Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) koxx válasza Freddy S (#900) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk 350 vs 400k, elobbire talan van 1.5 ev gari ki tudja hova, utobbira full 3 ev es ott veszed ahol szimpi. Arrol nem beszelve, hogy a 3090-et a hatlapi ramok miatt eleg korulmenyes huteni.

(#902) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Arról nem is beszélve, hogy a 3090 fogyasztása jó 2x annyi mint a 4070ti-nak.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#903) KAMELOT válasza Freddy S (#897) üzenetére


KAMELOT
titán

RTX 3090...2020.09.01.
RTX 4070Ti...2023.01.03.
Neked 120€ több az sok egy tiszta új kártyáért?
4070Ti vásárlás nem is kérdés!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#904) BigBlackDog válasza Freddy S (#897) üzenetére


BigBlackDog
veterán

4070 Ti-t a kettő közül. Alacsonyabb fogyi, kisebb hőtermelés, halkabb működés és szerintem teljesítményben is jobb itt-ott.

Viszont FS2020 esetén inkább a procira gyúrnék. Én QHD-ban (ami kicsit több pixel, 2048*1080 vs 2560*1440) tolom egy 3070-el nem teljesen maxra húzott beállításokkal. DLSS ki van kapcsolva, mert a panelben lévő kijelzők iszonyat homályosak lesznek.

Így egyszerűbb terepen, nagyobb magasságban (>10 000 feet) 80-90 FPS megvan legalább. Itt GPU limit van. Viszont közepes-nagyobb repterek esetén, már megközelítésnél is megjelenik a CPU limit egy 5.0 GHz-es 11600K esetén. London-Heathrowban, felszállásnál 30-40 között ingadozik az FPS és proci limitál. A fő gond az, hogy hiába használja az összes magot/szálat, a mainthread még mindig csak egy szálat terhel és annak a sebessége limitálja sokszor az FPS-t.

Ha most állítanék össze gépet, akkor 3080 szintig mennék el (normális garival), vagy inkább megvárnám a 4070-et és prociból alátennék egy 5800X3D-t, vagy ott is megvárnám az új 7800X3D-t.

(#905) Peace


Peace
nagyúr

Nálam is felütötte a fejét a CW. :O Eddig egyáltalán nem tűnt fel és nem volt zavaró Dead Space Remake, 2-3 és Darktide esetén, de ma elindítottam az Atomic Heart-ot és tisztán hallom a játék hangja mellett. :(((

(#906) Peace válasza Peace (#905) üzenetére


Peace
nagyúr

És már totál bizonytalan vagyok, hogy melyik gyártó melyik modelljét... lehangoló. Kíváncsi vagyok, hogy mit lép erre a bolt...

(#907) koxx válasza Peace (#906) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A cw nem garis problema.

(#908) KAMELOT válasza Peace (#906) üzenetére


KAMELOT
titán

Azzal nem fog semmit kezdeni a bolt. Ha még 14 napon belül vagy akkor visszaküldheted.
Inkább megpróbálkoznék egy jobb táppal, ha van lehetőséged valakinél kipróbálni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#909) Peace válasza koxx (#907) üzenetére


Peace
nagyúr

Meglátjuk hogy állnak hozzá.

(#910) KisBundi válasza Peace (#909) üzenetére


KisBundi
őstag

Rendes, magyar bolt visszaveszi szó nélkül ha csak el akarsz állni a vásárlástól, mivel nem tehetnek mást. :K Sajnos a CW tényleg nem garis probléma, de az ami nálam volt MSI szerintem még gariban is elment volna, mert már olyan határt súrolt ami minőségi aggályokat vet fel. Amikor egy csendesre tervezett hűtéstől már sokkal hangosabb a CW, ott már a gyártó renoméja a tét.

