Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ericdrawen74 válasza koxx (#191) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Nekem is 9900k-s procim van, érdekelne, 3840x2160, DLSS quality, minden high-on, hogy milyenek az fps-ek? Nálam 3070 TI-vel, 80-110fps. Előre is köszi!

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#202) warcat válasza Peace (#190) üzenetére


warcat
veterán

Hát max veszel egy Strixet a német Asustól 1000 euróért amikor javítják majd az árat a jómunkásemberek hétfőn :)

EA: It's in the crate!

(#203) Peace válasza warcat (#202) üzenetére


Peace
nagyúr

Mindenképp. :DDD

(#204) Garsza válasza warcat (#202) üzenetére


Garsza
veterán

Helló! Biztos hogy 1000 euronak kène neki lenni? Nekem kevésnek tűnik a többi ára alapján. Mert 1000 -ért én is lecsapok szerintem.

(#205) warcat válasza Garsza (#204) üzenetére


warcat
veterán

Ez a 'nem OC verzió', ebből mutatóba érkezett 10 darab csak elárazták ezért maradt meg.Ugyanígy volt TUF-ból is 899-ért 10 darab, csak azt a 4080/90 topikba linkeltem, és el is vitték mire átküldtek ide.

Biztos küldtek nekik már egy csomó panaszos emailt, reggel ahogy nyitnak(8?) majd javítják, de csak akkor próbálkozzatok ha minden be van készítve hozzá, mailboxde cím bepötyögve, paypal beizzítva stb.Egy kisebb cuccon amiből van készlet, gyakorolhattok.

EA: It's in the crate!

(#206) Garsza válasza warcat (#205) üzenetére


Garsza
veterán

Igazából én regelve vagyok, tesóm Németországi címére tudom rendelni. A 3080 am is innen van.
Csak nem tudom mit csináljak, tartok kicsit a memória sávszél miatt a 4070Ti -tól.

(#207) GEIL válasza Garsza (#206) üzenetére


GEIL
addikt

4070ti 1440p-s kártya....engedd el a sávszél mizériát és ne törődj vele mert elég az neki.....hidd el.......Vramja miatt is látszik hogy inkább 1440p (overkill full full 1080p) és nem 4k.....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#208) Garsza válasza warcat (#205) üzenetére


Garsza
veterán

1125 lett

(#209) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jobb ha hozzá szoktok valószínűleg nem lesz több MSI Afterburner ! :O
Maga a program készítője(Unwinder) írta ezt ...
MSI afterburner project is probably dead

(#210) Hubba12 válasza ScomComputer (#209) üzenetére


Hubba12
senior tag

Na baszki... :O

Csak az ASUS!

(#211) Garsza válasza ScomComputer (#209) üzenetére


Garsza
veterán

Majd lesz rivatuner HWinfo páros.

(#212) omfgk válasza Garsza (#211) üzenetére


omfgk
addikt

UV/OC-ra?

Evga is nyilván kiesik.
Valaki csak meglátja a piaci rést ha az Afterburner-nek annyi.

[ Szerkesztve ]

(#213) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Ez tényleg valós hogy az új széria ennyiere ellép az előző gentől a Modern Warfer II ben? Mert ha igen egyre jobban érik bennem a váltás 3080 ról 4070 Ti re


(#214) Devid_81 válasza Garsza (#213) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Par jatekban elhuz, jovoben is biztos lesz amiben ellhuz jobban es/vagy epp ott lesz a 3090 / Ti szintnel a 4070Ti
Ez a CoD amugy is nagyon szalad mindket oldalon az uj generacion.

[ Szerkesztve ]

...

(#215) Garsza válasza omfgk (#212) üzenetére


Garsza
veterán

Monitorozásra. UV -re lehet használni az Asus GPU rweaket. Abban is van már görbe állítási lehetőség.

(#217) ScomComputer válasza Garsza (#215) üzenetére


ScomComputer
veterán

Úgy úgy drága barátom,eszembe is jutottál,hogy te annak nagy mágusa vagy..#37042 :K :DDD

(#218) Peace válasza Vigneau (#194) üzenetére


Peace
nagyúr

Meguntam a síri csendet és rájuk írtam most délután. "Jajj, valamiért nem ment ki az sms" :DDD Azon az áron, amin megrendeltem szombat reggel, nem a mostanin. Úgyis csak holnap tudok menni érte meló után....

