Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Peace válasza Peace (#345) üzenetére


Peace
nagyúr

Oké, elengedtem annyival, hogy még mindig egy hatalmas kupac fos ez a játék. :((( Újraindítás után benchmark indításnál már végre 97% GPU használattal kezdte a tesztet és fel is mentek a magok 4650 MHz-re......egy ideig. Majd visszaesett 1720 MHz-re az összes mag és leesett a GPU használat 60% körülire, így hozott egy 68 FPS eredményt. Majd mikor újraindítottam a benchmarkot, akkor már csak 64% GPU-val indult és a magokat 1720-2200 MHz között tartotta végig és megint fos 53 FPS körüli értéket hozott. Szóval valamiért nem használja fullon a procit és a kártyát a játék benchmark alatt és játék alatt sem, ezért nincs meg a papírforma eredmény. :(

[ Szerkesztve ]

(#352) arpi6k válasza Peace (#351) üzenetére


arpi6k
addikt

Nézz át ebbe a topikba. Ma volt hasonló problémával egy user (Nem pörgött megfelelően a cpu) és volt rá megoldás.

Intel & ATI

(#353) Peace válasza arpi6k (#352) üzenetére


Peace
nagyúr

Így már rendesen megy a CPU+GPU, köszi. Most már 72 FPS-t produkál a CP. Nem egetrengetően jó eredmény, de mégsem 55 körüli legalább.

(#354) - = Zk = - válasza Peace (#353) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ennyit tud a 4070Ti egy 5600x alatt 1440p?!... ajha.... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#355) Peace válasza - = Zk = - (#354) üzenetére


Peace
nagyúr

Egyelőre úgy néz ki, de most még a Ryzen topikban szenvedünk a beállításokkal ,mert valami nagyon nem kerek. Még nézek egy Darktide-ot is majd, mert lehet ott is most már végre felmegy 97% körülire a GPU használat BIOS állítás után...... :F

(#356) Blax válasza Peace (#355) üzenetére


Blax
tag

(#357) Peace válasza Blax (#356) üzenetére


Peace
nagyúr

Kicsit lehangoló, de ha nincs ez a fos játék, akkor nem bukik ki a probléma, hogy egyébként nem pörög maxon a procim játék alatt sé ezáltal a GPU is lazsál. Szóval legalább ezen a nyomvonalon már el lehetett indulni. :U

[ Szerkesztve ]

(#358) Peace válasza arpi6k (#352) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi! ;)

(#359) warcat


warcat
veterán

Van megint 'olcsó' ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 4070 Ti 12GB €907.90
363k + 6500Ft csomagküldés hazáig, de csomagtovábbító (mailboxde) használatának ismerete kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#360) arpi6k válasza warcat (#359) üzenetére


arpi6k
addikt

Köszi! Rendeltem egyet, remélem ideér. :U

Intel & ATI

(#361) Peace válasza Blax (#356) üzenetére


Peace
nagyúr

Na jól van, szépen beállt nálam is. Csak el volt ba**va CPU beállítás BIOS-ban. :((( Örülök, hogy hamar kiderült, mert kicsit csalódott voltam a kártyában, de nem az ő sara. Gyönyörűen fut így már a játék FPS bezuhanások nélkül! Darktide-ot is kipróbáltam újra, mert ott is húztam a számat múlt héten. Az is tükörsima lett RT-vel max grafikán. :C

[ Szerkesztve ]

(#362) Peace válasza Peace (#361) üzenetére


Peace
nagyúr

Gondolom az is jelent pár % teljesítmény difit, hogy silent bios-al használom a kártyát...

(#363) Blax válasza Peace (#362) üzenetére


Blax
tag

Egyrészt az is lehet az oka, másrészt pedig én egyedi, "saját" készítésű Windows-t használok a játszós vasamon. (Több gépem van, funkció szerint szeparálva.) A fentebbi értékek Gaming vBIOS-szal, CPU default, RAM-jaim XMP-vel... lényegében default minden. Sem időm, sem türelmem nincs már a tuningoláshoz... ezelőtt 20 évvel még izgi volt, most már nem érdekel. (A Win-em viszont közel nullára faragtam + ugyancsak csontra lepucolt VGA driver. ;))

[ Szerkesztve ]

(#364) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok.

Szerintetek elég egy 600W platina táp a 4070 Ti és 5800x3d mellé? ITX a gép szóval más nagyobb fogyasztó úgy se lenne a gépben.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#365) omfgk válasza PowerBuldog (#364) üzenetére


omfgk
addikt

Corsair SF600 Platinum ?

Bőven.
5800x3d talán fogyaszt 100-110w-ot mondjuk Cinebench alatt.
Szóval játékban a felét.

4070Ti meg 285W.

Játékban 400W alatt az egész hóbelevanc megáll.
Mindenestül.

