Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Peace válasza Alex18 (#150) üzenetére


Peace
nagyúr

HU videóját meg Linus-ét is végignéztem. A végeredmény ugyanaz. Ez egy jó kis kártya alacsony fogyasztással és szép teljesítménnyel, csak gusztustalanul magas áron. És persze a kérdés, hogy mikor fogy ki alóla a 12 GB VRAM. Szerencsére elfogyott a 380k-s Inno Alzánál, pedig egész nap nagyon remegett az ujjam a kosárba gomb felett. Problem solved. :DD

(#152) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Gyors helyzetjelentés UK-ból, tegnap (helyi idő szerinti) délután 2-es launch óta nem nagyon fogyott el egyik modell sem, a legolcsóbb kártyák (Gigabyte Eagle OC, Zotac Trinity) 820-840 fontért kelletik magukat (799 a hivatalos indulóár itt), 4080-ból továbbra is eszement mennyiség rohad a polcokon és 4090 is van raktáron bőven, akár MSRP-ért is.

7900 XT-ből 890-900 fontért vannak elérhető MBA példányok (nem tudom, hogy ezeket is érintheti-e a vapor chamber issue vagy az csak a 7900 XTX-ekre vonatkozik), egyébként ennyi a hivatalos MSRP-juk is (Powercolor Hellhound van 910-ért SCAN-nél). 6800 XT-ből 600 fontért kapni zsír új példányt (Powercolor Red Devil), 3080-ak és 3090-ek kezdenek eltűnni.

Az áron kívül nekem két problémám van a 4070 Ti-vel. Az egyik a kiherélt memória busz, ami szerintem nagyobb gond 4K-ban, mint a 12GB-os kapacitás (én 1440p-ben játszom, szóval ott annyira nem vészes), illetve, hogy a gyártók érthető módon (hiszen eredetileg ezek 12 gigás 4080-nak készültek) ugyanazokat a böszme nagy hűtőket tették rá, mint a 16 gigás 4080-ra, ami egyrészt felesleges, plusz költséget jelent(het) és ami nekem személy szerint a problémám, hogy egyetlen midi házba sem férnek be, ahol vízhűtés van elől.

[ Szerkesztve ]

(#153) torma1981 válasza Alvin_ti4200 (#152) üzenetére


torma1981
veterán

Na az jó. remélem máshol is ez van, és kénytelenek normális áron adni majd a kártyákat. :)

(#154) fahrii válasza Alvin_ti4200 (#152) üzenetére


fahrii
őstag

Sajnos egyik 4070ti sem kapta meg a nagy testvérek hűtését.

(#155) nutella1


nutella1
őstag

Meg én.

https://erdélyízei.com

(#156) Alvin_ti4200 válasza fahrii (#154) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tényleg? Akkor a méretük duplán gáz. 285W-os TGP-hez egyszerűen nevetségesek :U

(#157) ScomComputer válasza fahrii (#154) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oszt akkor suprim miért olyan vastag.. [link] ,az mit kapott,a lágy ölelésen kívül ? :P :DDD

(#158) omfgk válasza ScomComputer (#157) üzenetére


omfgk
addikt

Súlya nem passzol.
4080 Suprim az 2370gr, ez meg csak 2019gr.
Szóval egy-két hőcsőnek lába kélt. Szellősebb lett legalább a borda.

Na megnézve a TPU tesztet, a 4080 az vapor chamber, a 4070Ti meg sima hőcsöves.

[ Szerkesztve ]

(#159) arpi6k válasza Alvin_ti4200 (#152) üzenetére


arpi6k
addikt

Köszi a helyzetjelentést!

"ugyanazokat a böszme nagy hűtőket tették rá, mint a 16 gigás 4080-ra, ami egyrészt felesleges, plusz költséget jelent(het) és ami nekem személy szerint a problémám, hogy egyetlen midi házba sem férnek be, ahol vízhűtés van elől."

Asus TUF esetében biztos h nem igaz. A 4070-en SOKKAL kisebb a hűtő. A többit nem néztem, mert csak ezzel a típussal szemezek.

Intel & ATI

(#160) Alex18 válasza Peace (#151) üzenetére


Alex18
tag

Pár hét és lesz ez még olcsóbb is... :D
Amúgy szerintem így is jobb vétel mint egy használt RTx 3090 350k ért ....
Szerintem 1440p@200hz+ ig is elég lesz még a 12gb vram igaz én nem full grafikán tolom mivel Br jatékoknál nem az a lényeg...
Single player jatékoknál meg 120hz nél nem kell több...

[ Szerkesztve ]

(#161) ollie válasza Alvin_ti4200 (#156) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem. Egy 280 W-t leadó CPU-ra is teszel ekkora hűtőt, csak annak más az elrendezése, főleg függőleges (na meg inkább AIO).

***

(#162) Peace válasza Alex18 (#160) üzenetére


Peace
nagyúr

Ja persze, lesz ez még jobb is. Meg nem is SOS. A single játékokban biztos ütni fog a mostani 60-90-hez képest. A tv-m max 1440p@120-at tud, úgyhogy bőven elleszek vele.