(#911) Peace válasza KisBundi (#910) üzenetére


Peace
nagyúr

Kíváncsian várom a válaszukat. De ha sikerül is elállni, már abszolút nem vágom melyiket kellene venni. Annyira vágytam egy ilyen Gaming Trio-ra!!! :( De amit Atomic Heart alatt művelt ma, az brutál. :O 60-ra korlátozva semmi, 90-en már kezdi és hallható, 120-on már nagyon durva. Nem hallottam ilyet a kártya felől januárban........

(#912) koxx válasza Peace (#911) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Január 10-én vetted, így biztosan nem tudsz elállni.

(#913) Peace válasza koxx (#912) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, az világos. Meglátjuk mit mond a bolt. Egyelőre válaszra sem méltattak.

(#914) Peace válasza KisBundi (#910) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezzel a Be quiet 600-as táppal CW-zet az MSI Nálad?

(#915) KisBundi válasza Peace (#914) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen és a Seasonic-al is. Sajnos elég nagy a szórás az MSI-nél. ASUS szintén zenész, de a TUF-om meglepőan jó, bár minimális van, de akkor oda kell hajolnom hozzá teljesen közel. Aorus nagyon jó volt, szinte 0 CW, de botrány a szoftver. :( Az Aorus még nálam van, de megy vissza alzához.

[ Szerkesztve ]

(#916) koxx válasza KisBundi (#915) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az aorus amugy eddig a legfaszabb kartya ami jart nalam az utobbi par honapban (ha ezt a szar rgb mizeriat figyelmen kiv hagyom). Tok halk hutes, semmi cw es ugy, hogy nincs uv plusz tuningolva van.

(#917) Peace válasza KisBundi (#915) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor tápcsere sem feltétlen segít ezen. Ha nem írnak holnap, akkor azért felhívom őket.

(#918) KisBundi válasza koxx (#916) üzenetére


KisBundi
őstag

Ezt mondtam én is, de engem rettentően zavar, hogy kiadok ennyi pénzt érte és nem úgy működik ahogy kell neki. :F

(#919) KAMELOT válasza Peace (#911) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt írtam feljebb. Vidd el több ismerősödhöz és próbáld ki ott. Lehet cska tápot kéne cserélned.
Jan 10 vetted és most írsz nekik vissza, hogy CW-zik. :U
Az nem hiba!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#920) Peace válasza KAMELOT (#919) üzenetére


Peace
nagyúr

Mivel ma hallottam először ilyen brutál módon játék alatt. :(

(#921) flexxx2 válasza Peace (#920) üzenetére


flexxx2
őstag

na ez aztán a rossz hír,
tudnál egy hang v. videófelvételt rakni ide, kíváncsi lennék mennyire brutál?

(#922) KisBundi válasza Peace (#920) üzenetére


KisBundi
őstag

Lehet rajta segíteni uv-vel és fps limittel, de sajnos az MSI-n nekem se segített semmi. Fogalmam sincs az Aorus miatt csinált, hogy nem jellemző a CW, de az MSI valamit nagyon elrontott. A TUF 2850MHz-en 1050mV-al teljesen csendben van már, hogy közelről se hallani semmit.

(#923) Peace válasza flexxx2 (#921) üzenetére


Peace
nagyúr

Megnézem majd mit tehetek az ügy érdekében. De úgy képzeldel, hogy 2,5 méterre ülök a géptől kanapén és a játék szólt az 5.1-es hangrendszeren és mellette hallottam a cicergést. 3 játékot végigjátszottam a kártya vásárlása óta és mellette még többet kipróbáltam, de nem tapasztaltam ilyet. Persze tegnap este olvastam, hogy később is előjöhet, meg csökkenhet és el is tűnhet. De a jellemző az, hogy inkább megmarad. :(

(#924) Peace válasza KisBundi (#922) üzenetére


Peace
nagyúr

60 FPS-re limitálva nem volt semmi CW, de nem azért vesz az ember ilyen kártyát. :(((

(#925) Peace válasza flexxx2 (#921) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] A gépház elejéhez és hátuljához téve a telefon. Szerintem így nem jön át annyira. Az jobban szemlélteti, hogy 2,5 méterről is hallod játék közben. Most toltam egy fél órát fejhallgatóval, úgy nincs semmi gond. Max a tudat ba**kurálja az agyadat. Jó lett volna ezt sokkal előbb megtapasztalni......