(#219) Garsza válasza ScomComputer (#217) üzenetére


Garsza
veterán

Akkoriban még bugos volt. De azóta javult már szerintem.

(#220) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Csak bedobom ide is, hátha valakit értdekel. Mindfactory, 12GB Palit GeForce RTX 4070 Ti GameRock, 900 euro.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#221) Peace


Peace
nagyúr

Hiányoltam, hogy hol vannak a jó kis Zotac-ok....hát itt: [link] :DD

(#222) - = Zk = - válasza Garsza (#215) üzenetére


- = Zk = -
félisten

GTX1070nel próbáltam nagyon anno az asus szoftverét. kritikán aluli volt...

a 2080Tihez a zotacot, az se volt hajlandó elmenteni minden indulásnál a beállított értékeke. pedig m,indent JAyZ videója alapján csináltam,m annyi, hogy 2080nal....

msi a kezdetek óta fentvan, de csak ventiket vezéreltetek vele... én nekem elég arra egy megbízható progi, ami felhasználóbarát

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#223) Garsza válasza - = Zk = - (#222) üzenetére


Garsza
veterán

Azóta sokat javult a GPU tweak. Ma le is tesztelem szerintem.

(#224) - = Zk = - válasza Garsza (#223) üzenetére


- = Zk = -
félisten

várnám a véleményedet ide :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#225) Vigneau válasza Garsza (#223) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is próbáltam vele újra barátkozni az elmúlt negyed évben, csak lusta voltam. Itt az ideje lassan ismét nekidurálni magam... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#226) Garsza


Garsza
veterán

Úgy néz ki ne jó a GPU tweak Undervoltra. Valamiért nem bírom rávenni hogy a frekigörbét gyári értéknél lejjeb vigye az adott feszültségeknél csak felfele lehet vinni. Ezért nem tudom kiegyenesíteni a kívánt freki feszültség páros után a görbét. Esetemben 1905MHz/875mV.

(#227) - = Zk = - válasza Garsza (#226) üzenetére


- = Zk = -
félisten

oh
külf fórumokon, yt videókon semmi?! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#228) omfgk válasza Garsza (#226) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát nincs meglepetés, még mindig szutyok az Asus Tweak.

De most nézem ,hogy van már Tweak III is.
Melyiket nézted? II vagy III?

(#229) Garsza válasza omfgk (#228) üzenetére


Garsza
veterán

III -at nem néztem még fórumokon

(#230) Enclave


Enclave
aktív tag

Sziasztok!

Inno3D RTX 4070 Ti X3 (OC nélküli "fapad" verzió!) rövid összefoglaló:

CPU: Ryzen 7 5800X3D

Számomra meglepő a kártya összeszerelési minősége, sokkal egyszerűbbre számítottam, LED világítás nincs, egyedül az "Inno3D" felirat világít fehéren az oldalán.
A kártyán lévő matrica szerint 2022. 51. hetében készült. (ilyen DOT számot sem láttam még vga-n :) )

EVGA 3080 XC3 Black 10GB-ről váltottam erre, csak 4k-ban használom, minden játékban ultra beállítással és RT-vel (ahol támogatott), más felbontást nem néztem.

Szerintem a hűtése halkabb és komolyabb mint az előbbinek, a kártya masszív (kb. 1,2 kg), rendesen össze van rakva, nem hajlik a súlya alatt mint az EVGA, hátlapja is van. (EVGA 3080 XC3 Black-nek nem volt gyárilag!)

1 x 16 tűs -> 2 x 8 tűs PCIE adapter (átalakító kábel) gyárilag jár hozzá, más nem.

Ez is csak 2 slotot foglal, mint az előbbi 3080.

Cicergést (coil whine) eddig 1-2-szer hallottam, az egyik játék menüjében 2000-4000 fps idején, máskor nem.

4k-ban 10-15 fps előnyöket láttam 3080-hoz képest minden ultra, RT bekapcsolva ahol lehet (játékfüggő, amennyire tudtam benchmark-olni a játékok beépített tesztjével) DLSS nélkül (nem minden játék támogatja), viszont a fogyasztása "csak" 200-240w között ugrál, a hőmérséklete pedig 60-70 fok között, terheléstől függően, szerintem a ventilátor zaja nem vészes, gyárilag lekapcsolja magát terhelés nélkül Win desktop alatt.

