Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#8451) R3laX válasza HREH (#8448) üzenetére


R3laX
addikt

Beteg árak ezek, én 65-nél többet ki nem adnék egy kártyáért :D. (ráfizetéssel)
Egy nagyon rendes prohardveres (nem túlnyerészkedő) kollégától szerváltam 220-ért :).

[ Szerkesztve ]

(#8452) R3laX


R3laX
addikt

Nem tudtok olyan oldalakat, ahol leszedik kártyákról a hűtést? Nem tervezem leszedni, csak kíváncsi vagyok.

(#8453) BiP válasza R3laX (#8451) üzenetére


BiP
nagyúr

220? :Y
Annyiért igencsak megérte, még decemberi áron is.

(#8454) SzlobiG válasza R3laX (#8452) üzenetére


SzlobiG
félisten

Techpowergenyóék leszedik az összesről amit tesztelnek.

(#8455) R3laX válasza BiP (#8453) üzenetére


R3laX
addikt

Jahh, szerencsém is volt :). Pont én is ezerrel frissítgettem az alzá-t, miközben pakolták fel a 3060 Ti Eagle-öket 260-ért, majd majdnem lemondtam az ügyről. Akkor jelent meg aprón a megváltó :D. Kis FoxPost-os szenvedés után pedig megérkezett. Elkeverték a csomagot, meg még szennyeződött is átcsomagolták (szerencsére az eredeti doboz sértetlen), majd 1,5 hét "futár"-os szenvedés után megjött. :R

#8454 SzlobiG :
Jah látom köszi, csak Inno-t pont nem teszteltek. Na mind1, vki majd csinál.

[ Szerkesztve ]

(#8456) Találtgyerek válasza HREH (#8448) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Szép eredmény! Ezt a 2070 Mhz-et próbáld meg beállítani 950-975 mV környékére és még egy kicsit jobb lesz az eredmény!
Jó lenne tudni ezeknél a kártyáknál mennyire melegszik a memória + 1000 -es beállításnál.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#8457) nexwo válasza Találtgyerek (#8456) üzenetére


nexwo
őstag

Korábban linkelték: [link]
de gondolom erre számítottál: [link]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8458) Találtgyerek válasza nexwo (#8457) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Kielégítő válasz volt. :DDD
Senki nem tudja, hogy mennyire melegszik fel, de sokan bőszen ajánlgatják, hogy adj neki +1000 -et vagy még többet. Teljesítményben sokat nem hoz viszont hőmérsékletben lehet többet. :F

06-3o/9759I39

(#8459) R3laX válasza Találtgyerek (#8458) üzenetére


R3laX
addikt

Én ezért is keresgélek, hogy ténylegesen hogy is vannak lefedve azok a modulok.

(#8460) lo_jo válasza Találtgyerek (#8458) üzenetére


lo_jo
senior tag

EVGA-kon látható az iCX miatt, van 2 GPU, 3 MEM és 5 PWR érzékelő. Mondjuk ezzel a többi 3070 tulaj pont annyit ér, mint a 3080 GDDR6X mérésekkel.

(#8461) Motion_Blur válasza HREH (#8448) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gratula!

Imádom én is kártyát, a VGA holdert most fogom beépíteni alá, mert ugyan elsőre ok-nak tűnt, de most már jól láthatóan lóg, amin nincs is mit csodálkozni, nagyon hosszú a kártya amellett hogy nehéz is.

Nekem most 0.975V-ra van belőve 2025-2040 MHz , +1000 a VRAM.
0.950V-on nagyon ritkán de kifagyott. Fogyi így 230-240W.

GPU 63-64 fok, venti ~1400 rpm

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8462) pergabb


pergabb
senior tag

A Palit RTX 3070 GamingPro OC egy megbízható jószág, vagy kerülendő?
Nem vágom a 3000-es sorozat esetén (most árazástól független) melyek a bevált és megbízható karik.