[ Szerkesztve ]

(#366) ducikma


ducikma
csendes tag

Sziasztok,

Most tervezek új vasat szerezni és a kinézett videokártya mindenképp egy 4070ti lenne. Most jelent meg a boltok polcain a Zotac 4070ti AMP Extreme, de nem nagyon találok vele kapcsolatos teszteket. Jelenleg 1070 AMP Extremem van, azzal nagyon elégedett voltam/vagyok csak kérdés még ma is jó vételnek számít-e ez a verzió. Van valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban? Érdemes ilyet venni?

(#367) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Teszt a 2 slotos INNO3D RTX 4070 Ti X3 -ról.
Nem tudom volt-e már.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#368) flexxx2 válasza PowerBuldog (#367) üzenetére


flexxx2
őstag

ezt néztem én is, tetszene ez a vga, csak a venti 2200 rpm biztos hangos

(#369) Peace válasza flexxx2 (#368) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem még a Gaming X Trio silent módja is hangos. Nem is merem elképzelni milyen lehet ez! :Y

(#370) PowerBuldog válasza flexxx2 (#368) üzenetére


PowerBuldog
veterán

UV-val talán nem olyan hangos. Amúgy nekem a házba 3 slot a max, szóval elég sok minden ki van zárva ha nem akarok házat is cserélni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#371) flexxx2 válasza Peace (#369) üzenetére


flexxx2
őstag

az mennyit pörög silentben?

(#372) flexxx2 válasza PowerBuldog (#370) üzenetére


flexxx2
őstag

nekem beférne 4 slotos, de annyira ronda nagyok ezek, hogy nem igazán szeretném,
lehet kiröhögtök de nekem túl nagy batárok ezek

(#373) Peace válasza flexxx2 (#371) üzenetére


Peace
nagyúr

1250 körül. Gaming BIOS-al 1500.

(#374) GEIL válasza flexxx2 (#372) üzenetére


GEIL
addikt

Gépház oldala rá és mehet a játék...nem kell nézegetni...autóval se úgy mész hogy a géptetőt leveszed...tegye a dolgát a "burkolat alatt". :C :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#375) Vigneau válasza flexxx2 (#372) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem vagy egyedül az ízléseddel. Én is szívesebben szemezgetek a 20-25 cm-es VGA-k közül. Ez viszont behatárolja a teljesítményszintet is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#376) sNk77


sNk77
aktív tag

Sziasztok!

4070 Ti-t fogok venni és néztem, hogy ehhez 14 pines csati kell, ez jár melléjük vagy gyártója válogatja? Egy Gainward-ot néztem ki. Csak azért kérdezem mert akkor rendelek mellé átalakítót ha nem adják alapból.

nádpálca

(#377) flexxx2 válasza GEIL (#374) üzenetére


flexxx2
őstag

van olyan autó aminek szép a motorja és jó (lenne) nézegetni :DD

[ Szerkesztve ]

(#378) fahrii válasza sNk77 (#376) üzenetére


fahrii
őstag

Jár mellé. Nem az alzától venném, kazy-nál van phantom reunion gs 375k-ért.

(#379) PowerBuldog válasza fahrii (#378) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mi a különbség a két phantom reunion között? :F (kazynál mindkettő)


[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#380) sNk77 válasza fahrii (#378) üzenetére


sNk77
aktív tag

Most ahogy látom PowerBuldog hszében máshol is annyi lesz. Nem ismerem kazy-t, a 4000-es kártyák között nem találtam meg. :) Tudnál segíteni?

A GS GPU Clockspeed 2760 MHz (Boost), a "sima" GPU Clockspeed 2610 MHz (Boost) csak.

nádpálca

(#381) sNk77 válasza sNk77 (#380) üzenetére


sNk77
aktív tag

Jó most nézem, hogy ő nem egy felhasználó(vagy lehet az is nem tudom). :DDD :DDD A kép is onnan lett kivágva gondolom.

És elvileg a GS-nek kéne drágábbnak lennie.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#382) PowerBuldog válasza sNk77 (#381) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ja a kazy computerről van a kép. Közben utána olvastam, hogy a GS a golden sample, tuning verzió.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#383) fahrii válasza PowerBuldog (#379) üzenetére


fahrii
őstag

Az olcsóbb az az OC verzió, drágábbnak kéne lennie az alapnál. :DDD

(#384) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Na rendeltem is egy ilyen phantom reunion GS-t onnan. Kíváncsi leszek, hogy lemondják-e vagy ennyiért tényleg kiküldik, mert akkor nagyon megéri ennyiért.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#385) fahrii válasza PowerBuldog (#384) üzenetére


fahrii
őstag

Én is ezen agyalok tegnap óta, áfa nélkül már egész jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#386) Peace válasza PowerBuldog (#384) üzenetére


Peace
nagyúr

Kíváncsi leszek! Én is szemeztem vele, de nyugodtabb vagyok az MSI-vel. De jól néz ki az a GW, szerintem az is fasza lesz!