(#926) ScomComputer válasza Peace (#925) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Max a tudat ba**kurálja az agyadat."..ezt nagyon jól írod, másban is igaz,sok ember is ezért ugrik ki az ablakon... :P
Most ez a MSI féle 4070Ti amit az FS-ban vettél..látom az adatlapon...mit mondtak rá ?

[ Szerkesztve ]

(#927) KisBundi válasza Peace (#924) üzenetére


KisBundi
őstag

Alapvetően semelyik kártyánál nem kellene hogy legyen cw. Sőt, szerintem extrém cw esetén meg lehet próbálni garanciába cseréltetni, mert biztos van olyan hanghatás ami felett értékcsökkenést vagy egyéb kompenzációt lehet kérni, bár itt szerintem a gyártóval kell felvenni a kapcsolatot.

(#928) s.bala31 válasza Peace (#925) üzenetére


s.bala31
őstag

Legutóbbi 2 Asus TUF kártyám közül a 3070Ti-nél volt egy kis cw, főleg játékok menüjében amikor bőven 100+fps volt. Kis idő után halkabb lett vagy csak megszoktam :) A mostani 3080 viszont teljesen néma ilyen szempontból, pedig kicsit aggódtam mert volt nemrég egy tápcsere is. Atomic Heart full grafon rendesen megtekeri a vga-t lehet emiatt van hogy nálad felerősödött a cw.

(#929) atom18 válasza s.bala31 (#928) üzenetére


atom18
aktív tag

Sziasztok!

A következő jelenség volt tegnap este
VGA: GIGABYTE AORUS GeForce RTX 4070Ti 12GB MASTER
Az adott játékban (Far Cry 5) mikor megvettem 150-160fps volt msi afterburnerrel nézve szerintem hétfőn is még jó volt de nem futott az msi afterburner. Tegnap játszom és arra lettem figyelmes hogy nem folyamatos a játék elindítottam az msi afterburnert és 30fps látok... gpu kihasználása 30% volt kB. kiléptem és újra elindítottam a játékot jó volt tehát hőfok 55 gpu kihasználása 99-100% volt Fps 150-160, majd 20 perc után kezdett csökkeni a gpu kihasználása 60%rá ezzel csökkent az fps is 80-100ra majd leesett 5%-rá fps 7 igen 7 nagy nehezen kiléptem újra indítottam a játékot majd kis idő elteltével megint kezdett minden csökkeni... Ez mi mitől van???! :(((

Sry új hozzászólásnak szántam :)

[ Szerkesztve ]

(#930) Peace válasza ScomComputer (#926) üzenetére


Peace
nagyúr

Még semmit. Délután felhívom őket, ha nem méltatnak válaszra. Bár elgondolkodtam rajta, hogy lehet meg kéne próbálni az UV-t előbb. Annyira szép ez a kártya és imádom a hűtésének a hangját. Nem akarok megválni tőle. :(

(#931) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Elérhetőek előrendelésre a CableMod 90-180 fokos adapterei.
Nem akar valaki közösen rendelni? A $40-t még lenyelném, hogy ennyi egy minőségi csatlakozó, de $15 a szállítás is...

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#932) SkyTrancer válasza PowerBuldog (#931) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Én nagyon vártam a csatlakozót, de sem a 40$ sem a 15$ szállítást nem fogom kifizetni
Még a felét se. szóval részemről jó helyen van ott náluk, nem érdekel tovább amíg ennyi
:R

(#933) koxx válasza PowerBuldog (#931) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyártassál, olcsóbban kijön és olyan lesz amilyet szeretnél.