(#163) warcat


warcat
veterán

ASUS ROG STRIX RTX4070TI 12G GAMING €999,999.00 :DDD

Volt pár darab 4070 Ti TUF 899€-ért.

EA: It's in the crate!

(#164) Alex18 válasza Peace (#162) üzenetére


Alex18
tag

Igen és kevesebbet fogyaszt mint az RTX 3090...
Pár hónap és sz.tem rendesen be fognak esni a hasonló teljesítményű kártyák árai...

(#165) - = Zk = - válasza warcat (#163) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az a rog simán megéri annyiért :D :D ..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#166) Peace válasza - = Zk = - (#165) üzenetére


Peace
nagyúr

Aztán gariztasd külföldön. :))

(#167) NightGT válasza warcat (#163) üzenetére


NightGT
senior tag

Ez szállít Magyarországra?

Speed is the only truly modern sensation

(#168) warcat válasza NightGT (#167) üzenetére


warcat
veterán

Nem, de csomagtovábbítóhoz (mailboxde) kiküldték kérdés nélkül.

EA: It's in the crate!

(#169) - = Zk = - válasza Peace (#166) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gyáááá, naigen :DDD
ink felhívok egy indiai telefonos supportot és csevegek velük bármiről

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#170) Alex18 válasza Peace (#166) üzenetére


Alex18
tag

Amúgy a casekingen jobb a garanciás ügyintézés mint itthon bármely fostos boltba ha van gondod küldenek ingyen egy DHL futárt érte és elviszik amit magyarba 1 cég se csinál meg illetve pikk pakk cserélik jah meg nem olyan szar szervizekbe küldik mint itt magyarba pár nagyon áruház aki le van szerződve valamilyen szervizzel és nyilván minél olcsóbb annál jobb nekik persze nyilván nem a te érdekedet fogja szolgálni :D....

(#171) Peace válasza Alex18 (#170) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem hallottam még a boltról.

(#172) Peace


Peace
nagyúr

Na nem vártam tovább, reggel lecsaptam egy MSI Gaming X Trio-ra 418k-ért. Mindig is szerettem volna egy ilyen MSI kártyát, csak rohadt drága volt. Nem volt szimpatikus az Inno3D hűtése, pedig vonzó volt a 380k-s ár. De így legalább nem kattogok tovább a rohadt kártyavásárláson, ami fél éve ba**kurálja az agyam a 4***-es széria közeledtével. :P Majd írok a tapasztalatokról. ;)

(#173) koxx válasza Peace (#172) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hol votl 418 a misi?
ja megvan, firstshop

[ Szerkesztve ]

(#174) - = Zk = - válasza Peace (#172) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1440p gameing tesztek jöhetnek vödörszámra :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#175) Peace válasza koxx (#173) üzenetére


Peace
nagyúr

Ott bizony. Végignéztem gyorsan reggel 10-12 boltot, de ennél jobb ajánlat nem volt.

(#176) arpi6k válasza Peace (#172) üzenetére


arpi6k
addikt

Grat! Várjuk a tapasztalatokat.

Intel & ATI

(#177) Alex18 válasza Peace (#172) üzenetére


Alex18
tag

Nekem volt Rtx 2080S MSI Gaming X Trio nagyon jó volt a hűtése..
Jobban jártál vele mint az Inno-val!
Várjuk majd a teszteket :D
Jah és grat a kártyához! :DD

[ Szerkesztve ]

(#178) omfgk


omfgk
addikt

(#179) koxx válasza Peace (#175) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Már 430k

(#180) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Gainward Phantom Reunion mennyire vállalható? Elég tetszetős az a kártya, bepályáznék rá.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#181) Peace válasza koxx (#179) üzenetére


Peace
nagyúr

Ki korán kel....

(#182) ScomComputer válasza Peace (#181) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mikor jön ? Majd írj...timespy+hwinfo kötelező ! :K :P

(#183) Peace válasza ScomComputer (#182) üzenetére


Peace
nagyúr

Jó kérdés. Egyszer csak ír majd a bolt... :))

(#184) koxx


koxx
MODERÁTOR

Na ez is megvan

Wot benchmarkban out of box 250W és 65 fok gpu 45% venti mellett nyitott házban, ez sok, nem kicsit. Pontszámban 3080Ti szint.
Uv-zva 180W és 55 fok, lényegesen jobb. De ez a hűtés nem annyira combos mint a 80-as szérián. Uv nélkül nyekereg, hello asus cw. Maga a kártya jóval könnyebb mint a 4080, a doboz is sokkal kisebb. Viszont a ventik csapágyazása sokkal minőségibb mint a GW-n, ott volt vmi idegesítő surrogó hang, ezen tök néma. Azt kell mondjam ez a kártya jelenleg nem ér ennyit. Olyan 330-350k maximum. 580k-ért egy 4080 sokkal jobb választás, mind hűtésben mind fps-ben, persze fogyasztásban magasabb.