(#8463) nexwo válasza pergabb (#8462) üzenetére


nexwo
őstag

Gainward Phoenix ajánlott :)
KFA2 GS One click is jó, de valakinek volt venti gondja, de ez bármelyikkel megeshet
Továbbá MSI Gaming X trio és a Supreme Suprim

Asus TUF vagy Strix is jó ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8464) Találtgyerek válasza nexwo (#8463) üzenetére


Találtgyerek
addikt

MSI Suprim. :D

06-3o/9759I39

(#8465) z123456z


z123456z
őstag

Guru3d beállításaival ezt tudja FTW3 ultra, eddig játékban is stabilnak tűnik. Múltkor kíváncsiságból kikapcsoltam a g-syncet, az hozott még ~200 pontot, úgy alulról vagy felülről karcolná a 12 ezret.

Ennek van bármi értelme, ez hoz bármit játékokban, vagy csak ezekben a tesztekben? És hozzáértő szem mit lát, perfcap ok, vagy továbbra is pwr limites?

[ Szerkesztve ]

(#8466) lo_jo válasza z123456z (#8465) üzenetére


lo_jo
senior tag

A PerfCap Reason sorod világít, mint a karácsonyfa, ezért a pont közelében sincs annak, amit ezen az órajelen tudna. Nálam ugyanígy 11700 környéke, csak 2040Mhz@0,981V. Nincs semmi a PerfCap Reason soromban, 234W a max fogyasztás, 65 fok a max hőmérséklet. Pár perc és futtatok egyet én is.

(#8467) lo_jo válasza z123456z (#8465) üzenetére


lo_jo
senior tag

Most épp 237W-ra jött ki a max, a max órajel pedig az első jelenetben 2055, utána végig 2040.

alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#8468) BeZol válasza z123456z (#8465) üzenetére


BeZol
őstag

Kiindulási alapnak ez [link]
és ez [link]

Mivel a kártyád 330W-ig mehetne, nekem a linkelt értékek 300W-os bios-szal jöttek össze, ezért a tied többet is tudhat, DE

azóta volt a kezemben egy Palit GameRock (280W-os bios), ott a chip nem tudott betonstabil 2085MHz fölé menni, de ezt megoldotta 275W-ból 1.0V mellett.
330W-os biosszal (GameRock OC) 1.043V-nál is többet adva pedig még mindig nem volt stabil a 2100MHz, pedig már 325W-nál járt a fogyi... (viszont stabil volt +1400-on is a memóriája...)

Tehát praktikusan 12.400+ pontot kéne összelapátolni :)

Én már nem emlékszem melyik szín mit jelent, de sztem túlfeszeli a kártyát mint az állat és elmelegszik a vrm + powerlimit is lehet, szóval full gáz, de az összes kártya ilyen gyárilag :U

Ami superpozi 4k-ban stabil, az nálam cyberpunkban 15MHz-el és akár 200MHz-nyi memóriával lejjebb volt stabil, szóval nem minden a pontszám, mert játékokban nem fogod tudni érvényesíteni, de a 12.400 pont az nálam a gamerock-kal és a gaming x trio-val (suprim x bios-szal) is játékstabil volt, ezt kéne összehozni a linkeltek alapján elindulva.

(#8469) z123456z válasza BeZol (#8468) üzenetére


z123456z
őstag

A gyerek kártyája, én nem is mertem eddig piszkálni, de most elkezdte ő, mondom akkor próbáljuk ki ezeket a beállításokat, amit a guru3d használt. Én nem is örülök, hogy próbálgatja, a végén úgyis én szívok vele, ha valamit elszar. A perfcap-nál múltkor a zöldre mondták, hogy gáz, végig limites, most legalább szép színes. Ez sem jó? Van ennek egyáltalán értelme, vagy mehet vissza defaultra?

Ezt találtam:
green= raise power target
yellow= it wants/needs more voltage
blue= perfectly normal b/c gpu boost
grey= you have more room

[ Szerkesztve ]

(#8470) BeZol válasza z123456z (#8469) üzenetére


BeZol
őstag

Akkor van értelme, ha kéne +10% fps valahova, mert pont beakad egy játék, így meg már pont nem akadna be.
Olyan szempontból is van értelme, hogy mivel gyárilag túlfeszeli, sztem hosszabb élettartama lesz, ha finomhangoljátok.
Lehet, hogy a gyári ventillátorprofil is túl aggresszív, azt is érdemes lehet finomhangolni h halkabb legyen (cserébe kicsit melegebb, na bumm).
Tehát jelenleg túlfeszelődik a kártya, emiatt jobban melegszik, emiatt jobban pörög a ventillátor mint kéne és hamarabb is megy majd tönkre a kártya (ha garisan el lesz adva, akkor úgyis tök8), ÉS mindezek miatt nincs kiaknázva 10% extra teljesítmény.
Ha értessz hozzá, max. 30 perc alatt megvan mi a sweet spot és onnantól kezdve mindig így használod a kártyát...