A ventilátor görbéjéhez hozzányúltam MSI AB-vel, 70-80%-on megy max terheléssel, nekem nem zavaró és így 65 fok fölé ritkán megy.

Egyszer tudtam 260 w körüli fogyasztást összehozni, inkább ez az érték alatt van a fogyasztás. (MSI AB-vel néztem a szoftveres értékeket) Gyári TDP 285 w.

Kb. 20-30 fps előny is előfordul 3080-hoz képest 4k-ban ugyanazon a felbontáson ugyanolyan DLSS (Performance vagy Balanced) szinttel (ahol lehet RT maxon) és van hogy "csak" 200-210 w-ot fogyaszt ilyen terheléssel. (kisebb előnyre számítottam)

Az órajele játékok alatt boost-al kb. 2790-2740 mhz között ugrál, átlag 2770 mhz körül van. (ez OC nélküli "fapad" verzió, 2 slotos hűtővel!)
Power limit fix 100%-on van, feljebb nem lehet állítani, csak lefelé.

DLSS3-at csak Witcher3 next gen update alatt tudtam kipróbálni egyelőre, ott 4k-ban RT-vel DLSS2 Performance-al kb. 60-65 fps körül fut a játék, DLSS3-al 90-95 fps-el. Reflex bekapcsol automatikusan, lag-ot nem éreztem de csak 1-2 percet nézegettem, hogy mennyire látszódnak a "fake frame"-k. (én nem vettem észre semmit belőle)

Cyberpunk2077-re lettem volna kíváncsi DLSS3-al de sajnos még nem publikus az a build a játékból ami támogatná, így kipróbálni nem tudtam eddig.

A 192 bites memória busztól tartottam 4k-ban, eddig talán 1-2szer fordult elő játék alatt komolyabb lag 1-2 másodpercre de utána teljesen elmúlt. Far Cry 6 alatt a "HD textures"-t végre be tudtam úgy kapcsolni a 12 GB miatt, hogy ne akadjon vadul...

Szerintem RT alatt érezhető a teljesítmény növekedés 3080 után 4k-ban, persze aki csak raster-t használ DLSS nélkül, annak nem biztos...

Aprón 3080 Ti-ket és 3090-eket néztem használtan, viszont ez volt a legolcsóbb 4070 Ti amit találtam itthoni boltból, árban az előbbiek között/környékén és erre "friss" 3 év bolti garancia van, aprón inkább az 1-1,5 év a jellemző a kártyák kora miatt illetve az, hogy nem magánszemély hanem céges névre szól a garancia.
(arról nem is beszélve hogy többnél is esélyes a bányász múlt)

4080 lett volna a cél 4k-hoz de a 600-650k-s árat sokallom értük (hátha egyszer tényleg csökken az ár, bár lehet ez örökre csak egy urban legend marad), illetve nekem fontos a magyar bolti kisker 3 év garancia, nem kérek olyanból, hogy "garancia rajtam keresztül"...

3dmark eredmények, ha valakit érdekelnek a részletek:

CPU: Ryzen 7 5800X3D
Port Royal
Speed way
Time Spy Extreme
Firestrike Ultra

Ezt a néhány sort azért írtam, mert vásárlás előtt semmit nem találtam a neten erről a kártyáról, mindenhol OC-ket és a "komolyabb" (Strix, Suprim X stb) kiadásokat tesztelték, ilyen "fapad" OC nélküli kiadást sehol...

üdv.

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#231) ScomComputer válasza Enclave (#230) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én nagyon köszönöm az infót...de nem ártott volna egy ilyen hwinfos kép(#6534) is a leírásba timespy és egyéb tesztek mellé ezen jól látni mindent csak GPU részről..a többi gépi sallang nem kell.. :R

(#232) - = Zk = - válasza Enclave (#230) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hibátlan levezetés.... :R
pont ezekre az infókra volt szükségem.... pont így, semmi mélységekbe menő elemzés, vesézés....
osztva és környéke :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#233) Peace válasza Enclave (#230) üzenetére


Peace
nagyúr

Én nem mertem bevállalni, de nem hangzik rosszul!!! ;)

(#234) arpi6k válasza Enclave (#230) üzenetére


arpi6k
addikt

Köszi az összefoglalót! :R

Intel & ATI

(#235) Capt.Obvius válasza Enclave (#230) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Félisten vagy! :) Köszi a lerást!