(#185) Alvin_ti4200 válasza koxx (#184) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azért ez elég szomorú egy 800-850 fontba kerülő kártyánál. Lehet, tényleg jobb (vagy kevésbé rossz) vétel a Gigabyte Eagle, hiába műanyag szinte minden rajta. MSI széllel szemben hugyozva azt üzente a népnek, hogy hagyják a 4080-at és vegyenek helyette 4070 Ti-t, mert sokkal jobban járnak vele. Jensen nem lesz boldog, ha meglátja a bejegyzést Twitteren :))

(#186) adr0001 válasza koxx (#184) üzenetére


adr0001
tag

Ez gyors volt!

Kösz sokak nevében is az UV teljesítmény info-t! :R

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#187) Vigneau válasza koxx (#184) üzenetére


Vigneau
félisten

Kíváncsi vagyok, Peace MSI-je miként dorombol majd. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#188) koxx válasza Alvin_ti4200 (#185) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen az. Amúgy maga a kártya minősége rendben van. Meg persze tuti van cpu bottleneckem is, de a 4080 meg hasított mint állat.

(#189) - = Zk = - válasza koxx (#188) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Meg persze tuti van cpu bottleneckem is,...

igen?.. miben látod?! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#190) Peace válasza Vigneau (#187) üzenetére


Peace
nagyúr

Én meg arra, hogy tényleg ennyibe adják-e majd. Vagy jön holnap délelőtt boltnyitáskor, hogy sorry, de nem adjuk 418-ba. :DDD

(#191) koxx válasza - = Zk = - (#189) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hát, hogy pl a TPU tesztjében gyorsabb volt a 3090-nél, itt meg azt látom, hogy a 80Ti-vel van koppra egy szinten. (bár a 80Ti vs 90 esetén nincs is nagy difi) De mindjárt codozok azt meglátom mit virít.
Viszont felülbírálom amit korábban mondtam, jobb vétel egy 3080Ti vagy 90 használtan garival mint 450k körül a 70Ti. Ha kap rendes újrapadozást akkor hűvösen lehet azokat is tartani.

[ Szerkesztve ]

(#192) - = Zk = - válasza koxx (#191) üzenetére


- = Zk = -
félisten

obb vétel egy 3080Ti vagy 90 használtan garival mint 450k körül a 70Ti

miért?! a hűvössége miatt?!...

kiv leszek a cod ereményekre

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#193) Peace válasza koxx (#191) üzenetére


Peace
nagyúr

Fogyasztás, DLSS3 és modernebb RT architektúra miatt nálam mindenképp a 4070 Ti a nyerő. Én nagyon örülök, hogy nem kell tápot cserélnem!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#194) Vigneau válasza Peace (#190) üzenetére


Vigneau
félisten

Jaj, ne is mondj ilyet! Ne vonzd be! Nem szeretném, ha úgy járnál, mint én anno a PCX-szel... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#195) koxx válasza - = Zk = - (#192) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Olcsobb sokkal es nativban ugyanazt tudja 1440p-n. A difibol felig fel lehet pimpelni a rendszert. Szoval a 70Ti szvsz nagyon max 350-ert jo vetel ill ha vki 2xxx genrol upgradel.

(#196) Devid_81 válasza koxx (#195) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Teszteljed ezerrel, meg a tobbiek is akik batrak.
Amint lemegy ar ara ertelmesre engem is erdekel egy :R

...

(#197) - = Zk = - válasza koxx (#195) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jo vetel ill ha vki 2xxx genrol upgradel.

2080Ti-ről váltanék. eddig jók az érvek....

mi van a bottleneck-kel? miben véled géming alatt felfedezni?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#198) koxx válasza - = Zk = - (#197) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mivel sajnos massal nem tudom tesztelni igy csak eros tipp mivel mashol tesztekben volt, hogy a 3090ti-t is odaverte most pedig epp csak a 80Ti szintjen ketyeg. De lehet tevedek. Erdekes lenne megnezni egy 13600/700K-val.

(#199) - = Zk = - válasza koxx (#198) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaigen.. azt sok külf oldalon olvastam én is... 13th gennel jönne ki belőle a kraft... hm..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#200) GEIL válasza koxx (#198) üzenetére


GEIL
addikt

Jó...de a 13600/700K mellett még a kis 3060-am is többet menne mint egy gyengébb proci mellett.....

Kb mint 2001 körül a haver nyafogott hogy neki "erősebb" a Geforce2 TNT2 M64 32 Mb mint nekem a 3dFx voodoo3 2000 16 Mb.....(akkor pont mindkettőnknek Celeron366 volt 128 Mb SD Rammal megtámasztva).....de szerinte akkor a Geforcnak kellett volna egy 500-as proci és még Ram hogy "kifussa magát" :DDD :DDDkiröhögtem, mert nem értette hogy olyan gépben a Voodoo is mégjobban menne....mert amúgy nálam akkor minden jobban futott :D bármit próbáltunk.,..

A diesel vs benzin.....hogy 1,9 liter + turbo =104 ló VS 1,6 liter sima szívó is 104 ló
De aki nem érti az nem érti.... ;] :O :P

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.