech
veterán

A 17-85 nem túl jól sikerült darab... kitobi minőség (nem az IS-es kitobi :D)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4984) KTTech válasza kiskornel (#4977) üzenetére


KTTech
veterán

Én több, mint 2 éve használom, nagyon meg vagyok elégedve vele (na jó, volt egy képstabi csere benne, gariidőn túl, de én nyúzom rendesen :D).

A FF-re váltásnál el lehet majd adni, de nem fogsz hasonlót találni... sajna. A 24-70/2.8L rosszabb képminőségű nála.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4985) KTTech válasza Szten Márs (#4979) üzenetére


KTTech
veterán

"Lehet, hogy kész pénzügyi öngyilkosság, de baromi jó objektívnek néz ki :K"

Tökéletesen egyetértek :)

A Tamronon felül nem csak az IS a plusz, hanem az AF is (néma csönd és sokkal gyorsabb) :) De erről Ropi többet tudna mesélni, ő a Tamron 17-50/2.8-ról váltott rá :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4986) rumos14 válasza KTTech (#4983) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát ez sajnálatos. az ára alapján azért többre számítottam. az merült fel bennem, hogy ha Canon júzer lennék és a 18-55-nél egy kicsit nagyobb átfogásra és jobb minőségre vágynék, mit vennék.

(#4987) ottkar válasza rumos14 (#4981) üzenetére


ottkar
addikt

Nem a 105-ös makró jó Sigmában hanem az egész sorozat. A 150-es utólérhetetlen.

(#4988) kiskornel válasza Szten Márs (#4979) üzenetére


kiskornel
addikt

KTTech, Sten, rumos14: köszönöm az infokat.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4989) KTTech válasza rumos14 (#4986) üzenetére


KTTech
veterán

Sigma 17-70-et :) Jelenleg sajna ez van... (remélem összeszedik magukat, mert a Nikonnak több ütős objektíve is van ebben a szegmensben, mint pl. a 18-105VR és a még jobb - de drágább is - 16-85VR).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4990) rumos14 válasza KTTech (#4989) üzenetére


rumos14
nagyúr

na pont azt használok Sony vázon, de ott legalább ugyibár a vázban van a stabi... merthogy nekem ennél a gyútávnál is jól jön az. a 16-85 az egy nagyon kellemes átfogás, és úgy olvasom, hogy más tekintetben is rendben van az az obi.
szóval itt van a világ legnagyobb DSLR gyártója és nincs egy jó középkategóriás (~150k) középkategóriás obija?

szerk: az miért van, hogy a Sigma, Tamron nem annyira cuppant rá a képstabis obikra? tudtommal csak pár ultrazoom obiba rakják bele.

[ Szerkesztve ]

(#4991) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Egy év használat után úgy döntöttünk a párommal, hogy kicsit át kellene rendezni az obi kelléktárat (mind a 2db-ot. :D).
Eddig volt egy 17-50 2.8-as Tamron, felette pedig egy 70-200 f4 L IS. Azt vettük észre, bár a teleobi kifogástalan, valahogy mégsem használjuk ki a teljes tartományt, inkább csak az alsó részét. Szóval kellene 1-2 jó ötlet. Mi valami hasonló tartományt szeretnénk lefedni:
lenne mondjuk 1 10-20-as Sigma (v 11-16 Tokina) felette meg egy 24-105-ös Canon. A 24-105 mondjuk nem egy olcsó darab, nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy megéri az árát.
Tudtok mondani 1-2 alternatívát, hogy lehetne legjobban lefedni ezt a kb 10-110-es tartományt? A keret olyan 300e körül lenne. A váz pedig egy 30D.

Előre is köszi!

(#4992) sanyixXx válasza Simtu (#4991) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hi

h a 17-50-essel nincs bajotok, akkor azt simán megtarthatjátok, hacsak nincs kimondottan szükségetek a 17mm alatti nagylátóra.
mellé még jöhetne egy 28-135/3.5-5.6 IS USM. ezzel 17-135 közt le vagytok fedve. ehhez mondjuk le kell mondani a fix fényerőről. a kép minősége viszont tök jó a ennek is.
ha nem munkára kell vagy hazitáltok az ár/érték arányon, akkor nem biztos, hogy szükségetek van a 24-105-re.

mod: én 40D-n használtam 28-135-öt és maradéktalanul meg voltam elégedve vele. az 30D meg nincs messze ettől.

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4993) Simtu válasza sanyixXx (#4992) üzenetére


Simtu
senior tag

Kösz az ötletet, de pont fáj a fogunk egy extrém nagylátóra. Igazából ez már tuti kell, azt még nem tudom pontosan, hogy Sigma lesz v. a Tokina. Ezért kellene vmi fölé, de a fényerő is fontos.

(#4994) kiskornel válasza Simtu (#4993) üzenetére


kiskornel
addikt

Én nem bántam meg a 11-16 Tokinát. Sokan mondják, hogy nagy ász. Nagyon szép képeket lehet vele készíteni. Éles, mint a borotva.
A CA-t korrigálni szoktam utólag, de szinte mindenütt megjegyzik, hogy ultra széleslátószögbe ez természetes.
És az obi minősége is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4995) ottkar válasza kiskornel (#4994) üzenetére


ottkar
addikt

A CA a lencse alaptulajdonsága az nem kötődik a látószöghöz semennyiben.

(#4996) sanyixXx válasza Simtu (#4993) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a 100mm környékére akkor marad 24-105, ha a fényerő is fontos. ha a 17-50-től is szabadultok, akkor még nagyon jó általános obinak a 24-70/2.8 (Sigma v. Canon tárcától fügően), bár annak már van súlya is. viszont a 70 meg ugye nem 100mm:)

más esetben marad a 28-135 vagy a 100mm körüli fixek.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4997) Simtu


Simtu
senior tag

Asszem a Sigma helyett én is inkább a Tokinát veszem, már a fényerő miatt is. Viszont használtat nem nagyon találni... :(

(#4998) kiskornel válasza ottkar (#4995) üzenetére


kiskornel
addikt

Sokat gondolkodtam, hogy ezt egyáltalán kommenteljem...
Miért nem gyártanak az 50mm es fix obi lencséiből 400mm-es objektívet? Hisz akkor nem kellene Fluorit meg SUD lencse a CA ellen. :F (erre ne válaszoljon senki! Ez amolyan költői kérdés volt).
Vagy mégis van valami köze a lencserendszernek a látószöghöz? :Y Canon estében a CA 16mm alatt lesz, volt, van. Még az L-es obiknál is. Tokina, Sigma, stb... szintén. Aki mást mond, az mutasson teszteket, tesztképeket.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4999) ottkar válasza kiskornel (#4998) üzenetére


ottkar
addikt

Na most aztán sikerült ösznye visznya keverni a dolgokat. Komolyan nem érted hogy a CA-nak semmi köze a látószöghöz, gyújtótávolsághoz? Én csináltam 500 mm-es telével képet amin nagyobb a CA. Ilyen még viccből sincs hogy ennyi meg annyi gyújtótávolságon ennyi vagy annyi CA van.

(#5000) KTTech válasza rumos14 (#4990) üzenetére


KTTech
veterán

A Sigma finoman fogalmazva egy idióta, hogy nem lovagolja meg a hiányosságokat... pl. az 50-150/2.8 egy OS-el ütős lenne még 200E-ért is...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.