Esetleg azt meg tudnád - nekem és pár sorstársamnak, akik QHD-ban nyomják - nézni, hogy az FPS hőmérő azon a szinten mit mutat az általad tesztelt játékokban? :R

Lehet 3070-ről is érdemi ugrás lenne a 4070 Ti.

(#236) Vigneau válasza Peace (#218) üzenetére


Vigneau
félisten

No, akkor nem huncutkodnak Veled, ez jó hír. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#237) koxx válasza Capt.Obvius (#235) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hogy a fenebe ne lenne erdemi ugras 3070-rol. Sztem min 50%-kal gyorsabb.

(#238) koxx válasza Enclave (#230) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

260Wattot nalam a 4080 evett. Ezeknek boven 200 alatt kene enniuk hacsak nincsenek szenne oc-zve.

(#239) Tomassy00 válasza koxx (#238) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Vagy azért evett az a 4080 nálad csak 260Wattot, mert nem tudta magát kifutni azzal a 9900K-val. ;]

(#240) - = Zk = - válasza Tomassy00 (#239) üzenetére


- = Zk = -
félisten

erre gondoltam én is... lehetséges ez btw?! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#241) Peace válasza Tomassy00 (#239) üzenetére


Peace
nagyúr

A 4070 Ti sem lesz maxos nálam az 5600X-el, de olyan szinten nem érdekel! :DDD Hasítani fog és ez a lényeg. ;)

(#242) - = Zk = - válasza Peace (#241) üzenetére


- = Zk = -
félisten

majd fogsz még felfelé cpu-t lépni, igaz?! nem kell kapkodni. eljön annak is a maga ideje :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#243) NightGT


NightGT
senior tag

900 euro / 350-380 rongyért teljesen vállalható deal (lenne) ebből a VGA-ból egy belépő verzió. Nagyobbat nem merek megvenni, mert ha jövő év végén jön 2000 euróért egy 4090 x2 erejű kártya...

Perpill magyar boltban nagy szívás vásárolni, pont az utóbbi hetekben erősödött a forint jó 10%ot...ezek a 420-450-500 ezres árak abszurdak.

ON: Buildzoid 4070Ti PCB elemzés

Röviden: Villamosságilag a TUF, az msi gaming, meg a gigabyte gaming a legjobb kártyák. +ahogy látom, a Giga Eagle ugyanaz a PCB mint a Gaming. Különösebb aggodalom nem merült fel a Palitnál sem most :)

Speed is the only truly modern sensation

(#244) Peace válasza - = Zk = - (#242) üzenetére


Peace
nagyúr

Rohadtul nem tervezem, 2021 nyarán vettem. Most jó időre kiköltekeztem magam a fránya gépre!!! :(

[ Szerkesztve ]

(#245) Peace válasza NightGT (#243) üzenetére


Peace
nagyúr

380k volt az Inno3D Alzánál 3 napig. ;)

(#246) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

4070Ti-nál mennyire jó vagy nem jó a 12GB vram a jövőre nézve 1440p-n? Valahol azt írják, hogy kevés, valahol azt, hogy bőven elég. :U A kövezkező szint a 4080 azért mégis csak majdnem 200k-val több. :O

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#247) Peace válasza horvathpeter (#246) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem lesz vele semmi gond! ;)

(#248) flexxx2 válasza Peace (#247) üzenetére


flexxx2
őstag

idén biztosan :)
de komolyra fordítva, én 3 évre saccolom, hogy elég lesz 1440p

[ Szerkesztve ]

(#249) Devid_81 válasza horvathpeter (#246) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elegnek kellene legyen kovetkezo generaiog a 12GB 1440p-re, bar ne feledjuk kb most jutottunk el oda amikor a konzolokon mar csak az ujakra megy a fejlesztes, ami onnan jon majd at PC-re ott barmi is lehet.
Unreal Engine 5 is tartogathat meglepeteseket. :K

...

(#250) Peace válasza flexxx2 (#248) üzenetére


Peace
nagyúr

Vagy nem kapcsolod be az ultra mega ba**ó extraHD textúrákat és játszol továbbra is 60+ FPS-el. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.