(#934) PowerBuldog válasza koxx (#933) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Van aki gyárt ilyet megbízhatóan?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#935) atom18 válasza PowerBuldog (#934) üzenetére


atom18
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#936) koxx válasza PowerBuldog (#934) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van igen.
Akit atom írt, [link] nem célom reklámozni, de mivel kevés helyen elérhető jó minőségű kábel így hasznos lehet azoknak akik natívban szeretnék bekötni. Pont nemrég írt, hogy érkezett 90 fokos adaptere.

(#937) Peace válasza s.bala31 (#928) üzenetére


Peace
nagyúr

Brutál amúgy! Egyszer be is zuhant 98 FPS-re DLSS nélkül!!! :( :DDD

(#938) Peace válasza ScomComputer (#926) üzenetére


Peace
nagyúr

Elküldik szívesen MSI-nek, de még sose cseréltek semmit cw miatt. Bolt már nem veszi vissza. Rajtam maradt. Megnézem az UV-t afterburnerrel. Ha nem jön be, akkor táp csere. Ha az sem, akkor fejhallgató.

(#939) snecy20 válasza Peace (#938) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig biztos lenne, aki jó áron átvenné tőled! :DDD :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#940) ScomComputer válasza snecy20 (#939) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én tudok egyet,most írok neki...jaj te vagy az...helló... :K :DDD :D

(#941) Peace válasza snecy20 (#939) üzenetére


Peace
nagyúr

418-ért simán lehet vinni. :C

(#942) snecy20 válasza ScomComputer (#940) üzenetére


snecy20
veterán

:DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#943) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

20:00kor álltam neki játszani

15 perc elteltével viszont ez történik...

(#944) - = Zk = - válasza atom18 (#943) üzenetére


- = Zk = -
félisten

cpu gpu terhelés? nekem ilyen akkor volt, mikor bekaptam egy bányász progit....
évekkel ezelőtt.. outlook .exe volt... X idő után indította a háttérben magát...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#945) atom18 válasza - = Zk = - (#944) üzenetére


atom18
aktív tag

Nincs mert mikor kilépek és újra elindítom a játékot újra jó 5 percig majd onnantól fogva mindig csökken az fps és mikor kilépek minden visszaáll miden terhelés 0-1%ra (CPU és gpu is)

[ Szerkesztve ]

(#946) torma1981 válasza atom18 (#943) üzenetére


torma1981
veterán

Ne szenvedj vele. Rakd újra a wint. Tuti utána jó lesz.

(#947) atom18 válasza torma1981 (#946) üzenetére


atom18
aktív tag

Biztos hogy nem a VGA-val van gond?

(#948) torma1981 válasza atom18 (#947) üzenetére


torma1981
veterán

Egyszerűbb újrarakni a wint az első lépésben. Aztán ha nem jó lehet gondolkozni.

(#949) koxx válasza atom18 (#947) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mivel a tápod tutira viszi, én első körben egy natív kábelre cserélnék.

(#950) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok,
szeretnék venni egy 4070Ti-t, néztem itt is, netszerte is tesztekben, hogy melyek az ajánlott (számomra fontos tényező: halk, jó hűtésű) modellek - nem egy van köztük, de akár a nem igazán tesztelt modellek között is olyan (pl. majd az összes Zotac, Inno akármiChill, Giga Auorus Elite stb.) amelyek 3X8 pint kérnek betáphoz, ilyen átalakítót is mellékelnek hozzájuk. A gépemben egy Seasonic Prime Gold 650W-os táp van, amihez eleve csak két PCIE kábelt adtak, így a hármas átalakító csatlakozót (extra PCIE kábel vagy hármas natív 12VPWR beszerzése nélkül, amit nem tervezek, mert ahogy néztem, nem triviális, nem oldható meg gyorsan, csak rendelgetéssel, illetve új tápot sem vennék, ha lehet) nem tudnám teljesen feltölteni. Így is működnének a 3X8-at kérő kártyák, vagy felejtsem el és maradjak egy 2X8-asnál (Palit GameRock, Giga Gaming)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.