(#387) koxx válasza fahrii (#385) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyinak kéne lennie a br árnak :)

(#388) fahrii válasza koxx (#387) üzenetére


fahrii
őstag

Igen, ez tart vissza a rendeléstől. Pedig csak egy gombkattintásra vagyok tőle. :)

(#389) ScomComputer válasza PowerBuldog (#384) üzenetére


ScomComputer
veterán

No erre kíváncsi leszek tesztet még nem láttam se bios-t hozzá de 2760 a boost szóval PW limit 360W körül lehet..."golden sample"...az hát,, a bios rajta... :DDD

(#390) koxx válasza fahrii (#388) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyébiránt firstshopon 374k a Zotac trinity [link]
Kezd majdnem jó ár lenni.

[ Szerkesztve ]

(#391) ScomComputer válasza koxx (#390) üzenetére


ScomComputer
veterán

No annak már van bios..alap 285W PW limit max...de lehet az AMP rámegy,mondjuk annak más a hűtése is.. :K

(#392) koxx válasza ScomComputer (#391) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De miben más? a kártya méretei koppra egyeznek.

(#393) ScomComputer válasza koxx (#392) üzenetére


ScomComputer
veterán

A hűtés vastagabb 3 slot az amp-n, hogy áramkörileg egyezik e,azt nem tudom..de ha felmegy rá az amp bios akkor ott is 366W a max limit...+28%-al kitolható, a legtöbb 285W-nál 0% a plusz limit....
Itt vannak a bios-ok most 24db van fenn...de folyamatosan bővül..

(#394) Peace válasza koxx (#390) üzenetére


Peace
nagyúr

Abból is az AMP Extreme AIRO lehet a fincsi választás. ;)

(#395) koxx válasza ScomComputer (#393) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En ugy lattam, hogy a trinity vastagabb mint az amp

(#396) fahrii válasza koxx (#395) üzenetére


fahrii
őstag

Az AMP Extreme AIRO megkapta a nagy tesók hűtését.
Batárabb 4070ti, mint a master.

[ Szerkesztve ]

(#397) koxx válasza fahrii (#396) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor azert olyan rohadt vastag, igy meg jobb vetelnek tunik

(#398) Enclave válasza flexxx2 (#368) üzenetére


Enclave
aktív tag

A #230-as és #338-as hsz-emben írtam, hogy nekem pontosan ilyen kártyám van, igaz ez a bemutató akkor még nem volt fent.

"Az órajele játékok alatt boost-al kb. 2790-2740 mhz között", mindenféle hókuszpók nélkül.

Power limit igaz nem emelhető, én AB-vel belenyúltam a venti profilba mert alapértelmezetten alig hallani de a kártya így 70 fok fölé is mehet, nekem 70-90 %-os ventivel 100%-os terheléssel 65-68 fok körül nem vészes a hangja játékok alatt, persze kinek a pap, kinek a papné :)

Lehet egy Suprim X halkabb de árban nem egy kategória vele...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#399) flexxx2 válasza Enclave (#398) üzenetére


flexxx2
őstag

az se mindegy milyen játék alatt nézed a hangot, ugye masképp hangzik ha megy a lövölde mint ha egy nyomozós horror játékkal nyomod.
majd keresem a neten hátha találok decibel tesztet is, techpowerup szokott mérni, csak neki nincs erről tesztje (suprimx van)

[ Szerkesztve ]

(#400) sNk77


sNk77
aktív tag

Ezekhez 2x8 pines átalakító jár elvileg nem? Mintha láttam volna egy MSI-nél, hogy 3x8 pinről alakított át(4070ti). Mert most bajban vagyok a tápokkal ez miatt, hogy melyiket. Vagy csak szimplán hülye vagyok hozzá és a CPU-s 8 pinest is bele dughatom? Valamelyikhez 2db cpu 2db 6+2 pines valamelyikhez 2db cpu 4db 6+2 pines jár miközben 4db kimenet van rajta szóval nem is értem a matekot. Ha megveszem a 2db cpu-s 4db 6+2-est 4 kimenettel akkor 1 a CPU-nak és marad 3 a kártyának ha 3x8 pines átalakítóval jönne. Jó lenne tudni melyik kártya mivel jön..

Ezt néztem ki és segítsetek már, hogy akkor ha 3-as átalakítóval jönne az egyik CPU kábelt lehet erre használni? Jobb fent állítsátok át 750-esre és akkor vált át, hogy mi jár hozzá. Vagy úgy használható, hogy egy kábelen 2x 6+2 pines fej van és így olyan mintha 4 kábel lenne?

nádpálca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.