De akkor leírok egy faék egyszerűt, ezt tudni kell mindegyiknek ami ilyen sok wattos biosú:
MSI Afterburnerben:
- powerlimites csúszkát a maxra kitolod
- memóriának +800MHz-et adsz
- a CTRL + F lenyomásával behozol egy görbét, itt az x-tengely 1000mV-os értékénél levő kockát felhúzod 2055MHz-re (y-tengely), utána pedig nyomsz egy Apply-t az afterburnernek és leellenőrződ, hogy egy kilapult egyenes-t kaptál-e 2055MHz-en (néha elcsúszik fel/le).

Ha gondolod a ventillátort is állíthatod mondjuk fix 40%-ra, az sztem még egyik kártyánál sem számít hangosnak, de a ventigörbét is lehet állítani...

Ezután nyomj egy 4k optimized benchmarkot, h tényleg stabil-e.
Nekem hétfőn érkezik elvileg egy ugyanilyen kártya, meglátom az mit tud, és utána megosztom h nálam mi volt stabil, és ha szerencsétek van, csak lemásoljátok és nálatok is jó lesz.

(#8471) z123456z válasza BeZol (#8470) üzenetére


z123456z
őstag

Akkor azt megvárom. X1 van, azzal lett állítva. Egyébként X1-nek kell futnia ezekhez a beállításokhoz, vagy egyszeri beállítás után már nélküle is így fut?

Ahogy nézegettem, külföldi oldalakon sincs senki, aki ezt a perfcapot perfekt vágja és el tudná magyarázni. Evga fórumon írják, hogy nem is kell vele foglalkozni, ha a kártya nem produkál semmi anomáliát.

[ Szerkesztve ]

(#8472) BeZol válasza z123456z (#8471) üzenetére


BeZol
őstag

Gondolom X1 a gyári EVGA cucc. Nem ismerem.
A gyári cuccokkal a fényeket szoktam ki/be kapcsolni.
A jobb kártyáknál ezután letörölve megjegyzi h ne világítson, más kártyáknál viszont a törlést követően újra világítanak.
MSI AB-nek van külön opciója h apply overclock settings at system startup. Ott a programnak mindig fent kell lennie (de sztem nem kell beindítani), nem törölheted.

(#8473) Elek Botond válasza R3laX (#8455) üzenetére


Elek Botond
tag

Várj, kicsit megtévesztő, most 3060ti gaming x trio, vagy 3070?

(#8474) ballazol válasza Elek Botond (#8473) üzenetére


ballazol
senior tag

#8446

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8475) z123456z válasza BeZol (#8472) üzenetére


z123456z
őstag

OK, megvárom, hogy te mit hozol ki belőle.
Köszi.

(#8476) Highend55


Highend55
tag

Gigabyte Rtx 3070 Gaming OC 2130Mhz UV 0.95V [kép]

[ Szerkesztve ]

(#8477) BeZol válasza z123456z (#8475) üzenetére


BeZol
őstag

Már biztos volt aki finomhangolta korában a típust, ha gondolod használj keresőt, hátha kidob vmit, de hétfő vagy kedden tudok majd eredménnyel szolgálni sztem, h nálam mizu :)

(#8478) BeZol válasza Highend55 (#8476) üzenetére


BeZol
őstag

Inkább az online eredményt linkeld, ott írja mennyi az average, mert sztem nem ment az 2130MHz-es átlagon ;]
2083MHz-es átlaggal nyomnak 15.560 graphics score-t

[ Szerkesztve ]

(#8479) Highend55 válasza BeZol (#8478) üzenetére


Highend55
tag

Az lehet,hogy nem ment annyit atlagon de en annyira huztam Afterburnerbe :)
Be kell regelenem ,hogy legyen online ;)
Viszont jatekokba kitartja az orajelet.

[ Szerkesztve ]

(#8480) Elek Botond válasza ballazol (#8474) üzenetére


Elek Botond
tag

#8451 R3laX
Kicsit megtévesztő volt ez, mintha gaming x triot vett volna ő is, meg úgy írta mintha neki is 3070 e lenne. :F

(#8481) BeZol válasza Highend55 (#8479) üzenetére


BeZol
őstag

Mikor kidobja az eredményt, akkor Compare Results Online-ra nyomva ahova visz, azt kell ide belinkelni, nem kell ahhoz vegyél meg regisztrálnod semmit.

Igen, én is húztam annyira kártyát, sőt feljebb is, de a valós órajel 4k superpoziban sokszor be-beszakadt 2145MHz-es beállítás esetén pl. 2055MHz és azalá is. A végeredmény ezért pocsékabb is lett.
Nálam a suprim x bios-os gaming x trio volt a legjobb eddig 2130MHz-es beállítással 2115-2130MHz-en zakatolt végig, de Cyberpunkban 15 perc után crashelt.
Végül a 2115MHz-es beállítás volt az, amivel több óra múlva sem crashelt és tartotta végig a 2100-2115-öt.

Tudod terhelésfüggő ez, van amelyik játéknál simán kitartják, van amelyiknél meg összecsuklanak :DDD
Én ezért keresem a legterhelőbb játékokat, és ami ott stabil órajelfluktuáció és crash alapján, az máshol is stabil.
Időközben rájöttem h a 3DMark Time Spy simán jó ennek reprodukálására (csak kicsit hosszúcska a teszt), a 4k superpozi nem terhel be eléggé.

Kicsit sajnálom h csak a 6800 XT-vel nyomtam eddig 3DMarkot, majd az érkező 3070-est megkergetem most már, mert a kimaxolt superpozi sosem játékstabil, de a kimaxolt 3dmark time spy nekem eddig igen ;]

(#8482) ballazol válasza Elek Botond (#8480) üzenetére


ballazol
senior tag

igen, ebben nagy mesterek vagyunk broval... :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8483) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Szigorúan elméleti kérdés, de szerintem témába vág:
Valahonnan ki lehet deríteni, hogy hány fok számít egy kártyánál üzemi hőmérsékletnek?
Csak mert ha tartósan túlfűtőd, akkor azzal a potenciálisan várható élettartama is csökken.

(#8484) Motion_Blur válasza sajti_pajti (#8483) üzenetére


Motion_Blur
félisten

83 fok a default temp limit
90 fok a maximum temp limit

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8485) kicsako


kicsako
őstag

Nem tudom pontosan hol kéne feltenni a kérdést, de ide illik talán a legjobban. Jelenleg egy ilyen lapom van. (Gigabyte B450M DS3H). Na most ha ebbe beleteszem a 3slotos rtx 3070-et(a héten érkezik ugye), a lap alján lévő SATA/USB stb cstlakozókra rá fog lógni vajon? Ha igen akkor :W :W :W
http://hu.gigabyte.com/products/upload/products/6513/5a36fb4b_5.png

[ Szerkesztve ]

(#8486) SzlobiG válasza kicsako (#8485) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem pont el fog férni. Nálam a 2db gaming koppra elfér az alsó csatiknál.

(#8487) kicsako válasza SzlobiG (#8486) üzenetére


kicsako
őstag

Remélem igazad lesz. Már berendeltem az új kártya miatt új tápot+ventit is a gépbe..
Köszi a gyors választ. :R

(#8488) s.bala31 válasza BeZol (#8481) üzenetére


s.bala31
őstag

"Időközben rájöttem h a 3DMark Time Spy simán jó ennek reprodukálására" A Timespy stress test pedig mégjobb szerintem :) Volt olyan beállításom amivel a sima teszt gond nélkül lefutott de a stress test a 3. vagy 4. loopnál elhasalt.

(#8489) Dobi 562 válasza kicsako (#8485) üzenetére


Dobi 562
addikt

MSI MAG X-570 tomahawk wifi alaplapnál van ilyen probléma, hogy az MSI 3070 suprim-et nem lehet rendesen beletenni a pci slotba mert a kártya hűtésének útban vannak a sata portok.

(#8490) ballazol válasza kicsako (#8485) üzenetére


ballazol
senior tag

ez egy 22E-es lap, te se vagy kismiska :N :DD

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#8491) BeZol válasza s.bala31 (#8488) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, el is hiszem h x kör után elhasalt, de mikor kimaxolt kártyával (6800XT) a konnektorból mérve 689W-os maximumot is láttam Time Spy alatt, addig egyik játék sem terhelte le a gépet 600-620W-nál többre úgy (és ez már a metro exodus volt, más játék 550-580W-on evett), hogy közben már a proci is terhelődött, nem csak a gpu!
Szóval igen, sztem többségében elég ha time spy stabilan lemegy, de aki tutira 1000%-osan stabilat akar, az nyomja csak a loopokat, az tényleg megrendíthetetlen beállítás lesz ami így lefut :)

(#8492) kicsako válasza Dobi 562 (#8489) üzenetére


kicsako
őstag

Abban viszont 2 slot van, az alsóra gondolsz? Mert akkor hasonlóan fogok én is járni..
Új lapot nem szívesen vennék egy VGA miatt, lehet megy eladásra és nézek egy végkonyabbat :W

@ballazol
Mi a gond vele? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8493) BiP válasza kicsako (#8492) üzenetére


BiP
nagyúr

Inkább eladod és kicseréled az amúgyis neheten beszerelhető 300e-es vidkártyát, mint cseréled a 20-30-40e-es, amúgy nagy kínálatú alaplapot?
Lelketek rajta :)
Nyilván kártyát könnyebb cserélni, mint alaplapot átszerelni, ez igaz, ez mellette szól.

(#8494) Dobi 562 válasza kicsako (#8492) üzenetére


Dobi 562
addikt

A felső slot-ra, az a gyorsabb, abba szokták a vga-t rakni.

Ha ráguglizol akkor találsz más fórumokon/ redditen képeket is a dologról. :)

(#8495) kicsako válasza BiP (#8493) üzenetére


kicsako
őstag

Fél éve cseréltem lapot, így is sokallom a 300k-t a kártyáért. Aztán még vettem hozzá új tápot mert a mostani 10éves. Ha most még lapot is kell cserélnem nem eszek már idén :DDD

(#8496) GIORGIONE76 válasza kicsako (#8492) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Nekem az alsóban van, az "csak" x8-as, de méréseim szerint csak ~1-1.5%-ot veszít, SPben -200 pont, viszont a riserrel a verticalban az ~3%-ot vesztett, szóval nézz utána, ha x8-as az nem gáz, x4 már lehet..

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8497) R3laX válasza Elek Botond (#8480) üzenetére


R3laX
addikt

1,5 oldalt osztottam előtte pár db hozzászólással. Sztem nem félreérthető, nem az utolsó HSZ-t szoktuk ugye csak olvasni :). De ha ránézel az adatlapomra mindenre fény derül. Sok PH-s taggal ellentétben :U. 220.000 sem kevés, csak a 5700XT Nitro-ra ráfizetés volt kevés. +10.000 :), amit 2019 októberben 160-ért(-10e játék kupon) vettem, most meg elvitte 210-ért egy bányamester (szegény nitro :N ) .

[ Szerkesztve ]

(#8498) R3laX válasza R3laX (#8497) üzenetére


R3laX
addikt

Ha úgy nézzük, akkor 160e volt az Inno 3060Ti iChill x3, ami már normális ár lenne. ;)
De persze ez sem igaz, mert a Strix Vega56 meg 85-ért ment el 5700xt nitro-ra cserénél :D... ETC...ETC... :)

[ Szerkesztve ]

(#8499) amstorm válasza R3laX (#8498) üzenetére


amstorm
aktív tag

az x3 sose volt annyi a twin oc volt. (csak a pontosság kedvéért) :DDD

Efficiency is clever laziness.

(#8500) R3laX válasza amstorm (#8499) üzenetére


R3laX
addikt

Ja, hehe :). Igazából nem érdemes sosem hagyni, hogy teljesen elveszítse az értékét egy kártya, akkor nem lesz nagy kiadás. Ez sem szar egyébként :F [link] .

Találtam egy BiP-et :):
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.